دوشنبه ۱۰ آذرساعت ۰۶:۰۹Nov 2020 30
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاهش آلودگی صوتی»

میزان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان _ کانال تلگرامی آژیر خبر اتفاقات مثبت کرونا برای کره زمین را در قالب اینفوگرافی منتشر کرد. انتهای پیام/ خبرگزاری میزان : انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای منتشر می ...
اسب بخار پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۷:۱۲   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران از آغاز آزمون سنجش صدای وسایل نقلیه سبک و موتورسیکلت در مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر داد. به گزارش پایگاه خبری اسب بخار به نقل از تسنیم ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با توجه به اهمیت کنترل آلودگی صوتی، سازمان حفاظت محیط زیست با وزاتخانه کشور و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صدد جمع آوری اطلاعات و اندازه گیری آلایندگی صوتی هستند تا برنامه های کنترل مشخص و اجرا شود.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۲۱ - ۱۶:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش ایرنا، از کاهش هزینه سوخت، هزینه کم نگهداری و استفاده، کاهش میزان آلودگی هوا، حفظ محیط زیست، کاهش شیوع مشکلات تنفسی، قلبی و ریوی، کاهش آلودگی صوتی و بازتولید انرژی به عنوان برخی از مزایای استفاده از خودروهای برقی و الکتریکی یاد می شود. ...
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۶ - ۰۵:۴۳    
آلودگی صوتی پدیده ای نو و جدید نیست، چرا که همیشه ترافیک حمل و نقل شهری و سروصدای ناشی از آن در خیابان ها و بزرگراه ها یکی از منابع آلودگی صوتی در شهرهای بزرگ بوده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۴/۲۳ - ۰۸:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدت مدیدی است که پلیس به صورت جدی به دنبال ساماندهی موتورسیکلت ها به لحاظ کاهش آلودگی های هوا و صوتی و از سوی دیگر مزاحمت های ناشی از آن است، اما آیا به راستی ساماندهی آن ها و کاهش آلودگی صوتی و هوا و مرگ های ناشی از تصادف با موتورسیکلت شدنی است؟
صراط نیوز   ۱۳۹۹/۰۴/۱۱ - ۱۲:۰۱    
رئیس مجلس یازدهم اخیراً در نشست مجمع نمایندگان پایتخت پیرامون مشکلات کلان استان تهران به معضلات آب، هوا، خاک و آلودگی صوتی اشاره و تاکید کرده است: آلودگی هوای تهران تا حد زیادی به وسایل حمل و نقلی مربوط است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ - ۰۹:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
مهم ترین منبع آلودگی صدا در شهرهای بزرگ، وسایل نقلیه متحرک هستند که در این بین موتورسیکلت ها بیشترین سهم را به خود اختصاص می دهند بنابراین ترویج استفاده از موتور سیکلت برقی می تواند نقش موثری در کاهش آلودگی صدا داشته باشد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۲/۲۳ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
یک کارشناس صوت شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: با اعلام ورود ویروس کرونا به کشور در اوایل اسفند ماه سال 98 و اعمال محدودیت تردد، دورکاری کارمندان و تعطیلی مراکز تجاری ...
برق نیوز   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۶:۱۵    
استفاده از دیزل ژنراتور در کنار تمامی مزایایی که در اختیار بهره برداران قرار می دهد مشکلات و چالش هایی هم دارد که یکی از مهم ترین چالش های آن آلودگی صوتی است که دیزل ژنراتور در هنگام کار تولید می کند. در ادامه چگونگی این چالش و راه کار های حل آن آورده شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۸ - ۱۳:۳۱    
ایسنا/خراسان رضوی محققان دریافتند، اکنون که افراد بیشتر در خانه هستند، آلودگی صوتی نیز کاهش یافته است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۱/۰۵ - ۱۶:۳۴   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در 8 نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۱۰/۲۳ - ۱۶:۳۵   + ۳۰ سایت دیگر  
بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در 13 نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۸/۱۰/۲۱ - ۱۵:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
مهر : بر اساس اطلاعات ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، در 6 نقطه، آلودگی صوتی در مرحله خطرناک قرار دارد.
به گزارش اقتصادآنلاین ، بر اساس اطلاعات منتشر شده از ایستگاه های ثابت سنجش صوت در تهران، آلودگی صوتی در 7 نقطه در مرحله خطرناک قرار دارد. ایستگاه های صنعت، حکیم، افسریه، تهرانسر، شهید گمنام، همت، آذری ایستگاه هایی هستند که شاخص آنها بالای 70 و خطرناک است. ...
جماران   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۳:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی شهرداری منطقه 11، کورش خرد در این باره گفت: اداره محیط زیست منطقه 11 در راستای اجرای ماده دوم و ششم مصوبه برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۹ - ۱۳:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
دانشمندان هشدار می دهند که عدم کاهش آلودگی صوتی ناشی از فعالیت های انسانی می تواند تداوم حیات بخش را به طور جدی به خطر بیندازد و موجب انقراض بسیاری از گونه های جانوری و پرندگان شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ - ۱۰:۵۸    
اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ؛ علی محمد سعادتی در پاسخ به پرسشی مبنی بر ضرورت کاهش آلودگی صوتی بیش از حد نرمالی که در منطقه 12 وجود دارد به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: هزینه هایی که شهرداری تهران دارد مانند هزینه هایی که در شهرداری های سایر کلان شهرها مثل مشهد، اصفهان و شیراز می شود، نیست ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۷/۲۲ - ۱۶:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده انتظامی شهرستان ایذه گفت: به منظور کاهش آلودگی صوتی در شهرستان با خودروهای اعلام مراسمات در سطح شهر برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۸/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
اعضای شورای اسلامی شهر تهران نماینده این شورا در کمیته کاهش آلودگی صوتی و کمیته اجرای توسعه مجتمع های فرهنگی را انتخاب کردند.
تیتر شهر   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ - ۱۴:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به ساخت و ساز در نیمه شب، گفت: خوشبختانه کمیته سلامت در این خصوص ورود پیدا کرده و امیدواریم با نظام مهندسی نیز صحبت کنیم تا ناظران این موارد را نظارت کنند که شهروندان در روزهایی که باید استراحت کرده و به کارهای خود برسند، دچار خسران نشوند.
عصر شهروند   ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ - ۱۱:۲۵   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون خدمات شهری، محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران جزئیات تازه ای از پرونده 62 باغ پر حاشیه در تهران را اعلام کرد.
همشهری   ۱۳۹۸/۰۴/۲۵ - ۱۳:۰۴    
روابط عمومی شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در پاسخ به پیام مردمی مندرج در تاریخ 4تیرماه با عنوان مزاحمت صوتی در جنت آباد جنوبی جوابیه ای به شرح زیر ارسال کرده است ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۱۸:۴۳   + ۱۸ سایت دیگر  
آغاز بومی سازی واگن مترو، دستگیری 247سارق و زورگیر در پایتخت، کمبود جدی پزشک در کشور، راهکار کاهش آلودگی صوتی در مناطق مسکونی بزرگراه ها و... از جمله عناوین خبری مهم تحریریه اجتماعی ایسنا در روز یکشنبه 9 تیر ماه هستند.
ایسنا   ۱۳۹۸/۰۴/۰۹ - ۰۲:۳۱   + ۱۸ سایت دیگر  
سرپرست شرکت کنترل کیفیت هوای تهران ضمن اشاره به شرایط اضطراری صوت در مناطق مسکونی بزرگراه های تهران گفت: با استفاده از راهکارهایی می توان از شدت صوت در این مناطق کاست.
تین نیوز   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ - ۱۴:۱۵    
مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی برنامه های آینده فرودگاه مشهد را تشریح کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۱/۲۳ - ۱۵:۰۲    
یکی از شرکت های دانش بنیان موفق به تولید لوله هایی با کیفیت برای کمک به آسایش مردم و کاهش آلودگی صوتی شده است.
ایرنا   ۱۳۹۷/۱۰/۰۲ - ۱۰:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- درختان و جنگل ها کارکردهایی از جمله جذب پرتوها، جذب گرد و غبار، تعدیل آب و هوا و حتی کاهش آلودگی صوتی دارند اما با بی مهری تمام توسط انسان ها در حال از میان رفتن هستند تا جایی که خطر نابودی آنها را تهدید می کند.
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۱۰ - ۱۳:۰۷    
منطقه 12 برای نخستین بار در پایتخت، 150 دستگاه پیک موتوری برقی در قلب تاریخی پایتخت آغاز به کار کرد. معاون حمل ونقل و ترافیک منطقه 12 در این باره گفت: این موتورها به صورت آزمایشی در محدوده تاریخی بازار تهران و حومه آن آغاز به کار کرده اند ...
همشهری   ۱۳۹۷/۰۹/۰۶ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
تهران: پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر موفق به تولید پارچه های دوجداره ای با قابلیت جذب آلودگی های صوتی در محیط شده اند. به گزارش ایسنا، نتایج به دست آمده از این پژوهش نشان داد که می توان با ساختمان بافت مناسب و همچنین لایه گذاری متفاوت پارچه ها به کاهش آلودگی صوتی در فرکانس های متنوع دست یافت ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۷/۰۸/۲۸ - ۱۳:۱۸   + ۱۱ سایت دیگر  
دستورالعمل نحوه تست صدای منتشره از اگزوز وسایل نقلیه در مراکز معاینه فنی، از جمله موضوعات پیگیری شده در کمیته کنترل و پایش آلودگی صوتی شهر تهران است که به کاهش آلودگی صوتی شهر منجر خواهد شد.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۷/۰۷/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون اداری مالی وزارت علوم از عملیاتی شدن طرح استفاده از ماشین های برقی در راستای مدیریت سبز و کاهش آلودگی صوتی و هوا در برخی از دانشگاه ها خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۷/۰۶/۲۴ - ۰۶:۲۷    
خرسند گفت: بسیاری از آلودگی های صوتی شهر به فرهنگ جامعه برمی گردد؛ برای مثال تاکنون دیده ایم که رانندگان در شهر توسط بوق با هم صحبت می کنند.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۷/۰۶/۱۶ - ۰۰:۰۰    
زهرا شفاعی ممکن است زمانی که کلمه آلودگی به گوشتان می خورد تصویری از آلودگی هوا و کثیفی شهر یا محلی که در آن سکونت دارید پیش چشمتان مجسم شود، اما باید بدانید که آلودگی صوتی نیز نوعی از آلودگی هایی است که هم از نظر روانی و هم از نظر جسمی، جان شما را به خطر می اندازد. ...
عصر خودرو   ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ - ۱۳:۴۳   + ۲۰ سایت دیگر  
عصر خودرو- برنامه عملیاتی کاهش آلودگی صوتی در شهر تهران طی سالهای اخیر با تشکیل کمیته ای در حال پیگیری و انجام اقدامات کاهنده آلودگی صوتی در این شهر است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۷/۰۶/۰۶ - ۱۹:۰۲    
به تازگی محققان تکنولوژی جدیدی را گسترش دادند که برمبنای آن می توان صدای رفت و آمد هواپیما ها را کاهش داد.
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۶/۰۴ - ۱۴:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
مقامات شهری پاریس، پایتخت فرانسه در حال آزمایش نوعی پوشش برای خیابان های این شهر هستند که می تواند با گرما و سروصدای ناشی از ترافیک مقابله کرده و صداها را به نصف کاهش دهد.
زومیت   ۱۳۹۷/۰۵/۲۹ - ۱۷:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
سازندگان فرودگاه بین المللی اسخیپول در شهر آمستردام به منظور کاهش آلودگی صوتی ناشی از پرواز هواپیماها، تدابیری جالب اندیشیده اند.
زومیت   ۱۳۹۷/۰۵/۱۳ - ۲۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
آلودگی صوتی یکی از معضلات شهروندان و ساکنان شهرهای بزرگ است. آیا استفاده از دیوار جاذب صدا می تواند راهکار موثری برای کاهش آلودگی صوتی باشد؟
ایسنا   ۱۳۹۷/۰۴/۰۶ - ۱۱:۱۸   + ۱۲ سایت دیگر  
ناسا به تازگی با توسعه تکنولوژی های جدید در صنعت هوانوردی اعلام کرده است که صدای رفت و آمد نسل آینده هواپیماها بسیار کم تر خواهد شد.
رییس کمیته محیط زیست تاکید کرد: شورای شهر تهران باید ظرفیت انجام گفت وگو در بحث های اجتماعی را فراهم سازد.
برترین ها / تین نیوز   ۱۳۹۷/۰۲/۰۳ - ۱۵:۱۹   + ۸ سایت دیگر  
خبرآنلاین: 40 شهر چین به دوربین های آکوستیک مجهز شده اند تا رانندگان خاطی که بی دلیل بوق می زنند را شناسایی کنند. سیستم مذکور بر اساس ضبط دوثانیه ای ویدئو از راننده تعریف شده و پلیس ضمن بازبینی فیلم، تشخیص خاطی بودن یا نبودن راننده را تعیین می کند و اگر ثابت شود ...
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۳۹۶/۰۸/۱۴ - ۰۹:۲۳   + ۴۰ سایت دیگر  
خبرگزاری مهر: این شهر پر از همهمه و سر وصدا است. می گویند وضعیت صدای تهران بحرانی است. روی متن این شهر یک صدای مزاحم بر روی اعصاب شهروندان پیاده روی می کند. سامانه برخط آلودگی صدا پر از لکه های قرمز و قهوه ای است که نشان می دهد همیشه یک صدای آزار دهنده در مکان زندگی شان تولید می شود ...
ایربان   ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۲:۵۷    
پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- حمل و نقل هوایی هم بر آب و هوای زمین تأثیر نامطلوب دارد. دو درصد از گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل هوایی است. یورو نیوز در گزارشی به اقدامات کشورهای اتحادیه اروپا پرداخته است.
ایربان   ۱۳۹۶/۰۶/۲۰ - ۲۱:۰۷    
پایگاه خبری-تحلیلی ایربان- هواپیما برای کسانی که سفرهای کاری زیادی انجام می دهند، بهترین وسیله نقلیه است. اما حمل و نقل هوایی هم بر آب و هوای زمین تأثیر نامطلوب دارد. دو درصد از گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل هوایی است. اما آلودگی صوتی هنگام نشست وبرخاست هواپیما مشکل زیست محیطی بزرگتری است.
شبستان   ۱۳۹۶/۰۲/۲۴ - ۱۷:۲۵    
خبرگزاری شبستان: معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه وزارت ارتباطات مسئولیت پایش پارازیت ها را برعهده گرفت، گفت: وزارت ارتباطات اعلام کرد که پارازیت ها تحت کنترل قرار گرفته و براساس پایش ها تا حدی مهار شده است.
عصر ایران   ۱۳۹۵/۱۲/۰۵ - ۱۳:۲۹    
‫هواپیما برای کسانی که سفرهای کاری زیادی انجام می دهند، بهترین وسیله نقلیه است. اما حمل و نقل هوایی هم بر آب و هوای زمین تأثیر نامطلوب دارد. دو درصد از گازهای گلخانه ای ناشی از حمل و نقل هوایی است. اما آلودگی صوتی هنگام نشست وبرخاست هواپیما مشکل زیست محیطی بزرگتری است.
رئیس کمیته عمران شورای اسلامی شهر تهران با اعلام اینکه منطقه 9، بیشترین آلودگی صوتی را در پایتخت به خود اختصاص داده است از طرح پیشنهاداتی برای انتقال فرودگاه مهرآباد در شورای شهر تهران خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۵/۰۷/۱۹ - ۱۵:۲۷    
رئیس تبلیغات اسلامی آذربایجان غربی گفت: به منظور جلوگیری از آلودگی صوتی دستور بر این است که استفاده کمتری از طبل شود. حجت الاسلام محمد داداش زاده در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه آذربایجان غربی گفت ...