چهارشنبه ۲۲ مردادساعت ۰۴:۴۴Aug 2020 12

جدیدترین‌های «میراث جهانی»

 
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۶   + ۳ سایت دیگر  
مدیر پایگاه تاریخی قنات جهانی ابراهیم آباد اراک از اجرای طرح ساماندهی محوطه عرصه و حریم میراث جهانی قنات ابراهیم آباد خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۲۰ - ۱۲:۰۸   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/فارس مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید از آغاز عملیات اجرایی خط انتقال آب برای آبیاری درختان محوطه این مجموعه جهانی موسوم به چاه جنگل خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۱۳:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیشابور گفت: بزرگ ترین عرصه تاریخی کشور با وسعت بیش از 4500 هکتار در نیشابور قرار دارد که اقدامات اولیه برای ثبت آن در فهرست میراث جهانی در حال پیگیری است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۹ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
7 اثر فرهنگی بخارا برای ثبت در فهرست میراث جهانی سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو) معرفی خواهد شد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۸ - ۰۸:۰۴   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان رضوی مدیر پایگاه میراث جهانی قنات قصبه گناباد از تخصیص 30 میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات نهاد ریاست جمهوری برای اجرای طرح های مرتبط با قنات خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۲۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/یزد همزمان با فرا رسیدن 16 مرداد، سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی، شهردار شهر میراث جهانی یزد به همراه جمعی از مدیران ارشد واحدهای مدیریت شهری در سازمان جهاددانشگاهی استان یزد حاضر و با رئیس و شورای معاونین این سازمان دیدار کردند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۴۰    
شیراز- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد گفت: بهسازی و پاکسازی کف کاخ اختصاصی کوروش در این مجموعه با همکاری تیم حفاظت گران ایتالیایی و ایرانی در حال انجام است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۶ - ۱۱:۳۷   + ۶ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-رییس پایگاه میراث جهانی پاسارگاد گفت: مرمت و استحکام بخشی برج سنگی هخامنشیان در پاسارگاد که به دلیل عوامل طبیعی و انسانی آسیب دیده آغاز شد.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۲:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
آلبوم خانه کاخ جهانی گلستان در تهران، دومین آلبوم خانه غنی جهان پس از آلبوم خانه موزه ویکتوریا آلبرت لندن است. وجود همین آلبوم خانه غنی و تاریخچه درخشان کاخ گلستان بود که پرونده ثبت جهانی این اثر معماری شهر تهران را در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رساند. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ - ۱۰:۳۶    
مدیر پایگاه میراث جهانی سازه های آبی تاریخی شوشتر از پخش برنامه ای با عنوان دوشنبه های گردشگری به صورت هفتگی در لایو اینستاگرام این پایگاه خبر داد .
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۳:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
مجمع عمومی محافظت از شهر ها و آثار تاریخی از سازمان یونسکو و مراکز میراث جهانی خواست شهر تاریخی صنعاء را که در معرض ویرانی قرار گرفته است، نجات دهند.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۱۰:۳۶   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیر مجموعه میراث جهانی کاخ گلستان گفت: نظر قطعی درباره مفقود شدن آلبوم ناصری بعد از پایان انبارگردانی رسمی اعلام می شود، با بررسی تیم یگان حفاظت میراث فرهنگی هیچ نشانه ای مبنی بر سرقت آلبوم وجود ندارد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۸:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی کلیساهای ایران از برپایی نمایشگاه نقاشی کودکان و نوجوانان به مناسبت دوازدهمین سالگرد ثبت جهانی قره کلیسا چالدران خبر داد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۷:۵۸   + ۲ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-اهالی مرودشت با وجودی که سالیان درازی است از یادمان های تاریخی ایران باستان میراث داری می کنند اما هیچ نفع اقتصادی از آن نداشته و تنها عایدی شان ازدحام،ترافیک و شلوغی در روزهای اوج سفر است.
پایگاه خبری قلم   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۷:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
یزد پس از ثبت شدن در فهرست آثار جهانی به عنوان تنها شهر زنده میراث جهانی ایران و بزرگترین مجموعه خشتی دنیا مطرح شد و هرچند وعده های متعددی برای اختصاص ردیف بودجه و اعتباراتی خاص و حتی مزایای معافیتی و مالیاتی مختلف به این شهر داده شد، اما تاکنون این وعده ها محقق نشده است ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۱۴ - ۰۱:۲۶    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در استان فارس ، نشست تخصصی مستندنگاری محوطه ها، بناها و آثار تاریخی با رویکرد آثار صخره ای با حضور کارشناسان و متخصصین پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، برگزار شد. ...
یک پزشک   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۸:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
پایتخت مجارستان همه چیزهایی را در خود جای داده که یک شهر زیبا می تواند ارائه کند. ساختمان های تاریخی باشکوه، شب زنده داری و... بوداپست همچنین به عنوان میراث جهانی در سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۶:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
بازار بزرگ تبریز، بزرگترین بازار سرپوشیده آجری جهان است و یکی از شاهکارهای معماری ایرانی محسوب می شود. این بازار از بازارچه ها، دالان ها، تیمچه ها و سراهای متعددی تشکیل شده است. این مجموعه فاخر تاریخی با 27 هکتار مساحت عرصه و 77 هکتار مساحت حریم، یکی از بزرگترین آثار تاریخی جهان محسوب می شود ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی پاسارگاد از ساماندهی و حفاظت بقایای معماری تل تخت در مجموعه میراث جهانی پاسارگاد خبر داد .
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۳ - ۱۴:۴۸   + ۱ سایت دیگر  
فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خوزستان از دستگیری یک سارق در محوطه جهانی شوش خبر داد .
آفتاب یزد   ۱۳۹۹/۰۵/۱۲ - ۰۰:۴۷    
5600 هکتار از جنگل های آق مشهد ساری به یک شخص بر اساس یک سند قدیمی باعث واکنش های زیادی شده است این در حالیست که این 5600 هکتار بخشی از جنگل های هیرکانی است که سال گذشته در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۳:۳۳    
یونسکو برای سال 2019 میلادی، تعداد 10 مکان و نشان برجسته دیگر را به میراث جهانی خود اضافه کرد
شیرازه   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۲۱:۲۸    
اعضای دعوت شده به شورای فنی پایگاه های میراث جهانی تخت جمشید و پاسارگاد مشخص شدند.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
شیراز-ایرنا-مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: فصل چهارم کاوش آبراهه های این میراث باستانی با هدف حفاظت و دفع آب های سطحی آغاز شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۵:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: فصل چهارم کاوش آبراهه های تخت جمشید در حالی آغاز شد که اهمیت و ضرورت تکمیل مطالعه و کاوش در این آبراهه هابه ویژه با توجه به بارندگی های شدید و سیل آسای یک ساله اخیر در محوطه، بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.
هراز نیوز   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۴:۴۸   + ۳ سایت دیگر  
تنها گنبد خیاره ای ایران متعلق به عصر تیموری با اعتبار اولیه 100 میلیون تومان در شهر جهانی یزد مرمت می شود تا این شاهکار معماری، پس از سال ها هجران و بی توجهی بار دیگر در جوار همسرش امیرچقماق نونوار شود و به رقص در بیاید. ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۱ - ۱۲:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
برای نخستین بار در کشور و در چارچوب اهداف توسعه پایدار میراث جهانی منظر باستان شناسی ساسانی فارس در دو منطقه فیروزآباد و سروستان، برندسازی با نام میراث جهانی انجام می شود .
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۷:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی گنبد قابوس گفت: به دلیل جلوگیری از ازدحام جمعیت و نگرانی از سلامت بازدیدکنندگان بازدید از میراث جهانی گنبد قابوس امروز ممنوع است.
برترین ها / ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۱۰ - ۰۱:۴۳   + ۲۴ سایت دیگر  
ایسنا: چند روزی است که اعطای مالکیت 5600 هکتار از جنگل های آق مشهد ساری به یک شخص بر اساس یک سند قدیمی باعث واکنش های زیادی شده است این در حالیست که این 5600 هکتار بخشی از جنگل های هیرکانی است که سال گذشته در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۹ - ۱۳:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
کرمان - ایرنا - سرپرست پایگاه میراث جهانی منظر فرهنگی میمند از آغاز طرح پایش و آسیب شناسی ادواری فضاهای دستکند (کیچه) این روستای جهانی در شهرستان شهربابک خبر داد.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۸ - ۱۹:۳۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از مرودشت ، حمید فدایی، مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید نسبت به ضرورت توجه به منظر فرهنگی تخت جمشید تاکید کرد و در این زمینه افزود: نخست باید دانست اگرچه ارزش های تاریخی ذاتا می تواند شرط لازم جهت هویت بخشی به یک اثر و یادمان قلمداد گردد اما در چند دهه اخیر ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۲۰:۱۵   + ۶ سایت دیگر  
یزد مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری یزد از برگزاری نخستین نمایشگاه بین المللی عکس با موضوع کودکان و هویت شهر میراث جهانی در یزد خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت:اهمیت بازگشایی دریچه های کاخ مجموعه جهانی تخت جمشید با هدف هدایت و دفع بارش ها مورد توجه و تاکید کارشناسان قرار گرفته است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۷ - ۱۱:۱۱    
شیراز- ایرنا- مدیر پایگاه میراث جهانی جهانی تخت جمشید اعلام کرد: فصل سوم کاوش آبراهه های تخت جمشید با هدف تداوم کاوش های گذشته و شناسایی شبکه کامل آبراهه های این اثر باستانی آغاز شد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۵:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
ستون های طبقات بالایی یک مجتمع تجاری در حریم میدان نقش جهان بالاتر رفت تا نقض حریم بصری میدان تاریخی نقش جهان که در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است جدی تر شود.
لحظه آخر   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۴:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
باغ ارم یکی از معروف ترین و زیباترین باغ های تاریخی ایران بوده که در شهر گردشگر پذیر شیراز واقع شده است و هر ساله گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای بازدید از آن به استان فارس سفر می کنند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۱:۲۹    
مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: خشکسالی های پیاپی طی سال های گذشته خشکسالی های پیاپی آسیب های جدی را بر پیکره درختان جنگل پردیس وارد آورده است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۰۰:۴۹    
ایسنا نوشت : طی روزهای اخیر فردی پس از 20 سال تلاش توانست 5600 هکتار از جنگل های هیرکانی (معادل 5185 زمین فوتبال) را که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده اند، به نام خود کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۴:۵۲   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/یزد رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از فعالیت 12 دستگاه اتوبوس خط واحد درون شهری با نماد گردشگری و طرح بافت تاریخی در این شهر میراث جهانی خبر داد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۱۰:۳۱   + ۳۹ سایت دیگر  
طی روزهای اخیر فردی پس از 20 سال تلاش توانست 5600 هکتار از جنگل های هیرکانی (معادل 5185 زمین فوتبال) که به عنوان میراث جهانی بشر ثبت شده اند را به نام خود کند ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۵ - ۰۲:۳۵   + ۱۶ سایت دیگر  
در سایه بحران جهانی شیوع ویروس کرونا، بسیاری از دولت ها تمهیداتی را برای جلوگیری و یا محدود کردن دسترسی مردم به محوطه های ثبت شده در فهرست جهانی یونسکو اتخاذ کرده اند.
آنا / روزنامه مردم سالاری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۳:۴۲   + ۳۳ سایت دیگر  
امروز پس از 86 سال دوباره در مسجد ایاصوفیه در استانبول ترکیه نماز جمعه برگزار شد.
پارسینه   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۲۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
العالم نوشت؛ گودال آبی بزرگی در سواحل کشور بلیز واقع شده که به عنوان عجیب ترین پدیده جهان شناخته می شود و عمق آن 108 متر است. این گودال آبی، قسمتی از دیواره های مرجانی است که در میراث جهانی یونسکو معرفی و ثبت شده است. ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۱۵:۲۴    
بازدید از پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه، نخستین بازدید مجازی در انجمن های علمی و باشگاه پژوهشگران جوان بود که به صورت زنده و برخط توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۴ - ۰۹:۵۷    
شیراز-ایرنا-مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: کارگاه نجات بخشی کتیبه های شاپور اول در حاجی آباد نقش رستم واقع در شهرستان مرودشت با موفقیت به پایان رسید و این کتیبه ها از خطر تخریب نجات یافت.
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۳:۰۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان فارس ، پروژه ساماندهی قطعات ظروف سنگی تاریخی تخت جمشید که در کاوش های دهه های گذشته یافت شده، توسط کارشناسان پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در حال انجام است . ...
توریسم آنلاین   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۱:۰۵   + ۵ سایت دیگر  
مدیر پایگاه میراث جهانی باغ دولت آباد از مرمت نمای بیرونی عمارت بادگیر این باغ جهانی در یزد که بلندترین بادگیر خشتی دنیاست، خبر داد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
آسیب شناسی و آسیب نگاری نقش برجسته های میراث جهانی تنگ چوگان در کازرون آغاز شد. تنگ تاریخی چوگان در 23 کیلومتری شهر کازرون و روبروی شهر باستانی بیشاپور واقع شده و رودخانه شاپور در جهت شمال شرقی به جنوب غربی در میان آن روان است.
آنا   ۱۳۹۹/۰۵/۰۳ - ۰۹:۵۲    
اولین بازدید مجازی آنلاین و زنده از پایگاه میراث جهانی گنبد سلطانیه توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان برگزار شد.