چهارشنبه ۲۲ اردیبهشتساعت ۱۹:۳۶May 2021 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۴۶    
مجید باشعور، مدیرمسئول انتشارات تایماز در گفت و گو با خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان ، درباره تاثیر تعیین حداقل قیمت برای چاپخانه ها بر صنعت نشر گفت: در جامعه ای زندگی می کنیم که تعیین قیمت برای یک قشر بسیار سخت است، چون تورم در اغلب کالا ها وجود دارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۰۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها-آسیب های ویروس کرونا هرروز در دنیا در حال افزایش است و این ویروس این روزها ضربات سنگینی به ناشران و کتاب فروشی های قم وارد کرده است که اکثر آنان مجبور به تعطیلی و تعدیل نیرو شده اند.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۵:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
فعالان حوزه نشر با توجه به افزایش قیمت کاغذ در چند هفته گذشته، از احتمال افزایش 50 تا 80 درصد در بهار امسال خبر می دهند. به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ...
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
با وضع ناگوار اقتصاد در بازارهای مختلف مرتبط با کتاب، به نظر می رسد ناشران و نویسندگان و کتاب فروش ها در این هشت سال با دفاعی همه جانبه از مرگ خود جلوگیری کرده اند.
روزنامه سپهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه کافه کتاب: گیریم که مشکل تخصیص ارز دولتی به واردات کاغذ و دیگر اقلام مصرفی تولید کتاب، حل شد... آیا تداوم حمایت ها، ضامن تحول و توسعه این صنعت خواهد بود؟ ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
محسن جوادی گفت: دولت در پی یافتن الگویی برای رفع مشکل کاغذ است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۲:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
یک ناشر با اشاره به مشکل صنعت نشر و گران شدن ملزومات چاپ کتاب می گوید: صنعت نشر در عین بلاست و زمانی که در عین بلا باشد چه چیزی می خواهد بدتر یا بهتر شود؟
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۲۰:۳۲    
نخستین نمایشگاه مجازی کتاب برگزار شد، اما ناشران ما در این رویداد فرهنگی فقط آثار مولفان خودشان را منتشر می کردند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- کارکنان انتشاراتی که قصد چاپ کتاب خاطرات مایک پنس معاون اول دولت سابق آمریکا را دارد، با انتشار طوماری از این انتشارات خواستند دیگر هیچوقت با هیچکدام از مقامات سابق دولت ترامپ قرارداد چاپ کتاب امضا نکند.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۶:۵۷    
سبحانی فر با بیان اینکه نمایشگاه مجازی توانست صنعت نشر ما را تقویت کند، افزود: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب بیش از 65 میلیارد تومان در یک مقطع زمانی اقتصاد نشر را تقویت کرد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نامه ای خطاب به رئیس جمهور نسبت به بی اعتنایی به تولید داخلی کاغذ و تخصیص نیافتن ارز برای واردات انتقاد و بیان کرد این موضوع صنعت نشر را به ورشکستگی رسانده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
آقای رئیس جمهور! قیمت کاغذی که در روز مراسم تحلیف شما در مردادماه سال 1392، به طور میانگین، 70هزار تومان به ازای هربند بود، به حدود 800 هزار تومان رسیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۱:۰۰   + ۲۰ سایت دیگر  
هیأت مدیره مجمع ناشران انقلاب اسلامی در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور درباره کاغذ نوشت: بی اعتنایی به تولید داخلی کاغذ و تخصیص نیافتن ارز برای واردات، صنعت نشر را به ورشکستگی رسانده است.
شفاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: متأسفانه امسال هم رکود موجود در صنعت نشر ادامه دارد؛ تا حدی که که دیگر ناشران به انتشار کتاب رغبتی ندارند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۲   + ۸ سایت دیگر  
تعداد کل نسخه های کتاب چاپ شده ناشران اسپانیایی در سال 2019، 229515000 نسخه بوده که گردش مالی دومیلیارد و دویست میلیون یورو را ایجاد کرده است.این ناشران بیشترین صادرات کتاب رابه آسیا دارند.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۶ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
هشدارهای سال های اخیر فعالان عرصه کاغذ در کشور حالا به وقوع پیوسته است و زیر سایه بی تفاوتی های دولت این آوارها بر سر نشر می ریزد. به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری تسنیم ...
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس یازدهم گفت: کمبود و گرانی کاغذ بحرانی جهانی محسوب می شود که همه ناشران و مطبوعات کاغذی را با چالش روبرو کرده است، اما همین کمبود در کشور ما منجر به کشتار صنعت نشر شده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۳ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
کتاب یک کاغذ ساده نیست که کلماتی بر روی آن نوشته شده باشد، بلکه دری به دنیای جدید پر از هیجان، تخیل، داستان و اتفاقات شگفت انگیز است.23 آوریل مصادف با سالروز درگذشت ویلیام شکسپیر و اینکا گارسیلاسو دلا وگا است. این روز از سوی سازمان یونسکو به عنوان روز جهانی کتاب نامگذاری شده است.
کتابخوانی، معیار خوبی برای شناخت فرهنگ عامه است. هر اندازه ملتی کتابخوان باشند، می توان نرخ سواد، رواج فرهنگ دانش افزایی و رونق صنعت نشر و انتشارات آن جامعه را دریافت.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۹:۵۵    
با بررسیِ نگاه و رفتارشناسی مخاطبان کتاب، این طور به نظر می رسد که رفع نیاز مطالعاتی به قیمت سادگی و ارزانی، هدف اصلی است؛ حتی اگر نوع خرید آن ها به قیمت تضعیف و نابودی انتشاراتی ها و کتاب فروشی های حرفه ای تمام شود.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۰۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر انتشارات نوشته گفت: به جای اینکه ناشران و کتاب فروشان را تشویق کنند که تولیدات خوبی داشته باشند تا مردم در اوقات فراغت خود از آنها استفاده کنند، کتاب فروشی ها را تعطیل و مردم را از این امکان محروم می کنند. اگر این وضعیت ادامه پیدا کند ظرف ماه های آینده شاهد سقوط شدید صنعت نشر خواهیم بود.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۲:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
مقایسه آماری نشر در سال 99 و سال ماقبل آن نشان از افزایش 15 درصدی قیمت کتاب در سال گذشته دارد. متوسط قیمت کتاب نیز در سال 99 به 44 هزار تومان رسیده است. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۲:۵۰    
محمود آموزگار، در کتاب در حواشی کتاب تجربه حضور در بیست و چهارمین دوره نمایشگاه پکن را بهانه قرار داده تا به معرفی صنعت نشر چین و تبدیل آن به یکی از پایه های توسعه اقتصادی این کشور بپردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
تبعات تغییر رنگ شهر ها بر صنعت نشر مسئله ای است که ناشران درباره آن صحبت کردند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
عباسعلی وفایی، رایزن فرهنگی ایران در چین، با طرح این پرسش که آیا قوانین موجود فرصت همکاری فرهنگی با چین را به ایران می دهد؟ درباره تعامل کتاب محور با این کشور در قالب تفاهم نامه همکاری 25 ساله می گوید ...
چاپ و نشر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
در این مقاله می خوانید مدیر انتشارات هرمس معتقد است با افزایش تخفیف کتاب تیشه ای بر ریشه صنعت نشر نتیجه اش درج قیمت های کاذب از سوی کتابسازان است که به رونق بازار آن ها و رکود بازار ناشران حرفه ای که همچنان قیمت ها را ثابت نگه داشته اند می انجامد ...
سازمان صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۱ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
ویروس کرونا علاوه بر جسم و جان انسان ها، حیات اجتماعی و اقتصادی انسان ها را نیز به مخاطره انداخته و وقفه ای نسبتاً سراسری و چندجانبه ایجاد کرده است. در این میان، عرصه های فرهنگی، به ویژه بازار نشر و کتاب ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
سید عباس حسینی نیک (رئیس انجمن ناشران کتاب های دانشگاهی) در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت وگو تصریح کرد: نخستین قانونی که در این حوزه در کشور ما تصویب شده است قانون حمایت ما مولفان و منصفان است (سال 1348) است قبل از آن قانون جامعی را نداشتیم این قانون تا حدود زیادی مطابق کنوانسیون برن است ...
روزان   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۱۴:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش ایسنا، بعد از مدت ها بی خبری از کتاب قاچاق و مبارزه با آن، از کشف مرکز چاپ دیجیتال کتاب غیرقانونی خبر رسید البته با حجم یک وانت کتاب قاچاق. ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۷ - ۱۰:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران معتقد است؛ در سال پیش رو کمبود نقدینگی و خطر اتمام کاغذ فرهنگی، خطر کوچ کردن سرمایه ها از حوزه های فرهنگی به سایر حوزه های اقتصادی را قوت می بخشد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۵ - ۱۱:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
مسعود پایدار هدف بند ج قانون پنج ساله ششم توسعه را هدفمندشدن حمایت از صنعت نشر می داند؛ اما معتقد است این رویکرد بعد از چهار سال به دلیل وجود رویکرد های متضاد، همچنان معطل مانده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
اخیراً گزارشی از آمارهای فروش کتاب منتشر شده است که امیدواری بیشتری برای اصناف مربوط به چاپ و توزیع کتاب ایجاد کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۹:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
دهه 90 را برای حوزه حقوق نشر کتاب، باید دهه بررسی لایحه حمایت از حقوق مالکیت ادبی و هنری و حقوق مرتبط در مجلس قانونگذاری دانست. قانونی که 10 سال در مجلس بررسی شد اما تصویب نه.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۹ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مولانا با اشاره به کم شدن توان مالی مردم در خرید کتاب، معتقد است تا مساله تحریم ها و مشکلات اقتصادی حل نشود، اقدامات ناشران و کتاب فروشان برای ادامه فعالیت بی نتیجه خواهدماند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۰۸:۱۰    
حالا که عدو ی کرونا بر تمام مناسبات و ملاحظات اجتماعی ما سایه انداخته، به نظر فرصت خوبی است تا با تجربه کردن مسیرهای تازه، به ارتقاء صنعت نشر و مجهز شدن به تکنولوژی های جدید، امید ببندیم و اسباب خیر را بگسترانیم.
سال 99 سال مدیریت بحران بود. بحرانی که ناخواسته وارد صنعت نشر هم شد. همه گیری ویروس کووید 19 شرایط خاصی را برای همه اقشار جامعه به وجود آورد.انتشارات مدرسه هم از این قاعده مستثنا نبود ...
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۴ - ۰۸:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده معاون توسعه و مدیریت منابع در امور اقتصاد فرهنگ و هنر می گوید: آمار دقیقی از میزان آسیب های کرونا بر کسب وکارهای فرهنگی و صنعت نشر وجود ندارد اما استقبال برای دریافت تسهیلات که مرحله نخست آن پرداخت و مرحله دوم ادامه پیدا کرد، نشان داد آسیب ها بسیار جدی بوده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
مهدی تدینی معتقد است: در سال 99 مخاطبان به شبکه های اجتماعی و یا خواندن کتاب پناه بردند و ما از هر لحاظ نگاه کنیم کرونا روی میزان مطالعه اثر مثبت گذاشته است و صنعت نشر را زمین نزد.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۲ - ۰۸:۰۹    
سال 99 با نوسانات قیمت ارز و به طبع آن کاغذ و مواد مورد نیاز برای چاپ کتاب، برگزار نشدن نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و چک های برگشتی فعالان این حوزه از سخت ترین دوران فعالیت برای آن ها بود. این درحالی است که تداوم کرونا، تصویر صنعت نشر در سال آتی را نیز مخدوش کرده است.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۱/۰۱ - ۰۹:۰۸    
امروز تصویر پیش روی صنعت نشر ایران روشن تر از پیش است و این صنعت اعتماد به نفس بیشتری را تجربه می کند، خوداتکاتر شده و تغییرات را بیش از پیش به رسمیت شناخته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۳۰ - ۰۸:۰۶    
سال 1399 که برای فعالان صنعت نشر همانند دیگر کسب و کار ها با پیوست کرونایی همراه بود برخی را به تعطیلی و رکود کشاند و برخی دیگر را صاحب تجربه های جدید و سازگاری با کووید 19 کرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۰۸:۱۵    
در سالی که گذشت، جامعه نشر در سوگ تنی چند از چهره های سرشناس و پیشکوست خود نشست؛ بزرگانی که پر کردن جای آن ها، قطعا کار ساده این نیست.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۲۳:۳۶    
یک نویسنده گفت: مشکلات زیاد صنعت نشر باعث شد، ناشران برای انتشار کتاب سخت گیرتر شوند.
روزنامه اصفهان امروز   ۱۳۹۹/۱۲/۲۷ - ۱۲:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
دبیر انجمن تولیدکنندگان کاغذ و مقوا گفت: در طی سالیان گذشته تولید کاغذ داخلی با بی مهری های فراوانی رو به رو شد. سه شرکت تولید کننده کاغذ تحریر در ایران با آخرین تکنولوژی روز دنیا تاسیس شده بودند که با حمایت از واردات سرکوب شدند ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۲/۲۴ - ۰۰:۱۲    
اگرچه بازار کتاب و صنعت نشر سال هاست که اوضاع خوبی ندارد ، اما در این بین دیدن کتاب هایی با شمارگان 500 و حتی 100 نسخه قابل تأمل است.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۲۲ - ۰۹:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
در نخستین روز حضور طرح گرنت ایران در فلوشیپ ادبی استانبول، نمایندگان دو طرح گرنت و تدا برنامه های مشترک خود برای حمایت از کتاب در ایران و ترکیه را اعلام کردند. همکاری ناشران این دو کشور گامی موثر در امر جهت ارتقا صنعت نشر خواهد بود. ...
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
برآبادی: ناشران کودک و نوجوان بازارشان را با چاپ آثار پرفروش گرم نگه داشتند. به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) محمود برآبادی ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۰۹:۳۸    
به بهانه سرداران شهید اسفندماه، نگاهی کلی به بازتاب روح دفاع مقدس در سینما و تلویزیون و صنعت نشر ایران انداخته ایم و مطالب دیگری هم ضمیمه این پرونده شده اند که با بیانی عاطفی تر از زبان انسان های این زمانه، راجع به قهرمان های عصر قهرمان پرور آرمان گرایی سخن گفته اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۶:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
برگزیدگان بیستمین جشنواره ملی چاپ عصر امروز با حضور سید عباس صالحی وزیرفرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شدند.
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۱۸ - ۱۱:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
ایوب دهقانکار مدیر عامل خانه کتاب و ادبیات ایران در نشست خبری نخستین جایزه کتاب تاریخ انقلاب اسلامی عنوان کرد: زمانی که می گوییم مردم ایران متمدن و فرهنگی هستند باید مصداق هایی نیز برای آن ذکر کنیم که یکی از این مصداق ها استقبال مردم از طرح های توزیع یارانه کتاب از طریق کتابفروشی ها (طرح های فصلی ...