چهارشنبه ۱۳ اسفندساعت ۰۵:۵۵Mar 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنترل نقدینگی»

اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
هرگاه صحبت از عدم کنترل نقدینگی و تورم می شود، انگشت اتهام به سمت بانک مرکزی نشانه می رود. هر چند کوتاهی بانک مرکزی در رشد نامتناسب نقدینگی بی تأثیر نیست اما باید توجه داشت که فشارهای بیرونی از سمت نهادهایی همچون دولت و مجلس نقش بسزایی در سیاست های پولی دارد ...
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۱:۱۹    
نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از راه های کاهش تورم و کنترل نقدینگی در جامعه است که بودجه 1400 این پیام را نداشت و عملاً هدف آن تزریق پول در جامعه بود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۰ - ۱۰:۳۰   + ۷ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با اشاره به نقش هزینه های دولت در شکل گیری انتظارات تورمی اظهار کرد: حقوق های پرداختی و یارانه هایی که در مجلس تصویب می شود، به تورم دامن می زند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۷ - ۰۸:۵۵   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که کم هزینه ترین روش برای تقویت ارزش پول ملی، کنترل ترازنامه بانک های تجاری برای جلوگیری از افزایش نقدینگی است.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۱۱/۰۴ - ۱۴:۰۰    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد دانشگاه آزاد اسلامی گفت: اگرچه بانک مرکزی در ظاهر به دلیل توانایی در کنترل نقدینگی، قدرت کنترل تورم را دارد، اما به استقلال کافی نداشتن این نهاد در برابر دولت به منظور کنترل نقدینگی و افزایش ندادن پایه پولی در کشور، سیاست های پولی این نهاد را بی اثر یا حداقل کمرنگ می کند.
رضا پدیدار، رئیس کمیسیون انرژی و محیط زیست اتاق بازرگانی تهران بر این باور است، سازو کار عرضه اوراق سلف نفتی، علاوه بر جبران کسری بودجه می تواند به کنترل نقدینگی و رونق بازار سرمایه کمک کند و اگر آگاه سازی درستی در جامعه صورت بگیرد، قدرت جذب این میزان اوراق نیز وجود دارد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
فرهاد دژپسند درباره واگذاری ها در بودجه سال آینده گفت: برای سال آینده واگذاری 95 هزار میلیارد تومان دارایی های دولتی پیش بینی شده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۲۰:۱۹   + ۶۶ سایت دیگر  
رییس شورای پول و اعتبار درخصوص کنترل نقدینگی گفت: کنترل نقدینگی برای بانک مرکزی بسیار مهم است و البته از نظام بانکی می خواهم که نسبت به این امر اهتمام لازم را داشته و برای تحقق این مهم، بر رشد ترازنامه خود کنترل داشته باشند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۰۸:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
نماینده سابق مجلس و استاد دانشگاه گفت: انتظار این است که بانک مرکزی اقدامات خود را در بخش تورم متمرکز کند و یکی از علل اصلی تورم که همان کنترل نقدینگی هست را جزو اولویت های اصلی قرار دهد.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۸:۳۷    
تحلیل گر مسائل اقتصادی عنوان کرد: گام نخست دولت و بانک مرکزی باید روی کنترل نقدینگی باشد و این برنامه باید با جدیت و مستمر ادامه یابد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۱۶:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
ارزیابی آماری صحبت های دیروز رییس جمهوری در خصوص تلاش ها و برنامه ریزی های دولت برای بهبود وضعیت معیشتی طبقات محروم جامعه، می تواند تصویری از شرایط کلی اقتصادی نیز ارایه کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها - نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: کسری بودجه دولت و بی انضباطی بانک هایی که تراز مالی ندارند علل رشد بی رویه نقدینگی است.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۱:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
نقدینه - یک استاد دانشگاه گفت: کنترل های بانک مرکزی موجب می شود که بانک ها بر منابع و مصارف خود تظارت داشته باشند، بنابراین رشد پایه پولی هم به کنترل در می آید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۰:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس بانکی و مالی گفت: تامین کسری لایحه بودجه 1400 از طریق انتشار اوراق مالی عملیاتی است و می تواند با کنترل نقدینگی آثار تورمی در جامعه را کاهش دهد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۴ - ۰۸:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک پژوهشگر اقتصادی با تحلیل جامعی از اقتصاد ایران و اشاره به رویکرد کارشناسی بانک مرکزی، گفت: در راستای کنترل تورم با سه روش اقدامات پولی، تسهیل بازار مالی اوراق و تسهیل ارزی اقدامات خوبی صورت گرفت.
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۸:۵۷   + ۶۰ سایت دیگر  
افزایش نرخ سود سپرده های بانکی عاملی خوانده می شود که مشتریان را به سپرده گذاری در بانک ها تشویق و ترغیب می کند اما آخرین اظهار نظر رئیس کل بانک مرکزی درباره نرخ سود سپرده های بانکی حاکی از آن است که بانک مرکزی و شورای پول و اعتبار برنامه ای برای افزایش سود سپرده های بانکی ندارند و از روش های دیگری ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بانک ها باید تلاش کنند به قوانین و قواعد مبارزه با پولشویی پایبند باشند و نسبت به پیاده سازی این قواعد اهتمام لازم را داشته باشند. ▫️بانک ها باید حداکثر تلاش خود را برای مبارزه با درگاه های اجاره ای مرتبط با سایت های قمار و شرطبندی و نظارت بر این تراکنش ها انجام دهند. ...
اقتصاد آنلاین / انتخاب   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۲۰:۴۷   + ۱۲۴ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی گفت: کنترل مقداری ترازنامه بانک ها از عوامل مهم کنترل نقدینگی است و این امر با همراهی بانک ها محقق می شود.
نقدینه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۱:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
نقدینه - استاد اقتصاد دانشگاه تهران معتقد است اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح اساسنامه بانک ها، پیش بینی سقف های مجاز برای رشد دارایی بانک ها در جهت اصلاح ترازنامه بانک ها است. ...
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۹   + ۳۴ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی در یک برنامه تلویزیونی درباره درباره کنترل نقدینگی توضیح داد: مقایسه 87 ماهه دولت یازدهم با همین مقدار در دولت های قبلی نشان می دهد که نرخ رشد نقدینگی در این دولت علیرغم تحریم و فشارهای ارزی افزایش نیافته است. رشد نقدینگی از مرداد 1392 تا مهر 1399 معادل 83 درصد بوده است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۲۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رییس بانک مرکزی گفت: یک کار بسیار مهمی که برای کنترل نقدینگی تصویب کرده ایم، محدودیت های مربوط به ترازنامه بانک ها است که از هفته آینده به طور جدی اجرایی خواهد شد. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
دکتر حسین صمصامی بیان کرد: در بودجه 1400 باید بحث کنترل نقدینگی لحاظ شود. نرخ ارز در آن متناسب با شرایط تولید باشد. اتکای دولت روی اوراق مالی نباشد (تمرکز روی اوراق در ساختار اقتصاد ایران منجر به افزایش نقدینگی می شود). تکیه دولت بر درآمد های مالیاتی باشد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۲۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
متاسفانه بانک مرکزی به جای کنترل نقدینگی به دنبال کنترل انتقادات به عملکردش در این باره است و مسئولان بانک مرکزی نیز در پی توجیه این رشد خطرناک هستند.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، دکتر تیمور رحمانی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران در صفحه شخصی خود در اینستاگرام با اشاره به فقدان وحدت در آرای فعالان اقتصادی، کارشناسان و دولت و مجلس درباره مسائل مختلف، در یادداشت کوتاهی با عنوان سیاه چاله اقتصاد کلان ایران نوشت: ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۱۰:۴۷   + ۱۲ سایت دیگر  
یک کارشناس پولی با بیان اینکه دولت باید به فکر کاهش هزینه ها باشد، گفت: ریشه سیاست اقتصادی صحیح در بانک مرکزی کنترل نقدینگی است که از طریق آن می توان تورم و نرخ ارز را کنترل کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی با بیان اینکه نقدینگی به خودی خود بد نیست، گفت: نقدینگی می تواند باعث رونق تولید شود اما به شرطی که به اندازه ای که نقدینگی داریم به همان اندازه رشد تولید داشته باشیم.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بسیاری ابر تورم را پیش بینی می کردیم، اما این گونه نشد، گفت: از این رشد نقدینگی راضی نیستیم و همه تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی است ...
اقتصاد آنلاین / ارانیکو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
غالب اقتصاددانان معتقدند که مهم ترین اولویت اقتصادی کشور، بحث اصلاح نظام بانکی است؛ اما سوال اصلی این است که گام نخست اصلاحات نظام بانکی چه باید باشد؟
روزانه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۸    
وزیر اقتصاد با بیان اینکه بسیاری ابر تورم را پیش بینی می کردیم، اما این گونه نشد، گفت: از این رشد نقدینگی راضی نیستیم و همه تلاش دولت و بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی است. ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۸:۴۵   + ۱۰۵ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: وزیر امور اقتصادی و دارایی از توبیخ، جریمه و سلب صلاحیت مدیران متخلف شرکت های بورسی خبر داد و گفت: ادامه سهام دولت در سه بانک تجارت، ملت و صادرات با عنوان دارا سوم در آینده نزیک عرضه خواهد شد. ...
اقتصاد آنلاین / روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۸:۴۴   + ۱۵۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی ضمن تشکر از کلیه بانک ها برای اقداماتشان در راستای حمایت از جهش تولید گفت: بانک ها حمایت خود از جهش تولید را به صورت عملی نشان داده اند و این روند استمرار خواهد داشت.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۱:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
ترمز تورم با کنترل نقدینگی و مدیریت دخل و خرج بانک ها کشیده می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۱۱:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
یک اقتصاددان گفت: کاری که بانک مرکزی باید مستمراً دنبال کند تنظیم سیاست های پولی است که منجر به حفظ ارزش پول ملی و کنترل نقدینگی می شود و در این راه باید سازوکار خود تنظیمی نرخ ها را به تعادل برساند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۱۱:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی سیاست جدید ضدتورمی بانک مرکزی را نوعی تغییر رویه دانست و گفت: این سیاست تاثیر خود را دارد اما در کنار کنترل نقدینگی باید حتما به مقوله تولید ناخالص ملی توجه کنیم.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۶ - ۰۹:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
نظارت بر ترازنامه بانک ها که به تازگی در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده اقدام موثری است که می تواند به عنوان سیاست جدید ضدتورمی بانک مرکزی در کنترل نقدینگی نیز موثر باشد.
برترین ها / ناطقان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۰۹:۵۷   + ۱۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان این که تقاضای ارز را به هیچ وجه نباید تحریک کرد، گفت: قیمت واقعی دلار این نیست و باید کاهش پیدا کند. محمود بهمنی ضمن گفت: تقاضای ارز را به هیچ وجه نباید تحریک کرد. ارز را باید به کسانی دارد که نیاز ارزی دارند. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۵:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
عبدالناصر همتی در جدیدترین پست اینستاگرامی خود از کنترل نقدینگی و پایه پولی خبر داد و نوشت: نرخ رشد پایه پولی و نقدینگی علی رغم فشار های وارده به بانک مرکزی به خاطر شرایط خاص کشور و نیز نیاز های مرتبط با کرونا، تا حد ممکن مدیریت و کنترل شده است. ...
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۷:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
برترین ها: احمد نادری، نماینده مجلس درباره استیضاح وزیر اقتصاد در توییتر نوشت: تعداد امضاهای استیضاح وزیر اقتصاد، امروز از عدد 75 گذشت و قطعا بیشتر خواهد شد. برخی از محورها عبارتند از: ...
اقتصاد آنلاین / نقدینه   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۰:۳۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک صاحبنظر اقتصادی معتقد است که سیاست های پولی، ارزی، تجاری، گمرکی و مالیاتی باید درست عمل کنند تا شاهد کنترل تورم در اقتصاد باشیم.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۲۰   + ۴۳ سایت دیگر  
گزارش کمیسیون اقتصادی در مورد بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و وزارت اقتصاد در صحن علنی قرائت شد.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۱۱   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، سید مهدی طغیانی سخنگوی کمیسیون اقتصادی در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، گزارش این کمیسیون درخصوص بررسی وضعیت بازار سهام و عملکرد سازمان بورس و اورق بهادار و وزارت امور اقتصادی و دارایی را قرائت کرد. متن این گزارش به شرح زیر است: مقدمه ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۵۹   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به سختی های سیاست گذاری پولی و کنترل نقدینگی در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، نوشت: امروز افزایش نرخ سود بانکی سیاستی نیست که توفیق قطعی داشته باشد و برهمین اساس به دنبال روش های دیگری برای کاهش فشار تورمی در بازارها است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۸:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
با توجه به مشکلات و محدودیت های بیرونی که بر اقتصاد تحمیل شده، باید عوامل تاثیرگذار درونی مانند رشد نقدینگی را نیز تحت کنترل داشته باشیم.
برترین ها / بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۵   + ۴۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس کل بانک مرکزی می گوید امروز افزایش نرخ سود بانکی سیاستی نیست که توفیق قطعی داشته باشد و برهمین اساس بانک مرکزی به دنبال روش های دیگری برای کاهش فشار تورمی در بازارها است. ...
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۱:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
در هفته های اخیر موضوع افزایش نرخ سود بانکی، در محافل اقتصادی و رسانه ای به شکل های مختلفی زمزمه شد و گمانه زنی های مختلفی نیز در مورد احتمال افزایش نرخ سود بانکی در شورای پول و اعتبار با هدف کنترل نقدینگی و همچنین افزایش جذابیت اوراق بدهی،
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۸:۰۷   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به سختی های سیاست گذاری پولی و کنترل نقدینگی در شرایط تحریم و شیوع ویروس کرونا، نوشت: امروز افزایش نرخ سود بانکی سیاستی نیست که توفیق قطعی داشته باشد و برهمین اساس به دنبال روش های دیگری برای کاهش فشار تورمی در بازارها است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۲:۰۵    
سید مهدی طغیانی در گفت وگو با میزان، با تاکید بر ضرورت ایجاد ثبات و توازن منطقی در قیمت کالاها، اظهار داشت: برای ایجاد ثبات در قیمت کالاها به ویژه کالاهای اساسی، تثبیت نرخ ارز راهکار اساسی و اولیه است. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۰:۰۸   + ۳۱ سایت دیگر  
رئیس کل بانک مرکزی روند کنترل متغیرهای پایه پولی و نقدینگی را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، عبدالناصر همتی در یک پست اینستاگرامی درباره روند کنترل متغیرهای پولی و نقدینگی، نوشت: بانک مرکزی، به عنوان مسئول سیاست پولی و اعتباری، علاوه بر ضرورت مهار تورم و کمک به خروج از رکود ...