جمعه ۲۹ تیرساعت ۱۳:۱۹Jul 2024 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آی وی اف»

خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۳/۰۴/۲۸ - ۱۸:۳۲    
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید اقدام عجیب پدر امباپه در فروشگاه رئال مادرید دارویی که شانس باروری با آی وی اف را افزایش می دهد دردسر عمل های زیبایی برای کارگردان مختارنامه کشف دلیل جدید افسرده کننده ناشی از خیانت ...
همشهری   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۴:۵۸    
یک بررسی جدید نشان می دهد قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند بخت به دنیا آمدن نوزاد زنده با روش آی وی اف را تا 40 درصد کاهش دهد.
سینا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۹ - ۱۱:۴۱   + ۱۵ سایت دیگر  
یک داروی جدید به نام OXO-001 نتایج رضایتبخشی در ارتقای فرایند کاشت جنین در IVF نشان داده که احتمالا به افزایش قابل توجه تولد نوزادان منجر شود. به گزارش خبرگزاری سینا،به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، شرکت فناوری زیستی Oxolife در اسپانیا این قرص خوراکی را تولید کرده است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
علمی، پژوهشی و فناوری به گزارش پایگاه خبری علم و فناوری : پژوهشی که نگرانی را درباره اثرات هوای سمی بر باروری افزایش می دهد، حاکی از آن است که قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا می تواند شانس تولد زنده را پس از درمان لقاح مصنوعی یا آی وی اف (IVF) به طور قابل توجهی کاهش دهد. ...
متخصص زنان و زایمان و فلوشیپ نازایی دانشگاه علوم پزشکی فسا گفت: زوج نابارور اهل استان خوزستان علیرغم چندین بار مراجعه و انجام آی وی اف ناموفق در مراکز مختلف درمان ناباوری در استانهای دیگر ...
آنا   ۱۴۰۳/۰۴/۱۱ - ۰۰:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
فلوشیپ نازایی و آی وی اف با بیان اینکه کمتر از 3 درصد میوم ها موجب نازایی می شوند، گفت: تقریباً حدود 90 درصد فیبروم های رحمی بی علامت هستند و این ضایعه به طور اتفاقی در سونوگرافی تشخیص داده می شود.
عصر ایران   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
دکتر آمنه لاهوتی، متخصص زنان و فلوشیپ درمان ناباروری در قالب چند سوال و جواب تمام عوامل مهم و موثر در موفقیت یا شکست آی وی اف را مرور می کند. پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام به آی وی اف حتما ویدئوی توضیحات این پزشک را ببینید.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۳/۲۹ - ۰۸:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
زنده شدن نوزاد دوقلوی پسر در سردخانه و شائبه قصور کادر پزشکی در اعلام فوت آنها که با روش آی وی اف و پس از 22 سال درمان و صرف هزینه های سنگین ناباروری به دنیا آمده بودند، جزئیاتی دارد که خانواده و مقامات درمانی آنها را بیان کرده اند.
حیات   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۵:۵۸   + ۱۰ سایت دیگر  
خبری در فضای مجازی و برخی سایت های محلی کهگیلویه وبویراحمد با این عنوان که نوزادان دوقلو تازه متولد شده در بیمارستان امام سجاد ع یاسوج در حالی که زنده بودند درکاور مخصوص کفن می شوندو پس از حدود 45 دقیقه و گریه یکی از نوزادان معلوم شد، که آنها زنده هستند. ...
پایگاه خبری ذاکر   ۱۴۰۳/۰۳/۲۷ - ۱۵:۲۵   + ۵ سایت دیگر  
مهدی محصل گفت: این طرح طی دستورالعمل حمایت از زوج های نابارور که در دولت سیزدهم مصوب شده، اجرا می شود و در این راستا چهار هزار و 647 پرونده برای زوج های نابارور تشکیل شد. ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۹:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
صبا آذرپیک طی دو سال گذشته هرماه آی وی اف (روش پزشکی برای بارداری) انجام می دهد و هر بار که برای اجرای حکم یا شرکت دادگاه فراخوانده می شود، اعلام می کند که باردار است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۹:۵۵    
لنا اولین نوزاد دختر پس از انجام روش IVF در مرکز ناباروری شهید جلیل یاسوج امروز به دنیا آمد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
لنا اولین نوزاد دختر پس از انجام روش IVF در مرکز ناباروری شهید جلیل یاسوج امروز به دنیا آمد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۷:۱۱    
از دو سال گذشته تاکنون با روش آی وی اف در استان، 50 خانواده صاحب فرزند شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون درمان وزارت بهداشت از موفقیت 30 درصدی آی وی اف در مراکز درمان ناباروری کشور خبر داد و گفت: 112 هزار و 683 مورد آی وی اف انجام شده که 36 هزار مورد از آن ها و در حدود 30 درصد از موارد، موفقیت آمیز بوده است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۷    
آی وی اف یا کاشت یکی از این روش های کمک باروری است که میلیون ها زوج از طریق آن توانسته اند باردار شوند و فرزند خود را به دنیا بیاورند. این روش یکی از رایج ترین و موفقیت آمیزترین روش های درمان ناباروری است. ولی ای وی اف چیست؟ چه موقع از آن کمک گرفته می شود؟ چقدر می تواند تاثیرگذار باشد؟
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۱۴:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
همدان- ایرنا- همزمان با هفته سلامت بخش بیماران نیازمند به مراقبت های خاص و اتاق عمل در بخش آی وی اف بیمارستان فاطمیه شهر همدان بهره برداری شد.
آنا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۶ - ۰۰:۰۵    
فلوشیپ نازایی و آی وی اف گفت: با توجه به این که توده های بدخیم درد ندارند و راهی هم برای پیشگیری از بیماری سرطان سینه وجود ندارد، مهم ترین کار تشخیص زودهنگام است.
شفقنا   ۱۴۰۳/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۳    
شفقنا- به لیست تلفات چند ده هزار نفری مردم غزه باید هزاران جنین واحد آی وی اف یک مرکز درمانی را نیز افزود. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا؛ رویترز نوشت: هنگامی که یک گلوله اسرائیل در ماه دسامبر به بزرگترین کلینیک باروری غزه اصابت کرد ...
انتخاب   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۹:۱۵   + ۵ سایت دیگر  
آی وی اف علی رغم آنکه قادر به تعیین جنسیت انتخابی است، اما در اصل برای این کار طراحی نشده و در واقع روشی برای درمان ناباروی به حساب می آید.
سلامت نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۳ - ۱۷:۰۶   + ۴۷ سایت دیگر  
آی وی اف علی رغم آنکه قادر به تعیین جنسیت انتخابی است، اما در اصل برای این کار طراحی نشده و در واقع روشی برای درمان ناباروی به حساب می آید.
سلام نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۳:۵۶   + ۱۱ سایت دیگر  
هزینه روش های درمان ناباروری به ویژه هزینه آی وی اف، یکی از دغدغه های اصلی زوجین نابارور است
روز نو   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۱۶:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
ناباروری از جمله مشکلاتی است که بسیاری از زوج ها با آن دست و پنجه نرم می کنند که هزینه های درمان آن نیز کم نیست. هزینه آی وی اف حدود 23 تا 24 میلیون و هزینه ای یو ای حدود 5 تا 6 میلیون تومان است.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۱/۲۸ - ۱۲:۲۱    
تعیین جنسیت پیش از بارداری به زوجینی که تصمیم دارند برای داشتن یک جنسیت خاص باردار شوند، این امکان را می دهد که جنسیت جنین خود را پیش از بارداری انتخاب کنند. مرکز مام با روش آی وی اف تعیین جنسیت پیش از بارداری را با مجرب ترین کادر و پیشرفته ترین امکانات، برای مراجعین ممکن می سازد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۶ - ۱۲:۴۷    
تهران- ایرنا- فرزندآوری از طریق درمان هایی چون لقاح آزمایشگاهی طی سال های اخیر در کشورهایی مانند ژاپن نتایج قابل توجهی به همراه داشته است.
نی نی بان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۶:۵۱    
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که آیا در سیکل آی وی اف و انتقال جنین باید استراحت کنم؟
نی نی بان   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۶:۲۳    
در این ویدئو به این سوال پاسخ داده می شود که آیا آی وی اف مکرر سلامت خانم ها را به خطر می اندازد یا نه؟
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۹:۲۹   + ۶ سایت دیگر  
گرچه امکان تعیین جنسیت از سه روزگی جنین تشکیل شده از طریق آی وی اف وجود دارد، اما نه تنها نتیجه بخش بودن روش آی وی اف برای بارداری در بهترین حالت 50 تا 60درصد است بلکه ممکن است برداشت سلول از جنین برای تعیین جنسیت به سلامت وی آسیب بزند و 10 درصد از شانس موفقیت ان جنین بکاهد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۰۹:۱۲    
آی وی اف علی رغم آنکه قادر به تعیین جنسیت انتخابی است، اما در اصل برای این کار طراحی نشده و در واقع روشی برای درمان ناباروی به حساب می آید. پس از لقاح آزمایشگاهی اسپرم و تخمک بررسی ژنتیک جنین ها در آزمایشگاه به دو جهت انجام می شود: 1-تعیین سلامت جنین (PGS)2-تعیین جنسیت جنین [...]
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۴:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دکتر آمنه لاهوتی ،متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی با تاکید بر اینکه تعیین جنسیت اگر برای پیشگیری از انتقال بیماری وابسته به جنس در جنین باشد توصیه می شود ، می گوید: البته گاهی هم والدین فرزند دارند و می خواهند برای فرزند بعدی شان جنس دیگری یا از همان جنس داشته باشند ...
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۱۰/۲۱ - ۰۷:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
صادق روشن در حاشیه آغاز تولید سریال پشت پرده در هتل کهن کاشانه یزد در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هدف گذاری اصلی این سریال، پرداختن به موضوع فرزندآوری و بحران کاهش جمعیت است و در این سریال تلاش شده مخاطب با مسئله فرزندآوری درگیر شود. ...
جام جم   ۱۴۰۲/۱۰/۱۴ - ۱۳:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
تاجایی که در سال 1384 برای اولین بار در کشور در این مرکز از سلول های بنیادی برای ترمیم ضایعات قرنیه چشم استفاده شد و در سال 1385 نخستین حیوان همانندسازی شده خاورمیانه (رویانا) در این پژوهشگاه متولد شد ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۰۷:۲۹    
بجنورد- ایرنا- میزبانی از سه شهید گمنام، توزیع 112 تن گاز مایع یارانه ای، الحاق منطقه ناظرآباد به محدوده شهر بجنورد، شناسایی افزون بر سه هزار بیمار دیابتی و فشار خون بالا با اجرای پویش ملی سلامت ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۲ - ۰۸:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از تولد نخستین دوقلوهای بجنورد از طریق روش پیشرفته درمان ناباروری آی وی اف خبر داد و گفت: مادر این نوزادان خدمات پیشرفته درمان ناباروری آی وی اف را زیر نظر فلو شیب نازایی در مرکز تخصصی درمان ناباروری دانشگاه دریافت کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۲۱ - ۲۱:۵۰    
رئیس مرکز ناباروری مولود در بیمارستان علی بن ابیطالب (ع) زاهدان اظهار کرد: مرکز درمان ناباروری مولود یکی از موفق ترین مراکز درمان ناباروری در کشور است که بالای 50 درصد از مراجعه کنندگان آی وی اف های آنها موفق بوده است.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۹/۱۲ - ۱۳:۰۷    
یک زن 70 ساله اوگاندایی می گوید بعد از اینکه با استفاده از آی وی اف ( لقاح آزمایشگاهی) نوزادانی دوقلو به دنیا آورد، احساسی عالی دارد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۹:۰۶    
فوق تخصص ناباروری و مسئول فنی بخش آی وی اف بیمارستان رضوی گفت: یائسگی زودرس تعریفش این است خانم هایی که در سنین زیر 40 سال تخمدان هایشان وارد روند پیری شده است. یکی از علت های عمده آن بحث ژنتیکی است.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۲:۴۴    
مسئول فنی بخش آی وی اف بیمارستان رضوی گفت: اکنون دو بیمار داریم که در کانادا زندگی می کنند با اینکه امکانات و تجهیزات آنجا بیشتر است اما هزینه های ناباروری ما آن قدر پایین تر از دیگر کشورهاست که افراد اینجا را انتخاب می کنند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۲۲    
مسئول فنی بخش آی وی اف بیمارستان رضوی گفت: یکی از موضوعات ما، آی وی اف تعیین جنسیت است یعنی زوج هایی که فرزند یا فرزندانی دارند اما می خواهند فرزندی از جنس مخالف داشته باشند به ما مراجعه می کنند و وارد چرخه آی وی اف می شوند.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
مسئول فنی بخش آی وی اف بیمارستان رضوی گفت: بهترین سن بارداری را بین 25 تا 35 سال است، اگر زوج های جوان زندگیشان به ثبات رسیده طولانی مدت از روش های پیشگیری از بارداری استفاده نکنند چون اگر در سنین بالاتر متوجه ناباروری شوند شانسشان برای درمان کمتر می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۰:۲۱    
مسئول فنی بخش آی وی اف بیمارستان رضوی دو موضوع هزینه عمل های درمان ناباروری و تامین و کیفیت داروهای این حوزه را دو چالش مهم بر سر راه زوج های نابارور برشمرد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۲:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
متخصصان می گویند حدود 15 درصد از دلایل ناباروری نه دست زن است و نه تقصیر مرد، و علت یا علل آن هنوز در علم پزشکی ناشناخته است اما دلایل 85 درصد ناباروری ها به خود زن و مرد برمی گردد و می توان آن را تا حدی با تکنیک های مختلف برطرف کرد.
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۲۱ - ۱۰:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
منابع پژوهشی سوپرفتاسیون را کمتر از 10 مورد در انسان ذکر کرده اند، اما گزارش هایی مبنی بر وقوع این پدیده مشکوک در بارداری های آی وی اف وجود دارد.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۶:۱۳    
دکتر آمنه لاهوتی، متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی می گوید: خانم ها با کمک پیشرفت های دانش پزشکی در درمان ناباروری می توانند حتی در دوران افت توان تولید مثل خود با فریز جنین در دوران تجرد و فریز تخمک و جنین در دوران تاهل، شانس مادر شدن داشته باشند ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۵:۵۹   + ۶ سایت دیگر  
دکتر آمنه لاهوتی، متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی می گوید: خانم ها با کمک پیشرفت های دانش پزشکی در درمان ناباروری می توانند حتی در دوران افت توان تولید مثل خود با فریز جنین در دوران تجرد و فریز تخمک و جنین در دوران تاهل، شانس مادر شدن داشته باشند ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۲۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
یک زن اهل ایالت آیداهوی آمریکا که به وسیله یک متخصص زنان برای ناباروری درمان شده ، اکنون علیه او شکایت کرده است؛ زیرا متوجه شده است که این پزشک بیش از سه دهه پیش از اسپرم خودش برای لقاح مصنوعی او استفاده کرده است.
رویداد ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۱:۱۱    
دکتر آمنه لاهوتی، متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی با تاکید بر اینکه دخیره تخمدان و کیفیت تخمک پس از 35سالگی کاهش می یابد و امکان بارداری و نیز شانس موفقیت آی وی اف کاهش می یابد، می گوید: اگر پس از 35سالگی بخواهیم شانس بارداری در خانمی که ناباروری هم دارد را زیاد کنیم باید چند بار برای وی ...
خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
دکتر آمنه لاهوتی، متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی با تاکید بر اینکه دخیره تخمدان و کیفیت تخمک پس از 35سالگی کاهش می یابد و امکان بارداری و نیز شانس موفقیت آی وی اف کاهش می یابد، می گوید: اگر پس از 35سالگی بخواهیم شانس بارداری در خانمی که ناباروری هم دارد را زیاد کنیم باید چند بار برای وی ...
آفتاب نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۰:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
دکتر آمنه لاهوتی ،متخصص و جراح زنان و فلوشیپ نازایی می گوید: گرفتن داروهای هورمونی که حتی ممکن است بجای نوع خوراکی و تزریقی ، بصورت واژینال یا پوستی تجویز شوند با بررسی شرایط سلامت یک خانم و تایید پزشک اش پس از درمان سرطان پستان بدون کوچک ترین خطری قابل انجام است .