یکشنبه ۰۳ مهرساعت ۰۲:۴۶Sep 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کنترل نقدینگی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۹ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی در دولت سیزدهم برای کنترل نقدینگی کاهش تورم در خلق پول بانک ها را در دستور کار خود قرار داد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۲۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
در بازارهای مالی اتفاق افتاد ستاره صبح- الهام صالحی: دولت سیزدهم در شهریور امسال یک ساله شد. در این بازه یک ساله، بازارهای مالی نوساناتی را تجربه کردند. ازجمله قیمت دلار که به سقف تاریخی خود 33 هزار تومان رسید ...
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۱۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
حسین درودیان گفت: علی رغم اینکه سیاست های انقباضی پولی دولت و بانک مرکزی منجر به کاهش تورم می شود اما این کاهش آنقدر زیاد و قابل تامل نیست
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۸ - ۰۸:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مقامات دولت سیزدهم مدعی هستند که توانسته اند با کنترل نقدینگی، بازار ارز و قیمت دلار را مدیریت کنند. در حالی که در بازه یکساله فعالیت این دولت، دلار به قله تاریخی خود نیز رسید ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۷ - ۱۶:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
معاون سیاست گذاری اقتصادی وزرات اقتصاد گفت: سیاست گذاری روی متغیر رشد نقدینگی یکی از مسیرهای اصلی دولت برای کنترل نقدینگی است.
صمت   ۱۴۰۱/۰۶/۱۵ - ۰۸:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
آخرین اعلام مرکز آمار ایران نشان می دهد نرخ تورم در مرداد باز هم بالا رفت، این در حالی است که بانک مرکزی و شخص رئیس جمهوری بارها نوید مهار تورم و کنترل نقدینگی را به مردم داده اند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۲۰:۳۱   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی معتقد است که کنترل نقدینگی و کنترل مقداری پول، مهمترین وظیفه و ماموریتی است که بانک مرکزی دارد و رئیس جمهور به درستی بر آن تاکید داشت. چرا که اگر این اتفاق بیفتد آثار نزولی خود در تورم را خواهد گذاشت و مردم آن را لمس خواهند کرد.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۳ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مصطفی قمری وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی طی توئیتی نوشت: بانک مرکزی میزبان رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران؛ دکتر رئیسی پس از بازدید از چند سامانه #بانک_مرکزی در جمع مدیران ارشد این بانک حاضر شد.دکتر صالح آبادی برنامه های مهم و راهبردی بانک مرکزی را تشریح کرد ...
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۲۳:۳۴   + ۴۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: وزارت امور اقتصادی و دارایی در گزارشی وضعیت مهار رشد نقدینگی بدون افزایش نرخ سود را تشریح و از 70 درصدی رشد خلق پول 11 بانک بورسی در 5 ماه اول 1401 خبر داد. ...
سراج24   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۱۰:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
کارشناس امور اقتصادی با اشاره به اینکه کنترل نقدینگی به معنی کنترل ترازنامه است، گفت: کنترل نقدینگی که در دولت سیزدهم اتفاق افتاد یک گام روبه جلو است.
صدای بورس   ۱۴۰۱/۰۶/۱۲ - ۰۹:۲۹    
تقویت سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری علاوه بر کاهش یا حداقل کنترل نقدینگی در بازار منجر به رونق کسب و کار، اشتغال، تولید و رشد غیرتورمی بلندمدت اقتصادی در کشور می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۱۰:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس، مشکل اصلی کشور را خلق پول و نقدینگی بسیار بالا دانست و ابراز امیدواری کرد که با اصلاح قانون بانکداری، این مشکل برطرف و موتور تولید تورم در کشور خاموش شود.
رجا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۵:۰۹   + ۲۷ سایت دیگر  
مجموعه سیاست های پولی، مالی و تجاری کشور در یک سال فعالیت دولت سیزدهم منجر به افزایش 9.3 درصد تولید ناخالص داخلی بدون نفت نسبت به سال قبل شد.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۶/۱۰ - ۱۳:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، مصطفی قمری وفا مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی اعلام کرد: براساس آمار بانک مرکزی، نرخ تورم 12 ماهه منتهی به مرداد امسال (40.1٪) نسبت به رقم متناظر آن در پایان شهریور 1400 (معادل 59.3٪) کاهش قابل ملاحظه 19.2 واحد درصدی را نشان می دهد. ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۰۷ - ۱۰:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
بررسی های مرکز آمار ایران نشان می دهد تورم در مرداد باز هم بالا رفت این درحالی است که بانک مرکزی و رسانه های نزدیک دولت بارها نوید مهار تورم و کنترل نقدینگی را به مردم می دادند اما واقعیت بازار چیز دیگری است و براساس آمار، تورم مردادماه نه تنها کاهش نداشته بلکه به روند افزایشی خود ادامه داده است.
اقتصاد تهران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۲۲:۴۲   + ۴۸ سایت دیگر  
اقتصادتهران: سخنگوی اقتصادی دولت با بیان اینکه 1500 شرط دست و پاگیر برای اعطای مجوز به جوانان برداشته شد و دراین مدت 75 هزار فعال اقتصادی برخط مجوز دریافت کردند، گفت: در این مدت مجوز سرمایه گذاری خارجی بیش از دو برابر شد و به 5 میلیارد دلار رسید. ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۷:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
دولت سیزدهم از تنخواه بانک مرکزی حداقل استفاده را داشته یا نزدیک به صفر بوده است؛ پرهیز از استفاده از تنخواه موضوعی است که به دنبال خود کنترل نقدینگی و پایه پولی را خواهد داشت و در نهایت کاهش سطح عمومی قیمت ها و مهار تورم را به دنبال دارد اما اینکه این عدم استفاده از تنخواه چطور محقق شده و تا چه ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۶:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
عنابستانی گفت: ما در دولت و مجلس باید تلاش کنیم تورم را کاهش دهیم و به سمت کنترل نقدینگی برویم و دخل و خرج کشور را درست کنیم.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۵:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بانک مرکزی در یک سال گذشته توانست 15 اقدام اساسی در زمینه ایجاد انضباط مالی، کنترل نقدینگی و مهار تورم انجام دهد و با تکمیل این اقدامات در قیاس با سنوات قبل، آرامش تا اندازه ای به اقتصاد ایران برگشت.
شهر بورس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۳۷ سایت دیگر  
وزیر امور اقتصادی و دارایی، گفت: کنترل نقدینگی کشور که از عدد 40.5 عملاً به 35 درصد رسیده است. همچنین در ارائه مجوز فعالیت اقتصادی به 75 هزار فعال اقتصادی در پنج ماه گذشته به صورت برخط کار را پیش برده ایم.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۱۱:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، بانک مرکزی در یک سال گذشته اقدامات متعددی برای بازگشت اقتصاد ایران به ریل اصلی خود انجام داده است. این برنامه ها تاکنون توانسته بسیاری از اهداف مشخص شده برای بانک مرکزی را پوشش دهد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۶ - ۰۸:۵۹   + ۹ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: قطار اقتصاد در دولت سیزدهم با کنترل نقدینگی به ریل اصلی بازگشت و اصلاحات اساسی آغاز شد.
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۸:۳۴   + ۷۷ سایت دیگر  
قائم مقام بانک مرکزی گفت: دولت سیزدهم هیچ استقراض مستقیمی از بانک مرکزی انجام نداده است و در پایان سال 1400 به خلاف سال 1399 و سالهای دیگر توانست حدود 55هزار میلیارد تومان تنخواه خود را به صورت نقدی تسویه کند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
از کنترل نقدینگی و پایه پولی و حمایت از تولید تا مدیریت بازار ارز از طریق ایجاد و تعمیق بازار معاملات توافق بازار ارز
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۶    
به گزارش ایران آنلاین، با روی کار آمدن دولت سیزدهم سختگیری ها بر بانکها برای کنترل نقدینگی و تورم دوچندان شد. بانک های متخلف را جریمه کردیم. انتهای پیام/
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ - ۱۳:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان به کنترل پایه پولی و نقدینگی که از اقدامات دولت سیزدهم است، اشاره کرد و گفت: مهمترین عامل افزایش نقدینگی درسطح کشور تورم بود.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۵/۳۱ - ۱۱:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، کنترل نقدینگی و مهار تورم از اهداف مهم دولت ها بوده و سال هاست با تکرار مکررات بر لزوم تدوین برنامه ها و سیاست هایی برای ساماندهی این شاخص های مهم اقتصادی تاکید می شود، اما تا قبل از شروع به کار دولت سیزدهم اقدام شایسته ای در این خصوص رخ نداد ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۳۰ - ۰۹:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
آمار های اقتصادی نشان می دهد نرخ رشد نقدینگی دوازده ماهه از قله 42.8 درصد در سال گذشته به 37.8 درصد در پایان خردادماه سال جاری، عقب نشینی داشته است. این در حالی است که رشد ماهانه نقدینگی نیز پس از 9 سال در فروردین ماه 1401 منفی شد.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره کالابرگ الکترونیکی گفت: زیر ساخت های فنی آماده شده و امکان اجرای آزمایشی آن برای برخی اقشار فراهم شده است.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۵/۲۹ - ۱۷:۴۸    
می متالز - اقدامات دولت سیزدهم برای کنترل نقدینگی
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۲۷ - ۰۷:۲۶   + ۱۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- یک کارشناس مسائل ارزی و اقتصادی با بیان اینکه حذف ارز 4200 تومانی از بروز ابر تورم در اقتصاد ایران جلوگیری کرد، گفت: حذف ارز ترجیحی اقدام درستی بود که با همراهی بانک مرکزی و کنترل رشد نقدینگی اتفاق افتاد، وگرنه شاهد ادامه دار شدن تورم بالای خردادماه در ماه های آینده بودیم.
سلام نو / عصر ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۶ - ۱۱:۳۴   + ۲۲ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد در گزارشی به تاثیر حذف ارز 4200 تومانی بر رشد نقدینگی، کنترل تورم، تولید و اشتغال در کشور پرداخت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۸   + ۳۰ سایت دیگر  
تازه ترین اطلاعات از بانک مرکزی نشان می دهد این نهادناظر پولی کشور به دستاوردهای قابل تأملی در زمینه کنترل نقدینگی و تورم رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۲۴ - ۱۵:۴۹   + ۵ سایت دیگر  
کاهش سرعت چاپ پول از دیگر رویکردهای بانک مرکزی برای کنترل نقدینگی بود به گونه ای که رشد پایه پولی از 42.6 درصد در تیرماه پارسال به 31.5 درصد در پایان فروردین امسال رسیده است.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۲۱:۱۵    
با توجه به تغییرات انجام شده در طرح اصلاح قانون بانک مرکزی عزل و نصب رییس کل بانک مرکزی همچنان توسط رییس جمهور انجام می شود اما در حوزه کنترل نقدینگی بانک مرکزی برای پرداخت تنخواه و خرید ارز دولت اختیار خواهد داشت.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس جمهور گفت: در مدت فعالیت دولت، تمامی تلاش ما کنترل رشد نقدینگی و مهار تورم بوده است؛ تمام تلاش آن است که بدهی هایی که از قبل برای دولت ایجاد شده است پرداخت شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۲۱ - ۰۸:۴۵   + ۱۹ سایت دیگر  
با توجه به تغییرات انجام شده در طرح اصلاح قانون بانک مرکزی عزل و نصب رییس کل بانک مرکزی همچنان توسط رییس جمهور انجام می شود اما در حوزه کنترل نقدینگی بانک مرکزی برای پرداخت تنخواه و خرید ارز دولت اختیار خواهد داشت.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۹ - ۰۷:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت ها و شاخص های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با اقتصاد ایران ارتباط پیدا می کنند.شرایط فعلی اقتصادی ارتباط مستقیمی با گذشته آن دارد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه کمبود نقدینگی برای نگه داشتن تعادل بازار این روزها باعث روند کاهشی بازار شده، گفت: اتخاذ سیاست های درست برای کنترل نقدینگی که به محدودسازی شرکت ها و فعالیت های تجاری آنها نینجامد ...
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۸   + ۶۸ سایت دیگر  
رشد مانده تسهیلات اعطایی در سه ماهه اول امسال به 3.6 درصد رسید در حالی که در 3 ماه اول سال گذشته رشد این متغیر 13.6 درصد بوده و این نشاندهنده کاهش رشد خلق پول بانکی در بهار امسال است. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۱:۳۲    
فرزانی کارشناس پولی و بانک گفت: اگر اصلاحات اقتصادی، رشد سرمایه گذاری، رشد اقتصاد و جذب سرمایه گذاری داشته باشیم می تواند کنترل نقدینگی و کنترل تورم را در پی داشته باشد.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۰:۰۸   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر افزایش نرخ بهره بین بانکی طی روزهای گذشته به محلی مناقشه کارشناسان بانکی و بورسی تبدیل شده است به طوری که کارشناسان بانکی رشد نرخ بین بانکی را اقدامی منطقی در مواجه با رشد نرخ تورم و کنترل نقدینگی می دانند و کارشناسان بورسی این اقدام را به مثابه تیرخلاص به بازار سرمایه تلقی می ...
بازار نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی، شناسایی مودیان مالیاتی جدید، افزایش درآمد های مالیاتی، کاهش پایه های مالیاتی مودیان، حذف معاملات زیرزمینی و کنترل نقدینگی را به عنوان 5 مزیت مهم سامانه مودیان مالیاتی در اقتصاد ایران بیان کرد.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۵۸    
هادی حق شناس، اقتصاددان یکی از راهکارهای کنترل و مدیریت نقدینگی در کشور را کنترل مصارف و هزینه ها و حاکم شدن انضباط بودجه ای در کشور می داند و می گوید: رشد نقدینگی زمانی اتفاق می افتد که منابع معادل مصارف نباشد. وی معتقد است که دولت باید برای کنترل نقدینگی تصمیمات سختی بگیرد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۲۹    
نقدینگی بالا که برای آن برنامه ای نباشد و از طرفی با میزان تولید هماهنگی نداشته باشد؛ یکی از معضلاتی است که سال هاست دولتمردان ایرانی با آن مواجه هستند که همین نداشتن برنامه سبب می شود پول، روزی بر روی مسکن سوار شود و روزی دیگر بر بازار دلار.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۲:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
ایستانیوز:محمد طبیبیان، اقتصاددان درباره وضعیت اقتصادی و تورم فزاینده در کشور گفت: ابزار معمول کشورها برای کنترل نرخ تورم، کنترل نقدینگی در اقتصاد است و لاغیر.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۱:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
هادی حق شناس، اقتصاددان یکی از راهکارهای کنترل و مدیریت نقدینگی در کشور را کنترل مصارف و هزینه ها و حاکم شدن انضباط بودجه ای در کشور می داند و می گوید: رشد نقدینگی زمانی اتفاق می افتد که منابع معادل مصارف نباشد. وی معتقد است که دولت باید برای کنترل نقدینگی تصمیمات سختی بگیرد.
اتاق نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۰۹:۲۶    
به گزارش اتاق خبر به نقل از اکو ایران :درهم چند وقتی است که مسیر خود را از دلار تهران جدا کرده و با فاصله از دلار تهران معامله میشود تغییر دامنه نوسان حباب درهم باعث شده که انتظارات کاهشی در بازار ارز فعلا متوقف شود.محاسبات از سقف 600 تومانی حباب درهم حکایت دارد ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۲۹ - ۰۳:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس امور بانکی و مالی گفت: هدایت منابع داخلی به سمت سرمایه گذاری در بخش نفت و گاز، می تواند هم نقدینگی های موجود در اقتصاد را کنترل کند و هم در کاهش تورم اثرگذار باشد.