شنبه ۲۷ شهریورساعت ۱۹:۱۲Sep 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «ضد ویروسی»

سلام نو   ۱۰ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
نیتازوکسانید یک داروی ضد انگل تأیید شده از سوی سازمان غذا و دارو آمریکا است که در صورت مصرف بیش از دوز توصیه شده، غلظت های ضدویروسی را در طول فاصله زمانی مصرف ایجاد می کند.
جام جم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۲۲:۰۷    
یافته های تحقیقات اخیر دانشگاه جورجیا (UGA) نشان می دهد که داروی پروبنسید(داروی مخصوص نقرس) دارای اجزای ضد ویروسی وسیعی است و در نتیجه آن را به کاندید اصلی مبارزه با بیماری کرونا تبدیل می کند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۷:۰۱   + ۲۷ سایت دیگر  
تبخال ناشی از ویروسی به نام هرپس سیمپلکس است. به گزارش سازمان بهداشت ملی بریتانیا، در صورت ابتلا، این ویروس تا آخر عمر در پوست شما باقی می ماند و گاهی باعث بروز تبخال می شود.
مهرصبا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۱۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان ،گیاه گون یا استراگالوس گیاهی است گل دار که در طب سنتی چینی از آن استفاده های فراوانی می شود. گون حاوی آستراگالوس پی ساکارید است که دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی و ضد ویروسی است. ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۸:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مطالعات اخیر نشان می دهد داروی تایید شده پروبنیسید که عمدتا برای درمان نقرس تجویز می شود، خواص ضد ویروسی وسیعی دارد و می تواند به گزینه اصلی برای درمان ویروس کرونا و سایر ویروس های تنفسی شایع و کشنده مانند آنفلوآنزا و ویروس سین سیشیال تنفسی (RSV) تبدیل شود.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۸:۲۴   + ۱۴ سایت دیگر  
عصر ایران: هیچ کسی از بروز تبخال روی صورت یا نقاط دیگر بدن استقبال نمی کند، زیرا علاوه بر آنکه دردناک بوده و توام با خارش است، می تواند زیبایی فرد را هم تحت تاثیر قرار دهد. ...
اقتصاد آنلاین / شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۸:۰۰   + ۱۸ سایت دیگر  
دبیر انجمن فیزیوتراپی ایران به مردم توصیه کرد مراقب عوارض اسکلتی عضلانی دوره حاد بیماری کرونا باشند.
مرکز پردازش بیولوژیکی نوآورانه و کاربردی، موحالی و مرکز منطقه ای بیوتکنولوژی، فریدآباد هند به طور مشترک در حال تحقیق روی عصاره طبیعی سیر به عنوان مهارکننده احتمالی پروتئین ACE2 هستند، گیرنده ای که به عنوان نقطه ورود ویروس کرونا به سلول های انسانی عمل می کند و حاوی اسیدهای آمینه موجود در ویروس است.
اقتصاد آنلاین / فرادید   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۶:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
دز درمان فایزر آنزیمی را که ویروس کرونا نیاز به تکثیر دارد مسدود کرده و به بدن در مبارزه با مزاحم کمک می کند. مولنوپیراویر هم یک نوع داروی ضدویروسی است که برای ایجاد خطا در RNA ویروس طراحی شده و در نهایت مانع از تکثیر آن می شود.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۶:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
دبیر ستاد علمی کووید-19 گفت: داروهای ضد ویروسی فاویپیراویر و رمدسیویر که برای بیماران کرونایی تجویز می شود، بی اثر نیست و باید حتما به موقع تجویز شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۰۷:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
عاطفه عابدینی گفت: هیج جا اعلام نشده است که دارو های ضد ویروسی فاویپیراویر و رمدسیویر که برای بیماران کرونایی تجویز می شود، بی اثر است، چرا چنین دارو هایی بی اثر نیست و اعلام شده است که باید حتما به موقع تجویز شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۲:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
رمدسیویر با نام تجاری وکلوری (Veklury) از دسته داروهای ضد ویروسی است که این روزها به واسطه بیماری کرونا اسم آن را زیاد شنیده اید.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۲:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
شرکت های فایزر و مرک شروع کارآزمایی های بالینی جدید داروهای تجربی ضد ویروسی خوراکی شان برای کووید-19 آغاز می کنند و به این ترتیب رقابت برای ساختن یک داروی با تجویز ساده برای این بیماری بالقوه مرگبار بالا می گیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۰۰:۰۱    
ضدویروس های اندرویدی می توانند بدافزار ها را شناسایی کنند، اگر به هر دلیلی ضدویروسی روی گوشی خود نصب نکرده اید یکسری علایم هشدار دهنده وجود دارند که ممکن است در شناسایی بدافزار ها به شما کمک کنند.
همشهری   ۱۴۰۰/۰۶/۱۰ - ۲۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
شرکت دارویسازی مرک و شرکت همکارش ریجبک بیوتراپیوتیکز می گویند جذب داوطلب برای مرحله نهایی کارآزمایی بالینی داروی تجربی ضد ویروسی شان به نام مولناپیراویر را برای پیشگیری از عفونت کرونا شروع کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
خرم آباد - ایرنا - معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: قطره و اسپری های مخصوص چشم و بینی اثر ضد ویروسی برای مقابله با کرونا ندارند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۰۹:۲۰   + ۱۴ سایت دیگر  
اصفهان-ایرنا- عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: بیماران کرونایی در هفته اول ابتلا نیاز به سی تی اسکن، تجویز آنتی بیوتیک، کورتن، داروهای ضد ویروسی و دکزامتازون و غیره را ندارد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۳:۱۹   + ۹ سایت دیگر  
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد با هشدار به مصرف خودسرانه دارو برای درمان کرونا گفت: مصرف خودسرانه نفازولین برای پیشگیری و درمان بیماری کرونا موجب افزایش فشارخون و مشکلات جدی می شود.
اقتصاد آنلاین / فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۶/۰۲ - ۰۶:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
داروی رمدسیور یک داروی ضد ویروس از خانواده آنالوگ های نوکلئوزید است که در روند تکثیر ویروس اختلال ایجاد می کند.
فرادید   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۲:۰۷    
محققان دریافتند مولنوپیراویر (Molnupiravir)، داروی ضدویروسی که به صورت خوراکی در دسترس است، می تواند جلوی پیشرفت بیماری و بستری شدن در بیمارستان را بگیرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۸ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- رمدسیویر یک داروی ضد ویروسی است که برای بیماران مبتلا به کووید 19 بستری در بیمارستانها کاربرد دارد. این دارو همگام با موج پنجم کرونا اکنون یکی از پرمصرف ترین داروها در ایران و شهرهای بحران زده کرونایی چون مشهد گزارش شده است.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۲۷ - ۱۳:۲۴   + ۵ سایت دیگر  
اسپوتنیک: دشمن شیری؛ محققان روسپوتربنادزور، پروبیوتیک هایی را کشف کرده اند که کروناویروس را سرکوب می کند. محققان روسپوتربنادزور(سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و رفاه انسان) دریافتند که یکی از سویه های لاکتوباسیل ها فعالیت ضد ویروسی علیه کووید-19 از خود نشان می دهد. ...
گیتی آنلاین   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
تشدید پاندمی بیماری کووید-19 و ظهور واریانت های مختلف ویروسی در سراسر جهان بلاتکلیفی های بسیار زیادی را در زمینه واکنش ضد ویروسی دنیا به وجود آورده است؛
پانا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۵ - ۱۸:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران (پانا) - پس از انتشار اخباری از سوی برخی مسئولین مبنی بر قطعیت عدم تأثیر داروهای ضد ویروسی خوراکی مانند فاویپیراویر و رمدیسیویر در درمان کرونا، دبیر کمیته علمی کشور در نامه ای به وزیر بهداشت، ضمن ابراز تعجب از بیان چنین سخنانی، از بیان سخنان غیرعلمی در خصوص بیماری کرونا انتقاد کرد. ...
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۴ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
خبرگزاری ایسنا: آذرماه سال گذشته بود که با شیوع بیماری کروناویروس در کشور، خبر افتتاح رسمی خط تولید داروی رمدسیویر(داروی ضد ویروسی درمان کرونا) به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر بهداشت ...
روز پلاس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۴:۴۷    
نهاد تنظیم مقررات دارویی استرالیا، روز سه شنبه مجوز اضطراری برای داروی ضد ویروسی شرکت داروسازی مرک با نام مولنوپیراویر را صادر کرد.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۲ - ۱۴:۰۳    
داروی ضد ویروسی مولنوپیراویر هر چند هنوز هم در مرحله آزمایشات بالینی قرار دارد، می تواند درمانی اثربخش و سلاحی مهم و قدرتمند در برابر ویروس های کرونا و همه گیری های آینده در اختیار کادر درمان قرار دهد.
برترین ها / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۲۱:۴۷   + ۵۰ سایت دیگر  
انتخاب: نهاد تنظیم مقررات دارویی استرالیا روز سه شنبه مجوز اضطراری برای داروی ضد ویروسی شرکت داروسازی "مرک" با نام مولنوپیراویر را صادر کرد. به نقل از رویترز، مولنوپیراویر نخستین بار برای مقابله با آنفلوانزا تولید شد. تغییراتی در این دارو داده شده است که می توان آن را به شکل قرص مصرف کرد ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۵:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
با توجه به اینکه پیک های کنونی ناشی از جهش های ویروس است و فاویپیراویر جزو داروهای خوراکی ضد ویروسی محسوب می شود که پاسخ دهی به درمان در جهش های ویروس بسیار کم است و به همین دلیل توصیه می کنیم که از فاویپیراویر استفاده نشود.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۱۳:۴۹   + ۳۵ سایت دیگر  
نشان داده شده که بسیاری از داروهایی که تاکنون به عنوان داروی ضد ویروسی مطرح بوده اند، خیلی موثر نبودند به همین خاطر مصرانه به دنبال تجویز دارو برای بیمار بستری در بیمارستان نباشید؛ چرا که این ویروس هنوز درمان خاصی ندارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۰ - ۰۹:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
ریشه شیرین بیان به کاهش سرفه و احتقان کمک می کند، بررسی ها نشان می دهد دمنوش شیرین بیان خاصیت ضد ویروسی و ضد میکروبی دارد.
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۵/۱۷ - ۱۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
رمدسیویر از دسته داروهای ضد ویروسی است که این روزها به واسطه بیماری کرونا اسم آن را زیاد شنیده اید. این دارو با افزایش آمار مرگ و میر ابتلا به کرونا در ایران نایاب شده است.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۰۹:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس zme ، یک داروی رایج که برای کنترل کلسترول و مواد چرب در خون تجویز می شود نیز ممکن است دارای خواص ضد ویروسی ناخواسته باشد و از بیماران در برابر عفونت های کرونا محافظت می کند ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۰۲:۳۳   + ۶ سایت دیگر  
پژوهشگران آمریکایی در بررسی جدید خود، آنزیمی را شناسایی کرده اند که از کار انداختن آن می تواند مقاومت کروناویروس در برابر داروهای ضد ویروسی را از بین ببرد.
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۵/۱۳ - ۱۵:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
گزارش کامل از گزیده خبرهای امروز تابناک با تو را با کلیک بر تیتر آن بخوانید. تصویری از عادل فردوسی پور در کنار دو بادیگارد پارکورکاری که مرزهای پرش را جابه جا کرد ایده های خلاقانه برای سقف چوبی در سبک های گوناگون حس می کنید با آمدن کرونا حافظه تان بد شده؟ ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۲۱:۵۹    
عضو کمیته علمی ستاد مقابله با کرونا گفت: از خواص ضد ویروسی عدس در مقابله با کرونا خبر داد و گفت: نتایج یک مطالعه نشان می دهد که لکتین های موجود در عدس هندی موسوم به دال عدس دارای خواص ضد ویروسی در برابر کرونا ویروس است.
پارس فوتبال   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۰۳:۳۵   + ۴۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از مدیکال نیوز، تا به امروز کروناویروس بیش از 196 میلیون نفر را در سراسر جهان آلوده کرده و بیش از 4.2 میلیون کشته برجا گذاشته است ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۱۰ - ۱۲:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
به گفته ی محققان دانشکده پزشکی دانشگاه استنفورد، تزریق دوز دوم واکسن نقش مهمی در ایجاد ایمنی ضد ویروسی ایفا می کند و براساس این یافته ها نباید از تزریق دوز دوم واکسن به سادگی گذر کرد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۵/۰۹ - ۱۱:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
گروهی متشکل از 23 محقق به این نتیجه رسیدند که افزودن مواد کمکی – ماده ای که می تواند پاسخ ایمنی بدن را افزایش دهد - باعث می شود برخی واکسن ها ژن های ضدویروسی بیشتری را فعال کنند.
خارگ نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۷:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
خارگ نیوز: محققان موسسه راگون، موسسه فناوری ماساچوست و مرکز پزشکی دانشگاه می .سی .سی .پی: واکنش ضدویروسی ایجاد شده توسط گروهی از پروتئین ها به نام اینترفرون در افرادی که با شدت بیشتری به بیماری مبتلا شده اند کمتر و به گونه ای خاموش بوده است.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۵ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 با بیان این که ابتلای ویروس دلتا در سنین کمتر دیده می شود و به نظر می رسد میزان درگیری در بین بچه ها در این نوع بیشتر است، گفت: اگر در نوع جهش یافته دلتا سریع تر درمان ضدویروسی را شروع کنیم بتوانیم زودتر شیوع آن را کنترل کنیم.
قلم نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۴:۲۱   + ۱۵ سایت دیگر  
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 با بیان اینکه ویروس دلتا در سنین کمتر دیده می شود و به نظر می رسد درگیری در بچه ها در این نوع بیشتر است، گفت: به نظر می رسد اگر در نوع جهش یافته دلتا هر چه سریعتر درمان ضد ویروسی را شروع کنیم بتوانیم زودتر بیماری را کنترل کنیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۰۴ - ۱۰:۲۴   + ۴۴ سایت دیگر  
دبیر کمیته علمی کشوری کووید 19 با بیان اینکه ویروس دلتا در سنین کمتر دیده می شود و به نظر می رسد درگیری در بچه ها در این نوع بیشتر است، گفت: به نظر می رسد اگر در نوع جهش یافته دلتا هر چه سریعتر درمان ضد ویروسی را شروع کنیم بتوانیم زودتر بیماری را کنترل کنیم.
مطالعه سازمان بهداشت جهانی نشان می دهد رمدسیویر تأثیر کمی بر احتمال زنده ماندن بیماران کرونایی دارد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۲۹ - ۰۷:۵۶   + ۱۳ سایت دیگر  
کوین هارود ، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه آلاباما، در این باره می گوید: ما دریافتیم که این ترکیبات همراه با داروی ضدویروس رمدیسیویر برای مهار پلیمراز RNA وابسته به کروناویروس (RdRp)، آنزیمی که برای رونویسی و تکثیر ژنوم ویروسی بسیار مهم است، تأثیر مضاعفی دارد. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۰۴/۲۸ - ۲۱:۴۱    
تقریبا دو سال از همه گیری بیماری کرونا گذشته است. آغاز بیماری همه گیر کووید-19 به بدترین بحران بهداشت جهانی در قرن گذشته تبدیل شده است. در حال حاضر واکسن کرونا در جهان عرضه شده است. اما کشف یک عامل ضد ویروسی جدید و خاص در برابر SARS-CoV-2، یک برنامه ی زمانی طولانی و دشوار نیاز دارد.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۱   + ۲۹ سایت دیگر  
شفقنا زندگی- یک دکترای گیاهان دارویی از طالبی به عنوان یک میوه ضدباکتری و ضدویروسی یاد کرد وگفت: مصرف تخم این میوه ضدسرفه و تب بر است. هانیه ناصری در گفت و گو با ایسنا ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۵ - ۱۴:۰۰   + ۱۲ سایت دیگر  
یک مطالعه جدید نشان داد که داروهای رمدسیویر و هیدروکسی کلروکین هیچ اثر ضدویروسی را در بیماران بستری مبتلا به کرونا نداشته اند.
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۱۴:۵۹    
نتایج بررسی های انجام شده نشان می دهد که دو داروی هیدروکسی کلروکین و رمدسیور هیچ تاثیر ضد ویروسی بر بیماران مبتلا به کووید-19 ندارد.