چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۱۷:۳۳Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پل تاریخی»

خبرگزاری مهر   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- قاری کورپوسی از زیباترین پل های سنگی ایران و از جمله پل های تاریخی و مشهور آذربایجان شرقی است که بر روی رودخانه مهران رود در خیابان ثقه الاسلام شهر تبریز واقع شده است.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
استان شمال غربی آدرنه با مسجد سلیمیه، جشنواره بزرگ کشتی نفت، پل تاریخی اوزونکوپرو و مجموعه سلطان بایزید دوم، سالانه هزاران گردشگر داخلی و خارجی را به سوی خود جذب می کند و به یکی از شهرهای تاریخ و فرهنگ در جهان تبدیل شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۰   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از آغاز فاز نخست استحکام بخشی و مرمت پل شهرچای میانه به عنوان طویل ترین پل تاریخی استان خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۱   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان از توقف ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم پل تاریخی خواجو خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۲:۵۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان خمین گفت: پل های تاریخی حاجی خان و پل جدید روستای جلماجرد شهرستان خمین در راستای افزایش استحکام بنا مرمت می شوند.
خط نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کرمانشاه تردد وسایل نقلیه روی پل های تاریخی کرمانشاه را مهمترین خطر برای تخریب این پل ها دانست. امید قادری در گفت و گو با ایسنا، بااشاره به وجود بیش از هشت پل تاریخی در کرمانشاه، اظهارکرد: پل قوزیوند، کهنه، کوچه، چهر، ماهیدشت، میان راهان ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۷:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا- یک اسکلت ساختمانی به تازگی در حریم منظری پل خواجو، یکی از بی بدیل ترین پل های تاریخی ایران برافراشته شده است، این بنا که درست در کریدور دید این پل عصر صفوی قد علم کرده به گفته کارشناسان میراث فرهنگی، دهن کجی دیگر به آثار شاخص معماری شهرموزه اصفهان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۰۸:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/لرستان استاندار لرستان گفت: تلفیق پل تاریخی شکسته و مجموعه پارک شاپوری را از اماکن مستعد جنوب شهر برای اقدامات گردشگری است.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۵:۰۰    
بازدید و گرفتن عکس یادگاری علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان و همسرش(معاون اول رئیس جمهور) از پل خداآفرین در نزدیکی مرز ایران.
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان به همراه همسرش" مهربان علی اف" از مناطق آزاد شده جنگ اخیر قره باغ با ارمنستان بازدید کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان به همراه همسرش" مهربان علی اف" از مناطق آزاد شده جنگ اخیر قره باغ با ارمنستان بازدید کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
فرارو   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۳:۰۸   + ۱۰ سایت دیگر  
الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان به همراه همسرش در حالی که یونیفرم نظامی به تن داشتند از شهر های آزاد شده از اشغال فضولی و جبرئیل بازدید کرد. به گزارش فرارو، علی اف از پل تاریخی خداآفرین در استان جبرئیل نیز بازدید به عمل آورده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۲۳:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تصویری از پل خواجوی اصفهان در حال پخش شدن در فضای مجازی است که نمای بالایی این پل تاریخی را نشان می دهد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۲۰:۲۲    
چنین مشکل و معضل بزرگ در مسیر مرمت پل تاریخی پاتاوه در حالی رخ می دهد که فصل بارندگی به زودی آغاز خواهد شد و تمامی دستاوردهای چند ماه اخیر و زحمات و هزینه های هنگفتی که برای بازسازی پل شده به هدر می رود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
تنکابن- رئیس شورای اسلامی شهرستان تنکابن با اشاره به مخالفت ها درباره سنگفرش پل تاریخی چشمه کیله گفت:عده ای می خواهند این پل تاریخی پیاده رو شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۱۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دست کم یک ماه از نصبِ داربست ها بر جداره پل تاریخی کن می گذرد، پلی که بخش زیادی از آن 19 ماه قبل با سیلی ویرانگر تخریب شد و متولیان شهری از همان زمان تا امروز برای مرمتش فقط حرف زده اند.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۰:۴۶   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد،گفت:آثار تاریخی شهرستان باشت تا پایان سال 99مرمت می شود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
بعدازظهر امروز _هفتم آبان 99_ آتش سوزی در بستر زاینده رود در نزدیکی پل تاریخی سی و سه پل رخ داد.اکیپ های آتش نشان از ایستگاه های شماره 1 و 5 به محل حریق اعزام شدند و نسبت به اطفا حریق اقدام کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
تبریز- پل خداآفرین در نزدیکی روستای ساریجالو شهرستان خداآفرین قرار دارد که این پل از دو پل مستقل تشکیل شده و یکی از این پل ها شکسته و نیمی از آن باقی مانده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۵ - ۰۹:۰۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری وصنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد از پیشرفت 50 درصدی مرمت پل تاریخی بریم در شهرستان باشت خبرداد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۳:۰۲   + ۱۷ سایت دیگر  
از یک سو، فیلم سرباز با ادای احترام اعلام می کند جناب رئیس جمهو اراضی پل خدا آفرین از اشغال آزاد شد و در حال حاضر پرچم آذربایجان در حال اهتزار است اما از سوی دیگر حرف و حدیث ها به واسطه نداشتن اطلاعات دقیق از موقیعت پل تاریخی خداآفرین به اشتباه زبان به زبان می چرخند.
آبادان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
پل تاریخی شالو از جمله آثار قدیمی شهرستان ایذه و استان خوزستان است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
داربست ها 20 روزی است بر جداره پل تاریخی چشم انتظارِ مرمت گرانند. گویا آستینی برای ساماندهی و مرمتِ پل تاریخی کن بالا رفته و نشانی از آجرهای فروریخته در مسیر رودخانه نیست ...
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
پل تاریخی کن در روستای تاریخی کن در غرب تهران را سیل 12 فروردین 98 تخریب کرد. هرچند از همان ابتدا مدیریت شهری و سپس میراث فرهنگی آمادگی خود را برای مرمت سریع این بنا – که یک سال قبل تر یعنی هشتم اردیبهشت 97 در فهرست آثار ملی ثبت شده بود – اعلام کردند ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۶:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
عکس یادگاری سربازان ارتش آذربایجان در کنار پل تاریخی حسرت (حسرت کورپوسو) در خداآفرین، این منطقه در کنترل ارمنستان بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۶:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
ایرنا -یاسوج- مجموعه پل های تاریخی پاتاوه در سال 52 به ثبت ملی رسیده و اواخر دهه 70 کار مرمت و احیاء مجدد مجموعه پل ها شروع شد و پل بزرگ دوره صفویه تقریبا به صورت کامل بازسازی شده است ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۲۲:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گلستان از اتمام مرمت و بازسازی قسمت های آسیب دیده از سیل و آغاز نورپردازی پل تاریخی آق قلا خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- اجرای عملیات مرمت و بازسازی پل تاریخی "تاتائو" ( میرزارسول) میاندوآب با قدمتی بیش از 350 سال و به عنوان یکی از کهن ترین بناهای تاریخی این شهرستان که بر روی رودخانه سیمینه رود احداث شده با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شده است. عکس از: زین العابدین شیخی
اروم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
در ادامه مرمت های انجام گرفته سال های گذشته بر روی پل تاریخی تاتائو، امسال نیز کار مرمت و بهسازی این پل تاریخی در دست انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مهاباد- ایرنا- رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری میاندوآب گفت: عملیات مرمت طاق ها و نمای جنوبی پل تاریخی "تاتاوی" این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 500 میلیون ریال آغاز شد.
خبر معتبر   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۱۸:۱۸    
رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان دماوند گفت: مرمت و بازسای پل تاریخی دلیچایی دماوند نیازمند نیاز به تعامل راهداری و بخشداری دارد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
دزفول- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دزفول گفت: اعتبارات ناچیز میراث فرهنگی جوابگوی مرمت و ساماندهی آثار بزرگی مانند پل تاریخی با یک هزار و 700 سال قدمت نیست لذا از خیرین درخواست می شود با ورود به این موضوع موجب توسعه گردشگری در دزفول شوند.
روزنامه نصف جهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۴:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
نصف جهان: شهردار فلاورجان توجه به ساماندهی حاشیه زاینده رود را پایه گذار توسعه هدفمند سیما و منظر شهری در چشم شهروندان و رهگذران خواند و خاطر نشان ساخت: این ساماندهی در دو ضلع حاشیه زاینده رود در حال انجام است و در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت:بلادشاپور و پل تاریخی پاتاوه،بریم باشت، قلعه عزیزی ساماندهی و مرمت خواهد شد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۰۲:۳۳    
تابلوی معرفی پل تاریخی شاه عباسی، آن را یکی از مهمترین آثار تاریخی استان تهران و متعلق به دوره سلجوقی می داند،
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۰:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پل آبنیک در روستای آبنیک رودبار قصران یکی از پل های زیبا و تاریخی است که به دلیل قدمتش سال 1382 با شماره 10398 به عنوان یکی از آثار ملی ایران ثبت ملی شد.
سفیر افلاک   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
پیکر نیمه جان پل تاریخی کشکان لرستان که زخم عمیق سیل را بر بدن دارد، در صف انتظار مرمت مانده است.
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۲۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
یکی از پل های تاریخی اصفهان برخلاف سایر پل های این شهر، کمتر در میان مردم شناخته شده است.
نیوز فلاورجان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فلاورجان عنوان کرد: آغاز مرحله پایانی مرمت پل تاریخی “ورگان” شهر فلاورجان رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان فلاورجان از آغاز مرحله پایانی مرمت بدنه های پل تاریخی “ورگان” در شهر فلاورجان خبر داد.
نیوز فلاورجان   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۶:۰۸    
به گزارش نیوز فلاورجان رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فلاورجان از آغاز مرمت پل تاریخی ورگان در شهرستان فلاورجان خبر داد
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۷:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
در سالیان اخیر شاهد برخی رفتار های نامناسب و خارج از عرف با آثار تاریخی استان کهگیلویه و بویراحمد از جمله پل تاریخی پاتاوه بوده ایم.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۰:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
ییلاق شاهبلاغی در دهستان اسپیران شهرستان تبریز جزو نزدیکترین دهستان ها به تبریز بوده و در شمال غرب تبریز و 20 کیلومتری از طرف فرودگاه بین المللی و پل تاریخی آجی چای قرار دارد ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۶:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
سی وسه پل یا پل الله وردی خان با 295 متر طول و 14 متر عرض دارای 33 دهانه می باشد. این پل همزمان با حکومت شاه عباس صفوی و با معماری استاد حسین بنا اصفهانی در رودخانه زاینده رود ساخته شده است ...
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۲۲:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
عبدالرضا جمالی، مدیرعامل هلدینگ توکا فولاد بر بازنگری ساختار این هلدینگ تاکید کرد. وی در حاشیه بازدید دوازدهمین نمایشگاه بین المللی فولاد، متالورژی، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی استان اصفهان واقع در پل تاریخی شهرستان برگزار شده بود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۰۲:۰۱    
پل تاریخی قشلاق، یکی از جاذبه های گردشگری استان کردستان محسوب می شود.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ - ۲۲:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
در پی حوادث چند روز اخیر و مرگ چند نفر در سی و سه پل اصفهان، دهانه های پایینی این پل تاریخی تا زمان بررسی های دقیق و مشخص شدن علل حوادث، مسدود شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
دوازدهمین رویداد متالکس از اول تا چهارم شهریورماه در در محل نمایشگاه های بین المللی اصفهان واقع در پل تاریخی شهرستان برگزار خواهد شد. با توجه به شیوع کرونا و لزوم رعایت بازدیدکنندگان نسبت به انجام نکات بهداشتی از جمله زدن ماسک این دوره از نمایشگاه متفاوت تر از دوره های قبل خواهد بود.
قم نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۷:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
قم نیوز: بعد از ده سال که ساخت پل پردیسان شروع شده، همچنان بخش اتصال به جاده اصفهان و نیز بخش هایی از مسیر کندروی تقاطع باقی و نیمه کاره است.