چهارشنبه ۱۲ آذرساعت ۲۰:۰۴Dec 2020 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کمیسیون اقتصادی مجلس»

فلزات آنلاین   ۴۵ دقیقه پیش    
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سنگ آهن نصف قیمت جهانی قیمت گذاری می شود اما قیمت فولادی که به دست مردم می رسد بعضا 10 تا 20 درصد از قیمت جهانی بالاتر است.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تمدید قانونی مرتبط با بدهی فعالان اقتصادی خبر داد.
اقتصادگردان   ۵ ساعت پیش   + ۱۲ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه مجلس هیچ اطلاعی از آخرین وضعیت مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در رابطه مباحث اقتصادی ندارد، از رییس مجلس خواست که گزارش کامل مصوبات ستاد ملی کرونا و همچنین گزارش عملکرد در ارتباط با آن را به کمیسیون های تخصصی به ویژه کمیسیون اقتصادی مجلس ...
خانه ملت   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید دارد که ستاد ملی مبارزه با کرونا باید با مجلس هماهنگی های لازم را داشته باشد و گزارشی از آثار مصوباتش بر فضای کسب و کار را به خانه ملت ارائه دهد.
ایرنا   ۶ ساعت پیش    
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از هیات رئیسه خواست که مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا به مجلس داده شده و در اختیار کمیسیون های تخصصی قرار داده شود.
نیپنا   ۷ ساعت پیش    
شهباز حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار نیپنا با بیان این که صنعت پتروشیمی در اقتصاد کشور به ویژه صادرات غیرنفتی نقش بسیار مهمی دارد، گفت: این صنعت، یکی از صنایع اشتغال زا و ارزآور تلقی می شود از این رو باید بیش از پیش برای توسعه و تقویت آن برنامه ریزی کرد ...
خبرگزاری فارس   ۸ ساعت پیش    
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح روز گذشته مجلس با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی بود و پیش نویس طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها هم کاملاً با هماهنگی شورای عالی امنیت ملی تهیه شده بود.
خانه ملت   ۹ ساعت پیش   + ۸ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره مراحل بررسی طرح اصلاح قانون بانکداری اسلامی ایران توضیحاتی ارائه کرد.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از دستور رئیس جمهور مبنی بر تمدید قانون تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی تا پایان سال خبر داد.
ایلنا   ۱۰ ساعت پیش    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار تسریع در افتتاح شعبه تأمین اجتماعی شهرستان بیضاء شد و اظهار داشت: با انجام این مهم، ضمن تسهیل درخدمت رسانی و صرفه جویی در هزینه و وقت بیمه شدگان، باعث گسترش عدالت اجتماعی می شود.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: بازار سرمایه، بازاری تخصصی است که می بایست افراد در این راستا مهارت های تخصصی داشته باشند و متاسفانه مردم مهارتی در این خصوص نداشتند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۷:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: دولت حق ندارد نسبت به عدم اجرای قانون تصمیم گیری کند یا حرفی بزند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان قانون تسهیل تسویه بدهی بدهکاران شبکه بانکی کشور با پیگیری دکتر محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و دستور رئیس جمهوری به مرحله اجرا در آمد که در نوع خود اقدامی بزرگ در راستای رفع مشکلات اقتصادی فعالان اقتصادی است.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۳    
یکی از مخاطبان، فیلمی را برای انصاف نیوز ارسال که در آن محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره ی ارزش پول ملی تناقض گویی می کند. پورابراهیمی در جلسه ای در سال 98 می گوید: ما باید مانند چین ارزش پول ملی را پایین بیاوریم تا بتوانیم اقتصاد را رشد دهیم ...
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۱:۲۷   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار شهری فارس: محمد سالاری عضو شورای شهر تهران در صحن امروز شورا درباره کاهش اختیارات شوراهای شهر اظهار داشت: روز یکشنبه هفته جاری تصمیمی در مجلس گرفته شد که با هیچ یک از اصول حکمروایی شهری همخوانی ندارد و رویکردی سرتاسر تضعیف کننده برای نهاد شورا محسوب می شود. ...
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۴۰    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اهمیت توجه به پتانسیل های منطقه ای در تدوین طرح های صنعتی گفت: طرح های صنعتی در بخش های مختلف ایران باید براساس پتانسیل های موجود تدوین شود؛ درحالی که سوء مدیریت باعث شده این مهم در تصویب و اجرای طرح های صنعتی نادیده گرفته شده است.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، دکتر مهدی طغیانی، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه صبح و گفتگو اظهارکرد: ما در هفته گذشته و این هفته سه موضوع را پیگیری کردیم. ...
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۸:۳۰    
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار کرد: مسئولین مبارزه با قاچاق کالا در کشور باید در این مبارزه پای کار باشند و مجلس هم در این زمینه از ابزار قانونی خودش به هر روشی برای مقابله با این بی حرمتی به معیشت مردم که سفره آن ها را تنگ تر کرده، استفاده می کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توقف احداث طرح پتروشیمی فجر کرمان گفت: این طرح ظرفیت اشتغالزایی و ارزش افزوده بالایی برای استان دارد که هر جه سریعتر موانع و مشکلات بر سر اجرای آن باید رفع شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۳:۴۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از اجرایی نشدن طرح پتروشیمی کرمان به شدت انتقاد کرد و خواستار رفع موانع و اجرای این طرح شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۱۴    
اقتصاد ایران: سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس از بررسی وضعیت استخراج رمزارزها و همچنین طرح اصلاح قانون بازار سرمایه در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی خبر داد.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
طرح مالیات بر عایدی سرمایه که در راستای حذف یا کاهش دلالی در حوزه های طلا، سکه، ارز، خودرو و مسکن در دستور کار قرار گرفته هم اکنون در کمیسیون اقتصادی مجلس نهایی شده است.
اقتصاد آنلاین / خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۸:۱۳   + ۲۷ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: برخی فعالان حوزه مجازی در حوزه بازار سرمایه موجب اخلال در بازار می شوند که به موجب قانون می توان با آنها برخورد کرد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از نهایی شدن طرح اقتصاد دانش بنیان تا دو ماه آینده و ارسال آن به صحن مجلس خبر داد و گفت: ساختارهای جدید اقتصادی برای شرکت های دانش بنیان در این طرح دیده شده است.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۳۶   + ۶ سایت دیگر  
محمدحسین حسین زاده بحرینی رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود در توئیتر دیدگاه های مطرح شده در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هنگام بررسی طرح اقدام راهبری برای لغو تحریم ها مطلبی به شرح زیر نوشت: ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصویب طرح مالیات بر خانه های خالی، طرح مالیات بر عایدی سرمایه، طرح حکمرانی ریال، بررسی موضوع رمزارزهاو اصلاح طرح و لوایح اعاده شده از شورای نگهبان را از جمله دستاوردهای کمیسیون متبوعش طی 6 ماه گذشته برشمرد.
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تک نرخی کردن ارز را راهی برای ساماندهی بازار خواند و گفت: عرضه و تقاضا تعیین کننده نهایی نرخ ارز در بازار است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۸    
اردبیل- نظری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به این که مدت زمان زیادی از ارسال سؤالات طرح تفحص مجلس به سازمان تأمین اجتماعی می گذرد، گفت: تا کنون هیچ عکس العملی را در این ارتباط از این سازمان شاهد نیستیم.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۰:۰۶   + ۲۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، جلال روحی امروز (دوشنبه) به تغییر مسیر شاخص بورس از اواخر آبان ماه و بازگشت آن به مدار صعودی اشاره کرد و افزود: با توجه به مطرح شدن سوال از وزیر اقتصاد ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۰۹:۴۱    
ارومیه- علی پور، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سیاست کنونی مجلس در رابطه با بازار بورس گفت: مجلس شورای اسلامی درصدد است که با تصویب قوانینی، سبب ثبات بازار بورس شود تا ضرر و زیان چندانی متوجه مردم نشود.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۹:۴۳   + ۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با توجه به گذشت 6 ماه از آغاز دور یازدهم مجلس شورای اسلامی و فرا رسیدن روز مجلس، گزارشی از اقدامات مهم این کمیسیون را تشریح کرد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۷:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
مرحبا، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به تصمیم اخیر دولت در خصوص ترخیص کالاهای موجود در گمرکات، بیان داشت: باید مراقب سوء استفاده های احتمالی از منابع ارزی کشور برای واردات کالاهای غیرضرور باشیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۶:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با مصوبه امروز مجلس در قالب اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده به ازای مالیاتی که از افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی گرفته می شود معادل 9 درصد اعتبار از محل منابع ارزش افزوده مجزا از افزایش اعتبارات سنواتی، به بودجه این سازمان ها اضافه می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۵:۴۱    
تهران- ایرنا- دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس نهم با اشاره به وجود ظرفیت و توانمندی های چشمگیر داخلی برای تحقق خواست رهبری در زمینه غلبه بر مشکلات تحریم، توجه به بنگاه های خُرد اقتصادی و تمرکززدایی را از مؤلفه های اساسی بهره وری درست این ظرفیت ها عنوان کرد.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو؛ دکتر غنی نظری، دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درمورد رویکرد مجلس یازدهم به قرارداد همکاری ایران و چین گفت: ما در صد سال گذشته به همان اندازه نزدیکی به غرب از شرق دور شدیم. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۰:۵۸   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه متاسفانه لایحه تجارت در مجلس دهم بیشتر با نگاه حقوقی بررسی شده و به همین دلیل به مسائل اقتصادی و تجاری توجهی نشده است، گفت: به دنبال این هستیم که کمیسیون مشترکی در مجلس یازدهم تشکیل و لایحه مذکور مجددا مورد بررسی قرار گیرد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
کمیسیون اقتصادی مجلس طی هفته جاری به بررسی گزارش نظارتی مجلس درباره رمز ارزها و نحوه اجرای قوانین مرتبط با پولشویی می پردازد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۳:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن تسلیت شهادت دانشمند ارشد هسته ای گفت: بی شک مذاکره با کسانی که دستشان به خون دانشمندان هسته ای کشورمان آغشته است به صلاح کشور نیست.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: متاسفانه علی رغم تلاش ها و پیگیری های بسیار زیاد نتوانسته ایم منشا و عاملان فساد در بازار سرمایه را پیدا کنیم.
پایگاه خبری ایراسین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۰۷:۱۵    
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بااشاره به اهمیت توجه به اقتصاد معادن گفت: توجه به صنعت معدن در ایران با درنظر گرفتن پتانسیل های موجود خدادادی یکی از مهمترین راهکارهای جهش تولید در کشور است که باید با فعال سازی معادن راکد آغاز شود.
کرمان فردا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۶:۰۷   + ۷ سایت دیگر  
رییس کمیسسون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت گردشگری با توجه به اینکه در ساختار وزارت به صورت وزارتی اولین بار است موضوعاتش را پیگیری می کند باید کارگروه تخصصی تشکیل دهد و موارد و پیشنهادت خود را در حوزه برنامه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارایه و این کمیسیون آنها را پیگیری کند.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۱:۳۳   + ۸ سایت دیگر  
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: بانک های خصوصی زیر بار پرداخت وام های خرد به مردم نمی روند در حالی که اگر آن ها نیز در کنار بانک های دولتی به مردم وام های خرد پرداخت کنند شرایط بسیار تسهیل می شود.
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رفع ایرادات شورای نگهبان به قانون مالیات بر خانه های خالی خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۱۰:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
حسن پور بیگلری، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به هدفگذاری ضد تورمی بانک مرکزی، گفت: استفاده از نظرات کارشناسان، تحقق هدف را تضمین خواهد کرد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه جای فضای گفتمان مقاومت در اقتصاد خالی است، گفت: برای بهبود شرایط فعلی، دولت آینده باید نسبت به اصلاح جدی نظام بانکی کشور اقدام کند، چراکه نظام بانکی فعلی مناسب برای رشد و پیشرفت کشور نیست و برای رفع تلاطمات موجود همچون مقابله با تحریم ها آمادگی ندارد.
پایگاه خبری ذاکر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۵:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: شرکت های بزرگ از جمله شرکت ملی مس به تعهدات خود نسبت به انتقال حساب ها به استان کرمان عمل نکردند.
ماین نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۲:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه معادن مس - رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: براساس قانون معادن و برنامه ششم توسعه گردش مالی مربوط به شرکت های بزرگ باید به استان منتقل شود که برآورد می شود 20 هزار میلیارد تومان سود خالص صنایع مس در سال جاری باشد.
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۲۳:۵۹   + ۸ سایت دیگر  
محمدرضا پورابراهیمی گفت: آن چیزی که برای ما مهم است این است قیمت ارز ثبات داشته و بر اساس واقعیات موجود در اقتصاد کشور محاسبه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۶:۳۵   + ۶ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه شفافیت آرا سرمایه اجتماعی را ارتقا می دهد و کمترین پاسخ نمایندگان به مطالبه مردم است گفت: مردم با شفافیت آرا تکلیف خود را با نماینده می دانند و فسادها و تاریکی ها از بین می رود.
بلاغ مازندران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت گردشگری باید کارگروه تخصصی تشکیل دهد و موارد و پیشنهادت خود را در حوزه برنامه به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه و این کمیسیون آنها را پیگیری کند.