سه شنبه ۰۵ بهمنساعت ۰۸:۰۹Jan 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «صنعت سیمان»

آقای خبر   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۵:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش بازار به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، مجیدی کارشناس بازار سرمایه، با بیان اینکه صنعت سیمان به عنوان یکی از صنایع استراتژیک و پیش نیاز توسعه اقتصادی طی دهه های اخیر فراز و نشیب بسیاری را تجربه کرده است، گفت: انرژی در صنعت سیمان شامل دو بخش مصرف گاز و برق است ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۰:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سیدسجاد موسوی : بعد از اینکه صنعت سیمان در دهه 80 به اوج رشد کمی و کیفی خود رسید و حتی توانست فراتر از مرزهای داخلی، نیاز کشورهای همسایه را برطرف کند، با سیاستگذاری نادرست به ورطه ضرر و زیان کشیده شد چرا که دولت مصرانه بر قیمت گذاری دستوری تاکید داشت و معتقد بود با این کار از افزایش قیمت مسکن ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
دنیای معدن: گویا بعد از فولاد دولت محدودیت جدیدی برای کارخانه های سیمان اعمال کرده و برق واحدهای سیمان هم قطع شده است. آیا قطع برق قیمت سیمان را بالا می برد؟
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ - ۰۸:۳۳   + ۳ سایت دیگر  
خلأهای قانونی و کارشکنی برخی مدیران نهادهای متولی حمایت از نخبگان، تبدیل به سنگی بزرگ جلوی پای زیست بوم دانش بنیان کشور شده است. این روزها برطرف کردن این مشکلات از نان شب هم برای کشور واجب تر است.
سیمان خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۱۵:۰۸    
به گزارش سیمان خبر ، ساعاتی قبل و با حضور اعضا هیئت مدیره شرکت سیمان باقران ، مراسم تودیع مهندس عباس نژاد و معارفه مهندس خسروانی به عنوان مدیریت عامل سیمان باقران بیرجند برگزار شد. ...
سیمان خبر   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۳:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سیمان خبر و به نقل از صدای بورس، مالیات بر کلینکر، افزایش حقوق دولتی، بهای گاز سه موضوع مهم بودجه 1401 برای سیمانی هاست. کلیات لایحه بودجه 1401 تایید شده و برای تصویب نهایی، هر بخش به کمیسیون های مربوطه می رود و مورد واکاوی قرار می گیرد. ...
رشت پرس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ - ۱۰:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سیمان خزر در نشست هم اندیشی با انجمن بتن آماده های استان گیلان در بررسی راهکارهای ارتقا کیفیت بتن آماده گفت: تعامل صنعت سیمان و بتن در راستای توسعه زیرساخت ها در بخش های مختلف اثرگزار است.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۱۰:۳۹   + ۱۳ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان اظهار داشت: صادرات سیمان نیز در این مدت 3 میلیون و 200 هزار تن بوده که 12 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ - ۰۰:۲۸    
سید سجاد موسوی : صنعت سیمان یکی از قدیمی ترین صنایع کشور محسوب می شود که قدمتی حدود 100 ساله در ایران دارد. غنی بودن ایران از نظر معادن سنگ آهک، رس، سیلیس و آهن به عنوان مواد اولیه مورد استفاده برای تولید سیمان، موجب توسعه این صنعت در کشور شده است ...
سلام نو / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۴   + ۱۱ سایت دیگر  
سید رضا فاطمی امین وزیر صمت در تازه ترین اظهارنظر خود اعلام کرده که به دنبال ورود زغال سنگ به بورس کالا هستیم.
موج   ۱۴۰۰/۱۰/۲۳ - ۱۱:۳۸    
مشاهدات میدانی از فروش هر کیسه سیمان بین 50 تا 70 هزار تومان حکایت دارد و این قیمت ها با اظهارات دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان در تناقض کامل است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۶:۰۹   + ۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان گفت: اخذ مالیات از کلینکر در بودجه 1401 بر صادرات این محصول اثر منفی می گذارد.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۱ - ۱۱:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
انتظار می رود که سیاست های بودجه سال 1401 با تأکید بر کنترل تورم و حذف ارز دونرخی در کنار کاهش 5 واحد درصدی مالیات واحدهای تولیدی،... بتواند موجب تحقق رشد 8 درصدی اقتصادی و رونق نسبی تولید گردد.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۰۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن اشاره به تعادل و ثبات موجود در تنظیم بازار و قیمت های سیمانی اعلام کرد که در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا به زیر 25 هزار تومان رسیده است.
سلام نو / تیک   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۸:۳۳   + ۱۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان تصریح کرد: تعادل و ثبات قیمت ها در بازار سیمان در صورت تامین سوخت و برق پایدار ادامه خواهد داشت.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۶:۲۳   + ۶ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن اشاره به تعادل و ثبات موجود در تنظیم بازار و قیمت های سیمانی اعلام کرد که در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا به زیر 25 هزار تومان رسیده است. تهران – اقتصادبرتر – 19 دی 1400 ...
طلا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان ضمن اشاره به تعادل و ثبات موجود در تنظیم بازار و قیمت های سیمانی اعلام کرد که در حال حاضر قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا به زیر 25 هزار تومان رسیده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۲۰   + ۴۲ سایت دیگر  
دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان با اشاره به تعادل و ثبات موجود در تنظیم بازار و قیمت های سیمانی گفت: هم اکنون قیمت هر پاکت سیمان در بورس کالا به زیر 25 هزار تومان رسیده است.
عصر ایران   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۷:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
این لایحه در حالی در کمیسیون های تخصصی مجلس در حال بررسی است که برآوردها نشان می دهد سیگنال مفاد پیش بینی شده در آن برای صنایع مادری همچون سیمان جذاب نیست .
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۱۲:۳۰    
صنعت سیمان این روزها با دو احتمال توافق و نیز از آغاز اجرای طرح احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور مواجه است که هر دو اتفاق بر تقاضای سیمان(هم تقاضای داخلی و هم صادراتی) اثر مثبتی خواهد داشت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۱۰/۱۸ - ۰۰:۲۷    
شهلا حیدری تحلیلگر بازار سرمایه صنعت سیمان گرچه در سالیان اخیر تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله نوسانات ارزی، قیمت گذاری دستوری و وضع تعرفه قرار گرفته اما کماکان به حیات خود ادامه داده و تلاش خود را جهت تولید و فروش به کار گرفته است ...
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۱۶ - ۱۳:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
بعد سهمیه بندی برق فولادی ها برق صنعت سیمان هم سهمیه بندی شد. دبیر انجمن سیمان با تائید این خبر گفت: برای برق صنعت سیمان محدودیتی ایجاد کردند. چنانچه قطع برق صنعت سیمان تداوم داشته باشد تولید سیمان در زمستان کاهش پیدا می کند.
یک کارشناس صنعت سیمان با بیان اینکه هزینه برق مصرفی واحدهای تولیدی از اول دی ماه در هرتن 450 هزار تومان تعیین شده است، گفت: البته این رقم متناسب با مصرف واحدهای تولیدی متفاوت است ولی در مقایسه با سال گذشته با رشد چندین برابری قیمت برق روبرو هستیم.
میزان   ۱۴۰۰/۱۰/۱۲ - ۰۹:۰۵   + ۱۸ سایت دیگر  
عبدالرضا شیخان در گفت وگو با میزان، در خصوص وضعیت و میزان تولید کارخانه های تولید سیمان، گفت: کارخانه های سیمان برای حفظ روند تولید در حال حاضر سوخت مازوت را علی رغم قیمت بالای حملی که پرداخت می کنند مصرف کرده تا تولید ادامه پیدا کند. ...
دنیای معدن   ۱۴۰۰/۱۰/۰۲ - ۲۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
دنیای معدن - کاهش ساخت و ساز باعث شده فروش سیمان در فصل پاییز 15 درصد کم شود. یک کارشناس صنعت سیمان می گوید: کاهش فروش سیمان در پاییز و زمستان طبیعی است.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۰۱ - ۱۴:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون وزیر نفت در پاسخ به درخواست رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: هیچ گونه مشکل برای تأمین سوخت صنایع سیمان به وجود نخواهد آمد.
کارشناس اقتصادی با اشاره به حمایت دولت از حذف قیمت گذاری دستوری سیمان و عرضه این محصول در بورس، گفت: فاصله زیادی که بین نرخ سیمان در کارخانه با قیمت نهایی مصرف کننده وجود داشت، از بین رفت و بدین ترتیب رانت چند هزار میلیارد تومانی که نصیب چند نفر محدود در حوزه سیمان می شد نیز حذف شد.
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۲۲:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
صنعت سیمان ایران دارای ظرفیت های بالایی است که این ظرفیت ها به دلیل قیمت گذاری دستوری و مازاد عرضه محقق نشده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۴:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
ارومیه-ایرنا- عملیات اجرایی پروژه فاز دوم کارخانه سیمان "مهر ماکو" با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریالی، امروز /دوشنبه/ با حضور "سعید محمد" مشاور رییس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی آغاز شد.
رشت 20   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۱:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش رشت20 و به نقل از فارس، منطقه دیلمان که همیشه به خوش آب و هوایی و سر سبزی شهره خاص و عام بود اکنون از غبار صنایع در امان نمانده و این روزها علاوه بر ایجاد چاله های فضایی، هوای آلوده و ناسالم، زندگی ساده اهالی سخت کوش این منطقه را به خطر انداخته که ماحصل فعالیت صنعت سیمان در آن است. ...
پایگاه خبری گسترش   ۱۴۰۰/۰۹/۲۱ - ۱۸:۴۱    
غفاری، عضو انجمن سیمان: حتی اگر مازوت به صنعت سیمان داده نشود و تولید کاهش یابد بازهم در قیمت سیمان تاثیر نخواهد داشت زیرا تولید بیشتر از نیاز داخلی است و فقط ممکن است صادرات کاهش یابد.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۲:۵۹   + ۲ سایت دیگر  
افزایش هزینه های تولید از جمله قیمت برق،گاز و مواد اولیه موجب شده فعالان صنعت سیمان برای افزایش قیمت این محصول به بورس کالا نامه بزنند.
سیمان خبر   ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ - ۱۱:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سیمان خبر ، محمدرضا احسانفر، مدیرعامل شرکت صنایع سیمان زابل در گفت وگو با صدای بورس اظهار کرد: بر اساس تصمیم انجمن کارفرمایان صنعت سیمان قیمت پایه هر تن سیمان فله از 345 هزار تومان به 396 هزار و 500 تومان افزایش یافته است. ...
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۹:۵۹    
در حالی که دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان افزایش 15 درصدی قیمت پایه سیمان را منوط به تایید بورس کالا می داند، بورس کالای ایران در این خصوص سکوت کرده است.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۲۰:۵۷   + ۲۳ سایت دیگر  
ایجاد شفافیت معاملاتی، تعادل بازار و خروج صنعت سیمان از نظام قیمت گذاری دستوری از جمله مزایای عرضه کل سیمان کشور در بورس کالا به شمار می رود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۳:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
با کاهش تدریجی دمای هوا، گاز سیمانی ها یکی پس از دیگری قطع می شود و ظاهراً کارخانه های سیمانی مازوت را جایگزین گاز کرده اند؛ این در حالی است که شائبه هایی در رابطه با تاثیر استفاده از مازوت در بهای تمام شده سیمان و همچنین مشکلات زیست محیطی که استفاده از مازوت به دنبال دارد، مطرح شده است.
صنعت سیمان نیاز به سوخت پاک دارد و استفاده از مازوت در زمان قطعی گاز نه تنها هیچ مزیتی برای صنعت سیمان ندارد و هزینه زیادی به خصوص در زمینه حمل و نقل ایجاد می کند بلکه این سوخت تولید سیمان را به خصوص در مرحله پخت با مشکلاتی رو به رو می کند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۰۸:۵۰   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/کرمانشاه عضو هیات مدیره انجمن کارفرمایان صنعت سیمان کشور با اشاره به قطع گاز عمده صنایع سیمان کشور از حدود 9 روز قبل، گفت: مازوتی که اکنون در اختیار صنایع سیمان قرار می گیرد به اندازه نیاز آنها برای تولید نیست.
اقتصاد آنلاین / پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۹/۰۶ - ۱۵:۲۷   + ۲۴ سایت دیگر  
در حال حاضر به دلیل افزایش بی سابقه مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت ها در سوخت رسانی به نیروگاه ها و صنایع عمده همچون سیمان آغاز شده تا از افت فشار گاز در شبکه سراسری جلوگیری شود اما آنطور که سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده های نفتی اعلام کرده محدودیتی برای تامین سوخت مایع از سوی وزارت نفت وجود ندارد و ...
دبیر انجمن سیمان گفت: وزارت نفت می توانست از ابتدای سال اجازه ذخیره سازی مازوت توسط کارخانجات سیمان را بدهد تا در این مقطعی که گاز قطع می شود، از ذخایر استفاده کنند و مشکلی ایجاد نشود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران– ایرنا– سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از آمادگی کامل برای تامین پایدار سوخت مایع صنعت سیمان با قیمت گاز طبیعی خبر داد و گفت: در صورت قطع گاز، کارخانه های سیمان می توانند درخواست دریافت سوخت مایع (نفت کوره) مورد نیاز خود را در سامانه سدف ثبت کنند.
اقتصاد آنلاین / ایلنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۱:۳۴   + ۱۷ سایت دیگر  
عبدالرضا شیخان اظهار داشت: فاز سوم قطعی گاز هم از امروز آغاز می شود که طی آن گازرسانی به تنها 16 شرکت ادامه می یابد و گاز باقی شرکت ها قطع می شود. یعنی بخشی از کارخانجات تهران، البرز و برخی از کارخانجات جنوب کشور همچنان گاز خواهند داشت.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۵۵    
شیخان، دبیر انجمن کارفرمایان صنعت سیمان گفت: گاز برخی کارخانه های سیمان قطع شد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۲۲   + ۸ سایت دیگر  
یکی از فعالان صنعت سیمان گفت: اکنون 76 کارخانه سیمان در کشور داریم که در استان های گرمسیر مشکلی از نظر تولید وجود ندارد چرا که گاز آن ها قطع نشده است، اما در استان های سردسیر مشکل تولید سیمان ایجاد شده است.
احتمال اینکه در آینده نزدیک دچار توقف تولید شویم زیاد است و احتمالاً از چند روز آینده این توقف تولید در برخی از کارخانه ها اتفاق بیفتد.
بورس نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت سیمان سپاهان با اشاره به برگزاری مجمع عمومی عادی سالانه این شرکت در تاریخ 6 آذر ماه عملکرد این شرکت در سال مالی منتهی به شهریور 1400 را بی نظیر خواند و از رشد 12 درصدی تولید این شرکت در سال تولید، پشتیبانی و مانع زدایی ها خبر داد.
میزان   ۱۴۰۰/۰۹/۰۱ - ۰۹:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
عبدالرضا شیخان در گفت وگو با میزان، در خصوص وضعیت گازرسانی به کارخانه های تولید سیمان، گفت: در زمستان گاز کارخانه های سیمان به دلیل گازرسانی به مصارف خانگی مقداری کاهش پیدا می کند. ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۸:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
شیخان، دبیر انجمن صنفی صنعت سیمان گفت: به دلیل سردی هوا گاز بخشی از تولیدکنندگان سیمان در شمال شرق و شمال غرب کشور قطع شد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۶:۱۴   + ۱۳ سایت دیگر  
شهریار گراوندی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت قطع گاز واحدهای تولیدکننده سیمان، اظهار کرد: از روز سه شنبه هفته گذشته گاز کارخانجات سیمان در شمال، غرب، مرکز و جنوب غرب کشور شد و فقط کارخانجات در جنوب به دلیل پایین بودن مصرف گار در آن بخش از کشور، قطع نشده است. ...