جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۰:۴۳Oct 2020 23

جدیدترین‌های «دولت وفاق ملی»

ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی دولت وفاق ملی لیبی اظهار کرد، در مراکش تقریبا درباره تمامی مسایل مربوط به پست های حاکمیتی در لیبی توافق کردیم.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۱:۲۷    
دومین روز از مذاکرات کمیته نظامی مشترک لیبی 5+5 میان دو هیات دولت وفاق ملی و فرماندهان ارتش ملی لیبی آغاز شد. سازمان ملل نیز که بر این مذاکرات نظارت دارد، با اضافه کردن بندی جدیدی به مذاکرات که همان تشکیل مجدد گارد تاسیسات نفتی است، موافقت کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۵    
وزارت کشور دولت وفاق ملی لیبی از بازداشت 96 مهاجر غیرنظامی از ملیت های مختلف آفریقایی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۶ - ۱۳:۴۶    
پس از 18 ماه، پروازها میان طرابلس، مقر دولت وفاق ملی لیبی و شهر بنغازی تحت کنترل دولت شرق این کشور از سر گرفته شد. اقدامی که بیانگر نشانه ای از آتش بس قوی میان این دو قدرت است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان شورای پارلمان طبرق(دولت شرق لیبی) و شورای دولت وفاق ملی لیبی(دولت طرابلس) در پایان نشست قاهره بر سر لزوم پایان دادن به مرحله انتقالی و تامین تدارکات مرحله دائم توافق کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۷:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
یک وزیر دولت وفاق ملی لیبی فضای داخلی این کشور را برای اعلام توافق سیاسی مناسب خواند.
ابنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۳:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا نیروهای ارتش لیبی 22 تُن مهمات منفجر نشده از حملات نیروهای خلیفه حفتر را جمع آوری کرده و منفجر کردند. تیم های کشف مواد منفجر و مین دولت وفاق ملی لیبی این مواد منفجره را از شهرک های غیرنظامی و مناطق مسکونی در جنوب طرابلس پاکسازی کرده و با روش کنترل از راه دور منهدم ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۲:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
دولت وفاق ملی لیبی از کشف دو گور جمعی در اطراف ترهونه این کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی با شماری از سفرای کشورهای خارجی به بررسی تحولات لیبی پرداخت.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۳۳    
آموزش نیروهای لیبی زیر نظر ترکیه ارم نیوز: وزارت دفاع ترکیه اعلام کرد که این دوره آموزشی در چارچوب توافق برای آموزش، همکاری و مشاوره های نظامی ترکیه به دولت وفاق ملی لیبی انجام می شود. تنهایی در عرصه بین الملل به روایت پوتین ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۰ - ۱۰:۵۱    
وزارت دفاع ترکیه از آغاز آموزش های دریایی به نیروهای دولت وفاق ملی لیبی در شهر الخمیس خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای تحت فرمان خلیفه حفتر موسوم به "ارتش ملی لیبی" در پاسخ به اعلامیه وزارت دفاع دولت وفاق ملی درباره افزایش آمادگی نیروها برای مقابله با هرگونه حمله قریب الوقوع، بیانیه ای منتشر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۱۲:۲۹    
به دنبال دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتمال حمله نیروهای وابسته به ژنرال حفتر به شهرهای غرب لیبی ( تحت حاکمیت دولت طرابلس ) رئیس دولت وفاق ملی از آمادباش کامل نیروهایش خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۸ - ۰۹:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
وزارت دفاع دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که نیروهای تحت امر ژنرال خلیفه حفتر در صدد حمله به غرب این کشور و مناطق تحت کنترل این دولت هستند.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۶:۲۱   + ۵ سایت دیگر  
پس از کشورهای قطر و فلسطین اکنون نوبت به لیبی رسید تا ریاست دوره ای اتحادیه عرب را نپذیرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از القدس العربی، دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که ریاست دوره ای اتحادیه عرب را نمی پذیرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۲۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
شبکه المیادین لبنان گزارش داد که دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج از پذیرش ریاست اتحادیه عرب خودداری کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
دو هیات پارلمان طبرق و شورای دولت وفاق ملی لیبی از پیشرفت مثبت خود در مذاکرات مراکش خبر داده و اعلام کردند، به دنبال دستیابی به توافقی پیرامون استانداردهای انتخاب چهره ها برای تصدی مناصب حاکمیتی هستند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۹:۱۲    
رئیس جمهوری ترکیه و نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی در استانبول با یکدیگر دیدار و رایزنی کردند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۴ - ۰۵:۵۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما ؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه روز یکشنبه پس از دیدار با نخست وزیر لیبی اعلام کرد ترکیه قصد دارد روابط با دولت وفاق ملی لیبی را که از سوی جامعه بین المللی به رسمیت شناخته شده است، تقویت کند. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۲۰:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دولت وفاق ملی لیبی روز یکشنبه با رییس جمهوری ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۳ - ۱۰:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
ارتش دولت وفاق ملی لیبی از فرود هواپیمای باری روسیه حامل مزدوران سوری در فرودگاه شهر سرت در شمال لیبی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۸:۴۶    
رئیس جمهور الجزایر و رئیس دولت وفاق ملی لیبی تاکید کردند: گفتگو ها میان طرف های لیبیایی باید به برگزاری انتخابات پارلمانی و ریاست جمهوری در سریع ترین زمان ممکن منجر شود.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۱۰ - ۱۲:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی و رئیس جمهوری الجزایر اقدامات بین المللی انجام شده برای برقراری صلح در لیبی را مورد بررسی قرار دادند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۹ - ۰۹:۱۰    
سازمان ملل اعلام کرد که نشست دو روزه فرماندهان نظامی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی" و دولت وفاق ملی این کشور در مصر با دستیابی به نتایج مثبتی پایان یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۸ - ۱۵:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی عملیات سرت و الجفره وابسته به نیرو های دولت وفاق ملی لیبی، مصر را به آموزش نیرو های گروه موسوم به ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر متهم کرد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۰۰:۰۱    
با گذشت 3 ماه از توقف تولید و صادرات نفت لیبی، حالا بار دیگر زمینه برای بازگشت این کشور به بازارهای جهانی فراهم شده است؛ بازگشتی که به نوشته بلومبرگ، منجر به وقوع شوکی جدید در اقتصاد انرژی و کاهش مجدد قیمت نفت خام خواهد شد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۹    
رئیس دولت وفاق ملی لیبی هرگونه توافقی را درباره فلسطین بدون موافقت و مشارکت فلسطینیان در آن را رد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۴    
رئیس دولت وفاق ملی نسبت به نقض آتش بس در لیبی از سوی نیروهای وابسته به ژنرال خلیفه حفتر هشدار داد و مسئولیت کامل هرگونه درگیری نظامی در این کشور را به عهده این نیروها گذاشت.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی از مجمع عمومی سازمان ملل خواست، برای الزام فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش "ملی" جهت بازگرداندن مزدوران به کشورشان اقدامات عملی اتخاذ کند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۰۵:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- فایز سراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی پنجشنبه شب در هفتاد و پنجمین نشست سران اعضای سازمان ملل متحد که به صورت ویدئویی سخنرانی کرد، گفت: انجام اصلاحات واقعی در شورای امنیت ضروری است.
شفقنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۶:۱۰    
شفقنا- ارتش وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که در جریان سقوط شبه نظامیان روسی فاگنر در مرکز لیبی چهار تن از آنان کشته شدند. به گزارش سرویس ترجمه شفقنا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۵    
یک سخنگوی نظامی در دولت وفاق ملی لیبی مدعی شد یک بالگرد حامل نظامیان روس در این کشور سقوط کرده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سخنگوی اتاق عملیات سرت و الجفره ادعا کرد یک بالگرد که حامل تعدادی نظامی روس بود در نزدیکی پایگاه الجفره در لیبی سقوط کرده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۱۲:۰۷    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ شبکه تلویزیونی الجزیره گزارش داد: سخنگوی اتاق عملیات سرت و الجفره (وابسته به دولت وفاق ملی لیبی) اعلام کرد یک فروند بالگرد حامل شماری از نظامیان روس نزدیک پایگاه هوایی الجفره در لیبی سقوط کرد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۷:۲۰    
سخنگوی ریاست جمهوری ترکیه امروز اعلام کرد این کشور همچنان به حمایت خود از دولت وفاق ملی لیبی ادامه خواهد داد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۵:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
یک مقام ترکیه ای می گوید علی رغم تصمیم رئیس دولت وفاق ملی لیبی برای استعفا، آنکارا اما به حمایت از این دولت ادامه می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۸:۳۸    
دولت وفاق ملی دو شرط برای گفت وگو و پایان به بحران لیبی از طریق راهکارهای سیاسی تعیین کرد.
انتخاب   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۷:۲۵    
رئیس جمهور ترکیه با اشاره به استعفای رئیس دولت وفاق ملی لیبی گفت: این خبر ناراحت کننده ای بود. این اتفاقات برای لیبی بسیار منفی است. دخالت نظامی ما در لیبی به درخواست جناب سراج و کابینه وی و برای محافظت از آنها در مقابل حفتر کودتاگر انجام گرفت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۸ - ۱۲:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
سازمان ملل از تصمیم رئیس دولت وفاق ملی لیبی برای کناره گیری از قدرت استقبال کرد و از جامعه جهانی خواست به حاکمیت ملی احترام بگذارد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۱:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که قصد دارد پس از آنکه کمیته گفت وگو موفق به تشکیل کمیته اجرایی جدیدی شود، نهایتا آخر اکتبر آتی مسؤولیت خود را به این کمیته جدید تحویل دهد.
میزان   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۱۰:۰۵    
خبرگزاری میزان - در ساعات گذشته عرصه بین الملل شاهد تحولات و رویداد های بسیاری بوده است؛ در ادامه مهمترین تحولات بین الملل در ساعات اخیر از نظر می گذرد. * شمار تلفات و مبتلایان ویروس کرونا ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۹:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی که مورد تایید سازمان ملل است روز گذشته از استعفای خود در ماه آینده خبر داد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دولت وفاق ملی لیبی از استعفا و انتقال مسئولیت های خود به دولت اجرایی تا پایان اکتبر خبر داد.
پرس شیعه   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۵:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
فایز السراج رئیس دولت وفاق ملی لیبی برای استعفا از سمت خود اعلام آمادگی کرد. به گزارش شیعه پرس به نقل از اسکای نیوز، رئیس دولت وفاق ملی لیبی از قصد خود برای استعفا تا پایان ماه اکتبر (اوایل آبان) خبر داد. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۳:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رییس دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که قصد دارد تا پایان ماه اکتبر (10 آبان) از سمت خود استعفا و مسئولیت هایش را به یک قوه مجریه بر آمده از کمیته مذاکرات صلح محول کند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۱:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
رئیس دولت وفاق ملی لیبی با استقبال از گفت وگوها بین طرف های درگیر در این کشور، گفت که قصد دارد چند هفته دیگر از این سمت استعفا دهد.
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۲۷ - ۰۵:۰۴   + ۹ سایت دیگر  
خبرگزاری تسنیم: به نقل از اسکای نیوز، فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی (مستقر در طرابلس) چهارشنبه شب در نطقی تلویزیونی استعفای خود را اعلام کرد. ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۳:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
پایگاه فرانسوی ایتلیجنس آنلاین اعلام کرد، پاریس روز پنجشنبه میزبان نشست سران لیبی خواهد بود. این درحالی است که شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی هرگونه دیدار نخست وزیر این دولت با فرمانده نیروهای شورشی موسوم به ارتش ملی لیبی را رد کرد. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۲۱:۱۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از المیادین، یک عضو شورای عالی حاکمیتی لیبی به اسپوتنیک گفت: فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی زیر فشار قرار دارد تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به توافقی دست پیدا کند و طرف های بین المللی به دنبال تشکیل شورای جدید ریاستی در لیبی هستند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۸:۲۰    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از المیادین، یک منبع مطلع در ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد فایز السراج نخست وزیر دولت وفاق ملی لیبی قصد دارد در چند ساعت آینده استعفا کند.