یکشنبه ۱۹ آذرساعت ۰۷:۵۲Dec 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قهر طبیعت»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۸/۰۷ - ۰۸:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
آن چه سبب شده تا قاچاق چوب در خراسان جنوبی بیش از پیش نمود یابد استمرار قهر طبیعت و خشک شدن دسترنج کشاورزان است که به طور حتم باید با قطع هر درخت خشک شده ای جایگزینی برای آن کاشته شود تا این فقر پوشش گیاهی در استان کمتر نمود یابد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۷/۰۹ - ۱۰:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
آن چه اکنون بیش از همه حوزه زیست بوم خراسان جنوبی را تهدید می کند و این موضوع هم به استمرار قهر طبیعت در این استان برمی گردد معضل ریزگرد ها و در آستان بحران قرار گرفتن تالاب کجی نهبندان به واسطه خشک شدن آن است.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۲۸   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/یزد سالانه تعداد چشمگیری از پرندگان مهاجر در فصول بهار و پاییز از آسمان استان یزد گذر می کنند و به علت حافظه ژنتیک خود مناطقی از این استان را زیستگاهی آبی تلقی کرده و بر آن فرود می آیند ...
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۶/۱۹ - ۲۳:۳۱   + ۳ سایت دیگر  
بعضی کارشناسان هشدار می دهند که تا سال 2050 سرنوشت بسیاری از رودها در ایران خشکی است و عده زیادی مجبور می شوند خانه و شهرشان را ترک کنند.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۰۸:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
یک کنشگر محیط زیست می گوید: در بحث ریزگردهای استان گلستان اینکه بگوییم منبع آن صرفا از ترکمنستان است، بیشتر به فرافکنی شبیه است چرا که قبلا آب رودخانه اترک از خراسان به سمت استان گلستان سرازیر می شد و تالاب های آلاگل، آلماگل و آجی گل را سیراب می کرد ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۶:۳۲    
روزگاری نه چندان دور بادهای 120روزه سیستان با عبور از فراز تالاب هامون نویدبخش نسیمی مرطوب و دلنواز بود، اما با گذر زمان، بدعهدی کشور همسایه و قهر طبیعت اکنون به کابوس مردم منطقه تبدیل شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۴/۱۰ - ۱۵:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
فرونشست و گسست زمین، قصه غم انگیزی که نتیجه 22 سال قهر طبیعت در خراسان جنوبی است و اکنون نتایج فاجعه بار آن 17 منطقه استان را در برگرفته و هر روز صدای شکستن استخوان های بیشتری از زمین خراسان جنوبی به گوش می رسد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۰۵ - ۱۲:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
بدعهدی کشور همسایه در تخصیص حقابه هیرمند، تغییر اقلیم، قهر طبیعت و سوء مدیریت موجب شده مردم سیستان در حوزه کشاورزی، صیادی و دامداری با مشکلات بسیاری مواجه باشند که رفع آنها عزم جدی می طلبد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۱۶ - ۰۹:۱۷    
ایسنا/کرمان جازموریان یا جَزموریان به مکانی که در آن انبوهی از جاز که یک گیاه خاردار است، گفته می شود. اما در ظاهر جازموریان یعنی سرزمینی زیبا در حاشیه تالاب بین المللی که زمانی به انبار علوفه ایران شهرت داشت و بر اثر اهمال کاری ها و قهر طبیعت این روزها نه تالاب و نه حاشیه نشینان جازموریان حال و ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۱/۳۱ - ۱۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان همه ما می دانیم که حفاظت از محیط زیست، امری حیاتی برای ادامه زندگی است. بااین حال فرهنگ ما اغلب ما را به سمت انجام کارهایی سوق می دهد که منجر به قهر طبیعت و محیط زیست شده و روزبه روز شرایط را برای زندگی همه مان سخت تر می کند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۹:۵۶    
ایسنا/خراسان رضوی سازی که قهر طبیعت برای باغداران و کشاورزان کوک کرده بود مجدد به صدا درآمد، روزهای پایانی دی ماه ورود یک جبهه هوای سرد یخبندان کم سابقه ای نواحی مختلف استان خراسان را فرا گرفت، در واقع امسال بدتر از سال های گذشته کاهش ناگهانی دما و موج سرما ...
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۷ - ۱۳:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هرچند در بزنگاه های تاریخی حضوری فعال در عرصه دیپلماسی و سیاسی و کمک به ارتقای توان دفاعی کشور داشته، اما در همه عرصه های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی تا مدیریت بحران در شرایط قهر طبیعت فعال ترین صحنه گران امداد و نجات و کمک رسانی به مردم بوده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۷:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
گذشته از مشکلات مرتبط با قهر طبیعت و خشکسالی های پیش رو، مصائبی مانند توقف دو ساله سهمیه سوخت مرزنشینان خراسان جنوبی گلایه های زیادی را ایجاد کرده و زنگ خطر کوچ آن ها را به صدا در آورده است.
فرهنگ وهنر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۸ - ۱۵:۴۶   + ۱۵ سایت دیگر  
سفری در دل تاریخ و ماجرای قهر طبیعت جلسه نقد و بررسی کتاب ریشه در سال های قحطی در فرهنگسرای گلستان برگزار می شود. این رمان روایتی متفاوت از دوران قاجاریه در ایران است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۱/۰۷/۱۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
زرشک همچون نگینی بر رکاب انگشتر کشاورزی خراسان جنوبی آن هم پس از دو دهه قهر طبیعت همچنان می درخشد و با چتری از شکوفه های زرد در فصل بهار و دانه های به تسبیح کشیده سرخ آن در فصل پاییز به هنگام برداشت عرصه های کشاورزی این دیار تشنه و در حسرت باران را زنده نگه داشته است و حیات را به زمین های کشاورزی ...
صمت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۸:۲۴    
مرداد امسال با بارش های سیل آسا شروع شد و در این مدت تاکنون، دست کم 69 نفر جان باخته و حدود 56 نفر مفقود شده اند و به گفته وزیر جهاد کشاورزی در مرحله نخست، بیش از 6 هزار میلیارد تومان به حوزه های گوناگون بخش کشاورزی، خسارت وارد شده است.
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۸ - ۰۹:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
. طبیعت نیز استاندارد هایی برای عدالت دارد. تخطی و تخلف از آن ها عقوبت و تاوان این جهانی دارد؛ تاوانی که طبیعت خود از دشمنانش می ستاند. تا حق طبیعت پاس نداریم، سایه قهر طبیعت برچیده نمی شود.
اقتصاد آنلاین / قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ - ۱۳:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
مصیبت زاگرس که تمامی ندارد؛ یک روز خبر می رسد که ریزگردها و گرد و غبار نفسش را بند آورده و بی آبی امانش را بریده و حالا هم حکم ایستاده مردن به دستور پروانه های مرگ بر سر رویشگاه های بلوط زاگرس نشین ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ - ۱۱:۲۶    
کارشناسان محیط زیست بر این باورند که یکی از علل قهر طبیعت با انسان، نامهربانی با درخت ارس است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۲ - ۱۲:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
دانشمندان فدرال اعلام کردند، 2021 سال فاجعه بار و مرگبار دیگری به لحاظ بلایای طبیعی و آب و هوایی در ایالات متحده بود و در 20 رخداد جداگانه، دستکم 688 آمریکایی قربانی شدند و خسارات ناشی از آن از 145 میلیارد دلار فراتر رفت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۰۵ - ۰۰:۰۰    
بیرجند- بیش از 20 سال قهر طبیعت با زمین تشنه خراسان جنوبی موجب شده تا نفس کشاورز، دامدار و صنعت گر این استان به شمارش بیفتد و هر روز بر وخامت اوضاع افزوده می شود.
ایانا   ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ - ۱۴:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
غلامرضا قوسی گفت: شدت و حدت بیش از اندازه استمرار قهر طبیعت در سال زراعی پیش رو سبب شد تا پیش بینی های کارشناسان هم چندان درست از آب در نیاید به طوری که در ابتدا کاهش 30 درصدی، بعدی 60 و سپس بیش از 70 درصدی را درتولید زعفران امسال شاهد بودیم.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۳:۰۲    
کشتی به گل نشسته زعفران کاران امسال بیش از سال های قبل آن هم به واسطه تجربه خشکسال ترین سال نیم قرن اخیر در دریای بی آب خراسان جنوبی فرو رفت چرا که عایدی زعفران کاران از مزارع ارغونی آن ها در مقایسه با سال قبل بیش از 70 درصد کاهش یافت.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۲۱:۰۵    
خوزستان درگیر مشکلات و معضلات زیادی شده که بخشی از آن ها مربوط به قهر طبیعت است. با اینکه بار ها و بار ها مسئولان به این استان سفر کرده و قول ها و وعده هایی به خوزستانی ها دادند، اما برخی مشکلات همچنان باقی است ...
راه دانا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۱۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
طبق گفته مسئولان امر از ابتدای سال زراعی جاری میزان بارش ها در سیستان و بلوچستان با کاهش 56 درصدی رو به رو شده، اتفاقی که زخم های خشکسالی را عمیق تر کرده است و چالش های زیست محیطی و اقتصادی را برای شهروندان به همراه دارد.
راه دانا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۴:۲۳   + ۱۰ سایت دیگر  
طبق گفته مسئولان سال زراعی 1400-1399 سومین سال کم باران سیستان و بلوچستان در 55 سال اخیر رقم خورد، خشکسالی هایی که گسترش حاشیه نشینی و تنش آبی از پیامدهای نامبارک آن است.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۴۰۰/۰۵/۱۲ - ۱۱:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خاورستان، به نقل از عصرهامون ؛ خشکسالی و جولان ریزگردها سال هاست زندگی را به کام هامون نشینان تلخ کرده است، مردمانی که به دلیل کم بارشی و قهر طبیعت با بحران کمبود آب و عوارض ناشی از آن دست و پنجه نرم می کنند. ...
ایمنا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۶ - ۱۱:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
مشکلات مردم خوزستان در زمینه آب و اعتراض بحق آنها به مهمترین موضوع خبری روزهای گذشته کشور تبدیل شده است. خشکسالی و سیاست های نادرست مسئولان، یکی از مهم ترین استان های ایران را که مردم آن هشت سال از مرزهای این سرزمین دفاع کردند به مرز نابودی کشانده و زمینه ساز بروز مشکلات بسیاری برای ساکنانش شده است.
راه دانا   ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ - ۱۳:۳۱    
سال هاست خشکسالی زخم های عمیقی بر پیکره جنوب شرق کشور بر جای گذاشته، زخم هایی که به واسطه قهر طبیعت هر سال بیشتر سر باز کرده و سایه شوم آن بر بسیاری از بخش های زندگی مردم سنگینی می کند.
وارش   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۱۲:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش وارش نیوز، علی قلی ایمانی پیش از ظهر یکشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه گلستان اظهارکرد: هم اکنون شرایط کشاورزی در کشور و گلستان خاص و ویژه بوده و باید حل مشکلات کشاورزان در دستور کار متولیات باشد. ...
وارش   ۱۴۰۰/۰۴/۱۴ - ۰۸:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
علی قلی ایمانی در نشست خبری روز گذشته خود با اصحاب رسانه با اشاره به اینکه کشاورزی کار پر ریسکی است، اظهار کرد: کشاورزان همواره با عناوین مختلف با قهر طبیعت روبه رو هستند؛ یک زمان سیل، یک زمان تگرگ، یک زمان سرما، یک زمان خشکسالی و غیره ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۰۸ - ۱۱:۳۲    
همیشه هم شکارچیان و صیادان پیروز میدان نخواهند بود و گاهی اوقات قهر طبیعت است که به تلافی نامهربانی های این ناقضان محیط زیستی از آن ها انتقام می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۰۶ - ۰۸:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
خراسان جنوبی سال هاست با خشکسالی، قهر طبیعت و خست آسمان روبه رو است، 2 دهه خشکسالی آن چنان در ریشه و جان استان نفوذ کرده که درختان، باغ ها، چشمه ها، قنات ها، چاه ها و دام ها از آن در امان نمانده اند ...
ایانا   ۱۴۰۰/۰۳/۲۶ - ۱۶:۲۵   + ۲۲ سایت دیگر  
عرصه های جنگلی توسط دامداری طعمه حریق شد اما با تغییر ناگهانی جهت وزش باد آتش به گله گوسفندان فرد متخلف افتاد و تعداد 70 راس گوسفند در آتش سوخت.
روزنامه نصف جهان   ۱۴۰۰/۰۳/۲۴ - ۱۶:۱۱    
نصف جهان: امسال تندباد گرما کمی زودتر از سال های قبل سراغمان آمده است. هنوز ماه آخر بهار به نیمه نرسیده، شراره های تابستانه شهرها را درنوردید و امان ها را برید ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
بیرجند- گذشته از مشکلات قهر طبیعت و خشکسالی های پیش رو، قطع سهمیه سوخت برخی از مرزنشینان خراسان جنوبی گلایه های زیادی را ایجاد کرده و زنگ خطر کوچ آن ها را به صدا در آورده است.
شبستان   ۱۴۰۰/۰۱/۳۱ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
چند سالی است علاوه بر قهر طبیعت و خشکسالی های چند ساله بیماری قارچی زنگ جارویی زرشک رنگ از رخسار زرشک کاران گرفته و عملکرد این محصول مزیت دار را در همه نقاط استان کاهش داده است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۱۲/۲۰ - ۱۴:۳۰    
عضو هیات رئیسه کمیسیون بهداشت مجلس در توئیتی به بازدیدهای نمایندگان در شهر زلزله زده سی سخت اشاره کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۱۱/۱۵ - ۰۸:۲۷   + ۹ سایت دیگر  
اینجا روستای "نازدشت" کرمان است؛ منطقه ای کپرنشین که اهالی حتی از امکانات اولیه زندگی، آب شرب و بهداشت هم محروم اند. مردمی که در کنار تمامی کمبودهای زندگی ناگزیرند با قهر طبیعت هم بسازند و هر از گاهی سیل یا طوفان شن سرپناه شان را هم به تاراج ببرد و زندگی با دست خالی و زجر نداری را به آنها یادآوری ...
الف   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۵:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
سی و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر تهران آغاز شده است، اکنون تقریبا یکسال است که ویروس کووید 19 -کرونا- کره زمین را با چالش مواجه کرده است. رسالت هنر شاید در این بحران های فراگیر جهانی بیشتر به کار بیاید ...
راه دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
لایحه منطقه آزاد سیستان ماه ها بر روی میز اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است و مردم سیستان و بلوچستان چشم انتظار تایید آن هستند تا در پی آن اندکی از بی مهری های کشور همسایه و قهر طبیعت برای تنگه احد جمهوری اسلامی ایران جبران شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۰۸:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/یزد خشکسالی و قهر طبیعت هنوز هم کشاورزان سخت کوش یزدی را از پای در نیاورده به طوری که حتی از دل شوره زار حیات می رویانند.
پایگاه خبری خاورستان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۵ - ۰۹:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار خاورستان، خشکسالی های اخیر و قهر طبیعت سبب شده است تا بسیاری از کشاورزان خراسان جنوبی برای تامین آب مورد نیاز کشاورزی اقدام به حفر چاه کنند تا بتوانند از منابع زیرزمینی آب مورد نیاز کشت و کار خود را تامین کنند اما در این میان با برداشت آب زیاد از چاه های عمیق ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۱ - ۱۴:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
زاهدان- ایرنا- اختصاص 2 هزار و 41 میلیارد تومان اعتبار برای ساماندهی سکونتگاههای غیررسمی حلال معضل 30 ساله حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان شده و ساخت هزاران واحد مسکونی نجات دهنده حاشیه نشینان از بی سروسامانی می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۶ - ۰۳:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
این روزها زمان برداشت خربزه و صیفی جات است. اما سیلاب های اخیر در شهرستان سرخه به صیفی کاران خسارت های زیادی وارد کرد و زحمات چندین ماهه کشاورزان سرخه ای را با خود بُرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۰۰:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
موضوع آب شرب تبریز، این روزها در حالی به مرحله اضطرار و تعیین برنامه و جدول قطعی های مکرر روزانه رسیده که تنها اندکی دوراندیشی و جدیت در خصوص ساماندهی منابع آبی موجود و اجرای به موقع طرح هایی چون انتقال آب ارس به تبریز، می توانست از بروز چنین وضعیتی جلوگیری کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۲۳:۰۳    
شیراز -ایرنا- دریاچه پریشان واقع در شهرستان کازرون در جنوب غربی شیراز که به عنوان شیرین ترین دریاچه ایران محسوب می شود، این روزها بر اثر قهر طبیعت و دست انسان تخریب گر محیط زیست حال و روز خوشی ندارد و در حقیقت پریشان و مضطرب است .
میلاد لارستان   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۹:۱۸    
تاریخ نشان می دهد لارستان در جنوب استان فارس از دو عارضه مهم رنج می برده است که یکی خشکسالی و دوم زمین لرزه های پیاپی بوده، با این حال...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ - ۱۲:۳۴    
شیراز- ایرنا- تاریخ نشان می دهد لارستان در جنوب استان فارس از دو عارضه مهم رنج می برده است که یکی خشکسالی و دوم زمین لرزه های پیاپی بوده، با این حال بازار قیصریه لار(مرکز شهرستان لارستان) توانسته است استحکام خود را حفظ کند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۲/۰۹ - ۲۲:۳۰    
در مبارزه سهمگین انسان با تهدید های گوناگون، اینک تمامی حس ها به سوی کرونا تمرکز یافته است. این حرکت فراگیر بر علیه ویروس کرونا، شبیه حرکت انسان های اولیه برای مبارزه با قهر طبیعت و در نهایت تسلط و غلبه بر همه دشمنان طبیعی است.