دوشنبه ۱۰ مهرساعت ۱۵:۴۴Oct 2023 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش مصرف بنزین»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۶/۲۹ - ۱۲:۵۲   + ۱۷ سایت دیگر  
نژادعلی گفت: هدف ما، افزایش ظرفیت تعداد و تجهیز جایگاه های CNG است تا از این فرصت برای کاهش مصرف بنزین و افزایش خودرو های دوگانه سوز بهره مند شویم.
دنیای خودرو   ۱۴۰۲/۰۶/۲۷ - ۰۴:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
معین الدین سعیدی: با توجه به این که بیش از 50 درصد ظرفیت CNG کشور خالی است، نه تنها تولید بلکه واردات خودروهای دوگانه سوز هم می تواند به کاهش مصرف بنزین در کشور کمک کند
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۶/۱۷ - ۱۱:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
یکی از انتقادات جدی که به دولت سیزدهم وارد می شود عدم صادرات بنزین و ناترازی آن است در حالی که دولت قبل نه تنها ناترازی نداشت بلکه بنزین مازاد را به کشور های دیگر هم صادر می کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۰۴ - ۰۹:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
توجه به سی.ان.جی به عنوان ابزار جایگزین بنزین یکی از راهکارهای کاهش مصرف بنزین است.
یک نماینده مجلس درباره افزایش قیمت بنزین تاکید کرد: دولت و مجلس هیچ برنامه ای برای افزایش قیمت بنزین ندارند و اگر برنامه ای بود دولت در بودجه می آورد، کسانی که این مباحث را مطرح می کنند در صدد بهم زدن آرامش مردم و جامعه هستند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۰۰:۱۶    
استفاده از CNG به جای بنزین، آن هم برای کشوری نظیر ایران که دارای ذخایر گاز طبیعی است، می تواند یکی از بهترین راه های کاهش مصرف بنزین باشد
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۳ - ۱۲:۵۲    
شهردار تهران درباره نحوه واردات اتوبوس های دست دوم، اصلاح 11 تقاطع تهران برای کوتاه شدن مسیر و کاهش مصرف بنزین و پیش بینی هزار و 500 نقطه شارژ برق در تهران توضیحاتی ارائه داد.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
شهردار تهران درباره نحوه واردات اتوبوس های دست دوم، اصلاح 11 تقاطع تهران برای کوتاه شدن مسیر و کاهش مصرف بنزین و پیش بینی هزار و 500 نقطه شارژ برق در تهران توضیحاتی ارائه داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۰۳ - ۱۲:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار فارس گفت: با بروز شدن پرداختی های قطعه سازان و تامین منابع مالی و سرمایه های در گردش برای این شرکت ها شاهد مشارکت بیش از پیش صنعتگران این حوزه خواهیم بود.
قم فردا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۰ - ۱۱:۰۲    
نکته حائز اهمیت بحث مصرف بی رویه بنزین توسط خودروهایی است که بیش از ده سال عمر دارند و هنوز در ناوگان خودرویی کشور در حال تردد هستند که این خود اصلی ترین مشکل است.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۰۰   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، علی محمودیان مدیر اجرایی در نشست خبری اتحادیه سوخت های جایگزین و صنایع وابسته عنوان کرد: از بی نظیرترین اتفاق هایی که در نیم قرن اخیر در کشور به وقوع پیوست ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۲/۰۴ - ۰۰:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیر اسبق تامین و توزیع شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، مدعی شد محدودیت استفاده از سهمیه و گرانی قیمت به 5 هزار تومان منجر به کاهش مصرف بنزین خواهد شد!
عصر خودرو   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۱۱:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
عصر خودرو- عضو هیات رئیسه اتحادیه صادرکنندگان فرآورده های نفت، گاز و پتروشیمی گفت: اکنون امکان واردات بنزین با کیفیت خوب وجود دارد همه کشورها به سمت بنزین و گازوئیل یورو 4 و 5 رفته اند، فرآورده های روسیه هم با قیمت مناسب در بازار وجود دارد ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۱/۲۶ - ۰۹:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: اکثر کشورها برای کاهش مصرف بنزین روی موضوع بهینه سازی مصرف کار کرده و از این طریق میزان مصرف سوخت خودروها را کاهش داده اند.
پارسینه   ۱۴۰۲/۰۱/۲۲ - ۱۷:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه، کارستان نوشت: برای کاهش مصرف بنزین ماشین می توانید اقدامات زیر را انجام دهید. 1-تنظیم موتور به موقع و تعمیر و نگهداری خودرو 2-تعویض به موقع فیلتر هوا و استفاده از فیلتر هوای استاندارد 3-استفاده از سوخت متناسب با سطح تکنولوژی و نیاز خودرو 4-سرعت مناسب و شیوه صحیح رانندگی ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۰ - ۱۴:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
با افزایش سفرهای نوروزی، تولید بنزین از مصرف آن به شکل قابل توجهی عقب ماند. این اتفاق باعث شد تا انجمن صنفی سی ان جی به دولت پیشنهاد دهد که با عرضه رایگان گاز مایع به مدت سه سال می تواند بر کاهش مصرف بنزین نقش مؤثری ایفا کند. اما آیا چنین پیشنهادی منجر به بهبود مصرف سوخت در کشور می شود؟
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۲/۰۱/۱۰ - ۲۲:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
مالک هر خودرویی که باشید همیشه روش هایی وجود دارند که با استفاده از آن ها می توانید به ازای هر لیتر بنزین مسافت بیشتری را طی کنید.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۶ - ۱۶:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: قطعا اگر مردم دسترسی مناسبی به ناوگان هوایی و ریلی و حمل و نقل عمومی داشته باشند برای انجام سفرهای درون شهری و برون شهری اولویت آنها استفاده از وسایل نقلیه شخصی نخواهد بود و نتیجه آن کاهش ترافیک و کاهش مصرف بنزین خواهد بود.
کمال مهر   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۸:۲۲    
استاندار البرز گفت: بهره برداری کامل از مناطق یک و 2 آزادراه تهران – شمال در مجموع سالانه 100 میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین را به همراه دارد
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۲۱:۵۴   + ۱۰ سایت دیگر  
استاندار البرز با بیان اینکه مسیر رفت منطقه 2 آزادراه تهران شمال در بهار سال آتی به بهره برداری خواهد رسید، گفت: بهره برداری کامل از مناطق یک و دو آزادراه تهران-شمال در مجموع سالانه 100 میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین را به همراه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۳۰ - ۰۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان جنوبی گفت: اگر طرح مدیریت مصرف بنزین را اجرا نمی کردیم، روزانه توزیع بیش از 300 هزار لیتر بنزین را در استان خراسان جنوبی شاهد بودیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۸:۵۱   + ۳۸ سایت دیگر  
به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی راه اندازی سامانه هوشمند سوخت نقش مفیدی در میزان مصرف بنزین در کشور خواهد داشت و صدور کارت سوخت نیز در کشور بومی سازی شده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۶:۰۵   + ۲۵ سایت دیگر  
نژادعلی با اشاره به اینکه در دی ماه مصرف عجیب 118 میلیون لیتر بنزین را در یک روز شاهد بودیم، گفت: هرساله در روزهای سرد زمستان شاهد کاهش مصرف بنزین بودیم اما نمی دانم امسال چه اتفاقی افتاده است که شاهد رشد عجیب مصرف بنزین در دی ماه هستیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۰/۲۷ - ۱۴:۱۹   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: هرساله در روزهای سرد زمستان شاهد کاهش مصرف بنزین بودیم اما نمی دانم امسال چه اتفاقی افتاده است که شاهد رشد عجیب مصرف بنزین در دی ماه هستیم.
میزان   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۰۹:۵۲   + ۲۶ سایت دیگر  
رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه از مسئولان می خواهیم کمی جدی تر در زمینه آلودگی هوا برخورد کنند، یادآور شد: واقعا چه اتفاقی در خصوص آلودگی هوا افتاده که اکنون شرایط اینگونه است؟ آلودگی هوا مربوط به کل کشور است و علاوه بر اصفهان و تبریز و اراک که آلودگی در آنها دائمی بود ...
خبر خودرو   ۱۴۰۱/۱۰/۰۹ - ۱۵:۴۲    
به گزارش خبرخودرو،مدیر اتحادیه کشوری سوخت های جایگزین و خدمات وابسته با توجه به آزادسازی واردات خودرو به کشور و همچنین افزایش مصرف بنزین و وجود ظرفیت های خالی در صنعت CNG بر ضرورت واردات خودروهای گازسوز تاکید و عنوان کرد ...
چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۱:۵۳   + ۳۰ سایت دیگر  
متوسط مصرف روزانه بنزین به 103/5 میلیون لیتر رسید مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی: متأسفانه در شرایطی که هرساله در فصل سرما شاهد کاهش مصرف بنزین هستیم، امسال زمستان مصرف بنزین کاهش نیافته و شاهد مصرف بی رویه این فرآورده نفتی هستیم
روز پلاس   ۱۴۰۱/۰۹/۲۲ - ۱۱:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
صرفه جویی در مصرف سوخت یکی از دغدغه های اصلی رانندگان ایرانی است، در این مطلب با راهکارهایی برای صرفه جویی در مصرف سوخت آشنا خواهیم شد که رعایت آن ها می تواند در کاهش مصرف بنزین و بهبود عملکرد خودرو شما موثر باشد.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۵:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
صرفه جویی در مصرف سوخت یکی از دغدغه های اصلی رانندگان ایرانی است، در این مطلب با راهکارهایی برای صرفه جویی در مصرف سوخت آشنا خواهیم شد که رعایت آن ها می تواند در کاهش مصرف بنزین و بهبود عملکرد خودرو شما موثر باشد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۱۴:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه خراسان شمالی گفت: ازابتدای سال جاری 78 میلیون مترمکعب سوخت CNG در استان مصرف شده که این میزان مصرف باعث افزایش 11 درصدی مصرف گازطبیعی شده است.
هورگان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۲:۵۵    
ترفند هایی که در این گزارش معرفی می کنیم به طور عمومی برای همه ماشین های بنزینی به کار می رود. 1- ماشین را گرم کنیم گرم کردن ماشین یکی از راه های کم کردن مصرف بنزین است. این یکی از رایج ترین کار هایی است که بسیاری از شما صبح های زود انجام می دهید ...
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۹:۴۸   + ۱۱ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد انرژی اعتقاد دارد: راه حل کاهش مصرف بنزین افزایش قیمت آن نیست؛ چراکه رفت و آمد باید انجام گیرد و در این وضعیت برای مردم بنزین 3 هزار تومانی و 5 هزارتومانی فرقی نمی کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۸/۲۷ - ۰۰:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصاد انرژی اعتقاد دارد: راه حل کاهش مصرف بنزین افزایش قیمت آن نیست؛ چراکه رفت و آمد باید انجام گیرد و در این وضعیت برای مردم بنزین 3 هزار تومانی و 5 هزارتومانی فرقی نمی کند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۷:۱۶    
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: مصرف بنزین نسبت به تابستان کاهش محسوسی نداشته، اما هنوز واردکننده بنزین نشده ایم و سوآپ این فرآورده با هدف تسهیل در سوخت رسانی به نواحی شمالی انجام می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۳:۲۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: مصرف بنزین نسبت به تابستان کاهش محسوسی نداشته، اما هنوز واردکننده بنزین نشده ایم و سوآپ این فرآورده با هدف تسهیل در سوخت رسانی به نواحی شمالی انجام می شود.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۰:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: قرار ندادن پا روی ترمز در زمان توقف خودرو یکی از راهکارهای کاهش مصرف بنزین است.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۲۴ - ۰۱:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
بنزین قیمت دستوری باز می گردد به سلیقه، نگاه و دولتمردان که در اکثر مواقع به این نتیجه می رسند که با افزایش قیمت حامل های انرژی کسری بودجه را تامین کنند و خیلی محدود در 30 سال گذشته اتفاق افتاده است که یک هدف اساسی برای کاهش مصرف بنزین وجود داشته باشد. ...
افزایش 6 درصدی مصرف CNG سبب کاهش مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه شد
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۲۱:۰۰    
در شرایطی که فعال شدن اسقاط خودرو ها، همکاری خودروسازان با این طرح و کاهش مصرف بنزین این روز ها دغدغه مهم دولت است
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۶/۱۱ - ۰۷:۰۵    
اجرای طرح مدیریت مصرف بنزین سبب کاهش مصرف بنزین و نیز جلوگیری از قاچاق این فرآورده نفتی شده است.
نسیم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۰۹ - ۱۳:۱۹   + ۱۳ سایت دیگر  
سهمیه سوخت دوم کارت سوخت هر فرد (250 لیتر با قیمت 3 هزار تومان به ازای هر لیتر) با 100 لیتر کاهش به 150 لیتر کاهش یافت
سلام نو / رکنا   ۱۴۰۱/۰۶/۰۲ - ۱۱:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
در تصویر اینفوگرافی زیر به معرفی راهکارهایی برای کاهش مصرف سوخت بنزین خودرو پرداخته ایم که در ادامه مشاهده خواهید کرد.
در این مقاله 10 روش برای صرفه جویی در مصرف سوخت و هزینه با وجود قیمت بالای بنزین ارائه شده است. این اقدامات کوچک می تواند پس انداز بزرگی را به همراه داشته باشد.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
محمدعلی خطیبی، نماینده اسبق ایران در اوپک در خصوص مدیریت ناترازی مصرف و تولید بنزین گفت: در برخی فصول به دلیل کاهش مصرف بنزین تولید بنزین نیز کاهش می یابد، اما در حال حاضر میزان مصرف و تولید به هم نزدیک شده اند. تداوم چنین روندی دولت را به ساختن پالایشگاه های جدید یا واردات بنزین مجبور می کند ...
کرج رسا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۹:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش کرج رسا، مجتبی عبداللهی روز شنبه در بازدید از روند پیشرفت قطعه 2 آزاداره تهران-شمال در حوزه استان البرز با بیان اینکه قطعه 2 این پروژه به طول 22 کیلومتر در حوزه استان البرز قرار دارد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۱۶:۳۳    
استاندار البرز با بیان اینکه تکمیل قطعه دوم آزادراه تهران شمال 14 هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهد گفت: مناطق یک و دو آزادراه تهران-شمال در مجموع سالانه 100 میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین را به همراه دارد.
افزایش 9درصدی مصرف CNG منطقه تربت حیدریه سبب صرفه جویی در مصرف بیش از 18میلیون لیتربنزین شد
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۰۰:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد - گرگان : بیش از 105 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی ان جی) در سال 1400در استان گلستان جایگزین بنزین شد. عیسی افتخاری ، مدیرشرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گلستان در این باره گفت: با مصرف 262 میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده در سال 1400 ...