دوشنبه ۰۶ تیرساعت ۰۶:۳۳Jun 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مدیریت سیل»

سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۲:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
استاندار کرمان، یکپارچگی و هماهنگی در استان را عامل اصلی در مدیریت سیل اخیر عنوان و از مردم به واسطه تحمل سختی ها و مشارکت گروه های جهادی، امدادی،نیروهای سپاه، ارتش و انتظامی، اعضای ستاد مدیریت بحران استان و همه دستگاهها در خدمات رسانی به سیلزدگان قدردانی کرد.
استاندارکرمان به همراه مدیرکل راه و شهرسازی جنوب کرمان از روند مدیریت سیل شهرستان عنبر آباد بازدیدکرد و دستور اسکان فوری داد.
پانا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۵:۲۰   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران (پانا) - معاون آب و آبفای وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با اشاره به ضرورت پیش بینی دقیق وضعیت بارش های کشور، بر لزوم آمادگی دستگاه های اجرایی به خصوص شرکت های آب منطقه ای در مواجهه با سیلاب تأکید کرد. ...
سازمان مدیریت بحران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۰:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار کرمان در ارتباط ویدئو کنفرانس با هیات دولت، درخواست جبران خسارتها، لایروبی رودخانه ها، مطالعات زمین شناسی با توجه به فرونشست زمین در برخی روستاها را مطرح و تکمیل سیلبند خُرّم را در کاهش خسارتها و احیای تالاب جازموریان ضروری خواند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۰۵:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور با اشاره به تاثیرات آبخیزداری در کنترل سیل گفت:آبخیزداری موثرترین اقدام برای کاهش آثار خشکسالی و خسارات سیل است ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفت: شهید سلیمانی وظیفه ای در مدیریت سیل خوزستان نداشت اما به کمک مردم و عشایر عرب آمد و نوع نگاه مردم و مسئولان را نسبت به استراتژی ها تغییر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
تحقیقات نشان می دهد کشاورزی شهری علاوه بر مزیت های اقتصادی، می تواند نقش مهمی در کاهش آلودگی هوا و نیز مدیریت سیل در شهرها داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
همه دستگاه ها دولتی و خصوصی برای مدیریت سیل در شهرستان فسا بسیج شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۳:۵۰   + ۱۲ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- استاندار سیستان بلوچستان گفت: با توجه به تمرکز بارندگی ها در شهرستان کنارک، منازل مسکونی و معابر دچار آبگرفتگی شده اند که همه دستگاه ها برای مدیریت این سیل در کنارک و سایر شهرهای جنوب استان بسیج شده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۱۳:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزی شهری با استفاده از تکنیک های آبخیزداری شهری از راهکارهای امنیت غذایی و مدیریت سیل است که در این گزارش به ظرفیت تهران بدین منظور می پردازیم.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۰۶:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
با توسعه شهرنشینی، موضوع مدیریت سیل و جمع آوری و هدایت آب های سطحی بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته و مدیران و کارشناسان شهرهای مختلف از جمله کلانشهر اصفهان به منظور جلوگیری از آب گرفتگی و وقوع سیلاب احتمالی، اقداماتی را انجام داده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۰۸:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کشاورزی شهری نه تنها در مدیریت سیل در شهرها موثر است بلکه فواید فراوانی از جمله امنیت غذایی، ارتقای کیفیت هوا، و تنظیم چرخه آب را به دنبال دارد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۹:۴۵    
به گزارش مشرق کانال تلگرامی خارج بدون فیلتر نوشت: مدیریت سیل در ایران و نوع کمک رسانی دولتی و مردمی و تمامی مسائل مربوطه قطعا بهتر از آلمان اداره شد. سیل آلمان داستان یک سانسور بزرگ بود. همان طور که قبلا بارها در مورد سیل و طوفان در آمریکا نشان دادیم، روش رسانه های غربی یکی است: ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۰۷:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
بروز سیل های طبیعی به خصوصیات هر منطقه بر می گردد و بر این اساس نباید با این واقعیت مبارزه و مقابله کرد، بلکه فقط از تشدید مخاطرات آن پیشگیری کرد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۰۲:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
محمد حسن قوسیان مقدم، سخنگوی جمعیت هلال احمر کشور در گفت وگو با میزان در مورد وضعیت تجهیزات و انبار های این سازمان با توجه به اوضاع سیل در جنوب و جنوب شرق کشور گفت: به طور کلی ما وضعیت مناسبی داریم، و همزمان در حال شارژ انبار ها نیز هستیم. ...
شبستان   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
به گفته آقاجانلو، اجرای پروژه های آبخوانداری علاوه بر مدیریت سیل و خشکسالی به تغذیه آب های زیرزمینی و توسعه باغات نیز کمک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۸ - ۱۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس حوزه منابع آبی گفت: نسخه نهایی لایحه قانون جدید آب در دستور کار هیات دولت و بررسی نهایی وزارتخانه هاست، همچنان رضایت بخش نیست. اگر چه تلاش شده اشکالات شکلی و صوری آن برطرف شود و متن حقوقی جامعی به نظر برسد، ولی ایرادات ماهوی آن برطرف نشده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۰۷:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
پارک آبخیز علاوه بر اهداف حفظ منابع پایه آب، خاک، پوشش گیاهی و مدیریت سیل های ورودی به شهرها، تقویت ارتباط انسان و طبیعت را هدف گذاری نموده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۰:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون وزیر نیرو در امور آب و آبفا گفت: در حال حاضر سدهای کشور آمادگی لازم برای مدیریت سیل را دارند و در صورتی که در اسفندماه بارش های مناسبی در کشور داشته باشیم، مخازن سدها نسبت به بارش ها مدیریت خواهد شد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان ؛ وبینار کنترل سیل در منشا که به همت اتحادیه انجمن های علمی منابع طبیعی و محیط زیست ایران و دانشگاه تهران برگزار شد با ارایه برنامه ها و اقدامات سازمان جنگلها ، مراتع و آبخیزداری کشور در پیشگیری و مهار سیل توسط مهندس حسین پور ادامه یافت . ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۱۲:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها گفت: اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری در مدیریت سیل در کشور تاثیر بسزایی دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۴:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
محققان یک شرکت دانش بنیان با استفاده از فناوری مکان محور اقدام به مدیریت سیل در مناطق سیل زده کرده اند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
زیرساخت های سبز در خیابان های شهری، مکملی برای سیستم های زهکشی آب از طریق کانال کشی های قدیمی به شمار می رود؛ پوشش سبز، گل و لای و فرآیندهای طبیعی آب باران را قبل از رسیدن به کانال ها به خود جذب می کند و از این طریق، امکان وقوع سیل را به حداقل می رساند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۱۱:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
اهواز- مدیریت ضعیف سیلاب در برخی مناطق خوزستان اقتصاد این استان مهم را طی روزهای گذشته با چالش جدی مواجه کرده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۱:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون جهاد سازندگی و پیشرفت مجلس از پیگیری اقدامات لازم جهت راه اندازی قرارگاه جهادی مدیریت سیل در کشور و رسیدگی به وضعیت مسکن مهر خبر داد.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس فراکسیون جهادسازندگی و پیشرفت مجلس، از راه اندازی قرارگاه جهادی مدیریت سیل در کشور به عنوان اولین برنامه این فراکسیون یاد کرد که در جهت پیشگیری از خطرات ناشی از وقوع سیل در شهرهایی که هر سال با این معضل مواجه می شوند، صورت گرفته است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۱۲:۱۰    
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی از اختصاص 395 هزار دلاری اعتبارات فائو به پروژه مدیریت سیل خبر داد. *** قانون جامع آب به گزارش خبرگزاری صنایع ، علیمراد اکبری در پنجاه و هفتمین نشست شورای مدیران این معاونت در کرج با اشاره به قانون جامع آب، اظهار داشت: ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۱۹:۰۴   + ۱۵ سایت دیگر  
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: توان مهندسی بالایی در خصوص فعالیت های آب و خاک درسطح کشور داریم و قابلیت صدور این دانش و خدمات به کشورهای دیگر وجود دارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۱۲:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل دفتر آبخیزداری، تقویت پوشش گیاهی و توسعه جنگل کاری ها را از راهکار های کنترل فرسایش و مدیریت سیل برشمرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۳:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر کنترل سیلاب و آبخوانداری سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تاکید کرد: 9100 کانون جمعیتی در کشور در معرض خطر سیل قرار دارند بنابراین تدوین ضوابط و استاندارهای مدیریت سیل در سطح حوزه های آبخیز مشرف به کانون های سکونتی و توسعه اقدامات پیشگیرانه آبخیزداری و آبخوانداری در بالا دست در ...
کاشف اسرار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
کاشف اسرار-معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری تالش از جان باختن یک پیرمرد 75 ساله در روستای پیرهرات بخش اسالم و یک نوجوان 13 ساله در بخش حویق بر اثر بارش شدید باران در تالش و سیلابی شدن رودخانه ...
بسیج   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۱:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
14 دستگاه های اجرایی برتر در بیست و سومین جشنواره استانی شهید رجایی و با حضور استاندار ایلام تجلیل شدند.
استانداری گلستان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۰:۴۶    
پرتوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان علی آباد کتول به همراه مسئول منابع طبیعی واحد فاضل آباد و کارشناس ممیزی از اجرای پیشرفت فیزیکی احداث سازه سنگ ملاتی و سرشاخه گیر سیاه مرزکوه ملی خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ - ۱۸:۳۱    
بهره گیری از فناوری های پیشرفته نظیر هوش مصنوعی،سبب شده تا وقوع سیل و طغیان رودخانه های چین به خوبی مدیریت شود.
انصاف نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۹ - ۰۰:۳۲   + ۶۰ سایت دیگر  
اسحاق جهانگیری ، معاون اول رئیس جمهور گفت: در حوزه مدیریت سیل عملکرد وزارت کشور خوب بود اما زبان توضیح و اطلاع رسانی دولت گویا نیست و با وجود آنکه در زلزله کرمانشاه و در بخش اسکان موقت و دائم عملکرد خوبی از دولت به نمایش گذاشته شد اما بی انصافی های زیادی در حق دولت صورت گرفت ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۳/۱۱ - ۱۵:۳۱    
رئیس اداره توسعه فناوری و ترویج یافته های تحقیقاتی گفت: وقتی رویدادی همچون سیل رخ می دهد بعد از وقوع، صورت مسئله پاک می شود. در بخش آبخیزداری با مشکلات زیادی روبرو هستیم.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۲۸ - ۱۰:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران گفت: حوزه آبخیزداری در شهرستان های تهران با مدیریت مطلوب منجر به مدیریت سیل در پایتخت شد.
وزارت کشور   ۱۳۹۹/۰۲/۱۵ - ۱۱:۵۶   + ۶ سایت دیگر  
لوح تقدیر سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همتی استاندار هرمزگان به دلیل برگزاری بسیار خوب کنگره ملی شهدای استان هرمزگان، توسط سردار حق طلب رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه، به نمایندگی از فرمانده کل سپاه اهدا شد.
شبستان   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۱:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
بانک جامع اطلاعات پژوهشگران قم تدوین شد/نگرانی از موج دوم شیوع کرونا/نگرانی از موج دوم شیوع کرونا/مدیران و دوراهی مقابله یا مدیریت سیل از عناوین روزنامه های امروز قم است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۱۴ - ۱۰:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مهم ترین وقایع دولت در 6 ماه اول سال 98 که شامل مدیریت سیل ویرانگرنوروزی تا آغاز فعالیت ستاد انتخابات کشور و استعفای وزیر آموزش و پرورش بود را در این گزارش مرور می کنیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۱/۱۰ - ۱۵:۴۴   + ۵۹ سایت دیگر  
معاون اول رییس جمهور در تماس تلفنی با استانداران سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس، کرمان و بوشهر، بر ضرورت آمادگی همه جانبه آنان برای مدیریت بارش ها و مهار سیل تاکید کرد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان ، گروه های تحقیقاتی مرکز تحقیقات شهید سید عبدالرضا موسوی سازمان بسیج دانشجویی استان خوزستان روستاها، زمین های کشاورزی و نقاط آسیب پذیر حوزه رودخانه کرخه را از جنبه GIS ارزیابی و به جمع آوری داده پرداختند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۱/۰۴ - ۱۶:۱۷   + ۲۷ سایت دیگر  
معاون اول رئیس جمهور، وزیر کشور و وزیر نیرو در تماس های تلفنی با استاندار هرمزگان، اقدامات صورت گرفته در مهار کرونا و مدیریت سیل را مورد بررسی قرار دادند.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
اهواز - ایرنا - مدیرعامل سازمان آب و برق خوزستان با اشاره به نگرانی های موجود به دلیل همزمانی شیوع ویروس کرونا و احتمال وقوع سیلاب در استان، گفت: برنامه ریزی سدهای دز و کرخه، امسال با اولویت مدیریت سیلاب انجام گردیده تا ریسک وقوع سیل در پایین دست این رودخانه ها به حداقل برسد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۲۳ - ۰۱:۰۲    
کار هیات ویژه ٰرئیس جمهوری برای بررسی سیل فروردین پایان یافت و نتیجه بررسی ها ارائه شد. از مهم ترین نتایج حاصل شده می توان به تایید بی نظمی و تغییر اقلیم در کشور و نبود توانایی لازم در نظام حقوقی کشور برای مدیریت سیل اشاره کرد.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۶ - ۰۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : محققان با انجام پژوهشی دریافتند که سیل اواخر سال 1397 و اوایل سال 1398 استان گلستان منشأ انسانی داشته است. آن ها در بخش هایی از مقاله خود راهکارهایی برای کنترل و مدیریت سیل در آینده بیان کرده اند. ...
دولت   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۰:۵۴   + ۳۷ سایت دیگر  
در پی هشدار سازمان هواشناسی کشور مبنی بر احتمال وقوع سیل و نیز استمرار بارندگی ها در حوزه های زاگرس و البرز، معاون اول رییس جمهور در تماس های تلفنی جداگانه با استانداران کرمانشاه، لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، اصفهان، فارس، مرکزی، کهکیلویه و بویر احمد ...
بارش های کوتاه و با شدت بالا. خروش آب که در چشم بر هم زدنی زیست بوم ها را تخریب می کند. آن را در دسته بلایای طبیعی قرار می دهند. سالیانه در طول تاریخ جان انسان های زیادی را می گیرد و خسارت های اقتصادی سنگینی را تحمیل می کند.
برترین ها / پارسینه   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۲۱:۰۸   + ۳۶ سایت دیگر  
ایسنا: وزیر بهداشت گفت: سه شب پیش گزارشی از استان قم به دست ما رسید که دو مریض با حالت مشکوک به بیمارستان مراجعه کردند و نتایج آزمایش آنها در خصوص ابتلا به کرونا ویروس مثبت اعلام شد. ...