شنبه ۰۴ تیرساعت ۰۳:۵۳Jun 2022 25
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «اصلاحات ساختاری»

ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۳ - ۱۰:۰۱   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت: استیضاح وزیر صمت زودهنگام است و باید به فاطمی امین برای اصلاحات ساختاری فرصت دهیم.
شفقنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ - ۰۸:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا – روزنامه اطلاعات در یادداشتی با عنوان مضار تأخیر در اصلاحات ساختاری به قلم فتح الله آملی این گونه آورده است: تبعات حذف ارز یارانه ای نهاده های دامی و روغنی خوراکی به روشنی نشان داد که تأخیرهای ناموجه در انجام اصلاحات ساختاری اقتصاد می تواند چه مشکلاتی را به بار بیاورد. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ - ۱۶:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بهتر است فرصت بیشتری به وزیر صنعت معدن تجارت بدهیم تا بتواند برنامه های خود را برای اصلاح ساختارها در این وزارتخانه اجرایی کند، بنده این استیضاح را امضا نکردم.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ - ۱۵:۴۲   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: انصاف نیست که همه مشکلات حوزه صنعت را به عملکرد وزیر صمت نسبت دهیم چون بخشی از مشکلات این حوزه فرا وزراتخانه ای است و دولت باید برای حل این مشکلات برنامه ریزی کند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ - ۰۷:۱۴   + ۱۰ سایت دیگر  
شرق نوشت:دولت سیزدهم نسبت به تعدیل قیمت ارز اقدام کرده اما از آنجا که آن را در قالب برنامه استراتژیک اصلاحات ساختاری عملیاتی نکرده است، این نگرانی وجود دارد که به سمت تأمین کسری بودجه از محل مابه التفاوت قیمت ارز گرایش پیدا کند.
بانی فیلم   ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ - ۱۷:۲۳   + ۴ سایت دیگر  
کارگردان برجسته ژاپنی تلاش دارد تا با حمایت های دولتی همانند فرانسه، وضعیت سینمای ژاپن، سینماگران و تولید فیلم را بهبود بخشد. به گزارش مهر به نقل از ورایتی ...
جهان اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۳۳   + ۳۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بیمه دانا در نشست هم اندیشی کارکنان شعب و نمایندگان استان فارس، ضمن تشریح عملکرد سال گذشته بیمه دانا و برنامه ها و سیاست های جدید این شرکت در سال جاری، به مهمترین برنامه ها، راهبردها و اصلاحات ساختاری خود پرداخت. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۰۹:۰۵   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران -ایرنا - وزیر صنعت، معدن و تجارت دلیل مشکلات امروز بازار کشور را وابستگی به دلار دانست و گفت: با دست خودمان در قوانین مقررات قیمت های داخلی را به دلار متصل کرده ایم.
سلام نو / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ - ۱۱:۱۰   + ۲۴ سایت دیگر  
ما 14 بازار داریم که چهار مورد آن مرتبط با وزارت صنعت، معدن و تجارت است 1_ کالاهای منبع، 2_ کالاهای واسطه ای، 3_ بازار خدمات و 4_ بازار ماشین آلات. ما در بازار و بخش تولید یک بحث گرانی را داریم و یک بحث گرانفروشی را تجربه می کنیم.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ - ۰۰:۳۱   + ۸ سایت دیگر  
دکتر زهرا کریمی* : در هفته های اخیر اجرای سیاست اصلاحات ساختاری مباحث بسیاری را برانگیخته است. بسیاری از کارشناسان تاکید کردند که حذف ارز ترجیحی در شرایطی که نرخ تورم بالا و نارضایتی مردم شدید است از نظر تاب آوری اجتماعی، تحمل جامعه و تاثیر بر تولید کنندگان سیاست پرهزینه و کم فایده ای است ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۳/۱۵ - ۰۹:۰۰    
معاون مالی و اقتصادی شهردار اهواز گفت: اصلاحات ساختاری باعث هزینه کرد درست منابع می شود و دیگر خبری از بودجه های خاص، خرجی ها، دورهم نشستن های شبانه، بریز و بپاش ها و لیدر استخدام کردن ها نخواهد بود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۱۳ - ۰۸:۲۱    
امیر چاهکی، تحلیل گر سیاست خارجی، در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز به روسیه ی پوتین و برنامه ها و ایده های او برای روسیه ای قدرتمند پرداخته و می نویسد ...
رادیو گفت و گو   ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ - ۰۸:۱۰   + ۲ سایت دیگر  
محمد خدابخشی که با مجله خبری تحلیلی "رویداد" همراه بود، در رابطه با چرایی عدم اصلاح ساختار بودجه گفت: امورات برنامه و بودجه بر عهده شخص رئیس جمهور است و مخاطب سخنان رهبری در این زمینه هم، خود دولت است. ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۶:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: وجود اسامی برخی نهاد های دولتی در فهرست ابربدهکاران مشکلی قدیمی است و نیاز به اصلاح ساختاری دارد.
شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ - ۱۱:۰۰   + ۱۴ سایت دیگر  
موسسه اعتباری ملل در راستای اجرای تعهدات، رسیدن به اهداف بلندمدت و تبدیل وضعیت به نهاد مالی و بانکی با توجه به شرایط اخذ مجوز از بانک مرکزی در راستای اصلاحات ساختاری، افزایش سرمایه خود را انجام داده و فروش اموال مازاد را در دستور کار خود قرار داده است.
روزنامه نوآوران   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۹:۲۶    
طی بیش از یک سال اخیر که کرونا در ایران وارد شده است، بسیاری از خانوارها سعی کرده اند به دلیل کاهش قدرت خریدشان فقط به تهیه مایحتاج ضروری شان بسنده کنند و از خرید بسیاری از اقلام مصرفی شان چشم پوشی کرده اند تا دخل و خرج شان متناسب شود.
ایبنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۶ - ۱۰:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور اصلاح نظام بانکی و اصلاحات ساختاری در حوزه زمین را از پیش نیازهای اصلی تحقق رشد و توسعه اقتصادی کشور دانست و خاطر نشان کرد: باید در زمینه تعیین تکلیف اراضی، اصلاحات ساختاری انجام شود تا جلوی زمین خواری گرفته شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۱۱:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
باید با یک سری اقدامات زنجیره ای و اصلاحات ساختاری انجام می گیرد، تا از افزایش تورم ناشی از حرف ارز 4200 تومانی جلوگیری شود، در غیر این صورت ما با یک موج تورمی روبرو خواهیم.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۹:۵۵    
نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی: رهبر معظم انقلاب بر انجام اصلاحات ساختاری در بودجه از سوی دولت و مجلس تاکید دارند.
مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ - ۰۹:۳۶   + ۱ سایت دیگر  
خودروی اقتصادی کلیدواژه واردات و آقای میرکاظمی، اصلاحات ساختاری بودجه چه شد، سایر عناوین اقتصادی مهم امروز روزنامه ها هستند.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ - ۱۱:۳۸   + ۴ سایت دیگر  
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: سخن رئیس جمهور در خصوص تصمیمات سخت به اصلاحات ساختاری ضدفساد بازمی گشت و قرار نیست قیمت فرآورده های نفتی تغییری کند.
سلام نو / مشرق نیوز   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۶:۵۴   + ۹ سایت دیگر  
پس از آنکه رئیس جمهور گفت که قرار است در کشور تصمیم های سختی بگیریم عده ای گرانی قیمت بنزین را پیش بینی کردند.
همشهری   ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ - ۱۲:۱۲   + ۴ سایت دیگر  
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی درباره صحبت های اخیر رئیس جمهور گفت: صحبت های رئیس جمهور مبنی بر تصمیمات سخت به مبارزه با فساد و اصلاحات ساختاری مرتبط بود.
سلام نو / ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ - ۰۸:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
رییس جمهور فرانسه و ولیعهد سعودی در این تماس تلفنی بر تمایل خود بر ادامه هماهنگی برای حمایت از لبنان تأکید کردند.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ - ۱۶:۰۵   + ۴۸ سایت دیگر  
نقدینه - مدیرعامل بانک ملی ایران و رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی در چهلمین نشست مشترک مدیران عامل نظام بانکی کشور بر ضرورت اصلاح نظام بانکی و قانون بانکداری در کشور تاکید کرد و اظهار داشت ...
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ - ۰۰:۱۶   + ۵ سایت دیگر  
هدفمندی یارانه ها اگر چه قانون مصوب مجلس است راهی جز اجرای آن وجود ندارد، اما همراه با این قانون که نوعی جراحی اقتصادی است باید اصلاحات ساختاری نیز در کشور دنبال شود
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۶ - ۱۲:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
هدفمندی یارانه ها اگر چه قانون مصوب مجلس است راهی جز اجرای آن وجود ندارد، اما همراه با این قانون که نوعی جراحی اقتصادی است باید اصلاحات ساختاری نیز در کشور دنبال شود.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
عطا بهرامی، کارشناس و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگویی درباره سیاست بازتوزیع عادلانه یارانه ها از سوی دولت سیزدهم گفت: به نظر می رسد برخی در کشور برای سوء استفاده های بیشتر تلاش می کنند تا در برابر هر اصلاح اقتصادی بایستند و عده ای را به دنبال خود بکشانند تا به گونه ای قیمت های واقعی را زیر سئوال ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۱۲:۰۱   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس گفت: اگر بدون اصلاح ساختاری تن به جراحی های اقتصادی دهیم، این جراحی ها منجر به مرگ اقتصاد کشور می شود.
قدس آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۲:۳۴    
کارشناسان اقتصادی بر سر این موضوع که ارز 4200 تومانی موجب بروز فساد و خسارت در اقتصاد شده متفق القول هستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ - ۰۰:۲۴   + ۳۶ سایت دیگر  
فارس : مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی گفت: اجرایی شدن مصوبه آزاد سازی واردات خودرو، در چارچوب سیاست های ارزی و سقف های تعیین شده از سوی بانک مرکزی خواهد بود ...
کبنا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۲۳:۱۷   + ۱۱ سایت دیگر  
تا زمانیکه دولت در سیاست گذاری های کلان اقتصادی، اصلاحات ساختاری انجام ندهد و از این وضعیت فاصله نگیرد، ما شاهد افزایش قیمت ها در بازار های مختلف خواهیم بود که در این زمینه بازار خودرو نیز پیشتاز خواهد بود، زیرا با توجه به اینکه خودرو درحال حاضر یک کالای سرمایه ای محسوب می شود ...
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ - ۱۵:۰۵   + ۶۳ سایت دیگر  
مصطفی قمری وفا مدیرکل روابط عمومی بانک مرکزی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: مصوبه آزادسازی واردات خودرو، در چارچوب ضوابط، سیاست های ارزی و سقف های تعیین شده از سوی بانک مرکزی اجرایی خواهد شد. ...
598   ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
اگرچه برخی در فضای مجازی در جهت تضعیف دولت سیزدهم از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند، اما آیت الله رئیسی برخلاف تمام تبلیغات موجود بر علیه خود، با شجاعت در میان مردم حاضر شده و اهداف دولت و همچنین آینده این اصلاحات ساختاری را برای آنها تبیین می کند.
هرمز   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۷:۰۲    
کمالی با تاکید بر اینکه بانیان و مسببان وضع موجود نمی تواند مدعیان گرانی و تورم اخیر باشند، اصلاحات ساختاری که در دولت سیزدهم آغاز شده است را به نفع مردم دانست.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ - ۱۳:۴۵    
یک اقتصاددان گفت: اجرای گام دوم هدفمندی یارانه ها که در دستور کار دولت قرار گرفته، با حذف بودجه های ناکارآمد، خشکاندن ریشه های تورم زا و سرچشمه های رانت ها امکان پذیر و حلّال خواهد بود و می توان به بهبود وضعیت اقتصادی کشور امیدوار بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۱۲:۳۵   + ۱۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با ابراز گلایه از دولت گفت: دولت گاهی اوقات در تصمیم گیری برای برخی از امور با مردم گفتمان نمی کند و مثلا صحبت هایی که اخیرا رئیس جمهور و وزرا مطرح کردند فرصت مناسبی بود که باید در ابتدای سال با مردم مطرح می شد تا همکاری مردم در حوزه این اصلاحات ساختاری مد نظر قرار گیرد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ - ۰۹:۱۷   + ۷ سایت دیگر  
تهران-ایرنا-نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر لزوم حمایت مجلس از دولت در اجرای اصلاحات ساختاری اقتصادی گفت: گریزی از این اصلاحات نیست؛ اقدامات دولت به نفع مستضعفین است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۹:۰۲    
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصلاحات ساختاری مشکلات مدیریتی و نیازهای فنی، اداری در حوزه های مختلف شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت مخابرات و کارشناسان، مدیران و معاونان ذیربط بررسی شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۷:۵۶   + ۳۴ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی از بررسی اصلاحات ساختاری مشکلات مدیریتی و نیازهای فنی، اداری در حوزه های مختلف شرکت مخابرات با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیرعامل شرکت مخابرات و کارشناسان، مدیران و معاونان آن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۱۰:۱۷   + ۶ سایت دیگر  
حسین حق وردی با بیان اینکه هزینه اصلاحات ساختاری در زمینه تخصیص یارانه نباید به دوش مردم باشد اظهار کرد، اگر قرار باشد تمام هزینه های آزادسازی قیمت ها را مردم پرداخت کنند قطعاً خارج از توان مردم است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ - ۰۸:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اصلاح ساختاری اعضای شورای عالی کار، گفت: در این بخش نیاز است تا دولت به دلیل داشتن نگاه کلان تر به مسائل ،دخالت ویژه ای در تعیین نرخ دستمزد داشته باشد ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۴:۳۹   + ۷ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: در طول دهه های اخیر سیاست پولی و مالی دولت ها در راستای رشد اقتصادی ناکارآمد بوده و دولت سیزدهم به دنبال اصلاح این سیاست ها است اما باید برنامه اصلاحات ساختاری برای تحول در شاخص های اقتصادی به درستی برای مردم تبیین شود.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۴:۳۰   + ۲۲ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: در طول دهه های اخیر سیاست پولی و مالی دولت ها در راستای رشد اقتصادی ناکارآمد بوده و دولت سیزدهم به دنبال اصلاح این سیاست ها است اما باید برنامه اصلاحات ساختاری برای تحول در شاخص های اقتصادی به درستی برای مردم تبیین شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۲/۱۶ - ۱۴:۲۰   + ۳۵ سایت دیگر  
خطیب نماز جمعه تهران گفت: در طول دهه های اخیر سیاست پولی و مالی دولت ها در راستای رشد اقتصادی ناکارآمد بوده و دولت سیزدهم به دنبال اصلاح این سیاست ها است اما باید برنامه اصلاحات ساختاری برای تحول در شاخص های اقتصادی به درستی برای مردم تبیین شود.
انصاف نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ - ۱۱:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
نامه نیوز نوشت: رئیسی به خوبی می داند که مافیای اقتصادی چطور منافع مردم را به خطر انداخته؛ برخورد با این مافیا نیاز به اصلاحات ساختاری و نه برخوردهای فرمایشی دارد ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
کارشناس مسائل سیاسی، با اشاره به مسئله ارتقای کارآمدی به منزله مهمترین حوزه تحول در حکمرانی در قرن جدید گفت: با این وجود شفافیت به واسطه کارکردها و آثار مثبت بسیاری که دارد پیش زمینه بسیاری از اصلاحات ساختاری و تحول در حکمرانی از جمله ارتقای کارآمدی و کاهش سطح فساد است.
ایستا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۱۳:۳۶   + ۴ سایت دیگر  
ایستانیوز:شقاقی شهری، اقتصاددان می گوید: اصلاحات جزئی در نظام بانکی نمی تواند مشکل بانکداری راحل کند. از آنجایی که با بانکداری متعارف فاصله زیادی داریم، بانک در ایران به اصلاحات ساختاری و نهادی نیاز دارد.
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ - ۰۱:۵۴   + ۳۸ سایت دیگر  
سند اصلاحات ساختاری نشان می دهد 26 بند ابلاغی وزارت اقتصاد بسیاری از چالش های نظام بانکی را مدنظر قرار داده و هدف نهایی آن، هدایت اعتبار به بخش های مولد، ایجاد شفافیت در بانک ها، کاهش هزینه های جاری بانک ها، چابک سازی آنها ...
ایمنا   ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ - ۱۱:۰۰    
معاون مالی و اقتصادی شهردار اهواز گفت: تنها راه برون رفت از وضع موجود و حرکت به سمت وضعیت مطلوب، ایجاد اصلاحات در ساختار و سیستم است.