جمعه ۲۴ اردیبهشتساعت ۱۲:۴۷May 2021 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خط فقر»

ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
اصلاحات پارامتریک یعنی کاستن از حقوق و مزایای بازنشستگان و اگر روزی برسد که مبنای محاسبه مستمری افزایش یابد و به بیست سال برسد و حقوق هر بازنشسته به نصف ارزش ریالی امروز تقلیل یابد، کارشناسان و مسئولان امر خیلی ساده خواهند گفت اصلاحات پارامتریک نتیجه داد ...
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۷   + ۸ سایت دیگر  
داوطلب انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سفره مردم کوچک تر شده و مردم نگران هستند، گفت: من سعی دارم مشکلات معیشتی فوری مردم را در گام اول حل کنم. به گزارش پیام فوری به نقل از ایسنا ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۲۲   + ۲۶ سایت دیگر  
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جموری گفت: امروز حال اقتصاد خوب نیست بخش زیادی از مردم زیر خط فقر هستند و به نظرم وقت شعارهای "می شود باید بشود" گذشته است.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۱۳:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، رستم قاسمی پس از ثبت نام در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری در نشست خبری با خبرنگاران با بیان اینکه امروز حال اقتصاد خوب نیست و بخش زیادی از مردم به زیر خط فقر کوچ کرده اند، گفت: دیگر وقت شعارهای می شود و باید بشود گذشته است. ...
همشهری   ۱۴۰۰/۰۲/۲۲ - ۰۰:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
وجیهه امیرخانی: هزینه های درمان کرونا، بسیاری از خانواده ها را به زیر خط فقر کشانده، حالا هرقدر هم که مسئولان از پوشش های بیمه ای 90درصدی و ارائه خدمات با قیمت دولتی می گویند، باز هم بخش قابل توجهی از هزینه های درمان کرونا خارج از بیمارستان های دولتی ...
جماران   ۱۴۰۰/۰۲/۲۱ - ۰۹:۵۶   + ۳۰ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ محمدجواد آذری جهرمی در بخش جدید از سلسله یادداشت های انتخاباتی خود نوشت: بخواهیم یا نخواهیم، هر روز یکی از هزاران چهره ی دردِ فقر و کم برخورداری رژه می رود در برابر چشمان ما. دردِ زنده ماندن که نه می شود ندیدش و نه می شود در برابرش واکنشی نشان نداد. ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۴:۴۲    
شهرناز رمارم رئیس شورای شهرستان مشهد با اشاره به مشکلات معیشتی مددجویان بهزیستی گفت: خط فقر در کلان شهری مثل مشهد عدد بسیار بالایی است و پرداختی های بهزیستی به مددجویان تنها مُسکنی برای آن ها به حساب می آید و برای گذران زندگی شان کافی نیست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۰ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
بررسی بودجه پیشنهادی شرکت های دولتی در سال 1400 نشان می دهد که متوسط حقوق و مزایای پرداختی دو شرکت یزدی به طور میانگین ماهانه بیش از 20 میلیون تومان بوده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۱۸:۰۵   + ۲۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : محمد شریعتمداری در جلسه روز گذشته خود با جبهه اصلاحات ایران اظهار کرد:جمعیت زیر خط فقر مطلق از سال 92 تا 96 به 15 درصد رسیده بود اما از سال 96 تا 98 به 30 درصد افزایش یافت. این ها فاجعه ای است که تحریم نقش پر رنگی در آن داشته است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۹ - ۰۸:۲۳    
در تعیین خط فقر نسبی و مطلق عوامل متعددی تاثیرگذار است که از جمله مهم ترین آن ها می توان به هزینه مسکن اشاره کرد، شوراهای اسلامی شهرها با کاهش هزینه های پروانه ساخت مسکن می توانند در کاهش خط فقر شهری موثر باشند.
بورس اوراق بهادار تهران این روزها در وضعیت اسفناکی به سر می برد؛ به طوری که محرک های بنیادی هم توان بهبود این وضعیت را ندارند. در این بین بسیاری از نمادها به رغم ارزندگی همچنان با افزایش عرضه مواجه هستند.
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
دریافت فایل درپی ادعای ابراهیم رزاقی مبنی بر احتیاج مبرم 5 میلیون نفر به نان شب برنامه صبح وگفتگو چگونگی این تحلیل آماری را در گفتگو با این استاد اقتصاد جویا شد. وی در این باره گفت: دولت از اعطای 60 میلیون کارت حمایتی معیشت سخن گفته است؛ آیا این افراد زیر خط فقر نیستند؟! ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۸ - ۰۹:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
بازنشستگان اهوازی می گویند: نمی توانیم بگوییم مطالبات ما صد درصد برآورده شده است چراکه هنوز میان دریافتی بازنشستگان کارگری و خط فقر رسمی تفاوت بسیار است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۱۰:۳۷   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: براساس برآوردهای صورت گرفته تقریبا همه کارگران زیر خط فقر زندگی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۲ - ۱۱:۰۹    
دبیر اجرایی خانه کارگر شهرستان های ساوه و زرندیه مهم ترین مشکلات کارگران را قراردادهای موقت جامعه کارگری، تعطیلی تعاونی های مصرف و مسکن دانست و گفت: علی رغم افزایش مناسب حقوق کارگران، هنوز این قشر با میزان دریافتی خود زیر خط فقر به سر می برند.
هاژه   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۲۲:۵۷    
در بحران کرونا و تاخت و تاز تورم،کرامت انسانی کارگران بیشتر از قبل نشانه رفته و قامت رشیدشان زیر بار فقر و مشکلات خم شده است. امروزه نوعی بردگی رواج یافته که نیروی کار ارزان، با توجه به تصویت یک سوم خط فقر که معادل دستمزد و حقوق کارگران می باشد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۹:۵۱   + ۸ سایت دیگر  
تجاوز ائتلاف سعودی به یمن با کشته شدن 11 هزار کارگر یمنی همراه شده و 80 درصد جمعیت این کشور را به زیر خط فقر کشانده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۶:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فراکسیون کارگری شورای شهر تهران گفت: بخشی از کارگران مترو سه سال است که درخواست تشکیل انجمن صنفی را داده اند اما هنوز موفق نشده اند و شرکت های خصوصی و عمومی از وجود تشکل های کارگری واهمه دارند در حالی که تشکل ها همواره به توسعه و پیشرفت نیروی انسانی کمک کرده اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۰۹:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
عبدالله بلواسی به مناسبت روز جهانی کارگر گفت: کارگران ایران در شرایط نامناسبی قرار دارند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۹ - ۱۸:۵۵    
دبیر اجرایی خانه کارگر استان قزوین گفت: امسال خط فقر در جامعه به 12 میلیون تومان رسیده در حالی که حقوق یک کارگر 2 میلیون 700 هزار تومان است که این خود گویای فاصله عظیم طبقاتی در جامعه است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
داوطلب سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری گفت: دو اقدام طراحی کرده ام که برنامه اول برای بهبود معیشت پنجاه میلیون ایرانی است که به زیر خط فقر کوچ کرده اند و گام دوم تغییر ریل گذاری کشور در زمینه اقتصاد و اصلاحات بانکی است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۰۸:۳۴    
بنا بر گزارش و بررسی سازمان تأمین اجتماعی، متوسط خط فقر در سال 1400 حدود 7 میلیون تومان در ماه است با این حال به نظر می رسد این رقم برای شهرهای بزرگ عددی بیش از این و در حدود 10 میلیون تومان باشد.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۲:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
بازنشستگان خوزستان با صدور بیانیه ای خواستار برآورده شدن مطالبات خود شدند.
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۷    
تورم افسارگسیخته، دستمزدهای پایین و چندین برابر زیر خط فقر و هزینه های سنگین و تورم بالا، زندگی هزاران کارگر را در سراشیبی سقوط قرار داده است. این روزها خانواده ها دیگر از پس هزینه های سرسام آور زندگی برنمی آیند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۱:۱۰   + ۲۱ سایت دیگر  
اعضای شورای شهر تهران در صحن امروز شورا طرح الزام شهرداری تهران به ارائه لایحه نحوه مشارکت و حمایت از دبیرخانه مجمع شهرداران آسیایی را تصویب و در مورد وضعیت کارگران و تاثیر لغو طرح ترافیک توضیحاتی دادند.
افق نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۰۰:۳۱    
از شما انتظار داریم و شایسته است خیلی بیش از پیش قاطعانه و مستمر پیگیر ترمیم حقوق ما حداقل بگیران هم باشید. بیان اعداد و ارقام آنچنان کذایی، فرمول و مواد قانونی فلان و فلان به درد ما نمی خورد؛ آنچه مهم است، خروجی و عمکرد است. انتظار داریم حقوق های ما ترمیم شده و لا اقل به خط فقر نزدیک شود.
روزنامه کسب و کار   ۱۴۰۰/۰۲/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز- در حالیکه شیوع بیماری کرونا موجب شد تا بسیاری از مردم استفاده از خودروی شخصی را برای تردد و مسافرت انتخاب کنند شاهد هستیم که واحدهای صنفی مسافربری و مسافربران متحمل خسارت 100 درصدی شده اند. به دلیل کاهش مسافرت ها، استفاده از خودروی شخصی، تعطیلی مدارس و دانشگاهها و.. ...
باریش نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۲:۴۷    
سقوط اقتصادی طبقه متوسط به زیر خط فقر موضوعی است که طی سال های گذشته به ویژه پس از شیوع کرونا در کشور و تعطیل شدن بسیاری از کسب و کارها، تشدید شده است.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۱ - ۰۷:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
وحید شقاقی گفت: در حال حاضر تقریبا طبقه ی کارگر به ویژه در کلانشهرها، زیر خط فقر زندگی می کنند. امروز یک خانواده ی سه یا چهارنفره با هزینه ی خوراک و پوشاک و مسکن و آموزش و سلامت، میانگینِ ده میلیون تومان باید درآمد ماهیانه داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۸:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس پژوهش وزارت برنامه ریزی عراق، 32 درصد مردم این کشور یعنی بیش از 12 میلیون و 600 هزار نفر زیر خط فقر زندگی می کنند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۱/۳۰ - ۱۳:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
طبق اعلام بنیاد جوزف راونتری 14.5 میلیون یا 22 درصد از جمعیت 65 میلیون نفره انگلیس زیر خط فقر (که بر اساس 60 درصد درآمد متوسط تعریف شده) زندگی می کنند. از یک جمعیت در سن کار 42 میلیون نفره، 5 تا 6 میلیون نفر یا حدود 12 درصد بیکارند یا کمتر از مقداری که می خواهند کار می کنند.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۱۱:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
سعید محمد پیرامون بحث یارانه ها گفت: درمورد یارانه ها برنامه ریزی ای که کردیم این است که نباید قطع شود، چون خیلی از مردم زیر خط فقر هستند. اما یکی از برنامه ریزی هایی که میتوانیم انجام دهیم ایجاد یک دیتا بیس و یک بیگ دیتایی هست.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۱/۲۹ - ۰۷:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
در کنار رشد نقدینگی بالای 83.4 درصدی 87 ماه اول نخست دولت روحانی، استفاده دولت از اوراق بدهی و اختصاص بیش از 100 هزار میلیارد تومانی از سپرده های بانک ها برای خرید اوراق نیز باید اضافه شود ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۲۱:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مجلس دهم گفت: دولت آقای روحانی از دیدگاه من چند ظلم در حق ملت کرده است. اولا وزرای سیر و پیر و خسته را پای کار آورد، چون هیچ کدام برای کار کردن انرژی نداشتند و هر کدام شرکت ها و درآمد خودشان را داشتند. دومین ظلم آن بود که اشرافی گری را حاکم کرد و فاصله طبقاتی را زیاد کرد ...
خرداد نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۸ - ۱۸:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
خرداد: سعید مدنی با انتشار مطلبی در ماهنامه ایران فردا نوشت: سخنان هفته گذشته احمد توکلی از کارگزاران مطلع و معتمد نظام و عضو مجمع تشخیص مصلحت از اهمیت بسیار برخوردار بود زیرا وی که مدتها است از درگیریهای جناحی درون نظام فاصله گرفته همواره موضع قاطعی در تایید وضع موجود و عادی سازی وضعیت داشته است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- مدیرکل نوسازی مدارس استان البرز گفت: استان البرز از حیث سرانه آموزشی زیر خط فقر قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۱:۲۸    
البرز با توجه به جمعیت بالای دانش آموزان و محدودیت امکانات آموزشی، جزء چهار استان زیر خط فقر سرانه آموزشی کشور است.
اسپادانا خبر   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
معترضان با بیان اینکه هیچ یک از وعده ها عملی نشده و به دستمزدهای پایین تر از خط فقر خود انتقاد داریم می گویند بایستی مستمری ها به خط فقر نزدیک شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۱/۲۵ - ۰۷:۳۱    
ایران گفت وگوهای جامع با اتحادیه اروپا را تعلیق می کند، روسیه هم متحد هم رقیب، خط فقر دو برابر دستمزد گروه های کم درآمد و حمله لشکر ایران به جام آسیا مهم ترین عناوین روزنامه های 25 فروردین هستند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۱۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس هیئت مدیره انجمن ققنوس نوشت: آیا تاکنون متخصصین علوم انسانی، روانپزشکان، روانشناسان، متخصصین علوم اجتماعی و جامعه شناسان در کنترل این پاندمی نقشی داشته اند و رفتار مردم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و راه حل هایی ارائه شده است؟
برترین ها / سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۴ - ۰۸:۵۰   + ۴۴ سایت دیگر  
ایلنا: در قانون اساسی بارها تاکید شده که همه شهروندان باید زندگی شایسته وتوام با منزلت انسانی داشته باشند اما وقتی به قانون عمل نمی شود هر روز و هر سال شاهد کاسته شدن از سطح کیفی زندگی مردم هستیم؛ از سطح منزلت دهک های کم درآمد تا جایی کاسته شده که مجبورند خلاءهای سفره را با پوست مرغ ...
بسیج   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۲:۰۸    
همسان سازی حقوق و کیفیت خدمات بیمه، پایین بودن حقوق و مزایا نسبت به تورم و خط فقر تعیین شده از مطالبات قشر بازنشسته بودند، موجب تجمع بازنشستگان مقابل درب اداره کل تامین اجتماعی شد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۱:۱۷   + ۱۲ سایت دیگر  
محمود جام ساز یک اقتصاددان می گوید: کارگران در بازی افزایش دستمزد از پیش باخته اند، اثرات کاهشی نرخ واقعی دستمزد، مشهود است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۰۸:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس البرز گفت : البرز جزو چهار استان زیر خط فقر سرانه آموزشی کشور قرار دارد.
کارگر نیوز   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۶:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به اعتقاد حسین غلامی، وقتی قدرت خرید 4 هزار تومان سال 58 برابر با 13 میلیون تومان امروز است، بازنشسته چه چاره ای به جز اعتراض دارد؟ اگر به اندازه خط فقر واقعی به بازنشستگان بپردازند، دیگر هیچ نارضایتی و اعتراضی وجود نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی خانه پرستار به نقل از خبرنگار ایلنا، امروز (22 فروردین) از ساعت 10:30 جمعی از کارگران بازنشسته در اعتراض به احکام صادره توسط سازمان تامین اجتماعی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع اعتراضی برگزار کردند. ...