دوشنبه ۲۶ مهرساعت ۲۲:۴۱Oct 2021 18
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «سازمان غذا و دارو»

راهبرد معاصر   ۴۱ دقیقه پیش    
اسنپ دکتر در واکنش به انتقاد سازمان غذا و دارو از اسنپ دکتر و پدیده ناصرخسرو مجازی توضیحاتی را ارائه کرد.
بلاغ مازندران   ۱ ساعت پیش    
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: پیشنهاد شده است که مجوز دز بوستر (یادآور) را به واکسن ها بدهیم و تزریق دوز بوستر در کمیته علمی واکسن به تأیید رسیده است.
خبرگزاری برنا   ۶ ساعت پیش    
همایش معاونین غذا و داروی سراسر کشور با حضور محمدرضا شانه ساز رییس سازمان غذا و دارو ، صبح امروز در سالن همایش های رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد .
خبرگزاری مهر   ۶ ساعت پیش   + ۵ سایت دیگر  
در حالی که تعدادی از واکسن های داخلی توانسته اند مجوز مصرف اضطراری را از سازمان غذا و دارو بگیرند، اما غیر از واکسن برکت، سایر واکسن ها وارد مدار مصرف نشده اند.
معاون توسعه سازمان غذا و دارو گفت: بر روی محصولات غذایی برچسب سلامت زده می شود تا مردم از میزان سلامت آن محصول بهره مند شوند.
موج   ۷ ساعت پیش    
رئیس سازمان غذا و دارو گفت: این سرمی که از آن صحبت میکنند، وارداتش برای سال 1395 بوده است و در سال 1399 منقضی شده است. نمیدانم چرا عده ای اکنون یادشان آمده است.
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو از بهره برداری سامانه قیمت گذاری دارو خبر داد.
ایسنا   ۸ ساعت پیش   + ۳۲ سایت دیگر  
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه اکنون 50 تا 60 میلیون ذخیره دارویی واکسن کرونا در کشور داریم و 42 میلیون باقی مانده سیاست واردات واکسن است که ذخیره بالایی است ...
ایلنا   ۹ ساعت پیش    
رییس سازمان غذا و دارو گفت: اصرارمان این است که همه داروها و تجهیزات الزاما در سامانه تیتک ثبت شوند.
ایسنا   ۹ ساعت پیش   + ۴۱ سایت دیگر  
رییس کل سازمان غذا و دارو درباره فروش اینترنتی کالاهای سلامت محور، با بیان اینکه ما نه با افراط و نه با تفریط در این زمینه موافق نیستیم، در عین حال فعالیت اسنپ دکتر و عرضه اقلامی غیرمجاز در بستر مجازی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: قرار نیست ناصرخسرویی را که سالها با آن مبارزه کردیم ...
رکنا   ۹ ساعت پیش   + ۲ سایت دیگر  
رکنا:: رئیس سازمان غذا و دارو از فروش مخدر شیشه به جای مکمل لاغری در اینترنت خبر داد و گفت: هم اکنون در برخی نرم افزارهای اینترنتی از جمله اسنپ دکتر، اقلام غیرمجاز دارویی به فروش می رسد و درب منزل تحویل مردم می شود که از جمله آن می توان به داروی سقط جنین اشاره کرد که ما با زحمات بسیار آن را ...
رئیس سازمان غذا و دارو: هیچ منع قانونی برای مسؤولان دولتی برای تأسیس داروخانه وجود ندارد و کسی نمی تواند مانع این کار شود. قیمت دارو هم به دلیل ارز نیمایی افزایش یافته است.
سالم خبر   ۱۰ ساعت پیش    
سالم خبر: طی هفته های گذشته چندین فرآورده دارویی به دلیل نواقص و مشکلات مربوط به ایمنی، اثربخشی و کیفیت و گاه تقلبی بودن آن براساس دستور سازمان غذا و دارو ریکال شدند ...
مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی بیماران تالاسمی به وفور در دو نوع تزریقی و خوراکی در کشور موجود است اما اینکه از نوع وارداتی آن حمایت کنیم خواسته غیر منطقی است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۳:۴۶   + ۱۶ سایت دیگر  
بعد از گذشت دو ماه از دستور دادستان برای تعیین تکلیف سرم های دپو شده در گمرک، با وجود مکاتبات صورت گرفته همچنان حدود 1300 تن سرم تکلیف مشخصی ندارد، این در حالی است که اسناد ارائه شده از سوی وارد کنندگان نشان می دهد که این شرکت ها با هماهنگی و حتی درخواست سازمان غذا و دارو نسبت به واردات اقدام کرده ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مسلمی گفت: در آستانه تغییر و تحولات مدیریتی بخشنامه های خلق الساعه علیه تجهیزات پزشکی در سازمان غذا و دارو ابلاغ می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۱:۳۹   + ۲۰ سایت دیگر  
معاون وزیر بهداشت گفت: سازمان غذا و دارو در حال بررسی مدارک برکت است تا مجوز تزریق آن برای نوجوانان تایید شود. واکسن پاستور هم در صدد دریافت مجوز است. در حال حاضر فقط واکسن سینوفارم برای نوجوانان تزریق می شود.
موج   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۱۰:۰۸    
بیش از 6 ماه از توافق ایران و روسیه برای خرید و تولید مشترک واکسن اسپوتنیک می گذرد اما نه تنها واردات 60 میلیون دز محقق نشده بلکه باوجود نیاز کشور به واکسن، تولید داخلی منتظر تاییدیه های سازمان غذا و دارو است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۵ - ۰۸:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محمد مهدی مجاهدیان عضو هیئت علمی دانشکده داروسازی با انتقاد از سیاست های سازمان غذا و دارو گفت : شرکت های داروساز و واردت کننده باید در صف طولانی تخصیص ارز 4200 تومانی منتظر بمانند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۲۲:۵۱    
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو اعلام کرد: با توجه به عدم تائید نتایج حاصل از آزمایش فرآورده ویال 100 میلی لیتری (50 mg/ml) حاوی محلول تزریقی ایمونوگلوبولین نرمال وریدی با نام تجاری Flebogamma DIF ...
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۸:۰۴    
سالم خبر: حیدر محمدی، مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو در نامه ای به تمامی معاونت های غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور دستور توقف مصرف داروی قارچ سیاه را داد.
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۷:۰۴    
سالم خبر: واگذاری واردات دارو به شرکت های فوریتی از سوی سازمان غذا و دارو به جای تامین دارو از طریق شرکت های نماینده برند اصلی در کشور یکی از سیاستگذاری های غلط سازمان طی سال های اخیر است که نظام دارویی کشور را دچار مشکل کرده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۳:۵۵   + ۲ سایت دیگر  
سازمان غذا و دارو هم زمان با استنکاف از تدوین دستورالعمل جدید فروش اینترنتی فرآورده های غیردارویی سلامت، از پلتفرم های آنلاین فروش این محصولات شکایت کرده است. ماجرا چیست؟
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۱:۵۱   + ۴۷ سایت دیگر  
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت درباره احتمال بروز موج ششم بیماری کرونا در کشور، الزام رعایت موارد بهداشتی در کنار واکسیناسیون، توزیع واکسن پاستور در دانشگاه های علوم پزشکی، مطالعات در دست انجام درباره اثربخشی واکسن های کرونا از جمله سینوفارم و ... توضیح داد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۹:۲۶   + ۱۴ سایت دیگر  
رییس اداره مطالعات بالینی و مراقبت های دارویی سازمان غذا و دارو درباره روند صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن های کرونای تولید داخل، با تاکید بر اینکه قبل از حصول نتیجه قابل قبول فاز سوم مطالعات بالینی واکسن ها و انتشار گزارش آن، مجوز مصرف اضطراری آن را صادر نخواهیم کرد ...
هفته نامه کلید ملی   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۸:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
رئیس موسسه واکسن و سرم سازی رازی ضمن تشریح جزییات مطالعات بالینی واکسن کووپارس و با بیان اینکه گزارش کامل تحقیقات این واکسن به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ارائه شده است، گفت: با این حال هنوز پاسخی از این سازمان برای اجازه مصرف عموم واکسن کووپارس دریافت نکرده ایم.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۶:۱۲   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل سابق فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره کوچک شدن سفره غذایی مردم ناشی از گرانی و مشکلات اقتصادی به ویژه در دوران کرونا تصریح کرد: توزیع بسته حمایت غذایی می تواند به خانوارهایی که به دلایل مختلف کالری کافی دریافت نمی کنند، کمک کند تا نیازهای غذایی حداقلی خود را تأمین سازند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۰۵:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- روزنامه وال استریت ژورنال گزارش کرد، سازمان غذا و داروی آمریکا جمعه شب استفاده از واکسن مُدرنا برای نوجوانان را به علت عوارض جانبی احتمالی متوقف کرده است.
اقتصاد آنلاین / ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۲   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس موسسه واکسن و سرم سازی رازی ضمن تشریح جزییات مطالعات بالینی واکسن کووپارس و با بیان اینکه گزارش کامل تحقیقات این واکسن به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو ارائه شده است، گفت: با این حال هنوز پاسخی از این سازمان برای اجازه مصرف عموم واکسن کووپارس دریافت نکرده ایم.
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۳ - ۱۰:۰۸   + ۱ سایت دیگر  
برترین ها: جهانپور،سخنگوی سازمان غذا و دارو به توئیتی علیه کادر درمان واکنش نشان داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۹:۴۹   + ۳۱ سایت دیگر  
رییس سازمان غذا و دارو گفت: براساس قوانین کشور، هیچ منع قانونی بر این که یک داروسازی که شاغل در بخش های دولتی است داروخانه داشته باشد.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۷:۴۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با بیان "تاکنون هیچ محصول تراریخته ای در کشور کشت نشده و اجازه کشت پیدا نکرده است"، گفت: هیچ محصول تراریخته ای در کشور تولید نمی شود.
اگرو فود نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۱۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
دکتر محمد حسین عزیزی گفت: آنچه در بازار به نام آب معدنی عرضه میشود بر اساس استانداردهای ملی تولید و عرضه شده است و سازمان غذا و دارو نیز بطور دائمی بر کیفیت هر دو گروه از محصولات نظارت دارد . ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۷   + ۳ سایت دیگر  
متخصصان سازمان غذا و دارو آمریکا می گویند دز یادآور واکسن کرونا آنتی بادی محافظتی بدن را افزایش می دهد، اما تفاوت سطح آنتی بادی قبل و بعد از تزریق این دز ناچیز است.
روزنامه سپید   ۱۴۰۰/۰۷/۲۲ - ۰۸:۰۶    
در دولت سیزدهم بحث هایی درباره افزایش یارانه مطرح است و احتمال دارد که به پنج دهک ابتدایی درآمدی، سبد غذایی تعلق بگیرد مریم شکرانی گرانی سفره مردم را کوچکتر کرده است و مردم به جایگزین هایی غذایی روی آورده اند. ...
روزنامه شهروند   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۲۳:۰۱    
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره اضافه کردن مواد غیرمجاز به آب آشامیدنی مرغ ها و بحث مرغ های تریاکی گفت: این موضوع را مدیر دفتر سلامت وزارت جهاد کشاورزی مطرح کرد که البته قبلا رئیس سازمان دامپزشکی بوده است ...
برترین ها / رکنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۲:۰۸   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری ایلنا: مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو با اشاره به ادعای استفاده از تریاک در مرغ گفت: به مرغ ها نیز تریاک داده نمی شود. تنها آنتی بیوتیک داده می شود که مریض نشوند ...
برترین ها   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۹:۰۷   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا: مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره توقف فروش یکی از کلوچه های معروف ایران در آلمان توضیح داد حسین عزیزی در یک نشست خبری در پاسخ به سوالی درباره توقف فروش یکی از برندهای معروف کلوچه ایرانی در آلمان با ادعای داشتن مواد غیرمجاز و سرطان زا و وضعیت بررسی آن در بازار ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۷:۳۴   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: بسیاری از آب معدنی های موجود در بازار آب معدنی نیست و آب شرب است و نباید مردم را گمراه کرد.
شبکه خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۴۲   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو علت گرانی اخیر شیرخشک ویژه نوزادان در بازار را تشریح کرد.
اقتصاد آنلاین / تابش کوثر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۳:۰۵   + ۲۷ سایت دیگر  
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو گفت: آب معدنی های موجود در بازار همان آب شرب تصفیه شده است و نباید مصرف کنندگان را گمراه کرد.
فرارو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
ماجرای مرغ های تریاکی، تعلل وزارت جهاد کشاورزی در شناسنامه دار کردن مزارع و باغات، چگونگی بررسی وضعیت سلامت آب های بسته بندی، نان و لبنیات سنتی، بی توجهی صدا و سیما به تذکر چندین باره درباره تبلیغ کالاهای آسیب رسانِ سلامت و.. ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
در گزارش تفریغ بودجه دیوان محاسبات از تخلفات مالی گسترده در سازمان غذا و دارو رونمایی شد.
شفا آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۱۰   + ۹ سایت دیگر  
در چند سال اخیر کمبود دارو یکی از موضوعاتی است که هر چند وقت یک بار موجب ایجاد بروز مشکلاتی برای بیماران و خانواده های آنها می شود و گزارش سازمان پژوهش های مجلس شورای اسلامی نشان می دهد که بخش عمده ای از مشکلات مربوط به صنعت دارو به دلیل سیاست های اشتباه سازمان غذا و دارو است.
تجارت نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۵:۰۲   + ۴ سایت دیگر  
مدیر کل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو درباره اضافه کردن مواد غیرمجاز به آب آشامیدنی مرغ ها و بحث مرغ های تریاکی گفت:طبق بررسی هایی که انجام دادیم و با آزمایش گوشت مرغ، اثری از این قضیه ندیدیم.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل فرآورده های غذایی و آشامیدنی سازمان غذا و دارو : آب های معدنی موجود در بازار همان آب شرب تصفیه شده است و نباید مصرف کنندگان را گمراه کرد.
ماجرای مرغ های تریاکی، تعلل وزارت جهاد کشاورزی در شناسنامه دار کردن مزارع و باغات، چگونگی بررسی وضعیت سلامت آب های بسته بندی، نان و لبنیات سنتی، بی توجهی صدا و سیما به تذکر چندین باره درباره تبلیغ کالاهای آسیب رسانِ سلامت و .. ...
مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: تزریق انواع واکسن کرونا از جمله واکسن برکت به مردم، در تمام مراکز واکسیناسیون کشور رایگان است و مردم هیچ گونه هزینه ای بابت دریافت واکسن کرونا نباید پرداخت کنند.
سالم خبر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۱ - ۱۴:۳۳   + ۱۳ سایت دیگر  
سالم خبر : متخصصان صنعت دارو معتقدند سازمان غذا و دارو آئین نامه ای برای قیمت گذاری مکمل و ملزومات دارویی ندارد . به گزارش سالم خبر ، در ششمین نمایشگاه ایران فارما نشستی تحت عنوان پنل سیاست گذاری ضابطه کارا و موثر در قیمت گذاری دارو ها برگزار شد که در آن صاحبان صنعت دارو و کارشناسان این حوزه به ...