یکشنبه ۱۲ آذرساعت ۰۰:۱۶Dec 2023 3
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان غذا و دارو»

شفا آنلاین   ۷ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
بیش از 3 میلیون استعلام موفق در سامانه تیتک ثبت شده و دقیقاً مشخص است که هر قوطی شیرخشک در چه داروخانه ای و در چه تاریخ و ساعتی و با چه کد ملی ثبت شده است. ...
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۹ سایت دیگر  
رئیس اداره نظارت و ارزیابی غذاهای ویژه و بسته بندی فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با تاکید بر اهمیت برچسب گذاری محصولات تراریخته، گفت: ما ایمنی محصولات تراریخته را هم تضمین می کنیم و از نظر ما هیچ فرقی بین نوع تراریخته و غیرتراریخته وجود ندارد.
انصاف نیوز   ۹ ساعت پیش   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی گفت: دستور فوری دادیم که کشف 189 تن شیرخشک احتکاری تحت نظارت تعزیرات حکومتی در شبکه توزیع وارد شود و به دست مصرف کننده برسد. ...
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با طرح این ادعا که تمام محصولات تراریخته در بازار مصرف کشورمان برچسب گذاری می شوند؛ گفت: روغن ها عمده محصولات تراریخته کشورمان هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۰ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: توزیع ماهانه شیر خشک در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است که نشان از افزایش سرعت تأمین و توزیع شیر خشک دارد و حاکی از آن است که کمبود شیرخشک رو به پایان است و بازار به سمت اشباع پیش می رود.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۴۹   + ۱۲ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی معاون وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رییس سازمان غذاودارو گفت: یکی از بزرگترین تولیدکننندگان شیرخشک کشور در مشهد فعال است و با همکاری این شرکت تولیدکننده کمبودهای این حوزه جبران شد.
سالم خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۳۲    
سالم خبر: رئیس کمیته غذا و داروی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، گفت: اگر شرکتی مواد اولیه دارویی که تاریخ مصرف کافی نداشته وارد کشور کرده سازمان غذا و دارو باید به مساله ورود کند چون این اقدام محل اشکال است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
سرپرست معاونت توسعه، سازمان غذا و دارو گفت: برای آزمایشگاه ها، انبارها و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی مورد نیاز براساس نیازهای دانشگاه ها حمایت لازم را داریم و طبق اعتبارات پیش بینی شده منابع 20 میلیون دلاری از محل بانک جهانی تخصیص می یابد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۱:۳۲    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: اگر داروخانه ای به اجرای طرح ثبت شیرخشک در سامانه تی تک کمک نکند، سهمیه نخواهد داشت و اولویت با داروخانه های همراه خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۵۶   + ۴۲ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو با بیان اینکه کمبود شیرخشک رو به پایان است و بازار به سمت اشباع پیش می رود، گفت: در مجموع 30 روز آبان ماه 8میلیون و 700هزار عدد قوطی شیرخشک معمولی (رگولار) در کشور توزیع شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۱۰:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
همشهری نوشت: معاون فنی دفتر فناوری اطلاعات و سامانه های سلامت سازمان غذا و دارو گفت که ازاین پس خانواده ها با کد ملی کودک می توانند برای هر نوزاد زیر 2 سال 20 قوطی شیرخشک در ماه بخرند. وی در خصوص طرح توزیع شیرخشک با ثبت کد ملی در سامانه تیتک افزود: از 20 مهر 1402 که [...]
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۲   + ۱۵ سایت دیگر  
کارشناس گروه تجویز و مصرف منطقی و اطلاع رسانی فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو با اشاره به افزایش مسمومیت های اتفاقی در یک سال و نیم اخیر، بر لزوم مراقبت از کودکان در برابر برخی گیاهان آپارتمانی تاکید کرد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۰ - ۰۲:۴۶   + ۷۰ سایت دیگر  
معاون فنی دفتر فناوری اطلاعات و سامانه های سلامت سازمان غذا و دارو گفت: با اجرای طرح الزام داروخانه ها به ثبت شیرخشک در سامانه تیتک، قاچاق شیرخشک به خارج از زنجیره توزیع کاهش یافت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۹:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیر امور بین الملل سازمان غذا و دارو گفت: 180 میلیارد ریال محموله دارو و تجهیزات پزشکی برای غزه آماده و به جمعیت هلال احمر تحویل شده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۸:۲۲    
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: عرضه شیر خشک درتمامی داروخانه های کشور، تا 10 روز آینده در وضعیت پایدار قرار می گیرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۱۳:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
دبیر قرارگاه مبارزه با مفاسد اقتصادی هرمزگان گفت: توفیق این قرارگاه در الزام وزارت بهداشت به تهیه اساسنامه سازمان غذا و دارو اهمیت ویژه ای دارد و در راستای توسعه عدالت اقتصادی در جامعه است.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۹ - ۰۶:۲۳   + ۲۲ سایت دیگر  
شیرخشک ارز 4200 می گیرد اما این کالا در بخشی از زنجیره خارج می شود، بر این اساس سازمان غذا و دارو به دنبال شفافیت در زنجیره توزیع شیرخشک است و قصد دارد این زنجیره را از صفر تا صد رصد کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۷:۵۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو، از بازنشستگان سازمان دعوت کرد در صورت تمایل تجربیات خود را برای امور برون سپاری به کار گیرند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
عضو کمیسیون بهداشت مجلس با انتقاد از تداوم کمبود شیرخشک در کشور علیرغم قول مسنولان سازمان غذا و دارو برای رفع آن تا آذرماه، گفت: یکی از مشکلات اساسی بی توجهی به قیمت تمام شده دارو و شیرخشک است و هر چند قیمت تمام شده دارو و شیرخشک بسیار بالاتر از قیمت تعیین شده است اما قیمت گذاری ها واقع بینانه نیست ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۴:۲۴   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: داروی بیماران آستروفی عضلانی (اس ام ای) برای 107 بیمار 11 تا 20 ساله توزیع شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۱۲:۴۶    
علی رغم دستور رئیس جمهور بر واردات و توزیع منظم داروی بیماران اس ام ای، سازمان غذا و دارو برنامه مشخصی برای توزیع ندارد و همچنین یک محموله دارویی حاوی یک هزار و 400 عدد دارو در عمان در انتظار مجوز وزارت بهداشت برای واردات است که 600 عدد آن اهدایی و رایگان است.
کاهش تلفات و دورریز مواد غذایی و محصولات کشاورزی نشست تخصصی "حرکت به سوی کاهش تلفات و دورریز مواد غذایی" با حضور اساتید، پژوهشگران و کارشناسان از دانشگاه ها، مراکز و مؤسسات تحقیقاتی، معاونت های اجرائی مرتبط وزارت جهاد کشاورزی ...
ایران آنلاین   ۱۴۰۲/۰۹/۰۸ - ۰۵:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش ایران آن لاین، سجاد اسماعیلی در گفت و گو با ایران با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو مخالف دسترسی آسان مردم به دارو و کالاهای سلامت محور نیستند ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
سجاد اسماعیلی مشاور رئیس سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرگزاری فارس گفت: بعد از جلسه ستاد تدابیر ویژه دارویی، وزیر بهداشت دستور انجام پارت دوم را داد و سازمان غذا و دارو برنامه توزیع این داروها را صادر کرد.
آی تی آنالایز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۱۵:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو، تدوین دستورالعمل فروش برخط دارو و دارورسانی درب منزل بیماران را در دست اقدام دارد. به گزارش خبرنگار مهر، اگرچه کشمکش هیأت مقررات زدایی و سازمان غذا و دارو برای فروش دارو در سکوهای اینترنتی به آنجا رسید که معاون حقوقی رئیس جمهور در برنامه زنده تلویزیونی اعلام کرد که "دارو ...
تهران نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۸:۳۷    
استان تهران دارای تولیدکنندگان بسیار خوبی در زمینه محصولات بهداشتی است که بازار را تأمین می کنند و مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان غذا و دارو را هم دارند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۷ - ۰۰:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
عین اللهی، پوزیر بهداشت گفت: 4 هزار محصول سلامت محور در 2 سال گذشته تولید شده که 1300 محصول از سازمان غذا و دارو مجوز گرفتند.
نشست هم اندیشی نخبگان فناور و شرکت های دانش بنیان به میزبانی وزیر بهداشت و با حضور رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه رازی؛ نشست هم اندیشی نخبگان فناور سلامت کشور با حضور بهرام عین الهی وزیر بهداشت، یونس پناهی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۱:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
ایران در آسیا پس از چین دومین کشوری است که بیشترین مصرف دارو را به خود اختصاص داده و در بین کشورهای جهان در ردیف بیستم مصرف دارو قرار دارد. میانگین مصرف داروهای تزریقی در ایران حدود 46 درصد است در حالی که این میزان مصرف در سطح جهانی 11 درصد است ...
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۴۷    
از طرف اداره کل آزمایشگاه های مرجع کنترل غذا، دارو و تجهیزات پزشکی و با استناد به ماده 22 آیین نامه تاسیس و تایید صلاحیت آزمایشگاه های مجاز و همکار، پروانه فعالیت (بهره برداری) به آزمایشگاه سامانه های الکترونیکی و هوشمند سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی شریف اعطا شد . ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۱۰:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: شرکت شیمی دارویی داروپخش، مجوز افزایش 39 درصدی نرخ فروش چهار قلم از محصولات را از سازمان غذا و دارو گرفت.
یکتا پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۶ - ۰۴:۰۲   + ۳۱ سایت دیگر  
افزایش مسمومیت های اتفاقی در یک سال و نیم اخیر باعث شده که سازمان غذا و دارو بر لزوم مراقبت از کودکان در برابر برخی گیاهان آپارتمانی از جمله " دیفن باخیا و خرزهره "تاکید کند.
برترین ها / پانا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۵:۰۰   + ۸۵ سایت دیگر  
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره شیوع بیماری جدید تنفسی در چین گفت: شیوع ویروس جدیدی از سوی سازمان جهانی بهداشت تایید نشده و به ایران نیز نیامده است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۳:۰۴    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در حوزه اقلام سلامت محور شرایط مناسبی داریم، وی افزود: با تلاش شرکت های فناور در تولید داخلی شتاب می گیریم.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۱:۴۱   + ۲۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس سازمان غذا و دارو گفت: آبان ماه امسال بیش از هشت میلیون شیر خشک معمولی ( رگولار) تولید داخل و وارداتی در داروخانه ها توزیع شد و کمبودی در این زمینه نداریم .
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۸:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: داروخانه هایی که ثبت شیرخشک در سامانه تیتک را انجام ندهند، سهمیه تعلق نمی گیرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۰۷:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
سخنگوی سازمان غذا و دارو با اعلام سرعت گرفتن روند تامین شیرخشک در کشور، گفت: در مجموع 30 روز آبان ماه، 8 میلیون و 700 هزار عدد قوطی شیرخشک رگولار در کشور توزیع شد که عددی بی سابقه است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۲۱:۲۱   + ۷ سایت دیگر  
دبیر کارگروه تنظیم گیری و سیاستگذاری ستاد اقتصاد دیجیتال معاونت علمی با اشاره به پیگیری های معاونت برای توزیع آنلاین دارو توسط پلتفرم ها گفت: سازمان غذا و دارو در حال تدوین دستورالعمل است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۸:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس گفت: از نظر مجلس در حوزه راه اندازی سکو های توزیع اینترنتی دارو سازمان غذا و دارو کم کاری صورت گرفته است.
روزنامه 19 دی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۴۷   + ۲۴ سایت دیگر  
دکتر احمد اسماعیل زاده در نشست خبری با خبرنگاران با تاکید بر اینکه دغدغه وزارت بهداشت این است که مواد غذایی برای رشد کافی به کودکان برسد، گفت: یکی از طرح های موفق مشترک وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان برنانه و بودجه ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۶:۱۶   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی بیماران اس ام ای گفت: با وجود اعلام سازمان غذا و دارو و معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در آبان ماه، داروی بیماران اس ام ای هنوز توزیع نشده است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۳:۲۸   + ۶۵ سایت دیگر  
رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت با بیان این که در حال حاضر 20 درصد موارد دارای علائم سرماخوردگی در کشور مربوط به آنفلوآنزا است، گفت: اکنون دیگر برنامه واکسیناسیون ملی رایگان کرونا مانند ایام اوج همه گیری اجرا نمی شود ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: تولید شیرخشک دو برابر شده است و در همین ماه اثر آن را در بازار خواهیم دید.
دروازه سنگی   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۱۰:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: عملکرد شرکت های پخش کننده شیر خشک زیر ذربین تیم های بازرسی معاونت غذا و دارو است. ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۹   + ۶۳ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو با اعلام اینکه گروه های نظارتی در سراسر کشور بازدید از تمامی شرکت های پخش را در دستور کار قرار داده اند، گفت: با صدور برنامه توزیع توسط معاونت های معاونان غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی شیرخشک موجود در انبارهای شرکت های پخش بین داروخانه ها توزیع می شود.
موج   ۱۴۰۲/۰۹/۰۴ - ۰۹:۵۵    
رئیس سازمان غذا و دارو تاکید کرد:اعضای بسیج دانشجویی برای حل مشکلات انتقال ارز و...، راهکار عملی ارائه بدهند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۳:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو بخشی از الزامات تولید هر محصولی را تامین و حواله کردن ارز و بخشی دیگر را وارد کردن مواد اولیه مورد نیاز تولید آن محصول به کشور دانست که عمده ترین این مشکلات بحث انتقال ارز است.
پول نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۱۲:۳۶   + ۵۷ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: میانگین مصرف سالیانه آنتی بیوتیک ها در ایران 3 برابر بیشتر از کشور های عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است.
شیعه نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۲۸   + ۲۵ سایت دیگر  
سرپرست گروه ارزیابی فناوری سلامت و مطالعات مدیریتی و اقتصادی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه عوامل مانند مصرف بی رویه آنتی بیوتیک در عفونت های ویروسی یا پیشنهاد مصرف آنتی بیوتیک به دیگران از جمله عوامل ایجاد مقاومت آنتی بیوتیک است، گفت: مصرف آنتی بیوتیک در دام ...