پنجشنبه ۱۳ آذرساعت ۰۸:۱۳Dec 2020 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت دیم»

ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از آغاز کشت مکانیزه خاکشیر دیم در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار خاکشیر کشت شود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - بارندگی های مناسب چند روز اخیر، کشتزارهای استان ایلام را به سیاق سال های دور و نزدیک مهیای کشت دیم گندم، جو و دیگر غلات کرده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۳۰ - ۱۳:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- نماینده مردم بهبهان و آغاجاری در مجلس گفت: با هماهنگی صورت گرفته حدود 300 تن بذر تامین که تا چند روز آینده به دست کشاورزان می رسد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۲۲    
بوشهر- با توجه به پیش بینی های سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش بارش های بوشهر نسبت به سال قبل، رغبت کشاورزان استان برای کشت دیم کاهش یافته است.
منجیل خبر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۶:۱۱   + ۹ سایت دیگر  
ابراهیم اکبرزاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشت دیم گندم و جو در استان گیلان آذرماه به پایان می رسد. وی اظهار داشت: در سال زراعی جاری 13 هزار هکتار از اراضی دیم به کشت ارقام مختلف گندم و حدود 6 هزار هکتار اراضی هم به کشت دیم ارقام جو اختصاص پیدا کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۵:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: امسال هفت هزار تن گندم آبی که 70 درصد نیاز کشاورزان و 14 هزار تن گندم دیم که 50 درصد نیاز کشاورزان است میان آنان توزیع شده این در حالی است که جهاد کشاورزی بایستی سالانه 30 درصد گندم مورد نیاز برای کشت دیم و 60 درصد گندم مورد نیاز برای کشت ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۷ - ۱۱:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
بهادری گفت: شهرستان دشتی با دارا بودن 64000 هکتار اراضی قابل کشت (14000 هکتار کشت آبی ، 40000 هکتار کشت دیم و 10000 هکتار ایش) که از این میزان 2500 هکتار از اراضی آبی و 30000 هکتاراز اراضی دیم به کشت گندم اختصاص می یابد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۵ - ۲۳:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
علی عیدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: کشت آبی جو در وسعت 16 هزار هکتار و کشت دیم در وسعت 39 هزار هکتار از اراضی استان در سال زراعی جاری انجام می شود. وی اضافه کرد: بیش از 300 تن انواع بذر جو اعم از آبی و دیم در اختیار کشاورزان [...]
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۱ - ۰۹:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
بیرانوند، مسئول طرح و برنامه جهاد کشاورزی خرم آباد با بیان اینکه سالانه 60 هزار تن حبوبات در استان تولید می شود گفت: لرستان رتبه نخست تولید حبوبات کشور را دارد
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۱۱:۴۶   + ۱۳ سایت دیگر  
مدیر زراعت سازمان جهادکشاورزی استان بوشهر گفت: اعلام هواشناسی مبنی برکاهش بارندگی ها در پاییز، بسیاری از کشاورزان را درکشت گندم دیم مردد کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۰:۱۰    
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل هواشناسی چهارمحال و بختیاری گفت: با توجه به پیش بینی های موجود مبنی بر تاخیر در بارش های پاییز امسال، توصیه می شود تا کشاورزان کشت دیم را با تاخیر آغاز کنند.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۱:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
کرج- تاج الدینی، معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به اینکه در البرز 302 هکتار از اراضی به کشت گیاهان دارویی اختصاص دارد، گفت: نظرآباد برای زراعت و طالقان برای کشت دیم گیاهان دارویی در اراضی شیب دار شرایط مناسب تری دارند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۲:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
داده های حقیقی نشان می دهد کشت دیم با مدیریت یکپارچه آبخیزداری نقشی مهم در امنیت غذایی جهانی و رشد اقتصادی پایدار کشورها داشته و خواهد داشت.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۹ - ۱۵:۲۱   + ۱۱ سایت دیگر  
مدیرکل هواشناسی استان اصفهان گفت:در نیمه غرب و جنوب غرب استان اصفهان که مناطق اصلی دیم کاری است کشاورزان دو تا سه هفته دیرتر از موعد برای کاشت اقدام کنند و در سایر مناطق استان نیز کشت دیم توصیه نمی شود.
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۶:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
ایرج اسکندری روز دوشنبه در گفت و گو با راهبردنامه با بیان اینکه طرح امنیت غذایی در 13 شهرستان آذربایجان شرقی در حال اجراست، گفت: هدف از اجرای طرح امنیت غذایی تنوع بخشی به محصولات دیم، تناوب و حفظ سلامت و رطوبت خاک و توسعه کشاورزی حفاظتی است. وی افزود: تغییر سیستم کشت به روش [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۰:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
تبریز- ایرنا- مدیر طرح امنیت غذایی آذربایجان شرقی گفت: اجرای این طرح موجب افزایش 25 درصدی عملکرد محصول در کشت تیم و به تبع آن ارتقای سطح معیشت کشاورزان دیم کار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۰۹:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
تبریز- مدیر طرح امنیت غذایی آذربایجان شرقی گفت: اجرای طرح امنیت غذایی موجب افزایش 25 درصدی عملکرد محصول در کشت دیم و به تبع آن ارتقای سطح معیشت کشاورزان دیم کار می شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۶:۱۹    
ایسنا/آذربایجان شرقی رییس انجمن سامانه های سطوح آبگیر باران، استحصال آب باران را راهی مناسب برای آبیاری گلخانه ها و استفاده در کشت دیم، عنوان کرد.
روزنامه عطر یاس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۷    
عطریاس: همزمان با هفته دولت، گلخانه ی 4 هزار متری با تولید صیفی جات با ظرفیت تولید 120 تن در سال در کمیجان افتتاح شد. مدیر گلخانه افشارمهر در گفتگو با عطریاس اظهار داشت: زمین مذکور در گذشته، مربوط به کشت دیم بود که با پیگیری و طی تمام مراحل اداری و اخذ تاییدیه ها و اقدامات لازم ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۰:۱۳    
مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تکاب گفت: 33 هزار هکتار از اراضی کشاورزی در این شهرستان به زیر کشت دیم گندم رفت.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۹:۴۲    
خرم آباد- احداث سد معشوره یکی از پروژه هایی است که قرار بود رویای تبدیل اراضی کشت دیم به آبی مردمان کوه دشت را به حقیقت پیوند بزند اما واقعیت این است که سال ها از اجرای احداث این سد می گذرد اما هرسال به بهانه های مختلف عملیات احداث آن متوقف و پرونده آن مسدود و سال دیگر دوباره عملیات اجرایی آن آغاز ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۸:۲۹   + ۳ سایت دیگر  
اکبر فتحی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه درصد نفوذ ارقام جدید و بذر اصلاح شده در مزارع کشاورزی و حل مسائل و مشکلات کشاورزان به صورت عملیاتی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، خاطرنشان کرد: سالانه 75 هزار تن بذر برای کشت دیم و آبی گندم استان نیاز است. وی با بیان اینکه واگرایی [...]
راهبردنامه   ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ - ۰۳:۳۲   + ۴ سایت دیگر  
اسماعیل کریمی اصل روز یکشنبه در گفت و گو با راهبردنیوز اظهار داشت: سطح زیر کشت گندم در شهرستان مراغه در سال زراعی 99-98 حدود 48 هزار هکتار بوده که از این سطح حدود 47 هزار و 500 هکتار بصورت کشت دیم و حدود 500 هکتار این مزارع به صورت نیمه آبی کشت شده است.وی [...]
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ - ۱۴:۲۵    
کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۴/۲۶ - ۱۷:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فرماندار بوئین میاندشت گفت: توسعه باغات در ارضی شیب دار بهتر جواب می دهد، به دلیل کاهش بارندگی ها 50 درصد کشت دیم شهرستان کاهش داشته است، اراضی ملی تصرف شده در اقتصاد منطقه تأثیر دارد اما با جهت غلط کشاورزان منطقه با مشکل مواجه هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۱۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی، با اشاره به این موضوع که هر ساله 75 هزار تن بذر برای کشت دیم و آبی گندم مورد نیاز استان است، گفت: از این میزان 21 هزار تن بذر اصلاح بوده و مابقی بذرها با کارآیی و عملکرد کمتر هستند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۷ - ۱۲:۴۶    
کاشان- ایرنا- برخی کشاورزان در نقاطی مانند چاله های سنبک و چهار طاقی واقع در حاشیه نقاط کویری شهرستان آران و بیدگل، سالانه از اوایل فصل بهار تا اواسط تابستان نسبت به کشت دیم محصول هندوانه اقدام می کنند. عکس: حسین منصوری فر
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۰:۳۹   + ۳ سایت دیگر  
کریم شریفی عصر سه شنبه در جلسه کارگروه گندم اظهار داشت: امسال پیش بینی می شود هفت هزار تُن گندم در مزارع زیر کشت برداشت شود که پنج هزار تُن آن در قالب محصول مازاد بر نیاز از کشاورزان خریداری خواهد شد. وی با بیان اینکه گندم در بانه به صورت کشت دیم و آبی تولید می شود، اضافه [...]
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۴۹    
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی، گفت: امسال کشت دیم در این استان با وجود بارندگی های زیاد، افزایش چشمگیری داشته و در برخی مناطق عملکرد بالایی هم داشته است.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۹ - ۱۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زیرکوه گفت: امسال 740 هکتار از اراضی این شهرستان مرزی زیرکشت دیم از جمله گندم و جو رفته است که پیش بینی می شود از این سطح 518 تن محصول برداشت شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۸ - ۱۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
طرح امکان سنجی کشت دیم برخی گیاهان دارویی در راستای افزایش بهره وری رطوبت خاک در اسفراین توسط دکتر نسرین قوامی، عضو هیئت علمی پژوهشکده گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اجرا شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ - ۲۳:۳۱    
کشاورزان در شهرستان طبس هم از 360 هکتار سطح زیر کشت دیم و آبی انواع محصولات جالیزی، هشت هزار تن را روانه بازار می کنند.
دانا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سال گذشته بیش از 4 میلیون و 134 هزار تن انواع محصولات کشاورزی در استان تولید شد.
بسیج   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۲۱:۲۹    
فرمانده سپاه ناحیه خوشاب گفت: در راستای جهش تولید با کمک گروه های جهادی روستایی 103 هکتار از زمین های بایر را زیر کشت دیم بردیم تا هم کمکی به اقتصاد کرده باشند و هم از در آمد آن برای کار های جهادی روستا و کمک به محرومین استفاده شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۷:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر ، عارف نوروزی معاون ستاد اجرایی فرمان امام و مدیرعامل گروه اقتصادی تدبیر در آئین بهره برداری از این مجتمع در شهر پرندک گفت: این مجتمع در زمینی به وسعت 1200 هکتار، ظرفیت پرورش 400 نفر شتر در سال و تأمین علوفه بدون نیاز به آبیاری از طریق کشت دیم و مرتع دستکاشت را دارد. ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۰۹:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل گفت: استان اردبیل دارای 235 هزار هکتار سطح زیر کشت دیم و 52 هزار هکتار نیز سطح زیر کشت آبی است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۰    
قزوین- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی قزوین با اشاره به افزایش علاقمندی کشاورزان به کشت دیم گفت: امسال 230 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زیر کشت دیم رفته است.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
فتاح نادری روز پنجشنبه در حاشیه آغاز مبارزه با سن پوره در بخش سیمینه در گفت و گو با خبرنگار نصیرنیوز اظهار داشت: از مجموع اراضی زیر کشت گندم در بوکان 70 هزار و 243 هکتار آن به کشت دیم و 11 هزار و 530 هکتار آن به کشت آبی اختصاص یافته است. وی ادامه داد: علاوه [...]
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۸ - ۰۸:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
قزوین - ایرنا - الگوی کشت دیم در سطح 230 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان قزوین با هدف تطبیق و اجرای سیاست سازگاری با کم آبی تهیه و تدوین شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۳:۲۳    
ایسنا/ایلام یک کارشناس ارشد کشاورزی معتقد است در در حوزه کشت دیم برنامه راهبردی نداریم و در استان نسبت به دیم کاری، دیمی کاری می شود.
ایانا   ۱۳۹۹/۰۲/۳۰ - ۱۸:۲۰    
رییس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی با بیان اینکه امسال کشت دیم افزایش بیش از 30 درصدی دارد، گفت: بارش های بهاری زمین ها را مرطوب کرده و زمینه را برای کشت دیم فراهم کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۲۷ - ۱۹:۳۱    
در شهرستان قاین 36 هکتار زیرکشت گل محمدی است که بخشی به صورت دیم کشت شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۲۲ - ۱۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
با بارش های پربرکت دو سال اخیر در شهرستان قائن، کشت دیم رو به افزایش رفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۲/۱۸ - ۱۰:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
بیرجند - ایرنا - بارندگی های خوب در سال آبی جاری سبب احیا و رونق کشت دیم در استان کویری خراسان جنوبی شده که به دلیل 2 دهه خشکسالی متوالی دچار کم آبی است.
جماران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۴:۳۷   + ۸ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دزفول روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: 10 هزار هکتار از این سطح مربوط به کشت دیم و 30 هزار هکتار مربوطه به کشت آبی است. احمد زارعی با پیش بینی برداشت 130 هزار تن محصول گندم در دزفول افزود ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۲/۱۴ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
بارندگی های مناسب پارسال سبب شده سطح زیر کشت گندم و جو در شهرستان جوین به عنوان قطب تولید این محصولات، دو برابر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۰۸ - ۱۴:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: در حال حاضر 10 هزار هکتار اراضی قابل واگذاری به متقاضیان دیم کار برای کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی وجود دارد که در حال ایجاد شرایط مناسب تر برای واگذاری این اراضی هستیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۶ - ۱۱:۳۶    
آمادگی مردم برای آغاز ماه رمضان، کم توجهی به توصیه های بهداشتی در خصوص انتشار کرونا، اختصاص 100 هزار هکتار از اراضی کاشوزی استان به کشت دیم از مهمترین عناوین مجموعه خبری ساعت 20 پنجم اردیبهشت ماه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۲/۰۵ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد زیر کشت دیم می رود.
جماران   ۱۳۹۹/۰۱/۲۶ - ۱۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
محمدتقی منوچهری در گفت وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در راستای برداشت گندم، جو و کلزا در استان بوشهر تاکنون بیش از 300 کمباین وارد استان بوشهر شده است و مشغول برداشت محصول هستند. ...