سه شنبه ۰۶ مهرساعت ۱۰:۴۰Sep 2021 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «آشتی ملی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۰ ساعت پیش    
مرکز آشتی ملی روسیه از دفع حمله پهپادی تروریست ها به پایگاه حمیمیم در سوریه خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۲۲:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
نیروهای ارتش سوریه امروز در تعدادی از شهرک ها و روستاهای منطقه حوض الیرموک درعا مستقر شدند و همزمان فرآیند آشتی ملی برای تسویه وضعیت ده ها فرد مسلح در شمال شرق درعا آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۷:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
منطقه حوض الیرموک در شمال غرب استان درعا نیز امروز در ادامه فرایند پیشبرد آشتی ملی در این استان شاهد حضور پی در پی افراد مسلح و تحت تعقیبی بود که با تحویل سلاح هایشان به زندگی عادی خود بازگشتند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
فلسطینی ها در حالی با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند که محمود عباس به جای روی آوردن به آشتی ملی در راستای اقدامات نمایشی حرکت می کند.
55آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۲۹ - ۲۳:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
منابع سوری از پیوستن بیش از هزار نفر از افراد مسلح به روند آشتی ملی و تحویل های سلاح خود به ارتش سوریه خبر دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۲۲:۵۰   + ۲ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی سوریه از اقدام صدها فرد مسلح در شهر طفس واقع در حومه درعا سوریه نسبت به تحویل سلاح ها و مهمات خود و پیوستن به روند آشتی ملی خبر داد.
شوشان   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۷:۴۹    
شوشان - دکتر حسن دادخواه: نزدیک به دو دهه پیش، برخی از کنشگران سیاسی، با دل نگرانی از شکاف میان مردم و حکومت، ضرورت آشتی ملی را طرح نمودند، ولی نه تنها با پیشنهاد آنان موافقت نشد بلکه از سوی برخی مقامات عالی، مورد انتقاد و حمله سخت قرار گرفتند که مگر میان مردم و حکومت ...
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۲۷ - ۱۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
بوتفلیقه که از مبارزان دوران استقلال الجزایر بود، معمار آشتی ملی در این کشور نیز محسوب می شد، زیرا امکان برقراری صلح در الجزایر را فراهم کرد. در جنگ داخلی الجزایر که از سال 1992 علیه یک گروه چریکی اسلامگرا آغاز شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۶ - ۱۷:۲۶   + ۶۷ سایت دیگر  
وزرای خارجه ایران، پاکستان، روسیه و چین در نشستی در دوشنبه بر لزوم شکل گیری آشتی ملی در افغانستان و تشکیل دولت فراگیر جهت تامین منافع تمامی نیروهای سیاسی و قومی این کشور تأکید کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۲:۵۴   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری رسمی سوریه از بررسی وضعیت 600 نفر در دیرالزور سوریه که دست شان به خون آغشته نشده است، خبر داد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۶/۲۴ - ۲۱:۲۷   + ۶ سایت دیگر  
دولت سوریه در چارچوب تکمیل آشتی ملی، وضعیت 600 نفر دیگر در دیر الزور را که دستشان به خون آغشته نبوده، حل و فصل کرده و از آنها خواسته به زندگی عادی خود بازگردند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۲۳ - ۰۰:۰۹    
الجزیره : محمد بن عبدالرحمان آل ثانی، وزیر امور خارجه قطر، به کابل، پایتخت افغانستان سفر و با ملا حمد حسن آخوند، سرپرست موقت دولت جدید طالبان دیدار کرد ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۵:۴۵    
وزرای خارجه قطر و فرانسه در دوحه بر ضرورت ادامه رایزنی ها در خصوص افغانستان تاکید کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه قطر در دیدار با رئیس جمهور سابق و رئیس شورای عالی مصالحه افغانستان درباره ایجاد دولت فراگیر و آشتی ملی تبادل نظر کردند.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۶/۲۱ - ۲۲:۰۶   + ۲۲ سایت دیگر  
طالبان امروز در صفحه رسمی امارت اسلامی در توییتر نوشت: محمد عبدالرحمان آل ثانی، وزیر خارجه قطر با مسؤولان طالبان در کاخ ریاست جمهوری در کابل ملاقات کرد. ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۷ - ۰۶:۲۷    
تحلیلگر مسائل آفریقا گفت: آغاز طرح آشتی ملی لیبی به معنای گذر از وضعیت فعلی و رسیدن به نقطه نهایی یا همان انتخابات است که در 10 سال گذشته با شکست روبه رو شد.
ایران پرس   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۷:۳۷    
ایران پرس: تلاش ها و رایزنی های سیاسی برای پایان دادن قطعی به بحران لیبی در حالی همچنان ادامه دارد که در این راستا محمد المنفی رئیس شورای ریاست جمهوری لیبی رسما از آغاز طرح آشتی ملی در این کشور خبر داده و اجرای آن را گامی مهم برای پایان دادن به خشونت ها در لیبی اعلام کرده است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
شورای ریاستی لیبی از آغازاجرای پروژه آشتی ملی فراگیر و آزادی برخی زندانیان در این راستا خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۱۶ - ۰۴:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا- رییس شورای ریاست جمهوری لیبی دوشنبه شب رسما از آغاز طرح آشتی ملی در کشورش خبر داده و اجرای آن را گامی مهم برای پایان دادن به خشونت ها اعلام کرده است.
رویداد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱۰ سایت دیگر  
حامد کرزای به همراه عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان و گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی پیشتر یک شورای هماهنگی برای گذار مسالمت آمیز قدرت به طالبان تشکیل دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۴:۴۳    
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که در حال حاضر در مصر به سَر می برد طی سخنانی، در زمینه تحقق آشتی ملی برای جنبش مقاومت اسلامی حماس شرط و شروط تعیین کرد!
مرور نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ - ۱۳:۴۷   + ۳ سایت دیگر  
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین که در حال حاضر در مصر به سَر می برد طی سخنانی، در زمینه تحقق آشتی ملی برای جنبش مقاومت اسلامی حماس شرط و شروط تعیین کرد!
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۷ - ۱۱:۴۹   + ۴ سایت دیگر  
یک منبع فلسطینی از بندهای سند آشتی ملی جدید خبر داد که گروه های فلسطینی و رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین ارائه کردند.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۱۰:۲۴   + ۲ سایت دیگر  
رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برای آغاز گفت وگوهای آشتی ملی با حماسشرط گذاشت.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۳ - ۱۳:۱۴   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مقاله ای با اشاره به برخی از هماهنگی های اخیر میان آمریکا و طالبان، توصیه کرد واشنگتن به رسمیت شناختن و حمایت از طالبان را مشروط به پذیرش تقسیم قدرت، آشتی ملی و تعهدی محکم تردر ممانعت از حمله القاعده یا دیگر گروه ها به آمریکا کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۱ - ۱۴:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
اسلام آباد- ایرنا- موسسه مطالعات راهبردی اسلام آباد از اندیشکده های مطرح دولتی در پاکستان طی نشستی به جایگاه ایران برای کمک به صلح افغانستان پرداخت وسخنرانان ضمن تاکید بر اهمیت نقش انکارناپذیر کشورمان برای مدیریت بحران های منطقه ای،اعلام کردند تلاش تهران برای کمک به آشتی ملی در افغانستان مهم است.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۷:۵۷   + ۱۴ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : روسیه در آوریل 2017 میزبانی مشاوره های قالب مسکو را درباره افغانستان با هدف اعلام شده تسهیل روند آشتی ملی و تامین صلح در این کشور جنگ زده، آغاز کرد.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۱۶:۰۹    
دبیرکل سازمان همکاری اسلامی امروز (یکشنبه) بر پایبندی کامل این سازمان به حمایت از آشتی ملی در افغانستان و تقویت مسیر مسالمت آمیز تاکید کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۵/۳۱ - ۰۹:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
تازه ترین ها به نقل از مهر – گروه بین الملل : رژیم صهیونیستی به عربده کشی های خود در منطقه ادامه می دهد و در این راستا ساعت 23:03 پنجشنبه گذشته به وقت محلی دمشق یعنی 33 دقیقه نیمه شب جمعه به وقت تهران، مناطقی را در حومه دمشق و حمص هدف حملات ددمنشانه خود قرار داد. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۲۱:۴۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس شورای آشتی ملی افغانستان و رئیس جمهوری پیشین این کشور با اعضای دفتر سیاسی گروه طالبان دیدار کردند.
شیعه نیوز   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۱۱:۱۶    
رئیس جمهور پیشین و رئیس شورای آشتی ملی افغانستان امروز با بزرگان ولایت پنجشیر دیدار کردند.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۵/۳۰ - ۰۸:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
رکز آشتی ملی ارتش روسیه در سوریه، گفت: پدافند هوایی سوریه با استفاده از سیستم های دفاعی روسیه مانند پانتسیر-اس و بوک- ام 2، 22 موشک از 24 موشک شلیک شده از جنگنده های رژیم صهیونیستی را منهدم کردند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۴:۰۵    
سفیر پاکستان در افغانستان با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان و رئیس شورای آشتی ملی این کشور دیدار کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۵/۲۹ - ۱۰:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
سفیر پاکستان در افغانستان با حامد کرزی رئیس جمهور پیشین افغانستان و رئیس شورای آشتی ملی این کشور دیدار کرد.
برترین ها / روز نو   ۱۴۰۰/۰۵/۲۶ - ۱۰:۰۳   + ۲۹ سایت دیگر  
خبرگزاری ایرنا: رئیس جمهور سابق افغانستان گفت که با رهبران طالبان که طی روزهای اخیر بر افغانستان سیطره پیدا کرده اند، مذاکرات مثمر الثمری داشته است. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۳ - ۲۱:۵۹   + ۳ سایت دیگر  
رئیس شورای عالی آشتی ملی افغانستان امروز (شنبه) با شماری از سیاستمداران با محوریت ایجاد دولت موقت دیدار کرد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۵/۲۱ - ۱۲:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
رجب طیب اردوغان رییس جمهور ترکیه چهارشنبه شب در اظهاراتی گفت که کشورش در حال مذاکره با گروه طالبان است.
آقای خبر   ۱۴۰۰/۰۵/۱۴ - ۱۳:۴۶   + ۳ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان – درگیری میان نیرو های دفاعی و امنیتی افغانستان و طالبان ادامه دارد. به گزارش طلوع نیوز ، تدین خان، فرمانده سابق پلیس قندهار و یکی از اعضای شورای عالی آشتی ملی افغانستان اظهار داشت که طالبان به حقوق بشر اعتقادی ندارند و گفت که این گروه در یک ماه و نیم گذشته بالغ بر 900 نفر را در ...
برترین ها / شوشان   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۲۰:۲۰   + ۲۷ سایت دیگر  
برترین ها: مصاحبه تکان دهنده دکتر محمدجواد عبدالهی رییس بازنشسته دانشکده زمین شناسی و دانشگاه چمران اهواز را به نقل از هفته نامه تجارت فردا بخوانید. 20 سال قبل از آنکه جانمایی سد گتوند در سال 68 صورت بگیرد، آمریکایی ها پیشنهاد داده بودند 20 کیلومتر بالاتر از مخزن فعلی، سد گتوند احداث شود. ...
برترین ها / تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۳۱ - ۰۸:۱۱   + ۱۸ سایت دیگر  
مهر به نقل از اسپوتنیک: رئیس جمهور افغانستان از طالبان به دلیل عدم تمایل به دستیابی به توافق صلح با دولت در راستای جلوگیری از تشدید تنش ها انتقاد کرد. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۶ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
معاون رئیس مرکز روسی آشتی ملی در سوریه هشدار داد که تروریست های سوری در تلاش برای انجام یک حمله شیمیایی در ادلب همزمان با مراسم تحلیف ریاست جمهوری بشار اسد هستند.
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۵:۲۸   + ۵ سایت دیگر  
فرمانده تروریست های ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحده با رئیس کمیته آشتی ملی افغانستان در کابل دیدار کرد.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۴:۵۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش تازه ترین ها به نقل از مهر ، فرماندهی مرکزی آمریکا بامداد سه شنبه خبر داد که ژنرال کنث مک کنزی فرماندۀ تروریست های آمریکایی در خاورمیانه که در کابل به سر می برد با عبدالله عبدالله رئیس کمیته آشتی ملی افغانستان دیدار و رایزنی کرده است. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۴/۲۳ - ۰۱:۴۷   + ۱۰ سایت دیگر  
فرمانده فرماندهی مرکزی آمریکا روز سه شنبه با رئیس کمیته آشتی ملی افغانستان درباره تحولات اخیر این کشور گفت وگو کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۴/۲۲ - ۱۰:۳۱    
ابومازن در حالی نام نوار غزه و آوارگان فلسطینی را در شروط خود برای از سرگیری مذاکرات سازش به بایدن اعلام نمی کند که با تعلیق انتخابات فلسطین، آشتی ملی را به بن بست کشانده است.
روز نو   ۱۴۰۰/۰۴/۲۱ - ۱۰:۵۷    
پس از انتخابات ریاست جمهوری1400 در عمل جریان اصلاحات بیرون از قدرت قرار گرفته است. با توجه به شرایط کشور بیرون بودن از قدرت برای اصلاح طلبان یک فرصت است یا تهدید؟
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ - ۱۱:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
کارشناس مسائل افغانستان در گفتگویی با تاکید بر اینکه افغانستان راه حل نظامی ندارد گفت: بهترین اقدام مذاکره بین گروه های بین الافغانی و دولت است تا براساس جمعیت و میزان اقوام و گروه ها، به یک دولت آشتی ملی دست پیدا کنند.
انصاف نیوز   ۱۴۰۰/۰۴/۱۳ - ۰۱:۳۹    
علی صارمیان، روزنامه نگار، در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با طرح پیشنهاد دیدار ابراهیم رئیسی با سیدمحمد خاتمی نوشت: فرض کنیم اصلاً ما دو احمد زیدآبادی داریم. یکی کسی که انتخابات و اصلاحات را ممتنع می داند ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۰/۰۴/۱۲ - ۲۰:۲۷    
آشتی ملی اتفاقی نیست که با دستور، نامه و ابراز موضع روی دهد. آشتی ملی را در عمل باید ایجاد کرد. همین که این روز ها برخلاف هشت سال گذشته، فعالان سیاسی اصلاح طلب و منتقد نظام، نه تنها مورد حمله کلامی نیستند بلکه حتی طرف مشورت رئیس جمهور منتخبی قرار می گیرند که منتقد او هستند، آغاز یک آشتی ملی است ...