چهارشنبه ۰۸ آذرساعت ۰۸:۱۹Nov 2023 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیماری سل»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۶ - ۰۹:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
متخصصان علوم پزشکی می گویند: نتیجه دو آزمایش پزشکی جدید از کارایی یک داروی آنتی بیوتیک در جلوگیری از ابتلا به نوعی مقاوم از بیماری سل حکایت دارد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۵ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در بسیاری از موارد می توان بیماری سل را با استفاده از داروی مناسب، تغذیه سالم و تغییر سبک زندگی درمان کرد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۰۹:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دامپزشکی استان قزوین از برگزاری دوره آموزشی تئوری و عملی تست بیماری سل در اداره کل دامپزشکی استان قزوین خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان قزوین، این دوره آموزشی که در مدت سه روز و در محل سالن آموزش این اداره کل برگزار شد، نکات مهم علمی ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۳:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شبکه دامپرشکی شهرستان مبارکه اظهار نمود: شناسایی و کشتار دامهای مبتلا به سل موجب حفظ سلامت عموم، پیشگیری از اشاعه بیماری ها از دام به انسان و کاهش ضررهای اقتصادی در صنعت دامپروری می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۱۵ - ۱۱:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر گروه پیشگیری و مبارزه با بیماری های دانشکده علوم پزشکی اسفراین از سرعت و دقت بیشتر در تشخیص بیماری سل در افراد مشکوک، با دستگاه های جین اکسپرت خبر داد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۰۹:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: سیستان و بلوچستان در تمامی خدمات تشخیصی، مراقبت و درمان سل رایگان در جنوب شرق پیشگام است.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۸/۰۸ - ۱۰:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
پایش بیماری سل و بروسلوز در گاوداری های صنعتی شهرستان خوشاب انجام شد.
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۲ - ۱۲:۱۱    
درمان بیماری سل بصورت رایگان در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی انجام می شود
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ - ۱۶:۰۱    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، مهم ترین اقدام برای پیشگیری از بیماری سل، بیماریابی فعال است. اغلب افرادی که دارای سل نهفته هستند، در یک تا دو سال اول پس از ابتلا در صورت عدم درمان، مبتلا به بیماری سل فعال می شوند. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۹ - ۱۸:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا - کارشناس بیماری سِل معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیشترین مُبتلایان به بیماری سل در استان از گروه سنی سالمندان و پس از آن، جوانان و نوجوانان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۸ - ۰۷:۱۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه میزان ابتلا به بیماری سل در استان برابر با میانگین کشوری، 5 مورد در 100 هزار نفر جمعیت بوده است.گفت: تمام تلاش مان بر شناسایی بیماری سل است.
Submitted by ravabet on 18 October 2023 کارشناس بیماری سل و جذام دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در خصوص اجرای طرح گلوبال فاند چند کشوری سل ویژه اتباع کشور افغانستان از سال 2022 در ده شهرستان منتخب استان اصفهان خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۲۵ - ۰۹:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
678 بیمار مبتلا به سل در خراسان رضوی پارسال شناسایی شدند که 548 نفر از این تعداد در شهر مشهد سکونت داشتند.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۱۴:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
سل یک بیماری عفونی واگیردار است که در اثر باسیل سل منتقل می شود.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۹:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
سل یک بیماری است که توسط نوعی باکتری به نام مایکوباکتریوم توبرکلوزیس ایجاد می شود. اغلب ریه ها را درگیر می کند، اگرچه می تواند سایر قسمت های بدن را نیز درگیر کند. داروهایی برای درمان سل در دسترس هستند و باید طبق تجویز پزشک مصرف شوند ...
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۷:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه شایع ترین علامت ابتلا به بیماری سل ریوی سرفه پایدار به مدت دو هفته یا بیشتر است که معمولا با خلط همراه خواهد بود، گفت: این بیماری ممکن است با سایر علایم تنفسی نظیر تنگی نفس، درد قفسه سینه یا پشت و خلط خونی، کاهش وزن، [...]
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۴ - ۰۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان نرماشیر، دکتر زارع پور رئیس اداره دامپزشکی گفت: شناسایی و مبارزه با بیماری های مشترک بین انسان و دام از مهم ترین اهداف سازمان دامپزشکی کشور است و بیماری سل و بروسلوز ( تب مالت) از جمله مهمترین آنها هستند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۲۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به همسایگی استان سیستان و بلوچستان با کشور های افغانستان و پاکستان توجه بیشتر همه هم استانی های عزیز را به بیماری سل می طلبد.
پایگاه خبری انتهاج   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۷:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر گروه بیماری های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه افرادی که در این استان به بیماری سل مبتلا می شوند، دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی مدیر گروه بیماری های دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: متاسفانه افرادی که در این استان به بیماری سل مبتلا می شوند، دیر به مراکز درمانی مراجعه می کنند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۵:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
"سل" یکی از بیماری های بسیار قدیمی شناخته شده در انسان است که همه گیری های مهلکی را در جهان به وجود آورده است و هنوز هم موارد قابل توجهی از بیماری در دنیا وجود دارد؛ بویژه در جوامع فقیر از نظر تغذیه و فرهنگ رعایت اصول بهداشت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۵:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اردبیل بیماری سل یک بیماری عفونی واگیردار می باشد که توسط میکروب سل ایجاد می شود و سل می تواند تمام ارگان های بدن را درگیر کند، ولی بیشتر ریه ها را آلوده می کند و از طریق هوا قابل انتقال است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: برای دستیابی به اهداف تعیین شده توسط سازمان جهانی بهداشت تا سال 2035 یعنی کاهش 90 درصدی در بروز بیماری سل و 95 درصدی در مرگ و میر ناشی از آن در مقایسه با سال 2015، تشخیص سل نهفته و درمان پیشگیرانه آن اقدامی کاملا ضروری است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۰۹:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس گروه بیماریهای واگیر مرکز بهداشت استان گفت: در سال گذشته 148 بیمار مبتلا به سل در استان یزد شناسایی شدند که این میزان بروز 11.6 درصد در هر صد هزار نفر جمعیت را به خود اختصاص داده است.
برترین ها / بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۲۸ سایت دیگر  
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مازندران با اشاره به اینکه شایع ترین علامت ابتلا به بیماری سل ریوی سرفه پایدار به مدت دو هفته یا بیشتر است که معمولا با خلط همراه خواهد بود، گفت: این بیماری ممکن است با سایر علایم تنفسی نظیر تنگی نفس، درد قفسه سینه یا پشت و خلط خونی، کاهش وزن، تب، کاهش اشتها ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۷:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- گزارش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره بیماری سل از سال 1397 تا 1401 در کشور نشانگر روند کاهشی در ابتلا به این بیماری است؛ به طوری که میزان بروز سل از 10.5 در یکصد هزار نفر جمعیت در سال 1397 به 8.5 در یکصد هزار نفر جمعیت در سال 1401 کاهش یافته است.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۸   + ۶ سایت دیگر  
استاد گروه بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: آمار ابتلا به سل در استان خراسان رضوی بیش از میانگین کشوری است از همین رو توجه متخصصین و مسئولان و همه آحاد جامعه به جلوگیری از شیوع این بیماری از اهمیت بالایی برخوردار است .
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۷ - ۰۹:۳۷    
مقام های محلی طالبان از مبتلا شدن دست کم 40 تن به بیماری سل در پنجشیر خبر داده اند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۱۴:۴۱    
خیریه همت رضاشهر با ارسال نامه ای به عصر ایران، خواستار کمک فوری برای نجات جان دو مادر شده است که سرطان دارند. در این نامه آمده است: احتراماً به استحضار می رساند دومورد از مددجویان این خیریه به حضورتان معرفی می گردند. ...
عکسی از تومان آغا، دختر ناصرالدین شاه در لباس دراویش ببینید.
پانا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۱:۱۹    
ملارد (پانا) - مراقب سلامت آموزشگاه عطیه شهرستان ملارد، بیماری سل را در صورت تشخیص به موقع و مراجعه به پزشک مربوطه یک بیماری مسری اما قابل درمان دانست. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۸ - ۱۲:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
میزان آلودگی بیماری سل گاوی در بیش از 11 هزار راس گاو شیری در شهرستان مبارکه با روش توبرکولین رایگان بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۷:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان رئیس مرکز بهداشت زاهدان گفت: از ابتدای تیرماه تاکنون 95 درصد از جمعیت اتباع خارجی در شهرستان زاهدان از نظر ابتلا به بیماری سل غربالگری شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نمایندگان ایران در نشست عالی رتبه سازمان ملل درباره بیماری سل به تشریح دستاوردها و نتایج مطلوب کشورمان در مبارزه با بیماری سل پرداختند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۳۱ - ۰۲:۲۹   + ۲۳ سایت دیگر  
رژیم غذایی سالم می تواند عفونت های ناشی از بیماری سل را تا 50 درصد کاهش دهد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۷:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان مریوان با اعلام این خبر اظهار داشت: در راستای حفظ بهداشت عمومی جامعه و با هدف کنترل و ریشه کنی بیماری های مشترک بین انسان و دام، تست توبرکولین جهت ردیابی و شناسایی بیماری سل در گاوداری های حوزه شهرستان به اجرا درآمد ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۱:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی طرقبه شاندیز؛ از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 1290 تست توبرکولین جهت پایش و مراقبت بیماری سل در گاوداری های شهرستان انجام گرفته است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شبکه دامپزشکی شهرستان کرمان گفت: بیش از 4 هزار و پانصد راس دام سنگین علیه بیماری سل در گاوداری های کرمان پایش شده است.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۲۱    
خیریه همت رضاشهر با ارسال نامه ای به عصر ایران، خواستار کمک فوری برای نجات یک مادر و فرزندان معلولش شده است. در این نامه آمده است: احتراماً به استحضار می رساند سرکار خانم الف 47 ساله بی سرپرست دارای چهار فرزند و مستأجر می باشد که متأسفانه حدود یک ماهه پیش همسرش براثر بیماری قلبی فوت کرده است ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۱۳ - ۱۱:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی گناباد، پایش بیماری سل از طریق انجام تست های تشخیصی به صورت مداوم در شهرستان گناباد انجام می شود.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۶/۰۹ - ۰۶:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی سبزوار، برای1398 راس گاو، مراقبت بروسلوز و برای 1989 راس گاو، مراقبت سل توسط کارشناس واحد مبارزه با سل و بروسلوز شبکه دامپزشکی انجام شد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی دامپزشکی استان لرستان، طی هفته اخیر (22 مرداد 1402) تعداد 2 لاشه دام سنگین (گاوی) در کشتارگاه شهرستان دلفان توسط کارشناسان نظارت بهداشتی دامپزشکی ضبط و مغدوم سازی شد. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۹ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
تست بیش از 2500 راس گاو جهت شناسایی بیماری سل و بروسلوز بعنوان بیماریهای مشترک بین انسان و دام در فردوس
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۵ - ۱۶:۱۸    
بیماری سل از بیماری های شایعی محسوب می شود که در گذشته آمار مرگ ومیر بسیاری را به خود اختصاص داده بود، اما امروزه با بازترشدن دریچه های علم، در صورت تشخیص زودهنگام و به موقع این بیماری، راهکارهای درمانی بسیاری برای بهبود فرد مبتلا وجود دارد.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۱۲ - ۱۴:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان کردستان، در راستای کنترل و پیشگیری از بیماریهای مشترک بین انسان و دام، اقدامات لازم توسط دامپزشکی کردستان در ارتباط با بیماری سل بر اساس پروتکل سازمان دامپزشکی کشور و در زمانبندی مشخص در سطح گاوداری ها و برای دام های روستایی انجام می شود. ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۹ - ۱۲:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
مهدی ابراهیم زاده رئیس شبکه دامپزشکی مه ولات گفت: مرحله اول طرح پایش و مراقبت فعال بیماری سل و بروسلوز در سال جاری در سطح دامداری های شهرستان آغاز گردید.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۵/۰۱ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی گناباد؛ پایش بیماری سل از طریق انجام تست های تشخیصی به صورت مداوم در شهرستان گناباد انجام می شود
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۲:۵۱    
نتایج یک پژوهش که در هفته نامه لنسنت منتشر شد نشان می دهد زندانیان در هند پنج برابر بیشتر از شهروندان عادی این کشور در معرض ابتلا به بیماری سل قرار دارند.
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی فردوس،دکتر جواد اسماعیلی رئیس شبکه دامپزشکی از اجرای طرح پایش سل و بروسلوز در دامداری های روستایی و غیرصنعتی این شهرستان با هدف بررسی بیماری در منطقه و جلوگیری از انتشار بیماری های مشترک بین انسان و دام خبر داد. ...
ستاره صبح   ۱۴۰۲/۰۴/۱۷ - ۰۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
گروه اجتماعی - الهام صالحی: طوفان ریز گردها امکان زندگی در سیستان و بلوچستان را مختل کرده است. بیش ترین آمار ابتلا به بیماری سل در کشور در این منطقه است. سیلیسی که در شن ها است ریه ها را پاره می کند و محل رشد باسیل سل در ریه ها می شود. بیماری های چشمی و عفونی هم در این منطقه شیوع دارند ...