شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۱۸Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «فاصله طبقاتی»

نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۰۲:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرانا، امید احمدی روز چهارشنبه در جلسه شورای زکات شهرستان رباط کریم اظهار داشت: موسسه و سازمان های خیریه شریک و همکار مناسبی در اجرای برنامه های مختلف از قبیل جمع آوری زکات وخرج آن در همان محدوده در راستای مبارزه با فقر، مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۵:۳۱   + ۳۲ سایت دیگر  
ایسنا/قم میرکاظمی با بیان این که با افزایش یارانه، ضریب جینی اصلاح و فاصله طبقاتی کم شده است، افزود: با اصلاح نظام یارانه ها، دولت خود را از چرخه اقتصاد بیرون می کشد و به نظارت مشغول می شود.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۰:۳۵   + ۳۶ سایت دیگر  
حوزه/ معاون رئیس جمهور گفت: میرکاظمی با بیان این که با افزایش یارانه، ضریب جینی اصلاح و فاصله طبقاتی کم شده است، افزود: با آزاد شدن قیمت ها، دولت خود را از چرخه اقتصاد بیرون می کشد و به نظارت مشغول می شود.
نصیر نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۰:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
نصیرنیوز از روابط عمومی آموزش و پرورش استان همدان، محمود نقوی مهم ترین فواید دیگر استفاده از لباس فرم دانش آموزان را کاهش فاصله طبقاتی دانش آموزان، افزایش تمرکز و یادگیری دروس، کاهش خشونت و تمسخر در فضای مدرسه، بهبود نظم و انضباط ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۰۹:۳۷    
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، توجه جدی به مدارس دولتی و حمایت همه جانبه در جهت رفع مشکلات معیشتی معلمان فعال در این مراکز را راهکاری موثر در جهت کاهش فاصله طبقاتی بین مدارس و ممانعت از گسترش تنوع مدارس تحت عناوین مختلف دانست.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر حوزه های علمیه کشور: ماهیت روستا باید حفظ شده و فاصله طبقاتی آن با شهر کاهش یابد.
ربیع   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۱۷:۱۴    
الناس علی دین ملوکهم به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در خصوص تاثیرپذیری مردم از کارگزاران، در روایات معصومان (ع) اشاره شده است: الناس علی دین ملوکهم : الناس بامرائهم اشبه من آبائهم به قول شاعر که گفت ...
جامعه سینما   ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ - ۰۰:۵۹    
جامعه سینما:یاسر نوروزی/هدی رستمی کیست؟ پروژه عادی سازی شرایط در این روزها بیشتر به چشم می آید. چون فاصله طبقاتی به حدی رسیده که بسیاری از ما همین حالا زیر خط فقریم ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۰:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
ایرنا : معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: یارانه پنهان انرژی بیش از 100میلیارد دلار است و به طور عمده قشرهای مرفه از آن استفاده می کنند و ضریب جینی افزایش یافته و فاصله طبقاتی زیاد شده است و یک عده سهم بیشتری از کشور می برند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۶:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
عضو شورای عالی آموزش و پرورش با بیان اینکه فاصله طبقاتی بین مدارس از حد قابل انتظار و قابل قبول فراتر رفته است، گفت: تنوع بیش از حد مدارس مشکلاتی را برای عدالت آموزشی ایجاد کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ - ۱۰:۲۸   + ۶ سایت دیگر  
نماینده مردم خمینی شهر در مجلس گفت: با وجود قانون تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار فضای بهره مندی از دارایی و امکانات اقتصادی برای همه فراهم شده و این موضوع در نهایت فاصله طبقاتی را کاهش خواهد داد.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۳:۳۱    
عامل امنیتی و مهاجرت معکوس یهودیان، فساد مقامات صهیونیستی، افزایش چشمگیر جمعیت فلسطینی ها نسبت به یهودیان، بیکاری، افزایش فاصله طبقاتی خطر فروپاشی رژیم صهیونیستی را سرعت بخشیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۰:۳۵   + ۱۵ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: با تخصیص ارز 4200 تومانی به ابتدای زنجیره، به طور متوسط بین 30 یا 40 درصد انحراف داشتیم که به هرشکلی هم اصلاح پذیر نبود اما اکنون این یارانه را مستقیما مردم دریافت می کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۱۹ سایت دیگر  
معاون پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه گفت: فاصله طبقاتی در جامعه زمینه ایجاد خشونت و دیگر آسیب های اجتماعی را در بین دانش آموزان ایجاد می کند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
اعطای یارانه نقدی مستقیم به مردم به جای ارز 4200 تومانی در وهله اول بستر رانت و فساد را از بین می برد و در مرحله بعدی مدیریت منابع را به دست مردم می دهد و فاصله طبقاتی را کاهش می دهد ...
بورس نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۰:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن گفت:فساد ناشی از ارز 4200 تومانی فاصله طبقاتی را روز به روز بیشتر کرد و مشکلات عدیده ای در تولید داخلی به وجود آورد که در نتیجه آن اغلب تولید کنندگان زیان ده شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ - ۰۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران نوشت: در شرایط حاضر که دولت درگیر مسائل کلان اقتصادی، امنیتی و غیره است و اغلب شهرداری ها نیز فاقد منابع کافی برای عمران و آبادی مطلوب مناطق کم برخوردار در مناطق جنوبی شهر هستند، بایستی بتوان با خلق منابع جدید و پایدار ...
55آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۲۱:۳۱   + ۱۴ سایت دیگر  
این مصوبه افزایش حقوق، شکاف فاصله طبقاتی دریافتی و معیشت بازنشستگان حقوق حداقل بگیر، را جبران کرد ضمن اینکه مشکلات اقتصادی برای همه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۲۱:۱۸    
امام جمعه سنندج گفت: پرداخت زکات فاصله طبقاتی در حوزه های مختلف را در جامعه حذف می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ - ۱۹:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: ترک پرداخت زکات موجب تضعیف بنیه اقتصادی و زیاد شدن فاصله طبقاتی خواهد شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۰:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
حمید نجف در گفت وگو با ایران اکونومیست اظهار داشت: افزایش حقوق بازنشستگان در سایر سطوح اتفاق افتاده است که این امر باعث می شود تا افراد نسبت به افزایش حقوقشان، قدرت خرید بیشتری در جامعه داشته باشند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۱:۴۹   + ۱۰ سایت دیگر  
در پی اجراشدن افزایش حقوق بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی از سوی وزارت رفاه، برخی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این اقدام حمایت کردند.
دانستنی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۱۰:۳۱    
0/5 (0 نظر) 0/5 (0 نظر) مطالب مرتبط خدمات ویژه مدیریت ارتباط با مشتریان به دارندگان تارا / افزایش تولید روزانه به 100 دستگاه مطالب مرتبط خدمات ویژه مدیریت ارتباط با مشتریان به دارندگان تارا / افزایش تولید روزانه به 100 دستگاه ...
سلام نو / راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ - ۰۵:۴۳   + ۱۷ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی مصوبه دولت درباره افزایش حقوق و مستمری را گامی برای ایجاد کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد و گفت: امیدوارم در سال های آتی با حرکت به سمت متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با معادل آنها در حوزه کار بتوانیم گام موفقی را که امسال برداشتیم، ادامه دهیم.
دانا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۹:۱۸    
حجت الاسلام باقری گفت: اقتصاد لیبرال نتیجه ای جز فاصله طبقاتی نخواهد داشت و لازمه این اقدام مهم به عنوان جراحی اقتصادی دولت، تبیین آحاد نخبگان به منظور همراهی مردم است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ - ۰۸:۳۰   + ۳۴ سایت دیگر  
نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی مصوبه دولت درباره افزایش حقوق و مستمری را گامی برای ایجاد کاهش فاصله طبقاتی عنوان کرد و گفت: امیدوارم در سال های آتی با حرکت به سمت متناسب سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی با معادل آنها در حوزه کار بتوانیم گام موفقی را که امسال برداشتیم، ادامه دهیم.
اندیشه کیش   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۱۶:۵۷   + ۷ سایت دیگر  
امام جمعه کیش گفت: مردم ایران با تکیه بر مکتب امام خمینی (ره) از مشکلات عبور کرده اند و اکنون نیز پیچ سخت جنگ اقتصادی با تکیه بر این مکتب قابل گذر است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۰۹:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
بوشهر- ایرنا - نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش فاصله طبقاتی از مهمترین اهداف نهضت امام بود که با تحقق انقلاب اسلامی بدست آمد.
موج   ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ - ۱۶:۲۶   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت:دولت در راستای عدالت گستری مناطقی که محروم واقع شدند را مورد توجه ویژه قرار می دهد و بنا دارد فاصله طبقاتی را کاهش داده و زمینه سوء استفاده و رانت را از بین ببرد.
تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
از مزیت های مهم اصلاح یارانه ها این است که حمایت های دولتی مستقیم به دست مردم می رسد و واسطه ها حذف می شوند، کشاورزی و زنجیره توزیع کالا نیز به بهره وری می رسد و فاصله طبقاتی نیز با توزیع عادلانه یارانه کاهش می یابد.
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ - ۰۸:۲۰   + ۲۴ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، روابط عمومی سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده است: در دولت قبل به رغم بی عملی در افزایش درآمدهای پایدار دولت هزینه های جاری به شدت افزایش یافت و به عبارتی دولت قبل با رشد هشت برابری نقدینگی هزینه های خود را از جیب مردم تأمین کرد ...
کیهان   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۱۸:۳۱    
رضا الماسی بیش از یک دهه از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها می گذرد. قانونی که قرار بود اجرای آن شکاف طبقاتی جامعه را کاهش دهد و اقشار ضعیف را از نظر اقتصادی پشتیبانی نماید. اما اجرای ناقص آن، اهداف این قانون را به عکس خود تبدیل کرد و روز به روز این شکاف عمیق تر گردید ...
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۱:۳۰    
زندگی امامان شیعه، از جنبه های گوناگون قابل مطالعه است و حیات اقتصادی آنان یکی از مهم ترین جنبه های زندگی شان است که با مطالعه و پژوهش و در کنار آن عملیاتی کردن سبک زندگی آنان در حوزه اقتصاد، شاید بتوان بخش اعظم مشکلات فعلی را مرتفع کرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ - ۱۵:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
کرمانشاه - ایرنا - معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمانشاه یکی از اهداف انقلاب اسلامی را عدالت اجتماعی و توزیع عادلانه ثروت بین اقشار جامعه عنوان کرد و گفت: طرح اصلاح یارانه ها اگر به درستی اجرایی شود در بلند مدت فاصله طبقاتی و میزان تورم را در جامعه کاهش می دهد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۱۴:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
دولت سیزدهم در برنامه خود پیش از آن که اقدام به اصلاح ارزترجیحی و واقعی کردن قیمت چهار قلم کالای اساسی کند، یارانه نقدی معادل آن را به حساب خانوارها واریز کرد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۸:۱۳   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران گفت: از مزیت های مهم اصلاح یارانه ها این است که حمایت های دولتی مستقیم به دست مردم می رسد و واسطه ها حذف می شوند، کشاورزی و زنجیره توزیع کالا نیز به بهره وری می رسد و فاصله طبقاتی نیز با توزیع عادلانه یارانه کاهش می یابد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ - ۰۷:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
افزایش 2 برابری واردات روغن خام با ارز 4200 تومانی و بهبود شاخص کسب وکار در دولت سیزدهم، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۰:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، اعطای یارانه به ابتدای زنجیره موسوم به ارز ترجیحی چند بار در کشور ما به اجرا گذاشته شده است و باز هم این سیاست در دولت آقای روحانی تحت عنوان ارز ترجیحی 4200 تومانی اجرا شد. ...
دیار آفتاب   ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ - ۰۸:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
یونسی گفت: هدفمندی یارانه ها یک ضرورت اجتناب ناپذیر و یک اصلاح بسیار ساختاری عمیق و صحیح راهبردی برای اقتصاد ایران است که این امر نویددهنده اقتصادی سالم، پویا و بدون فساد و نویدبخش کاهش فاصله طبقاتی خواهد بود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۱۸:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر - ایرنا - معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گفت: ساماندهی وضعیت ارز 4 هزار و 200 تومانی زمینه بهره مندی عادلانه همه دهک های جامعه از ثروت ملی را فراهم می کند و فاصله طبقاتی را کاهش می دهد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۷:۲۱   + ۳ سایت دیگر  
قائم مقام دبیرکل خانه صنعت، معدن و تجارت گفت: هدف از پرداخت یارانه نقدی این است که قدرت خرید مردم کاهش پیدا نکند. اگر دولت این حمایت را از مردم به عمل نیاورد، علاوه بر مشکلات فراون برای سفره مردم، تولید نیز وارد رکودی جدی خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۷:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس اتاق بازرگانی کاشان ضمن تاکید بر لزوم عبور از جراحی اقتصادی با کمترین هزینه گفت: ارز 4200 تومانی تنها موجب رانت و افزایش فاصله طبقاتی می شد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۰۰:۱۷   + ۱۰ سایت دیگر  
محمدعلی خادم در گفت وگو با ایران اکونومیست اظهار داشت: اینکه به مردم اختیار داده می شود که با داشتن مبلغ مورد توجه ای (یارانه)، خودشان نسبت به تصمیم گیری در خرید کالاهای اساسی، دخیل باشند، خوب است و این امر به افزایش قدرت خرید جامعه کمک می کند. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۲۱:۳۰   + ۴۷ سایت دیگر  
دکتر جواد صالحی اصفهانی یکی از اقتصاددانان ایرانی ساکن در خارج از کشور در مقاله ای از کاهش فاصله طبقاتی در اثر اصلاح یارانه مواد غذایی در آینده خبر داد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سردار سلیمانی جهادگران امروز را پرچمداران ایجاد عدالت و مبارزه با تبعیض و فاصله طبقاتی در کشور خواند و گفت: در گام دوم انقلاب نیاز به تحول داریم و جوانان انقلابی پیش قراولان آن هستند.
وزارت ورزش و جوانان   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۹:۳۰    
همگام با تلاش گسترده دولت در جهت بهینه سازی هزینه کردهای اقتصادی مردم و کاهش فاصله طبقاتی باید با ارائه تسهیلات ارزان قیمت و یارانه به دارندگان اماکن ورزشی بخش خصوصی از گران شدن ورزش جلوگیری کنیم .
آفتاب یزد   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو‭ ‬هیئت‭ ‬علمی‭ ‬دانشگاه‭ ‬مذاهب‭ ‬اسلامی‭ ‬گفت‭: ‬دولت‭ ‬باید‭ ‬از‭ ‬قوه‭ ‬قضائیه‭ ‬و‭ ‬سازمان‭ ‬بازرسی‭ ‬کل‭ ‬کشور‭ ‬کمک‭ ‬بگیرد‭ ‬تا‭ ‬بتواند‭ ‬فساد‭ ‬را‭ ‬از‭ ‬بین‭ ‬ببرد‭.‬
هم اندیشی   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۹:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
ظاهر غرب، ظاهری جذاب، خوش آب ورنگ، با سعه صدر، متمدن، معتقد به حقوق بشر، طرفدار آزادی بیان، به دور از فقر و ده ها ویژگی مثبت دیگر است اما باطن غرب پر است از خشونت، ظلم، دیکتاتوری، فاصله طبقاتی و ده ها خصوصیت تنفربرانگیز دیگر.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۸:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/سیستان و بلوچستان معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان و بلوچستان گفت: اصلاح شیوه تامین و توزیع کالاهای اساسی، ایجاد فضای رقابتی در تولید و واردات، مدیریت هزینه ها توسط خانواده، جلوگیری از قاچاق کالاهای اساسی ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۰۳:۴۳   + ۲ سایت دیگر  
بنا به اعلام سازمان هدفمندسازی یارانه ها، همه افراد مجردی که از ابتدای طرح هدفمندی یارانه ها یارانه نگرفته اند یا در سال های گذشته یارانه شان قطع شده بود می توانند اقدام به ثبت نام کنند.