یکشنبه ۲۴ تیرساعت ۱۱:۵۷Jul 2024 14
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «قالیبافان»

آفتاب نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۲:۱۰    
"غسان شربل" سردبیر روزنامه الشرق الاوسط": همه فکر می کردند جلیلی رئیس جمهور خواهد شد، اما این گونه نشد خوانش سیاست ایران کار آسانی نیست و گاهی برای درک آن به صبر و حوصله ای از نوع صبوری قالیبافان ایرانی نیاز است ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۰۸:۳۶    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صمت استان از تشکیل کمیته طرح پالایش بیمه قالیبافان در استان خبر داد.
بهداشت نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۶:۴۵    
مزارع فرش دوشمالتی، آنتالیا، ترکیه در قرن جاری، تعداد قالیبافان ترکیه از 150 هزار نفر به 15 هزار نفر کاهش یافته است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۴/۱۷ - ۱۱:۲۰   + ۲ سایت دیگر  
زنجان- جعفری، رئیس اداره فرش سازمان صمت زنجان گفت: طی سه ماه نخست سالجاری بیش از 500 هزار متر مربع انواع فرش دستباف توسط قالیبافان زنجانی تولید شده است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۵:۲۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیر کل بیمه تأمین اجتماعی استان قم جزئیات بیمه قالیبافان و راننده های تاکسی را اعلام کرد.
همشهری   ۱۴۰۳/۰۴/۱۶ - ۱۰:۳۰   + ۳ سایت دیگر  
یافته های باستان شناسان نشان می دهد که قالیبافی در تهران قدیم با ابزارهایی شبیه ابزارهای امروزی رواج داشته و دارهای قالی با دارهایی که امروز در کارگاه های قالیبافی مورد استفاده قالیبافان قرار می گیرد متفاوت بوده؛ اگر چه هنوز هم در نقاطی از ایران رواج دارد.
همدان پرس   ۱۴۰۳/۰۴/۱۲ - ۱۳:۰۸    
آنها که در خارج از کشور تبلیغات انتخابات راه انداختند،جمهوری اسلامی را هدف قرار دادند وگرنه به فکر ما نیستند | اقدامات و برنامه های دکتر پزشکیان با تکیه بر کار کارشناسی خواهد بود و همین مجلس می تواند با دکتر پزشکیان کار کند چراکه بسیاری از قالیبافان حامی پزشکیان هستند.
سبلان ما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۸:۵۷    
بافنده فرش های فاخر دستبافت اهل سرعین، از مسئولین خواست تا مشکلات هنرمندان و فرشبافان را با وضع قوانین جدید و محکم، برای یکبار برطرف کرده و از کوچ فعالان این عرصه به دلیل نبود امنیت شغلی به دیگر شغل ها جلوگیری کنند. ...
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۵    
سنندج- ایرنا- یکی از دغدغه های قالیبافان سنندجی که تعداد زیادی از آنها را بانوان تشکیل دهند؛ نداشتن بیمه است این قشر برای دلگرمی بیشتر در حفظ این هنر اصیل که می تواند ارزش افزوده زیادی هم به همراه داشته باشد، خواستار برخورداری از بیمه هستند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۲۲ - ۱۲:۰۳   + ۲ سایت دیگر  
سرویس سیاست مشرق - وبلاگ مشرق خوانشی روزانه در لابه لای اخبار و اتفاقات کشور است. ما درباره این خوانش البته تحلیل ها و پیشینه هایی را نیز در اختیار مخاطبان محترم می گذاریم. 7:30 هر روز با بسته ویژه خبری-تحلیلی مشرق همراه باشید. *** 10 معجزه در دولت پزشکیان! ...
حامیان ولایت   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۳:۰۲    
گریه های مداوم زن روستایی هنگام بازدید شهیدجمهور از روستای مرزی و کارگاه قالیبافان این روستا در سفر به خراسان جنوبی.
سبلان ما   ۱۴۰۳/۰۳/۲۱ - ۱۲:۵۷    
رئیس اتحادیه قالی بافان پارس آباد گفت: با وجود کیفیت بسیار بالای فرش پارس آباد به دلیل نبود بیمه و وام خوداشتغالی اکثر بافنده های پارس آباد کار در مزارع را به بافندگی ترجیح می دهند. ...
اکوایران: بازار فرش دستباف ایران، این روزها شاهد حضور رقیبی نوظهور از افغانستان است. فرش های افغان بافت با طرح های مینیمال و مدرن، توانسته اند توجه بخشی از مشتریان را به خود جلب کنند و سهمی از بازار را به خود اختصاص دهند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۷:۰۱   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون فرش، هنر و صنایع دستی اتاق بازرگانی ایران گفت: اهم مشکلات صنعت فرش را می توان در عدم وجود متولی دولتی، رفع تعهد ارز حاصل از صادرات، بیمه قالیبافان که طبق قانون باید اعتبار آن از سمت دولت تامین شود و برگشت فرش مرجوعی خلاصه کرد که ماحصل آن ...
روزنامه زاینده رود   ۱۴۰۳/۰۳/۲۰ - ۱۴:۱۰   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان گفت: هنر قالیبافان تحت حمایت کمیته امداد استان اصفهان در هزار و 593 متر مربع فرش، گِره خورد و نقش آفرینی کرد. کریم زارع با گرامیداشت روز ملی فرش، اظهار کرد: سال گذشته 2 هزار و 151 طرح اشتغالزایی در زمینه قالیبافی ایجاد و راه اندازی شد [...]
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: دوره آموزش ارتقای مهارت قالیبافان در شهر گرگان برگزار شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۱۲:۴۱    
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت: دوره آموزش ارتقای مهارت قالیبافان در روستای یلمه سالیان بخش وشمگیر شهرستان آق قلا برگزار شد.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۱:۴۰    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت : کارگاه آموزشی قالی بافی در شهرستان علی آباد کتول برگزار شد.
سپیدار آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۲ - ۱۴:۱۷   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل تامین اجتماعی استان البرز اعلام کرد: بیش از 57 هزار بازرسی با هدف رعایت حقوق کارگران و پیشگیری از تخلفات احتمالی طی سال گذشته از کارگاه های مشمول قانون تامین اجتماعی در سطح این استان انجام شد . ...
پایگاه خبری نگاه ایرانیان نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۲۱ - ۰۰:۵۱    
عبدالله بهرامی با اشاره به بهره مندی قالیبافان از پوشش بیمه تعاون گفت: در حال حاضر 1700 تعاونی فرش در شهرها و روستاها وجود دارد که پوشش بیمه قالیبافان و بافندگان فرش را به جهت بهره مندی از مزایای بیمه ضروری می سازد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۶ - ۱۴:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی رئیس اتحادیه صنایع دستی خراسان شمالی گفت: بیشتر قالیبافان این استان از مزایای تحت پوشش قرار گرفتن بیمه تامین اجتماعی محروم هستند.
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۳/۰۲/۱۲ - ۱۲:۰۷    
معاون بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان گلستان گفت : نخستین کارگاه آموزشی قالی بافی در روستای قلندر اباد شهرستان گنبد کاووس برگزار شد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۵:۱۲   + ۱ سایت دیگر  
گرگان- مدیر کل صمت گلستان گفت: در راستای ارتقای مهارت در زمینه بافت فرش، دوره های آموزشی ارتقای مهارت قالیبافان در استان گلستان برگزار می شود.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۹:۳۵    
قالیبافان شرکت فرش آستان قدس رضوی زائر حرم بانوی کرامت شدند.
بام میبد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۴ - ۲۱:۳۳    
جمعی از بانوان محله یخدان عضو گروه جهادی قالیبافان عقیله بنی هاشم به مدت چهار ماه 2 عدد قالی 9 متری را بافته و به عتبات عالیات اهدا کردند. به گزارش پایگاه خبری بام میبد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۲۹ - ۲۰:۵۵    
از مشکلات پرداخت وام اشتغال تا بیمه قالیبافان در بسته صدای مردم این هفته پیگیری شد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۵ - ۱۷:۴۹   + ۲۲ سایت دیگر  
با اجرای طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، از سال 1400 تا آذر ماه سال جاری در مجموع 2 میلیون قرارداد جدید بیمه ای با ماهیت اختیاری منعقد شده است. در این مدت 7 گروه جدید از اقشار فاقد پوشش بیمه ای در قالب توافقی تحت پوشش تأمین اجتماعی قرار گرفتند ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۳ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک فعال تعاونی تامین مواد اولیه تولید فرش دستباف و بهره مندی قالیبافان از بیمه اجتماعی را از مهم ترین چالش ها و مطالبات قالیبافان برشمرد و با تاکید بر معرفی و بازاریابی فرش دستباف در نمایشگاه های خارجی، فراهم شدن بستر حضور و مشارکت تولیدکنندگان و صادرکنندگان فرش دستباف در نمایشگاه ها را خواستار شد.
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: در لایه ها و سطوح مختلف اجتماعی، قالیبافان توانمندی وجود دارند؛ لذا هر چقدر این هنر - صنعت بزرگ، تقویت شود، آثار مثبت آن در کل جامعه قابل مشاهده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گیلان، این کارگاه با حضور قلی پور کارشناس امور اجتماعی نمایندگی تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ماسال، نصرتی کارشناس شبکه بهداشت ...
وزارت صنایع و معادن   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۰۹:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: هم اکنون پنج هزار بازنشسته بیمه قالی بافی در استان وجود دارد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - ۱۷:۲۰    
شهروند خبرنگار ما با ارسال پیامی از بدعهدی برای پرداخت حق بیمه قالیبافان گلایه مند است و درخواست تقسیط بدهی گذشته را دارد.
معاونت امور استان ها   ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - ۱۱:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی معاونت امور استان ها، برنامه "ایلمک سسی" با دعوت از مهمانان حوزه فرش و یا ارتباط تلفنی با مسئولان مربوطه، مسائل و درخواست های قالیبافان و کارگران صنعت فرش مطرح و رسیدگی می شود. "ایلمک سسی" به تهیه کنندگی نوید پورنجف هر هفته روزهای پنچشنبه از ساعت 8:30 روی آنتن می رود. ...
خانه ملت   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۳:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از قطع بیمه کارگران ساختمانی و قالیبافان، خواستار برقراری بیمه آن ها و دستور وزیر کار در این رابطه شد.
شما نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۳ - ۱۱:۱۳   + ۲ سایت دیگر  
دوره آموزشی تخصصی برای سر شبکه های قالیبافی شهرستان چاراویماق با هدف توانمند سازی اعضای شبکه در اجرای پروژه توسعه زنجیره ارزش دستبافته ها برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۲   + ۴ سایت دیگر  
فرش، ناب ترین هنر ایرانی و زیباترین شاهکار انسانی به شمار می رود که چشم جهانیان را خیره ساخته و زبان تحسین هنرمندان و هنردوستان را در جای جای این کره خاکی برانگیخته است قالیبافان عشق را با هنر، خلاقیت و صنعت درهم آمیخته و شاهکاری جاودانه خلق می کنند.
پیک هشت رود   ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - ۰۹:۲۲   + ۵ سایت دیگر  
مسئول نهاد پیشرفت چاراویماق از اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مبلغ 130 میلیارد ریال به اعضای شبکه قالیبافان نهاد پیشرفت این شهرستان خبر داد.
ایبنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۰۹:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
قالیبافان ایرانی هنرمندانی گمنام که خلاقیت خود را به کار می گیرند و دست بافته هایی گران بها می آفرینند.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۶:۲۷   + ۱۰ سایت دیگر  
ایسنا/گیلان مدیرکل تامین اجتماعی گیلان گفت: در حال حاضر ماهانه حدود 900 تا 950 میلیارد تومان حق بیمه وصول می کنیم که بیش از 70 درصد آن با همکاری کارفرمایان تحقق یافته و بقیه از طریق گروه های مشاغل آزاد و اختیاری و رانندگان و کارگران ساختمانی و قالیبافان و... می باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۷:۵۵   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/خراسان شمالی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت اداره کل صنعت، معدن و تجارت استان از مشمولیت بیمه تامین اجتماعی بیش از هشت درصد بافندگان فرش دستباف استان خبر داد.
اکونگار   ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - ۱۰:۰۲   + ۱۵ سایت دیگر  
مدیرعامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف با تاکید بر لزوم حمایت از بافندگان و قالیبافان گفت: 95 درصد کالایی که قالیبافان تولید می کنند ارزآور است و 80 درصد ارزش افزوده دارد ولی در بحث بیمه حمایتی از بافندگان نیست و از یک بیمه کوچک محرومند
ایرنا   ۱۴۰۲/۰۹/۲۴ - ۰۸:۵۶   + ۲ سایت دیگر  
رشت - ایرنا - رئیس اداره فرش اداره کل صنعت، معدن و تجارت گیلان از پرداخت تسهیلات کم بهره و قرض الحسنه از محل مشاغل خرد و خانگی به 206 نفر از قالیبافان استان خبرداد.
تهران خبر   ۱۴۰۲/۰۹/۱۷ - ۰۰:۵۹    
مدیر عامل اتحادیه تعاونی های فرش دستباف از پرداخت وام 12 میلیون تومانی بانک توسعه تعاون به قالیبافان با اقساط 36 ماهه خبر داد و گفت: بانک توسعه تا 80 درصد مبلغ فاکتور فرش دستباف خریداری شده را می پردازد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۹/۰۵ - ۱۴:۰۰   + ۴ سایت دیگر  
تار و پود هنر قالیبافان خراسان شمالی اصالت دارد و بوی فرهنگ و تمدن اقوام مختلف از فرش های کردی، قالیچه های تمام ابریشم دو رویه دویدوخ، فرش و پشتی های ترکمن از رج به رج شان به مشام می رسد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل صنعت ، معدن و تجارت گیلان با تجلیل از قالیبافان این استان بر حمایت کامل از قالیبافان تاکید کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۹/۰۲ - ۱۳:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
مدیرکل صمت گیلان از تولید بیش از 50 هزار مترمربع فرش در این استان خبر داد و گفت: در چند وقت اخیر 11 میلیارد تومان تسهیلات با سود چهار درصد به قالیبافان گیلانی اعطا شده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۱:۴۰   + ۳۲ سایت دیگر  
نمایندگان مجلس در جلسه علنی امروز با اکثریت آرا سازوکار معافیت های کامل بیمه ای در مورد بیمه شدگان بدون کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی همچون بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار منوط به ارزیابی آزمون وسع توسط وزارت کار کردند.
خانه ملت   ۱۴۰۲/۰۸/۲۸ - ۱۰:۳۰   + ۵ سایت دیگر  
نمایندگان مردم در مجلس ساز و کار معافیت های کامل بیمه ای در مورد بیمه شدگان بدون کارفرما در سازمان تأمین اجتماعی همچون بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار منوط به ارزیابی آزمون وسع توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردند.