سه شنبه ۱۱ مهرساعت ۲۱:۱۸Oct 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۱:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
افزایش حجم اقتصادی صنعت نشر و قیمت کتاب ها باعث کاهش تیراژ آثار و شمارگان کل شده است؛ طوری که شمارگان کل آثار در 6 ماه سال جاری با افزایش 200 درصدی قیمت 7 میلیون نسخه نسبت به بازه زمانی سال گذشته کاهش پیدا کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۴ - ۱۰:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
صنعت نشر کشور در شهریورماه 1402 شاهد پیشتازی تعداد در حوزه ادبیات و کودک و نوجوان بود، بیش از 5 هزار و 530 عنوان کتاب تالیفی بودند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۰ - ۱۱:۵۱    
همایش یک روزه کارآفرینی مبتنی بر برندسازی در صنعت نشر به همت انجمن فرهنگی ناشران دانشگاهی برگزار می شود.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۲۳:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نویسندگان و سایر مشاغل خلاقانه همچنان درباره اینکه ChatGPT جایگزین آن ها در برخی انواع انتشار کتاب خواهد شد، نگران هستند حتی فیلمنامه نویسان به دلیل پذیرش هوش مصنوعی در صنعت تلویزیون و فیلم دست به اعتصاب زده اند. ...
همشهری   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۷:۱۴    
کتاب های جنایی و معمایی که تقریبا در همه فصول سال، مشتریان نسبتاً ثابتی دارد و کتاب های چاپ شده در این بخش اغلب جزو آثار پرفروش محسوب می شود و کمک شایانی به چرخه صنعت نشر در کشور می کند
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۰۸:۴۶    
تهران- ایرنا- مدیر انتشارات هزاره ققنوس با بیان اینکه صنعت نشر در ایران یک کسب و کار سودآور نیست، گفت: ناشران بزرگی هستند که فعالیتی غیر از صنعت نشر را نیاموختند،
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۱۵:۱۵    
مرتضی زینعلی-کارشناس صنعت نشر
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۰ - ۱۴:۴۳    
حسن نقاشی، مستندساز و سازنده فیلم مستند اقتباسی آثار عجم مطرح کرد: ما در صنعت نشر احتیاج به یک بیداری داریم، جامعه باید نسبت به بزرگان ادب و هنر ایران زمین وابستگی داشته باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۰۸ - ۱۳:۱۴   + ۳۹ سایت دیگر  
جمهوری اسلامی ایران با عرضه بیش از 600 عنوان کتاب به زبان های فارسی و روسی حضوری پررنگ در سی وششمین نمایشگاه بین المللی کتاب مسکو دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۷ - ۰۰:۲۴   + ۸ سایت دیگر  
امسال حجم اقتصادی بازار نشر نزدیک به چهار هزار میلیارد تومان بوده که در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته بیش از یک هزار و 100 میلیارد تومان افزایش داشته است، اما شاهد کاهش 10 درصدی (4 میلیون نسخه ای) در شمارگان هستیم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۶/۰۶ - ۱۱:۱۴    
مدیرعامل شرکت دانش بنیان اصحاب رسانه پویا درباره تأثیر هوش مصنوعی بر صنعت نشر گفت: اگر تا امروز کسی حوصله نوشتن نداشت، کار برای او آسان شده به طوری که نیاز به نویسندگی هم ندارد.
کودک پرس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۱۰:۱۴    
به گزارش کودک پرس ، پنجاه وهفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب کودک بولونیا به دلیل شیوع ویروس کرونا برای دومین سال متوالی به صورت مجازی از بیست وچهارم خردادماه آغاز شد و تا بیست وهفتم خردادماه ادامه دارد ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۰۷:۳۴    
قیمت برخی مولفه های کتاب بیش از 600 درصد افزایش یافته و در زمان وفور کاغذ این قیمت طبیعی بود، اما با کمبود کاغذ، صنعت نشر استان تهران به زحمت سر پا می ایستد.
زومیت   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۰۹:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
مدیر شهر کتاب آنلاین می گوید اگرچه انشعاب های هوش مصنوعی در متاورس عجیب به نظر می رسد، اما به مرور عادی خواهد شد و بر نحوه کتابخوانی اثر خواهد گذاشت. تبلیغات ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۱۳   + ۳۸ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران به نمایندگی از صنعت نشر ایران، با عرضه بیش از 330 عنوان کتاب از 30 ناشر به زبان عربی در نهمین نمایشگاه بین المللی کتاب کربلا حضور دارد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران، می گوید استفاده از هوش مصنوعی در صنعت نشر کشور به راحتی امکان پذیر است و تأکید دارد؛ در سطح کلان، حاکمیت می تواند با ایجاد زیرساخت فنی و تنظیم گری به رواج استفاده از فناوری هوش مصنوعی کمک کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۰۰:۳۷   + ۵ سایت دیگر  
کارگروه صیانت از صنعت نشر که وزیر ارشاد اواخر تیر خبر ایجادش را داده بود در دولت سیزدهم قرار است بعد از 2 سال کار خود را آغاز کند؛ کارگروهی که وزارت ارشاد با همکاری دستگاه های قضائی و نظارتی به تنظیم گری بازار کتاب ورود کند.
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۲۴ - ۱۱:۵۲   + ۸ سایت دیگر  
قدمی تازه برای کشف مقالات جعلی ناشران مجلات علمی با ساخت ابزارهایی به دنبال مقابله با کارخانه های مقاله سازی تولید مطالعه های تحقیقاتی هستند . به گزارش ایسنا، ناشران دانشگاهی ابزار آنلاینی را برای شناسایی محصولات کارخانه های مقاله سازی منتشر کرده اند ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۰۸ - ۰۸:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
براساس آمار رسمی منتشر شده از تولید کتاب در صنعت نشر کشورمان در خرداد 1402 مجموعاً 7638 عنوان کتاب در زمینه های مختلف چاپ و روانه بازار شده که سهم تهران از این تعداد 64.08 درصد است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۴ - ۱۷:۳۵    
نگاهی به بازار ملزومات مواد اولیه صنعت نشر نشان دهنده کاهش نسبی قیمت کاغذ و ثبات بهای سایر مواد مصرفی چاپخانه ها و ناشران در بازار است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۱:۰۵    
پایگاه خبری گلوبال تایمز با پایان بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین المللی کتاب پکن، تحلیل برخی ناشران حاضر در این رویداد را منتشر کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شاهرود- یکی از سیاست های اقتصادی دولت ها برای کمک به صنعت نشر اعطای تسهیلات بانکی است اما کارشناسان عقیده دارند این مُسکن ها هیچ گاه درمان قطعی نیستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۱ - ۰۰:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
خانه کتاب و ادبیات ایران که به عنوان نماینده صنعت نشر کشورمان در نمایشگاه کتاب دوحه حضور داشت درباره آثاری که در هفتمین تجربه حضورش در این نمایشگاه ارائه کرده، طراحی این غرفه با پالت های چوبی و ... می گوید.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۱۵:۵۳    
نگاهی به بازار مواد اولیه صنعت نشر نشان دهنده ثبات نسبی بهای کاغذ تحریر و ریزش قیمت مرکب خارجی است.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۶ - ۱۵:۳۳    
اعضای گروه احیای صنعت نشر و عرضه کتاب با تاکید بر اصلاح اساسی ساختار صنعت نشر معتقدند، اکوسیستم صنعت نشر و عرضه کتاب باید احیاء و مجدد طراحی شود.
روز نو   ۱۴۰۲/۰۳/۲۵ - ۱۱:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
مدیر انتشارات ترمه که در کارگروه صیانت از حقوق ناشران، مؤلفان و مترجمان حضور داشت، با اشاره به فعالیت این کارگروه گفت: این کارگروه اکنون دیگر فعال نیست اما طبق اطلاعاتی که دارم اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاشند تا بار دیگر این کارگروه احیا شود.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۴:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
زهرا رشیدیان مؤلف کتاب جواهر سازی عنوان کرد: ما در صنعت جواهرسازی زبان مشترکی بین اصناف نداریم. در صنعت نشر نیز هنوز زبان مشترکی بین ناشران و نویسندگان تبیین نشده تا به تولیدات درستی دست پیدا کنیم.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۰۰:۳۶    
رضا امیرخانی گفت:یک بخش از نویسندگی، بخش خلاقیت و ذوقی آن است، اما بخشی از آن نیز فضای صنعت نشر است. نویسنده لزوما کسی نیست که بهترین قصه را می نویسد. نویسنده کسی است در صنعت نشر زندگی می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۱۷ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
حجم اقتصادی صنعت نشر معیاری است برای تصمیم گیری ها و گزارش دهی ها. اما در همین بین میزان تولید، کیفیت آثار و جذب مخاطب در بین اعدادی چون هزار میلیاردها گم می شود و توجهی به این مسأله نمی شود!
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
رشت- غیرفعال بودن بسیاری از ناشران، کیفیت آثار انتشار یافته، روند توزیع کتاب ها، هزینه های انتشار و مشکلات کتابفروشی ها از جمله دغدغه های فعالان صنعت نشر گیلان است.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۵۴    
نشر هم یک کسب وکار است با این تفاوت که کنشگرهای متفاوتی دارد. بعضی از این کنش گرها در نشر باید همه هزینه خود را از فروش کتاب های شان بدست بیاورند و برخی از کنشگران حوزه نشر برای تأمین هزینه هایشان نیاز به فروش کتاب های شان ندارند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۴۳    
مرتضی زینعلی-کارشناس صنعت نشر
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
عبدالرحمن راجح گفت: برقراری روابط مستحکم فرهنگی و علمی بین ایران و یمن یکی از اهداف شرکت صنعت نشر یمن در نمایشگاه کتاب تهران بوده است.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۶:۳۷    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به تورم حاکم بر صنعت نشر و چاپ، گفت: سرانه مطالعه کتاب امروز به سمت فضای مجازی سوق پیدا کرده است، خیلی از مخاطبان به دلیل کاهش هزینه ها ترجیح می دهند که در فضای مجازی کتاب مد نظر را با قیمت پایین تر خریداری و مورد مطالعه قرار دهند.
معاون امور تعاون وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مدل تعاونی کتاب را ناجی آینده صنعت نشر ایران دانست.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۱۰:۰۱    
معاون و مدیر اجرایی نشرامرتات گفت: در آینده ای نه چندان دور و با رشد تکنولوژی، صنعت نشر کشور به سمت الکترونیکی شدن پیش می رود و بهتر است مسئولان برای کتاب ها مجوز دوگانه صادر کنند تا ناشر هم زمان بتواند هم نسخه چاپی و هم نسخه الکترونیکی اش را منتشر کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۰ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رهبری می فرمایند: جلوگیری از نفوذ فساد در جسم و فکر و جان یکایک شهروندان جامعه، یک وظیفه مهم دولت است. بنابراین در زمینه نشر کتاب، تمام حق به نویسنده منحصر نمی شود، بلکه حق بالاتری نیز وجود دارد که متعلق به خوانندگان کتاب است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۶:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
باشگاه خبرنگاران توانا_ علی رمضانی مدیر خانه کتاب و ادبیات، قایم مقام و سخنگوی نمایشگاه کتاب گفت: مجموعه گل یاس در طول سال در حال بررسی و کارشناسی آثار در کشور است. موضوع کاغذ، ارتباطات صنعت نشر با سایر وزارت خانه ها، مشارکت ناشران و سهام دار شدن آنها، بحث های حقوقی و قانونی نشر در حال پیگیری است ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۹ - ۱۵:۴۸    
وزیر فرهنگ ونزوئلا در دیدار با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، با بیان اینکه مفتخر هستم که کتاب من به زبان فارسی ترجمه شده است گفت که هیجان دارم با صنعت نشر ایران آشنا شوم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۲۰:۴۵   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور با اشاره به ساخت یک کارخانه جدید کاغذ با ظرفیت 250 هزار تن در دولت سیزدهم گفت: با خریداری تجهیزات و زیرساخت های لازم، ساخت این کارخانه پیشرفت 40 درصدی داشته که در صورت راه اندازی می تواند کاغذ های بازیافتی را نیز با فناوری روز دنیا به کاغذ مناسب برای صنعت نشر تبدیل کند.
سلام نو / خبر آنلاین   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۱:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
این انتشاراتی ها در نمایشگاه کتاب امسال حضوری پررنگ داشته اند و به دور از چشم مسئولان و کارمندان نمایشگاه، کتاب هایشان را با تخفیف های 40، 50 درصدی می فروشند ...
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۴۵    
مدیر کتابخوان همراه پژوهان در نشست نقش و تاثیر هوش مصنوعی بر نشر دیجیتال گفت: در حوزه نشر، هوش مصنوعی کمک مان می کند که سریعتر کتاب را به انتشار برسانیم همچنین تحلیل های آماری فروش و سرمایه گذاری را مهیا می کند.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۷:۰۶    
مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی درباره نخستین تجربه حضور کتاب فروشان در نمایشگاه کتاب تهران گفت: سایر حلقه های زنجیره نشر مثل موزعان، ناشران و پدیدآورندگان نیز از این حضور بهره می برند.
راه پرداخت   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری راه پرداخت دارای مجوز به شماره 74572 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بخشی از شبکه عصر تراکنش است. راه پرداخت فعالیت خود را از دوم اردیبهشت ماه 1390 شروع کرده و اکنون پرمخاطب ترین رسانه ایران در زمینه فناوری های مالی، بانکداری و پرداخت و استارت آپ های فین تک است. ...
زهره الهیان؛ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی مجلس شورای اسلامی در حاشیه سی وچهارمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای حمایت از صنعت نشر را اعلام و بیان کرد: پیشنهادات و نظرات اهالی حوزه کتاب و مسئولان این امر را پیگیری خواهد کرد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۰۹:۳۱    
سمیه سلطانپور کارگزار ادبی ضمن امیدواری به آینده نشر ایران با انتقاد از وضعیت نشر ایران، گفت: ما چیزی به نام صنعت نشر نداریم، پروسه نشر داریم.
ایبنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۶ - ۲۰:۲۱    
کارگاه جلدهای دست ساز در نوبت عصر روز سه شنبه بیست وششم اردیبهشت ماه در غرفه کتاب آرا در نمایشگاه کتاب 1402 برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۵:۱۹    
ناشران افغانستانی حاضر در نمایشگاه بین المللی کتاب در گفت وگو با فارس، از کاهش استقبال شرکت کنندگان گلایه کردند و خواستار حمایت خوانندگان از صنعت نشر و نویسندگان افغانستانی شدند.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۴:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
"کتاب دیپلماسی تراز انقلاب" و " نماهنگ صنعت نشر کتاب جمهوری اسلامی ایران" با حضور رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی رونمایی شد.