سه شنبه ۱۴ آذرساعت ۰۹:۰۳Dec 2023 5
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شورای عالی استان ها»

استانها / سیستان و بلوچستان رئیس شورای اسلامی استان سیستان و بلوچستان با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در راستای اجرای تفاهمنامه شورای عالی استان ها و وزارت تعاون دیدار کردند.
/ به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، کارگروه بررسی بودجه کشور در سال 1403، از سوی شورای عالی استان ها تشکیل و در سالن جلسات شورای شهر تهران برگزار شد.
استانها / تهران این کارگروه بر اساس وظایف ذاتی شورای عالی استان ها مطابق با قانون اساسی و به ریاست احمد صادقی رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها شکل گرفته است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان ها گفت: کهگیلویه و بویراحمد به لحاظ جاده های روستایی و مواصلاتی با مشکلات بسیار زیادی مواجه است و دسترسی مردم به مرکز استان و استان های مجاور به رغم اینکه در مسیر شمال _جنوب و شرق _ غرب قرار دارند، بسیار دشوار است.
استانها / تهران پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها در پیامی به مناسبت روز مجلس بر همکاری و تعامل این دو نهاد برخواسته از رأی مردم تأکید کرد.
استانها / فارس محمدکاظم رحیمی نماینده استان فارس در شورای عالی استان ها از تشکیل هیئت رئیسه جدید شورای اسلامی استان فارس و ریاست فتح الله امینی در سال سوم خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۱:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
شهرری - ایرنا - رئیس شورای عالی استان ها گفت: امسال سال محصول گیری از بذر مقاومتی است که بسیج در دوران دفاع مقدس کاشت و امروز در فلسطین برداشت می شود.
استانها / تهران پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها به مناسبت هفتم آذر، روز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران پیامی صادر کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۴:۱۹    
ایسنا/زنجان نماینده استان زنجان در شورای عالی استان ها گفت: بهره برداری از بیمارستان 220 تختخوابی رسول اکرم (ص) از مطالبات اولویت دار مردم خدابنده است.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
نماینده استان اصفهان در شورای عالی استان ها از رویکرد نمایندگان مجلس در نگاه ویژه به مدیریت شهری در تصویب برنامه هفتم توسعه تقدیر کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها گفت: با توجه به این که بخش زیادی از بودجه شهرداری تهران از عوارض پرداختی شهروندان تامین می شود، قطعا مدیریت شهری باید در همه مسائل مالی خود با مردم شفاف باشد.
استانها / تهران مهدی امیدی مقدم فرمانده بسیج پایگاه شهید چمران شورای عالی استان ها به مناسبت روز بسیج پیامی صادر کرد.
استانها / تهران پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها در پیامی هفته بسیج را گرامی داشت.
تهران پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۰:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها گفت: مقاومت مردم مظلوم غزه برگرفته از فرهنگ و تفکر بسیجی است و کسانی که ادعای ابر قدرتی می کردند با همین روحیه بسیجی به استیصال افتادند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
در نشست هم اندیشی اعضای شورای عالی استان های کشور، پیشنهادات شهرداری مشهد و شورای اسلامی استان خراسان رضوی درخصوص "عوارض و بهای خدمات" مورد تأیید اعضای حاضر قرار گرفت.
شبستر نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۸:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
نماینده آذربایجان شرقی در شورای عالی استان ها با بیان اینکه بازگشایی مسیر شبستر و مرند به توسعه اقتصادی منطقه کمک می کند، گفت: این مسیر فاصله دو استان آذربایجان شرقی و غربی را از 110 کیلومتر به 20 کیلومتر کاهش می دهد و در مصرف سوخت صرفه جویی می کند.
استانها / تهران احمد صادقی رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها با اشاره به مصوبات مهم مجلس شورای اسلامی در زمینه شوراها و مدیریت شهری، گفت: در روز پایانی بررسی برنامه هفتم توسعه کشور توسط مجلس شورای اسلامی، 3 مصوبه مهم در خصوص نظام شورایی کشور و حوزه مدیریت شهری ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
با تصویب مجلس، رئیس یا عضو منتخب شورای عالی استان ها به عنوان عضو ناظر به ترکیب شورای عالی معماری و شهرسازی ایران، شورای اجتماعی کشور، شورای عالی میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، شورای عالی محیط زیست و شورای عالی هماهنگی حمل ونقل و ایمنی کشور اضافه شود.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۱:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
نماینده کهگیلویه و بویراحمد در شورای عالی استان ها با بیان اینکه شرایط گچساران، زیبنده دومین شهر نفت خیز ایران نیست، گفت: قرار بود 70 درصد نیروهای پتروشیمی گچساران بومی باشند اما مردم به 50 درصد هم راضی هستند که همان هم اتفاق نیفتاده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۳۰ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
نماینده گیلان در شورای عالی استان ها گفت: وزارت جهاد کشاورزی، زمینه صادرات پرتقال را فراهم کند تا کشاورز متضرر نشود چرا که در شرایط فعلی، هزینه تمام شده کشاورز، بیشتر از چیزی است که از لحاظ مالی به دست می آورد.
استانها / تهران رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها و عضو شورای اسلامی شهر تهران با تقدیر از برگزاری مانور اسکان اضطراری، اقداماتی از این قبیل را ضروری دانست و بر ضرورت افزایش و تخصیص بودجه مناسب به سازمان مدیریت بحران و آتش نشانی تأکید کرد.
پانا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۲   + ۲۵ سایت دیگر  
تهران (پانا) - همزمان با یکصد و نود و سومین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، عناوین جدید عوارض و بهای خدمات شهرداری تهران ، برای اجرا در سال 1403 مورد بحث و بررسی قرار گرفت. ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها با اشاره به ظرفیت ها و ثروتمندی استان بوشهر گفت: این استان با وجود داشتن ظرفیت های فراوان از نظر امکانات آموزشی و درمانی استانی کم برخوردار محسوب می شود.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۸/۲۷ - ۰۸:۴۵   + ۳۰ سایت دیگر  
رییس کمیته عمران شورای شهر تهران از آمادگی 20درصدی پایتخت در مقابل زلزله احتمالی در تهران خبر داد.
استانها / تهران احمد صادقی رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها و رئیس کمیته شفافیت و شهر هوشمند شورای شهر تهران در گفتگو با روزنامه شرق، گفت: در ادوار شورا، نقش نظارتی شورا در برابر نقش سیاست گذاری آن مورد غفلت قرار گرفته است ...
استانها / تهران رئیس شورای عالی استان ها از ایجاد ظرفیت در سامانه 137 پلاس برای سوت زنی تخلفات و فساد در امور شهری خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
نماینده بوشهر در شورای عالی استان ها با بیان اینکه استان بوشهر بهره ای از درآمدهای منابع انرژی نمی برد گفت: وزارت نفت در خصوص پرداخت عوارض آلایندگی به نحو قانونی عمل نمی کند.
استانها / تهران رئیس دبیرخانه شورای عالی استان ها گفت: تا امروز، تکلیف اینکه ماهیت دبیرخانه شورای عالی استان ها چیست را نداشتیم و این مسئله ما را با مشکلات عدیده ای مواجه کرده است اما سازمان اداری استخدامی کشور در آخرین نظر خود ...
استانها / خراسان رضوی نماینده استان خراسان رضوی در شورای عالی استان ها با بیان اینکه شوراهای فرادست پارلمان های محلی هستند گفت: به دنبال تصویب طرحی هستیم که شوراهای استان و شهرستان در صورت لزوم بتوانند استانداران و فرمانداران را استیضاح کنند.
استانها / زنجان نماینده استان زنجان در شورای عالی استان ها با بیان اینکه فعالیت معادن در استان زنجان، سودی برای مردم این استان ندارد گفت: فعالیت های ماشین آلات معدن کاری سبب نابودی زیرساخت های ارتباطی استان شده است.
استانها / لرستان نماینده استان لرستان در شورای عالی استان ها گفت: بیشترین آمار قبولی در کنکور سراسری متعلق به مدارس خاص و دهکهای بالای درآمدی است و سهم مدارس دولتی در این آمار، نشان دهنده یک شکاف عمیق آموزشی است و مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی مبنی بر افزایش سهم معدل در کنکور ...
استانها / آذربایجان غربی نماینده آذربایجان غربی در شورای عالی استان ها با بیان اینکه توسعه سیاسی بخش محمدیار با ظرفیت های موجود همخوانی ندارد اظهار کرد: مردم این شهر درخواست دارند بخش محمدیار به شهرستان ارتقا یابد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۸ - ۱۰:۲۶   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی استان ها گفت: برای اجرایی کردن نظارتی که در قانون اساسی بر عهده شورای عالی استان ها گذاشته شده، اولین جلسه را با آیینی معاون وزارت راه و شهرسازی داشتیم و از این پس با همه وزارتخانه ها وارد مرحله عملیاتی جهت اجرای وظایف قانونی شورای عالی استان ها خواهیم شد.
استانها / قزوین نماینده استان قزوین در شورای عالی استان ها گفت: در شهرهای استان قزوین، فضای ورزشی مناسب نداریم، سرانه ورزشی بسیار کم و پاسخگوی مردم نیست. از وزیر ورزش دعوت می کنم به استان قزوین بیایند و مشکلات را از نزدیک ببینند.
استانها / تهران رئیس شورای عالی استان ها گفت: آمریکایی ها و رژیم اشغالگر صهیونیستی در تبلیغاتی خود، شکست ناپذیر بودن ارتش این رژیم را مرتب تکرار می کردند، اما اکنون این اداها خنثی شده است.
کمیسیون ها / عمران و حمل و نقل طرح عناوین عوارض و ترتیبات وصول آن برای سال 1403 در جلسه مشترک کمیسیون های عمران و حمل و نقل و انرژی، صنعت، معدن و کشاورزی شورای عالی استان ها به تصویب رسید.
کمیسیون ها / فرهنگی، اجتماعی و گردشگری جلسه مشترک کمیسیون های آموزش، تحقیقات، پژوهش و فناوری و نوآوری های دانش بنیان و فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و ورزشی شورای عالی استان ها برای بررسی طرح های در دستور کار به ریاست مشترک صادق برزویی و علی گوزلی برگزار شد.
کمیسیون ها / سلامت، محیط زیست و خدمات شهری و روستایی جلسه مشترک کمیسیون های معماری و شهرسازی و سلامت، محیط زیست،خدمات شهری و روستایی شورای عالی استان ها برای بررسی طرح های در دستور کار به ریاست مشترک احمد صادقی و هاشم بانشی برگزار شد.
کمیسیون ها / امور اقتصادی و برنامه و بودجه کلیات طرح عناوین عوارض و ترتیبات وصول آن برای سال 1403 در کمیسیون مشترک حقوقی و نظارت و اموراقتصادی و برنامه بودجه شورای عالی استان ها تصویب شد.
استانها / آذربایجان غربی سلیمان زاده با بیان اینکه بیست و دومین اجلاس شورای عالی استان ها روز چهارشنبه و پنجشنبه 17 و 18 آبان برگزار می شود گفت: کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان مهمان ویژه اجلاس هستند.
استانها / مازندران نماینده استان مازندران در شورای عالی استان ها گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی مبنی بر افزایش 50 تا 70 درصدی بارندگی ها در نیمه دوم سال، ضرورت اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از خسارت ها امری ضروری به نظر می رسد.
استانها / چهارمحال و بختیاری چراغ پور نماینده شهرستان شهرکرد در شورای اسلامی استان چهارمحال و بختیاری در جلسه نشست با رئیس شورای عالی استان ها و استاندار چهارمحال و بختیاری تصریح کرد ...
استانها / چهارمحال و بختیاری عضو شورای عالی استان ها باتوجه به اینکه شهرستان کوهرنگ دارای سند توسعه می باشد، گفت: باید فرماندار کوهرنگ با همکاری شوراهای اسلامی پایه و فرادست شهرستان و با برگزاری جلسات هم اندیشی متعدد اقدامات اجرایی را شروع کند و از ظرفیت شوراها مغفول نماند.
استانها / تهران رئیس شورای عالی استان ها ضمن محکوم نمودن وحشی گری رژیم غاصب صهیونیستی، فرسایشی شدن جنگ در غزه را به ضرر اسرائیل و فروپاشی ارتش ناز پرورده آن برشمرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۲:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان-رئیس شورای شهر اصفهان گفت: طبق قانون بودجه سالیانه و برنامه توسعه اول باید به شورای عالی استان ها برود و سپس راهی مجلس شود، متأسفانه برنامه هفتم نیز به شورای عالی استان ها نرفته است.
ایکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۱۳ - ۱۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده شورای خراسان رضوی در شورای عالی استان ها گفت: یهودی که مدعی رسانه و ثروت دنیا بود و آمریکایی که هژمونی دنیا را برای خود یدک می کشید، امروز در برابر رزمندگان اسلام رو به افول هستند.
استانها / تهران پرویز سروری رئیس شورای عالی استان ها در پیامی با اشاره به وقایع روز سیزدهم آّبان، گفت: آنچه این روزها در نبرد با صهیونیست ها رخ می دهد قطعاً به پیروزی نهایی ملت فلسطین خواهد انجامید.
استانها / قزوین سیدفرهاد حسینی، نماینده استان قزوین در شورای عالی استان ها در یادداشتی به جنگ غزه و مقاومت تاریخی مردم فلسطین پرداخته و جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و متحدانش را محکوم کرده است.
بشار نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
نماینده کهگیلویه وبویراحمد در شورای عالی استان ها گفت: فضای کارآفرینی در کهگیلویه وبویراحمد به صورت کامل توسعه یافته نیست و همین باعث مهاجرت فارغ التحصیلان و نخبگان استان به شهرهای بزرگتر می شوند.
منجیل خبر   ۱۴۰۲/۰۸/۱۰ - ۱۳:۲۳    
رشت – ایرنا – رئیس شورای عالی استان ها با بیان اینکه در تعامل با دولت و مجلس برای تولید ظرفیت های جدید در روستاها تلاش می کنیم، گفت: اگر تعاملات به طور جدی شکل گیرد و نظام مسائل شوراها و اولویت های آن استخراج شود می توانیم کارکرد روستاها را از مهاجر گریزی به مهاجر پذیری تبدیل کنیم. ...