شنبه ۲۸ فروردینساعت ۲۱:۱۴Apr 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قرآنی»

فکر شهر   ۹ دقیقه پیش    
فکرشهر: کانون قرآن و عترت نورالمهدی به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری بندر بوشهر روز شنبه در آیینی افتتاح شد. به گزارش فکرشهر از ایرنا، سرپرست سازمان فرهنگی ...
حوزه   ۳۶ دقیقه پیش    
حوزه / معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه قزوین گفت: راه نجات ما از بلایای مختلف انس با قرآن و بازگشت دوباره به فرهنگ قرآنی است.
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
مشاور دبیر شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: متأسفانه در فرهنگ عمومی جامعه پیش فرض های فرهنگی همچون بحث تفسیر به رأی در طول دهه ها و سده های گذشته رواج پیدا کرده است که نوعی هراس و ترس از تفکر در آیات قرآن بین متدینین و حتی عموم مردم وجود داشته و دارد که هنوز نیز این چالش را داریم ...
ایکنا   ۱ ساعت پیش    
مسابقه قرآنی روزانه معلم تراز اول با عنوان سی قدم موفقیت از سوی معاونت فرهنگی دانشگاه فرهنگیان با همکاری معاونت قرآن وزارت فرهنگ برگزار می شود.
فکر اقتصادی   ۲ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری فکر اقتصادی ،محمود کلهری، شهردار منطقه 5 روزهای ابتدایی فصل بهار تقارن زیبایی با بهار قران پیدا کرده است. این فرصت استثنایی و ظرفیت قرآنی ماه رمضان را اهل بیت (ع) با واژه زیبای ربیع به معنای بهار تبیین کرده اند ...
ایکنا   ۳ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
محفل قرآنی طلاب آفریقایی مقیم قم به مناسبت ماه رمضان از سوی اتحادیه اسلامی طلاب آفریقا در ایران در این شهر برگزار شده است.
ایکنا   ۴ ساعت پیش    
استاد دانشگاه قرآن و حدیث به ارائه توضیحاتی در زمینه وحی و همچنین علل ایجاد شبهه تحریف قرآن پرداخت و بیان کرد: یکی از دلایلی که می گویند که قرآن تحریف شده، نسخه های مختلف صحابه و اختلاف قرائات است، اما این در حالی است که نوشت افزارهای فلان صحابه نباید ملاک داوری ما باشد ...
ایکنا   ۴ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
مسابقه و پویش کودک قرآنی ویژه کودکان 7 تا 12 سال در استان کرمانشاه برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۵ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
اولین جلسه از سلسله جلسات حلقه های قرآنی شامل 30 دقیقه سخنرانی و 15 دقیقه پرسش و پاسخ با موضوع انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان با سخنرانی سید محسن میرباقری از فردا آغاز می شود.
بسیج   ۵ ساعت پیش    
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه ارومیه گفت: برنامه های قرآنی با جدیت بیشتری اجرا شود.
ایکنا   ۶ ساعت پیش    
سلسله کارگاه های راهبری قرآنی ، به رهبری سوره های قرآن طی پنج جلسه برگزار می شود.
ایکنا   ۶ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
برنامه ترکیبی مهمان خدا با دعوت از کارشناسان مجرب مباحث قرآنی و دینی را برای مخاطبان خود در شبکه سحر تشریح می کند.
ایکنا   ۶ ساعت پیش    
خداوند در آیات قرآن بالاترین شأن و برجستگی قرآن را هدایت قرآنی مطرح می کند و رهبر معظم انقلاب نیز در تبیین این ویژگی مهم قرآن کریم، آن را از سه بُعد مورد بررسی قرار می دهند: هدایتگر بودن قرآن در همه ابعاد زندگی بشر ، لزوم تدبر برای فهم معارف قرآنی و ضرورت تقوا برای هدایت پذیری از قرآن .
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
پویش ملی خانه های قرآنی به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، همزمان با ماه مبارک رمضان در بخش های متنوع برگزار می شود.
ایرنا   ۷ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر جشنواره قرآن، نور امید گفت: جشنواره ملی و مجازی قرآن نور امید به عنوان ویژه برنامه کارگروه قرآنی ماه مبارک رمضان کشور و به همت سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان دارالقرآن الکریم برگزار می شود.
ایکنا   ۷ ساعت پیش    
دانشیار دانشگاه علوم قرآنی تهران به طرح بحث در زمینه پیش نیازهای تحقیق در قرآن از منظر مقام معظم رهبری پرداخت و ضمن تبیین 10 پیش نیاز بیان کرد: از جمله مهم ترین پیش نیازها عبارتند از؛ آشنایی با قرآن، محوریت قرآن، پالایش سنت تفسیری، کشف ساختار حاکم بر قرآن و توجه به ذات تحول خواه و پیشرفت گرای قرآن.
ایسنا   ۷ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
همزمان با حلول ماه مبارک رمضان، سایت قرآنی تنزیل به نشانی tanzil.ir نسخه ی موبایل خود را با هدف کاربری آسان بر روی گوشی های همراه راه اندازی نموده است.
بسیج   ۷ ساعت پیش    
مسئول تربیت و آموزش عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه فریمان از اجرای برنامه های متنوع عقیدتی و قرآنی در ماه مبارک رمضان خبر داد.
ایکنا   ۷ ساعت پیش    
ویژه برنامه های قرآنی و تفسیری همزمان با ایام ماه مبارک رمضان از سوی کارگروه بانوان کمیته فرهنگی و آموزشی ستاد اربعین با همکاری حوزه علمیه بانوان برگزار می شود.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
دوره دوم سلسله کارگاه های راهبری قرآنی به رهبری سوره های قرآن از سوی مدرسه سفیران قرآن با همکاری وزارت علوم برگزار می شود.
شبستان   ۸ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
پویش ملی خانه های قرآنی به همت ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری کشور ویژه ماه مبارک رمضان و در محورهای متنوع اجرا می شود.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
رقابت فرازخوانی قرآن همزمان با ماه مبارک رمضان از سوی مؤسسه قرآنی صراط مشهد برگزار می شود.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
نخستین جلسه هیئت مدیره دوره دوم اتحادیه قرآنی یزد، عصر امروز، 28 فروردین ماه تشکیل می شود.
شبستان   ۸ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مطهری گفت: همزمان با ماه رمضان کلاس تفسیر قرآن ،کلاس اخلاق و آموزش های مباحث سبک زندگی اسلامی توسط کانون هادیان نور ملایر در فضای مجازی برگزار می شود.
ایبنا   ۸ ساعت پیش    
پژوهشکده مطالعات قرآنی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، مدرسه فصلی مطالعات تکمیلی در قرآن پژوهی را در بهار 1400 به صورت مجازی برگزار می کند.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
برنامه رادیویی افق ، امروز، 28 فروردین ماه به تبیین مراحل انس با قرآن در تحقق جامعه قرآنی از نگاه مقام معظم رهبری می پردازد.
ایکنا   ۸ ساعت پیش    
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام پزشکی کشور با تأکید بر اینکه اگر روشی اختیار کنیم که کسی از میان برود، گویی کل جهان را کشته ایم و این نص صریح قرآن است، گفت: به همان میزان نیز زنده کردن افراد بهجت زا و امیدبخش و زیباست، امیدواریم ماه مبارک رمضان ماه تفکر به این موضوع باشد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۸ ساعت پیش    
اقتصاد ایران: ثبت نام ناشران و مؤسسات قرآنی در نمایشگاه مجازی قرآن کریم، تا تاریخ 31 فروردین ماه تمدید شد.
ادیان نیوز   ۹ ساعت پیش    
به گزارش ردنا ( ادیان نیوز )، فرهاد شفتی، پژوهشگر مطالعات قرآنی و نویسنده نشست علمی قرآن مورخان گفت: جلد اول این کتاب 1014 و دو جلد دیگر 1385 صفحه است و با هم مرتبط هستند زیرا در موارد زیادی به مباحث جلد اول و دوم ارجاع داده شده است؛ به نظر می آید نویسندگان این کتاب به خصوص در جلد دوم ...
خبرگزاری رضوی   ۹ ساعت پیش    
کابل - داور بین المللی قرآن از افغانستان گفت: برپایی جلسات آنلاین با حضور اساتید و صاحب نظران عرصه علوم قرآنی در ماه رمضان از راه کارهای مهم برای تحقق وحدت و همبستگی میان جوامع اسلامی در جهان است.
شهرآٰرا نیوز   ۹ ساعت پیش    
جلسه های تلاوت قرآن در مشهد پیشینه ای دیرینه دارد. سید محمد عرب زعفرانی یکی از استادان قدیمی مشهد است که با ورودش به مشهد انقلابی قرآنی در این شهر ایجاد کرد.
شبستان   ۹ ساعت پیش    
مسئول دارالقرآن کریم استان اردبیل گفت: هفتمین دوره مسابقات قرآنی دارالقرآن الکریم استان اردبیل همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه برادران زیر 18 سال به صورت مجازی برگزار می شود.
تقریب   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
سازمان مردم نهاد بین المللی منهاج القرآن و خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور موضوعات مشترک قرآنی را به بحث و گفت وگو گذاشتند و بر گسترش همکاری های دو سویه تأکید کردند.
بسیج   ۹ ساعت پیش    
به مناسبت ماه مبارک رمضان، جلسه جزء خوانی قرآن در فضای مجازی باشرکت خواهران بسیجی پایگاه مقاومت بسیج حضرت خدیجه (س) حوزه خواهران ناحیه سپاه هندیجان برگزار شد.
خبرگزاری تابناک   ۹ ساعت پیش    
بیایید با هم قرآن بخوانیم
وزارت آموزش و پرورش   ۹ ساعت پیش    
معاون فرهنگی، پرورشی و اجتماعی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی در تشریح برنامه های ماه مبارک رمضان این مجموعه، اظهار کرد: برگزاری مرحله استانی بخش کتبی 39اُمین دوره مسابقات قرآن و معرفی استعدادهای قرآنی از برنامه های ماه مبارک رمضان است. ...
ایثار   ۹ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل امور فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران مسابقه تفسیر از سوره های قدر و مؤمنون ، پویش مردمی بهار قرآن با شهدا ، گلشن وحی محفل انس با قرآن ، معرفی شهدای قرآنی و پخش قرائت قاریان شهید ...
سراج24   ۹ ساعت پیش   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان گفت: همزمان با سومین روز از ماه مبارک رمضان محفل قرآنی باعنوان ربیع القرآن به صورت مجازی در گیلان برگزار شد.
میزان   ۹ ساعت پیش    
حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم بهاری کارشناس علوم قرآنی در گفت وگو با خبرگزاری میزان پیرامون فضایل نهفته در ماه مبارک رمضان گفت: یکی از عالی ترین و زیباترین مهمانی هایی که پروردگار عالم برای بندگانش تدارک می بیند و هر سال تکرار می شود ماه مبارک رمضان است. ***رمضان ماه رهایی از گناهان ...
صاحب نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیر دارالقرآن اهل بیت(ع) با اشاره به ممنوعیت جلسات قرآنی حضوری در ماه رمضان امسال، گفت: طرح بزرگ نغمه های بهشتی در استعدادیابی قرائت قرآن، برنامه چهارشنبه های امام رضایی و برنامه رادیویی بشارت از رادیو اصفهان، افزون بر جلسات جزء خوانی از سوی دارالقرآن اهل بیت(ع) دنبال شده اند.
شبستان   ۱۰ ساعت پیش    
مسئول دفتر نمایندگی کانون های فرهنگی هنری مساجد منطقه ویژه شهرستان بیله سوار گفت: اولین جشنواره مجازی قصه گویی، قصه خوانی داستان ها و معارف قصص قرآنی ویژه شهرستان بیله سوار همزمان با ماه مبارک رمضان ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان برگزار می شود.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش    
محمدسعید علم خواه، قاری نوجوان کشور، در محفل قرآنی مجازی طلیعه رمضان 1400 در حضور رهبر معظم انقلاب به تلاوت آیات 15 تا 28 سوره مبارکه ذاریات پرداخت.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش    
حامد علیزاده، قاری جوان از استان خراسان رضوی و صاحب رتبه اول مسابقات بین المللی قرآن مالزی، شب گذشته در محفل قرآنی طلیعه رمضان 1400 در حضور رهبر انقلاب به تلاوت آیات 20 تا 29 سوره مبارکه انفال پرداخت.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش    
طی نخستین نشست هم اندیشی مدیران عامل اتحادیه های مؤسسات قرآنی استان ها در سال 1400، بر مساعدت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جهت معرفی هزار و 500 مؤسسه به منظور بهره مندی از بن خرید محصولات فرهنگی نخستین نمایشگاه مجازی قرآن خبر داده شد.
ایسنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۲۴ سایت دیگر  
اطلاعیه شماره 2 نمایشگاه مجازی قرآن کریم ویژه ناشران کتب دینی و قرآنی و مؤسسات و مراکز قرآنی و دینی" از سوی معاونت قرآن و عترت، اعلام شد.
اقتصاد ایران: ایلام-رئیس اداره برنامه ریزی امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان ایلام از اجرای برنامه های قرآنی در بستر فضای مجازی طی ماه رمضان در ایلام خبر داد.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه کشوری مؤسسات و تشکل های قرآن و عترت با اشاره به مصوبات نهمین نشست هیئت مدیره اتحادیه گفت: مهمترین خروجی این جلسه تأکید بر ضرورت تدوین سند چشم انداز 20 ساله فعالیت های قرآنی در حوزه مؤسسات مردمی بود.
ایکنا   ۱۰ ساعت پیش    
پایگاه خبری الجزیره به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان پرکاربردترین اپلیکیشن های مربوط به قرائت، تفسیر و علوم قرآن کریم توسط مسلمانان سراسر جهان را معرفی کرده است.