شنبه ۱۲ آذرساعت ۲۲:۳۵Dec 2022 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «پذیرش دانشجو»

مدیرکل دفتر دوره دوم آموزش متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش گفت: امتحانات دانش آموزان پایه های دهم تا دوازدهم، از سال تحصیلی آینده، به شیوه نهایی برگزار می شود. ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۲ - ۰۲:۵۶   + ۱۹ سایت دیگر  
احسان جمالی با تشریح تغییرات آزمون سراسری سال 1402، گفت: در آزمون سراسری سال 1402 باید سه بخش قوانین سنجش و پذیرش دانشجو از سال 1386 تاکنون، آمار و اطلاعات آزمون سراسری 1401 و مصوبات شورای سنجش و پذیرش دانشجو در سال 1402 بر اساس مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی را باید مدنظر قرار داد.
برترین ها / اول فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۵۹   + ۵۰ سایت دیگر  
معاون فنی و آماری سازمان سنجش آموزش کشور، در نشست نمایندگان تام الاختیار وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در برگزاری آزمون های سراسری استان ها، تغییرات آزمون سراسری سال 1402 را تشریح کرد.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۱ - ۱۵:۰۲    
مجلس شورای اسلامی با قانون سنجش و پذیرش دانشجو راه را برای مسئله محوری در پذیرش دانشجویان را هموار کرده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۲:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل از راه اندازی رشته دستیاری تخصصی قلب و پذیرش دانشجو از سال تحصیلی جاری در این دانشگاه خبر داد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۹/۰۸ - ۰۸:۲۱    
محمد میرزا بیگی گفت: الان ما بالغ بر 200 دانشکده پرستاری در کشور داریم. هر لحظه که بخواهند تعداد پذیرش دانشجو را زیاد کنند مشکلی ندارند. اما مشکل اصلی که هنوز مشخص نیست همین استاندارد است.
استانداری مازندران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۲۱:۰۶   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، سیدمحمود حسینی پور در این دیدار با عنوان اینکه شخصیت های مبارز و آزادیخواهی همچون نلسون ماندلا از دیرباز ارادت قلبی به رهبران انقلاب اسلامی داشتند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۹:۱۲    
اقتصاد ایران: نمایندگان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور موافقت کردند.
ملت بیدار آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۶ - ۱۸:۱۰   + ۳۹ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تصویب کلیات طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور خبر داد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۱   + ۴ سایت دیگر  
مدیر مرکز مدیریت خانواده و ازدواج نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته ما تا پایان امسال برنامه پذیرش دانشجو را داریم و هرماه امکان اعزام هشت کاروان را تدارک داده ایم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۰۷:۳۳   + ۹ سایت دیگر  
معاون آموزشی دانشگاه الزهرا با تاکید بر اینکه ورودی دانشگاه ها سال به سال ضعیف تر می شود، گفت: از آنجا که تعداد صندلی های خالی دانشگاه ها افزایش پیدا کرده، برگزاری کنکور یا افزایش تاثیر سوابق تحصیلی در پذیرش دانشجو فرقی با هم ندارند، زیرا به طور کلی کیفیت ورودی ها کاهش پیدا کرده است.
دولت   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
معاون آموزشی وزارت علوم گفت: براساس تصویب شورای عالی برنامه ریزی و با تفاهم صورت گرفته با وزارت جهاد کشاورزی، شیوه پذیرش دانشجو در رشته های کشاورزی تغییر می کند.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۰۰:۲۶    
براساس سیاست های جدید دانشگاه آزاد اسلامی، این روزها اختیارات بیشتری به واحدها واگذار شده است؛ مسئولان دانشگاه این روزها از مدیران و روسای استان ها خواسته اند استان خود را به یک یا دو قطب علمی متناسب با مزیت های استان تبدیل کنند تا هر شهر در یک حوزه فعالیت کند ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
وزیر علوم گفت: بر اساس نیاز شغلی کشور مصوب هایی درباره رشته های بین رشته ای صورت گرفته و اجرایی می شود. بدین شکل که ابتدا نیاز کشور اعلام و سپس طبق آن پذیرش دانشجو انجام می شود.
مرصاد   ۱۴۰۱/۰۸/۲۶ - ۱۴:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مرصاد نیوز:رئیس دانشکده پیراپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمانشاه گفت: در سال تحصیلی جدید ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته پرستاری دو برابر شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۶:۴۱   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی گفت: پذیرش دانشجو باید بر اساس ظرفیت مناطق و زیرساخت های موجود باشد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ - ۱۱:۵۰   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون بین الملل دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به دریافت درخواست پذیرش دانشجو از 42 کشور دنیا برای تحصیل در این دانشگاه، از جذب 80 دانشجوی خارجی در رشته مقطع های متفاوت خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۱:۲۴   + ۱۸ سایت دیگر  
براساس قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرش دانشجو در مقطع دکتری (Ph.D) در دو مرحله صورت می گیرد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۴:۵۰    
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در توئیتی به بررسی دو فوریت طرح الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها در صحن علنی اشاره کرد.
8 صبح   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۲:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
موافقت مجلس با فوریت طرح اصلاح قانون نحوه سنجش و پذیرش دانشجو نمایندگان مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح قانون الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند. به گزارش خبرنگار مهر، نمایندگان در جلسه علنی نوبت عصر امروز (یکشنبه، 22 آبان ماه) مجلس [...]
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۱:۰۱    
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در توئیتی به یک فوریت الحاقیه به قانون سنجش و پذیرش دانشجو ،در صحن علنی اشاره کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۲۰:۳۰    
تصویب کلیات طرح تاسیس سازمان ملی اقامت/ واکنش برخی نمایندگان به سخنان اخیر رئیس جمهور آذربایجان/ بررسی های مربوط به قانون پذیرش دانشجو در دانشگاهها و... از جمله موضوعات خبری امروز (یکشنبه) بیست و دوم آبان ماه 1401 مجلس است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۲۰:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح قانون الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.
آنا / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۷:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
نمایندکان مجلس شورای اسلامی با کلیات یک فوریت طرح قانون الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۷:۰۶   + ۱۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس با یک فوریت طرح قانون الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور موافقت کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۲ - ۱۶:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با تقاضای یک فوریت طرح قانون الحاق یک ماده به قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی موافقت کردند.
آنا / بازار کار   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
رصد علوم نوین و اطلاعات روز صنعت برق در راستای تفاهم نامه همکاری میان دانشگاه آزاد اسلامی واحد مهریز و شرکت توزیع نیروی برق استان یزد انجام می شود.
پانا   ۱۴۰۱/۰۸/۲۱ - ۱۱:۲۸   + ۱۱ سایت دیگر  
تهران (پانا) - فرصت ثبت نام در آزمون ورودی دوره های دکتری (Ph.D) سال 1402 از یکشنبه 22 آبان آغاز می شود. پذیرش دانشجو در آزمون ورودی مقطع دکتری (Ph ...
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۲۳:۱۰    
شفقنا-العربی الجدید نوشت: برخی مسئولان و متخصصان عراقی خواهان توقف احداث دانشکده های پزشکی خصوصی در این کشور شدند؛ دانشکده هایی که با معدل های پایین تر از دانشکده های دولتی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند و با ترجیح سودآوری بر آموزش، سالانه هزاران دانشجویی که توانایی علمی لازم برای طبابت را ندارند ...
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۸/۱۸ - ۱۷:۴۵   + ۱۷ سایت دیگر  
امسال در امتحانات نهایی پایه دوازدهم حدود 800 هزار دانش آموز شرکت خواهند کرد که در سال تحصیلی 1402 و 1403 تمام دانش آموزان پایه دهم، یازدهم و دوازدهم شامل اعمال سوابق تحصیلی شده که فقط در شاخه نظری حدود 2 میلیون دانش آموز باید امتحانات نهایی شرکت کنند. ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۸/۱۷ - ۱۵:۵۱    
پیش ثبت نام پذیرش دانشجو در مرکز علمی کاربردی امداد آغاز شد.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دانشکده علوم قرآنی خمین با بیان اینکه برخی قوانین پذیرش دانشجو در دانشکده علوم قرآنی دست و پاگیر است، گفت: بارها نامه برای وزارت علوم برای جذب بیشتر دانشجو ارسال کرده ایم و با توجه به امکانات زیرساختی این دانشکده انتظار می رود مسئولان برای پذیرش حداکثری اقدام کنند.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ - ۰۸:۱۷    
برخی از فعالان صنفی دانشگاه های علوم پزشکی معتقدند اجرای طرح افزایش ظرفیت پذیرش رشته های پزشکی مشکلات کمبود خوابگاه های دانشجویی را افزایش داده و منجر به کف خوابی برخی از دانشجویان خوابگاهی شده است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۸/۱۵ - ۰۸:۵۲    
الگوی تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو در اجرا ناموفق بوده است؛ چرا که مقایسه میزان پذیرش دانشجو (به ازای هر عضو هیئت علمی) در سال های تحصیلی 1399-1398 و 1400-1399 با سال تحصیلی 1401-1400 بیانگر این است که اجرای این الگو تفاوت چندانی ایجاد نکرده است.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۲ - ۲۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/گلستان معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه نحوه پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا تغییر یافت، افزود: پذیرش دانشجو در این دو مقطع استاد محوری شده است.
جماران   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۱:۱۲   + ۵ سایت دیگر  
کنکور 1402 فقط برای دروس اختصاصی و دوبار در سال برگزار می شود و نتیجه هر نوبت آزمون حداکثر 2 سال اعتبار دارد. همچنین پذیرش دانشجو برای ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی یک بار در سال خواهد بود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۱۰:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
رئیس کمیته آموزش و پژوهش پزشکی کمیسیون آموزش مجلس از جمع آوری 80 امضا برای بررسی اولویت دار طرح اصلاح قانون برقراری عدالت آموزشی در پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تکمیلی و تخصصی در صحن مجلس خبر داد.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۸/۰۹ - ۰۱:۱۲   + ۱۱ سایت دیگر  
پذیرش بیش از 13 هزار دانشجو در مهرماه امسال از سوی واحد علوم وتحقیقات سعید حسامی تکلو، معاون آموزشی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم وتحقیقات درخصوص جزئیات پذیرش دانشجو در این دانشگاه، گفت: در مهر ماه 1401، 13189 دانشجو در واحد علوم وتحقیقات پذیرش شده است که به تفکیک ...
آنا / سینا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۴:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
معاون آموزشی و مهارتی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی از پذیرش بیش از 13 هزار دانشجو و آغاز فعالیت دانشکده تعلیم و تربیت اسلامی از آغاز سال تحصیلی جاری در این واحد خبر داد.
اوشیدا   ۱۴۰۱/۰۸/۰۸ - ۱۱:۴۴   + ۴۰ سایت دیگر  
به گزارش اوشیدا ، علیرضا کریمیان مشاور رئیس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام داوطلبان برای شرکت در نوبت اول کنکور سراسری از امروز خبر داد و گفت: از عصر امروز داوطلبان کنکور سراسری می توانند برای شرکت در نوبت اول آزمون 1402 ثبت نام کنند، مهلت ثبت نام نیز تا 14 آبان ماه است. ...
آنا / پارسینه   ۱۴۰۱/۰۸/۰۶ - ۱۱:۴۶   + ۵۸ سایت دیگر  
رئیس سازمان سنجش اعلام کرد که کنکور 1402 با 60 درصد تأثیر قطعی آزمون سراسری و 40 درصد تأثیر سوابق تحصیلی در 2 نوبت برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۲۲:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: پذیرش دانشجو در دانشگاه فرهنگیان با دقت کافی همراه باشد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۰۱ - ۱۰:۰۰   + ۱۰ سایت دیگر  
یافته های مرکز پژوهشهای مجلس درباره الگوی تخصیص ظرفیت پذیرش دانشجو نشان می دهد که این الگو رعایت نشده و بیش از 63 درصد در مقطع کارشناسی بیش از ظرفیت دانشجو پذیرفته شده است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۰:۵۷   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم گفت: ما در قبال فارع التحصیلان خود مسئولیت داریم و پذیرش دانشجو اگر متناسب با قراردادها، جذب منابع مالی و حمایت ها باشد، درست تر است.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۲۷ - ۱۰:۴۳    
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران با بیان اینکه در مقایسه با سال گذشته میزان پذیرش دانشجو خارج به داخل کاهش یافته است، گفت: کیفیت علمی دانشجویان انتقال به داخل در مقایسه با دانشجویان داخلی متفاوت است. اغلب دانشجویان بازگشت به داخل برای پذیرش در آزمون پایه ضعف دارند.
برترین ها   ۱۴۰۱/۰۷/۲۶ - ۱۲:۲۶   + ۲۱ سایت دیگر  
پردیس های خودگردان شعبه هایی از دانشگاه های دولتی هستند که با هدف پذیرش دانشجو در قبال دریافت هزینه تاسیس شده اند. تحصیل در این دانشگاه ها از دو شیوه مختلف شامل شرکت در آزمون های سازمان سنجش و دیگری شرکت در آزمون اختصاصی پردیس های خودگردان ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۷/۲۵ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی چهارمحال و بختیاری گفت: مهرماه امسال پذیرش دانشجویان دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نسبت به سال گذشته 21 درصد افزایش داشته است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۷/۲۴ - ۱۶:۱۰    
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان از افزایش ظرفیت پذیرش دانشجو در سرا های دانشجویی خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۲۳ - ۲۱:۱۱    
خرم آباد- سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لرستان از رشد 42 درصدی پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی این دانشگاه طی مهر ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.