دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۶:۵۴Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اجاره مسکن»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۷:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه مشاوران املاک همدان گفت: التهاب بازار اجاره بها از دو سال اخیر شروع شده است و متاسفانه ناظری برای نظارت وجود ندارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۷:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
شیراز- سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس گفت: همکاری و تعامل میان دستگاه های متولی و دستگاه قضائی ضمانت اجرایی مصوبه رشد 25 درصدی اجاره بها است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۶:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
عضو سابق شورای راهبردی نظام مالیاتی کشور گفت: اگر سازمان امور مالیاتی اراده کند و دست روی دست نگذارد، می تواند همین الان قانون مالیات برخانه های خالی را اجرا کند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۵:۴۲   + ۵۷ سایت دیگر  
صاحبان درآمد املاک اجاری باید تا پایان تیرماه اظهارنامه درآمد املاک اجاری عملکرد سال 1400 را ارائه کنند که 75 درصد درآمد اجاره املاک مشمول مالیات بوده و 25 درصد آن معاف از مالیات است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۲:۴۳   + ۵ سایت دیگر  
کرمانشاه- استاندار کرمانشاه با تاکید بر لزوم نظارت بر اجاره مسکن در این استان، خواستار تشکیل کمیته ای به ریاست فرمانداران در شهرستان ها شد.
ایران خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۱:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
وضعیت قرمز اجاره مسکن؛ ببینید کشورهای دیگر چطور افزایش اجاره بها را کنترل می کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت قرمز اجاره مسکن؛ ببینید کشورهای دیگر چطور افزایش اجاره بها را کنترل می کنند.
اصلاحات نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
اینکه برای افزایش اجاره بها سقف 25 درصد و 20 درصد تعیین شود، راه حل مشکل نیست. مگر تاکنون با سیاست های دستوری توانسته ایم قیمت کالایی را مدیریت کنیم که امروز بتوانیم بازار مسکن را سامان دهیم.
ناطقان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
مجتبی یوسفی با اشاره به وضعیت بازار اجاره بهای مسکن، بیان کرد: اینکه برای افزایش اجاره بها سقف 25 درصد و 20 درصد تعیین شود، راه حل مشکل نیست. مگر تاکنون با سیاست های دستوری توانسته ایم قیمت کالایی را مدیریت کنیم که امروز بتوانیم بازار مسکن را سامان دهیم.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
اینکه برای افزایش اجاره بها سقف 25 درصد و 20 درصد تعیین شود، راه حل مشکل نیست. مگر تاکنون با سیاست های دستوری توانسته ایم قیمت کالایی را مدیریت کنیم که امروز بتوانیم بازار مسکن را سامان دهیم.
میبد خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۰۸:۰۹    
حجت الاسلام محمود کارگر در خطبه های نماز جمعه این هفته به فعالیت های دولت سیزدهم از آغاز روی کار آمدن تا به امروز پرداخت و گفت: دولت سیزدهم هم در میدان دیپلماسی و هم در میدان خنثی سازی تحریم ها قوی و خوب عمل کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم سقف مجاز برای افزایش اجاره بهای واحد های مسکونی را 20 و برای واحد های تجاری 30 درصد اعلام کرد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
تعیین سقف اجاره بها می تواند کمک خوبی باشد به خصوص در این شرایط که بازار اجاره مسکن به وضعیت بحرانی رسیده و بسیاری از مستأجران در مضیقه هستند.
استانداری کرمانشاه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه؛ "بهمن امیری مقدم" در نشست شورای مسکن استان که با حضور معاون عمرانی استاندار کرمانشاه و دیگر مدیران عضو برگزار شد ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
مرکز آمار، گزارش شاخص قیمت مصرف کننده در خرداد 1401 را منتشر کرده و بر اساس آن، روند تورم ماهانه، نقطه ای و سالانه در بخش اجاره مسکن در سطح کشور و مناطق شهری و روستایی تفاوت هایی داشته است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۰:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
اجاره مسکن امسال رشد نجومی پیدا کرده و مستأجران در چنین شرایطی خواب و خوراک ندارند تا تکلیف ارقام عجیب اجاره بها تعیین و تکلیف شود.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۰:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بازار اجاره مسکن شهر تهران، در حالی در تمام مناطق و محلات مورد جست و جوی مستاجرها در شرایط التهاب به لحاظ نرخ های پیشنهادی موجران قرار گرفته است که این موضوع در بازار واحدهای ریزمتراژ بیش از سایر واحدها محسوس است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۵:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر لزوم مقابله هرچه بیشتر دولت با گرانی ها گفت: نباید به دشمن اجازه دهیم که از این شرایط برای ناامید کردن مردم استفاده کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۴:۳۱   + ۹ سایت دیگر  
کارشناس مسکن با اشاره به دشواری ساخت 4 میلیون مسکن به دلیل کمبود منابع مالی گفت:باید برای کنترل بازار اجاره به سمت ساخت خانه های 40 متری استیجاری حرکت کنیم.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۳:۳۹   + ۱۲ سایت دیگر  
کارشناس اقتصاد مسکن معتقد است اگرچه اصل مداخله دولت در بازار اجاره مسکن در شرایط کنونی اقدام مثبتی است اما برخی ظرفیت های مغفول دیگر هم می تواند در کنار این سیاست به بهبود بازار کمک کند.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سعید لطفی گفت: در حال حاضر نرخ اجاره مسکن چیزی در حدود 100 درصد افزایش پیدا کرده است و علت هم تاثیر گرفتن نرخ اجاره بها از قیمت مسکن است که رشد چشمگیری داشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۹:۴۳    
ایسنا/کرمانشاه فرماندار کرمانشاه از فعال شدن دو اکیپ برای نظارت بر کار مشاورین املاک برای جلوگیری از افزایش نامتعارف نرخ اجاره مسکن در کلانشهر کرمانشاه خبر داد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۲۱:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
در جریان دیدار مسعود میرکاظمی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه با برخی مراجع تقلید در قم، آیت الله مکارم شیرازی با بیان برخی از گلایه های عمومی مردم مانند گرانی کالا ها و اجاره مسکن و خودرو ...
سلام نو / تازه ترین ها   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۲۹   + ۱۹ سایت دیگر  
وام ودیعه مسکن در سال جاری در حالی مسیر پر فراز و نشیب را طی کرد که بعد از سه ماه بالاخره با نرخ سود یارانه ای به مقصد رسید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مازندران یک کارشناس اقتصادی علت نابسامانی امروز بازار اجاره مسکن را عدم توجه به موضوع ساختاری مشاور املاک دانست و گفت: بازار اجاره امروز نیازمند بازبینی عملکرد مشاورین املاک است و فعالیت بی بندوبارگونه این واحدهای صنفی باید پایان یابد.
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۵۷    
رئیس کل بانک مرکزی ضمن بیان اینکه 40 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اجاره مسکن پرداخت می شود، آرامش و ثبات بیشتر را در بازار ارز در روزهای آینده پیش بینی کرد. *** پیش بینی مان آرامش و ثبات بیشتر در بازار ارز است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۰۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : کلیات طرح دو فوریتی مجلس برای کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی روز گذشته به تصویب رسید. به گزارش دنیای اقتصاد ، دغدغه مشترک دولت و مجلس برای ساماندهی بازار اجاره مسکن و خروج مستاجران به ویژه ساکنان کلان شهرها از بحران فعلی سبب شده موضوع تنظیم بازار اجاره نه تنها به عنوان ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۲:۲۱   + ۴۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای مسکن موافقت کردند که بر اساس آن طرح به صورت دو شوری مورد بررسی قرار می گیرد.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
رکنا : جزئیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی را از زبان علی خضریان نماینده تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس بشنوید.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۱:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
جزئیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی را از زبان نماینده مجلس،بشنوید.
پانا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۲۰:۱۵   + ۳۷ سایت دیگر  
تهران (پانا) - در دیدار جمعی از رؤسای اتحادیه های مشاورین املاک با وزیر راه و شهرسازی که با حضور معاون تجارت و خدمات وزارت صمت برگزار شد، بر اجرای مصوبات اخیر شورای هماهنگی سران قوا در جهت حمایت از مستأجران تأکید شد. ...
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۹:۱۰   + ۲۱ سایت دیگر  
شهردار تهران با بیان اینکه پیگیری می کنیم که به صورت جدی، شهرداری تعیین کننده اصلی افزایش اجاره و بهای مسکن باشد، گفت: با این اقدام از سوداگری ها جلوگیری خواهد شد؛ می توان اجاره داری حرفه ای ایجاد کرد تا بتوانند سود خود را داشته باشند اما نه به اینگونه که اجاره درصد قابل توجهی افزایش پیدا کند ...
می متالز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۸:۱۱   + ۱۷ سایت دیگر  
می متالز - در روز های گذشته خبر تمدید خودکار قرارداد های اجاره در سال 1401 با رعایت سقف های 25 و 20 دصدی برای تهران، کلان شهر ها و سایر شهرستان ها ابهاماتی در نظر عموم، کارشناسان حقوقی و فعالان بازار مسکن باقی گذاشت.
اقتصادگردان   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۸:۰۵    
رئیس کل بانک مرکزی گفت: روز گذشته در شورای پول و اعتبار میزان تسهیلات اجاره مسکن تصویب شد بطوریکه میزان ودیعه اجاره مسکن در تهران 100 میلیون تومان، در کلانشهرها 70 میلیون تومان و در سایر مناطق شهری 40 میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۷:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی گفت: 40 هزار میلیارد تومان برای تسهیلات اجاره مسکن پرداخت می شود.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۴:۰۹   + ۵۴ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – علی صالح آبادی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت با اشاره به برگشت ارز حاصل از صادرات به چرخه تجاری کشور گفت: در سامانه نیما حواله جات را به خوبی پوشش می دهیم البته صرافان و فعالان بازار انتظار داشتند که ما امکان انجام معاملات توافقی را فراهم کنیم و طی توافقی که با صادرکنندگان و با ...
تیتر20   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از بررسی پیشنهادات وزارت راه در رابطه با بازار اجاره مسکن در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد و گفت: اگر صاحبخانه ها اطلاعات معاملات و اجاره املاک خود را ثبت نکنند دچار مشکل می شوند.
اخبار بانک   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
اجاره بها در مناطق مصرفی تهران که با حجم تقاضای زیادی از سوی مستاجران روبه رو هستند، در قله قرار گرفته است و این در حالی است که استطاعت پرداخت متقاضیان اجاره به مراتب کمتر از ارقام پیشنهادی رایج در این مناطق است. ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۳:۰۰    
ایسنا/مازندران رئیس اتحادیه مشاورین املاک شهرستان نکا گفت: یکی از معضلاتی که دفاتر مشاورین املاک در سطح شهر نکا حتی در سراسر کشور با آن مواجه هستند، افزایش 200 درصدی خانه های استیجاری است که نگران کننده بوده و ادامه روند فعلی بحران زا خواهد بود.
روند بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۲:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای گذشته خبر تمدید خودکار قراردادهای اجاره در سال 1401 با رعایت سقف های 25 و 20 دصدی برای تهران، کلان شهرها و سایر شهرستان ها ابهاماتی در نظر عموم، کارشناسان حقوقی و فعالان بازار مسکن باقی گذاشت. ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
پیمان، یکی از مشاوران املاکی است که سال ها در منطقه یک تهران در حوزه خرید و فروش و اجاره مسکن فعالیت می کند. او معتقد است که هیچ نظارتی روی بازار مسکن وجود ندارد و مالک ها با نظر شخصی خودشان برای خانه های شان قیمت تعیین می کنند.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۱:۲۵   + ۴۲ سایت دیگر  
وزیر راه و شهرسازی از بررسی پیشنهادات وزارت راه در رابطه با بازار اجاره مسکن در جلسه امروز هیئت دولت خبر داد و گفت: اگر صاحبخانه ها اطلاعات معاملات و اجاره املاک خود را ثبت نکنند دچار مشکل می شوند. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
قالیباف گفت: با توجه به آنکه پیش از طرح موضوع اجاره مسکن در جلسه شورای عالی سران قوا طرح مجلس رای آورده بود، اکنون با طرح موضوع در جلسه شورای عالی سران دو فوریت طرح نمایندگان مجلس دیگر عملاً منتفی شده است.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۲۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی موافقت کردند. به گزارش پیام فوری، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی کلیات طرح دوفوریتی کنترل و ساماندهی اجاره بهای املاک مسکونی، را با 114 رأی موافق، 97 رأی مخالف و 5 رأی ممتنع تصویب کردند ...
بولتن نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۱۰:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
رستم قاسمی در حاشیه جلسه با شهردار تهران در ساختمان دادمان اعلام کرد: با توجه به شرایطی که امروز در حوزه اجاره مسکن در کشور وجود دارد ...