سه شنبه ۱۲ اسفندساعت ۱۸:۲۰Mar 2021 2
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «خط فقر»

فرهنگ سدید   ۳ ساعت پیش    
اصلی ترین دلیل جهش فاصله طبقاتی بدون شک، سوءمدیریت و ناکارآمدی مسئولین وقت است. بسیاری از جامعه کارگران کشور چند پله پایین تر از خط فقر زندگی می کنند. سیاست گذار اقتصادی نباید اجازه دهد که فاصله طبقاتی به این راحتی افزایش پیداکند چراکه در صورت ایجاد این فاصله، کاهش آن بسیار دشوار خواهد بود.
تحلیل بازار   ۶ ساعت پیش    
حاج اسماعیلی، کارشناس بازار کار با بیان اینکه تعیین سبد معیشت کارگران کارایی و اثر بخشی لازم را در جبران عقب ماندگی دستمزد نداشته است، می گوید: در بهترین شرایط امسال هم 35 الی 40 درصد به حداقل دستمزد سال گذشته افزوده خواهد شد که در مقایسه با افزایش هزینه ها تقریبا صفر است.
اتاق خبر 24   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیری که ماهانه 33 میلیون تومان حقوق بگیرد و مالیات حقوقش بیش از دو برابر دستمزد یک کارگر باشد، چه درکی از خط فقر و حقوق 2 تا 3 میلیون تومانی یک خانوار کارگری با هزینه های سرسام آور دارد؟
اقتصاد آنلاین / خبر معتبر   ۱۳۹۹/۱۲/۰۹ - ۱۳:۲۷   + ۲۱ سایت دیگر  
عضو شورای عالی کار با بیان اینکه دستمزد کارگران 30 درصدِ هزینه آنها را پوشش می دهد، گفت:دستمزد حتی اگر 100 در صد هم افزایش یابد، باز یک فاصله حدودیک میلیون تومانی با سبد معیشت خواهیم داشت.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۸ - ۲۳:۰۹   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه قدرت خرید 1000تومان امروز به 150تومان سال92 افول کرده و پول بی جان شده است تاکید کرد که طی این سال ها همه چیز جز یارانه، 10برابر شد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۷ - ۰۰:۴۹    
یک کارشناس فعال کارگری گفت: با توجه به تورم 48.2 درصدی بهمن ماه سال جاری که مرکز آمار منتشر کرده، شورای عالی کار باید در تعیین دستمزد کارگران در سال 1400 به خط فقر در کشور، اهتمام ویژه ای داشته باشد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۳:۳۵    
اقتصاد نیوز : خط فقر یک خانوار شهری با تعداد 3.2 نفر عضو در سال 98،معادل ماهیانه 2 میلیون و 720 هزار تومان است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۶ - ۲۳:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
محاسبات یک اقتصاددان نشان می دهد خط فقر خانوارهای شهری برای یک زندگی حداقلی در سال گذشته به طور متوسط 2 میلیون و 720 هزار تومان بوده و با همین مبنای حداقلی 44 درصد خانوارهای شهری در سال گذشته فقیر محسوب می شوند.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۷:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
اقتصادنیوز : یک کارشناس حوزه کار معتقد است نمایندگان کارگری می توانند طی روزهای آینده استعلام خط فقر را از بانک مرکزی، مرکز آمار و وزارت رفاه بخواهند و بر مبنای آن در شورای عالی کار نسبت به تعیین حداقل مزد گام بردارند.
اطلاعات روز   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
وضعیت اساتید و کارکنان دانشگاه آزاد بسیار دردناکه واقعا همه به زیز خط فقر رسیده اند چرا باید این همه تبیعض بین اعضای هیئت علمی سایر دلنشگاهها و دانشگاه ازاد باشه ایا در این کشور دادرسی هست
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: در روزهای پایانی سال و در زمان کلیدخوردن مذاکرات جدی دستمزد هستیم؛ روزهایی که تعیین کننده ی معیشت و رفاهِ کارگران شاغل و بازنشسته (حدود هجده میلیون خانوار) برای یکسال تمام است؛ سوال اصلی این است: امسال چقدر دستمزد کارگران شاغل و مستمری کارگران بازنشسته ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۲:۰۵    
بانک جهانی از زندگی زیر خط فقر بیش از نیم میلیارد نفر از مردم کشور های جنوب شرق آسیا به علت بحران کرونا خبر داد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۱۰:۲۲   + ۷ سایت دیگر  
با دورزدن تحریم ها در بهترین حالت فقط می شود با فقر و گرانی، رکود اقتصادی و از رشدماندگی ناشی از تحریم ها ساخت. تحریم را دور می زنید یعنی مجبور می شوید نفت را با قیمت ارزان بفروشید. رانت خواران و شبکه های قاچاق فعال می شوند. این فقط زیان اقتصادی اش است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۵ - ۰۰:۴۴    
در حالیکه مرکز پژوهش های مجلس معتقد است خط فقر تهرانی ها در 8 سال گذشته بیش از 350 درصد افزایش داشته، خیرخواهان کارشناس اقتصادی با اشاره به تورم 67 درصد خوراکی ها در بهمن می گوید: هیچ سالی به بدی 99 نبوده است. صف هایی طولانی که در مقابل نانوایی ها تشکیل شده، ناشی از کاهش قدرت خرید خانوارها است.
جهت پرس   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۲:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران خط فقر را 9 میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۶    
ابویی، دبیرکل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران گفت: مرکز آمار ایران خط فقر را 9 میلیون و 200 هزار تومان اعلام کرده است. امیدواریم در جلسه امروز کمیته دستمزد شورای عالی کار رقم سبد معیشتی کارگران نهایی شود و حداقل های زندگی یک کارگر برای زندگی آبرومند تامین شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با اشاره به کاهش 63 درصدی قدرت خرید کارگران و بازنشستگان در سال جاری، گفت: درخواست ما افزایش حقوق متناسب با کاهش قدرت خرید بازنشستگان است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۱۰:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
بازنشستگان کارگری با حضور مقابل سازمان های تامین اجتماعی، خواستار برآورده شدن مطالبات خود شدند.
تیتر ۱   ۱۳۹۹/۱۲/۰۴ - ۰۲:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
بر اساس استانداردهای داخلی و با اخذ قیمت از بنکدارها و بانک مرکزی، سبد هزینه یک خانواده کارگری و 3 و نیم نفره 9 میلیون تومان تعیین شده است که صرفا به 33 قلم کالای ضروری باز می گردد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۱۰:۰۰    
گروه استان ها - رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار استان کردستان با بیان اینکه کارگران هیچ قدرت خریدی ندارند، گفت: کارگران، بازنشستگان و مستمری بگیران در حالت خوشبینانه با 30 درصد زیر خط فقر زنده هستند.
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۰۳ - ۰۸:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تصاویر صفحه نخست روزنامه های اقتصادی کشور که صبح امروز 3 اسفند در پیشخوان مطبوعات عرضه می شود، مشاهده می کنید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۱۳:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
صالحی، شورای عالی کار میزان حداقل دستمزد کارگران را برای سال آینده با توجه به درصد تورمی که از طرف بانک مرکزی اعلام می شود، تعیین می کند، اما بسیاری از فعالان عرصه کارگری کشور معتقدند که از اواخر دهه 80 تاکنون دستمزد این قشر متناسب با نرخ تورم سالانه کشور افزایش نیافته است.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
بازنشستگان کارگری زنجان با حضور مقابل استانداری به سیاست های مزدی و بودجه ای اعتراض کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۲/۰۲ - ۰۸:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
کاظم فرج اللهی می گوید: در شرایط کنونی در حالی که با توجه به سطح قیمت کالاهای موجود در سبد معیشت کارگران و وجود تورم خزنده ماهانه بیش از 3 درصد، درآمد ماهانه در حد خط فقر برای یک خانوار سه نفره بر اساس برآورده های مختلف بین 8 تا 10 ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۹:۳۱    
محمدرضا عارف با بیان اینکه امروز باید دغدغه همه اقتصاد و معیشت مردم باشد چرا که خط فقر نسبی در جایگاه بدی قرار گرفته افزود: بنده مسئولیت اصلی این مشکلات را متوجه دولت می دانم، اما نمی توانیم از عوامل دیگر همچون تحریم ها نیز بگذریم. ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۶:۲۱   + ۶ سایت دیگر  
رئیس کانون هماهنگی شورا های اسلامی کار استان کردستان معتقد است نهاد تامین اجتماعی باید برای شرکای اجتماعی خود و مطالبات قانونی آن ها، ارزش قائل شود و به درخواست هایشان در جهت همسان سازی، پاسخ درخوری دهد.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۱۲/۰۱ - ۱۴:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
قلم | qalamna.ir : گروه اقتصادی: روزهای پایانی سال که از راه می رسد، یک عده خیلی خوشحال تر از بقیه هستند و عده ای هم زانوی غم بغل می گیرند که حالا با عیدی کمی که گرفته اند، قرار است سال نو را چگونه آغاز کنند تا شیرینی های آمدن نوروز تلخ نشود.سال نو ایرانی ها برای هر کسی یک جور تصویر سازی می شود ...
حوزه   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۱۷:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
حوزه/ جناب رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیم نگاهی به وضعیت اقتصادی کشور و توده های مردم مستضعف (وضع بیکاری و خط فقر و کولبران) که حامی کشور، اسلام و انقلاب بوده و هستند کافی است تا عرق شرم بر پیشانی انسان از این وضعیت بنشیند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۳۰ - ۰۸:۲۷    
ایسنا/کرمانشاه تعدادشان کم نیست، 300 هزار نفر و شاید کمی بیشتر یا کمی کمتر. اوایل "حاشیه نشین" می خواندنشان و بعد ساکن مناطق اسکان غیررسمی و بعدتر ساکن محلات محروم ...
اهل کاشانم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
ماشاالله زهتابی در گفتگو با پایگاه خبری اهل کاشانم با اشاره به برخی تجمعات بازنشستگان و کارگران در کاشان اظهار داشت: این تجمعات کاملا صنفی است و هدف آن آگاه کردن تصمیم گیرندگان از وضعیت نابسامان معیشتی کارگران و بازنشستگان به خصوص بازنشستگان تامین اجتماعی است. ...
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۱۱/۲۹ - ۲۳:۰۲    
وظیفه مسئولان کشور و مدیران اقتصادی است که شرایط بهبود را برای مردمان و مخصوصا اقشار ضعیف و متوسط فراهم آورند تا خط فقر به تدریج کاهش یافته و ما کمتر شاهد زباله گردی افراد و کارتن خوابی ها و نیز بی خانمانی ها و اعتیاد و سرقت در سطح شهر و جامعه باشیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۱۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
ناصر چمنی با تاکید بر شکاف هفت میلیون تومانی میان دستمزد و هزینه های زندگی، خواستار تعیین دقیق رقم سبد معیشت در جلسه عصر امروز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۲:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران گفت: 7 دهک جامعه زیر خط فقر زندگی می کنند و در تلاش برای تامین نیاز های اساسی و در رنج و اضطرار هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۳۵   + ۲۷ سایت دیگر  
عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه 7 دهک جامعه زیر خط فقر زندگی می کنند گفت: باید از طریق تکنولوژی، تجارت، یکپارچگی و تعامل در کشور توسعه را مدنظر قرار دهیم.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۲۶ - ۱۱:۱۸   + ۱۳ سایت دیگر  
کارگران بازنشسته با تجمع مقابل مجلس شورای اسلامی، خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۲۰:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار خراسان شمالی خواستار ضرورت تعیین حداقل مزد کارگری سال 1400 بر اساس نرخ تورم رسمی اعلامی بانک مرکزی و سبد معیشت خانوار شد. ...
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۱۰:۵۰   + ۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:نه تنها فقر گسترده تر شده و بخش مهمی از شهروندان به زیر خط فقر رانده شده اند، بلکه موتور فقیرسازی در سایه بی توجهی متولیان امر روشن شده و می توان انتظار داشت شدت فقر و نابرابری در سال های آتی، اگر برنامه جامعی برای حمایت از اقشار محروم تدوین و اجرا نشود، روند افزایشی خود را ادامه بدهد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۱/۲۵ - ۰۸:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
توفیقی رییس کمیته دستمزد شورای اسلامی کار با بیان اینکه حداقل هزینه سبد معیشت خانوار از 4 میلیون و 940 هزار تومان در پارسال به 8 میلیون و 200 هزار تومان افزایش یافته، گفت: به دلیل رشد هزینه تقریبا دیگر کارگری نیست که بالای خط فقر باشد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۹:۲۶   + ۹ سایت دیگر  
محاسبات نماینده های کارگری هزینه سبد معیشت در سال جاری را که ملاک اصلی تعیین دستمزد پایه برای سال آینده است، 9 میلیون و 200 هزار تومان تخمین می زنند. این رقم براساس 33 قلم کالای موجود در سبد معیشت و از قیمت گیری استانی و کشوری به دست آمده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۹ - ۰۷:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/آذربایجان شرقی نائب رئیس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار آذربایجان شرقی گفت: بیش از 90 درصد کارگران امنیت شغلی نداشته و زیر خط فقر زندگی می کنند.
شبکه خبر   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۷:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
افزایش حقوق اعضای هیئت علمی در حالی در دستور کار قرار دارد که اغلب دانش آموختگان دکتری غیر هیئت علمی که در سازمان ها و دستگاه های مختلف شاغل اند با کمترین حقوق زیر خط فقر به سر می برند.
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۱۱/۱۸ - ۱۱:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش نما ،حمید حاج اسماعیلی در گفت وگوبا ایسنا، اظهار کرد:در سالهای اخیر در خصوص تعیین دستمزد بر مبنای خط فقر اهتمام کافی صورت نگرفته و هر سال درگیر مباحث حاشیه ای در این خصوص بوده ایم در حالی که باید به طور شفاف شاخصی در زمینه تعیین دستمزد تعریف کنیم. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۶ - ۰۶:۰۰    
بر اساس تحقیقات و پژوهش های صورت گرفته در سال 99 خط فقر در تهران و چند کلانشهر دیگر به 10 میلیون تومان رسیده است که تفاوت قابل تأملی در مقایسه با حداقل حقوق یک حقوق بگیر دارد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۱۴:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
کارگران بازنشسته با حضور مقابل سازمان تامین اجتماعی، خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۷:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
آیا امسال قرار است به بهانه مجرد بودن بسیاری از کارگران یا کهنه شدن اندازه خانوار متوسط، حتی روی کاغذ سبد معیشت را امضا نکنند؛ آیا قرار است با این چانه زنی های غیرقانونی و باطل، درصد افزایش مزد را نسبت به همیشه تقلیل دهند؛ آیا پایین تر از خط فقر مطلق هم قرار است خطی تعریف و رسم شود و مزد کارگران ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۷:۴۰   + ۱۲ سایت دیگر  
محمدرضا تاجیک می گوید: در این شرایط که افزایش صد درصدی مزد نمی تواند دستمزد را به خط فقر برساند، متاسفانه در جلسات کمیته مزد، باب جدیدی توسط کارفرمایان گشوده شده است؛ نمایندگان کارفرما به خاطر اینکه حرفی ندارند در جلسه بزنند و هرجور قرار باشد سبد معیشت محاسبه شود ...
رهیاب   ۱۳۹۹/۱۱/۱۴ - ۰۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایران به برکت انقلاب، اکنون در جایگاهی متعالی و شایسته ی ملّت ایران برخلاف دوران قبل از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۶:۳۷    
کارشناس بازار کار گفت: تعیین دستمزد مستلزم پیش بینی از وضعیت 12 ماهه آینده ی کشور است چراکه در شرایط جاری، هرماه قیمت ها دچار تفاوت می گردند. براین اساس خط فقر، اصلی ترین مولفه ی تعیین دستمزد در کشور است.