دوشنبه ۰۲ خردادساعت ۱۳:۴۴May 2022 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قالیبافان»

سلام نو   ۲ ساعت پیش    
پرزینستان نام محلی این منطقه است و در قدیم قریه قالیبافان نامیده می شد.از قدیم الایام بر روی این دره پلی از جنس درختچه پرزین ساخته بودند که امروزه اثری از ان به جای نمانده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۱۵:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
شمیرانات- ایرنا- مدیرکل سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اعلام کرد: آمار قالیبافان و حرف وابسته فعال در حوزه فرش دستباف به 40 هزار و 380 نفر می رسد که از این تعداد 7 هزار و 31 نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به فعالیت دو میلیون قالیباف در کشور، درباره قطع بیمه برخی قالیبافان و نحوه بازگرداندن آن، توضیحاتی ارائه داد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
فرش، ریشه در تاریخ، تمدن و فرهنگ ایران دارد و از دیرباز در پراکندگی جغرافیایی گسترده و در میان اقوام و خرده فرهنگ های مختلف ایران تولید می شود و به همین علت یکی از شاخصه های فرهنگی ایران، در دنیاست ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۸   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم مراغه در مجلس با اشاره به وضعیت قالیبافان و حق بیمه تعیین شده آن ها و همچنین وضعیت اجرای رتبه بندی معلمان، به وزرای کار و آموزش و پرورش تذکر داد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۹:۲۴    
برگزاری دوره آموزشی ارتقای مهارت قالیبافان در شهرستان زاهدان
گیتی آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۰۸:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان گفت: دوره های آموزشی جهت ارتقاء مهارت قالیبافان در استان استمرار خواهد داشت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ - ۱۵:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی که در 17 اسفند ماه سال 1400 برگزار شده بود، جزییات معافیت بیمه ای قالیبافان و شاغلان صنایع دستی را اعلام کرده بودند ...
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۲۲:۱۸   + ۱ سایت دیگر  
در دهه هفتاد، هنرصنعت فرش بیش از دو میلیارد دلار ارز برای کشور داشت. امروز این رقم به 56 میلیون دلار سقوط کرده است. جدای از تحریم، سومدیریت و عدم رسیدگی به وضعیت معاش قالیبافان در کنار دست واسطه ها و دلال ها وضعیت صنعت فرش ایران را به این نقطه رسانده است.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ - ۱۲:۵۳    
دوره های آموزشی "ارتقای مهارت قالیبافان فرش دستباف" با هدف ارتقای کیفی فرش های دستباف در زاهدان تشکیل شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ - ۱۴:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
برگزاری دوره آموزشی ارتقاء مهارت قالیبافان در شهرستان زابل از یکم اردیبهشت ماه
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ - ۰۸:۵۲    
دوره آموزشی مجازی فروشندگان فرش دستباف، ارتقاء مهارت رنگرزان، ارتقاء قالیبافان مورخ20 الی 22 فروردین ماه سال جاری برگزار می شود.
نبض بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ - ۲۱:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به اعلام وصول طرح سوال از وزیر کار و امور اجتماعی در صحن علنی مجلس اعلام کرد که سوال او درباره بیمه قالیبافان و بافندگان فرش و مشکلات مربوط به قطع بیمه آن ها است.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی سازمان صنعت معدن و تجارت خراسان شمالی مهرداد داود زاده گفت دوره آموزشی "ارتقاء مهارت قالیبافان" با هدف آشنایی قالیبافان با ارزش ها و اصالت های فروش منطقه و آشنایی با روش های بهینه فروش و افزایش بهره وری در بافت فرش از تاریخ 20 لغایت 22 فروردین ماه سال جاری ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ - ۱۱:۳۹    
یزد- قالی یزدی که در بازار فرش کشور جایی برای خود باز کرده، حاصل ذوق و سلیقه و مهارت بانوان قالیباف یزدی است، زنان هنرمندی که این روزها به دلیل نداشتن حداقل های شغلی، رقبتی به ادامه این کار ندارند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۹ - ۰۰:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
اسفندماه سال 1400 در حالی که بسیاری از مردم به استقبال نوروز می رفتند، اما مجلس شورای اسلامی با اعلام جزییاتی از شرایط جدید برای معافیت بیمه ای قالیبافان و شاغلان صنایع دستی ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۸:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون تعهدات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی استان گفت: سقف تعهدات بیمه قالی بافی تکمیل شده است و نمی توانیم فرد جدیدی را تحت پوشش بیمه قالیبافی قرار دهیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۱/۱۶ - ۰۸:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
ایسنا/چهارمحال و بختیاری هنرمندان قالیباف در سایه بی توجهی برخی متولیان یکی پس از دیگری از چرخه اشتغال در این حوزه خارج می شوند، مشکلات ریز و درشت از جمله افزایش چشمگیر مواد اولیه، نبود بیمه قالیبافی، رکود صادرات و سختی کار و .. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۲/۲۵ - ۰۹:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس اتحادیه صنایع دستی اصفهان با اشاره به اجرایی نشدن قانون "حمایت از هنرمندان صنایع دستی" توسط وزارت میراث فرهنگی گفت: قانون جدید مجلس در خصوص بیمه قالیبافان که فقط به 4 دهک پایین جامعه تعلق می گیرد، خلاف قانون حمایت از هنرمندان صنایع دستی است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۲۳ - ۱۲:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس اتاق بجنورد کاهش سهمیه بیمه قالیبافان را یک مشکل جدی برای این حرفه دانسته و می گوید: خراسان شمالی در گذشته هفت هزار نفر بیمه شده قالیباف داشته که اکنون این عدد به دو هزار نفر رسیده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۲۲ - ۱۲:۰۹   + ۴ سایت دیگر  
بجنورد- طی سال های اخیر تعداد بیمه شدگان صنعت قالیبافی در خراسان شمالی از 7 هزار نفر به 2500 نفر کاهش یافته و این در حالی است که حدود 50 هزار قالیباف غیر رسمی در استان فعال هستند.
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۹:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان بر ضرورت همکاری بانک های خصوصی در ارائه تسهیلات و افزایش سهمیه بیمه قالیبافان تاکید کرد .
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۲۱ - ۰۹:۱۲    
همدان-فرش دستباف همدان که زمانی برای خود جایگاهی قابل توجه داشت این روزها حال وروزخوشی ندارد که درجستجوی علت وضعیت فعلی آن گرانی مواداولیه وبی توجهی مسئولان به حل مشکلات صنعت فرش بیش ازهرچیزنمایان است
استانداری خراسان شمالی   ۱۴۰۰/۱۲/۱۹ - ۱۳:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان شمالی صبح امروز در شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی استان بر ضرورت همکاری بانک های خصوصی در ارائه تسهیلات و افزایش سهمیه بیمه قالیبافان تاکید کرد ...
روزنامه بازار کار   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۷:۵۶   + ۱۸ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یک میلیون و 400 هزار نفر از محرومین و افراد کم درآمد، قالیبافان و ... در روستاها و جمعیت عشایری و شهرهای کوچک با معرفی کمیته امداد، سازمان بهزیستی و تعدادی دیگر از نهادهای حمایتی تحت بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار می گیرند. ...
سلام نو / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۲/۱۸ - ۱۶:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر گفت: در این طرح،10 هزار نفر در میراث فرهنگی و 20 هزار معرفی شدگان وزارت شدگان جهاد کشاورزی و 50 هزار نفر عشایر. 70 هزار نفر قالیبافان تحت پوشش قرار خواهند گرفت.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۱۹:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
بجنورد- دبیر شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی خراسان شمالی از افزایش سهمیه بیمه تامین اجتماعی قالیبافان استان خبر داد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۸   + ۲۴ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس ساز و کار معافیت های کامل بیمه ای بیمه شدگان بدون کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی از جمله مشمولان قانون بیمه های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی را منوط به ارزیابی آزمون وسع توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و قرار گرفتن در چهار دهک اول درآمدی تعیین کردند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۲/۱۲ - ۱۰:۱۲    
رئیس اتحادیه قالیبافان مراغه گفت:بزرگترین فرش تمام ابریشم و ریز گل کشور در مراغه بافته شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۲/۰۷ - ۱۳:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان گفت: طی 11 ماه نخست سالجاری بیش از 111 هزار و 200 متر مربع انواع فرش دستباف توسط قالیبافان زنجانی تولید شده است.
هانا خبر   ۱۴۰۰/۱۲/۰۵ - ۱۹:۵۹    
در آذربایجان غربی بیش از 72 هزار نفر در حوزه فرش دستبافت مشغول هستند اما هنوز، بیش از 53 هزار نفر از آنها از خدمات بیمه بی بهره مانده اند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۲/۰۳ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: سالانه 290 هزار متر مربع فرش دستبافت توسط قالیبافان استان تولید می شود.
شعار سال   ۱۴۰۰/۱۱/۲۶ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بیمه نیمی از قالیبافان قطع شدرییس اتحادیه تولیدکنندگان و بافندگان فرش دستباف تبریز، اظهار کرد: آن تعداد از اعضای اتحادیه متبوع وی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند از بیمه تکمیل درمان هم استفاده می کنند.
پانا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
تبریز (پانا) - رییس اتحادیه قالیبافان مراغه از دوخته شدن بزرگترین فرش تمام ابریشم کل کشور به دست قالیبافان این شهرستان خبر داد. به گزارش اتحادیه قالیبافان مراغه ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۱/۲۴ - ۱۳:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
مراغه- ایرنا- معاون اتحادیه قالیبافان مراغه گفت: یکی از بزرگترین فرش های تمام ابریشم و ریزبافت کشور با 100 مترمربع مساحت در طول 11 سال گذشته در مراغه بافته شد و اکنون در مرحله پرداخت قرار دارد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۱۸:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
اردبیل- فعال صنعت فرش دستباف گفت: بیمه تامین اجتماعی قالیبافان در اردبیل از سال 93، قطع شده است و انتظار داریم مسئولان نسبت به حل این موضوع اقدام کنند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۱۱/۲۳ - ۰۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
پرداخت نشدن حق بیمه قالیبافان از سوی دولت، مشکلات زیادی را از جمله قطع بیمه برای این قشر زحمتکش بوجود آورده .
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۱۱/۲۱ - ۱۱:۵۷    
همه چیز از یک دعوت شروع شد؛ استاد یدالله حسن زاده یکی از قالیبافان برجسته تبریز به مشهدالرضا آمد و با روستاهایی چون بزنگان و شیرتپه از روستاهای مرزی سرخس آشنا شد.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۱۷ - ۱۲:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
رئیس کمیته اشتغال و روابط کار کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قانونی وجود دارد که براساس آن قالیبافان، رانندگان تاکسی با درصد مشخصی بیمه شوند و عدم اجرای قانون از طرف هر یک از عاملان توجیهی ندارد ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ - ۱۳:۰۲    
گروه استان ها ظرفیت بالای شهرستان بهارستان در تولید و صادرات فرش دست بافت تا جایی رسیده است که بیمه یکی از مشکلات بزرگ قالی بافان است که سازمان تامین اجتماعی این قشر زحمتکش را رها کرده است.
خانه ملت   ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ - ۱۲:۵۳   + ۱۱ سایت دیگر  
نماینده مردم محلات در مجلس، گفت: بیمه قالیبافان و کارگران با اندک بهانه ای قطع شده، مراقب باشید ذره ای حق الناس در این میان اتفاق نیفتد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ - ۱۶:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
کشاورزان، روستاییان و قالیبافانی که تاکنون بیمه نشده اند، با پرداخت مبالغ اندک می توانند بیمه شوند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۲۲:۰۷   + ۱۳ سایت دیگر  
رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی از فعالیت 2 میلیون و 400 هزار نفر در حوزه مشاغل خانگی در کشور خبر داد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
گروه استان ها- فرش دستباف کاشان دستخوش بی مهری مسئولان شده به نحوی که رمق تولید از بافندگان گرفته شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۶:۳۲    
گروه استان ها - مشکلات بیمه قالیبافان در استان کردستان سال هاست که وجود داشته و فعالان این عرصه خواستار رفع این دغدغه چندین ساله خود هستند.
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۷ - ۰۰:۰۹   + ۹ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از پیگیری ها برای توسعه بیمه گروه های خاص از محل افزایش بدهی های دولت خبر داد.
رویداد ایران   ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ - ۰۱:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
هادی مخملی در گفت وگو با ایسنا در خصوص صادرات فرش دستباف مشهد اظهار کرد: فرش تولید شده در مشهد از گمرکات مختلف سطح کشور صادر می شود و آمار دقیقی از صادرات آن در اختیار نیست. پیش بینی می شود مجموع ارزش صادرات فرش دستباف کشور تا پایان سال نزدیک به 50 میلیون دلار باشد. ...
رکنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ - ۱۵:۴۹   + ۲ سایت دیگر  
رکنا: بنیاد مستضعفان از قالیبافان شهرستان چار اویماق حمایت می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۱:۲۸   + ۱۷ سایت دیگر  
اصفهان- ایرنا - بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف اصفهان با حضور 150 شرکت و موسسه عصر چهارشنبه در محل دائمی نمایشگاه بین المللی اصفهان گشایش یافت. این نمایشگاه با حضور قالیبافان و فعالان حوزه های تولید، فروش، بازرگانی، طراحان، نقاشان، مرمت کاران و رفوگران فرش دستباف از استان های اصفهان ...
مركز ملي فرش ايران   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به صدور کارت هوشمند برای تمامی قالیبافان سطح کشور و حل مشکلات بیمه ای آن ها گفت: در حال حاضر تعداد بافندگان فرش در کشور، دو میلیون و 500 هزار نفر است و بیش از 250 هزار نفر آن ها در کشور تحت بیمه ق...