دوشنبه ۳۰ فروردینساعت ۱۴:۲۵Apr 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آنفلوآنزا»

دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۶:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز : مقام وزارت بهداشت امروز گفته هلال احمر 13 میلیون یورو ارز برای واردات واکسن آنفلوآنزا گرفته.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۴:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دستیابی شرکت دانش بنیان نیواد فارمد به علم تولید واکسن آنفلوانزا بر نبوغ دانشمندان ایرانی مهری پررنگ زد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۳:۱۱    
سلامت نیوز: هلال احمر در حالی از پولی شدن واکسن کرونا خبر میدهد که به گفته مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو هنوز تکلیف سیزده میلیون یورو ارز که برای واردات واکسن آنفلوآنزا دریافت کرده است مشخص نیست و حتی یک عدد واکسن هم وارد نکرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۱:۲۱   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر گفت: ارز تخصیص یافته برای تامین واکسن آنفلوآنزا از سوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت به این جمعیت برای تامین داروهای بیماران سرطانی و بیماران خاص اختصاص یافت.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۹:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
محمدحسن قوسیان مقدم عصر شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این خبر افزود: هلال احمر از شهریور سال گذشته و زمانی که عنوان شد شاید بیماری کرونا با آنفلوآنزا با هم ترکیب شوند در تلاش بود تا واکسن کرونا را تهیه و وارد کشور کند. ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۵:۴۱   + ۵۵ سایت دیگر  
سخنگوی جمعیت هلال احمر اعلام کرد که این جمعیت به محض صدور مجوز تهیه واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت پیگیری ها و رایزنی های خود برای تامین واکسن را آغاز کرده است.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۱:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سراج روز شنبه در فایل صوتی افزود: واکسیناسیون آنفلوآنزا در همه مراکز بهزیستی تزریق شده و از اسفند ماه نیز واکسیناسیون کرونا را آغاز کردیم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۰:۰۵    
اگر فقط نیاز معمول کشور به واکسن آنفلوآنزا در سال های قبل را مدنظر قرار دهیم، تولید داخلی آن حداقل 30 میلیون دلار و در شرایط مناسب برای تولید بیشتر تا 100 میلیون دلار صرفه جویی ارزی برای کشور به همراه دارد.
اقتصاد آنلاین / مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۷:۵۱   + ۵۹ سایت دیگر  
یک پزشک اورژانس با بیان اینکه بیماری کووید-19 دارای سه فاز سرماخوردگی، ریوی و التهابی است؛ علائم هشدار کرونا را تشریح کرد و گفت: به محض اینکه علائم سرماخوردگی را در خود احساس کردید، اعم از آبریزش بینی، سردرد، بدن درد، تب خفیف 37.5 درجه و...، ابتدا خود را قرنطینه کرده و درمانهای خانگی را شروع کنید.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۰۹:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: هلال احمر مجوز واردات واکسن کرونا را در تاریخ چهارده فروردین از سازمان غذا و دارو دریافت کرده است.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۷:۰۳   + ۸ سایت دیگر  
کارشناسان نتیجه گیری می کنند کووید-19 ممکن است فصلی شود و ما مجبور خواهیم بود مانند آنفلوآنزا با آن زندگی کنیم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۷ - ۱۵:۴۵    
رعایت شیوه نامه های بهداشتی در ایتالیا به ویژه استفاده مستمر از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی، شیوع انفلوآنزا و سرما خوردگی را در پائیز و زمستان سال 99 در این کشور به شدت کاهش داد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۰:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
ایان هایدون، متخصص ارتباطات دانشگاه واشنگتن می گوید: شواهد اولیه نشان می دهند که ایمنی در برابر واکسیناسیون علیه ویروس کرونا محافظت طولانی مدت ایجاد می کند.
ایران آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۶:۴۸    
همه می دانیم که بعد از یک خواب خوب چقدر احساس بهتری داریم اما اکنون محققان اعلام کردند که خواب برای تقویت ما مقابل آنفلوآنزا و کرونا حیاتی است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۱:۵۷    
در طب سنتی از گیاه آویشن به عنوان ضد اسپاسم، رفع تنگی نفس و سرفه و بدگوارشی ودرمان سیاه سرفه، برونشیت، عفونت ریه، سرماخوردگی، آنفلوآنزا و برای درمان نفخ و گرفتگی های عضلانی استفاده می شود.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۱:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
عطسه در فصل بهار ممکن است علامت حساسیت فصلی باشد اما این روزها هر علامت شبیه سرماخوردگی، آنفلوآنزا و حتی حساسیت به حساب کرونا گذاشته می شود، بنابراین بهتر است تا جایی که می توانید علایم عطسه های بهاری را کاهش دهید.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۸:۴۰   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش سپید، سعید نمکی در دیدار رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در ستاد وزارت بهداشت، اظهار داشت: بعضی ها گفتند که برای تامین واکسن خارجی، بخش خصوصی را دعوت کنید ...
جام جم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۳:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
پزشکان نگران هستند که آیا ویروس کرونا ممکن است مانند آنفلوآنزا باشد که هر ساله به واکسن جدیدی احتیاج دارد یا خیر، هم به این دلیل که این ویروس سریع جهش می کند و هم به دلیل اینکه ایمنی در اثر واکسن به سرعت از بین می رود.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مطالعات نشان می دهد که مصرف روزانه 1200 واحد از این ویتامین، با تقویت سیستم ایمنی بدن، خطر ابتلا به بیماری های ویروسی بخصوص آنفلوآنزا را کاهش می دهد
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۳۰   + ۱۷ سایت دیگر  
در سال گذشته واکسن آنفلوآنزای فصلی از سایر کشورها تأمین می شد اما یک شرکت دانش بنیان ایرانی با استفاده از یک پروتئین نوترکیب، واکسن را به تولید رسانده و پس از مطالعات بالینی درصدد است به میزان 3 تا 5 میلیون دوز تولید داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۰:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
گروه استان ها مدیرعامل گروه دارویی سازنده واکسن نوترکیب ایرانی آنفلوآنزای فصلی گفت: با ساخت این واکسن ایران دومین سازنده واکسن آنفلوآنزا در دنیا شد و انحصار تولید این محصول شکسته شد.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۲۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت نیواد فارمد گفت: این شرکت توانایی تولید نیاز سه الی پنج میلیون دوز واکسن آنفلوآنزای کشور را دارد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۳:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/البرز نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: بر این باور هستم که در سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها به فرمان مقام معظم رهبری با بهره برداری از نیروهای جوان و خوش فکر به پیشبرد اهداف این شعار باید کمک کرد.
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۲:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: واکسن آنفلوآنزا، واکسنی است که هر سال مورد نیاز ماست و و امیدواریم در فصل پاییز امسال بتوانیم از واکسن داخلی آنفلوآنزا استفاده کنیم.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۱:۳۹   + ۲۵ سایت دیگر  
جماران: گزیده سخنان روحانی رییس جمهوری در آیین بهره برداری از طرح های ملی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در پی می آید: *در بخش واکسن تحول بزرگی را در کشور شاهدیم. شاید در برخی زمینه ها در غرب آسیا جزو برترین ها باشیم ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
مهر نوشت: واکسن آنفلوانزای انسانی از طریق ویدئوکنفرانس توسط رئیس جمهور در استان البرز به بهره برداری رسید.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۰:۳۱    
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: سه واکسن انسانی دیگر در زمینه آنفلوآنزا در برنامه تولید قرار دارند و از شهریور ماه امسال از واکسن آنفلوانزا داخلی استفاده خواهیم کرد.
اول فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون کل وزیر بهداشت گفت: رهبر انقلاب همانطور که در واکسن آنفلوآنزا بر رعایت عدالت تاکید داشتند، در پاسخ به پیشنهاد تزریق واکسن کرونا هم تصریح کردند که منتظر واکسن داخلی هستم. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۸ - ۰۸:۴۳   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : ایرج حریرچی گفت: مقام معظم رهبری گفته اند منتظر واکسن داخلی می مانند. به ایشان پیشنهاد تزریق واکسن آنفلوآنزا داده شد که پرسیدند مگر همه زده اند که من بزنم
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۱۴ - ۰۹:۲۸    
سینوزیت، سرماخوردگی و آنفلوآنزا و کرونا بیماری های ویروسی عمده ای است که بر بویایی تاثیر گذارند .
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۱۳ - ۰۸:۵۰   + ۲۷ سایت دیگر  
بیماری های ویروسی عمده ای که بر بویایی تاثیرگذارند، شامل سینوزیت، سرماخوردگی و آنفلوآنزا و کرونا هستند. علاوه بر این موارد آلرژی های بینی اعم از فصلی و دائمی و کشیدن سیگار و قلیان هم سبب کاهش بویایی می شوند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۲:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر باغ پرندگان تفرجگاه عینالی تبریز گفت:خوشبختانه در مجموعه باغ پرندگان هیچ موردی از آنفلوآنزا دیده نشد و با واکسیناسیون فوق حاد پرندگان (Re_6+Re_8) این مجموعه بازگشایی شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۰۸ - ۱۵:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
بر اساس دستورالعمل های ابلاغی وزارت بهداشت توزیع واکسن آنفلوآنزا به صورت رایگان در بین مادران باردار از طریق شبکه های بهداشتی کشور انجام می شود.
خبر فوری   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۹:۴۱   + ۵۱ سایت دیگر  
مهرداد روانشاد روز دوشنبه افزود: ویروس های تنفسی همچون آنفلوآنزا و کرونا علاوه بر بینی و دهان از طریق چشم نیز وارد بدن می شوند. علت این امر ترشح قطرات اشک از چشم است که از طریق مجرای تنفسی وارد حلق می شود. ...
اقتصاد آنلاین / تیتر برتر   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۷:۵۲   + ۴ سایت دیگر  
ظهور گونه های جدید ویروس کرونا که احتمالا با افزایش سرایت پذیری و شدت بیماری در ارتباط اند، پرسش های فروانی را درباره سرشت و میزان این جهش ها دامن زده است. پاسخ به این پرسش ها می تواند راهنمایی برای تصمیم گیری درباره سلامت و بهداشت عمومی باشد ...
خبرهای فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۹:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
خبرمهم: بسیار محتمل است که گونه های جدیدی از ویروس کرونا در آینده نزدیک ظهور کند. درواقع به احتمال بسیار زیاد گونه های جدید پیشاپیش و هم اکنون در میان انسان ها درحال انتشارند ولی هنوز قادر به تشخیص آنها نیستیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۰۶:۵۲   + ۱۵ سایت دیگر  
شرق نوشت:بسیار محتمل است که گونه های جدیدی از ویروس کرونا در آینده نزدیک ظهور کند. درواقع به احتمال بسیار زیاد گونه های جدید پیشاپیش و هم اکنون در میان انسان ها درحال انتشارند ولی هنوز قادر به تشخیص آنها نیستیم.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۱۲/۲۶ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نصف جهان: بازیکن تیم اینتر به دلیل علائم ابتلا به ویروس کرونا قرنطینه شده است. نشریه گاتزتا دلو اسپورت اعلام کرد دنیلو دی آمبروزیو به دلیل علائم آنفلوآنزا پس از پایان بازی روز یک شنبه برابر تورینو، جداگانه به میلانو بازگشت. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۱۳:۲۶    
نتایج بررسی ها نشان می دهد که واکسن های آنفلوآنزا و ذات الریه می توانند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۹:۳۶   + ۱۹ سایت دیگر  
با وجود جدی بودن ویروس کرونا، در گذشته انواع خطرناک آنفلوآنزای اسپانیایی، روسی و آسیایی گسترش یافته و باعث مرگ میلیون ها نفر شده بود.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۲۱ - ۱۶:۵۰    
اگر به طور ناگهانی دچار آبریزش بینی و سردرد شده اید، وحشت و تصور این که به بیماری کووید-19 مبتلا شده اید، آسان است، اما تصور این که علائم شما به واسطه یک عفونت سینوس شکل گرفته اند نیز ممکن است. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۷:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
هیچ دقت کرده اید که پاییز و زمستان امسال با وجود همه نگرانی ها و درگیری ها و مشکلاتی که هر یک از ما به دلیل ابتلای خودمان یا نزدیکانمان به بیماری کووید 19 تجربه کردیم، کمتر درگیر بیماری های واگیردار دیگر مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزا و... شدیم؟
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان های استان تهران گفت: حدود چهار هزار واکسن آنفلوآنزا به جانبازان 50 درصد به بالا، جانبازان شیمیایی و والدین شهدای دارای بیماری های صعب العلاج در شهرستان های این استان تزریق شد.
برترین ها / هانا خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۱:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
ایسنا: گروهی از محققان یکی از شرکت های دانش بنیان با سنتز RNA دو رشته ای دارویی به صورت اسپری برای پبشگیری و درمان بیماری کووید-19 عرضه کردند که به گفته آنها ماده مؤثره این دارو بعد از وارد شدن به مخاط بینی لایه محافظتی در برابر این ویروس ایجاد خواهد کرد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۸:۰۶    
شیخی گفت: مرغ های زنده معمولا دارای عوامل بیماری زا مانند سالمونلا و ویروس هایی نظیر آنفلوآنزا و یا عوامل سایر بیماری ها هستند.
اقتصاد آنلاین / سلامت نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۲:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
با ادامه شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان تا تابستان گذشته و پس از آن، متخصصان سلامت هشدار داده بودند که با فرا رسیدن فصل آنفلوآنزا ممکن است اوضاع همه گیری حتی بدتر هم بشود و عده بیشتری به هر دوی این ویروس های مسری تنفسی مبتلا و در بیمارستان ها بستری شوند که این شرایط باعث وارد آمدن فشار مضاعف بر ...
دنیای معدن   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۰۹:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
یک مشاور طب سنتی گفت: گیاه برگ بو از عفونت های تنفسی، سرفه، سرماخوردگی و آنفلوآنزا جلوگیری می کند.