یکشنبه ۰۷ خردادساعت ۲۳:۱۷May 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مرگ مغزی»

خبرگزاری صدا و سیما   ۶ ساعت پیش    
مسوول واحد شناسایی اعضا پیوندی دانشکده علوم پزشکی تربت جام گفت: هشت بیمار مرگ مغزی ساکن شهرستانهای مرزی تربت جام و تایباد به 22 بیمار نیازمند عضو حیاتی دوباره بخشیدند.
همشهری   ۹ ساعت پیش    
هرگونه آسیب شدید به مغز می تواند باعث تورم مغز شود. در این شرایط چون مغز درون یک فضای بسته (استخوان جمجمه) است و جایی برای افزایش حجم ندارد، به اجبار به بخش های پایین تر (ساقه مغز) فشار می آورد. این خبر در 7 خرداد 1402 ضمیمه سرنخ همشهری منتشر شد.
اعضاء بدن یک مرد 40 ساله که در کرمانشاه دچار مرگ مغزی شده بود به بیماران نیازمند اهداء شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۱:۵۳   + ۹ سایت دیگر  
مشهد مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: اهدای اعضای بدن بیمار مرگ مغزی شده در دانشگاه علوم پزشکی مشهد، موجب نجات و ادامه زندگی هشت بیمار نیازمند به عضو شد.
بسیج   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۵:۱۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت و اعتباربخشی امور درمان دانشگاه علوم پزشکی گناباد از اهدای اعضای بدن بیمار 14 ساله مرگ مغزی بستری در بیمارستان علامه بهلول این شهرستان که نجات بخش زندگی سه بیمار شد، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۶ - ۱۴:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
خانواده نوعروس مرگ مغزی شده سقزی، در اقدامی انسان دوستانه و خیر خواهانه، اعضای پیکر دخترشان را اهدا کردند تا زندگی بخش چندین بیمار نیازمند پیوند اعضا باشند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تا امروز در هیچ جای دنیا از سال 1963 که واژه مرگ مغزی تعریف شده است، هیچ فردی به زندگی باز نگشته است. از نظر علمی هیچ راهی برای بازگشت فرد دچار مرگ مغزی وجود ندارد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۹:۵۷   + ۶ سایت دیگر  
رئیس اداره فراهم آوری اعضای پیوند دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: میانگین رضایت خانواده های افراد مرگ مغزی برای اهدای اعضای عزیزانشان در استان 70 درصد است که با میانگین کشوری برابر است.
برترین ها / همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۴۱   + ۲۷ سایت دیگر  
گره مرگ دلخراش خانم والیبالیست جوان با گذشت یک سال هنوز گشوده نشده است و حالا مادر او تحت تحقیقات جنایی قرار دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۲۰:۴۳    
سه عضو بدن جوان یاسوجی که در سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده او به بیماران نیازمند اهداء شد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۷:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: با ایثار خانواده مرحوم خادمی محمود آباد دومین اهدا عضو استان در سال جاری ثبت شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۶:۰۳   + ۴ سایت دیگر  
سه عضو بدن جوان یاسوجی که در سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده بود، با رضایت خانواده او به بیماران نیازمند اهدا شد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
در اقدامی پسندیده، برخی از اعضای بدن جوان مرگ مغزی یاسوجی به بیماران نیازمند اهدا شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۵:۰۹   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس اداره فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: میانگین رضایت گیری از خانواده های افراد مرگ مغزی برای اهدای اعضای عزیزانشان در استان یزد 70 درصد است که با میانگین کشوری برابر می باشد.
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۲    
قلب هایی که به پرواز درآمد شهریور99 بود که محمدعلی پورمداح و خانواده اش تازه از سفر مشهد به یزد برگشته بودند. مرد خانواده مشغول جابه جایی وسایل شد که یکباره تعادلش را از دست داد و از طبقه دوم به پایین سقوط کرد ...
جام جم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۲    
شاید مهم ترین تصویری که منتشر شد، نشستن بالگرد اورژانس تهران در بزرگراه ارتش و انتقال یک قلب برای پیوند بود. تصویری که سوالات زیادی را برای مردم به وجود آورد که چگونه یک قلب برای پیوند با هواپیما و بالگرد منتقل می شود ...
میلاد لارستان   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۳:۴۱    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی لارستان هر فرد مرگ مغزی می تواند با اهدای ارگان های حیاتی خود جان 1 تا 8 نفر را از مرگ حتمی نجات دهد، گفت: طی سال گذشته، دو نفر از اهداکنندگان لارستانی جان 7 نفر بیمار را...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ - ۱۲:۲۶   + ۵ سایت دیگر  
تصمیمی دشوار و سخت بود. پدر و مادر باید برای اهداء عضو دخترک یکی یک دانه شان تصمیم می گرفتند. والدین باران حسینی دخترک 10 ساله ای است که دچار مرگ مغزی شده بود ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۷:۵۱   + ۷ سایت دیگر  
همزمان با روز ملی اهدای عضو، اعضای دو پزشک 59 و 34 ساله که دچار مرگ مغزی شده بودند؛ به 6 بیمار نیازمند عضو، پیوند زده شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۴:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
سومین "جشنواره زندگی" ویژه تجلیل از خانواده های بیماران مرگ مغزی با حضور دریافت کنندگان عضو و مسئولان درمشهد برگزار شد.
دیار جنوب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۳:۳۷   + ۴ سایت دیگر  
رئیس مرکز فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اهدای عضو جوان 33 ساله دشتستانی مرگ مغزی جان سه بیمار نیازمند عضو را نجات داد. به گزارش دیارجنوب ...
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
70 درصد خانواده ها برای اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی رضایت دارند و حدود 8 میلیون نفر ایرانی (10 درصد مردم ایران) کارت اهدای عضو دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۵۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از انتقال پیکر یک کودک مرگ مغزی از این استان به تهران جهت اهدای عضو به بیماران نیازمند خبر داد.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۴۰    
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی چهارمحال وبختیاری گفت: چهارمین اهدای عضو سال 1402 در استان انجام شد، در پی تأیید مرگ مغزی جوانی 28 ساله از شهرستان لردگان، عمل جداسازی اعضای قابل پیوند این جوان شامل کبد و کلیه ها با رضایت خانواده وی در بیمارستان آیت الله کاشانی انجام شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۱۰:۰۹    
ایسنا/قم کارشناس مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی استان قم بر اهمیت آموزش و آگاهی بخشی در خصوص تفاوت مرگ مغزی با کما تاکید و افزود: یکی از مواردی که منجر به عدم رضایت خانواده های بیماران مرگ مغزی برای اهدای عضو می شود ...
تازه نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
مرد جوان درحالی که چند روز بیشتر تا به دنیا آمدن فرزندش باقی نمانده بود در جریان حادثه ای تلخ دچار مرگ مغزی شد؛ اما خانواده او با اهدای اعضای بدنش چندین بیمار نیازمند را از مرگ نجات دادند.
ایمنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۹:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
مسئول واحد فراهم آوری اعضای پیوندی مرکز آموزشی درمانی الزهرا(س) اصفهان گفت: آمار رضایت در اصفهان حدود 60 تا 70 درصد است، اما با توجه به فرهنگ سازی در خانواده ها، آمار اهدا رو به افزایش است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۰۸:۴۲    
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در سال گذشته شاخص اهدای عضو افزایشی و تعداد بیمار مرگ مغزی که خانواده هایشان مایل به اهدا عضو بودند تقریبا 2 برابر شده است.
برترین ها   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۲۱:۰۵   + ۶ سایت دیگر  
عمل اهدای عضو مجید جان نثاری 59 ساله و مهناز لطیفیان 34 ساله که دچار مرگ مغزی شده بودند در بیمارستان مسیح دانشوری تهران با رضایت اولیای انجام شد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
حدود 30 درصد از پیوند اعضای صورت گرفته در استان مربوط به اهدای عضو از موارد مرگ مغزی و سایر موارد از افراد زنده بوده است.
خبرهای فوری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
خبرمهم: احسان علی بیگی، مدیر فرهنگی و توسعه ارتباطات واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی واقع در بیمارستان دکتر مسیح دانشوری: در کشور روزانه بین 7 تا 10 نفر بر اثر نرسیدن عضو اهدایی فوت می کنند ...
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
رئیس واحد اهدای عضو بیمارستان منتصریه مشهد از انجام موفقیت آمیز عمل پیوند اعضا دختر نوجوان مشهدی که دچار مرگ مغزی شده بود خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۴:۳۶    
دکتر کتایون نجفی زاده، مدیرعامل انجمن اهدای عضو ایرانیان: ما می خواهیم که اعضای هیچ فرد مرگ مغزی زیر خاک نرود و هیچ بیمار نیازمند پیوندی در لیست انتظار فوت نکند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۳:۴۴   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان مسئول واحد پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه بحث اهدای عضو و فعالیت پیوند از مرگ مغزی از سال 1385 در کرمان آغاز شد، گفت: تاکنون 211 مورد اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی به بیماران نیازمند دریافت عضو در کرمان داشته ایم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۵   + ۷ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان رئیس مرکز هماهنگی و فراهم آوری پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به آمار بالای مرگ مغزی در خوزستان، گفت: هنوز جا دارد که با اهدای عضو بیشتر و ترویج این فرهنگ، جان افراد بیشتری نجات داده شود.
همشهری   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۲:۵۲   + ۱۲ سایت دیگر  
70 درصد خانواده ها برای اهدای اعضای بیماران مرگ مغزی رضایت دارند و حدود 8 میلیون نفر ایرانی (10 درصد مردم ایران) کارت اهدای عضو دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
فرایند مرگ مغزی در قالب یک موشن گرافیک توضیح داده شده است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۹   + ۱۳ سایت دیگر  
به گزارش سپیدآنلاین، امید قبادی در گفت وگو با ایسنا، در خصوص اهدای بافت و نسوج از افرادی که به مرگ عادی از دنیا رفته اند، توضیح داد: هر فرد مرگ مغزی یا مرگ قلبی می تواند یک تا 53 نسج خود شامل قرنیه ها، تاندون و... را اهدا کند ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۰:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
با گذشت بیش از دو دهه از تصویب قانون اهدای اعضا از مبتلایان مرگ مغزی، جایگاه ایران در جدول جهانی اهدای عضو، همچنان از تاثیر ضعف فرهنگی و اطلاع رسانی در تنزل شاخص این اقدام نجاتبخش در کشور حکایت دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۸:۴۲   + ۳ سایت دیگر  
اردبیل- رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل گفت: 60 درصد بیماران مرگ مغزی و همراه آنها برای پیوند اعضا رضایت نامه امضا کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۷:۲۱    
رئیس واحد فراهم آوری اعضای پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ثبت چهارمین اهدای عضو در سال 1402 همزمان با روز ملی اهدای عضو خبر داد و گفت: اهدای کبد و کلیه های راضیه عارفی زاده جوان 28 ساله لردگانی که دچار مرگ مغزی شده بود، جان سه نفر را نجات داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۰۱:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
در ایران سالانه 5 تا 8 هزار نفر با مرگ مغزی فوت می کنند که حدود 3000 نفر از آنان قابلیت اهدای عضو دارند.
اکو فارس   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۳:۳۵   + ۱۲ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان منتصریه مشهد با اشاره به اینکه ابتدا برای خانواده ها باید فرق مرگ مغزی و کما مشخص شود، گفت: بیشتر خانواده ها تصور می کنند کسی که دچار مرگ مغزی شده ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۱:۵۷    
از حدود 6 تا8 هزار نفری که سالانه درکشور دچار مرگ مغزی می شوند تنها حدود 30 درصد اعضای بدن آن ها اهدا می شود.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۲۰:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
عمل اهدای عضو مجید جان نثاری 59 ساله و مهناز لطیفیان 34 ساله که دچار مرگ مغزی شده بودند، در بیمارستان مسیح دانشوری تهران با رضایت اولیای دم برای اهدا به بیماران نیازمند عضو با موفقیت انجام شد .
آنا   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
نائب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان با اشاره به اینکه پیوند اعضا از افراد مرگ مغزی به طور کامل رایگان است، گفت: بحث خریدوفروش اعضای بدن در فضای مجازی از نظر علمی نشدنی است چون این کار پارامترهای بسیار زیاد و یک فرآیند الکترونیکی و بسیار دقیق و علمی دارد.
برترین ها / خبر خودرو   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۱:۴۵   + ۱۴ سایت دیگر  
امید به برگشت فرد مرگ مغزی به زندگی باور غلطی است که ناشی از نداشتن اطلاعات کافی درباره فرق کما و مرگ مغزی است. رئیس واحد فراهم آوری اعضا و نسوج پیوندی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به تمامی سوالات درباره پیوند اعضا پاسخ می دهد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بیمارستان منتصریه گفت: از ابتدای فعالیت بیمارستان منتصریه تاکنون 1310 مورد اهدای عضو از بیمار مرگ مغزی در این مرکز درمانی انجام شده است.
روزنامه عصر اقتصاد   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۸:۵۱    
گروه اجتماعی- مرگ اتفاق غم انگیزی است. به هر طریق و در هر سن و سالی که اتفاق بیفتد، این وابستگان هستند که بزرگترین ضربه را حس می کنند. جای کسی که سال ها کنارشان بوده، یکباره خالی می شود و چه احساس بدی است اگر این جای خالی، بدون پیش زمینه و در جوانی اتفاق بیفتد. ...