یکشنبه ۰۶ آذرساعت ۰۱:۱۰Nov 2022 27
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان غذا و دارو»

خبرگزاری مهر   ۲ دقیقه پیش    
محمدی، رئیس سازمان غذا و دارو گفت: قیمت آزاد انسولین هنوز از قیمت منطقه پایین تر است و در کشوری مثل آمریکا این دارو با 8 برابر قیمت در ایران به فروش می رود.
سالم خبر   ۵ ساعت پیش    
سالم خبر: معاون برنامه ریزی اداره کل دارو سازمان غذا و دارو گفت: داروهای دسته بیهوشی جزو داروهای حساس هستند که هر شرکت و کشوری نمی تواند آنها را تولید کند به دلیل همین حساسیت شرکت های داروسازی ایران ریسک تولید داروی بیهوشی را قبول نمی کنند.
شفا آنلاین   ۶ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
با بالا گرفتن بحث کمبودهای دارویی، تغییر و تحولاتی در سازمان غذا و دارو انجام شد و اقداماتی هم برای رفع کمبودهای دارویی صورت گرفت
دیار میرزا   ۷ ساعت پیش   + ۱۰ سایت دیگر  
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی گیلان اسامی 37 قلم محصولات آرایشی و بهداشتی را که ازسوی مدیرکل امور فرآورده های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت به عنوان محصولات غیرمجازمعرفی شده اند، اعلام کرد.
برترین ها / سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۱۳   + ۵ سایت دیگر  
یک داروی جدید بر اساس ژن درمانی که با یک بار تزریق داخل وریدی اختلال خونریزی دهنده هموفیلی نوع B را برای همیشه درمان می کند، این هفته بوسیله سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شد، اما این دارو قیمت هنگفت 3/5 میلیون دلاری دارد.
سالم خبر   ۸ ساعت پیش    
سالم خبر: کمبودهای دارویی به رغم واردات فوریتی برخی اقلام که به گفته ی مسوولان سازمان غذا و دارو جبران شده است هنوز ادامه داشته و بیماران را برای یافتن داروهای خود سرگردان کرده است.
مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو در اولین نمایشگاه تخصصی خدمات پزشکی، درمانی، بهداشتی و گردشگری سلامت و پانزدهمین نمایشگاه تجهیزات پزشکی در شیراز، با مدیر اداره تجهیزات پزشکی و مدیر اداره زیرساخت های پزشکی وزارت بهداشت سوریه دیدار کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۳:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه 600 محصول فناورانه در حوزه های پیشرفته علوم پزشکی تولید شده است، گفت: از این تعداد 6 محصول موفق به دریافت مجوز سازمان غذا و دارو شده اند. این موضوع نشان می دهد که راه طولانی، پرامید و گسترده ای را در پیش داریم.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
معاون برنامه ریزی اداره کل دارو سازمان غذا و دارو با اشاره به تولید داروی ایرانی بیهوشی به نام کتامین گفت: دستیابی به تولید این دارو شاید از نظر فناوری پیچیده نباشد، اما حساسیت تولید آن به گونه ای است که هر شرکتی ریسک تولید آن را نمی پذیرد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
دکتر محمد پیکان پور در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایران اکونومیست درباره روند تأمین انسولین اظهار کرد: تمرکز ویژه ای برای تامین انسولین از مسیر تولید و واردات در کشور انجام شده است تا بیماران دغدغه ای درمورد داروی مصرفی خود نداشته باشند. ...
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۹:۴۲    
فعلا داروهای بی مصرف را در خانه نگه دارید مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو از اجرای طرح امحاء استاندارد داروها در پایان سال جاری خبر داد و گفت ...
سلامت نیوز / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۱۰:۵۹   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: عرضه اسپری های تنفسی از 500 هزار واحد در شهریور به 2 میلیون عدد در آبان ماه رسید و کسری ها با افزایش ظرفیت خطوط تولید جبران شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۵۸   + ۱۹ سایت دیگر  
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: عرضه انواع آنتی بیوتیک و ایبوپروفن در داروخانه های سطح شهر در یک ماه گذشته بیش از 2 برابر شده است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۷:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: جمع آوری دارو یا ماده موثره می تواند به دلیل نحوه نگهداری باشد.
اخیرا نامه ای از محمد پیکان پور مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در پاسخ به مدیرعامل شرکت بازرگانی سهاکیش منتشر شده که براساس آن سازمان غذا و دارو کیفیت بخشی از آنتی بیوتیک های وارداتی که با توجه به کمبودهای فعلی با قید فوریت وارد کشور شده را غیرقابل قبول خوانده و خواستار جمع ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۲۱:۰۵    
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گزارشی از وضعیت شرکت های دانش بنیان و تولیدات سلامت محور، وضعیت تجهیزات ملزومات پزشکی در کشور ارائه کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۴:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدار زودهنگام خود نسبت به کمبود دارو، اختلاف سازمان غذا ودارو با شرکت های دولتی و خصولتی را یکی از عوامل اصلی کمبود آنتی بیوتیک در کشور دانست.
مدیرکل تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو، درباره روند تامین اقلام مصرفی بیمارستان ها و ذخایر کالاهای پزشکی در انبارها، توضیحاتی ارائه داد.
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۵۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو گفت:هدف از سفر به شیراز بازدید از آخرین دستاوردهای حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی در استان فارس است.
نشست ستاد ارتقای تولید دانش بنیان در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور مدیرکل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی سازمان غذا و دارو و مشاورعالی رییس این دانشگاه برگزار شد.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
مشکلات بیماران تالاسمی با حضور معاون درمان وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو و مسئولان انجمن تالاسمی در نشست هفته آینده کمیسیون بهداشت مجلس بررسی می شود.
سلامت نیوز / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۳۳   + ۲۳ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو از اجرای طرح امحاء استاندارد داروها در پایان سال جاری خبر داد و گفت: پایلوت این طرح در سال گذشته انجام شد و امیدواریم بتوانیم این برنامه را در اسفند ماه امسال مجددا اجرا کنیم تا مردم داروهای مازادشان را جمع اوری کرده و به داروخانه ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۰۰:۵۵    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: وزارت بهداشت در خصوص آنتی بیوتیک ها به خواسته های تولید کنندگان پاسخ داده است.
سلام نو / تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۲۱:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
داده های مرکز آمار نشان می دهد، داروها بیشترین افزایش قیمت در ماه گذشته را داشتند.
موج   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۴۸   + ۵ سایت دیگر  
معاون وزیر و رییس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز (پنجشنبه 3 آذر) خبر داد و گفت: لیست بیماران از سوی معاونت درمان اعلام و دارو با ثبت در سامانه RDA یا سامانه بیماری های نادر در اختیار بیماران قرار خواهد گرفت.
598   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۳:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز خبر داد.
598   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز خبر داد. وی گفت واردات داروی بیماران SMA با دستور رئیس جمهور به منظور بررسی اثربخشی آن ها در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۱۱:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر نظارت و پایش مصرف فرآورده های سلامت سازمان غذا و دارو با بیان اینکه 38 درصد نسخ تجویزی کشور حاوی آنتی بیوتیک هاست، روش صحیح امحای آنتی بیوتیک ها را تشریح کرد. ...
سلامت نیوز / شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۲:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
وضعیت دارو این روزها، در حالت اورژانسی است و اگرچه رئیس جمهور سه روز قبل شخصا در وزارت بهداشت حاضر شد و آخرین اقدامات درخصوص کمبودهای دارویی را بررسی و دستورات لازم را صادر کرد، اما همان طور که این مشکلات به یکباره ایجاد نشده و قابل پیش بینی بوده است، نباید انتظار داشت به زودی هم برطرف شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۸   + ۵۸ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو از آغاز توزیع رایگان داروهای بیماران SMA از امروز (پنجشنبه 3 آذر) خبر داد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۲۰:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نامحدود شدن واردات داروهای بیهوشی به کشور، از رفع کمبودهای غیربحرانی داروها تا دو ماه آینده خبر داد.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۹:۱۱    
شفقنا- رئیس سازمان غذا و دارو از واردات نامحدود داروهای بیهوشی با هدف رفع کمبود این داروها در کشور خبر داد. به گزارش شفقنا از مهر، آقای حیدر محمدی، پس از نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۸:۴۱   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش گروه اجتماعی ایران اکونومیست ، سید حیدر محمدی اظهار کرد: ما اجازه دادیم از کشور های همسایه ماده اولیه برای تولید دارو وارد شود و در مورد تأمین برخی داروها که مشکل جهانی داشتند، نیازمند به کارگیری سیاست خارجی هستیم ...
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۸:۲۰    
سالم خبر: عضو داروساز هیئت مدیره نظام پزشکی اصفهان گفت: برای بهبود بازار دارو نخست باید قیمت گذاری دارو اصلاح شود و قیمت دارو واقعی باشد که حتی به نظر می رسد با این اتفاق نیاز چندانی به واردات دارو هم نداشته باشیم. همچنین مسئولان باید مشورت پذیر باشند و از افراد با تجربه تر در حوزه دارو استفاده کنند
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون مرکز آمار و فناوری اطلاعات سازمان غذا و دارو از کمبود 193 کد ژنریک دارویی خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۹   + ۱۹ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: ظرف چند روز گذشته بیش از 500 هزار داروی بیهوشی در مراکز درمانی کشور توزیع شد و کمبودهای غیربحرانی هم تا حدود دو ماه دیگر رفع می شود.
سلامت نیوز / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۴۴   + ۳۵ سایت دیگر  
ناظر گمرکات استان هرمزگان آخرین وضعیت ترخیص دارو از گمرک شهید رجایی را اعلام کرد و گفت: یک محموله 16 تنی مواد اولیه آنتی بیوتیک و اسپری تنفسی از گمرک شهید رجایی بندر عباس در سریع ترین زمان ممکن ترخیص شد.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۵:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی بیهوشی "کتامین" برای نخستین بار در کشورمان تولید داخلی شده و توزیع می شود.
سالم خبر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۵۰   + ۱۹ سایت دیگر  
سالم خبر: مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو گفت: داروهای برند و ژنریک انسولین قلمی تامین شده و تولید داخلی برخی از انواع آن افزایش داشته است.
سلامت نیوز / آفتاب نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۰:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
با وجود تلاش سازمان غذا و دارو برای به سامان کردن بازار دارو و همچنین اعلام خبر افزایش موجودی 52 قلم از کمبودهای جاری دارویی، اما طبق اظهار نظر برخی مسوولان بیمارستانی ظاهرا برخی کمبودها همچنان نظام سلامت و البته بیمارستان ها را آزار می دهد...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۴:۲۵    
مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو دلیل جمع آوری آنتی بیوتیک های هندی را ناکافی بودن جزئی میزان ماده موثره نسبت به دامنه مجاز مورد تایید سازمان غذا و دارو اعلام کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۴   + ۹ سایت دیگر  
روابط عمومی جمعیت هلال احمر اعلام کرد: 3 هفته پس از ورود آنتی بیوتیک ها به کشور سازمان غذا و دارو طی نامه ای تعداد محدودی از یک بچ مشخص را جمع آوری کرده است؛ سازمان غذا و دارو در این زمینه باید پاسخگو باشد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مشاور رسانه ای رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ریکال دو درصد از کوآموکسی کلاوهای هندی، گفت: تمامی مستندات دارو قبل از واردات بررسی و تأیید شد، اما پس از واردات و نمونه برداری مشخص شد، ماده مؤثره 2 درصد آموکسی کلاوها پایین تر از حد مجاز است.
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
دوشنبه بیست و سوم آبان ماه بود که رئیس سازمان غذا و دارو در حاشیه نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس وعده داد که مشکل کمبود آنتی بیوتیک تا اواخر هفته برطرف خواهد شد.
آنا / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۵۰   + ۵۵ سایت دیگر  
مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو درباره ریکال دو درصد از سوسپانسیون های کوآموکسی کلاو ابوت توضیح داد.
روزنامه صبح ساحل   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۴۶   + ۷ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو دستور ریکال سوسپانسیون خوراکی کوآموکسی کلاو را که به صورت فوریتی توسط شرکت بازرگانی سهاکیش از هند وارد شده بود، صادر کرد! به گزارش صبح ساحل، مدتهاست در زمان انتقاد از کمبود و گرانی دارو شاهد عملکرد و اظهار و نظر شتابزده مسئولان وزارت بهداشت هستیم ...
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۲:۲۰   + ۵۴ سایت دیگر  
مدیرکل امور داروی سازمان غذا و دارو، دستور جمع آوری برخی آنتی بیوتیک های وارداتی به کشور را داد و گفت: این داروهای از لحاظ آزمون تعیین ماده موثره مورد قبول نیستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل تجهیزات پزشکی سازمان غذا و دارو، از تأمین کنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی خواسته در جلسه ای با موضوع بررسی تامین اقلام مصرفی حاضر شوند.
نواندیش   ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ - ۱۱:۳۳    
فانا نوشت: سازمان غذا و دارو دستور ریکال سوسپانسیون خوراکی کوآموکسی کلاو را که به صورت فوریتی توسط شرکت بازرگانی سهاکیش از هند وارد شده بود، صادر کرد. داروی ریکال شده ساخت شرکت ابوت هند است. علت این ریکال غیر قابل قبول بودن این داروها از نظر آزمون تعیین مقدار ماده موثره اعلام شده است. ...