چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۲۳:۰۱Oct 2020 21

جدیدترین‌های «اراضی دولتی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
امسال با حمایت مجلس روند تثبیت مالکیت املاک و اراضی دولتی شتاب گرفته است.
طی دو ماهه گذشته، 131 هزار و 467 مترمربع اراضی دولتی در استان چهارمحال و بختیاری رفع تصرف شد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۰۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آزادسازی و رفع تصرفات از منابع طبیعی و اراضی دولتی از جمله اولویت های دستگاه قضایی در راستای اجرای بند دوم اصل 156 قانون اساسی ناظر بر احیای حقوق عامه است. ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۳:۵۵    
رئیس اداره راه و شهرسازی گرمی از رفع تصرف 5 هکتار از اراضی دولتی در محدوده و حریم شهر گرمی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
معاون املاک و حقوقی راه و شھرسازی البرز گفت: یک قطعه زمین از اراضی دولت در استان رفع تصرف و به اراضی دولت باز گردانده شد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۲۱:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
اصفهان - خبرنگار کیهان: 16 هزار متر مربع اراضی ملی به ارزش 51میلیارد ریال در استان اصفهان رفع تصرف شد. مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: برای صیانت از اراضی دولتی چهار مورد رفع تصرف از اراضی ملی در شهرستانهای خوانسار ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۲۰:۱۰   + ۳ سایت دیگر  
تقریبا 100 روز پس از توصیه قاضی القضات به مجلس تازه نفس یازدهم برای اصلاح موضوع کمیسیون ماده 100 قانون شهرداری ها، حالا محمد کاظم بهرامی، رییس دیوان عدالت اداری با اشاره به پیشنهاد این دیوان در خصوص کمیسیون ماده 100 در وزارت کشور و در دولت معطل مانده ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۴:۰۷   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس پلیس پیشگیری از از رفع تعرض 25 هزار و 172 فقره اراضی ملی به مساحت پنج هزار و 94 هکتار به بیت المال خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۲۱:۳۳    
فرمانده یگان حفاظت از اراضی راه و شهرسازی خراسان شمالی از انجام رفع تصرف از اراضی دولتی توسط این یگان در شهریور 99 خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۶:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها - رئیس اداره راه و شهرسازی کاشان از رفع تصرف چهار هزار و 740 مترمربع از اراضی دولتی در کاشان با اجرای حکم قطعی چهار پرونده قضایی خبر داد.
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۴:۵۸    
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان سبزوار از انجام یک عملیات رفع تصرف اراضی ملی به ارزش بیش از 20 میلیارد ریال خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی دولتی اداره کل راه و شهرسازی همدان گفت: یک قطعه زمین به صورت نهال کاری در روستای دیویجین به ارزش 11 میلیارد و 900 میلیون ریال رفع تصرف و به بیت المال برگردانده شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۲۲    
ایسنا/کرمان رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: در دهه اول انقلاب اراضی از سوی افرادی غیرمتولی به افرادی داده شد که در پی آن 100 هزار هکتار اراضی دولتی در تصرف افراد قرار گرفته و سند مالکیت نداشته که در سال های بعد مشکل بخشی از این موارد حل شده و مابقی مانده که باید در سطح ملی برای این موضوع تصمیم ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دادگستری شهرستان میبد از رفع تصرف 260000 متر مربع اراضی به ارزش بیش از 2 هزار میلیارد ریال خبر داد.
رییس اداره راه و شهرسازی شهرستان گناباد و بجستان از انجام یک عملیات رفع تصرف اراضی ملی به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون ریال خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۷:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: همه زمین های دولتی در کشور در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن و برای اینکه در اختیار کسانی که مجری این پروژه ها هستند قرار گیرد، شناسایی شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۵۷   + ۹ سایت دیگر  
گروه استان ها – مسئول یگان حفاظت اراضی ملی و دولتی و اجرائیات سازمان منطقه آزاد قشم از آزادسازی یک میلیون و 914 هزار متر مربع اراضی ملی و دولتی از دست متصرفان خارج از محدوده طرح هادی روستای رمچاه قشم خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۸:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
گروه استان ها-مدیرکل راه و شهرسازی استان قم از الحاق 63 هکتار از اراضی دولتی به محدوده شهری واقع در بلوار آیت الله بروجردی خبر داد و گفت: این طرح در کمیته فنی شورای عالی شهرسازی و معماری مطرح و مورد تصویب قرار گرفت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۱:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
منابع خبری از تبرئه شماری از رهبران اخوان المسلمین مصر از اتهام تصرف غیر قانونی اراضی دولتی در زمان ریاست جمهوری محمد مرسی خبر دادند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۷ - ۱۳:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
معاون املاک و حقوقی راه و شھرسازی البرز گفت: یک قطعه زمین از اراضی دولت در استان رفع تصرف و به اراضی دولت باز گردانده شد .
فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن ضمن تشریح عملکرد یگان حفاظت آن سازمان از رفع 295 مورد تعرض در زمین هایی به مساحت 146 هکتار به ارزش 237 میلیاردتومان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۰۹:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ماکو گفت: در نیمه نخست امسال، 30 هکتار زمین ملی از 20 متجاوز اراضی دولتی در این شهرستان بازپس گیری و رفع تصرف شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۱۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
اورنگی گفت: پس از تصویب مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر واگذاری 50 درصد از اراضی دولت به طرح مسکن ملی این تقاضا را داریم که از این پتانسیل به صورت حداکثری برای وزارت جهاد کشاورزی استفاده شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۲ - ۰۹:۰۵    
ایسنا/کرمان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان گفت: اصراری نداریم مردم را به دادگاه بکشانیم، اما الزام قانونی برای تعیین تکلیف اراضی دولتی داریم
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره راه وشهرسازی تربت حیدریه از رفع تصرف بیش از هزار مترمربع از اراضی دولتی این شهرستان خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۰۸:۰۱   + ۵ سایت دیگر  
ارومیه- ایرنا- رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری چالدران گفت: در نیمه نخست امسال، 150 هکتار زمین ملی از 137 متجاوز به اراضی دولتی در این شهرستان بازپس گیری و رفع تصرف شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان پارسیان از رفع تصرف 70 هزار متر از اراضی دولتی به ارزش 10 میلیارد ریال که به صورت غیرقانونی تصرف شده بود، خبر داد.
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن، گفت: در 6 ماهه ابتدایی سال 99 از مجموع 2 هزار و 7 مورد تعرض به هزار و 61 هکتار از زمین های دولتی، جز در یک مورد بقیه موارد با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت استانها رفع تعرض فوری شده است.
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۱۰:۳۱    
در شش ماهه نخست سال 99 بیش از 30هزار میلیارد ریال از اراضی دولتی رفع تصرف و به بیت المال بازگردانده شده است.به گزارش اداره ارتباطات و اطلاع رسانی راه و شهرسازی فارس ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۷:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فرماندار کاشان گفت: با شناسایی و تعیین وضعیت حدود پلاک های ثبتی در محدوده محوطه باستانی سیلک حدود 25 هکتار اراضی عرصه سیلک که در مالکیت دولت است شناسایی می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۴:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
کاشان - فرماندار کاشان گفت: حدود 25 هکتار از اراضی دولتی در محوطه باستانی سیلک کاشان احصا شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۳:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان کرمان با تاکید بررفع موانع اداری برای مبارزه با زمین خواری ، در خصوص تعقیب عوامل دخیل در تصرف هشدار داده شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۲:۲۵   + ۸ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اغلب بنگاه داران اطلاعات کاملی درباره مرز اراضی دولتی و خصوصی در نقاط مختلف شهر دارند اگر در این حوزه به دلالی و واسطه گری بپردازند، با عنوان جرم معاونت در انتقال مال غیر به عنوان یک جرم سنگین مورد تعقیب قضایی قرار خواهند گرفت.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۷:۲۲    
همدان - حسینی؛ مدیرکل راه و شهرسازی استان همدان گفت: سه هزار و 250 مترمربع از اراضی دولتی استان همدان از دست متصرفان خارج شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۱:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
سنندج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت زمین و مسکن راه و شهرسازی کردستان گفت: 248 هزار و 272 متر مربع از اراضی ملی در محدوده شهرهای این استان طی نیمه نخست امسال از دست متصرفان خارج و با حکم مقام قضایی از آنها خلع ید شده است.
میزان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۴:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
آقاجری دادستان عمومی و انقلاب شهرستان پردیس در گفت وگو با خبرگزاری میزان با اشاره به رفع تصرفات و آزادسازی اراضی دولتی در مناطق مختلف این شهرستان، اظهار داشت: به موجب قانون و در نتیجه حکم قضایی قطعی و لازم الاجرا ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۰۹:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
همدان- فرمانده یگان حفاظت از اراضی دولتی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان گفت: حدود 1130مترمربع به ارزش حدود 11 میلیارد ریال از اراضی دولتی این استان در شهریور ماه رفع تصرف شد.
فرمانده یگان حفاظت از اراضی دولتی اداره کل راه و شهرسازی استان همدان از رفع تصرف حدود 1130مترمربع از اراضی دولتی این استان در شهریور ماه امسال خبر داد.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۴:۴۹    
همدان - چراغی؛ فرمانده یگان حفاظت از اراضی دولتی راه و شهرسازی استان همدان از رفع تصرف حدود یک هزار و 130 مترمربع اراضی دولتی این استان در شهریور ماه امسال خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
بازرس کل استان همدان در پاسخ به اظهار نظر یکی از نمایندگان گفت: در سال های اخیر با پیگیری ها و انجام بازرسی و نظارت های مداوم و مستمر، از واگذاری غیر قانونی املاک و اراضی دولتی به میزان بیش از 633 میلیون متر مربع جلوگیری شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۳:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پلیس آگاهی استان مرکزی، از کشف زمین خواری به مساحت 157 هکتار از اراضی دولتی در اراک خبر داد.
معاون املاک و حقوقی اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر گفت : 25 هکتار از اراضی دولتی در شهر برازجان در استان بوشهر از دست متصرفان، آزاد شد.
معاون وزیر راه و شهرسازی از آماده باش100 درصدی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن در ایام ویژه سال خبر داد و تاکید کرد: مردم از طریق تلفن 1656 می توانند گزارش دست درازی به زمین های دولتی را گزارش کنند که در کوتاهترین زمان ممکن، رسیدگی می شود.
پانا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۴:۲۶   + ۴ سایت دیگر  
شیراز (پانا) - مسئول اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی مرودشت از اخذ 70 سند تک برگ در حریم درجه یک مجموعه میراث جهانی تخت جمشید با هدف تثبیت مالکیت دولت بر این اراضی خبر داد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۱۵:۵۰    
تسریع در اجرای طرح کاداستر موضوع مهم و مورد بحث جلسه ی امروز شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان بود.
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۶:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
معاون وزیر راه و شهرسازی از تخصیص 1270 هکتار زمین از سوی سازمان ملی زمین و مسکن به بنیاد مسکن و شرکت بازآفرینی شهری برای رفع حاشیه نشینی در چابهار خبر داد و گفت: یکی از وظایف سازمان ملی زمین و مسکن تأمین زمین و در اختیار قرار دادن اراضی دولتی به مجموعه هایی از جمله شرکت بازآفرینی شهری ایران است.
یزد آوا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۲:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
صادقیان گفت: دستگاه های ملی کمترین گلایه را از توقف پروژه های عمرانی در استان یزد دارند.
بافق فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان بافق از رفع تصرف یکصد و 20 مترمربع از اراضی دولتی و انفال این شهرستان از دست متصرفین خبر داد. کمال کریمی اظهار داشت ...
نجف آباد نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۲۳ - ۱۰:۵۶   + ۸ سایت دیگر  
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی: فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان: به منظور صیانت از اراضی دولتی دو مورد رفع تصرف در شهرستان نجف آباد با ارزش تقریبی 14میلیارد تومان انجام شد. ...
یزد فردا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۲ - ۱۹:۵۴    
با دستور دادستان شهرستان و با حضور ماموران نیروی انتظامی و عوامل حفاظت از اراضی دولتی 21 هزار متر اراضی دولتی رفسنجان رفع تصرف شد.