سه شنبه ۰۴ آذرساعت ۱۹:۲۴Nov 2020 24
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

ایبنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات بین المللی شمع و مه با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی کتاب، تجربه خوبی برای متحد کردن ناشران در بحث فروش در یک فضای خاص است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دید ترمیم اقتصاد صنعت نشر تصمیم به برگزاری این رویداد گرفته است که امیدواریم مثمر ثمر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۵:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب توسط استارت آپ کتاب پلاس با حضور تنی چند از مسئولین، صاحب نظران و فعالان حوزه نشر و فعالان فناوری کشور همزمان با بیست و هشتمین هفته کتاب و کتاب خوانی در کافه سینرژی در محل شرکت شناسا برگزار شد.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
رضا رضایی با اشاره به اینکه شیوع ویروس کرونا برای بخش های فرهنگ و هنر وضعیت خاصی ایجاد کرده است، گفت: اجرای طرح های فصلی فروش یارانه ای کتاب علاوه بر ترویج فرهنگ مطالعه در بین خانواده ها ، به طور قطع گامی موثر در حمایت از صنعت نشر خواهد بود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، صنعت نشر ایران که از ماه ها پیش به دلایل مختلف با مشکلات متعدد دست و پنجه نرم می کرد، حالا در مواجهه با کرونا با چشم تردید به آینده می نگرد. تأثیر کرونا بر کسب و کارها در جهان انکارناشدنی است ...
رشیدی از نویسندگان حوزه مقاومت می گوید: نهادهای متولی این حوزه هیچگاه در طول تاریخ برای ترویج کتابخوانی موفق نبوده اند؛ اما مردم در موقعیت ویژه ای که امسال ایجاد شد، توانستند ابزارهای مختلف برای سرگمی و گذراندن وقت را تجربه کردند و حالا به این نتیجه رسیدند که هیچ ابزاری ماندگارتر ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
یک فعال عرصه نشر معتقد است: کرونا برای صنعت کتاب و نشر، فقط شروع یک بحران نبود، بلکه رویدادی بود که به دلیل اوضاع وخیمی که صنعت نشر در طول هفت سال گذشته تجربه کرده بود، در حکم تیری بر پیکرۀ نیمه جان این صنعت نشست؛ صنعت نشر در قبل از شیوع کرونا هم دچار بحران های نفس گیری بود ...
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - طبق اعلام ستاد خبری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران، ایوب دهقانکار مدیرعامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و دبیر هفته کتاب در سخنانی در مراسم معرفی برگزیدگان دومین دوره هفته ملی کتاب کشاورزی و منابع طبیعی در وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به این که صنعت کشاورزی و ...
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۴۲    
ترجمه عادل فردوسی پور چگونه به صنعت نشر کمک می کند؟ اخبار کتاب پیگیر اخبار نباشید را پیگیری کنید به گزارش گلونی حدود دو هفته پیش عادل فردوسی پور به کمک نشر چشمه کتابی را از نویسنده معروف رولف دوبی ترجمه و منتشر کرد به اسم پیگیر اخبار نباشید ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۳۳    
ایسنا/خراسان رضوی رییس سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد گفت: رویکرد شهرداری و شورای شهر مشهد حمایت از ترویج کتاب و کتابخوانی و صنعت نشر در مشهد است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۹:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد عزیزی مدیر مسئول و سردبیر مجله رودکی، شاعر و نویسنده در برنامه گفتگوی فرهنگی رادیو گفت وگو به موضوع کسب دانایی و توانایی از طریق عنصری به نام کتاب، گفت: هر کدام از ما با تاملی به زندگی خویش متوجه خواهیم شد که در سایه کتاب، توانایی، دانایی و دانش توانایی واقعی به دست می آید. ...
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
شایسته سلامی، گروه اجتماعی: “مرکز آمار ایران” در مورد میزان کتابخوانی و یا نرخ مطالعه در ایران هیچوقت آمار دقیق و رسمی منتشرنکرده است. طی سالهای اخیر اعداد و ارقام متفاوتی از سوی نهادهای ذی ربط مانند “اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی” ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۰۷    
تهران- ایرنا- در نشست نشر حرفه ای: الزامات و ویژگی ها مهم ترین عامل کوچک بودن صنعت نشر در ایران نبود یا کمبود نیاز مردم جامعه به کتاب عنوان شد؛ اکثر مردم ما احساس نیاز به کتاب ندارند و این معضلی است که سیاست گذاران فرهنگی باید مورد بررسی و اقدام قرار دهند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
افشین شحنه تبار مدیر و موسس انتشارات شمع و مه در ایران و انگلستان در گفت و گوی فرهنگی رادیو گفتگو به مناسبت برگزاری بیست و هشتمین دوره هفته کتاب اظهار داشت: هفته کتاب یا نمایشگاه کتاب تهران بهانه ای است که به خانواده کتاب جانی بدهیم ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۹:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
نشست نقش استارت آپ های حوزه کتاب در ارتقای صنعت نشر دوشنبه بیست وششم آبان ماه به صورت آنلاین برگزار می شود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۵۹    
افسر موم وندی معتقد است رسیدن طرح های حمایتی به دوره پانزدهم، از موفقیت آمیز بودن این طرح و مورد استقبال قرارگرفتنش از سوی کتاب فروشان و کتاب دوستان نشان دارد.
فعالان صنف نشر در صربستان برای بالا بردن سرانه مطالعه در این کشور، قیمت کتاب را کاهش دادند. آمارها حاکی از پایین آمدن سرانه مطالعه در این کشور است. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، رایزنی فرهنگی ایران در صربستان در تازه ترین گزارش ارسالی خود ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۸:۱۴    
شیراز- ایرنا- این روزها که شیراز را با نام پایتخت کتاب ایران می شناسند و از بخت بد، شیوع کرونا بر همه چیز سایه انداخته است، وضعیت نشر، این صنعت فرهنگی دیرپا هم متاثر از وضعیت بیماری و هم به دلیل تنگناهای مالی، دچار ناکامی هایی است که تبعاتش به بازار کتاب و کتابفروشی هم رسیده است.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۰۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات آیت اشراق گفت: وضعیت نشر کتاب های دینی به دلیل گرانی کاغذ و کاهش فروش، افت زیادی داشته و در حال حاضر با شیوع ویروس کرونا آسیب بیشتری دیده است.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۲۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
یک ناشر گفت: عملکرد وزارت ارشاد در این دوران به گونه ای بوده که انگار نه انگار کرونا آمده و باعث لطمات بسیاری به صنعت نشر کتاب شده است!
نبض بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
گمانه زنی ها از برگزار نشدن نمایشگاه کتاب 1400 خبر می دهند
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۰:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
مجید باشعور گفت: اگر کسی در شرایط کنونی بخواهد به صنعت نشر وارد شود انجام آن برایش مقرون به صرفه نخواهد بود.
شارا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۵۱    
در رویارویی با شیوع ویروس کووید19، صنعت نشر نیز به عنوان یک جبهه فرهنگی- اقتصادی ویژه در اتمسفر مسائل اجتماعی کشورهای مختلف، دستخوش شرایط ویژه ای شد. کاهش مراجعه به کتابفروشی ها و کتابخانه ها، افت آمارهای فروش فیزیکی کتاب، لغو رویدادهای بین المللی همچون نمایشگاه های کتاب ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تبعات شیوع ویروس کرونا در سطح جهان بسیاری از صنایع از جمله صنعت نشر کتاب را تحت تأثیر قرار داد. در حالی که تأثیرات کلی انتشار این ویروس بر اقتصاد جهان منفی است، اما گویی صنعت نشر با تلاش برای یافتن راهی نو، می تواند در مسیر رشد اقتصادی قرار بگیرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- علیرضا نوابی نویسنده و منتقد ادبی، احترام به حقوق نویسنده را مهمترین عامل رشد و بالندگی ادبیات و توسعه جامعه دانست و اظهار داشت: استیفای حقوق مادی و معنوی نویسندگان و مولفان ضروری است زیرا این مهم یکی از فاکتورهای توجه به پویایی صنعت نشر محسوب می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۲:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مازیار حاتمی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون شرایط حوزه نشر پس از شیوع بیماری کرونا گفت: بیماری کرونا هنگامی پا به عرصه حوزه نشر گذاشت که ناشران خود را برای رویداد بزرگی به نام نمایشگاه بین المللی کتاب آماده می کردند ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۹ - ۱۱:۵۵    
فناوری های جدید تاثیر زیادی بر سبک زندگی انسان ها و عادت های معمول آن ها گذاشته است. کتاب و صنعت نشر نیز با پیشرفت فناوری دچار تغییرات زیادی شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام اسدی موحد گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران عملاً صحنه آزمون عملی برای سنجش میزان آمادگی صنعت نشر کشور برای حضور فاخر در نمایشگاه های مجازی بین المللی کتاب خواهد بود.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۱۰:۰۵    
کارشناسان در بررسی بحران نشر بعد از همه گیری بیماری کووید19، راه برون رفت از این شرایط و کاهش خسارات را در همکاری ناشران، کتاب فروشان، شرکت های پخش، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و اتحادیه ناشران و کتاب فروشان اعلام کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۵:۳۶    
دولت آبادی گفت: تیراژ کتاب بیش از 50 درصد افت، ولی در مقابل، قیمت کتاب ها تا 50 درصد افزایش داشته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۲:۴۰    
کارشناسان می گویند؛ اگرچه کرونا به تنهایی شرایط سختی را برای صنعت نشرر ایران رقم زده اما بسیاری از آسیب ها را که از گذشته در ظرفِ صنعت نشر ته نشین شده بود، به سطح آورده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۸:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نمایندگان صنعت نشر ایران، در دوران کرونا، به صورت مجازی در نمایشگاه های مختلف بین المللی در سراسر جهان حاضر شدند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سایت نمایشگاه کتاب فرانکفورت صنعت نشر ایران، معرفی نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی، معرفی آثار حوزه کودک و نوجوان به زبان انگلیسی را معرفی کرده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۰۹    
مدیرفروش انتشارات مروارید معتقد است برقراری ارتباط میان ناشران، توزیع کنندگان و کتاب فروشان می تواند به پیشرفت این صنعت ضمن کاهش هزینه ها و جلوگیری از آسیب هایی چون قاچاق، کمک کند.
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
اهالی صنعت نشر امیدوارند برگزاری طرح پاییزه کتاب، هفته کتاب و کتابخوانی و نمایشگاه مجازی کتاب در پاییز امسال بتواند رونقی نسبی را به این حوزه برگرداند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۶:۰۷    
مدیر مسئول انتشارات آریترین گفت: اقتصاد کشور روی صنعت نشر بسیار تاثیز منفی گذاشته است به طوریکه برخی از ناشران در این مدت از چرخه نشر خارج شدند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیته تخصیص کاغذ در وزارت ارشاد: صنعت نشر ما صد در صد به کاغذ ارزان و دولتی وابسته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۰۷    
سعید منفرد معتقد است؛ گرانی مواد اولیه چاپ موجب استقبال از چاپ دیجیتال و نشر رومیزی در میان ناشران شده است و طی ماه های اخیر تقاضا برای خریداری دستگاه در این حوزه افزایش داشته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۸:۵۷    
از نظر مدیر داخلی انتشارات بیدگل ، کرونا می تواند با غربال ناشرنماها، آشفتگی های صنعت نشر را نسبتا سروسامان بدهد اما کار را برای ناشران مستقل و کوچک سخت تر هم می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۴۵    
مدیر پخش گسترش معتقد است، تورم، سرمایه مورد نیاز برای تولید کتاب را بالا می برد و در شرایطی که صنعت نشر با مشکل نقینگی مواجه است، تورم اصناف نشر را روزبه روز ضعیف تر می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۳۷    
تهران- ایرنا- احمد عطایی از پیشگامان صنعت نشر در ایران و مؤسس انتشارات عطایی است که خدمات زیادی در جهت معرفی نویسندگان و انتشار طیف وسیعی از آثار مورد نیاز مخاطبان جامعه به انجام رساند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۱۰    
مدیر نشر هزاره ققنوس می گوید: مدیران یا آشنایی چندانی به صنعت نشر ندارند یا ورودشان به مسائل این صنعت از درگاه عقلانیت نیست یا دستوری عمل می کنند. درحالیکه اساسا در کار فرهنگی بحث دستوری محلی از اعراب ندارد. یعنی با دستور نمی شود قیمت کتاب را پایین آورد یا به مردم گفت کتاب بخوانند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۴۰    
مراسم بزرگداشت و اولین سالگرد در گذشت عبدالرحیم جعفری (بنیانگذار انتشارت امیرکبیر) با حضور خانواده مرحوم جعفری، جمعی از اهالی فرهنگ و ادب و فعالان صنعت نشر در هتل هما برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
صنعت نشر در ایران تخت تأثیر فشارهای اقتصادی چندان نتوانسته در برابر ویروس کرونا مقاومت کند، در این میان وضعیت ناشران کتاب های دینی از سایر ناشران بدتر است.
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۲:۴۴    
در پنجمین سالگرد درگذشت عبدالرحیم جعفری پایه گذار انتشارات امیر کبیر همچنان می توان پرسید چرا این بنگاه بزرگ انتشاراتی را مصادره کردند وچرا مصادره کنندگان نمی گویند در این همه سال با آن مؤسسۀ عظیم چه کردند و این اتفاق بر سر صنعت نشر ایران چه آورد؟ اگر بالیدنی است ببالند و اگر مایۀ شرم ساری ابراز ...
نواندیش   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۱:۲۶    
به حکایت آمار های یونسکو، رشد صنعت نشر بین المللی سه برابر رشد جمعیت دنیا، اعلام شده است. تولید آثار و ادبیات حقوقی در کشور ما نیز، شتابی هماهنگ با همین آمار دارد. پی آیند این وضعیت، مشکلاتی است که از آن به انفجار اطلاعات تعبیر شده است. ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۱:۰۸   + ۱۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین ، نمایشگاه بین المللی کتاب اندونزی برای اولین بار به صورت مجازی و با ارائه امکاناتی نظیر فروش کتاب، خرید و فروش حق نشر، برگزاری نشست های تخصصی و کارگاه های آموزشی افتتاح شد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۱:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات کتابسرای تندیس معتقد است اگر کاغذ دولتی از معادلات تهیه کاغذ ناشران حذف شود، صنعت نشر تعطیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۲۰    
آمارها نشان می دهد چه آنها که می گویند صنعت نشر هیچ آسیبی ندیده و چه آنها که می گویند نشر کتاب کودک و نوجوان تعطیل شده است، هر دو اغراق می کنند و در اشتباه هستند.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۰:۰۵    
آمارهای خانه کتاب و ادبیات ایران حاکی از افت شدید آمار نشر کتاب در حوزه های گوناگون به ویژه دین و قرآن دارد که به نظر می رسد زنگ خطر توقف صنعت نشر کشورمان به صدا درآمده است و چشم انتظار تدابیر مسئولان فرهنگی است.