یکشنبه ۱۹ آذرساعت ۰۸:۴۰Dec 2023 10
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۸/۱۹ - ۱۰:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
وزارت خارجه ترکیه اعلام کرد که گزارش سالانه کمیسیون اروپا در مورد درخواست طولانی مدت ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا ناعادلانه و مغرضانه است.
بلاغ مازندران   ۱۴۰۲/۰۷/۱۱ - ۰۹:۴۴   + ۱۲ سایت دیگر  
طی سال های گذشته بسیاری از ایرانیان به امید عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در این کشور خانه خریداری کرده بودند.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۶/۲۱ - ۱۲:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- صدر اعظم اتریش در واکنش به تلاش های تازه ترکیه برای احیای مذاکرات مسکوت مانده پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا گفت: اتریش می خواهد مذاکرات برای عضویت کامل آنکارا در این اتحادیه رسما متوقف شود زیرا عضویت کامل این کشور در اتحادیه اروپا برای ما قابل تصور نیست.
قدس آنلاین   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۹:۲۱    
رییس جمهور ترکیه با انتقاد از وعده دروغ کشورهای عربی در قبال ترکیه و روسیه گفت: آنها به وعده های خود درباره کریدور صادرات غلات دریای سیاه و نیز پیگیری روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا عمل نکرده اند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۶/۲۰ - ۱۵:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
صدر اعظم اتریش با تاکید بر اینکه باید یک مشارکت جدید بین اتحادیه اروپا و ترکیه وجود داشته باشد که اساس آن اعتماد متقابل و همکاری در مسائل اقتصادی و سیاسی باشد، خواستار پایان مذاکرات الحاق این کشور به اتحادیه اروپا شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۴ - ۱۶:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس دستگاه دیپلماسی یونان گفت که ترکیه باید معیارهای عضویت در اتحادیه اروپا را رعایت کند و یونان از عضویت ترکیه در صورت تحقق شرایط حمایت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۵/۳۱ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
وزیر خارجه ترکیه امروز در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه بلغارستان مدعی شد که عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا باعث ایجاد فرصت هایی جدید برای بروکسل و منطقه خواهد شد!
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
روسیه معتقد است که اروپایی ها، خواهان عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا نیستند و دولت اردوغان نباید خوشبینانه به این موضوع نگاه کند.
الف   ۱۴۰۲/۰۴/۲۳ - ۱۴:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه می گوید که این کشور مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا را تسریع می کند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۱۴:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه گفت که در خصوص پروتکل های الحاق سوئد به ناتو پارلمان ما مراحل را دنبال خواهد کرد و در راستای منافع کشورمان تصمیم درستی خواهد گرفت. اوهمچنین گفت که نظر مثبتی در مورد احیای روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا وجود دارد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۲:۲۸    
رسانه ها گزارش دادند که ترکیه پیش از نشست ناتو از آمریکا خواست تا از تسریع عضویت این کشور در اتحادیه اروپا حمایت کنند.
اتاق نیوز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۱ - ۱۰:۳۵   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش اتاق خبر به نقل از جهان صنعت نیوز ، خبرگزاری یورونیوز به نقل از ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو اعلام کرد اردوغان پروتکل پیوستن سوئد به ناتو را به پارلمان ترکیه ارسال و تصویب آن را تضمین خواهد کرد ...
عرشه آنلاین   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۸:۰۸   + ۸ سایت دیگر  
وزیر دفاع انگلیس که برای شرکت در اجلاس سران ناتو به لیتوانی رفته، به خبرنگاران گفت که اوکراین باید سریعاً عضو ناتو شود، اما وقتی که جنگ به پایان رسیده باشد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۷:۱۵   + ۴ سایت دیگر  
جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا در آستانه نشست اعضای ناتو در لیتوانی گفت که واشنگتن از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا پشتیبانی می کند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۱۶:۰۵    
اردوغان عضویت سوئد در ناتو را به فراهم کردن زمینه عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا مشروط کرده است. این موضوع بازتاب گسترده ای در مطبوعات امریکا داشت.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۸:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
موضوع عضویت سوئد در ناتو و پیگیری روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا محور اصلی نشست رهبران ترکیه، سوئد و دبیرکل ناتو بود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۴/۲۰ - ۰۶:۴۳   + ۹ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه گفت: هنگامی که شرایط برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا فراهم شود، زمینه را برای عضویت سوئد در ناتو فراهم خواهیم کرد.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۳:۵۵    
وزارت خارجه آمریکا امروز -دوشنبه- اعلام کرد که ایالات متحده معتقد نیست که تلاش ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا باید مانع از پیوستن سوئد به ناتو شود.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۳:۴۷    
شفقنا- رجب طیب اردوغان ، رئیس جمهور ترکیه امروز دوشنبه قبل از نشست سران ناتو که فردا سه شنبه آغاز می شود، با تعیین شرط جدیدی که دستیابی به آن دشوار به نظر می رسد، متحدان خود در ناتو را غافلگیر کرد و عضویت سوئد در ناتو را مشروط به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا کرد. ...
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۳:۲۱    
نیویورک – ایرنا- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و درخواست سوئد برای عضویت در ناتو مسائل جداگانه ای هستند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۹:۳۱   + ۵ سایت دیگر  
یک مقام ارشد کمیسیون اروپا گفت: روند پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا متفاوت از عضویت سوئد در ناتو است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۹:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان در پاسخ به اردوغان که عضویت سوئد در ناتو را به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا مشروط کرده گفت این دو روند هیچ ربطی به هم ندارند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۲۳:۵۲   + ۱۱ سایت دیگر  
احیای روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا ، شرط اردوغان برای موافقت با عضویت سوئد در ناتو است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۸:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه خواستار پذیرش درخواست عضویت کشورش در اتحادیه اروپا شد و خطاب به کشورهای اروپایی گفت: پس از این کار بیایید راه را برای پذیرش درخواست عضویت سوئد در ناتو هموار کنیم.
آنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۹ - ۱۶:۰۱    
رئیس جمهور ترکیه در اظهارنظری غافلگیر کننده، یک شرط جدید برای موافقت با عضویت سوئد در پیمان آتلانتیک شمالی مطرح کرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۴/۱۸ - ۲۱:۵۷   + ۵ سایت دیگر  
دفتر ریاست جمهوری ترکیه از گفت وگوی تلفنی رجب طیب اردوغان و همتای آمریکایی اش درباره تحویل جنگنده های F-16، عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا و عضویت سوئد در ناتو خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۰۳/۰۸ - ۱۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس بزرگترین فراکسیون پارلمان اروپا در واکنش به پیروزی مجدد رجب طیب اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه خواستار توقف روند عضویت این کشور در اتحادیه اروپا شد.
شفقنا   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۱۸:۲۸    
شفقنا- الشرق الاوسط در مطلبی با اشاره به توییت یاکوب ریس موگ وزیر انرژی انگلیس درباره انتخابات ترکیه که در آن از اعمال حق دموکراسی مردم این کشور در انتخابات تمجید کرده و به صورت ضمنی به احتمال انتخاب اردوغان در دور دوم انتخابات اشاره کرده بود ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۸ - ۲۳:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
فاش شده است که دولت ائتلافی هلموت کهل صدراعظم سابق آلمان به ترکیه در مورد تعهد برلین برای حمایت از پیشنهاد عضویت این کشور در اتحادیه اروپا دروغ گفته است.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۰۱/۲۷ - ۱۳:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
بازی آغاز شده از سوی اروپایی ها با اوکراین، شباهت زیادی با پرونده عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا دارد.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۲۱ - ۰۰:۰۵    
خاطرات هاشمی رفسنجانی: در گزارش های خارجی، موافقت اتحادیه اروپا با نامزد شدن ترکیه برای عضویت در اتحادیه اروپا قابل توجه است؛ ولی راهی طولانی تا تصویب عضویت باقی مانده است. شرایط سختی گذاشته اند که تأمین آنها، ترکیه را دچار زحمت می کند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ - ۲۱:۵۹   + ۱ سایت دیگر  
نخست وزیر سابق فنلاند امروز در سخنانی اعلام کر که کشورش از روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت می کند و امیدوار است که آنکارا نیز از پیوستن هلسینکی به ناتو حمایت کند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۰۱:۴۴   + ۵ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه ضمن ابراز امیدواری برای تداوم مذاکرات صلح بین روسیه و اوکراین، گفت برقراری آتش بس میان دو طرف، یکی از بهترین دستاوردهای بشریت خواهد بود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۱۰/۱۰ - ۱۵:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
شورای راهبردی روابط خارجی نوشت: یک کارشناس مسائل ترکیه درباره تصمیم شورای وزیران اتحادیه اروپا مبنی بر مسدود نگه داشتن مذاکرات مربوط به عضویت ترکیه در این اتحادیه گفت: ترکیه از سال ها قبل تر راه خود را از اروپا جدا کرده بود و چندان امیدی نیز به فرجام مذاکرات پیوستن به این اتحادیه نداشته و ندارد ...
رکنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۱:۵۱   + ۲۶ سایت دیگر  
رکنا: کاهش شدید ارزش پول ترکیه، تعطیلی بورس ترکیه و امروز خبر توقف مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا از مسائلی است که بر قیمت لیر ترکیه بسیار اثرگذار است.
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۱۱:۱۶   + ۲ سایت دیگر  
شفقنا- شورای امور عمومی اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد که به دلیل منافات اقدامات و رفتار ترکیه با این اتحادیه، مذاکرات الحاق ترکیه (به این اتحادیه) عملاً به بن بست رسیده است. ...
برترین ها / مشرق نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۲۷ - ۰۹:۱۱   + ۲۳ سایت دیگر  
خبرگزاری صدا و سیما: اعضای شورای وزیران اتحادیه اروپا در آخرین نشست سال 2021 به اتفاق آرا ء توافق کردند، به دلیل عدم پایبندی ترکیه به معیارها و اولویت های اروپا، مذاکرات عضویت این کشور در اتحادیه همچنان مسدود بماند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ - ۱۵:۴۱   + ۵ سایت دیگر  
ماسیمو گایانی سفیر رم در آنکارا در یک سخنرانی برای دانشگاه 29 می استانبول اعلام کرد که ایتالیا از عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا حمایت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۲۸ - ۱۱:۰۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران– ایرنا- شاخه اجرایی اتحادیه اروپا در بیانیه ای بی سابقه و پرانتقاد اعلام کرد که درخواست عضویت ترکیه در این نهاد با توجه به کاستی های جدی دموکراتیک، متوقف مانده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۷/۲۴ - ۱۵:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
صدر اعظم آلمان برای دیدار با رئیس جمهور ترکیه به استانبول سفر کرده است و گفته می شود که این دو قرار است درباره مسئله پناهجویان و عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا گفتگو کنند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۱۲    
مقاله حاضر به روش توصیفی-تحلیلی درصدد پاسخگویی به این پرسش است که دیدگاه های موافق و مخالف نسبت به عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا چیست؟
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۵/۱۶ - ۱۴:۱۵    
لاشت آشکارا اعلام کرده که حزب او مخالف تکمیل روند عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا است و بازگشت دولت اردوغان به اصلاحات حقوقی و سیاسی، یک شرط مهم است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۱۷:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
صدراعظم آلمان طی سخنانی در نشست خبری خود گفت: انتظار ندارم ترکیه عضوی از اتحادیه اروپا شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
سران اتحادیه اروپا، از بسیاری جهات، رویکرد مثبتی به ترکیه دارند اما هنوز هم خبری از مذاکرات جدی در مورد تکمیل عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا در میان نیست.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۸:۴۱    
از زمانی که عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا با مخالفت فرانسه مواجه شد و رئیس جمهور قبلی فرانسه، فرانسوا اولاند در کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه مسیحی است و جای کشورهای مسلمان نیست، خشم اردوغان را برانگیخت و به امید احیای امپراتوری عثمانی ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۹/۰۲ - ۱۷:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه روز یکشنبه خطاب به رهبران اروپایی گفت که به وعده های خود برای عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا عمل کنند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۲/۲۱ - ۱۵:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور ترکیه عنوان کرد: در مورد چگونگی احیای روابط اتحادیه اروپا و ترکیه در این روزهای سخت که فرصتهایی را تقدیم خواهد کرد، نیاز به ارزیابی بهتر داریم. عضویت کامل ترکیه در اتحادیه اروپا، این اتحادیه را به یک بازیگر جهانی تبدیل خواهد کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۸:۳۱    
یک کارشناس مسائل سیاسی انگلیس در ترکیه گفت: انگلیس حامی عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا بود و برگزیت از این نظر برای ترکیه گران تمام خواهد شد.
ایلنا   ۱۳۹۸/۱۱/۱۶ - ۱۴:۳۱    
وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که زمان آن رسیده تا صفحه جدیدی در مسیر گفت وگوها برای عضویت آنکارا در اتحادیه اروپا باز شود.