پنجشنبه ۰۸ آبانساعت ۰۲:۳۵Oct 2020 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اخبار جعلی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۳ ساعت پیش    
رئیس جمهور آمریکا در حساب توئیتری خود نوشت: آمریکا آزادی مطبوعات ندارد ، ما وارونه جلوه دادن واقعیت ها و تنها اخبار جعلی را داریم.
رییس جمهور آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر، رسانه های کشورش را فاسد خواند و از نبود آزادی رسانه در این کشور انتقاد کرد.
فردا نیوز   ۷ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
دونالد ترامپ در صفحه توئیتر خود نوشت: رسانه های جعلی بعد از پایان انتخابات دیگر درباره آمار مرگ و میر کرونا صحبت نخواهند کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
مقامات ستاد انتخاباتی ترامپ، هک سایت این ستاد را حمله خواندند و اعلام کردند در کنار نیروهای پلیس در حال بررسی منبع آن هستند.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۸:۴۵   + ۴۰ سایت دیگر  
تارنمای ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا سه شنبه شب هک شد، اما عامل هک آن هنوز معرفی نشده است. هکر یا هکرها در تارنمای ستاد ترامپ پیامی با عنوان این سایت هک شده است منتشر کرده و نوشتند: ترامپ روزانه به اندازه کافی اخبار جعلی پراکنده کرده است ...
سایت ستاد تبلیغات انتخاباتی رئیس جمهور فعلی آمریکا، بدلیل انتشار اخبار جعلی از سوی هکر ها هک شد.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۶:۵۱    
سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو با رییس شورای مطبوعات این کشور در خصوص مقابله با اخبار جعلی علیه روابط دو کشور و افزایش همکاری های رسانه ای دیدار و گفت وگو کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
سفیر ایران در جمهوری آذربایجان در توئیتر خود با اشاره به دیدارش با رئیس شورای مطبوعات جمهوری آذربایجان، نوشت: افزایش تبادلات و همکاری های رسانه ای و مقابله با اخبار جعلی بویژه در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی محورهای گفت وگو بود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
اضطراب و استرس روی پنهان ویروس کرونا است که شاید هنوز همه عوارض آن آشکار نشده باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۳۸    
فرمانده ارشد یگان ویژه انتظامی فارس گفت: رسانه می تواند با انتشار یک خبر موثق آرامش را بر جامعه حاکم کرده و یا برعکس با انتشار اخبار جعلی و دروغ، آرامش جامعه را بر هم زند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
استاندار زنجان گفت: اقدامات بسیار خوبی برای مقابله با شیوع کرونا در استان صورت گرفته و انتشار برخی اخبار جعلی در فضای مجازی بعنوان ایجاد اخلال و تشوش اذهان عمومی بوده و جرم است.
سیتنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
بررسی ها پیرامون "چالش مومو" نشان می دهد که خبر ها در این خصوص تنها شایعاتی است که بر مبنای اخبار جعلی شکل گرفته و پیش تر هم در کشورهای دیگر مطرح بوده و حالا به فضای فارسی زبانان رسیده است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۹:۵۳    
متاسفانه در فضای مجازی به سادگی مدیریت افکار صورت می گیرد و مردم تحت فشار روانی (از نوع پنهان) قرار می گیرند ولی تصور آن ها این است که این خودشان هستند آزادانه که تصمیم می گیرند و تحلیل میکنند.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۱:۴۲    
ICTna.ir – پانزده کشور اتحادیه اروپا شامل لهستان و سوئد اعلام کرده اند این اتحادیه به استراتژی برای مقابله با اطلاعات نادرست درباره فناوری 5G یا خطرات ناشی از ادعاهای دروغین به منظور بهبود وضعیت اقتصادی و اهداف دیجیتالی خود نیاز دارد. ...
تابناک اصفهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۷:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
وبینار آموزشی " اخبار جعلی و راههای مقابله با آن " به همت فرهنگسرای رسانه وابسته به سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان روز 28 مهر ماه ساعت 16 برگزار می گردد .
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۵۷    
پس از اخبار جعلی که افراد مسلح با کمک کلاه سفیدها منتشر کردند، مرکز آشتی روسیه در سوریه فاش کرد این افراد نقشه جدیدی برای استفاده از مواد سمی در بخش جنوبی منطقه کاهش تنش ادلب با هدف متهم کردن ارتش سوریه دارند.
روزنامه گل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۲:۰۱    
شجاع خلیل زاده مدعی شده که پول اضافه ای نخواسته و مسولان باشگاه و برخی رسانه ها را به انتشار اخبار جعلی متهم کرده است.
برترین ها / افکار نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۰:۲۷   + ۱۲ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: شجاع خلیل زاده یکی از بازیکنانی است که به خاطر عملکردش در لیگ قهرمانان آسیا مورد توجه یک تیم قطری قرار گرفته است. با این حال او که به اردوی اخیر تیم ملی هم دعوت شده است در استوری که عجیب به نظر می رسد تاکید کرد پول اضافه از پرسپولیس نخواسته و تنها درخواستش این بوده که به اندازه بقیه ...
آفتانا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۵:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
شماره ماه اکتبر ماهنامه SANS توضیح می دهد که چگونه می توان اخبار جعلی را شناخت و چگونه می توان در دام بازنشر خبر جعلی نیفتاد.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
از اول تا آخر آن چه روز گذشته در توییتر فارسی رخ داده موجی از اخبار جعلی و یک مانور قوی فیک نیوز از سوی اکانت های مخالف نظام ایران و عموما سلطنت طلب بود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۵:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
محققان دانشگاه کمبریج یک بازی آنلاین جدید ابداع کرده اند تا از این طریق با انتشار اخبار جعلی و شایعات در مورد ویروس کرونا مقابله کنند.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
البرزی اظهار کرد: دیپ فیک آنجا خطرآفرین می شود که کاربران اخبار جعلی را در موضوعات اجتماعی و سیاسی به عنوان حقیقت قبول کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۹:۰۰    
یک اقتصاددان درباره بالا رفتن قیمت ارز گفت: باید دید جریان اخبار و اطلاعات و شایعات به کدام سمت می روند. اگر اتفاقات اخیر مثبت باشد قیمت ارز کاهش پیدا می کند. در بخشی حتی ممکن است آمریکا عامدانه اخبار جعلی صادر کند و از طریق شبکه های مجازی در داخل ایران نشر پیدا کنند و بازار ها را متلاطم کنند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرناپلاس- با یک جست وجوی عبارت تکذیب شد می توان تا حدودی پی برد چه اخبار جعلی و دروغی در کشور تولید و تکذیب شده است. ابتلای برخی افراد و شخصیت ها به کووید-19، فوت برخی هنرمندان، تغییر جنسیت یک بازیگر، باز شدن مرز عراق برای زیارت اربعین و.. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۲:۴۸   + ۱۲ سایت دیگر  
عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: در پی بررسی سند مقابله با نشر اطلاعات خلاف واقع در فضای مجازی، تصمیم گیری برای مقابله با اخبارجعلی در شبکه های اجتماعی خارجی در دستور کار قرار گرفت.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۰:۴۷   + ۱۴ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: توئیتر تغییراتی بنیادین در ویژگی های خود ایجاد کرد تا از انتشار اخبار جعلی جلوگیری کند و محتوا را در پلتفرم خود ارتقا دهد. توئیتر اعلام کرد توئیت هایی که افراد را ترغیب می کند در فرایند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا دخالت کنند یا نتایج را دستکاری کنند، حذف خواهد کرد. ...
شارا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۱:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
میترا جلیلی خبرنگار - فیس بوک علاوه بر ممنوعیت تبلیغات سیاسی از روز 3نوامبر روی این پلتفرم، راهکارهای دیگری هم برای مقابله با انتشار اخبار جعلی درباره انتخابات ریاست جمهوری امریکا ارائه داده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۰۰:۰۸    
به گزارش جماران؛ رییس جمهور آمریکا در توییتی نوشته بود: رسانه های پخش کننده اخبار جعلی رقیب اصلی هستند . این ادعا با واکنش یکی از کاربران مواجه شد و وی کاریکاتوری را زیر توییت ترامپ پست کرد ...
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: پست دونالد ترامپ که کووید19 را مشابه آنفلونزا دانسته بود، به دلیل نقض قوانین در فیس بوک حذف و در توئیتر محدود شد. فیس بوک و توئیتر نسبت به پست دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره کووید19 واکنش نشان دادند ...
شارا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رسانه های اجتماعی منبع اصلی اخبار جعلی است که باعث بروز ترس و وحشت می شود. این مسئله نشان از وظیفه اساسی شرکت ها در فیلتر کردن اخبار و انتشار اطلاعات مهم و دقیق به کارکنانشان دارد
فردا نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
میانجگیری در مناقشه قره باغ به خاطر ملاحظاتی که در ارتباط با آذربایجان و حامی آن یعنی ترکیه داریم، همچنین روابط استراتژیک با ارمنستان و حامی آن یعنی روسیه بسیاردشوار است. برخی نیز در داخل کشور به این سختی می افزایند. از انتشار اخبار جعلی درباره کمک به ارمنستان گرفته با بیانیه در حمایت از آذربایجان!
سبلانه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
نایب رییس مجلس شورای اسلامی در گفتگوی تلفنی با رئیس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان گفت: دشمنان روابط دو کشور با انتشار اخبار جعلی و کذب به دنبال تأثیرگذاری منفی و ایحاد تفرقه در مسیر ارتباطات دوستانه فیمابین هستند و نباید اجازه داد دوستی تاریخی دو ملت تحت تأثیر دروغ های رسانه ای شود.
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
روز گذشته یکی از پنل های سنای آمریکا رای به شهادت مدیران ارشد اجرایی فیس بوک، گوگل و توییتر در برابر مجلس داد. این در حالی است که یک ماه قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور کارزاری برای مقابله با نفرت پراکنی، انتشار اخبار جعلی تعصب در امور سیاسی در شبکه های اجتماعی شدت گرفته است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۰۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
گوگل از سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری با همکاری ناشران مختلف اخبار خبر داده تا از نمایش اخبار جعلی و نامعتبر در بخش های مختلف وابسته به خود جلوگیری کند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۰:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
گروه فرهنگ و هنر – شاید در روزهای عادی چندان متوجه اهمیت حضور و فعالیت خبرنگاران نباشیم اما در روزهای بحرانی مثل همین ماه های کرونایی بیش از پیش متوجه ضرورت فعالیت خبرنگاران و رسانه ها می شویم چون این ها تنها منابع مطمئن خبری در این آشفته بازار اخبار جعلی هستند اما گاهی بحران ها آنقدر بزرگند که ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۴:۲۳    
به گزارش مشرق، کانال تلگرامی عصر هوشمندی درباره راهکارهای جلوگیری از بازنشر اخبار جعلی نوشت: فکر کنید؛ اولین کار برای جلوگیری از پخش اخبار جعلی این است که لحظه ای دست نگاه دارید و فکر کنید. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۶ سایت دیگر  
اپلیکیشن چینی تیک تاک که در آمریکا میلیون ها کاربر دارد از عرضه یک راهنمای انتخاباتی در درون محیط این برنامه خبر داده که با انتشار اخبار جعلی مقابله می کند.
برترین ها / روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۴۵   + ۲۲ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: کمیته حفاظت از روزنامه نگاران و سازمان گزارشگران بدون مرز به عنوان شانس های اصلی دریافت جایزه نوبل صلح سال 2020 معرفی شدند. به نقل از بلومبرگ، موسسه تحقیقاتی صلح اسلو در کشور نروژ که به عنوان یک مویسه آکادمیک مستقل هر ساله برندگان جایزه صلح نوبل را پیش بینی می کند ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
نیویورک تایمز روز یکشنبه با استناد به داده های بازپرداخت مالیات، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به عدم پرداخت مالیات در سال های اخیر متهم نمود. ترامپ این گزارش را تکذیب کرد و در کنفرانس خبری کاخ سفید آن را اخبار جعلی خواند. منبع: خبرآنلاین
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز سه شنبه در فاصله یک روز مانده به اولین مناظره خود با جو بایدن رقیب دموکرات خود در انتخابات ریاست جمهوری به رسانه های اخبار جعلی به دلیل انتشار خبر تلاش او برای تعیین دخترش به عنوان معاون رئیس جمهور تاخت. ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۰۹:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
اختلاف 100 میلیونی قیمت خودرو از کارخانه تا بازار آزاد، شوک 344 درصدی نرخ ارز به بازار مسکن و رکوردشکنی اخبار جعلی در بازار سرمایه، سایر عناوین اقتصادی مهم روزنامه های امروز هستند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۲۳:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بازار سرمایه به رغم تأمین مالی هزاران میلیارد تومانی اقتصاد در سال جاری که به قول وزیر اقتصاد در کاهش دست اندازی دولت به منابع بانکی و تأمین مالی بودجه دولت مؤثر بوده، اما هنوز کمیتش در حوزه اطلاع رسانی و شفافیت و سیاستگذاری مناسب لنگ می زند
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۰۶:۴۶   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور آمریکا گزارش روزنامه نیویورک تایمز درباره فرار مالیاتی خود را جعلی خواند. دونالد ترامپ در نشست خبری خود در کاخ سفید گفت: این اخبار جعلی هستند. من مالیات داده ام و شما اظهارنامه مالیاتی من را وقتی منتشر شد، خواهید دید. آن ها تحت بررسی هستند. سازمان مالیاتی من را دوست ندارد! ...
دیجیاتو   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
یکی از مدیران سابق فیسبوک به شدت از مدل کسب و کار این شبکه اجتماعی انتقاد کرد و گفت تمرکز او و دیگر کارمندان این بوده تا فیسبوک را مثل سیگار معتاد کننده بسازند. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
هوش مصنوعی تاکنون به حوزه های بسیاری نفوذ کرده و موجب تغییر و تحول آنها شده است؛ اما استفاده از این فناوری در حوزه خبر و رسانه موضوعی است که در این گزارش به آن می پردازیم.
ایستنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
پیش بینی می شود هیات نظارت فیس بوک در اواسط یا اواخر ماه آینده میلادی فعالیت خود را آغاز کند. به نقل از آسوشیتدپرس، هیات نظارت بر فیس بوک که به عنوان یک مرجع درباره محتوای انتشار در این پلتفرم تصمیم می گیرد، از ماه آینده میلادی(اکتبر) فعالیت خود را آغاز می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
بحران کرونا صید دیگری بود که فیک نیوز ها مدت ها برای پرداختن به آن انتظار کشیده اند و نگرانی های زیادی را برای افکار عمومی به وجود آوردند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۸:۱۹   + ۵ سایت دیگر  
در وبینار کشوری نقش رسانه ها در سبک زندگی آمیخته با کرونا عنوان شد: رسانه ها باید ضمن ایجاد آرامش، اطلاع رسانی دقیقی را برای مردم و افراد جامعه انجام دهند تا مردم بیاموزند چگونه باید با کرونا زندگی کرده و رعایت مسایل پیشگیری را داشته باشند ...
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
آیا دهان شویه مفید است؟به گزارش سایت بیلددرفرا، پاسخ توافق شده تاکنون درباره مفید بودن یا نبودن دهان شویه ها این بود که چنین توصیه های خودمانی، اخبار جعلی محسوب می شود.