شنبه ۰۴ بهمنساعت ۱۷:۲۱Jan 2021 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «غلظت خون»

خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۶ - ۰۹:۵۷    
آب "پرتقال"، اثر مقوی و نشاط آور دارد و با مصرف آن، غلظت خون کاهش می یابد. "پرتقال" را می توان محافظ سیستم عروقی بدن به شمار آورد.
فرارو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۰ - ۰۲:۳۵   + ۱۸ سایت دیگر  
فرارو- اگر با دقت به نسخه ای نگاه کنید که پزشک برای شما نوشته است و با آن روانه آزمایشگاه تشخیص طبی شده اید، می بینید که پای ثابت بیشتر آزمایش ها تست CBC است. ...
خبر فوری   ۱۳۹۹/۰۹/۲۷ - ۱۹:۲۳    
علیرضا یارقلی در گفتگو با خبر فوری افزود: استفاده از آش ترش برای رفع غلظت خون توصیه می شود. استفاده از دم نوش آویشن و 10عدد عناب نیز توصیه می شود. بعد از رفع بد انباشت باید از غذاهای غلیظ دوری کنیم و هرروز 15 مرتبه هر بار یک دقیقه در طول روز ورزش کنیم. این گفتگو را بشنوید.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۴:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس بخش هماتولوژی، آنکولوژی بیمارستان شریعتی گفت: غلظت خون های ثانویه عمدتا به مصرف سیگار و قلیان و همچنین زندگی در ارتفاعات و شهرهای با آلودگی بسیار بالا ارتباط پیدا می کنند. غلظت خون به صورت ثانویه در نتیجه کمبود اکسیژن در خون رخ می دهد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۱۳:۰۰   + ۳۹ سایت دیگر  
رئیس انجمن سکته مغزی ایران : براساس برخی تحقیقات در سراسر جهان، کرونا می تواند سبب افزایش غلظت خون و احتمال لخته سازی در رگ های بدن شود و خطر حوادث عروقی را چه قلبی و چه مغزی افزایش دهد.
زیمد   ۱۳۹۹/۰۹/۱۱ - ۰۸:۵۹    
از غلظت خون چه می دانید؟ بیماری که فقط برای افراد مسن نیست و گاهی دیگر افراد در سنین کمتر هم دچار آن می شوند. در ادامه علائم و درمان غلیظ شدن خون را بخوانید. ...
همگردی   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۲۱:۱۰    
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است. ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۹:۵۶    
کیوی این میوه پرزدار، دارای مواد غذایی بالا و میزان کالری بسیار پایینی است، به این خاطر در رده میوه های بسیار مفید قرار دارد. این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی که بر سطح تری گلیسیرید دارد، از غلظت خون می کاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته ها جلوگیری می کند.
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۲۳:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
افزایش تعداد گلبول های قرمز خون در واحد حجم را غلظت خون می گویند
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۱۱:۱۳    
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
روز پلاس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۶:۰۰   + ۶ سایت دیگر  
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۱ - ۱۷:۴۵    
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۰۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری ؛ افزایش تعداد گلبول های قرمز در واحد حجم خون را اصطلاحا غلظت خون می گویند، در این حالت تعداد هموگلوبین های خون فرد بیمار بیشتر از یک فرد عادی است . ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۲۲:۲۷    
غلظت خون بیماری شایعی است که در مردان بیشتر از زنان دیده می شود؛ خون از دو قسمت پلاسما و گلبول ها تشکیل شده است که در صورتی که نسبت یا درصد ترکی به خون تغییر یابد بیمار دچار غلظت خون یا پلی سیستمی می شود.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۶:۵۵   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ ایرنا نوشت: برای تهیه آب زرشک می توانید از زرشک پلویی و زرشک سیاه استفاده کنید، اما بهتر است از زرشک سیاه استفاده شود. حتی اگر به زرشک تازه دسترسی ندارید، از زرشک منجمد شده استفاده کرده و آب زرشک تهیه کنید ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۴:۳۰    
غلظت خون با خوردن مویز کاهش می یابد، رگ های خونی منبسط می شوند و خون می تواند با سرعت بیشتری در بدن جریان یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۳:۰۰   + ۳۳ سایت دیگر  
غلظت خون با خوردن مویز کاهش می یابد، رگ های خونی منبسط می شوند و خون می تواند با سرعت بیشتری در بدن جریان یابد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
از علائم غلظت خون می توان به گرفتن دست و پا،ضعف و بی حالی و... اشاره کرد
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
بیشترین تعداد سکته مربوط به اول صبح است. وقتی فردی شام پرچربی بخورد، حدود 8 ساعت بعد شیرابه غذا از معده، وارد روده ها می شود و چربی زیادی جذب خون می شود به این ترتیب ویسکوزیته و غلظت خون بالا می رود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۰۹:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
حتما نام غلظت خون به گوشتان خورده است، نوعی بیماری که باعث کند شدن حرکت خون در رگ و قلب ها شده که با گرفتگی اندام هایی نطیر دست و پا موحب سکته مغزی خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۰۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ممکن است غلظت خون داشته باشید، برخی دمنوش ها رقیق کننده خون هستند و مانع از لخته شدن خون و گرفتگی رگ ها می شود. در این مطلب با دمنوش های رقیق کنند خون آشنا می شوید.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۱۰:۴۶    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۰:۴۵   + ۱۶ سایت دیگر  
گروه علمی: بیشترین تعداد سکته مربوط به اول صبح است. وقتی فردی شام پرچربی بخورد، حدود 8 ساعت بعد (یعنی صبح خیلی زود که هوا هنوز تاریک است) شیرابه غذا از معده، وارد روده ها می شود و چربی زیادی جذب خون می شود به این ترتیب ویسکوزیته (چسبندگی) و غلظت خون بالا می رود ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۰:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
غلظت خون بالا بیماری ای است که در آن سلول های قرمز افزایش می یابند و افراد مبتلا، هموگولوبین و یا هماتوکریت بیشتر از حد معمول در خون خود دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۱۸:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
خبر های پربازدید گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان را در این بسته خبری مشاهده می کنید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ - ۰۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
موشن گرافیکی منتشر شده که راه های درمان غلظت خون را معرفی کرده است.
تیتر برتر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۳:۰۵    
غلظت خون یکی از عارضه هایی است که با علائمی همراه است که در ادامه به بررسی نشانه های اصلی آن می پردازیم.
میزان   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۴:۳۵    
خبرگزاری میزان- اینفوگرافیک زیر قصد دارد تا شما را با روش های تغذیه مناسب برای درمان غلظت خون آشنا کند. تاریخ انتشار: 14:31 - 25 تیر 1399 - کد خبر: 637865
هشدار نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۰۷:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
24 تیر 1399 - 17:28 تدابیر ویژه تغذیه ای برای درمان "غلظت خون" / هرقدر غذا رقیق تر باشد، به رقت خون کمک می کند و عکس آن، غذاهای خشک و سفت، خون را غلیظ می کند؛ در این مطلب به تدابیر ویژه تغذیه ای طب سنتی برای درمان "غلظت خون" اشاره شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۲:۴۴    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۹:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
هر قدر غذا رقیق تر باشد، به رقت خون کمک می کند و عکس آن، غذا های خشک و سفت، خون را غلیظ می کند؛ در این مطلب به تدابیر ویژه تغذیه ای طب سنتی برای درمان غلظت خون اشاره شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۱۲:۰۷   + ۲۳ سایت دیگر  
از منظر طب سنتی "غلظت خون" به کثیفی خون، سنگینی خون یا هر چیزی که باعث نزول کیفیت خون شود، گفته می شود؛ در این مطلب به نشانه های عمده غلظت خون اشاره شده است.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۶:۵۶    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۴:۰۸    
1. نان سبوس دار آمینو اسید، بلوک های پروتئین هستند و در اکثر مواد غذایی یافت می شوند. یکی از کارکردهای مهم اسیدهای آمینه، ارسال پیام به سیستم عصبی مرکزی شما است. پروتئین ها و اسیدهای آمینه نقش مهمی در عملکرد طبیعی مغز دارند، به خصوص قبل از تولد وقتی که غلظت خون جنین در حال رشد باشد ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ - ۲۱:۳۶   + ۲۲ سایت دیگر  
سعید مرادی پور متخصص تغذیه با اشاره به خواص "سیر سیاه" اظهار کرد: با توجه به ارزش غذایی و تأثیرات سیر سیاه، توصیه می کنیم این ماده ارزشمند را در رژیم غذایی خود بگنجانید چرا که سیر سیاه ضمن جلوگیری از بیماریهای قلبی، باعث کاهش فشار خون شده و غلظت خون را کاهش می دهد. ...
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۲ - ۲۰:۴۲   + ۱۴ سایت دیگر  
از بین بردن غلظت خون برای جلوگیری از لخته شدن خون و به دنبال آن سکته های مغزی و قلبی از اهمیت بالایی برخوردار است که در این راه اگر از خوراکی های طبیعی استفاده شود بسیار مفید است.
دانا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۵ - ۱۰:۵۲    
قارچ ماده و اخلاط خیلی غلیظی در بدن تولید می کند، غلظت خون را بالا می برد و در نتیجه ممکن است منجر به عوارضی بشود. بیماری های سوداوی را زیاد می کند.
فانوس   ۱۳۹۹/۰۲/۱۳ - ۱۱:۵۵    
مواظب خون خود باشید چرا که غلظت و لخته خون ممکن است به سکته های قلبی منجر شود؟
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۲/۱۱ - ۱۲:۳۶    
بیماری سنگ کلیه به دلیل افزایش غلظت خون و افزایش مواد معدنی درون خون اتفاق می افتد و تحقیقات نشان داده است فعالیت بدنی هرچند سبک بر کاهش میزان ریسک ابتلا به این بیماری اثر دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۰:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
بیرجند- مدیر مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاددانشگاهی خراسان جنوبی گفت: مصرف برخی از دمنوش های گیاهی در سحر و افطار از افزایش غلظت خون و سردرد در ایام روزه داری جلوگیری می کند.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۳۱ - ۱۲:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
مردم نیوز :کیوی این میوه پرزدار، به دلیل دارا بودن مواد غذایی در رده میوه های بسیار مفید قرار دارد. این میوه به دلیل خاصیت کاهندگی که بر سطح تری گلیسیرید دارد، از غلظت خون می کاهد و از تنگ شدن عروق و بروز انواع سکته ها جلوگیری می کند ...
سیمرغ   ۱۳۹۹/۰۱/۰۱ - ۲۳:۴۸    
تنها راهی که نشان می دهد فردی غلظت خون دارد یا نه، دادن آزمایش خون و اندازه گیری (اچ.تی.سی) هماتوکریت است
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۱۳ - ۱۵:۰۰    
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : بیماری غلظت خون چگونه ایجاد می شود و چه علائمی دارد؟ چطور می توان از غلظت خون پیشگیری کرد و این مشکل خون را درمان کرد؟ در ادامه همراه ما باشید تا به پاسخ سوالهایتان برسید. درمان، علائم و پیبشگیری از غلظت خون ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۸/۱۱/۲۴ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
از علائم بالینی بیماری غلظت خون می توان به برافروختگی پوست صورت، قرمزی چشم ها، اختلالات هوشیاری، منگی، سردرد، خواب آلودگی و گزگز دست و پا اشاره کرد.
ناطقان   ۱۳۹۸/۱۱/۱۵ - ۱۰:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
شربت سرکه انگبین خون را تصفیه و غلظت خون را هم برطرف می کند؛ شربت سرکه انگبین تاثیر چشمگیری در پاکسازی معده، کبد، کلیه ها و مجاری ادراری و دفع سنگ کیسه صفرا و کلیه دارد.
روزنامه اصفهان زیبا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۴ - ۰۹:۳۷    
در حالی که امروزه بیشتر خانواده ها به جمع آوری و ذخیره غذا در فریزر عادت دارند، شاید از عوارض آن غافل مانده اند. غذای فریز شده آرام آرام ماهیت ماده غذایی خود را از دست داده و خواصش کمتر شده و حتی طعم آنها نیز تغییر خواهد کرد. انجماد غذا، دشمن اصلی ویتامین ها به خصوص ویتامین e است ...