شنبه ۲۹ خردادساعت ۰۰:۴۲Jun 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سیل بندها»

خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها سیلاب عصر و شب گذشته در گناباد فراتر از حد تصور بوده و خسارات زیادی را نیز به ویژه به بخش کشاورزی و دامداری وارد کرده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۵ - ۰۹:۵۲   + ۹ سایت دیگر  
مشهد – فرماندار گناباد با اشاره به بروز سیلاب در این شهرستان گفت: عدم استحکام بندسار و سیل بندها موجب بروز سیل در برخی از مناطق شهری و روستایی شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۸:۵۷   + ۸ سایت دیگر  
عدم تقویت سیل بندها در اطراف رودخانه ها و لایروبی آن ها در سال های خشکسالی سبب شد در سال های پر بارش با فاجعه رو به رو شویم به همین دلیل دولت باید اکنون از فرصت خشکسالی نهایت استفاده را کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
اصفهان- شیشه فروش، مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: دمای هوای استان اصفهان طی سه روز آینده بین هشت تا 10 درجه سانتی گراد کاهش خواهد داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۷:۵۳    
گروه استان ها- فرماندار دشت آزادگان گفت: هورالعظیم به دلیل توان و ظرفیت پذیرش آب در برنامه لایروبی قرار نمی گیرد لایروبی کرخه و تحکیم سیل بندها انجام شد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۰:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛حمید سیلاوی با اشاره به وضعیت ترمیم سیل بندهای این شهرستان پس از سیل سال گذشته، اظهار کرد: تقریبا 92 درصد سیل بندها ترمیم شده اند اما با توجه به اینکه ترمیم سیل بندها به صورت اساسی انجام نشده و از طرفی کشاورزان نیز برخی سیل بندها را شکافته و برای آبرسانی به مزارع خود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۱۱:۳۹    
ایسنا/کرمان استاندار کرمان از آغاز عملیات لایروبی رودخانه شور و ترمیم سیل بند خُرم تا جازموریان خبرداد.
تابا خبر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۶ - ۱۸:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ؛کیسان روئینیان در جریان دیدار با امام جمعه دزفول در دفتر امام جمعه این شهر افزود: به دنبال سیل سال گذشته و ادامه پیگیری های گذشته نقاطی که از سیل آسیب دیده بودند با نظر همکاران در امور آب و کاشناسان سازمان آب و برق خوزستان و اساتید استانی و کشوری شناسایی شدند و سازمان آب و برق ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۱۲:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
سرپرست حوزه قضایی بخش جازموریان گفت: مدعی العموم با هر گونه قصور از سوی مسئولان در احداث و ترمیم سیل بند ها در بخش جازموریان به صورت قاطعانه و قانونی برخورد خواهد کرد.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۲۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار یزد گفت: تقویت و بازنگری سیل بندها و راه های روستایی که در معرض سیل قرار می گیرند باید مورد توجه جدی باشد همچنین ضرورت هدایت روان آب ها به خارج از شهر و عدم ورود روان آب به شبکه فاضلاب مورد تاکید است.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۸:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری بسیج پرس آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در پیامی اظهار داشت: حادثه ناگوار سیل در استان بوشهر به ویژه منطقه دشتستان موجب آسیب و خسارات فراوانی به مردم عزیز آن مناطق شد. ...
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۲:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
امامی گفت: شهرستان ابرکوه بیشترین حجم خسارت و خرابی را به واسطه بارندگی روز گذشته در استان یزد دیده است.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۱۴:۱۳   + ۲۴ سایت دیگر  
کنترل آب بندها و استفاده از سیل بندها در کنار رودخانه ها، سدها، انجام اقدام عملی از سوی کلیه دستگاه های اجرایی و عملیاتی از جمله مدیریت بحران، راهداری، هلال احمر، شهرداری ها و فرمانداری ها برای جلوگیری از خسارات و لغو سفرهای غیر ضروری درون و برون شهری از توصیه های دیگر سازمان هواشناسی است.
موج   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۶:۴۷    
رئیس سازمان سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری کرج از عملکرد مطلوب سازه های آبخیزداری و سیل بندهای شمالی کرج در بارندگی های اخیر خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - بخشدار مرکزی خرمشهر گفت:عملیات تقویت و ترمیم سیل بندها در روستاهای بحرانی همچون روستای ام نوشه غرب کارون در شهرستان خرمشهر با هدف پیشگیری از سیل با شتاب در حال انجام است.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: شهر هرسین در برابر سیل های احتمالی دفاعی ندارد و سرازیر شدن چندین هزار تن گل و لای در بارندگی و سیل اخیر که در یک و نیم ساعته صورت گرفت نشان داد که به سایر مشکلات هرسین هم باید مشکل سیل بندهای مفقود با مدفون شده را اضافه کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۷:۱۱    
مهم ترین موضوعات مطرح شده در بازدید نماینده مردم بیرجند در مجلس از روستاهای سیل زده بیرجند مشکلاتی در حوزه اراضی کشاورزی، قنوات، سیل بندها و حریم رودخانه بود.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۹:۳۰   + ۲۷ سایت دیگر  
بن عباس با بیان اینکه برخی افراد اقدام به تخریب سیل بندها می کنند گفت: فرمانداران نسبت به افرادی که به سیل بندها تعرض می کنند و باعث تخریب آن می شوند اعلام جرم کنند تا با آنها برخورد صورت گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۳:۰۲    
شهردار دهدشت گفت: کار ساماندهی سیل بندها در سطح شهر آغاز شده است.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز: رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای هرسین گفت: به نظر می رسد لازم است که در پایین دست حوزه آبریز کوه شیرز سد های خاکی ایجاد شود که بتوانیم ظرفیت خروجی آب را کنترل کنیم.
مرصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۶:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:سرپرست فرمانداری هرسین گفت: برای جلوگیری از حوادث مشابه در سیل اخیر با همکاری منابع طبیعی پاکسازی سیل بندها از نخاله و احداث سیل بندهای جدید در دامنه کوه شیرز انجام می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۹:۰۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون عمرانی فرمانداری خرمشهر ضمن تاکید بر اقدام پیشگیرانه برای تقویت سیل بندها قبل از شروع بارندگی گفت:تقویت سیل بندهای روستاهای غرب کارون ضروری است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۰:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه اعتبارات لازم برای لایروبی رودخانه ها و ایجاد سیل بندها تخصیص پیدا نکرده اند، گفت: وزارت نیرو باید قبل از آنکه پیش از این دیر شود فکری برای جلوگیری از حوادث احتمالی در فصل بارندگی و سرما کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۲۱   + ۹ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: ترمیم و احداث بخشی از سیل بندها به عهده بنیاد مسکن است که روند کار آنها خوب پیش رفته و بخش دیگری به عهده سازمان آب و برق است که جز چند مورد بقیه به نسبت پیشرفت خوبی داشته اند.
استانداری خوزستان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۸:۴۶    
استاندار خوزستان با بیان اینکه وضعیت ترمیم و احداث سیل بندهای استان به نسبت خوب است گفت: بخشی از سیل بندها به عهده بنیاد مسکن است که روند ترمیم و احداث آنها خوب پیش رفته و بخش دیگری به عهده سازمان آب و برق است که جز چند مورد بقیه به نسبت پیشرفت خوبی داشته اند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - استاندار کرمان با اشاره به بروز برخی حوادث در این استان گفت: در بحران هایی نظیر وقوع سیل ارتش کمک های بسیار خوبی به استان کرد و با تجهیزات مهندسی در ترمیم سیل بندها و احداث سیل بندهای جدید کمک کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم چابهار در مجلس شورای اسلا می گفت: 90 میلیارد تومان از سوی صندوق توسعه ملی برای احداث سیل بندها در جنوب بلوچستان اختصاص یافت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۳ - ۲۲:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خوزستان گفت: از محل صندوق توسعه، بودجه ای برای پروژه های آبخیزداری اختصاص داده شد. سازمان آب و برق خوزستان می تواند با بخش خصوصی قرارداد ببندد و از بستر رودخانه تا حدی که قانون اجازه می دهد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۰۸:۳۵    
تخریب سیل بندهای پایین دست رودخانه کاجو موجب از بین رفتن 800 هکتار از اراضی کشاورزی قصرقند و خسارت به 130 رشته قنات این شهرستان شده این سیل بندها با کمک قرارگاه قدس سپاه ترمیم می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۲ - ۱۸:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
اهواز- مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های خوزستان گفت: برای ترمیم سیل بندها در پنج شهر خوزستان 12 میلیارد تومان اعتبار بر آورد شده است که تا سال 1400 تامین می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۱/۲۷ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
اردستان- فرمانداراردستان گفت: با توجه به تقویت سیل بندها در سال گذشته سیلابهای اخیر اردستان خسارت عمده ای به همراه نداشت و تنها آسیب اندکی به مسیرهای ارتباطی وارد کرد که رفع شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۲۲ - ۱۶:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
در هفتهٔ اول فروردین 1398، سازمان های هواشناسی خبر از ورود سامانهٔ بارشی متراکم در جنوب و غرب ایران داده بود. اولین سامانهٔ بارشی در 5 فروردین ماه 1398 و موج دوم بارش ها در 11 فروردین 1398 آغاز شد که شهرهای غربی و جنوبی کشور را دربرگرفت ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
عباس پورمند روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود:عملیات ترمیم سیل بند روستاهای غرب کارون در روستای رحمانیه فیصلی، سبعه، دیم بن نجم، ام السواد، سویچتیه یک، سویچتیه 2 و مکسر به اتمام رسیده است. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۲۰:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
حمید وشاخی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بالا آمدن مدآب همراه با وزش شدید باد باعث شکسته شدن سدبند و دیواره نهر مخزوم اروندکنار در سه نقطه شد. وی افزود: پس از جذب و خالی کردن آب از مناطق شهری سیل بندها و دیواره نهر در سه نقطه ترمیم و تقویت شد. ...
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ - ۱۳:۰۴   + ۵ سایت دیگر  
حمید وشاخی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: مدآب همراه با وزش باد شدید باعث شکسته شدن سدبند و دیواره نهر مخزوم اروندکنار در سه نقطه شده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۳ - ۱۷:۳۰    
معاون عمرانی و برنامه ریزی فرماندار دشت آزادگان از پایان عملیات ترمیم سیل بندها در مناطق سابله و دفار شهر بستان خبر داد.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۱۱ - ۱۶:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
محمود قانعی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمام تلاش خود را برای ایجاد هر چه سریع تر سیل بندهای این شهرستان انجام می دهیم تا هر چه زودتر این سیل بندها تکمیل شود. وی به ورود سامانه بارشی طی هفته گذشته اشاره کرد و گفت: اعضای ستاد بحران در آماده باش کامل هستند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۶:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - بخشدار مرکزی خرمشهر گفت: عملیات تقویت و ترمیم سیل بندها در روستاهای بحرانی غرب کارون در شهرستان خرمشهر با شتاب در حال انجام است.
رهیاب   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۰:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
علی بلم چی گفت:زهکش ها زمان افزایش سطح آب رودخانه مانند شکستگی سیل بندها عمل میکند و آب رودخانه را به مزارع تخلیه میکند، سازمان جهاد کشاورزی در بازسازی زهکش هاکوتاهی کرده است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ - ۲۱:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
معاون عمرانی فرمانداری ویژه آبادان شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به وزش شدید باد و بالا آمدن آب رودخانه قسمتی از سیل بندهای حاشیه رودخانه بهمنشیر دچار آسیب شد. محمد طاهری افزود:شکسته شدن سیل بندها باعث شد تا آب وارد زمین های کشاورزی حاشیه رودخانه بهمنشیر شود. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۸ - ۱۸:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیر دفتر حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به ادامه نگرانی ها از وضعیت سیل بندهای پایین دست رودخانه کرخه، گفت: حدود 15 بازه بحرانی در این سیل بندها در شهرستان های دشت آزادگان و هویزه شناسایی شده که استحکام بخشی آنها باید تسریع شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۹:۰۵    
سیلاب فروردین ماه 98 سبب شد تا بخش زیادی از سیل بندهای روستایی خوزستان آسیب ببیند که می توان گفت زنگ خطر وقوع سیلاب به صدا در آمده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
آبادان - ایرنا - بخشدار مرکزی خرمشهر گفت: عملیات تقویت و ترمیم سیل بندها در روستاهای غرب کارون در شهرستان خرمشهر آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۸:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- بخشدار شعیبیه از توابع شهرستان شوشتر با اشاره به ورود پدیده بارشی و افزایش دبی آب رودخانه دز تا 700 مترمکعب در ثانیه، گفت: سیل بندها در منطقه مقاوم هستند و نیازی به هشدار تخلیه روستاهای مجاور این رودخانه احساس نمی شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۱۴:۵۴    
در پی بالاآمدن دبی آب رودخانه ها در استان خوزستان، نگرانی ها از تکرار سیل فروردین سال 98 بیشتر شده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۲ - ۰۸:۲۸   + ۱۰ سایت دیگر  
اهواز- ایرنا- فرماندار دشت آزادگان گفت: شکستی های به وجود آمده در سیل بندهای این شهرستان همگی جزئی هستند و تاکنون هیچ زمین کشاورزی در این منطقه دچار آبگرفتگی ناشی از دبی 450 متر مکعبی از سد کرخه نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۲:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار دشت آزادگان با بیان اینکه سیل بندها نسبت به سال گذشته شرایط مناسبی دارند، گفت: سیل بندهای بستان مشکل خاصی ندارند و آب وارد هیچ کدام از روستاها یا زمین های کشاورزی نشده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۱۷:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
بخشدار مرکزی اهواز گفت: مشکل سیل بندها اراده ای ملی می خواهد تا با تخصیص اعتبار کافی کار اساسی صورت بگیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ - ۲۰:۱۵    
مدیر حفاظت و مهندسی رودخانه ها و سواحل سازمان آب و برق خوزستان گفت: برای ترمیم جداره رودخانه ها هزار و 600 میلیارد تومان و برای نقاط بحرانی سیل بندها 140 میلیارد تومان درخواست شد که جمعا حدود 3 درصد آنها ابلاغ شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۲/۲۸ - ۱۳:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
پس از سیلاب فروردین ماه 98 بسیاری از سیل بندها در خوزستان تخریب شد و متاسفانه با بی توجهی مسئولان به این موضوع اکنون باید دید که خاطره تلخ سیلاب گذشته تکرار خواهد شد؟