جمعه ۰۳ بهمنساعت ۰۴:۲۷Jan 2021 22
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت نشر»

ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۵۰    
مدیرمسئول انجمن فرهنگی ناشران آموزشی از نمایشگاه مجازی کتاب به عنوان یک اتفاق بزرگ نام برد و گفت: این نمایشگاه یک تحول عظیم در صنعت نشر کشور به شمار می آید که امسال نخستین سال برگزاری را تجربه می کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۶:۰۵    
رییس هیات مدیره انجمن فرهنگی هنری زنان ناشر گفت: انتظار داریم مسوولان با استفاده از تجربه کارشناسان و تجربه سایرکشورها به بهترین شکل این نمایشگاه را برگزار کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
صنعت نشر ایران باید سال ها پیش برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب را تجربه می کرد، اما چنین نشد و حال بر حسب ضرورت دارد این تجربه را از سر می گذراند. باید از این نمایشگاه پاسداری کرد.
آنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۲:۰۵    
برگزاری نمایشگاه کتاب به صورت مجازی تجربه جدیدی است که شاید شور و شلوغی شیوه فیزیکی را نداشته باشد، اما می تواند دریچه های جدید را پیش روی اهالی فرهنگ و فعالان صنعت نشر باز کند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
علیرضا اسماعیلی گفت: نمایشگاه مجازی کتاب به افزایش نقدینگی و توسعه مالی به ناشران و اهالی نشر کمک می کند و می تواند بخشی از مشکلاتی که در این راه وجود دارد برای دست اندرکاران صنعت نشر حل کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بیش از 500 نفر از چهره های شناخته شده حوزه کتاب و ادبیات آمریکا در نامه ای سرگشاده از ناشران آمریکایی خواستند از امضای قرارداد چاپ کتاب با اعضای کابینه ترامپ خودداری کنند.
جام جم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۱۰:۲۳   + ۷ سایت دیگر  
عاقبت و بعد از کش و قوس های فراوانی که از اردیبهشت امسال برسر برگزاری یا عدم برگزاری نمایشگاه کتاب تهران مطرح بود، تصمیم بر این شد که نمایشگاه کتاب در سال کرونا به صورت مجازی برگزار شود ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۱/۰۱ - ۰۰:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در توئیتی ابراز امیدواری کرد که نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران،آغاز فصلی جدید برای صنعت نشر باشد.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۳۱    
محمودزاده گفت: نمایشگاه مجازی کتاب تهران فرصتی را برای این ناشران فراهم کرد تا بتوانند از دنیای سنتی خود فاصله گرفته و وارد جهان نوین صنعت نشر شوند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۹    
علی اکبر تورانیان گفت: برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران یک گام بلند در صنعت نشر کشور است که در میان جامعه و اهالی نشر پویایی ایجاد می کند.
مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بستر مناسب برای خریداران کتاب اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر روی اپلیکیشن ها و درگاه ها توسط بانک صادرات ایران فراهم شده و خدمت به جامعه فرهنگی برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است.
بانک مردم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۷:۳۲    
پایگاه خبری تحلیلی بانک مردم: مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بستر مناسب برای خریداران کتاب اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر روی اپلیکیشن ها و درگاه ها توسط بانک صادرات ایران فراهم شده و خدمت به جامعه فرهنگی برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است ...
مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بستر مناسب برای خریداران کتاب اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران بر روی اپلیکیشن ها و درگاه ها توسط بانک صادرات ایران فراهم شده و خدمت به جامعه فرهنگی برای بانک صادرات ایران افتخار بزرگی است. با استفاده از طرح طراوت کل تامین مالی صنعت نشر را تحت پوشش قرار خواهیم داد ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رییس اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران با بیان اینکه نمایشگاه مجازی کتاب یک بازی انجام نشده و یک تجربه جدید در صنعت نشر کشور به شمار می آید، گفت: نمایشگاه مجازی کتاب نیازمند یک بمب خبری است تا همه مردم از برگزاری آن مطلع شوند.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۵ - ۲۳:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
در حالی که کرونا به بخش های زیادی خسارت وارد کرده است اما صنعت نشر که یکی از بخش های مهم فرهنگی به شمار می رود بیشتر متحمل ضرر شده و این روزها رمقی در بازار کتاب نمانده است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۱۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی گفت: ما نیازمند حضور کتاب در فضای مجازی هستیم و به نظرم تجربه برگزاری نمایشگاه مجازی کتاب تهران می تواند کمکی به صنعت نشر کرده و ایده مثبتی برای استمرار و ادامه این فعالیت باشد.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۰:۱۵    
ندا زندی زمانی که در سال1380 کتاب اشعار منوچهر آتشی با نام حادثه در بامداد توسط مؤسسه انتشارات نگاه به چاپ رسید، از عمر این انتشارات قریب به سه دهه می گذشت. انتشارات نگاه به مدیریت علیرضا رئیس دانایی در سال1352 تاسیس شد ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۰:۰۰   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، شیوا وکیل نسلیان با اعلام این خبر که استقبال از بخش بین الملل اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران نوید بخش موفقیت نمایشگاه مجازی کتاب در سال های آتی است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۱۲:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
صنعت نشر کتاب کودک 6 ابر ناشر و 10 ناشر بزرگ دارد که از این میان تنها 3 ناشر غیرخصوصی، 3 ناشر غیرتهرانی و 8 ناشر عضو انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک هستند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۸:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حلقه بسته صنعت نشر فرانسه کمتر از همیشه به جامعه خود شباهت دارد و انتشار کتاب رضایت بنیاد ادبی فرانسه را به شدت زیر ذره بین برده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
از اوایل امسال صحبت هایی درباره برگزاری مجازی نمایشگاه کتاب مطرح بود تا بلکه بخشی از خسارات ناشران جبران شود و رونق را به صنعت نشر برگرداند. هرچند نمایشگاه مجازی کتاب تهران قابلیت پوشش تمام رویدادها و برنامه های جنبی یک نمایشگاه را ندارد ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۹:۰۴    
تهران- ایرنا- به دنبال شیوع کرونا و ظهور پیامدهای ناشی از آن، انتظار می رفت سال 2020 ناقوس شومی برای صنعت نشر و کتاب باشد اما خبر خوب این که قرنطینه و خانه نشینی مردم را به سمت مطالعه سوق داد و رونق را به این بازار برگرداند.
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۳:۰۶    
دبیر انجمن ناشران الکترونیک می گوید: مجموعه هایی که در فضای مجازی دارای پلتفرم بودند در دوره کرونا رشد کردند، زیرا آمادگی پذیرایی این موضوع را داشتند.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۰۰:۱۴    
دنیای اقتصاد : سال میلادی گذشته یکی از بدترین سال های قرن اخیر در زمینه های تجاری و اقتصاد هنر بود؛ با این حال به نظر می رسد شیوع کرونا و پیامدهای قرنطینه خانگی تاثیر مخرب کمتری بر صنعت نشر گذاشته است و در برهه هایی حتی ناخواسته موجب رونق آن شده است ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حسن پور می گوید: نمایشگاه مجازی کتاب نسخه کوچک شده نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است که با توجه به بحران صنعت نشر پس از شیوع کرونا می تواند در گردش مالی ناشران نقش به سزایی داشته باشد.
روزنامه سپهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۳:۰۶   + ۱۴ سایت دیگر  
سپهرغرب، گروه فرهنگی: مدیرعامل خانه کتاب و ادبیات ایران، خدمات سامانه پست ویژه نمایشگاه مجازی کتاب تهران را تشریح کرد. ایوب دهقانکار با اشاره به خدمات سامانه پست ویژه نمایشگاه مجازی کتاب تهران را برای ارسال بسته کتاب ویژه ناشران گفت: یکی از اهداف برگزاری نمایشگاه های مجازی کتاب ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۵۴    
مدیرکل طرح ها و مطالعات فنی و شهری شهرداری مشهد معتقد است که بازار کتاب گلستان مشهد بعد از بازسازی به پاتوقی برای اهالی فرهنگ، ادبیات، کتاب و صنعت نشر تبدیل می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
تولید به تنهایی ملاک مناسبی برای معرفی حرفه ای های صنعت نشر ایران نیست؛ بلکه عوامل کیفی چون غنای ادبی و هنری، مسئولیت اجتماعی و... نیز مهم است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۸:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس اتحادیه صحافان تهران با اشاره به اضافه شدن بخش پاسداشت زبان فارسی به بیستمین جشنواره حوزه چاپ گفت: اگر در این حوزه به جایگزین های مناسبی برای کلمات در فارسی توجه داشته باشیم قطعا این بخش می تواند کمک کننده باشد، در غیر این صورت برخی کلمات جایگزین وسیله ای برای تمسخر می شوند.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۹ - ۱۰:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر مسئول انتشارات نگارتابان معتقد است، نمایشگاه مجازی کتاب کرمان نتوانسته است، حتی بخشی از مشکلات اقتصادی ناشران را حل کند. به گزارش چاپ و نشر آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد دولت آبادی بیان کرد: ظاهرا ناشران در نمایشگاه مجازی کتاب کرمان فروش زیادی نداشتند ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
مهدی محمد خانی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون شرایط نشر پس از آغاز تعطیلات کرونایی گفت: صنعت نشر با توجه به شرایط مالی و اقتصادی ماه های اخیر حال و روز خوبی را ندارد زیرا تعطیل بودن پیاپی فروشگاه های کتاب و حوزه نشر همچنین کاهش خرید کتاب از سوی مخاطبان و جامعه شرایط را برای حوزه نشر بغرنج ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۹    
چند روز دیگر سال 2020 میلادی به پایان می رسد؛ سالی که پر از فراز و نشیب برای صنعت نشر و کتاب بوده است. در این مطلب نگاهی به اتفاقات دنیای ادبیات در سال 2020 خواهیم داشت.
شارا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۰۷:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
چه با کرونا یا بدون آن، صنعت نشر به سرعت به سمت گزینه های بدیل می رود و با توجه به تغییر الگوی مصرف محتوا، تنوع زیاد محتوا، روشهای جدید توزیع و به طور کلی تغییر در رفتار مصرف کننده، کتاب ها و مجلات زیبا و دوست داشتنی جای خود را به صفحه های نوری لپ تاپ، تبلت، آی پد و تلفن همراه می دهند.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
برای بهبود وضعیت اقتصادی صنعت نشر باید احساس نیاز به مطالعه را در مردم ایجاد کرد؛ به گونه ای روی مخاطب سرمایه گذاری شود و مخاطب احساس کند به مطالعه نیاز دارد. این کم هزینه ترین کاری است که می توان برای بهبود وضع نشر انجام داد. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۵:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
علیرضا رییس دانا درباره آینده پیش روی صنعت نشر و کتاب و آمیخته شدن آن با فضای مجازی و بهره گیری از فرصت ها و ظرفیت های آن گفت: قطعاً باید اینطور باشد. ما باید به آن سمت حرکت کنیم ...
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۱:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
به گفته مدیر انتشارات ویژه نشر معتقد است؛ بهتر است سیاست توزیع کاغذ دولتی برای اهالی نشر ادامه داشته باشد؛ زیرا در غیر این صورت همین تاثیر کمی هم که در قیمت کتاب دارد از دست می دهد و مشخص نیست ناشران با چه مشکلی روبه رو خواهند شد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
قم – ایرنا - رییس اتحادیه ناشران قم گفت: با وجود همه مشکلات ناشی از شیوع کرونا و تحمیل تعطیلی های چندباره بر ناشران و کتابفروشی ها، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هر چه در توان داشت برای کمک به صنعت نشر انجام داد و این اقدام ها قابل تقدیر است.
اصلاحات نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
اصلاحات نیوز؛ شرکت انتشارات علمی و فرهنگی پیشینه ای شصت وشش ساله دارد، موسسه ای که پس از انقلاب از مصادره سه غول بزرگ صنعت نشر قبل از انقلاب یعنی موسسه فرانکلیughن ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۳:۴۷    
پوپک فرزانه پور معتقد است؛ صنعت نشر در حال یک انقلاب دیجیتالی است، اما از نظر من و شاید خیلی از اهالی صنعت، این انقلاب باید به عنوان یک فرصت جدید تلقی شود، نه به عنوان پایان صنعت چاپ و نشر.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۱:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
استفاده از کتاب های الکترونیکی سال هاست در جهان رواج دارد؛ ولی این شیوه مطالعه اگر پیش از این نوعی انتخاب محسوب می شد این روزها با شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از قرنطینه ...
استفاده از کتاب های الکترونیکی سال هاست در جهان رواج دارد؛ ولی این شیوه مطالعه اگر پیش از این نوعی انتخاب محسوب می شد این روزها با شیوع کرونا و محدودیت های ناشی از قرنطینه ...
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۷:۰۵    
عصر ایکنا دوازدهم آذر، به اعتبارات سال 99 معاونت قرآن وزارت ارشاد در پی برگزار نشدن نمایشگاه قرآن، طرح های مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف برای ارتقای قاریان و حافظان، عدم مواجهه فلسفه اسلامی با نیهیلیزم و مصیبتی بزرگتر از کرونا برای صنعت نشر پرداخته است.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۳:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
آن زمان که کرونایی هم در کار نبود، حال صنعت چاپ و نشر استان کرمانشاه خوب نبود. حالا این ویروس مزید بر علت شده است. به علاوه، برخی از صاحبان قلم در استان به دلیل جایگاه خاصی که برخی از ناشران شناخته شده در کشور دارند، چاپ کتاب هایشان در پایتخت را یک پرستیژ و جایگاه برای خود تلقی می کنند.
تجارت گردان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
صنعت نشر اتویپی وضعیت مناسبی ندارد و مردم این کشور آرام آرام دارند کتاب خوانی را ترک می کنند. کتابفروشان سیار در آدیس آبابا درباره زوال این فرهنگ نکات جالبی را مطرح کرده اند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
علی جهانگیری پژوهشگر حوزه هنر، نویسنده و شاعر در برنامه "گفتگوی فرهنگی" در رابطه با دشواری های نشر کتاب در ایران گفت: یکی از حمایت های که از انتشارات می شود، دادن سهمیه کاغذ است که نوعی در اختیار قرار دادن رانت به ناشران است ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۹:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
بعد از اختصاص بودجه 10 میلیون یوروریی از سوی دولت ایتالیا برای حمایت از صنعت نشر در این کشور، حالا دولت ایتالیا کمک گسترده تری را برای ناشران کوچک که از زمان همه گیری ویروس کرونا در این کشور آسیب دیده اند در نظر گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۵:۳۱    
معاون فرهنگی و امور رسانه، فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی گفت: طرح های فصلی فروش کتاب در ایام کرونا با هدف حمایت از صنعت نشر اجرا می شود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
علیرضا سبحانی نسب، مدیر نشر جمال، معتقد است که تأثیرات کرونا بر صنعت نشر کودک را می توان از دو وجه اقتصادی و فرهنگی مورد بررسی قرار داد.
چاپ و نشر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیر انتشارات بین المللی شمع و مه با اشاره به اینکه نمایشگاه مجازی کتاب، تجربه خوبی برای اتحاد ناشران در بحث فروش در یک فضای خاص است، گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با دید ترمیم اقتصاد صنعت نشر تصمیم به برگزاری این رویداد گرفته است که امیدواریم مثمر ثمر باشد. ...
پیام فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۰   + ۱۶ سایت دیگر  
مراسم رونمایی از سامانه هدیه، نذر و بن خرید کتاب توسط استارت آپ کتاب پلاس با حضور تنی چند از مسئولین، صاحب نظران و فعالان حوزه نشر و فعالان فناوری کشور همزمان با بیست و هشتمین هفته کتاب و کتاب خوانی در کافه سینرژی در محل شرکت شناسا برگزار شد. ...