پنجشنبه ۱۶ آذرساعت ۱۰:۲۵Dec 2023 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کشت دیم»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۸:۳۵   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر کل غله و خدمات بازرگانی خراسان رضوی با اشاره به رتبه چهارم خرسان رضوی در برخورداری از سطح زیر کشت گندم در سطح کشور گفت: در سال جاری بالغ بر 198 هزار هکتار از سطح زیر کشت گندم استان مورد هدف اجرای طرح حمایتی کشت قراردادی گندم دولت قرار گرفته که از این بین 75 هزار هکتار به کشت ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۴ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
معاون وزیر جهاد گفت: در ایران 60 درصد اراضی کشاورزی دیم بوده که تنها 20 درصد تأمین مواد غذایی از این بستر است.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
زیرنویس، گروه استان ها: استان بوشهر در عرصه تولید گندم دارای ظرفیت های خوبی است که گندم به 2 صورت دیم و آبی در این استان کشت می شود. بخش عمده سطح کشت گندم در استان بوشهر مربوط به کشت دیم است به صورتی که از حدود 100 هزار هکتار اراضی استان که زیر کشت گندم می رود، 85 [...]
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۴    
به گزارش زیرنویس به نقل از وزارت نیرو، روزنامه اطلاعات نوشت: اغلب پیش بینی های هواشناسی در ماه های اخیر مؤید بهبود میانگین بارش های کشور در سال آبی جاری بوده است ...
رکنا   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۳:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
رکنا اقتصادی: با گذشت حدود 2 ماه از شروع سال آبی جاری، تداوم خشکسالی در بسیاری از حوضه های آبریز کشور موجب نگرانی مردم و به خصوص کشاورزان شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۴ - ۱۷:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
بوشهر- مدیر جهاد کشاورزی شهرستان تنگستان گفت: کشت گیاهان دارویی زیره و خاکشیر به صورت دیم در این شهرستان افزایش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۸/۱۶ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاونت تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی ایلام گفت: در سال گذشته 152 هزار هکتار از اراضی استان به کشت دیم و آبی اختصاص داده شد.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۰۹:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
ایلام - ایرنا - مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان ایلام با بیان اینکه در راستای اجرای طرح جهش تولید در دیمزارهای این استان، سطح زیر کشت در این زمین ها به 100 هزار هکتار افزایش یافته است، گفت: امسال 270 میلیارد ریال اعتبار برای این طرح در استان اختصاص یافته است.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۸/۰۴ - ۱۲:۰۹    
معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: بارندگی خوب در سال جاری پیش بینی رشد کشت دیم در استان را رقم زده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۲۷ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
بختگان - مدیرکل تعاون روستایی فارس با حضور در بختگان با اشاره به بحران کم آبی در استان، به ضرورت ایجاد زیرساخت های لازم صنایع تبدیلی و تکمیلی و توسعه کشت های دیم بر اساس الگوی کشت تاکید کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۳:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه پتانسیل های نهفته ای در آسمان و زمین چهارمحال و بختیاری نهفته است، گفت: این استان حرف های بسیاری در زمینه کشت دیم گیاهان دارویی داشته که باید به آن توجه شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۲۰ - ۱۳:۲۸   + ۲ سایت دیگر  
مشاور وزیر و فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت جهاد کشاورزی گفت: افزایش بهره برداری از ظرفیت های کشاورزی چهارمحال و بختیاری از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است برای مثال باید برنامه افزایش کشت دیم گیاهان دارویی در این استان پیگیری شود.
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۱:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه ایران اقتصادی: خرید تضمینی گندم امسال در کشور بیش از 10 میلیون و 300 هزار تن گندم خریداری شده که 35 درصد آن متعلق به اراضی کشت دیم بوده است. همچنین برای اصلاح انواع بذرها در طرح جهش تولید دیمزارها ...
اتحاد خبر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۹ - ۱۱:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
اتحادخبر: معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح جهش تولید در دیم زارها گفت: افزایش 25 درصدی تولید در دیم زارهای استان بوشهر مد نظر است ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۷/۱۸ - ۲۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
آئین آغاز طرح کشت در سال زراعی جدید آغاز و از منتخبین طرح ملی جهش تولید در دیمزارها با حضور مسئولانی از ستاد اجرایی فرمان امام و وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۱۴:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیر جهاد کشاورزی رودبار با اشاره به اجرای دیمکاری در سطحی بالغ بر 3000 هکتار از اراضی شهرستان، گفت: دیم کاری 6 محصول گندم، جو، دانه های روغنی، نباتات علوفه ای، نخود و عدس ابلاغ شده است.
کارآفرین نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۱۰ - ۲۲:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
رئیس بنیاد ملی گندمکاران با تاکید بر اینکه کشاورزان تا پایان مهر پول خود را دریافت می کنند، گفت: برآوردها حاکی از آن است که سطح زیرکشت گندم ناشی از افزایش کشت دیم به بالای 6 میلیون هکتار برسد.
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۷/۰۵ - ۰۱:۰۳   + ۱۲ سایت دیگر  
کارگزاران علیه اتحاد ملت، داستان فراموشی مدارس دولتی، بانک های تجاری باید از بنگاه داری خارج شوند، کشت دیم راهبرد خودکفایی، موضوعات مورد توجه روزنامه های چهارشنبه 5 مهرماه است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۷/۰۱ - ۱۱:۰۸    
180 هزار هکتار از اراضی استان مرکزی کشت دیم و 45 هزار هکتار زیر کشت آبی می رود.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۶ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: حدود 310 هزار هکتار از اراضی استان آذربایجان غربی به کشت دیم برای گندم اختصاص پیدا کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۲ - ۱۳:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از تامین 11 هزار تن بذر برای کشت دیم و آبی در استان خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
کاربرد توصیه های تحقیقاتی در زمینه توجه به مسایل اقلیمی طی سال زراعی 1402- 1401 حدود 34 درصد افزایش یافت که نویدبخش افزایش و پایداری تولید کشت دیم و امنیت غذایی است.
توسط محقق مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی دوره آموزشی کشت گیاهان دارویی دارای قابلیت کشت دیم برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خراسان شمالی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ - ۲۰:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
20 دستگاه ادوات مکانیزه مورد نیاز کشت دیم در اراضی زراعی در شهرستان ممسنی خریداری شده است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۴ - ۱۲:۰۷    
ایسنا/مازندران در راستای سفرهای شهرستانی استاندار مازندران و درخواست بهره برداران و کشاورزان شهرستان، میز ارتباط مردمی، رییس سازمان جهاد کشاورزی در محل فرمانداری سوادکوه تشکیل شد.
راک نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۱۶ - ۱۰:۲۸   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش راک نیوز،سیدعلی معتمدی پور در جمع خبرنگاران بیان کرد: سطح زیر کشت گندم در استان کهگیلویه و بویراحمد نزدیک به 90 هزار هکتار است که حدود 70 هزار هکتار آن به کشت دیم اختصاص داده شد و مابقی آبی است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۵/۰۲ - ۱۰:۲۵   + ۲۹ سایت دیگر  
وزیر جهاد کشاورزی گفت: حدود دو میلیون هکتار کشت آبی و نزدیک به 4 میلیون هکتار کشت دیم زارِ گندم داشتیم که میزان تولید گندم از 7 میلیون تن نیز عبور کرد.
سینا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۹:۵۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان فارس از برداشت مزرعه الگویی کشت دیم تریتیکاله در شهرستان سپیدان خبر داد و گفت: این مزرعه الگویی با تولید 6227 کیلوگرم در هکتار عملکرد ویژه ای را برای خود در شرایط دیمزار ثبت کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۰۹:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا- بر اساس اعلام سازمان جهاد کشاورزی فارس با ایجاد مزرعه الگویی کشت دیم تریتیکاله در شهرستان سپیدان در حال حاضر این مزرعه الگویی با تولید 6هزارو 227 کیلوگرم در هکتار عملکرد ویژه ای را برای خود در شرایط دیمزار ثبت کرده است.
دیار آفتاب   ۱۴۰۲/۰۴/۱۲ - ۱۲:۱۸    
رئیس جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: طرح افزایش بهره وری کشت دیم با آغشته کردن بذر به ریز مغذی ها در سال گذشته انجام شد که افزایش عملکرد 20 الی 30 درصدی را به همراه داشت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۲۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
سطح کشت دیم گیاه روغنی کاملینا در سال گذشته حدود سه هزار هکتار بوده و امسال به بیش از چهارده هزار هکتار افزایش یافته است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۰۷ - ۱۲:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
حدود 95 درصد مصرف دانه های روغنی کشور وارداتی است و سالانه حدود 3.3 میلیون تن روغن و دانه های روغنی وارد می شودکه کشت کاملینا در زمین های دیم می تواند تولید روغن را در کشور افزایش دهد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۳:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز علی باستین ظهر دوشنبه در نشست بررسی وضعیت تولید گندم در استان بوشهر اظهار داشت: امسال سطح زیر کشت گندم در استان بوشهر بیش از 100 هزار هکتار شامل 85 هزار هکتار کشت دیم و 15 هزار و 405 هکتار کشت آبی بوده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۷ - ۰۹:۰۴   + ۲ سایت دیگر  
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان همدان از جایگزینی محصولات کم آب بر در همدان خبر داد و گفت: 48 هزار و 880 هکتار از اراضی شهرستان زیر پوشش قرارداد کشت دیم قرار گرفته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
باوجود حاصلخیزی و اقلیم منحصر به فرد منطقه جلگه رخ خراسان رضوی؛ به سبب تشدید خشکسالی در استان امسال هیچ گونه کشت دیم در این منطقه نداشتیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
مسئولان کشاورزی آرژانتین به راهکاری رسیده اند که می تواند تولید در زمین های دیم را تا 5 برابر افزایش دهد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۲۰:۰۸    
مدیر کل محیط زیست استان زنجان، با اشاره به با تغییر الگوی کشت در مناطقی از استان از کشت دیم به کشت آبی، تاکید کرد: حضور کشاورزان غیر بومی و غیر حرفه ای برای کشاورزی در مناطق حفاظت شده تشدید خطر برا ی محیط زیست استان است.
آوای رشت   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۲۱:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در گیلان 40 هزار هکتار اراضی زیر کشت دیم وجود وارد که با تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در تلاشیم تمامی این اراضی را زیر پوشش جهش تولید و بیمه قرار دهیم. علیرضا مهاجر امروز در دیدار با استاندار گیلان، با بیان اینکه باید از تمامی اراضی کشاورزی در [.. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۱ - ۱۸:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در گیلان 40 هزار هکتار اراضی زیر کشت دیم وجود وارد که با تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام(ره) در تلاشیم تمامی این اراضی را زیر پوشش جهش تولید و بیمه قرار دهیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۹:۱۶   + ۱۲ سایت دیگر  
به همت ستاد اجرایی فرمان امام و با همکاری وزارت جهاد کشاورزی ، تا پایان سال بیش از چهار میلیون هکتار از اراضی کشور تحت کشت دیم قرار خواهد گرفت.
فکر شهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۹ - ۱۶:۵۵   + ۵ سایت دیگر  
فکرشهر: مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون، 123 هزار تن گندم از کشاورزان استان بوشهر خریداری شده است. به گزارش فکرشهر ...
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
روستای کوهستانی لایزنگان در 331 کیلومتری شیراز و در جنوب شرقی استان فارس به عنوان بزرگترین تولیدکننده دیم گل محمدی در جهان شناخته می شود. 5600 هکتار از اراضی شهرستان داراب در مناطق کوهستانی شامل روستاهای لایزنگان ، نوایگان ، مروارید ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۴:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: بیمه محصولات کشاورزی نقش حمایتی دارد تا از فشار بیشتر به کشاورز جلوگیری گند. در بخش دیم، نیمی از هزینه بیمه توسط دولت و ستاد اجرایی حضرت امام پرداخت می شود و کشاورز خسارت را کامل می گیرد که این روش در دنیا سابقه ندارد.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، علی علی پور ظهر سه شنبه در خصوص این خبر بیان کرد: بارش های خوب در فصل پاییز و اوایل زمستان باعث شد تا اکثر کشاورزان دیم کار، اقدام به کشت جو و گندم دیم نمایند که کاهش بارندگی در فصل زمستان و بهار، سبب از بین رفتن 95 درصد این مزارع شده است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۵:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
سوادکوه- مراسم روز مزرعه گندم کشت دیم با حضور مسئولان در روستای اتو شهرستان سوادکوه برگزار شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۲/۲۷ - ۱۶:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- مدیر کل دفتر غلات و محصولات اساسی وزارت جهاد کشاورزی و مسئول طرح ملی جهش تولید در دیم زارهای کشور گفت: اجرای طرح جهش تولید یک اقدام اثرگذار برای استفاده از زمین های کم بازده و توسعه کشت دیم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۲۵ - ۱۹:۴۲    
مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: اگر نمایندگان و مسئولان روستا بتواند حق آبه را پیگیری کنند ما برنامه حمایتی خاصی برای توسعه باغات پسته روستای قره سنگی در نظر داریم و به احیای آن کمک خواهیم کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: توسعه کشت دیم و گلخانه ای در استان سمنان و تأمین و تولید نهاده از برنامه های توسعه ای استان است.
ایانا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۶:۰۶    
سرپرست موسسه تحقیقات کشاورزی دیم کشور گفت: امسال 13 تا 15 رقم مقاوم به خشکی و کشت دیم معرفی خواهد شد.