شنبه ۰۳ آبانساعت ۱۷:۲۹Oct 2020 24

جدیدترین‌های «عادات غذایی»

روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۰۳ - ۰۲:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
دبیر و نایب رئیس انجمن تغذیه ایران با تاکید بر نقش موثر اصلاح عادات غذایی در تقویت سیستم ایمنی افراد و پیشگیری از بروز بیماری ها، با اشاره به نکات مهم تغذیه ای در این رابطه، مواد غذایی موثر بر کاهش فاکتورهای التهابی در بدن ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۲ - ۰۸:۲۸   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر و نائب رئیس انجمن تغذیه ایران با تاکید بر نقش موثر اصلاح عادات غذایی در تقویت سیستم ایمنی افراد و پیشگیری از بروز بیماری ها، با اشاره به نکات مهم تغذیه ای در این رابطه، مواد غذایی موثر بر کاهش فاکتورهای التهابی در بدن ...
دیار میرزا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۹:۱۰   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: طرح کوچ (کنترل وزن و چاقی دانش آموزان) با هدف افزایش فعالیت های بدنی، عادات غذایی مناسب و ارتقای سبک زندگی سالم از امروز در همه مدارس گیلان آغاز شد.
تابش کوثر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۵:۲۶   + ۱۶ سایت دیگر  
رضا ملک زاده با حضور در برنامه طبیب با اشاره به اینکه یک مشکلی که در ایران داریم مشکل چاقی و پر وزنی است، تصریح کرد: افرادی که چاقند مستعد دیابت، فشار خون و بیماری های قلبی هستند ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۰:۰۹    
کمبود فعالیت های جسمانی، عادات غذایی ناسالم و استرس عواملی هستند که باعث ایجاد چاقی موضعی شده و ابتلا به بیماری های دیگری چون فشارخون بالا، بیماری های قلبی و دیابت را در پی خواهند داشت.
حوزه   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ دیوان عالی در هند درخواست ارائه شده از سوی یک سازمان افراطی هندو را که خواستار ممنوعیت ذبح حلال شده بود رد کرده و گفت که دادگاه نمی تواند در عادات غذایی مردم دخالت کند.
تدبیر و امید   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۴:۴۱   + ۲۰ سایت دیگر  
حاجبی با تاکید براینکه تغذیه سالم جزئی از شیوه زندگی سالم است، اظهار کرد: تغذیه سالم می تواند در سلامت روان هم آثار مثبت داشته باشد. تغذیه سالم الزاما تغذیه گران نیست بلکه تغذیه ای است که متخصصان تغذیه آن ها را توصیه کرده اند ...
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۲۲:۴۹    
یکی از بدترین عادات غذایی که باعث افزایش وزن هم می شود، پرخوری های آخر شب می باشد. برای مهار و ترک عادت پرخوری شبانه از این ترفندهای ساده استفاده کنید.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۱ - ۲۰:۴۱   + ۱۰ سایت دیگر  
دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا می گویند افراد تازه ازدواج کرده تمایل دارند تا از عادات غذایی سالم تری پیروی کنند.
هزار ماسوله   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۲۱:۳۷    
روزهای ماندن در خانه برای پیشگیری از ابتلا و یا انتقال کرونا ویروس کووید 19 می تواند فرصت بسیار خوبی برای تقویت عادات تغذیه ای صحیح و ترک عادات غذایی نامناسب باشد .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۰:۰۲   + ۶ سایت دیگر  
کاهش سطح چربی در بدن باعث بهبود روند سلامت می شود؛ بنابراین باید همیشه از عادات غذایی مناسب پیروی کنید و در زمان خرید و مصرف مواد غذایی به نکات مختلفی دقت داشته باشید.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۵۶    
روزگاری اعتقاد بر این بود که قند زیاد موجب بیش فعالی کودک می شود. اما تحقیقات به روشنی نشان داده است که تغذیه و عادات غذایی باعث بیش فعالی نمی شوند. با این حال گفته میشود برخی از نشانه ها وجود دارد که کودکان با اختلال بیش فعالی از نظر متابولیکی با دیگران متفاوتند ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
محمد علی رستمیان/ مدیرعامل شرکت زمزم ایران این روزها با تغییر شیوه زندگی در کشورهای صنعتی و درحال توسعه و وجود عوامل مستعد کننده ای نظیر چاقی، استرس، کم تحرکی و عادات غذایی ناصحیح شیوع بیماری هایی نظیر فشار خون بالا، اختلالات چربی، افزایش قند خون و... به شدت افزایش یافته است.
فرتاک نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۱۹    
استفاده بیش از حد از نوشیدنی ها و غذاهای فست فودی می تواند تاثیرات زیادی در داخل بدن شما داشته باشد. هنگامی که کلمه تغذیه را می شنویم غالبا رژیم های لاغری و چاقی، آب میوه های طبیعی و یا مکمل های غذایی به ذهن می رسد ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۰۳ - ۰۷:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
ارتباط تنگاتنگ عادات غذایی با همه گیری کووید19 غیرقابل انکار است. استرس، قرنطینه و مشکلات اقتصادی موجب شده بسیاری از ما در پی استفاده از فست فودها باشیم اما این رژیم غذایی تنها موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن و در نهایت خطر بیشتری برای ابتلا به کرونا می شود.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۲۰    
اغلب بیماری های روده به دلیل عادات غذایی اشتباهی که دارید ایجاد می شود پس برای سلامت روده ها این عادت های غلط را بدانید و ترک کنید.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۴:۱۵   + ۷ سایت دیگر  
مطالعه ای که توسط آکادمی تغذیه و بنیاد رژیم غذایی آمریکا انجام شده تایید می کند که والدین پتانسیل قابل توجهی برای تأثیرگذاری بر رفتار فرزندان خود دارند و این شامل عادات غذایی و فعالیت بدنی آن ها نیز می شود.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۷    
طی 20 سال اخیر شمار کودکان مبتلا به چاقی در کشور 3 برابر شده و حدود 10 درصد کودکان 6 ساله و 17 درصد 15 ساله ها مبتلا به چاقی مزمن هستند. به گزارش ایرنا، نایب رئیس انجمن پیشگیری و درمان چاقی در این باره گفت: یکی از مهم ترین عوامل تغییر عادات غذایی در میان کودکان ...
اقتصاد آنلاین / همشهری   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۲:۱۶   + ۲۰ سایت دیگر  
طی 20 سال اخیر شمار کودکان مبتلا به چاقی در کشور سه برابر شده و حدود 10 درصد کودکان 6 سال و 17 درصد 15 ساله ها مبتلا به چاقی مزمن هستند.
شفا آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
شفاآنلاین سلامت شفاآنلاین : کیانوش جهانپور مدیر روابط عمومی وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی در یک پیام توئیتری از مردم خواست تا به برچسب موجود بر روی مواد غذایی برای اصلاح عادات غذایی توجه کنند و همچنین در استفاده از کره های گیاهی و جانوری احتیاط کنند. او در صفحه توئیتر خود نوشت: ...
روزنامه شهروند   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۰۹:۳۰   + ۳۶ سایت دیگر  
[شهروند] این روزها شاهد بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی جدید هستیم، آن هم در شرایطی که کرونا سایه خود را بر نقاط مختلف کشور گسترده و نگرانی هایی را درباره سلامت دانش آموزان رقم زده است ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۳:۰۰    
ایسنا/خراسان رضوی عادات غذایی کشور چهارفصل گرجستان از لحاظ جغرافیایی، تحت تاثیر فرهنگ های متفاوت از شرق و غرب بوده است. مردم گرجستان نیز در دوران پس از جنگ توانستند با استفاده از ادویه هایی که به کشورهای دیگر تعلق داشت و از طریق جاده ابریشم به این کشور راه پیدا کرده بود ...
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۰۹:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
عادات غذایی شما می تواند منجربه چاقی شود. بنابراین نحوه خرید کردن بسیار حائز اهمیت است، در این مقاله به برخی نکات مهم اشاره می کنیم.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۲۱:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
عادات غذایی غلط و احساس خستگی مدوام، مویز و خواص معجزه آسای آن، طبع به گرم است یا سرد، کاهش خطر پارکینسون با رژیم غذایی مدیترانه ای و گردو مغذی ترین آجیل برای بدن را در بسته خبری سلامت ایمنا بخوانید.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۹:۴۵    
احساس خستگی مداوم، نوعی واکنش بدن برای ذخیره انرژی در مواقعی است که انرژی لازم و مورد نیازش را دریافت نمی کند.
میهن نوین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۲۳:۰۱    
مصرف برخی غذاهای ناسالم موجب تضعیف سیستم ایمنی بدن انسان می شود، در ادامه از عادت های غذایی ناسالم که به سیستم ایمنی بدن آسیب می رسانند مطلع خواهید شد.
نی نی بان   ۱۳۹۹/۰۶/۰۳ - ۱۰:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
عادات غذایی صحیح و عادت داشتن به فعالیت بدنی نیز امری است که از سنین کودکی شکل می گیرد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۲۴ - ۱۳:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
بیماری قلبی هر روز جان بسیاری از افراد در سراسر دنیا می گیرد و با توجه به تغییر سبک زندگی مردم آمار جانباختگان بیماری های قلبی رو به افزایش است. عادات غذایی غلط، استرس و اضطراب ناشی از زندگی در شهرهای شلوغ و صنعتی همچنین نگرانی های ایجاد شده بر اثر مشکلات متعدد زندگی ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۲۱ - ۱۲:۰۵   + ۲۷ سایت دیگر  
گروه علمی: رژیم های سخت و ورزش های شدید، هیچ کدام روش مناسبی برای کاهش وزن محسوب نمی شوند. کاهش وزن بدون داشتن رژیم غذایی سالم، متعادل و کم کالری دشوار است این امر به انگیزه عالی و کنترل قوی عادات غذایی نیاز دارد. غذا راکامل بجوید ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۹:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
آرزو کاوه ئی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان کرد: یکی از شاخص های مهم و تعیین کننده وضعیت تغذیه ای گروه سنی نوجوانان عادات غذایی غلط و مصرف تنقلات ناسالم است ...
اخبار رسمی   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۵:۴۳    
سه شنبه 99/5/14 ، اصفهان , (اخبار رسمی) : بی اشتهایی یا بد غذای کودک یکی از مشکلات جدی تغذیه ای است چرا که ممکن است منجر به سوء تغذیه جدی شود.
میهن صنعت   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۴:۵۲    
در این بخش با چند روش تضمینی برای چاق شدن صورت آشنا می شویم. لاغر شدن صورت می تواند چهره ما را بد نشان دهد. ورزش های سنگین، عادات غذایی بد و مصرف سیگار و همچنین مواد مخدر دلایل عمده لاغر شدن بیش از حد صورت می باشند. چه راه هایی برای چاق شدن صورت وجود دارد؟ کدام روش ها سریع تر و بهتر هستند؟
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
بررسی یک پژوهش نشان می دهد عادات غذایی در مناطق مختلف جغرافیایی چه به لحاظ میزان کالری مصرفی و چه به لحاظ ترکیب سبد غذایی، بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و نمی توان تنها از یک سبد به عنوان سبد مورد استفاده در مطالعات فقر و امنیت غذایی استفاده کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۷ - ۰۸:۳۶   + ۱۱ سایت دیگر  
بررسی یک پژوهش نشان می دهد عادات غذایی در مناطق مختلف جغرافیایی چه به لحاظ میزان کالری مصرفی و چه به لحاظ ترکیب سبد غذایی، بسیار با یکدیگر متفاوت بوده و نمی توان تنها از یک سبد به عنوان سبد مورد استفاده در مطالعات فقر و امنیت غذایی استفاده کرد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۲۳:۰۱    
قصد دارید تغییر مثبتی در عادات غذایی تان داشته باشید و به تبع آن زندگی سالم تری را تجربه کنید؟ شاید لازم باشد بیشتر چای بنوشید، آن هم چای سبز.
حامیان ولایت   ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ - ۱۳:۱۹    
از آشپزهای ماهر دوره صفوی، دو کتاب یا رساله باقی مانده و به دست ما رسیده است؛ یکی رساله کارنامه ، نوشته حاجی محمد بغدادی، آشپز دربار شاه اسماعیل صفوی و دیگری، ماده الحیوه نوشته نورا... خان، آشپز شاه عباس یکم. ...
خلیج فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۰۶:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
خلیج فارس:تصحیح عادات غذایی و ورزش منظم از کلیدهای کاهش وزن افراد مبتلا به دیابت است، اما گاهی تبدیل این امور به عادات روزانه، بسیار چالش برانگیز است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۱۵ - ۰۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
کارشناس برنامه تغذیه نوجوانان در دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت گفت: ایام قرنطینه فرصت مناسبی است تا کودکان و نوجوانان در جمع خانواده عادات غذایی خود را اصلاح کنند.
آفتاب نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۰۳:۱۰    
یک پژوهشگر طب سنتی گفت: استفاده از نسخه های طبیعی، درمان مشکلات صفراوی و ترک عادات غذایی نادرست در درمان جوش های پوستی بسیار موثر است.
شیعه نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۲۰    
اگر دچار عوارضی چون نفخ شدید و آروغ زدن و دفع گاز بدون اختیار هستید و علائم شما با اصلاح عادات غذایی بهبود نیافته است می بایست با پزشک متخصص مشورت نمایید و نیز اگر به عوارضی به شرح زیر مبتلا می باشید:
دانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۳:۴۷    
افرادی که پا به سن میگذارند باید عادات غذایی قدیم شان را فراموش کنند و به عادت های جدید روی بیاورند تا مشکلی جدی در سلامت شان بوجود نیاید. در ایران امید داشتن به زندگی افزایش پیدا کرده و در عصری که ما زندگی میکنیم خوشبختانه افراد متعددی هشتاد سالگی را تجربه می نمایند ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۸:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی در خوزستان گفت: کبد چرب از جمله بیماری هایی به شمار می رود که علائم ظاهری خاصی ندارد و این احتمال وجود دارد که فرد تا مدت ها از ابتلا به آن بی خبر باشد.
بهداشت نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۰۴ - ۲۳:۰۲    
اگر تا به حال خود را به نوشیدن یک فنجان چای سبز وقتی که از خواب بیدار می شوید، عادت نداده اید بهتر است هر چه زودتر این عادت را به عادات غذایی تان اضافه کنید. ترکیبات آنتی اکسیدان خاص موجود در چای سبز از بدن ما در برابر بیماریهای قلبی، سرطان، چاقی و آلزایمر محافظت می کند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۳/۲۸ - ۲۰:۲۹    
1. عدم مصرف سبزیجات به میزان کافی مصرف روزانه 2 لیوان سبزیجات یکی از موارد ضروری در یک رژیم غذایی سالم است. عدم خوردن سبزیجات به میزان کافی منجر به 7.6٪ مرگ ناشی از رژیم غذایی، مانند بیماری های قلبی، سکته مغزی و دیابت نوع 2 در سال های گذشته شد ...
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۴:۱۲   + ۷ سایت دیگر  
برترین ها: برای اینکه با خیال راحت و بدون احساس گرسنگی کاهش وزن داشته باشید به شما یک رژیم غذایی کم کالری و سر شار از مواد مغذی و همچنین یکسری از تمرینات چربی سوزی را ارائه می دهیم. فقط با رعایت این رژیم غذایی و 15 دقیقه تمرین صبحگاهی به مدت 30 روز تفاوت را در خود احساس خواهید کرد ...
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، شاید حداقل یک بار تمام ما در طول زندگی خود، مشکل ترش کردن یا ریفلاکس معده را تجربه کرده باشیم و برای رفع این مشکل به مصرف دارو پناه برده باشیم ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۰۰:۰۹   + ۲۰ سایت دیگر  
یک نویسنده لهستانی در کتابی تحت عنوان یک دیکتاتور چه می خورد؟ به عادات غذایی برخی سیاستمداران از جمله فیدل کاسترو و صدام از دید سرآشپزهای آنها پرداخته است ...
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۱۵:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
پوکی استخوان مانند دیابت یا فشار خون بالا از بیماری هایی است که با متعادل نگاه داشتن رژیم غذایی می توان از ابتلا به آن جلوگیری کرد. اگر سابقه پوکی استخوان در خانواده تان باشد، دقت به عادات غذایی اهمیت ویژه ای می یابد و باید برخی مواد غذایی را که برای بافت استخوانی مضر است ...