چهارشنبه ۳۰ مهرساعت ۱۴:۵۱Oct 2020 21

جدیدترین‌های «اصلاحات ساختاری»

تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۸:۴۳    
شقاقی، اقتصاددان به اثرگذاری کرونا بر اقتصاد داخلی و خارجی اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد دولت با همراهی مجلس اصلاحات ساختاری را سرعت ببخشد تا بخشی از آسیب ها کنترل گردد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۱۱:۳۷    
دستور اصلاحات ساختاری بودجه ای در سال 97 ازسوی رهبر انقلاب صادر شد، اما برخلاف انتظار ها در سال های ابتدایی این اصلاحات عملیاتی نشد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۰۲:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
وظیفه مجلس شورای اسلامی ریل گذاری و نظارت است. مجلس یازدهم در کنار اصلاحات ساختاری و مبنایی مثل اصلاح ساختار بودجه و قانون گذاری برای ایجاد زیرساخت های مناسب برای بهبود اقتصاد کشور تلاش می کند،
مردم نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۸:۲۵   + ۱۱ سایت دیگر  
مردم نیوز :دولت در آستانه ارسال لایحه بودجه سال 1400 قرار دارد. توصیه مکرر مقام معظم رهبری و تاکید مجلس بر لزوم تغییر رویکرد دولت در ارائه بودجه سال آتی، لایحه بودجه 1400 را از سال های دیگر متمایز کرده است ...
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
در روزهای اخیر رئیس مجلس طی نامه ای به رئیس جمهور اعلام کرد مجلس، بودجه سال آینده را به هیچ عنوان بدون ملاحظات اصلاح ساختار نمی پذیرد، بنابراین یا این اصلاحات توسط دولت انجام می گیرد و یا مجلس منتظر نخواهد ماند ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۱:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
بابایی زاده، کارشناس بازار سرمایه معتقد است دولت اگر دخالت نمی کرد شاهد این نوسانات به این شدت در بازار سرمایه نبودیم. در حالی که باید به جای این دخالتها، اصلاحات ساختاری را انجام بدهد.
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۱۱:۳۹   + ۸ سایت دیگر  
سخنگوی دولت عراق محورهای برنامه اصلاحات ساختاری در این کشور را اعلام کرد که تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی از محورهای آن خواهد بود.
تابناک خوزستان   ۱۳۹۹/۰۷/۲۴ - ۰۴:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
در شرایطی که حدود دو ماه تا ارائه لایحه بودجه 1400 باقی مانده و رئیس مجلس هم بر این اصلاحات تاکید کرده، چند مورد از ویژگی های اصلاح ساختار بودجه را برمی شماریم. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم تهران از تهیه طرحی در مجلس به منظور ایجاد اصلاحات ساختاری در خدمت سربازی خبر داد.
ایکنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۰:۴۵   + ۵ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تأکید فراوان قرآن و اسلام بر عقلانیت در تصمیمات و رفتارها، گفت: این توصیه در امر حکومتداری به معنی شناخت صحیح و واقعی قدرت دشمن و تهدیدهای او و تخمین درست قدرت و ظرفیت های درونی است تا دچار افراط و تفریط نشویم و قدرت دشمن را چند برابر و قدرت خود را کمتر از میزان ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۱۰:۵۲   + ۵ سایت دیگر  
یک اقتصاددان اظهار داشت: در زمان شاه ایراد می گرفتند که مجلس سنا و شورای ملی این همه ساختمان دارد اما حالا خود ساختمان مجلس در حال گسترش فیزیکی به میدان شهدا هستند، پس مجلس اصلاحات بودجه را باید از خود شروع کند.
همشهری   ۱۳۹۹/۰۷/۲۲ - ۰۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
خبر: محسن زنگنه، رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور درباره بودجه خبر داد و گفت:در این نامه تأکید شده مجلس لایحه بودجه1400 را بدون اصلاحات ساختاری نمی پذیرد. ...
صدای ایران   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۹:۲۸   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش صدای ایران ، اصلاح ساختار بودجه برای اولین بار دو سال پیش مطرح شد. در بهمن ماه سال 97 علی لاریجانی رییس وقت مجلس اعلام کرد که رهبر معظم انقلاب دستور اصلاح "ساختار بودجه" را صادر کرده اند. به گفته لاریجانی دولت تا چهار ماه آینده باید ساختار بودجه را تغییر دهد. ...
مرور نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۷:۳۸   + ۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس همچنین تاکید کرد: لایحه بودجه سال آتی باید با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر انقلاب و نمایندگان به مجلس تقدیم شود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۴:۱۱   + ۸۷ سایت دیگر  
رئیس مجلس در نامه ای به رئیس جمهور تاکید کرد: لایحه بودجه 1400 متفاوت با لوایح بودجه گذشته و متناسب با شرایط اقتصادی کشور و با لحاظ اصلاحات ساختاری مدنظر رهبر معظم انقلاب و نمایندگان تدوین و به مجلس تقدیم شود.
اقتصاد آنلاین / جهان نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۱۲:۱۳   + ۱۵ سایت دیگر  
محسن زنگنه رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور درباره بودجه خبر داد که محمد باقر قالیباف در این نامه اعلام کرده است که به هیچ عنوان بودجه سال آینده را بدون ملاحظات اصلاح ساختار نمی پذیریم بنابراین یا این اصلاحات را خود شما انجام بدهید یا مجلس منتظر نخواهد ماند.
ایسکانیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۲۱ - ۰۸:۵۳   + ۱۶ سایت دیگر  
رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور درباره بودجه خبر داد و گفت:در این نامه تاکید شده مجلس لایحه 1400 را بدون اصلاحات ساختاری نمی پذیرد.
کمیته ملی المپیک   ۱۳۹۹/۰۷/۱۹ - ۰۹:۱۱   + ۲ سایت دیگر  
توماس باخ، رئیس کمیته بین المللی المپیک از روند انجام اصلاحات ساختاری در بدنه فدراسیون بین المللی بوکس، آیبا، اظهار نگرانی شدید کرد. به گزارش روابط عمومی کمیته ملی المپیک و به نقل از باکسینگ نیوز؛ فدراسیون بین المللی بوکس که در ماه مه سال گذشته بدلیل نواقص حاکمیتی، مشکلات عمده مالی ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۱۶ - ۱۴:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس کمیته اصلاح ساختار بودجه گفت: قبل از اینکه لایحه بودجه به مجلس بیاید احکام کلی اصلاحات ساختاری بودجه به دولت ابلاغ می شود.
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۷/۱۵ - ۰۹:۳۰   + ۱ سایت دیگر  
9 ماه مانده به انتخابات 1400، اصلاح طلبان موضعی دوگانه در قبال انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم دارند. از یکسو جایگاه ریاست جمهوری را کم اهمیت توصیف می کنند و از سوی دیگر برای ماندن در دولت به دنبال راه چاره اند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۷/۰۷ - ۱۳:۴۱    
نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه از برگزاری جلسه این کمیسیون به منظور بررسی اصلاح ساختار بودجه در ساعت 14 امروز خبر داد.
خبرگزاری تابناک   ۱۳۹۹/۰۷/۰۶ - ۱۶:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
بودجه سال آینده بودجه خاصی است؛ از یک سو کشور با تحریم های شدیدی رو به روست و از سوی دیگر شرایط کرونایی بر کشور و دنیا حاکم است؛ بنابراین، تحقق درآمد های نفتی و درآمد های مالیاتی تا حدودی در هاله ای از ابهام است ...
شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۵ - ۱۰:۵۲   + ۱۹ سایت دیگر  
کمیسیون برنامه و بودجه مجلس یازدهم که دغدغه اصلاح ساختار بودجه را دارد، اخیراً دست به اقدامی پیش دستانه برای ملزم کردن دولت به ایجاد برخی از اصلاحات ساختاری در بودجه 1400 زده است و طرحی را تحت عنوان طرح احکام کلی بودجه 1400 تقدیم مجلس کرده است.
اقتصاد آنلاین / شعار سال   ۱۳۹۹/۰۷/۰۴ - ۱۱:۴۳   + ۱۵ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اولویت اول اصلاح ساختار بودجه ساماندهی نظام مالیاتی است، گفت: دلیل مخالفت مجلس با انتشار اوراق سلف نفتی این بود که انتشار این حجم اوراق، سقف استقراض مجاز دولت در احکام برنامه ششم را به هم می زد.
کیهان   ۱۳۹۹/۰۷/۰۱ - ۲۱:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
در شرایطی که به دلیل فراموشی اصلاحات ساختاری اقتصاد از سوی دولت، حجم نقدینگی مدام افزایش می یابد و طبق آخرین آمار رسمی به آستانه 2/7 تریلیون تومان رسیده است، راهکارهایی برای کنترل نقدینگی ارائه می کنیم.
تازه ترین ها   ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ - ۱۶:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اقتصادی تازه ترین ها، سید احمد معتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر در مراسم امضای 13 قرارداد ازدیاد برداشت از میادین نفتی با دانشگاه های سراسر کشور گفت: تحول در نظام دانشگاهی نیازمند اصلاحات ساختاری ریشه ای است ...
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۳:۳۲   + ۷ سایت دیگر  
گودرزوند چگینی، عضو کمیته اصلاح ساختار بودجه مجلس گفت: در روند اصلاح ساختار بودجه باید منابع جدیدی شناسایی شود که این موضوع نیازمند یک دوره زمانی است اما می توان براساس یک برنامه ریزی اصولی مقداری از اصلاحات را در بودجه ریزی سال 1400 لحاظ کرد.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
در گفت و گو با امیر کرمانی اقتصاددان و استاد دانشگاه برکلی آینده بورس ریسک انباشت نقدینگی در اقتصاد، بازار سرمایه و تورم اصلاحات ساختاری اقتصادی بررسی شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۲۶ - ۱۲:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تبریز با بیان اینکه پست برق در بازارسرای تبریز را به صورت زیرزمینی انجام داده ایم، گفت: اصلاحات ساختاری در بازار انجام گرفته و در بخش های مختلف آن نمی توانید یک سیم نامنظم ببینید.
سلام نو   ۱۳۹۹/۰۶/۲۵ - ۰۸:۵۰   + ۲۸ سایت دیگر  
هادی غفاری، روحانی اصلاح طلب بیان کرد ما نیاز داریم فردی در کشور رئیس جمهور شود که بر اساس قانون عمل کند و تا زمانی که اصلاحات ساختاری در کشور انجام نشود، مشکلات موجود با حضور یک رئیس جمهور خانم، چهره های برجسته حوزوی و حتی نظامی؛ قابل حل نیست.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۰۶/۲۰ - ۰۰:۱۳   + ۳ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پس از علنی شدن رسوایی های اخلاقی در سینمای هالیوود که به جنبش های اجتماعی در فضاهای حقیقی و مجازی منجر شد و همچنین در پی برخی رویکردهای نژادپرستانه در قبال اقلیت های نژادی، بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای هنری در واکنش به مطالبات مردمی ...
پارس نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۷ - ۱۰:۵۹    
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی، شفافیت را یکی از ابزارهای نظارت مردمی بر پارلمان دانست و گفت: این مسئله سرآغاز اصلاحات ساختاری بوده و در روند تصمیم گیری موثر است و در واقع زمینه ساز تحول اساسی در عرصه قانون گذاری خواهد بود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۶/۱۵ - ۱۰:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به عدم ارائه لایحه از سوی دولت برای اصلاح ساختار بودجه گفت: با توجه به این موضوع که ما زمان زیادی نداریم قرار براین شد تا 13 مصوبه مربوط به اصلاح ساختار بودجه توسط برای رسیدن به بودجه 1400 تفکیک شود.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۱۳ - ۱۰:۳۶    
زنگنه گفت: بودجه ما شفاف نیست؛ به عنوان مثال هیچ کس در کشور نمی داند که ما چقدر نفت می فروشیم و درآمد نفتیمان چقدر است؛ نه فقط نفت بلکه حتی درآمد حاصل از میعانات را هم نمی دانیم.
ساعت24   ۱۳۹۹/۰۶/۱۲ - ۱۷:۱۴    
ساعت 24 - محمد کردبچه مشاورابدی همه روسای سازمان برنامه و بودجه ایران در دهه های تازه سپری شده - و البته پس از درگذشت شادروان رحیمی دانش با سابقه ترین بودجه ریز- ایران است که در یک نوشته نسبتا طولانی تلاش کرده بنویسد اصلاحات ساختاری بودجه انجام شده است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۱ - ۱۰:۰۲    
بر اساس توافقی که در سال 1916 سایکس انگلیسی و پیکوی فرانسوی در میانه جنگ اول جهانی با هم نوشتند، لبنان، سوریه و فلسطین سهم فرانسه شد و اردن، عراق و کویت نیز به انگلیس رسید.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۱۰ - ۰۹:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
مهم ترین سیاستی که باید در شرایط تورمی در هر اقتصادی گرفته شود کاهش شکاف طبقاتی است. در کشورهایی که درگیر تورم های بالا هستند بدون اصلاحات بنیادین این شکاف هر روز بیشتر می شود که متأسفانه آمارها هم نشان می دهد شکاف طبقاتی به دلیل تورمی که در ایران طی سال های اخیر داشتیم افزایش پیدا می کند ...
آنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۷ - ۰۹:۴۵   + ۹ سایت دیگر  
عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری در مجلس شورای اسلامی اظهار امیدواری کرد که سهمیه ها تا سال آینده و پیش از برگزاری کنکور 1400 اصلاح و به طور کلی کنکور سال آینده با ایجاد اصلاحات ساختاری برگزار شود.
پایگاه خبری نوید تهران   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۲۰:۴۷   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش نویدتهران،سخنگوی دولت با بیان این که دولت فرمایشات رهبر معظم انقلاب را با اهتمام پیگیری می کند، گفت: ما علاوه بر وظایف جاری و روزمره اداره کشور، در حال دنبال کردن اصلاحات ساختاری و بلند مدت بوده ایم و خواهیم بود. ...
نامه نیوز   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۶:۰۵   + ۱۰ سایت دیگر  
علی ربیعی، سخنگوی دولت با بیان این که دولت فرمایشات رهبر معظم انقلاب را با اهتمام پیگیری می کند، گفت: ما علاوه بر وظایف جاری و روزمره اداره کشور، در حال دنبال کردن اصلاحات ساختاری و بلند مدت بوده ایم و خواهیم بود.
ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۵:۱۴    
علی ربیعی روز سه شنبه و در سومین روز از هفته دولت، با بیان این که دولت فرمایشات رهبر معظم انقلاب را با اهتمام پیگیری می کند، گفت: ما علاوه بر وظایف جاری و روزمره اداره کشور، در حال دنبال کردن اصلاحات ساختاری و بلند مدت بوده ایم و خواهیم بود.
ایران اکونومیست   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۳۰   + ۶ سایت دیگر  
علی ربیعی سخنگوی دولت امروز سه شنبه چهارم شهریور در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران پس از بهبودی اش از بیماری کرونا با اشاره به جلسه هیات وزیران با مقام معظم رهبری گفت: از فرمایشات و رهنمودهای رهبر انقلاب به دولت تشکر می کنم. ایشان سال آخر دولت را معنا کردند. ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۱۰   + ۸۲ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: موانع بر سر راه عرضه سهام پالایشی دارا دوم مورد بررسی قرار گرفت و از روز 4 شنبه عرضه خواهد شد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۳:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
علی ربیعی گفت: اساس ساز و کار بورس ،در بحث ضرر و زیان با بانک متفاوت است. دولت حمایت از بازار سرمایه و بورس را در دستور کار دارد و دولت سیاست هایی رادنبال می کند که بورس چابکی خود را حفظ کند و دربورس دخالت نمی کند و استقلال بورس برای دولت مهم است.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۵۱   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: مصوبات ستاد کرونا لازم الاجرا است اما قانون به معنی مصطلح آن که باید توسط مجلس تصویب شود و به تایید شورای نگهبان برسد، نیست.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۳۹۹/۰۶/۰۴ - ۱۲:۳۲   + ۶ سایت دیگر  
نماینده پیشین مجلس گفت: بسته اقتصادی مجلس حرف تازه ای ندارد. یا تکرار وعده ای است که دولت داده و یا بیشتر مقصود اصلاحات ساختاری از قبیل اصلاح نظام بودجه ریزی و اصلاح نظام مالیاتی و ... است که بارها توسط مقام معظم رهبری، مجالس و دولت های گذشته و فعلی مطرح گردیده است.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۶:۲۲   + ۲ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با بیان اینکه طرح گشایش اقتصادی نیاز به اصلاحات ساختاری در برنامه و بودجه دارد که باید در بودجه سال آینده اعمال شود، گفت: اکنون در میانه سال انجام این کار خلاف برنامه و بودجه سال 99 است.
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۳:۰۷   + ۱۴ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به عملکرد سه ساله این کمیسیون گفت: بررسی ها نشان می دهد پیش از این و بین سال های 91 تا 95 تنها در منطقه 1 شهرداری میان پروانه های صادره با ضوابط طرح تفصیلی ملاک عمل 69 درصد مغایرت وجود داشته اما پس از اصلاحات ساختاری صورت گرفته میزان تخلفات در ...
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی   ۱۳۹۹/۰۶/۰۲ - ۱۱:۱۸    
مدیر کل راه و شهرسازی استان قزوین با اشاره به پیچیدگی و تنوع مسئولیت ها و ماموریت های اداره کل گفت: اداره کل راه و شهرسازی از ادغام چندین اداره کل و مجموعه تشکیل شده است و در حدود 70 درصد امور روزمره زندگی مردم مرتبط با حوزه وزارت راه و شهرسازی است که در این راستا هر چقدر ارتباط مستقیم ارباب رجوع ...