پنجشنبه ۰۱ آبانساعت ۰۸:۱۶Oct 2020 22

جدیدترین‌های «تراریخته»

خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۹:۳۰   + ۲۵ سایت دیگر  
دکتر خاوازی از حساسیت ویژه وزارت متبوع اش در خصوص محصولات تراریخته گفت و افزود: مرکز ژنتیک بخش کشاورزی راه اندازی شده است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۳:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل غذای سازمان غذا و دارو گفت: در حال حاضر بیشترین محصولی که از مواد اولیه ی تراریخته در کشور مصرف می شود، روغن است، اما به دلیل تصفیه هایی که صورت می گیرد، دیگر ژن تراریخته در آن وجود ندارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۲۳:۳۷    
پیرو کلیپ منتشر شده توسط یکی از خبرگزاری ها با موضوع نقد کشت تراریخته در عین تمایل به واردات آن در کشور، دکتر علی کرمی به هر دو مورد(کشت و واردات و در کل مصرف محصولات تراریخته) نقد داشته و مجددا مصرف این گونه محصولات را زیر سوال می داند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۰۷    
شاعر همدانی ترانه های تراریخته را منتشر کرد.
کشورها قوانین مختلقی درباره محصولات تراریخته دارند از بازدارندگی کامل گرفته تا استفاده و واردات کنترل شده و تحت قوانین خاص دراین میان اتحادیه اروپا سختگیرانه ترین قانون ها را دارد.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۲:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از ایسنا دانشیار رشته بیوتکنولوژی و اصلاح نباتات دانشگاه فردوسی مشهد گفت: باتوجه به تحریم ها و کمبود امکاناتی که در ایران داریم، نتوانسته ایم پایاپای سایر کشورهای پیشرفته پیشروی کنیم، البته این مشکلات به معنای نبود ظرفیت پیشرفت در این رشته نیست ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۲    
هدف اصلی تولید حیوانات تراریخته تولید پروتئین های درمانی انسان در شیر این حیوانات است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
حرف و حدیث درباره محصولات تراریخته بسیار زیاد است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان حفاظت محیط زیست جزئیاتی از نامه شورای عالی امنیت ملی به این سازمان درباره تحقیقات پیرامون تراریخته، تنوع زیستی و ژنتیکی را تشریح کرد.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۱۶:۱۲    
محصولات تراریخته یا (Transgenic) محصولاتی هستند که دستکاری ژنتیکی در آنها بوجود آمده است؛ یعنی یک یا چند ژن محصولات کشاورزی را زیاد یا کم می کنند تا تغییراتی را در ویژگی های منحصر به فرد آن محصول ایجاد کنند. بیش از 20 سال است که محصولات دستکاری شده ژنتیکی (تراریخته) به بازار جهانی وارد شده است. ...
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۵ - ۰۹:۴۰    
محصولات تراریخته در کشور موافقان و مخالفانی دارد. برخی می گویند برای سلامتی بسیار خطرناک است و برخی آن را امید امنیت غذایی آینده کشور می دانند. اما گزارشاتی از وجود محصولات تراریخته در داخل کشور وجود دارد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۴:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری – طی سال های اخیر، موضوع استفاده از محصولات تراریخته به سوژه داغی در بین کارشناسان، خبرگزاری ها و مردم جهان تبدیل شده است . عده ای سیاست های اتخاذ شده برای استفاده از این محصولات را درست و عده ای دیگر آن را عاملی برای ایجاد انواع بیماری ها برای انسان می دانند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
شهروندان با ثبت سوژه ای در فارس من از دست های پشت پرده در واردات محصولات تراریخته سخن گفته و خواستار بررسی صحت و سقم آن شدند.
مازند اصناف   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۱    
روغن نباتی کمیاب شد برخی ها می گویند چون تحریم هستیم نمی توان مواد اولیه آورد و برخی می گویند ارز 4200 تومانی نمی دهند و دیگری معتقد است مواد اولیه این روغن تراریخته بود دولت جلوی وارداتش را گرفت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۱:۲۰   + ۱۲ سایت دیگر  
روغن نباتی کمیاب شد برخی ها می گویند چون تحریم هستیم نمی توان مواد اولیه آورد و برخی می گویند ارز 4200 تومانی نمی دهند و دیگری معتقد است مواد اولیه این روغن تراریخته بود دولت جلوی وارداتش را گرفت.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۱    
افزایش نگران گننده بیماران کرونایی در استان ، ضعف مدیریت و اعمال سلیقه موانعی در مسیر رونق تولید و تیغ دولبه محصولات تراریخته بر گردن محیط زیست از عناوین روزنامه های امروز گیلان است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۶:۱۶   + ۱۰ سایت دیگر  
محصولات تراریخته در کشور موافقان و مخالفانی دارد. برخی می گویند برای سلامتی بسیار خطرناک است و برخی آن را امید امنیت غذایی آینده کشور می دانند.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان عیسی کلانتری رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور در یک گفت وگوی تلویزیونی، اظهار کرد: محیط زیست نباید در توسعه و تولید زیر پا گذاشته شود، نباید آن طور که می خواهیم با هوا برخورد کنیم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۰۸:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
علی رغم مخالفت برخی از کشورها با مصرف محصولات تراریخته، رئیس سازمان محیط زیست کشورمان بر استفاده از این محصولات تأکید دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
محصولات تراریخته از جمله محصولات حاصل از دستکاری ژنتیکی هستند که هنوز در مورد تاثیر آن بر سلامت انسان نظر قطعی وجود ندارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۰۷:۴۷   + ۴ سایت دیگر  
قم - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی قم گفت: همچون سایر استان های کشور هیچ گونه کشت و تولید محصولات تراریخته در سطح استان قم انجام نمی شود.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۲:۰۰    
عباس تبریزیان، همان که کتاب پزشکی هاریسون را سوزاند و اعتبار فرهنگی ایرانیان را در جهان خدشه دار کرد، مبلغ روغن بنفشه برای درمان کرونا و مخالف واکسیناسیون ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۷:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
کمپین نه به واردات محصولات تراریخته با هدف حذف غذای پرابهام از سبد غذایی خانواده ها در فارس من راه اندازی شده و ظرف مدت زمان کوتاهی نظر هزاران حامی را به خود جلب کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۴:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر نظارت بر کنترل کیفی آزمایشگاه غذا وداروی دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: آزمایشگاه تراریخته و تشخیص مولکولی در دانشگاه غذا و دارو برای نخستین بار در غرب کشور راه اندازی شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۱:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاونت برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی استان البرز گفت: در دنیا بحث تولید محصولات ارگانیک به شدت در حال توسعه است و قوانین مختلفی جهت این بحث وضع می گردد. چنان که در بخش تولیدات گیاهی محصولات ارگانیک در مقابل محصولات تراریخته مطرح می شود.
روزنامه سراج   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۰:۲۷    
تصویر نوشت:
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۲:۰۲   + ۱۲ سایت دیگر  
مدت هاست که بسیاری درباره مضرات محصولات تراریخته و اثرات مخرب آن بر سلامت انسان ها میگویند، بر همین اساس چندی است که گرایش به محصولات ارگانیک بیشتر شده است. همین مساله زمینه های سودجویی برخی را فراهم کرده است. محصولات ارگانیک چه ویژگی هایی دارند؟ مساله این است
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۳:۰۹   + ۵۸ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست می گوید که افزایش غلظت ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون می تواند تا 8درصد تلفات کرونایی را بیشتر کند.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۰۱    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از روزنامه آرمان ملی عیسی کلانتری رییس سازمان حفاظت از محیط زیست: شباهت های محصولات تراریخته با “چاقو” ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۴:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
اصلا مهم نیست که دولتِ اصلاح طلبان وعده داده بود که جوانان این مملکت،شغل و مسکن داشته باشند؛از نگاه امثال عبدی باید بجای اشتغالزایی،مشروبخواری و موادمخدر را آزاد کنیم! و به قمه کش ها احترام بگذاریم.
صاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
آمریکا با هدف تسلط بر کالری و انرژی دنیا همانند حوزه هایی مانند صنایع، اقتصاد و نظامی محصولات تراریخته تولید و در دنیا ترویج می کند، می خواهدمالکیت بذرها را در اختیار بگیرد و تمام کشورها را وابسته خود سازد در این میان کشورهایی از جمله ایران نباید در این تله بیفتند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
آمریکا با هدف تسلط بر کالری و انرژی دنیا همانند حوزه هایی مانند صنایع، اقتصاد و نظامی محصولات تراریخته تولید و در دنیا ترویج می کند، می خواهد مالکیت بذرها را در اختیار بگیرد و تمام کشورها را وابسته خود سازد در این میان کشورهایی از جمله ایران نباید در این تله بیفتند.
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۳:۰۱    
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران به نقل از نشریه اینترنتی The Teleghragh بر اساس اسناد درز پیدا کرده، در سال 2014 دستگاه امنیتی هند به این جمع بندی رسیده که نهاد اصلی فعال در زمینه مبارزه با محصولات تراریخته و همچنین طرفدار انرژی پاک، یعنی بنیاد صلح سبز ...
الف   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۵:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تراریخته یا غ یر تراریخته ! مسئله این است از پفک گرفته تا برنج و روغن، بحث بر سر سلامت محصولات خوراکی در بازار، به شدت بالا گرفته است. محصولات تراریخته همان چیزی ست که محل مناقشه بسیاری از رسانه ها شده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۰:۰۳    
رئیس مرکز تحقیقاتی امنیت غذایی دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: 16 حوزه تحقیقاتی دانشگاه جنبه های تخصصی امنیت غذایی از تهدیدات غیرعامل تا توسعه روستایی، کیفیت و ایمنی، تحقیقات بذر و نهال، دام و طیور، گیاهان تراریخته و ... را پوشش می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پنبه گفت: در ارتباط با استفاده از محصولات تراریخته برای مصارف انسانی ممکن است خطراتی وجود داشته باشد و آمریکایی ها حتی کاه تراریخته را جلوی گاو نمی ریزند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز تحقیقات پنبه کشور با بیان اینکه مصرف محصولات تراریخته برای انسان می تواند خطرناک باشد، گفت: آمریکایی ها حتی کاه تراریخته را به گاوهای شان نمی دهند.
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۱:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، افراد ترجیح می دهند از میوه ها و موادی استفاده کنند که شاید شکل طبیعی درستی نداشته باشد و در حقیقت جلوه چندانی نداشته، اما طبیعی و بدون کود و مواد غیر طبیعی رشد کرده باشد. ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۳:۰۰    
فکرشهر مصطفی محمدزاده فرد: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: ماموریت اصلی و اولین ماموریت ما به عنوان مجموعه جهاد کشاورزی، تامین غذا و امنیت غذایی است؛ دومین ماموریت ما حمایت از منابع انسانی و سومین ماموریت، حفاظت از منابع طبیعی است. ...
بیوتکنولوژی ایران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۲۰:۰۳    
برگی از تاریخ 5 بهمن 1393-کد خبر:81478626 – ایرنا به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بیوتکنولوژی ایران ، به نقل از خبرگزاری ایرنا رئیس ستاد توسعه زیست فناوری، دکتر مصطفی قانعی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: درخصوص تولید محصولات گیاهی تراریخته توسط دانشمندان درکشور، یک دهه با آن مخالفت شد ...
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
قلم/اصفهان_رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت:بذر هیبرید با تراریخته یا GMO (Genetically Modified Organism) متفاوت است، بذرهای هیبرید تلاقی دو گونه یک گیاه هستند که یک فناوری تولید بذر به حساب می آید.
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۶    
عضو هیئت علمی دانشگاه بقیه الله گفت: تهدیدات بیولوژیکی امروز به تهدیدات نوین تبدیل شده و از این پس جدی تر خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اخیراً رئیس انجمن ایمنی زیستی و از مدافعان سرسخت کشت، ترویج و توسعه محصولان ناایمن تراریخته در کشورمان طی مصاحبه ای مدعی شده "محصول ارگانیک در ایران دروغ است، فریب لوگوی ارگانیک را نخورید!" اما واقعیت ماجرا چیست؟!
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۳:۴۵    
یک اصطلاحی که به نظر می رسد به طور مداوم بحث برانگیز است، ارگانیسم های اصلاح ژنتیکی شده هستند، که به مفهوم غذاهای گیاهی یا حیوانی است که ویژگی های DNA آنها به طور غیر طبیعی تغییر یافته است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۴    
شماره سوم دام گر دو فصلنامه تحلیلی انجمن علمی دانشجویی مهندسی علوم دامی دانشگاه تربیت مدرس منتشر شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/البرز علیرضا عباسی سومین منتخب البرز در مجلس شورای اسلامی، عضو هیئت علمی پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و از مخالفان محصولات تراریخته در کشور است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
عبدالمجید شیخی با بیان اینکه دولت اعتقادی به محصولات ارگانیک ندارد و طرفدار محصولات تراریخته است، گفت: چطور ما می توانیم محصولات پتروشیمی را تولید کنیم اما در بخش کود و سم وارد کننده هستیم و باید این محصولات با قیمت گزاف به وسیله واسطه ها به دست کشاورزان برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۵:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
همزمان با آغاز مجلس یازدهم مطالبات فراوانی از نمایندگان در فارس من به ثبت رسید. ذره بین این هفته مرور آن ها است.
عصر اترک   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۰۸   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو، گفت: تبلیغات، روغن آفتابگردان به عنوان روغن غیرتراریخته معرفی می شود در حالی که اصلا در دنیا دانه آفتابگردان تراریخته وجود ندارد.
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۸    
مدیرکل امور فراورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تبلیغات در حوزه محصولات تراریخته گمراه کننده است، گفت: در تبلیغات، روغن آفتابگردان به عنوان روغن غیرتراریخته معرفی می شود در حالیکه اصلاً در دنیا دانه آفتابگردان تراریخته وجود ندارد و بدیهی است که تمام روغن های آفتابگردان ...