جمعه ۰۲ آبانساعت ۰۴:۱۶Oct 2020 23

جدیدترین‌های «بوتفلیقه»

خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۷/۰۲ - ۲۰:۵۵    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، دستگاه قضایی الجزایر روز چهارشنبه در یکی دیگر از دادگاه های رسیدگی به فساد مالی مرتبط با دوران رئیس جمهور سابق برای برادران تاجر کونیناف که از خانواده ای نزدیک به عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق این کشور هستند احکام سنگین ...
کیهان   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۲۱:۳۱    
الجزایر ایسنا: پرونده فسادی که مسئولان دولت عبدالعزیز بوتفلیقه ، رئیس جمهور سابق الجزایر، در آن دست داشته اند، موجب وارد آمدن خسارتی حدودا 70 میلیارد دلاری به الجزایر شده است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
پرونده فسادی که مسؤولان دولت عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور سابق الجزایر در آن دست داشتند، موجب وارد آمدن خسارتی حدودا 70 میلیارد دلاری به الجزایر شده است.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۰۹:۵۴    
دادستانی الجزایر تحقیقاتی را درباره معامله 10 میلیون دلاری یکی از تجار حامی نظام بوتفلیقه به نفع دفتر روابط عمومی آغاز کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۴/۰۲ - ۱۴:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
دستگاه قضایی الجزایر رسیدگی به پرونده های فساد یک تاجر و تعدادی مسؤول و وزیر دولت عبدالعزیز بوتفلیقه را به فردا (سه شنبه) موکول کرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۳/۱۳ - ۱۱:۰۱   + ۲ سایت دیگر  
ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد، رئیس جمهوری این کشور عضویتش در حزب "جبهة التحریر" را به تعلیق در آورده است.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۱/۱۲ - ۱۵:۴۰    
تهران – ایرنا - یک سال پس از کناره گیری از قدرت تحت فشار تظاهرات خیابانی مردم و ارتش، عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهوری پیشین الجزایر به تنهایی و در انزوای کامل در خانه خود که به تجهیزات پزشکی در منطقه زرالدا در نزدیکی پایتخت الجزایر مجهز است، زندگی می کند.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۱/۰۷ - ۰۶:۳۷   + ۱ سایت دیگر  
کارشناس مسائل آفریقا گفت: تحولات قاره آفریقا در سال گذشته نشان داد که این منطقه همچنان در حال زایش سیاسی است اما انقلاب ها یک به یک مصادره شدند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۶ - ۱۶:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس ، اوائل فروردین ماه 1398 بود که عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور 92 ساله و بیمار الجزایر مجبور شد از قدرت کناره گیری کند. دانشگاهیان به همراه برخی از احزاب و گروه های سیاسی خواهان برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت شدند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۲/۰۲ - ۱۳:۲۴    
مخالفان الجزائری در پنجاه و سومین جمعه متوالی و همزمان با نخستین سالگرد آغاز اعتراضات این کشور برای برخورداری از آزادی و برکناری عناصر دوره بوتفلیقه تظاهرات می کنند.
آمد خبر   ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ - ۱۶:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش آمد خبر (amadkhabar.ir) : رئیس جمهوری الجزایر ضمن اعلام 22 فوریه به عنوان “روز ملی” تاکید کرد که جنبش مردمی، این کشور را از فروپاشی نجات داد. ...
ایسنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۱۰:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
دادگاه نظامی تجدیدنظر الجزایر حکم صادر شده در حق برادر رئیس جمهوری مستعفی این کشور را تأیید و برای وی 15 سال حبس صادر کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۶:۱۵    
دادگاه نظامی تجدید نظر الجزایر حکم 15 سال حبس برای سعید بوتفلیقه برادر رئیس جمهور سابق این کشور را تأیید کرد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۱۱/۲۲ - ۰۰:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - یک دادگاه نظامی در الجزایر، برادر رییس جمهوری مخلوع این کشور را به 15 سال زندان محکوم کرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۱۱/۲۱ - ۲۳:۴۴    
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الحدث؛ سعید بوتفلیقه برادر رئیس جمهور مستعفی الجزایر و ژنرال بشیر طرطاق و توفیق مدین، روسای سابق سرویس اطلاعات الجزایر هر کدام به 15 سال حبس محکوم شدند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۱/۱۹ - ۱۰:۴۹   + ۱ سایت دیگر  
مردم الجزائر برای پنجاه و یکمین جمعه متوالی تظاهرات برگزار کرده و خواستار برکناری سیاستمداران دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق این کشور شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۱/۰۱ - ۱۷:۱۹    
دانشگاهیان الجزایری همراه با اقشار مختلف مردم در چهل وهشتمین سه شنبه پیاپی به خیابان ها آمدند و خواستار برکناری عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت و آزادی زندانیان سیاسی شدند.
برنامه این هفته آفریقا امروز (Africa Today) در شبکه پرس تی وی با مروری بر وضعیت الجزایر پس از بوتفلیقه به بحث و بررسی درخصوص انتخابات ریاست جمهوری الجزایر و لزوم بازگشت میراث و قطعات هنری تاراج رفته آفریقا در دوران استعمار اروپایی ها به مبدا خود خواهد پرداخت.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۱۰/۱۳ - ۰۰:۰۸   + ۲ سایت دیگر  
نخست وزیر الجزائر اعضای کابینه 39 نفره خود را که اولین کابینه بعد از عبدالعزیز بوتفلیقه، رئیس جمهور سابق این کشور است، معرفی کرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۱۰ - ۱۷:۵۱    
دانشگاهیان الجزایر در چهل و پنجمین سه شنبه پیایی با برپایی تظاهراتی خواستار برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از قدرت و آزادی زندانیان سیاسی شدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۱۰/۰۴ - ۱۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
سپهبد احمد قاید صالح فرمانده فقید ارتش الجزایر بر خلاف دیگر همتایان نظامی خود در کشورهای عربی عطای قدرت را به لقایش بخشید و پس از کناره گیری بوتفلیقه کوچک ترین تلاشی برای تصاحب قدرت نکرد.
مردم نیوز   ۱۳۹۸/۰۹/۲۹ - ۱۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
مردم نیوز : بر اساس قانون انتخابات الجزایر رئیس جمهور می تواند برای دوره های پیاپی نامزد این سمت شود. به همین قانون سبب شد عبدالعزیز بوتفلیقه برای پنجمین بار در انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود، اما اعتراضات مردمی سبب شد، این رئیس جمهور 92 ساله و بیمار در فروردین ماه گذشت از سمت خود کناره گیری کند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۸/۰۹/۲۸ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه، بنابر اعلام رسانه های دولتی در الجزایر، نور الدین بدوی، نخست وزیر الجزایر که در ماه مارس توسط عبدالعزیز بوتفلیقه به این سمت انتخاب شده بود، روز پنجشنبه استعفای خود را تقدیم عبدالمجید تبون، رییس جمهور منتخب الجزایر کرد. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۷ - ۱۰:۵۰    
تهران - ایرنا - "عبدالمجید تبون" روز پنجشنبه به عنوان اولین رئیس جمهوری بعد از بوتفلیقه در حالی مراسم تحلیف خود را برگزار می کند که به سبب میراث داری از رئیس جمهوری مخلوع، با چالش های جدیدی هم رو به رو است.
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۲۱:۵۱    
نیروهای امنیتی الجزایر در پی تظاهرات گسترده مردم علیه نتایج انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، 400 معترض را دستگیر کردند.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۵:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس ، انتخابات ریاست جمهوری الجزایر درحالی برگزار شد که مردم این کشور 42 هفته پیاپی با برپایی تظاهرات مسالمت آمیز خواستار برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از ساختار قدرت بودند ...
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۱۰:۳۳   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، عبدالمجید تبون 74 ساله در انتخابات پنجشنبه بیستم آذر ماه در الجزائر، پیروز انتخابات ریاست جمهوری شد که نخستین انتخابات پس از کناره گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت بود. ...
آفتاب یزد   ۱۳۹۸/۰۹/۲۴ - ۰۰:۴۱   + ۳ سایت دیگر  
عبدالمجید تبون، رئیس جمهور منتخب الجزایر در نخستین نشست خبری پس از پیروزی خود در انتخابات اعلام کرد، برای اصلاح قانون اساسی و به همه پرسی گذاشتن آن، رایزنی ها را آغاز خواهد کرد ...
کیهان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۲ - ۲۲:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
در انتخابات الجزایر که در میان نارضایتی مردم این کشور و با مشارکت 40 درصدی برگزار شد، نخست وزیر پیشین عبدالعزیز بوتفلیقه به پیروزی رسید.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۷:۳۲    
منابع خبری از مشارکت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری امروز و بسته شدن برخی حوزه های اخذ رای توسط معترضان خبر دادند.
پرس شیعه   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۲:۰۶   + ۴ سایت دیگر  
رسانه های خارجی از آغاز انتخابات ریاست جمهوری الجزایر خبر دادند. به گزارش شیعه پرس به نقل از المیادین، صبح امروز پنجشنبه (دوازدهم دسامبر) درهای مراکز أخذ رأی روی مردم الجزائر باز شد تا هشت ماه پس از کناره گیری عبدالعزیز بوتفلیقه از قدرت، رئیس جمهور جدید را انتخاب کنند. ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۱:۰۴   + ۱ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - مردم الجزایر امروز / پنجشنبه/ برای تعیین رییس جمهوری کشورشان پای صندوق های رای رفتند. این انتخابات در حالی صورت می گیرد که مردم الجزایر برای برون رفت از بحران قدرت داخلی و رفع مسائل اقتصادی و اجتماعی ناشی از آن، نخستین رئیس جمهوری بعد از بوتفلیقه را انتخاب خواهند کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۲۱ - ۱۰:۵۷   + ۴ سایت دیگر  
انتخابات ریاست جمهوری الجزائر صبح امروز پنجشنبه آغا شد و بیش از بیست و چهار میلیون در بحبوحه فراخوان ها برای تحریم انتخابات، می توانند پای صندوق رأی بروند.
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۲۰ - ۱۶:۴۵    
خبرگزاری میزان- انتخابات ریاست جمهوری الجزایر در حالی روز پنج شنبه برگزار می شود که محاکمه سران پیشین در هفته های منتهی به انتخابات نیز از خشم مردم نکاسته است. تاریخ انتشار: 16:43 - 20 آذر 1398 - کد خبر: 576156
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۲۱:۰۴    
دادگاهی در الجزایر مسئولان سابق این کشور در دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه را به حبس و پرداخت جریمه نقدی محکوم کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۸:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، سکوت انتخاباتی در الجزائر از روز دوشنبه(دیروز) آغاز شده و هر گونه اظهارنظر نامزدها و تجمع انتخاباتی تا روز پنجشنبه که زمان برگزاری انتخابات است، ممنوع اعلام شده است. ...
میزان   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۴:۳۵    
خبرگزاری میزان- دادگاهی در الجزایر روز سه شنبه شماری از مقام های سابق این کشور را به جرم فساد مالی به حبس محکوم کرد. تاریخ انتشار: 14:31 - 19 آذر 1398 - کد خبر: 575732
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۹ - ۱۳:۳۸   + ۵ سایت دیگر  
دادگاه الجزایر امروز طی حکمی نخست وزیر سابق این کشور در دوره عبدالعزیز بوتفلیقه را به اتهام فساد مالی به 15 سال حبس اجرایی محکوم کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۸ - ۱۲:۴۹    
مهلت سه هفته ای تبلیغات انتخاباتی در الجزایر به پایان رسید اما نشانه ها هنوز حکایت از تحریم مشارکت در انتخاباتی دارد که قرار است، جانشین عبدالعزیز بوتفلیقه انتخاب شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۸:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
دادستانی کل الجزائر خواستار صدور حکم حبس 20 ساله برای دو نخست وزیر سابق دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق این کشور شد.
تدبیر و امید   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۶:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
دادستانی الجزایر دادخواستی را جهت صدور حکم حبس به مدت 20 سال برای "احمد اویحیی" و "عبدالمالک سلال"، دو نخست وزیر سابق این کشور و مجازات حبس بین 10 تا 15 سال و جریمه نقدی برای ورزا و بازرگانان دولت بوتفلیقه ارائه کرد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۷ - ۱۴:۵۴   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس ، انتخابات ریاست جمهوری الجزایر پنجشنبه هفته جاری در سراسر این کشور برگزار می شود. کمیته عالی انتخابات الجزایر اعلام کرد که روند رای گیری از اتباع این کشور که مقیم خارج هستند، از شنبه ( دیروز ) شروع و تا آخر هفته ادامه خواهد داشت ...
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۵ - ۱۶:۴۴    
تهران-ایرنا- مردم الجزایر در چهل ودومین" جمعه اعتراض" خود علیه عناصر باقیمانده دولت عبدالعزیز بوتفلیقه رییس جمهوری پیشین این کشور، بار دیگر ضمن اعتراض به برگزاری انتخابات در هفته آینده، خواستار به تعویق افتادن آن شدند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۲۱:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
جلسه محاکمه برخی از وزرا و مقامات ارشد دولت عبدالعزیز بوتفلیقه ، رئیس جمهور سابق الجزایر برگزار شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۹:۱۸   + ۲ سایت دیگر  
محاکمه دو نخست وزیر و تعدادی از وزرا و بازرگانان سابق الجزائر در دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه امروز برگزار شد.
ایرنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
تهران-ایرنا- محاکمه مقام های بلند پایه الجزایر در دوره ریاست جمهوری عبدالعزیز بوتفلیقه از جمله دو نخست وزیر پیشین این کشور به اتهام فساد آغاز شد.
ابنا   ۱۳۹۸/۰۹/۱۳ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ابنا انتخابات ریاست جمهوری الجزایر که نخستین انتخابات پس از کناره گیری عبدالعزیز بوتفلیقه ، رئیس جمهوری سابق از قدرت است، 12 دسامبر برگزار خواهد شد.
تهران پرس   ۱۳۹۸/۰۸/۲۴ - ۱۷:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تهران پرس، مردم الجزائر امروز جمعه در تعدادی از خیابان ها و میادین پایتخت این کشور تظاهرات کرده و برکناری عناصر دوره عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق، از قدرت را خواستار شدند. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۲۱ - ۱۸:۴۴    
دانشگاهیان همراه با سایر اقشار مردم الجزایر در سی و هشتمین سه شنبه پیاپی علیه عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه در پایتخت وسایر شهرهای این کشور تظاهرات کردند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۸/۰۸/۱۸ - ۱۹:۱۶    
جمعیت علمای الجزایر از تظاهرات مردمی برای برکناری تمام عناصر وابسته به نظام بوتفلیقه از ساختار قدرت حمایت کرد.