چهارشنبه ۱۹ مردادساعت ۱۹:۳۲Aug 2022 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اراضی دولتی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان گفت: یگان حفاظت اداره کل همزمان با تعطیلات عاشورا و تاسوعای حسینی به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف و تصرف به اراضی دولتی و مقابله با آن در آماده باش کامل درآمد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۵ - ۱۰:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
دیدار رییس جمهور با معاونان و مدیران وزارتخانه و تاکید بر تحویل اراضی دولتی به وزارت راه و شهرسازی تا پایان شهریور، تقدیر رئیس جمهور از تفویض اختیارات به استانداران در طرح نهضت ملی مسکن،پرداخت 23 هزار و 200 میلیاردتومان به حساب سازندگان طرح نهضت ملی مسکن ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۱۳ - ۱۱:۴۱    
رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: برخی مدیران برای اجرای طرح کاداستر و تثبیت مالکیت اراضی دولتی اهمال و سهل انگاری دارند که در اینجا اخطار می کنیم اگر مدیری در این حوزه ترک فعل داشته باشد، با مجازات های سنگینی مانند انفصال از خدمت روبه رو می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اهواز– ایرنا– سرپرست اداره راه و شهرسازی شوشتر گفت: 10 هزار متر مربع از اراضی دولتی در شوشتر با دستور قضایی رفع تصرف شد.
رادیو ایران   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، با اعلام ضرب الاجل رئیس جمهور به همه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی برای واگذاری اراضی دولتی تا پایان شهریور، بازار مسکن شاهد افق جدیدی خواهد بود که برنامه بحث روز رادیو ایران چهارشنبه 12 مرداد ، به این موضوع می پردازد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۷:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
مأموران پلیس آگاهی بافق با همکاری کارشناسان اداره بنیاد مسکن شهرستان، 260 مترمربع از اراضی دولتی در بافق را رفع تصرف کردند.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۱۳:۴۶    
وزیر راه و شهرسازی گفت: 7 هزار و 600 هکتار زمین های دولتی سایر دستگاه ها شناسایی شده است و با دستور رییس جمهوری اراضی سایر دستگاه ها برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا پایان شهریورماه تعیین تکلیف می شود.
دولت   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۳:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور با حضور در وزارت راه و شهرسازی به همه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی دستور داد به موجب قانون تا پایان شهریور تمام اراضی مناسب اعلام شده را برای احداث مسکن اختصاص دهند، در غیر این صورت تمامی این زمین ها به نام دولت جمهوری اسلامی ایران ثبت می شود
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۰۸:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
اراک - ایرنا- مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی گفت: 89 هزار و 235 متر مربع از اراضی دولتی به ارزش سه هزار 501 میلیارد و380 میلیون ریال تیر ماه امسال در این استان رفع تصرف شد.
ستاره صبح   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۲۱:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور به همه وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی دستور داد به موجب قانون تا پایان شهریور تمام اراضی مناسب اعلام شده را به نهضت ملی مسکن اختصاص دهند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور صبح دیروز یکشنبه به وزارتخانه راه و شهرسازی رفت و از نزدیک در جریان عملکرد ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۴۰   + ۱۱۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور به وزارت راه و شهرسازی دستور داد علاوه بر ساخت مسکن به مردم زمین به شرط ساخت مسکن هم واگذار شود تا در فرایند ساخت مسکن در کشور مشارکت کنند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۴:۱۷   + ۴۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور با تعیین ضرب الاجل برای دستگاه ها به منظور واگذاری اراضی در اختیارشان، به وزارت راه و شهرسازی هم دستور داد علاوه بر ساخت مسکن، به مردم زمین به شرط ساخت مسکن واگذار کند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۹ - ۱۳:۴۰   + ۲۷ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رئیس جمهور با تعیین ضرب الاجل 2 ماهه برای واگذاری اراضی در اختیار دستگاه ها، به وزارت راه و شهرسازی دستور داد که علاوه بر ساخت مسکن، به مردم زمین به شرط ساخت مسکن واگذار کند تا آنها نیز در فرایند تولید مسکن مشارکت کنند.
رئیس اداره پیمان و رسیدگی و قراردادها اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: امسال واگذاری و اجاره 22 قطعه اراضی دولتی در سطح استان به ارزش بالغ بر 220 میلیارد ریال از طریق مزایده به نتیجه رسید.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۴ - ۱۰:۵۳    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 20 مترمربع به ارزش 400 میلیون ریال از اراضی ملی در شهرستان قوچان از چنگال متصرفان خبرداد.
رئیس اداره واگذاری اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: بیش از 32.9 هکتار از اراضی دولتی استان در سال جاری با کاربری مختلف برای تامین خدمات در محدوده و حریم شهرها واگذار شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۲۲:۱۴    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی گفت : چهارمیلیون و 946 هزار و 638 مترمربع از اراضی ملی در چهار ماه نخست امسال رفع تصرف و خلع ید شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۴:۴۲    
ایسنا/کرمان نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از عزم جدی برای برخورد با زمین خواران در این دو شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۱۳:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
اردبیل - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان اردبیل تسریع اجرای قانون حدنگار و سنددار کردن اراضی دولتی و بخش کشاورزی را به منظور ضابطه مند شدن ساخت و سازها خواستار شد.
فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از انجام هفت هزار و 200 ساعت گشت در سطح اراضی دولتی این استان در سه ماهه نخست سالجاری توسط تیم های عملیاتی این یگان خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۰۹:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اراضی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از انجام هفت هزار و 200 ساعت گشت در سطح اراضی دولتی در سه ماهه نخست سالجاری توسط تیم های عملیاتی این یگان خبر داد.
رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کاشان از رفع تصرف یکهزار متر مربع از اراضی دولتی قمصر به ارزش 40 میلیون ریال خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۲:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
استاندار قزوین گفت: در صورت فروش حدود 2 هزار میلیارد تومان اراضی دولتی در استان می توانیم منابع مالی ایجاد زیرساخت های طرح مسکن را تامین کنیم.
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۱:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
رکنا: رئیس حوزه قضائی عقدا در یزد گفت: در راستای محقق شدن حقوق عامه و پیشگیری از وقوع جرم یکی از مسائل مهم دستگاه قضا، نظارت بر دخل و تصرف اراضی دولتی تقویت می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۶:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان ضمن اشاره به جلوگیری از زمین خواری 1000 هکتاری از اراضی دولتی قمصر کاشان گفت: 40 میلیارد ریال ارزش اراضی رفع تصرف شده برآورد شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۱:۰۳    
محبت خواه از واگذاری اراضی دولتی جهت ساخت گروهی در طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای ایوانکی و پیشوا و تامین زمین در دیگر شهرهای استان تهران خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۰۸:۲۹    
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان گفت: سامانه ارتباط مردمی 1656 آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات و گزارش های مردمی از تخلفات، تعرض و تصرف اراضی دولتی در استان است.
تجارت گردان   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۱۳:۲۳   + ۱۳ سایت دیگر  
با دستور مدیرعامل شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی در خصوص تعیین تکلیف اقلام توقیف شده شرکت ساختمانی شنگرف، بخشی از مطالبات این شرکت با پیگیری های حقوقی وصول شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۱۸ - ۰۹:۰۷    
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از اجرای طرح تشدید حفاظت از اراضی دولتی تحت اختیار این اداره کل در ایام تعطیلات عید سعید قربان تا عید غدیر به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف و تصرف احتمالی خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان از رفع تصرف حدود 5 هزار متر مربع از اراضی دولتی در شهرستان سراوان در تیرماه جاری خبر داد.
پیشنهادات تامین اراضی طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای فاقد عرصه کافی با حضور استاندار اصفهان بررسی شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۱۶ - ۱۴:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
رییس کل دادگستری استان کرمان گفت:احکام موردنیاز برای تخریب آلونک های موجود صادر شده و در اختیار ضابطان قرار خواهد داد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف 2800 مترمربع به ارزش 140 میلیارد ریال از اراضی ملی در شهرستان طرقبه و شاندیز از چنگال متصرفان خبرداد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۴ - ۱۵:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب بوشهر گفت: در سال گذشته هم یک هزار و 487 هکتار از اراضی دولتی باز پس گیری و در 621 پرونده حکم صادر شد.
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی به مساحت حدود1500متر مربع در شهرستان نیشابورخبرداد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/مرکزی مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان مرکزی گفت: از مجموع 29 هزار و 792 هکتار اراضی و املاک دولتی در قالب 8464 قطعه، مربوط به دستگاه های دولتی، تثبیت و سند مالکیت برای آنها صادر شده، بیش از 95 درصد این اراضی دولتی سند دار شده اند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۱:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: شهرداری پیگیر فعال شدن بخش خصوصی در شهربازی بود اما راه و شهرسازی مانع شد و مکتوب به ما نوشت که این اراضی دولتی است و هر تصمیم گیری بر روی این املاک نیز به دولت مربوط می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۱۳ - ۱۰:۰۳   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون دادگستری استان کرمان گفت: سامانه رصد اراضی دولتی و ملی در سطح استان با همکاری سایر دستگاه های اجرایی و امنیتی راه اندازی خواهد شد که در پیشگیری از تصرفات و تخریب این اراضی موثر است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۱۶:۰۳   + ۳۳ سایت دیگر  
مطابق طرحی که مجلس و دولت تحت عنوان اجاره داری حرفه ای در دستور کار خود قرار داده اند شرکت هایی با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آنها یا ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در حوزه اجاره داری حرفه ای فعالیت خواهند کرد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۴/۱۰ - ۰۰:۳۱    
بوشهر- رستمیان معاون عمرانی استاندار بوشهر از آزادسازی و رفع تصرف 2 هزار هکتار از اراضی دولتی و سواحل استان بوشهر در هشت ماه گذشته خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۹:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری خراسان جنوبی با بیان اینکه بخشی از پرونده های دادگستری مربوط به اراضی ملی است گفت: نظارت ها برای دخل و تصرف اراضی دولتی ضرورت داشته و در این استان تشدید می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۵:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
رئیس یگان حفاظت از اراضی ملی، دولتی و اجراییات سازمان منطقه آزاد قشم از رشد 84درصدی ارزش رفع تصرف اراضی خالصه انجام شده در جزیره از ابتدای سال جاری نسبت به مدت مشابه خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۱۲:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دادگستری مهاباد گفت: 90 درصد اراضی دولتی مهاباد سند دار شده و در طرح کاداستر نیز 50 درصد اراضی حد نگاری و موفق به دریافت سند تک برگ شده اند.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۹:۴۳    
خرم آباد - ایرنا - دادستان الیگودرز گفت: شرکتی به بهانه احداث واحد تولیدی در سال های گذشته 170 هکتار از اراضی دولتی را تصاحب کرده بود که با پیگیری های قضایی میزان 150 هکتار از این اراضی به دولت بازگشت.
گلستان ما   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل بازرسی استان گلستان گفت: اسناد فردی که در سال های گذشته پیرامون دو فقره ملک ثبتی به مساحت 26 هزار هکتار در سواحل گلستان ابطال شده بود به دلیل غفلت دستگاه اجرایی موفق شد حکم ابطال اسناد اراضی دولتی را بگیرد که با ورود بازرسی این رای شکسته شد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۴:۰۴    
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن خراسان رضوی از خلع ید و رفع تصرف اراضی ملی به مساحت حدود 1200 متر مربع در شهرستان کاشمرخبرداد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ - ۱۳:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل ثبت اسناد و املاک چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون 93 درصد اراضی دولتی مربوط به حوزه منابع طبیعی استان تثبیت و اسناد آن ها صادر شده است و تا پایان تیر این روند تکمیل و به پایان می رسد.
موج   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۲۱:۴۵    
شهردار بندرعباس گفت: این طرح علاوه بر کمک به پایدارسازی درآمدها باعث جلوگیری از تصرفات املاک و اراضی دولتی خواهد شد.