دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۶:۱۰Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیل بندها»

خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون شهرسازی و معماری شهرداری یزد با اشاره به بارندگی شدید و آبگرفتگی معابر اخیر یزد گفت: این حادثه تجربه سخت و درس بسیار بزرگی برای یزد و تلنگری به مسئولان برای ساماندهی سیل بندها بود.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ - ۱۰:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
وزیر کشور رعایت حریم مسیل ها را از جمله راهکارهای ضروری برای مدیریت سیلاب ها دانست و گفت: شهرداری ها برای مدیریت و ساماندهی سیل بندها مسئولند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۴:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
گروه استان ها - وقوع سیل دهم اردیبهشت در یزد سبب شد تا نقاط ضعف بسیار گسترده ای در حوزه های مختلف شهر یزد در مقابل بحران به چشم بخورد و لازم است تدابیر جدی برای رفع این مشکلات اتخاذ شود.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
بارش شدید باران در یزد همگان را غافلگیر و سبب جاری شدن رواناب در خیابان ها و بروز مشکلاتی برای شهروندان شد است و نیروهای امدادی از دیروز ظهر تاکنون در حال مسدود کردن مسیر سیلاب و استحکام بخشی سیل بندها هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۲:۴۸   + ۱۰ سایت دیگر  
بارش شدید باران در یزد همگان را غافلگیر و سبب جاری شدن رواناب در خیابان ها و بروز مشکلاتی برای شهروندان شد است و نیروهای امدادی از دیروز ظهر تاکنون در حال مسدود کردن مسیر سیلاب و استحکام بخشی سیل بندها هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ - ۱۸:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان گرمی گفت: با صدور دستور قضایی به شهرداری گرمی مهلتی دوماهه برای ایمن سازی کانال ها ، سیل بندها و معابر شهری داده شده است.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۲/۲۰ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
کرمان- ایرنا- استاندار کرمان می گوید که اجرای طرح های حوزه آبخیزداری از جمله احداث و تکمیل سیل بندها در این استان برای جلوگیری از سیلاب به صورت اضطراری و با تامین اعتبارات ویژه در حال انجام است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۱ - ۱۹:۱۸   + ۵ سایت دیگر  
کرمان - استاندار کرمان گفت: تاکنون در مناطق سیل زده استان کرمان حدود 70 کیلومتر ترمیم و بازسازی سیل بندها و احداث دایک های حفاظتی صورت گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ - ۱۱:۱۸    
کرمان - جانشین فرمانده سپاه ثارالله کرمان از ادامه حضور نیروهای سپاه و بسیج در مناطق سیل زده جنوب کرمان خبر داد و گفت: تلاش می کنیم وضعیت زندگی مردم به حالت عادی برگردد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۱:۲۴    
گروه استان ها - بازسازی مناطق سیل زده جنوب استان کرمان آغاز شده با این وجود سیل زدگان برای تامین علوفه و آب برای دام ها و محصولات کشاورزی خود با مشکل مواجه بوده و تمام دستگاه ها و ماشین آلات سنگین به دلیل نبود سوخت خاموش هستند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۱۷:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین تصاویر هوایی از مناطق سیل زده جنوب استان کرمان، بخش عمده روان آبها فروکش کرده و جریانهای جدید آب در سیل بندها مهار شده تا روند پاکسازی ساختمانها سرعت بیشتری بگیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۰۸:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان از ترمیم سیل بندها و لایروبی رودخانه ها در مناطق سیل زده استان کرمان توسط سپاه و ارتش خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۱۲:۱۰    
گروه استان ها- فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان از ترمیم سیل بندها تا کمک های امدادی، معیشتی، درمانی و آغاز مطالعات پل رودخانه کوهشاه ریگان خبر داد.
گفتارنو   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۹:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کرمان با اشاره به شکل گیری قرارگاه ویژه رسیدگی به مناطق سیل زده در استان گفت: نیاز دستگاه ها در این قرارگاه به تصویب می رسد و برای تامین آن هماهنگی های لازم صورت می گیرد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
کرمان - جانشین سپاه ثارالله کرمان از آغاز لایروبی رودخانه ها و بازسازی سیل بندها در جنوب کرمان خبر داد.
ارتش جمهوری اسلامی ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۲۰:۳۹    
حضور کارکنان ارتش در کنار مردم موجب دلگرمی است/ لایروبی رودخانه ها و ترمیم سیل بندها به خوبی انجام شد
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۳۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس جمهوری در جمع سیل زدگان جنوب استان کرمان تأکید کرد: احداث سیل بندها در اسرع وقت باید انجام شود که این مهم جزء برنامه های دولت است و با همت مردم و مسئولان انجام خواهد شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۶:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- رئیس جمهور با اشاره به احداث سریع سیل بند جیرفت گفت: جبران خسارات کشاورزان و دامداران دنبال می شود.
روز پلاس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۱ - ۱۵:۱۷   + ۸ سایت دیگر  
رئیسی در اولین اقدام بعد از ورود به کرمان جلسه ای با استاندار کرمان، فرمانده انتظامی کرمان و فرمانه سپاه ثارالله کرمان برگزار و در جریان آخرین وضعیت مناطق سیل زده قرار گرفت ...
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۲۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان: به صورت اضطراری درحال ترمیم سیل بندها و لایروبی رودخانه ها هستیم زیرا احتمال بارندگی در روزهای آینده نیز وجود دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۹:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها وزیر کشور با بیان اینکه احداث سیل بندها و حفر چاه های کشاورزی در اولویت است گفت: مسئولان به تک تک روستاها سر بزنند و پای درددل مردم بنشینند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان وزیر کشور درباره نحوه کمک به کشاورزان نیز گفت: کشاورزانی که بر اثر سیلاب گرفتار شده اند وام های آن ها به مدت دو سال امهال شود و همچنین لیست اشخاصی که کشاورزان از آن ها وام گرفته اند را به صورت دقیق تهیه کنید تا تسهیلات قرض الحسنه به آن ها دهیم و چک های آن ها برگشت نخورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۴    
وزیر کشور گفت: مسئله مهم در منطقه سیل زده قلعه گنج، سیل بندهایی است که باید زده شود و آب ها در بالادست مهار شود و قرار اولیه گذاشته شده که با برآوردی که صورت گرفته و تأمین وسایل مهندسی این سیل بندها ایجاد شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۱۱:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
گروه استان ها وزیر کشور گفت: مسئله مهم ترمیم و احداث سیلبندهایی در بالادست مناطق سیلزده استان کرمان است تا سیلاب ها در بالادست مهار شده شهرها را تا اندازه ای در برابر حوادث مشابه ایمن کرد .
گفتارنو   ۱۴۰۰/۱۰/۳۰ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
وزیر کشور با بیان اینکه ماشین آلات مهندسی "سپاه، ارتش و وزارت راه" به منطقه سیل زده کرمان اعزام شد، گفت: مردم سیل زده روستاهایی که راه ارتباطی آنها قطع شده، نیازهای معیشتی دارند که باید سریعاً به آنها رسیدگی شود . ...
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۳:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، احمد وحیدی شامگاه چهارشنبه در نشست ستاد مدیریت بحران در شهرستان رودبارجنوب افزود: با استقرار این ماشین آلات، بسرعت باید لایروبی پل ها و مسیر انحرافی رودخانه ها برای ترمیم سیل بندها و پل های تخریبی صورت گیرد. ...
کرمان نو   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۴:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با انتقاد از کاهلی ها در راستای احداث سیل بند خرم عنوان کرد: باید ترمیم سیل بندها را نیز انجام دهیم، از مردم منطقه برای امدادرسانی و کار استفاده کنید.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان فرمانده سپاه ثارالله کرمان گفت: اگر فقط سرگرم بازگشایی راه ها بشویم و سیل بندها را ترمیم نکنیم با باران بعدی دوباره همین اتفاق خواهد افتاد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها شب گذشته میناب یک شب فوق بحرانی را پشت سر گذاشت و تداوم بارش ها در شرق هرمزگان و جنوب کرمان و سیلاب های ناشی از آن بسیاری از مردم را نگران کرد و بیم یک شب پرخطر برای شهرستان میناب می رفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۶:۳۳    
کرمان- زیرساخت های راه، سیل بندها و... در جنوب کرمان مناسب نیست و همین مساله سبب می شود تا پس از هر بارندگی شاهد وقوع سیلاب در این منطقه باشیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۴:۲۲    
گروه استان ها- فرماندار رودبار جنوب گفت: در سیل و بارندگی های اخیر در این شهرستان راه های روستایی مسدود سیل بند روستای نهضت آباد خاوری شکسته شده است.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۱:۱۲    
مجید سعیدی گفت: چند روستا در حاشیه تالاب جازموریان گرفتار شده اند و مشکلاتی برای آنها به وجود آمده است که در حال امداد رسانی هستیم. همچنین اقدام به لایه روبی، استحکام بخشی و دیوار سازی رودخانه هایی که دچار مشکل شده بودند، کرده ایم.
دانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۵    
هر ساله با وقوع بارندگی در جنوب کرمان به دلیل نبود زیر ساخت های مناسب، شاهد وقوع سیلاب در این مناطق هستیم و این مسئله موجب از بین رفت محصولات کشاورزی و دام های مردم منطقه می شود. نکته مهم آن است که مسئولان باید در راستای استحکام بخشی پل ها و سیل بندها جنوب استان همت کنند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۱:۵۶    
کرمان - مردم جنوب کرمان در حالی غرق در مشکلات سیل هستند که هشدار جدید بروز سیل صادر شده و ساکنان منطقه نگران شکسته شدن سیل بندهای ترک خورده هستند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۳:۱۲    
کرمان- سیلاب در جنوب استان کرمان خسارت 2 هزار و 232 میلیاردی بر جا گذاشته این در حالیست که سامانه بارشی جدید در راه است و با توجه به تخریب سیل بندها احتمال خسارت مجدد در این منطقه وجود دارد.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۹:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا مستقر در قلعه گنج، بازدید از برخی پل ها و سیل بندها در مناطق سیل زده این شهرستان از برنامه های سید مصطفی آیت اللهی موسوی معاون استاندار بود ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۴ - ۱۳:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - بخشدار مرکزی شادگان با بیان اینکه بارش شدید باران و افزایش حجم آب رودخانه جراحی موجب تخریب سیل بندهای 15 روستای این منطقه شد گفت: این سیل بندها مرمت و تقویت شدند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۰:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/زنجان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان با اشاره به افتتاح بند خاکی روستای کرسف، گفت: ایجاد سیل بندها در مسیر آب راه ها می تواند 30 تا 50 درصد از خسارت های ویرانگر سیل جلوگیری کند و در کنترل و مهار سیلاب بسیار موثر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۸/۱۴ - ۱۸:۳۶    
سیل بندها یاری رسان مردم مناطق ییلاقی استان یزد در بارش باران امروز شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۱۳ - ۱۴:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- مدیرکل مدیریت بحران آذربایجان غربی گفت: ساخت و ساز در بستر مسیل ها از دلایل مهم بروز سیل در مهاباد بود که با برنامه ریزی های لازم از جمله احداث سیل بندها در بالادست می توان جلوی تکرار آن را گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۷ - ۰۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
بوی فاضلاب کانال های هدایت آبهای سطحی در دهدشت زندگی را به کام شهروندان ساکن در حریم این سیل بندها تلخ کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها سیلاب عصر و شب گذشته در گناباد فراتر از حد تصور بوده و خسارات زیادی را نیز به ویژه به بخش کشاورزی و دامداری وارد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مشهد – فرماندار گناباد با اشاره به بروز سیلاب در این شهرستان گفت: عدم استحکام بندسار و سیل بندها موجب بروز سیل در برخی از مناطق شهری و روستایی شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
عدم تقویت سیل بندها در اطراف رودخانه ها و لایروبی آن ها در سال های خشکسالی سبب شد در سال های پر بارش با فاجعه رو به رو شویم به همین دلیل دولت باید اکنون از فرصت خشکسالی نهایت استفاده را کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: دمای هوای استان اصفهان طی سه روز آینده بین هشت تا 10 درجه سانتی گراد کاهش خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۷:۵۳    
گروه استان ها- فرماندار دشت آزادگان گفت: هورالعظیم به دلیل توان و ظرفیت پذیرش آب در برنامه لایروبی قرار نمی گیرد لایروبی کرخه و تحکیم سیل بندها انجام شد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛حمید سیلاوی با اشاره به وضعیت ترمیم سیل بندهای این شهرستان پس از سیل سال گذشته، اظهار کرد: تقریبا 92 درصد سیل بندها ترمیم شده اند اما با توجه به اینکه ترمیم سیل بندها به صورت اساسی انجام نشده و از طرفی کشاورزان نیز برخی سیل بندها را شکافته و برای آبرسانی به مزارع خود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۹    
ایسنا/کرمان استاندار کرمان از آغاز عملیات لایروبی رودخانه شور و ترمیم سیل بند خُرم تا جازموریان خبرداد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۲۳:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛کیسان روئینیان در جریان دیدار با امام جمعه دزفول در دفتر امام جمعه این شهر افزود: به دنبال سیل سال گذشته و ادامه پیگیری های گذشته نقاطی که از سیل آسیب دیده بودند با نظر همکاران در امور آب و کاشناسان سازمان آب و برق خوزستان و اساتید استانی و کشوری شناسایی شدند و سازمان آب و برق ...