سه شنبه ۱۲ مردادساعت ۰۸:۱۲Aug 2021 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نقدینگی»

خبرگزاری دانشجو   ۱۲ دقیقه پیش    
استاد اقتصاد گفت: گرانی کالا ها و خدمات ناشی از سیاست گذاری های غلط دولت یا اتفاقاتی است که مواد اولیه و بهای تمام شده تولید را افزایش داده است، بنابراین دولت نمی تواند تولید کننده را جریمه و یا فضا را تعزیراتی کند.
اقتصاد نیوز   ۲۱ دقیقه پیش   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : رشد عرضه های حقیقی در بازار سهام و خروج قابل توجه نقدینگی حقیقی در معاملات دیروز بورس پایتخت نشان از تغییر انتظارات سهام داران دارد.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
رحیم نیا گفت: استفاده از ابزار و نهادهای مالی جدید سبب ورود منابعی جدید از نقدینگی به بازار می شود و می تواند تاثیر زیادی را در توسعه بازار سرمایه ایفا کند.
کیهان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
بدون شک، افسارگسیختگی در قیمت کالاهای ضروری و مسکن و سیر صعودی بیکاری، ریشه در بی تدبیری و سیاستهای غلط اقتصادی دارد و در اثر رویکردهایی مانند، تحریم های اقتصادی، جهش نرخ ارز، رشد نقدینگی لجام گسیخته و افزایش قیمت حامل های انرژی بوجود آمده است و در این میان، رویکرد جهش نرخ ارز ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
فردا دولت سیزدهم جایگزین دولت دوازدهم خواهد شد و عملا عمر دولت تدبیر و امید پس از هشت سال به پایان خواهد رسید؛ دولتی که بررسی آمار نقدینگی نشان می دهد در مدت هفت سال رشد شش برابری نقدینگی را رقم زده است. عواقب رشد نقدینگی چه بوده و دولت آینده چگونه می تواند موتور رشد نقدینگی را خاموش کند؟
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : نرخ های سود در بازار بدهی روند نزولی را در پیش گرفته اند که نشان از افزایش نقدینگی در بازار دارد.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : در روز دوشنبه شاخص کل بورس پایتخت 2 هزار و 347 واحد کاهش یافت و 306 میلیارد تومان نقدینگی حقیقی از بورس خارج شد.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۷:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
در هفته های گذشته نمادهای شاخص ساز به روند متعادل بازار سرمایه کمک کردند اما به عقیده کارشناسان بازار سرمایه به دلیل نبود نقدینگی روند بازار در حال حاضر فقط متعادل شده است و تغییری در آن دیده نمی شود زیرا همچنان نیمی از بازار در صف فروش قفل هستند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۳۵    
طبق پیش بینی کارشناسان با اصلاح بازار، قیمت بیت کوین در آینده نزدیک به دلیل ورود حجم بالای نقدینگی در مسیر رشد قرار می گیرد و این احتمال وجود دارد که قیمت آن در پاییز به حدود 100 هزار دلار برسد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۴:۱۵   + ۳۲ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - محمدرضا پورابراهیمی طی یک نشست خبری که پیش از ظهر امروز در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، گفت: همواره در انتهای فعالیت دولتها اعداد و ارقامی برای تشریح عملکرد دولت در بخش های مختلف ارائه می شود. ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۱۰:۰۵    
سلطانی گفت: کسری بودجه بیش از حد دولت باعث شد حجم نقدینگی کثیری ایجاد شود و تلاش بانک مرکزی برای افزایش قدرت خرید مردم و کاهش نرخ تورم، بی نتیجه بماند.
اقتصادگردان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۱ - ۰۶:۴۱    
ماهیت دولت ها تا زمانی که بدون تغییر باقی بماند، شرایط به همین شکل خواهد بود. از زمان انقلاب اسلامی سالانه 30 درصد نقدینگی و در همین حدود تورم را دارا بوده ایم، بنابراین تورم یک پدیده کاملا شناخته شده است و ربطی به آمد و رفت دولت ها و افراد تشکیل دهنده آن ندارد ...
دنیای خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۸:۱۷    
وقتی در آغاز پاندمی فروش خودروها با کاهشی ناگهانی روبه رو شد، کمپانی های خودروسازی سفارش های خود را به تامین کنندگان متوقف کردند. در این جا خودروسازان دو هدف را دنبال می کردند: حفظ نقدینگی و جلوگیری از کهنه شدن مواد اولیه و قطعات مورد نیاز
خبرگزاری صنایع   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۷:۰۴   + ۱۲ سایت دیگر  
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، از آغاز طرح ملی مسکن بدون برنامه مشخص خبر داد. *** طرح ملی مسکن به گزارش صنایع، در این شرایط محمود محمودزاده با بیان این که طرح ملی مسکن هیچ خط اعتباری از دولت دریافت نکرده بنابراین باعث افزایش نقدینگی نمی شود، اظهار کرد: ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۶:۲۶    
موسوی، نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: رانت، حجم نقدینگی و تورم ایجاد شده در دولت روحانی کار را برای دولت سیزدهم بسیار سخت کرده است. حتی در زمان جنگ معیشت مردم بهتر از زمان دولت تدبیر و امید بود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۴:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه رانت، حجم نقدینگی و تورم ایجاد شده در دولت روحانی کار را برای دولت سیزدهم بسیار سخت کرده است، گفت: حتی در زمان جنگ معیشت مردم بهتر از زمان دولت تدبیر و امید بود.
آرتان پرس   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۳:۰۴    
نوسانات قیمت دلار در روزهای اخیر کام بسیاری از سرمایه گذاران و تجار را تلخ کرده است. دولت به اندازه کافی نقدینگی را از جامعه حذف کرده و حالا با رشد قیمت دلار به رکود هر چه بیشتر بازار هجمه وارد می کند. ادامه این روند می تواند اقتصاد ایران را در حوزه ارزی با فاجعه رو به رو کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
محسن عباسی، تحلیلگر بازار سرمایه نوشت: بورس بدون خاصیت تورم زایی و با شناوری خوب می تواند نقدینگی بزرگی را در خود جای دهد. p.e بورس اصلاح خوبی داشته است و آماده جذب نقدینگی است.
تحلیلگران می گویند یکی از دلایل اصلی رشد پرقدرت شاخص بورس و تزریق نقدینگی به بازار سهام، افزایش قیمت دلار بوده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها - طی سال های گذشته با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی، بسیاری از واحدهای صنعتی استان ایلام از چرخه تولید خارج شدند که این امر به بیکاری صدها کارگر این واحدها منجر شد.
موج   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۴۱    
مدیرعامل تامین سرمایه تمدن بیان داشت: نقدینگی پیشران بازار سرمایه در کشور است و سایر فاکتورها پیشران نیستند.
سیتنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۶    
مدیریت دارایی و بدهی ALM یکی از ابزارهای مدیریت استراتژیک برای مدیریت ریسک نرخ بهره و نقدینگی در بانک ها و موسسات مالی و اعتباری است.
خبر خودرو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۲۴    
به گزارش خبرخودرو، نایب رئیس انجمن تخصصی صنایع همگن نیرومحرکه و قطعه سازان خودرو استان تهران ضمن اشاره به لزوم ورود دولت جدید به حل مشکلات نقدینگی و فضای نامناسب کسب و کار در صنعت خودروسازی گفت: آزادسازی واردات منوط بر لغو تحریم ها است و تقاضای خودروهای کم تیراژ در بازار اندک است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۱۴    
بسیاری از افراد در کودکی آرزوی داشتن دستگاه چاپ پول را داشته اند تا با چاپ پول هرآنچه نیاز دارند را به دست آورند، اما کودکان از آثار چاپ پول بر اقتصاد اطلاعی ندارند ...
پول نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۰:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
حیدری بیان کرد: سرمایه گذاران در یک بازه زمانی به این نتیجه رسیده بودند که تنها بازاری که دولت از آن حمایت می کند، بازار سرمایه است که این بازار می تواند از ذوب شدن نقدینگی و یا سرمایه مردم جلوگیری کند
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۹:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه ایران در یادداشتی نوشت: مهم ترین عاملی که باعث می شود پول ملی کاهش پیدا کند رشد نقدینگی است یعنی همان خلق پول ملی. اگر این خلق پول در اقتصاد بیش از اندازه و به شکلی نامتعادل انجام شود این باعث می شود که ارزش پول ملی و قدرت خرید ریال کاهش پیدا کند.
ایبنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۸:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
یک کارشناس اقتصادی گفت: علاوه بر مسئله رشد نقدینگی و تورم، نظارت بر بانک ها و موسسات پولی و اعتباری نیز یکی از چالش های مهم بانک مرکزی در دولت جدید خواهد بود.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
استاد اقتصاد دانشگاه اهواز گفت: به دلیل کاهش درآمد های نفتی و اینکه دولت نمی تواند با فروش اوراق که سودی کمتر از تورم دارد از مردم استقراض کند باعث می شود تا دولت راهی جز چاپ پول برای جبران کسری بودجه نداشته باشد.
روزنامه تعادل   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۲:۳۷    
موضوع استقراض دولت از بانک مرکزی و چاپ اسکناس بدون پشتوانه یکی از تصمیماتی است که متاسفانه دولت دوازدهم برای جبران کسری بودجه خود از آن بهره برده است
افراد حقوقی در بورس امروز 315میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین ورود پول حقیقی به بورس یا فرابورس مربوط به گروه محصولات شیمیایی و همچنین سهام پارسان بود.
ایران تا آغاز به کار دولت سیزدهم زمان چندانی باقی نمانده است و باید دید وزیر پیشنهادی نیرو چه برنامه هایی برای صنایع آب و برقی دارد؛ صنایعی که طی بیش از یک دهه گذشته، تجارب تلخ و خسارت باری از بحران نقدینگی و رکود دیده اند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۰۰:۱۰    
دنیای اقتصاد: تزریق منابع مالی به صنعت در ماه های ابتدایی سال 1400 چه وضعیتی داشته است؟ بررسی وضعیت وام های تولید در فروردین و اردیبهشت 1400 از افزایش نیاز بنگاه ها به اخذ دو وام تولید خبر می دهد. در عین حال دامنه تزریق این وام ها گسترده شده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۲۰:۱۰   + ۵ سایت دیگر  
معاون امور بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی اصفهان گفت: مشکل دامداران تامین نقدینگی است و اگر در بازار شیر خام و گوشت قرمز تحرکی ایجاد شود می توانیم از این مشکلات عبور کنیم.
جماران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۹:۱۰   + ۲۶ سایت دیگر  
جی پلاس؛ حدود یک ماه است که خودروسازان کشور فروش فوق العاده خود را متوقف کرده اند. به نظر می رسد این خودروسازان قصد دارند فروش فوق العاده خود را به بعد از روی کار آمدن دولت جدید موکول کنند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۸:۵۸    
فعالان حوزه شمش القایی توسط دولت حمایت نشده اند و همچنین طی هفته های اخیر به جز مشکل در بحث تولید، نقدینگی و سرمایه در گردش و استفاده از مواد اولیه حتی موفق نشدند تعهدات خود را اجرایی کنند.
در جریان معاملات روز شنبه، تزریق حجم قابل توجهی نقدینگی از سوی بازیگران حقیقی به سمت بورس تهران، نقطه عطفی در معاملات بود. به واسطه این حجم کوچ نقدینگی، شاخص کل توانست در روندی قابل توجه رشد بیش از 2.6 درصدی را ثبت کند و از مرز یک میلیون و 350هزار واحد عبور کند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۵:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
براساس آمار سال پایه 90 نسبت نقدینگی به تولید ناخالص داخلی به 103 درصد رسیده بود اما طبق ارقام جدید بانک مرکزی از تولید ناخالص داخلی به قیمت جاری و برمبنای سال پایه 95، این نسبت به 90.4 درصد تغییر کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۴:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : روز شنبه 9 مرداد ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و 311 میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد که نسبت به روز چهارشنبه بیش از 3 هزار برابر بیشتر شده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۲:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس با بیان اینکه برای واکسیناسیون 70 درصد جمعیت کشور نیاز به 140 میلیون دوز واکسن داریم، گفت: تاکنون حدود 12 تا 13 میلیون نفر در برابر کرونا واکسینه شدند که سه میلیون نفر در دو نوبت و مابقی هم در یک نوبت واکسن را دریافت کردند.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۲۵   + ۴۷ سایت دیگر  
تامین اکسیژن بیماران نیازمند هزینه بالایی است و قیمت اکسیژن مایع افزایش یافته است که این موضوع سبب شده تا بیمارستان در نقدینگی مشکل داشته باشد دچار چالش می شود.
بانک ملی   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک سرمایه موردنیاز بنگاه های تولیدی برای پرداخت هزینه های کوتاه مدت خود اعم از حقوق و دستمزد کارکنان و هزینه های جاری نظیر آب، برق، گاز، خرید مواد اولیه، لوازم یدکی ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
در حالی که بودجه های عمرانی روز به روز نسبت به هزینه اجرای پروژه کوچک تر می شود، نقدینگی موجود در جامعه مدام در حال رشد است، یکی از روش های هدایت این نقدینگی استفاده از آن در تامین مالی پروژه ها است که برای مردم منفعت دارد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۰:۰۸    
احسان ارکانی با اشاره به ضرورت پایان دادن به روند خسارت بار چاپ اسکناس با حضور دولت جدید گفت: چنانچه برای پایان دادن به پولی سازی کسری بودجه اقدام نشود، نقدینگی افسارگسیخته راهی بازارهای سوداگرانه می شود و باز هم تکانه های تورمی در بازارهای ارز، طلا، خودرو و... ایجاد خواهند شد.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۵۶   + ۳۳ سایت دیگر  
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه اثر تورمی که از کانال رشد نرخ سهام ایجاد می شود، در مقابل اثر تورم کوه نقدینگی پر کاهی هم نیست، گفت: ریشه اصلی تورم در رشد پایه پولی و رشد نقدینگی است و آنجا تورم ساخته می شود، افزایش قیمت سهام هیچ تاثیری بر روی تورم ندارد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۱۷    
ارزش کل صندوق های با درآمد ثابت در هفته نخست مرداد 1400، برابر با 349 هزار و 196 میلیارد تومان رسید و در مقایسه با هفته گذشته، بیش از 10 همت دارایی به این صندوق ها افزوده شد تا بتواند خروج نقدینگی 9 هزار میلیارد تومانی نقدینگی که طی هفته گذشته از این صندوق ها خارج شده بود را جبران کند.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۹:۰۷    
ارزش کل صندوق های سرمایه گذاری در سهام منتهی به هفته ابتدایی مردادماه نسبت به هفته گذشته خود باردیگر شاهد خروج نقدینگی از این صندوق ها بود به شکلی که این هفته خروج نقدینگی نسبت به هفته های گذشته، تقریبا 3 برابر بود و با خروج 698 میلیارد تومان دیگر، ارزش این صندوق ها تا 8 مردادماه ...
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۸:۱۲    
سهامداران عزیز باید توجه داشته باشید که بازار جبهه احتیاط به خود گرفته و بعضا صدای تعدیل منفی به زیر گوش تابلوی بورس رسیده اما؛ این سهامداران هستند که نباید درگیر تله های هیجانی شوند و پول پارک شده در بیرون از بورس را باید شرطی کرده تا این نقدینگی به زیر تابلو بیاید.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرونده مسکن مهر به زودی بسته می شود، گفت: عمده واحدهای مسکن مهر در دولت تدبیر و امید احداث شد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۰۰:۲۲    
عبدالمجید شیخی گفت: مشکلات اقتصادی امروز کشور نتیجه سوءمدیریت اقتصادی روحانی و کسانی است که به تئوری های غربی در اقتصاد و سیاست اعتماد کرده و منابع مالی گسترده ای در دست داشتند و روحانی زمین سوخته را تحویل دولت بعدی می دهد.
معاملات بازار سهام کشور در نخستین هفته مرداد ماه با رشد 4/ 0درصدی شاخص کل به پایان رسید. همزمان با صعود شاخص سهام طی هفته گذشته، افزایش تقاضا در برخی صنایع مشهود بود.