یکشنبه ۰۴ مهرساعت ۰۰:۵۱Sep 2021 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت دیم»

ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۰ - ۱۲:۰۲    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی سرخس از افت شدید تولید گندم در این شهرستان خبر داد و گفت: کاهش 80 درصدی بارندگی ها باعث کاهش تولید گندم شد به طوری که کشت دیم اصلا سبز نشد و تولید گندم به روش آبی نیز 50 درصد کاهش عملکرد داشت.
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
مجید اسماعیلی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: 48 هزار هکتار از برنامه ابلاغی کشت گندم در مزارع استان قزوین برای سال زارعی 1400-1401 به کشت آبی و 107 هزار هکتار نیز به کشت دیم اختصاص دارد. این مسوول اظهار داشت: نسبت به برنامه ابلاغی سال [...]
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۳:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی قوچان گفت: متأسفانه بارش 150 میلی متری باران در سال زراعی جاری و خشک سالی بی سابقه که طی 50 سال گذشته آن را ندیده بودیم، به همراه سرمای زمستان باعث شد صدمه زیادی به سطح زیر کشت گندم این شهرستان وارد شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۵ - ۱۰:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
با توجه به خشکسالی های اخیر در خراسان رضوی 176 هزار هکتار کشت دیم امسال برداشت بسیار ناچیزی داشته است که یعنی هدر رفتن بیش از 65 میلیارد تومان پول کشاورز.
فکر شهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۰۹:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: براساس برنامه ریزی انجام شده امسال 163هزار هکتار از زمین های کشاورزی این استان زیر کشت انواع محصولات زراعی آبی و دیم می رود. ...
پایگاه خبری قلم   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۵:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
اصفهان_ مدیرکل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه بارندگی پاییز امسال دیرهنگام و کمتر از نرمال خواهد بود، گفت: بهبود بارش ها را از نیمه زمستان خواهیم داشت.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۵ - ۱۴:۱۶    
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: قیمت هر کیلوگرم بذر گندم هفت هزار و 500 تومان درنظر گرفته شده است که باتوجه به شرایط موجود قیمت مناسبی است و امیدواریم کشاورزان برای کشت دیم و آبی ترغیب شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۹:۳۳    
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی خراسان جنوبی از کاهش 73 درصدی خرید تضمینی گندم در استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: خشکسالی سبب کاهش گندم تولیدی در استان شده به گونه ای که مزارع کشت دیم گندم با خسارت 100 مواجه شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۷:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) گلستان گفت : ستاد اجرایی فرمان امام به کشاورزان استان برای کشت دیم کمک می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۶:۱۰    
زنگ خطر برای ایران زمین! نشاء برنج در اوج کم آبی زنگ خطر برای ایران زمین! خشکی تالاب آق گل زنگ خطر برای ایران زمین! نابودی کشت دیم در زنجان
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۶:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
استاندار خراسان جنوبی گفت: با حدود 60 درصد کاهش بارندگی و ورود آب به منابع زیرزمینی، گرفتار بدترین وضعیت خشکسالی در 50 سال گذشته شده ایم و خسارت های زیادی به مراتع، کشاورزی و به ویژه کشت دیم استان وارد شده که اغلب غیرقابل جبران است.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۲۱:۰۷    
سد سیمره را می توان از جمله منابع آبی جهش زا برای شهرستان کوهدشت محسوب کرد. قرار است 5000 هکتار از دشت کوهنانی کوهدشت از کشت دیم خارج شده و آبی شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۱۳:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به افت 48 درصدی بارش ها در استان زنجان در سال 1400 حجم عظیمی از محصولاتی که به صورت دیم در این استان کشت شده بودند نابود شدند. کمبود بارش شدید در بهار و خشکسالی کم سابقه در استان سبب عدم رشد کافی محصولات دیم شده است به طوری که این محصولات به هیچ عنوان قابل برداشت نبوده و به خوراک دام ها ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۵ - ۰۹:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
زنگ خطر برای ایران زمین! خشک شدن کشکان رود - لرستان برداشت انگور در روستای غزاویه بزرگ شهرستان کارون زنگ خطر برای ایران زمین! بحران بی آبی در محله های شهر گرگان زنگ خطر برای ایران زمین! خشکی هورالعظیم در دشت آزادگان ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۱۱:۱۳    
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کلات از خسارت صد در صدی خشکسالی به زراعت دیم شهرستان خبر داد و گفت: شهرستان کلات حدود 25 هزار هکتار اراضی دیم دارد و تمام غلاتی که در این اراضی کشت شده بود، به دلیل خشکسالی از بین رفت.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۰:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
خسرو عمرانی در گفت وگو با مهر از پایان برداشت گندم در اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: سال گذشته 141 هزار تن گندم در استان تولید شده بود که امسال به 65 هزار تن رسیده است. ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۴/۰۹ - ۱۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی خوزستان ضمن اشاره به اختصاص 200 هزار هکتار از اراضی استان به کشت دیم به دلیل محدودیت کشت های تابستانه گفت: علیرغم مشکل بذر گندم در سایر استان ها، خوزستان برای سال زراعی آینده مشکل بذر گندم را نخواد داشت.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۰۳ - ۱۲:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
امسال در بیش از 97 درصد از مساحت کشور بویژه در استان های شرقی و جنوبی، میزان بارش نسبت به سال زراعی قبل و میانگین بلند مدت کاهش معنا داری داشته و این مسأله باعث شده نه تنها به کشت دیم (که از آب باران آبیاری می شود)، آسیب جدی وارد شود بلکه اراضی آبی کشاورزی نیز که با چاه ها ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۶:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان استاندار خوزستان با اشاره به طرح کشت گیاهان دارویی و مثمر به جای کشت دیم در استان گفت: در بخش اول این طرح امسال حدود 2 هزار هکتار گیاهان دارویی کاشت می شود و در بخش دوم نیز قرار است منابع طبیعی، برنامه مدونی برای کشت درختان و گیاهان مثمر در زمین های شیب دار به جای کشت غلات ارائه دهد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۳/۱۳ - ۱۰:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
منصور بر تشویق کشاورزان به کشت گیاهان دارویی و جایگزینی این محصولات با کشت دیم در اراضی کشاورزی خوزستان تاکید کرد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰ - ۲۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استان قزوین گفت: کاهش بارندگی های سال جاری متاسفانه در حوزه کشاورزی، اراضی دیم استان را با خطر جدی روبرو ساخته است.
تابا خبر   ۱۴۰۰/۰۳/۰۸ - ۱۲:۳۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تابا ، خدارحم امیری زاده گفت: تقریبا برداشت محصول گندم در استان خوزستان به پایان رسیده است . وی افزود:امسال بالغ بر یک میلون و 135 هزار تن گندم در استان خوزستان خریداری شده است. ...
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۲/۳۱ - ۱۰:۵۹   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش مهر ، جواد وفابخش در حاشیه بازدید از مزارع طرح جهش تولید در دیمزارهای شهرستان های مراغه و هشترود با بیان اینکه در نظام کشت دیم سیستم زراعی و طبیعی شکننده است ...
دانا   ۱۴۰۰/۰۲/۲۸ - ۱۲:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
موسیر گیاهی علفی چندساله و معطر بومی ایران با کاربرد دارویی و مورد استفاده در صنایع لبنی است و این گیاه با توجه به نیاز آبی بسیار کم و مقاوم به خشکی می تواند جایگزین مناسبی برای محصولات با نیاز آبی بالا باشد.
ساوالان خبر   ۱۴۰۰/۰۲/۱۳ - ۲۳:۴۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل با اشاره به کاهش 70 تا 80 درصدی میزان بارش بهاری نسبت به مدت مشابه و اهمیت این بارش ها برای کشت دیم استان افزود: کاهش بارش بهاری میزان خسارت بر مزارع دیم را دوچندان کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۲/۱۱ - ۱۱:۰۹    
گرگان- کشت دیم گندم،سهم 80 درصدی از تولید گندم گلستان دارد اما در سال های اخیر با مشکلات متعدد، این نوع کشت به کاهش عملکرد سطح سوق یافته است این بخشی از یادداشت مریم رضایی خبرنگار، برای بازار است.
پایگاه خبری نما   ۱۴۰۰/۰۲/۰۸ - ۱۶:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نما ، جواد صالحیان از نبود کشت بهاره به دلیل خشکسالی در لرستان خبر داده و گفته است که امسال کشت برنج استان هم کاهش چشمگیری خواهد داشت. این درحالی است که 195 هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان به کشت گندم دیم، 116 هزار هکتار از اراضی استان به کشت دیم جو ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۱    
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر زراعت جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به کاهش شدید نزولات جوی و خشکسالی شدید در استان، امسال مزارع کشت دیم گندم با خسارت 100 درصدی و مزارع کشت آبی گندم نیز با خسارت 30 درصدی مواجه هستند.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۲/۰۲ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جهاد کشاورزی شهرستان گچساران با بیان اینکه در سال جدید 18 هزار هکتار گندم و 812 هکتار کلزا کشت شده گفت: پیش بینی می شود از این میزان، 20 هزار تن گندم و 1500 تن کلزا برداشت شود.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۱۵:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی ضمن اشاره به اینکه پیش بینی می شود امسال 12 میلیون تن گندم تولید شود به کاهش 43 درصدی کاهش بارندگی اشاره کرد و گفت: اگر بارندگی اتفاق نیفتد تولید کشور در کشت دیم صدمه زیادی می خورد.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۶ - ۱۵:۲۰    
رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی گفت: استفاده بهینه از نزولات جوی در مزارع کشت دیم ، نیازمند افزایش عملکرد در واحد سطح مزارع است .
شرکت خدمات حمايتی کشاورزی   ۱۴۰۰/۰۱/۲۳ - ۱۰:۱۹    
به گزارش روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خراسان جنوبی به نقل از مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی شود و پیش بینی می شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۲۰:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل پایش هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی به کشاورزان شمال غرب و غرب کشور توصیه می شود که به فکر کشت دیم بهاره نباشند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۲۲ - ۱۵:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
لارستان- ایرنا- برداشت محصولات زراعی در گراش استان فارس در حالی آغاز شد که به گفته مدیرجهاد کشاورزی این شهرستان، بروز پدیده خشکسالی و کم بارشی محسوس محصول بیش از یک هزار و 200 هکتار از کشت دیم مزارع در منطقه را از بین برده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۹ - ۰۹:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان جنوبی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار کرد: با توجه به کاهش نزولات آسمانی کشت دیم در استان توصیه نمی شود و پیش بینی می شود کشت دیم بهاره امسال در استان کاهش یابد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۱/۰۶ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
سمنان- رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از ارتقای سطح زیر کشت گندم و جو در استان خبر داد و گفت: 20 هزار و 545 هکتار جو و 32 هزار و 240 هکتار گندم در استان کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۸:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
اسفندیاری پور گفت: امسال دو میلیون و 6 هزار هکتار گندم آبی و چهار میلیون و 156 هزار هکتار گندم دیم در کشور کشت شد که کشت دیم 3.2 درصد افزایش داشته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۴:۵۲   + ۲۲ سایت دیگر  
مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال جاری، 2میلیون و 6 هزار هکتار گندم آبی و 4 میلیون و 156 هزار هکتار گندم دیم در کشور کشت شد که کشت دیم 3.2 درصد افزایش سطح کشت داشته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۰ - ۰۷:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - مدیرکل امور عشایر خراسان جنوبی گفت: تسهیلات ارزان قیمت برای توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه کشت دیم در اراضی شیب دار و صنایع دستی به عشایر متقاضی در این استان پرداخت می شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۷ - ۱۴:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
مراغه – ایرنا – معاون برنامه ریزی و توسعه اقتصادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به ضرورت تکیه بر توان داخلی بر اساس منویات رهبری اشاره کرد و گفت: کار این ستاد معبرشکنی در این مسیر بوده و امروز در عرصه تولید واکسن کرونا، توسعه کشت دیم و بسیاری دیگر از زمینه ها دست به معبرشکنی زده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۰/۱۸ - ۱۸:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس گفت: اعضای این کمیسیون، طی دو روز اخیر از 15 پروژه بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات کشاورزان و مردم قرار گرفتند.
به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حسین پژمان با بیان اینکه استان فارس به لحاظ تامین بذور گندم گواهی شده مورد نیاز کشاورزان از جمله استان های موفق است، تصریح کرد: بالغ بر 420 هزار هکتار گندم در این استان کشت شده که 270 هزار هکتار به صورت آبی و 150 هزار هکتار آن کشت دیم است. ...
روند بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۱۰:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به خودکفایی ایران در تولید بذر تا پایان سال 1400 گفت: بالغ بر 95 درصد، خوداتکایی در تولید بذر داریم. بیشتر بخوانید: رشد 9 درصدی صادرات محصولات کشاورزی و غذایی ...
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۷:۲۰    
وزیر جهاد کشاورزی از خودکفایی در تولید بذر تا پایان سال 1400 خبر داد. *** تغییر اقتصاد و معیشت کشاورزان به گزارش خبرگزاری صنایع ، کاظم خاوازی پیرامون تولید بذر در کشور، اظهار داشت: ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۰۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
کاشان- ایرنا - برداشت خرما از نخلستان هشت هکتاری با کشت دیم در منطقه کویری چاه عروس شهرستان آران و بیدگل که ارتفاع آب از سطح زمین در آن به کمتر از نیم متر می رسد در فصل پاییز انجام می شود و گاهی تا اوایل زمستان ادامه دارد. عکس: حسین منصوری فر
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر جهاد کشاورزی کاشمر گفت: با توجه به وضعیت مناسب بارندگی در شهرستان، پیش بینی می کنیم که سطح زیر کشت گندم و جو به صورت دیم نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش داشته باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۷:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- گیاه دارویی خاکشیر برای نخستین بار در شهرستان کازرون در مزرعه ای به وسعت هفت هکتار به صورت دیم کاشته شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۳ - ۱۰:۴۷   + ۲ سایت دیگر  
در پی بارندگی های اخیر درفصل کشت و کار گندم و جو زرند ، کشت این محصولات در دهستان دشتخاک در مقایسه با پارسال پنج برابر افزایش یافت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از آغاز کشت مکانیزه خاکشیر دیم در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار خاکشیر کشت شود.
هانا خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۰۳   + ۳ سایت دیگر  
بارندگی های مناسب چند روز اخیر، کشتزارهای استان ایلام را به سیاق سال های دور و نزدیک مهیای کشت دیم گندم، جو و دیگر غلات کرده است.