چهارشنبه ۰۵ آذرساعت ۰۵:۳۵Nov 2020 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «بیولوژیک»

نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
فاطمه آیرم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: از این میزان، 182هزار و 315 تن فرآورده های دامی که از مبدا کشورهای ترکیه و اروپایی بارگیری شده بود، پس از بازدیدهای بهداشتی در قرنطینه دامپزشکی بازرگان به کشورهای آسیایی ترانزیت شد. وی محموله های خام دامی و فرآورده های بیولوژیک [...]
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۰۶    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان، صالح محمدی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گیلان از تاکید بر توزیع کودهای بیولوژیک و زیستی به کارگزاری های استان خبر داد . ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۸:۲۱    
در 5600 هکتار از مراتع آذربایجان غربی عملیات بیولوژیک و بیومکانیک اجرا می شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۲۱:۰۲    
عملیات اجرایی طرح بیولوژیک احیاء مراتع در سطح 400 هکتار از عرصه های مرتعی شهرستان خرم بید آغاز شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۰۱:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس شبکه دامپزشکی شهرستان کوهبنان گفت: با در نظر گرفتن موضوع حملات بیولوژیک در جامعه جهانی، می توان به نقش موثر و اهمیت دامپزشکی در موضوع پدافند غیر عامل به ویژه پدافند زیستی پی برد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۷:۵۰    
سنندج - ایرنا - رییس اداره حفاظت از منابع طبیعی و آبخیزداری بیجار گفت: 140 هکتار از مراتع شهرستان در قالب عملیات بیولوژیک و در راستای اجرای برنامه های ابلاغی و طرح های جهشی 9*99 اصلاح و احیا شد.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مدیرحفظ نباتات جهادکشاورزی استان هرمزگان با اشاره به توزیع عوامل بیولوژیک و غیر شیمیایی گفت: تا کنون در سطح 37 هزار و 900هکتار ا زمزارع وباغات عملیات ردیابی و پایش انجام شده است.
برترین ها / عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۲۲:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
عصر ایران: سرطان و آرتریت دو شرایطی هستند که ممکن است بی ارتباط با یکدیگر به نظر برسند، اما مطالعات پژوهشی و درمانی نشان داده اند که آنها می توانند ارتباط نزدیکی با هم داشته، حتی به گونه ای که جدا کردنشان از یکدیگر دشوار باشد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۲۳:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان از آغاز اجرای پروژه های بیولوژیک در سطح 2000 هکتار از مراتع استان کرمان با اعتبار بیش از 30 میلیارد ریال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۶:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
در نخستین روز هفته بزرگداشت بسیج رزمایش دفاع بیولوژیک در قائم شهر برگزار شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۰:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها- بهره گیری از روش های مکانیزه و نوین کشاورزی سبب شده تا خروجی محصولات در زمین های کشاورزی مشهد مضاعف شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۱:۲۶    
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری قروه از آغاز اجرای عملیات بیولوژیکی در100 هکتار از مراتع این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۹ - ۱۰:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کردستان گفت: عملیات بیولوژیک آبخیزداری در سطح چهار هزار و 132 هکتار از مراتع استان توسط تشکل های تخصصی منابع طبیعی و بهره برداران محلی آغاز شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان حمید هزار جریبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان گلستان به نقل از حسین ممشلی کارشناس جهادکشاورزی آزادشهر گفت ...
عصر ایران   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
سلول های بنیادی خون بند ناف بیشترین استفاده را در سرطان های خون، تالاسمی، کم خونی ها و کم خونی های مادرزادی دارند که از نمونه های بانک های سلول های عمومی و خصوصی استفاده کردیم. البته از این سلول ها برای بیماران فلج مغزی هم بهره گرفته شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۰۸:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرعامل شرکت فناوری بن یاخته های رویان وابسته به پژوهشگاه رویان جهاد دانشگاهی گفت: باید شرایطی فراهم شود تا نمونه های بندناف به کشور وارد و امکان صادرات محصولات بیولوژیک فراهم شود.
سینما پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۰:۲۸   + ۳ سایت دیگر  
سینماپرس: بیوتروریسم اگرچه واژه آشنایی ست برای خواص امنیتی کشور و شائبه ترور بیولوژیک بسیاری از شخصیت های مهم ایران همچنان بدون پاسخ باقی مانده است اما در این میان جواد شمقدری با انتشار متنی در فضای مجازی، مطرح کردن این بحث برای کارگردانان سریال موسی (ع) را مسیری انحرافی بر شمرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: واردات واکسن آنفلوآنزا مطابق پیش بینی های صورت گرفته پیش نرفته است بنابراین ناچاریم از میان اولویت های اعلام شده نیز اولویت بندی کنیم ...
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، یک کاربر فضای مجازی در خصوص ساخت سریال حضرت موسی (ع) طی توییتی نوشت: ابراهیم حاتمی کیا، کارگردان سریال موسی(ع) شد. سریالی که اسرائیل از ساخته شدنش بسیار هراس داره و دو کارگردان قبلی شهید فرج الله سلحشور و جمال شورجه را ترور بیولوژیک کرده تا مانع ادامه کار شود! ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دارو و فرآورده های بیولوژیک معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر به میزان کافی واکسن آنفولانزا تأمین نشده است، گفت: مقرر شده تأمین واکسن ادامه پیدا کند و جامعه هدف تا پایان بهمن ماه برای تزریق واکسن فرصت دارند.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۰۸:۳۲   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا با تاکید بر اینکه 2نوع واکسن mRNA و شکل کشته شده ویروس در مرحله تست جلوتر از انواع دیگر واکسن ها هستند، گفت: 2داروی گیاهی برای درمان سرپایی مجوز گرفتند. ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۱۱:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در سال جاری 21 قرارداد بمبلغ 15میلیارد ریال جهت اجرای عملیات بیولوژیک با مشارکت تشکل ها و تعاونی های ماده 29بند (ب) توانمند سازی جوامع محلی انجام شد.
گلونی   ۱۳۹۹/۰۸/۲۳ - ۲۱:۴۱    
اقتصاد محیط زیست و آتش سوزی جنگل ها به گزارش گلونی تحقیقات نشان داده است که هر هکتار جنگل معادل 600 میلیون تومان ارزش دارد. همچنین آتش سوزی در جنگل ها در مقام اول تخریب محیط زیست قرار دارد. ...
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۸/۲۱ - ۰۹:۵۶    
نماینده مردم سبزوار در مجلس بابیان اینکه جهادگران پزشکی، رزمندگانِ جان بر کفِ این جنگ بیولوژیک هستند،گفت: با حاد شدن شرایط کرونا از همان دقایق اولیه جوانان برومند ایرانی در صحنه بودند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۴:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون فنی و آبخیزداری گیلان، از تکمیل صد درصدی پروژه های بیولوژیک سال 98 از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: امسال نیز یک میلیارد و 150 میلیون تومان به پروژه های بیولوژیک تخصیص می یابد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : یک پژوهشگر قزاقستانی اخیراً نتایج تحقیقات ممتدش درباره استفاده آمریکا از فعالیت های بیولوژیکی به مصابه سلاح استراتژیک پرده برداشت. او که اخیراً به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان باخت در بخشی از از پژوهش حساس خود فاش کرد پنتاگون در دنیا بیش از هزار پایگاه گسترش کاربری سلاح های بیولوژیک ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۸:۴۶    
در اجرای طرح بیولوژیک با روش بذرکاری و کپه کاری در سطح 400 هکتار از اراضی مرتعی شهرستان سپیدان آغاز شد.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان مهدی شهر از اجرای عملیات بیولوژیک در 10 هکتار از جنگل های هیرکانی رود بارک خبر داد و گفت: غنی سازی مناطق جنگلی در دستور کار قرار دارد.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۳:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
ساعت 24-عملیات احیای بیولوژیک بیشترین هزینه را داشته اما مدیریت آب و رساندن آن به دلیل ضرورت الویت دوم را به خود اختصاص داده است. بیشترین چالش با وزارت جهاد سازندگی است و طبیعی است چرا که این نهاد مجری کار است
فرادید   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
در تمامی گونه های مورد مطالعه قرار گرفته، چراغ های برق برپاشده در خیابان، جاده و شهر و دیگر منابع نور باعث می شوند که حجم کمی از هرمون ملانتونین در بدن جانور ترشح شود. ملانتونین به تنظیم چرخه خواب و بیداری در بدن کمک می کند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۰۸:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دامغان از آغاز عملیات اجرایی کپه کاری در سطح 150 هکتار از مراتع دامغان خبرداد.
ایمیدرو   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۱۱:۵۳   + ۱۵ سایت دیگر  
خداداد غریب پور رییس هیات عامل ایمیدرو تاکید کرد: صنایع معدنی کشور، رویکرد تامین پایدار آب و حفاظت بیولوژیک را عملی کرده اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۹:۲۴    
یک شرکت فعال در زمینه کنترل بیولوژیک آفات کشاورزی در شهر مشهد جهت امور پژوهشی خود در استان خراسان رضوی از متخصصین پلیمر(مهندسی شیمی) با تجربه و دانش کافی دعوت به عمل می آورد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مرکز تکثیر و پرورش حشرات مفید در قم ، با هدف کنترل بیولوژیک آفات گلخانه ها و باغ های مزارع امروز راه اندازی شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۰۷:۵۰   + ۲۵ سایت دیگر  
معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، گفت: مهم ترین چالش مقابله با کرونا این است که با یک پدیده بیولوژیک و میکروبی رو به رو هستیم.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۷:۴۴    
تا همین چند دهه قبل، یعنی سه دهۀ آخر قرن بیستم، مطالعۀ خانه داری، به عنوان موضوع پژوهش های علمی و جامعه شناختی، کار عجیبی به شمار می آمد. وقتی که نویسنده و جامعه شناسی، به نام آن اوکلی، پژوهشی دربارۀ کار خانگی را برای رسالۀ دکترای جامعه شناسی اش انتخاب کرد ...
روزنامه سپید   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۱۷:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش سپید ، شروع زودهنگام شیردهی طی اولین ساعات پس از تولد، اثرات مثبتی روی نوزاد دارد، زیرا شیر مادر حاوی آنتی بادی هایی است که سیستم ایمنی نوزاد را تقویت می کند و بهترین ماده مغذی برای نوزاد است ...
وب سایت چطور   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۲۲:۱۱    
رژیم غذایی ما تأثیر چشمگیری بر وضعیت خوابمان دارد؛ اما تشخیص تأثیر هر ماده مغذی بر خواب دشوار است. برخی ویتامین ها و مواد مغذی می توانند به تنظیم ساعت بیولوژیک بدن و خوابِ بهتر کمک کنند ...
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۱:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
در ماه های گذشته، عرصه مقابله با کرونا جدیدترین آوردگاه نیرو های مسلح بوده است؛ عرصه ای که توان این نیرو ها در حوزه مقابله با تهدیدات بیولوژیک را به چالش کشیده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۰:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
رییس اداره منابع طبیعی بردسیر از اجرای عملیات بیولوژیک جنگل کاری 300 هکتار از اراضی ملی در حوزه آبخیز بیدخوان شهرستان بردسیر خبر داد.
برترین خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
هم زمان با فرا رسیدن هفته پدافند غیرعامل و روز پدافند زیستی، مرزبانی زیستی و ارتقای ساختار دفاع بیولوژیک، دکتر شهرام کلانتری رییس مرکز بهداشت و درمان دانشگاه مازندران در گفت وگو با روابط عمومی به تبیین و بررسی این موضوع پرداخت.
ناطقان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۳۱   + ۳۱ سایت دیگر  
نمکی با تاکید بر لزوم مداخله جدی تر بیمه ها در کنترل بحران کرونا، اظهار کرد: امروز بیمارستانهای دولتی و دانشگاهی در اوج تنگدستی هستند. امروز در این جنگ بیولوژیک قبل از آنکه سربازها کشته شوند، سردارها جان خود را از دست می دهند ...
خبر روز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۸:۱۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبر روز؛ مسئول نمایندگی بانک سلول های بنیادی خون بندناف جهاد دانشگاهی مازندران گفت: خون بند ناف می تواند برای درمان 80 نوع بیماری لاعلاج استفاده شود. سید مرتضی ساداتی کیادهی اظهارکرد: خون بند ناف غنی از سلول های بنیادی خون ساز است که در موقع تولد به عنوان یک زباله بیولوژیک دور [...]
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۰:۵۱    
ایسنا/خراسان رضوی عضو هیات علمی گروه گیاه پزشکی دانشگاه فردوسی گفت: بخشی از کتاب کنترل زیستی آفات در ایران به بررسی چالش های فعلی پیش روی کنترل بیولوژیک ایران اختصاص دارد و در آن با ارائه پیشنهادهایی ...
سازمان دامپزشکی کشور   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۰۹:۴۶    
مدیر کل دامپزشکی استان خوزستان گفت: این اداره کل یکی از مهمترین سازمانهای حاکمیتی در مبارزه با تهدیدات حوزه زیستی بوده و از وظایف این سازمان تامین امنیت زیستی و ایمنی زیستی در راستای الزامات قانونی است . ...
پرسش   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۲۳:۱۵   + ۲۲ سایت دیگر  
آزمایشگاه های بیولوژیک پیشرفته که به عنوان آزمایشگاه های سطح 3 و سطح 4 شناخته می شوند قادرند ویروس ها را دست کاری و آن را به سلاح (bio weapon) تبدیل کنند.
شهروند البرز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۱:۲۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیر امور دارو و فرآورده های بیولوژیک دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت: از هفته گذشته در 44 داروخانه منتخب استان در چهار نوبت توزیع دو نوع انسولین قلمی انجام می شود.