سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۱۵:۵۸Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نیروهای حفتر»

ابنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۱:۲۶   + ۳ سایت دیگر  
یکی از فرماندهان خلیفه حفتر در مراسم افتتاح مدرسه ای در شرق لیبی درگذشت.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۱۴:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
وزیر دفاع دولت وفاق لیبی، ارتش ملی این کشور را خیانت به عهد و بی اخلاقی متهم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر در صدد حمله به غرب این کشور و مناطق تحت کنترل این دولت هستند.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۰۷:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری آناتولی، روسیه در صدد است به منظور حمایت و پشتیبانی از ژنرال “حفتر” یکهزار مزدور از سوریه به لیبی اعزام کند. گزارش های دریافتی حاکیست که مزدوران بین 20 تا 45 سال دارند و ماهانه دو هزار دلار برای جنگیدن در کنار نیروهای حفتر دستمزد دریافت می کنند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۲:۰۰    
سخنگوی نیروهای دولت وفاق لیبی از رهگیری تحرک کاروان مسلح بزرگی وابسته به نیروهای موسوم به ارتش ملی این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
هیئت جستجوی مفقودان لیبی از شناسایی یک گور جمعی دیگر در یکی از اردوگاههای سابق نیروهای شورشی موسوم به ارتش "ملی" لیبی در شهر ترهونه خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۸ - ۱۳:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد، نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از طریق شلیک موشک به سمت شهر سرت، آتش بس در این شهر را برای چهارمین بار نقض کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۱۶ - ۰۹:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
منابع لیبیایی از صف آرایی نیروهای شرق لیبی تحت فرماندهی خلیفه حفتر در نزدیکی شهر سرت و منطقه هلال نفتی خبر دادند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۰۵:۵۸   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دولت وفاق ملی لیبی نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر را به نقض مکرر آتش بس متهم کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
شورای عالی دولت لیبی از حمایت های ترکیه و قطر در مبارزه با نیروهای حفتر قدردانی کرد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای طرفدار ژنرال حفتر اوایل سال میلادی جاری تمامی تأسیسات نفتی در مناطق شرقی لیبی را از کار انداختند تا به این طریق دولت وفاق ملی مورد حمایت سازمان ملل را به لحاظ اقتصادی تحت فشار قرار دهند. با این اقدام نیروهای حفتر تقریبا تمامی صادرات نفت لیبی متوقف شد ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به کشتی ها و هواپیماهایی که به آب های منطقه ای لیبی یا حریم هوایی این کشور بدون هماهنگی نزدیک شوند، هشدار داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۰۱:۴۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر؛ وزیر دفاع ترکیه گفت هیچ راه حل نظامی برای بحران لیبی وجود ندارد. خلوصی آکار روز سه شنبه در نشستی مجازی با عنوان "راهبرد امنیت ملی ترکیه و تازه ترین تحولات امنیتی منطقه" در استانبول با اشاره به تحولات لیبی افزود ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۲:۰۱    
سخنگوی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی تاکید کرد که خروج کامل ترکیه از این کشور شرط نخست برقراری آتش بس است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۲ - ۰۶:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از رویترز، ترکیه و روسیه روز چهارشنبه توافق کردند تا به تلاش برای ایجاد آتش بس در لیبی ادامه دهند، اما آنکار اعلام کرده است رهبری نیرو های شرق لیبی (خلیفه حفتر) مشروعیت ندارد و قبل از به دست آمدن هرگونه توافق معتبری ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۶:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
همزمان با آماده باش نیروهای دولت وفاق ملی (غرب لیبی) برای آغاز درگیری در شهر سرت، برخی منابع نیز از انتقال کمک های نظامی از مصر به شمال شرقی لیبی خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۴/۲۵ - ۱۵:۰۱   + ۳ سایت دیگر  
نماینده پارلمان مصر به نیروهای دولت وفاق ملی لیبی درباره هرگونه حمله به شهر سرت با حمایت نیروهای ترکیه ای هشدار داد.
جام نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ - ۲۰:۰۳   + ۹ سایت دیگر  
این در حالی است که امارات معمولا اتهام های دولت وفاق ملی لیبی در طرابلس درباره حمایت ابوظبی از نیروهای حفتر را تکذیب می کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۵:۰۸   + ۷ سایت دیگر  
مولود چاووش اوغلو وزیر خارجه ترکیه در یک مصاحبه ضمن هشدار به حامیان خارجی خلیفه حفتر در لیبی، آتش بس در این کشور را به عقب نشینی نیروهای حفتر منوط کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۳:۵۸   + ۵ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه تأکید کرد دولت وفاق ملی لیبی تنها در صورت عقب نشینی نیروهای خلیفه حفتر از مناطق اصلی و مرکز و غرب کشور با آتش بس موافقت می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی همچنان بر ادامه بستن بنادر و میادین نفتی اصرار داشته و شروطی را برای بازگشایی آن ها وضع کرده اند.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۴/۱۴ - ۱۳:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا نوشت: یکی از مسئولان ارتش "ملی" لیبی به رهبری خلیفه حفتر تأکید کرد اگر ترکیه بخواهد خط قرمز را در لیبی زیرپا بگذارد در معرض شکست سختی قرار خواهد گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۱۳ - ۱۱:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
وزارت خارجه آمریکا ناخرسندی خود را از ارتباط میان نیروهای وابسته به خلیفه حفتر و نیروهای واگنر روسیه اعلام و تاکید کرد که این امر با منافع آمریکا و لیبی مغایرت داشته و حاکمیت لیبی را از بین می برد.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۰۷:۵۱    
مردم نیوز : در نگاه نخست، اهمیت استراتژیک شهر و استان سرت برای دو طرف به عنوان مهمترین عامل تمرکز نگاه ها بر این شهر و در نتیجه توقف پیشروی ها ارزیابی می شود ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۶ - ۱۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
ارتش "ملی" لیبی به رهبری خلیفه حفتر از کشورهای عربی خواست در مقابله با ترکیه از این نیروها حمایت کنند. همزمان منابع از موافقت اولیه طرف های درگیر لیبی با طرح پیشنهادی آمریکا درابره شهر سرت خبر دادند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۵ - ۱۸:۵۷    
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه گفت که دوت وفاق ملی در لیبی خواستار خروج نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از شهرهای سرت و الجفره برای برقرار آتش بس هستند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۶:۳۰    
سخنگوی ریاست جمهوری بر لزوم خروج نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی از دو شهر سرت و الجفره برای تضمین اتش بس پایدار تاکید کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۱ - ۱۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دولت وفاق ملی لیبی ضمن مخالفت با تهدید ضمنی رئیس جمهور مصر درباره دخالت نظامی مستقیم در لیبی، آن را ادامه جنگ علیه مردم یمن و دخالت در امور آنها دانست. در مقابل نیروهای حفتر از اظهارات سیسی استقبال کرده و مصر را "تنها شریک واقعی" برای برقراری امنیت در لیبی دانستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ - ۱۷:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
ارتش لیبی از کشف 190 جسد در گورهای جمعی در جنوب طرابلس و شهر ترهونه که به تازگی از کنترل نیروهای تحت حمایت ژنرال خلیفه حفتر خارج شده اند، خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ - ۱۰:۵۶   + ۳ سایت دیگر  
یک رسانه عرب زبان از نقش امارات در ارسال سلاح های ساخت رژیم صهیونیستی به لیبی و استفاده نیروهای موسوم به "ارتش ملی لیبی" از این سلاح ها پرده برداشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۰:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی، شورشیان شرق این کشور را به ارتکاب نسل کشی و جنایت جنگی از جمله مین گذاری در اسباب بازی های کودکان در مناطق تحت کنترلشان متهم کرد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۰:۴۲    
وزیر کشور دولت وفاق لیبی تصریح کرد که دولت وفاق از هر نوع ابتکار عملی برای پایان دادن به بحران سیاسی و متحد کردن نهادهای کشور لیبی استقبال می کند.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی لیبی از کشف 3 گور جمعی دیگر در شهر ترهونه و اطراف آن خبر داده و گفتند شمار گورهای جمعی یافته شده در این مناطق پس از بازپس گیری از نیروهای حفتر به 11 عدد رسید.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۳/۲۴ - ۲۱:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دولت وفاق لیبی ضمن اعلام اینکه نیروهای حفتر صد ها شهروند این کشور را قتل عام و در گور های دسته جمعی دفن کرده اند، خواستار پیگیری این موضوع در محاکم بین المللی شد.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۲۳ - ۱۴:۴۹   + ۱۱ سایت دیگر  
اقتصادنیوز؛ سامر الاطرش ملقب به ابویعرب الاثری تروریست سوری تبار عضو گروه تروریستی تحریرالشام (جبهه النصره سابق) در نبردهای شهر سرت لیبی کشته شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۲۲ - ۱۵:۱۹   + ۳ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- نیروهای ارتش دولت وفاق ملی در ادامه پیروزی های اخیر خود علیه نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر از تسلط بر خطوط امدادرسانی این نیروها در جنوب و غرب کشور خبر دادند.
دیار آفتاب   ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ - ۱۳:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نیروهای دولت وفاق ملی در ادامه عملیات علیه نیروهای حفتر موفق شدند مساحت 2 هزار و 600 کیلومتری را باز پس بگیرند و خود را به 13 کیلومتری شهر سرت برسانند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ - ۲۳:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ارتش لیبی وابسته به دولت الوفاق از ادامه عملیات خود برای آزادسازی شهرها و مناطق واقع در شرق و مرکز این کشور از اشغال نیروهای حفتر خبر داد.
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۲۳:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش شنبه شب تلویزیون الجزیره، نیروهای دولت وفاق ملی لیبی همچنین اعلام کردند که با عقب راندن نیروهای حفتر وارد منطقه الزعفران شهر سرت شده و نیروهای حفتر پا به فرار گذاشته اند. الجزیره به نقل از یک منبع نظامی افزود: نیروی وفاق می گویند که شبه نظامیان وابسته به حفتر از پایگاه هوایی الجفره [...]
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۱:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی در غرب لیبی از فرار شبه نظامیان تحت فرماندهی ژنرال خلیفه حفتر از شهر سرت واقع در حد فاصل بین طرابلس و بنغازی خبر دادند.
نسیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۴۷    
نسیم آنلاین : محمد قنونو سخنگوی ارتش لیبی (وابسته به دولت فایز السراج) ظهر امروز از سیطره کامل دولت الوفاق بر استان طرابلس خبر داد. به این ترتیب، عملیات نیروهای ژنرال حفتر برای سیطره بر پایتخت لیبی به طور کامل شکست خورد ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۲۲:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در سخنانی از کنترل کامل این نیروها بر شهر ترهونه واقع در جنوب شرقی پایتخت این کشور و رانده شدن نیروهای حفتر خبر داده است. ژنرال حفتر طی هفته های اخیر شکست های سنگینی خورده است.
خرداد نیوز   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۷:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
خرداد: نیروهای دولت وفاق ملی لیبی وارد شهر ترهونه آخرین پایگاه ژنرال خلیفه حفتر در غرب لیبی شده و آن را باز پس گرفتند. به گزارش خرداد، تارنمای شبکه خبری الجزیره قطر ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۶ - ۱۲:۱۸   + ۱۰ سایت دیگر  
نیروهای دولت وفاق در غرب لیبی موفق شدند کنترل پایتخت این کشور را به طور کامل به دست بگیرند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۲۳:۲۸    
نیروهای وابسته به دولت وفاق ملی دو منطقه دیگر در جنوب طرابلس را از اشغال نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال حفتر آزاد کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۳/۱۵ - ۱۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما ، طبق گزارش های رسانه ای نیرو های دولت وفاق ملی لیبی کنترل فرودگاه بین المللی طرابلس را از نیرو های ارتش ملی لیبی تحت رهبری خلیفه حفتر بازپس گرفتند.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۳:۳۵   + ۲ سایت دیگر  
اکوفارس: نیروهای دولت الوفاق لیبی اعلام کردند که فرودگاه طرابلس را از دست نیروهای خلیفه حفتر آزاد کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۲:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نیروهای دولت الوفاق لیبی اعلام کردند که فرودگاه طرابلس را از دست نیروهای خلیفه حفتر آزاد کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۲۰:۰۵   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- جنگنده های دولت وفاق لیبی مواضع نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر در جنوب طرابلس پایتخت این کشور را بمباران کردند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۴ - ۱۶:۲۹    
وزیر خارجه ترکیه گفت که فرمانده نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی، نخواهد توانست در این کشور پیروز شود.