سه شنبه ۱۱ آذرساعت ۰۶:۰۷Dec 2020 1
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «چک های برگشتی»

اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۵:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
قانون جدید چک از این ماه قرار است اجرایی شود، اما شاید بسیاری از مردم به ویژه کسبه و صاحبان مشاغل کوچک و متوسط با تغییرات گسترده این قانون، آشنا نباشند. قانون جدید چه می گوید؟ اگر کسی دارای چک برگشتی شود، چه محدودیت هایی قرار است علیه فرد صادرکننده چک برگشتی اعمال شود؟
ایمنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
میزان چک های برگشتی به رقم 734 هزار فقره رسیده است که نسبت به ماه قبل کاهش 15 درصدی را ثبت کرده است؛ البته رقم چک های برگشتی به 21.4 هزار میلیارد تومان رسیده که نسبت به ماه قبل رشد 4.5 درصدی را از نظر ارزش داشته است.
خبرگزاری برنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۹ - ۱۱:۲۵    
آنطور که آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد، تعداد و مبلغ چک های برگشتی در شهریور ماه امسال در مقایسه با فروردین کاهش داشته است به طوری که تعداد چک های برگشتی در فروردین ماه 18.3 درصد بوده که در شهریورماه به 9.2 درصد رسیده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
دوران فروش چک، فعالیت شرخرهای نقد کننده چک های برگشتی و مشکل دار به پایان می رسد و از 22 آذر ماه جاری نه چکی دروجه حامل صادر خواهد شد و نه دیگر خبری از پشت نویسی چک ها است چرا که تمام فرایند نقل و انتقالات چک در سامانه صیاد ثبت و از این طریق اطلاعات صادر کننده چک به خوبی مشخص می شود.
آیا با قانون جدید چک باز هم شاهد چک های برگشتی خواهیم بود؟
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۷ - ۰۹:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری قم از بررسی و اجرایی شدن بسته حمایتی جاری اصناف مانند ارائه برخی تسهیلات، تقاضای إمهال و تسهیل مسائل مربوط به چک های برگشتی خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۰۶ - ۱۰:۰۸    
روند صعودی میزان چک های برگشتی در ایام کرونا به حدی است که صاحبان مشاغل نمی توانند به تعهدات مالی خود عمل کنند
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۰۵ - ۰۰:۲۹    
فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران خبر داد: منع تعقیب قضایی را برای چک های برگشتی صاحبان مشاغل خواستار شدیم.
شهرآٰرا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۲۰:۵۱    
فرمانده ستاد کرونای تهران: در مورد چک های برگشتی نامه ای به ستاد ملی فرستادیم و درخواست کردیم که در دو هفته تعطیلی، برگشت چک تعقیب قضایی نشده و برای صاحب چک سوء پیشینه ثبت نشود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۵    
برخی افراد ممکن است در دو هفته اعمال محدودیت های کرونایی با مشکلاتی مواجه شوند.
اقتصاد آنلاین / شبکه خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۹:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
علیرضا زالی، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران گفت: در نامه ای به ستاد ملی کرونا، منع تعقیب قضایی برای چک های برگشتی صاحبان مشاغل را خواستار شدیم.
پایگاه خبری گسترش   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۷:۵۱    
دکتر زالی خبری خوش برای صاحبان مشاغلی که چک هایشان برگشت خورده است اعلام کرد.
آقای خبر   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حوزه بورس، بانک و بیمه گروه اقتصادی خبرگزاری آنا ، با جایگزینی چک های صیادی به جای چک های قدیمی، از یکسو شرایط صدور چک برای افراد بدحساب سخت تر شده و از سوی دیگر دریافت کننده چک می تواند با استعلام سوابق حساب و چک های برگشتی فرد صادرکننده ...
بهار نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۰:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
گروه اقتصادی: اقتصاد سراسر ضرر و زیان، دغدغه چک های برگشتی و اجاره ملک و مغازه این روزها مهمترین بخش از گفتگوی روزمره مردم این سرزمین است؛ چه آنان که به اصلاح در کلان شهرها زندگی می کنند و علاوه بر تورم بالای 40 درصد با محدودیت های شدید کرونایی و کاهش درآمد مواجه هستند و چه آنان که در شهرهای کوچک و ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۰    
گروه استان ها اقتصاد سراسر زیان و چک های برگشتی از عمده ترین دلایل عدم تعطیلی بازار بهبهان در استان خوزستان است؛ چراکه متأسفانه مجریان طرح محدودیت های کرونایی به موضوع اقتصاد آنچنان که باید نپرداخته اند و در نتیجه چنین وضعی به وجود آمده است.
ایستا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۳ - ۱۰:۱۴   + ۸ سایت دیگر  
ایستانیوز:وحید شقاقی شهری کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه اعتماد زدایی از چک بزرگترین آسیبی بوده که به چک وارد شد، بیان داشت: به دلیل حجم بالای چک های برگشتی و اینکه در برخی از موارد افراد عملا به پول خود نمی رسیدند، این مسئله باعث بی اعتبار شدن چک شده بود ...
جهانی پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۳:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
این قسمت از برنامه بدون تعارف سراغ حاج عبدالله کرمانی رفته که سرمایه اش چک های برگشتی مشتری هایش است.
فرارو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۱۲:۰۹    
این قسمت از برنامه بدون تعارف سراغ حاج عبدالله کرمانی رفته که سرمایه اش چک های برگشتی مشتری هایش است. این قسمت از برنامه بدون تعارف سراغ حاج عبدالله کرمانی، پیرمرد خوش سیرت و خوش صورتی رفت که یک عمره کاسب است ...
روزنامه کسب و کار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۱۷:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
کسب و کار نیوز - در حالی که تعطیلی دو هفته ای و تشدید محدویت ها در شرایط بحران کرونا بسیار ضرروت دارد اما در کنار آن موضوع اصناف و کسب و کارها نیز هست که نیازمند حمایت ها و تسهیلاتی در این ایام هستند ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۸/۲۸ - ۰۱:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
شیوه نقد کردن چک های برگشتی بر اساس قانون جدید چک، تغییر کرده است و مشتریان می توانند از طریق اینفوگرافی پیش رو، چک های برگشتی خود را در اسرع وقت نقد کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۸:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها-یک هفته از اعمال محدودیت های کرونایی در برخی شهرها از جمله گرگان می گذرد و در شرایط اقتصادی کرونازده کسبه این شهر گلایه های زیادی دارند؛ اجاره بالای مغازه ها، عدم فروش و چک هایی که در بازار خرج کرده اند شرایط را برای آنان سخت کرده است.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۸/۲۷ - ۱۱:۱۴   + ۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی در حالی طبق قانون جدید چک، بد حسابها را از دریافت خدمات بانکی بی بهره می کند که کارشناسان چنین اقدام درستی را تسهیل امور، کاهش شکایات و معوقات بانکی و در نهایت حذف چک های برگشتی عنوان می کنند و معتقدند فرایند پرداخت تسهیلات بانکی نیز باید شفاف شود.
اقتصاد آنلاین / می متالز   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۰:۴۳   + ۴۵ سایت دیگر  
کمیجانی با اعلام اینکه امضای تفاهم نامه قوه قضاییه و بانک مرکزی در مراحل پایانی است، گفت: با اجرای کامل قانون جدید چک، نواقص به حداقل خواهد رسید.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۶:۵۵   + ۲۷ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، شیوه نقد کردن چک های برگشتی بر اساس قانون جدید چک، تغییر کرده است و مشتریان می توانند از طریق اینفوگرافی پیش رو، چک های برگشتی خود را در اسرع وقت نقد کنند.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۱۴:۰۸   + ۷۸ سایت دیگر  
به گزارش بانک مرکزی، محبوب صادقی با اشاره به پیشرفت ها و چالش های روند اجرای قانون جدید چک و خدمات جدید نظام بانکی افزود: پس از احصا و شناسایی نیازها و مشکلات قانون پیشین چک، در سال 1397 قانون جدید چک توسط نمایندگان مجلس تدوین و به بانک مرکزی برای اجرا ابلاغ شد. ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۲۶ - ۰۰:۰۴   + ۲۸ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : قائم مقام بانک مرکزی درباره اجرایی شدن قسمتی از قانون جدید اصلاح صدور چک، از تاثیر چشمگیر آن بر تعداد چک های برگشتی خبر داد. بر اساس آمار منتشر شده توسط بانک مرکزی، در پایان سال 96، یعنی سال ماقبل تصویب قانون چک ...
شبکه   ۱۳۹۹/۰۸/۲۵ - ۱۱:۳۸   + ۱۶ سایت دیگر  
یکی از تغییرات قانون جدید صدور چک، استعلام پیامکی از وضعیت سابقه صاحب حساب است. در ادامه به راهنمای استعلام سوابق چک برگشتی و وضعیت استعلام چک های برگشتی اشاره شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۸:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
گروه استان ها- در شهریورماه امسال 7 هزار و 325 میلیارد ریال از چک های برگشتی فارس به دلیل کسری یا فقدان موجودی برگشت خورده است.
پول پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۱۳:۴۴   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس قانون جدید چک، مشتریان می توانند با ارسال پیامک، سوابق چک های برگشتی را از بانک مرکزی ج.ا.ا دریافت کنند.
بانکداری الکترونیک   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۵:۴۶   + ۴۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری بانکداری الکترونیک، بر اساس قانون جدید چک، فرایند نقد کردن چک برگشتی تغییر کرده است و مشتریان می توانند با مراجعه به بانک در صورت عدم موجودی، تقاضای صدور گواهی نامه عدم پرداخت با کد رهگیری کنند که پس از آن ...
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۸/۲۰ - ۰۰:۵۱   + ۳۵ سایت دیگر  
معاونت حقوقی رئیس جمهور به منظور تسریع در فرآیند رسیدگی به موضوع تعلیق محدودیت در فعالیت بنگاه های اقتصادی دارای چک های برگشتی و با هدف جلوگیری از اختلال در روند فعالیت این بنگاه ها، لایحه اصلاح ماده (5) مکرر الحاقی به قانون صدور چک را به هیات دولت ارائه کرده است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۴:۰۹   + ۳۷ سایت دیگر  
در اصلاحات جدید قانون مذکور، از این پس مشتریان گرامی می توانند با ارسال شناسه استعلام 16 رقمی مندرج در چک های صیادی به سامانه استعلام پیامکی بانک مرکزی با سرشماره 701701، از وضعیت پنج گانه اعتباری صادرکننده چک از نظر تعداد و مبلغ چک های برگشتی ثبت شده نزد بانک مرکزی که با رنگ های سفید، زرد، نارنجی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۸/۱۴ - ۱۴:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سرپرست باشگاه استقلال، گفت: منصور پورحیدری به خاطر پرداخت چک های برگشتی بازیکنان خانه خود را فروخت. او به تمام معنی عاشق و همه چیزش استقلال بود.
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۱۳ - ۲۰:۳۹    
ویدئویی از دستگیری باند کلاهبرداری چک های برگشتی توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) را ببینید. منبع: صداوسیما
پول نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۱۲ - ۱۶:۰۷    
یک کارشناس اقتصادی عنوان کرد: افزایش تعداد چک های برگشتی در اسفند ماه از اثرات مخرب شیوع ویروس کرونا در کشور است، هرچند اگر تعداد چک های برگشتی قبل از ویروس کرونا را نیز مشاهده کنیم بازهم شاهد افزایش چک های برگشتی هستیم.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۸/۱۰ - ۰۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : بررسی های آمار بانک مرکزی نشان دهنده افزایش تعداد چک های مبادله ای و ارزش آن نسبت به ماه گذشته و همچنین مدت مشابه در سال 98 است. این آمارها همچنین از کاهش نسبت چک های برگشتی به کل چک های مبادله ای در تعداد این شاخص نسبت به ماه گذشته و در میزان آن به نسبت مدت مشابه در سال 98 حکایت ...
فرهیختگان   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۱۵:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
وزارت اطلاعات از شناسایی و دستگیری بیش از 15 نفر از اعضای اصلی باند کلاهبرداری سازمان یافته تهیه چک های بانکی و جعل اسناد در استان آذربایجان شرقی خبر داد.
مشرق نیوز   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۵۷    
عرضه خودرو در بورس منتفی شد، 3 دلیل افزایش چک های برگشتی و پاسکاری ارزی بانک مرکزی و وزارت صمت نان دلالان را در روغن کرد، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۸/۰۸ - ۰۸:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
بر اساس آمار بانک مرکزی در شهریور ماه سال جاری بیش از 9 میلیون و 400 هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر 2031 هزار میلیارد ریال در کل کشور مبادله شد که از کل تعداد و مبلغ چک های مبادله شده، به ترتیب 9.2 درصد و 10.1 درصد برگشت داده شده است.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۱:۳۶   + ۵۰ سایت دیگر  
براساس تازه ترین آمار بانک مرکزی، بیش از 9 میلیون و 400 هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر 2� 31 هزار میلیارد ریال در شهریور ماه 1399 در، کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 10.5 درصد و 4.7 درصد افزایش نشان می دهد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۱۶:۲۷   + ۲۵ سایت دیگر  
گزارش بانک مرکزی از آمار چک های مبادله ای در شهریور ماه 99 نشان می دهد نسبت تعداد چک های برگشتی به مبادله ای در این ماه نسبت به مردادماه کاهش 1 درصدی داشته است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۳:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
باوجود اجرای ناقص قانون جدید صدور چک، آمارهای رسمی بانک مرکزی بیانگر روند نزولی نمودار چک های برگشتی است؛در قانون جدید صدور چک، هزینه انجام تخلف و صدور چک بلامحل، بالا رفته و همین موضوع سبب کاهش جرائم شده است.
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
اسماعیل خلیل زاده: در جریان چک های برگشتی بازیکنان و بند فسخ چشمی نیستم مردم نیوز : اسماعیل خلیل زاده رییس هیات مدیره استقلال در خصوص آخرین شرایط باشگاه توضیحاتی را ارائه کرد. ...
بازتاب   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۹:۴۹   + ۱۵ سایت دیگر  
سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی یکی از خدماتی است که به سبب سادگی و اهمیت استفاده از آن، با استقبال وسیع فعالان اقتصادی مواجه شد. استفاده از سامانه پیامکی استعلام چک برگشتی به این دلیل اهمیت زیادی پیدا کرد که برای انجام هر معامله با وجه چک ...
مدیر اداره اعتبارات بانک مرکزی در خصوص روند پرداخت تسهیلات به صاحبان کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا، گفت: 154هزار نفر از ثبت نام کنندگان تعیین شعبه شده اند که 44هزار و 482نفر تسهیلات را دریافت کرده اند و مابقی پذیرش شده اند و تشکیل پرونده داده اند.
روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
آمار بانک مرکزی نشان می دهد که در مردادماه امسال، دو میلیون و 600 هزار فقره چک به ارزش 97 هزار میلیارد تومان مبادله شده است که نسبت به ماه قبل، 3 درصد رشد را به ثبت رسانده است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۲۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
کاهش نرخ بیکاری، سنگین ترین صف های خرید و فروش سهام و بازگشت مبالغ بلیت مسافران ترکیه از اخبار اقتصادی امروز است.
اکو فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۸:۳۹   + ۴۳ سایت دیگر  
اکوفارس: بررسی جدیدترین آمار بانک مرکزی درباره چک های برگشتی نشان می دهد که در مرداد سال جاری بیش از 794 هزار فقره چک به ارزشی حدود 19 هزار میلیارد تومان برگشت داده شده است که در مقایسه با ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ 9. 2 و 2. 6 درصد کاهش یافته است.
اقتصاد آنلاین / ایران خبر   ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۰۹:۵۵   + ۳۹ سایت دیگر  
براساس آمار بانک مرکزی 826 هزار فقره چک رمزدار در تیر ماه 99 در کشور وصول شد.