چهارشنبه ۲۶ مردادساعت ۱۱:۱۴Aug 2022 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مصوبات مجلس»

روز نو   ۱ ساعت پیش    
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات مجلس در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان، گفت: با وجود ارقام در نظر گرفته شده در قانون بودجه اما این مصوبات اجرایی نمی شود.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۲:۳۶   + ۱۰ سایت دیگر  
نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم اجرای مصوبات مجلس در زمینه افزایش حقوق بازنشستگان و رتبه بندی فرهنگیان، گفت: با وجود ارقام در نظر گرفته شده در قانون بودجه اما این مصوبات اجرایی نمی شود.
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۵/۲۵ - ۱۱:۴۶   + ۵۶ سایت دیگر  
بی اعتنایی دولت به مصوبات قانونی مجلس و مطالبات نمایندگان از جمله ضرورت توزیع اقلام اساسی موردنیاز مردم به قیمت شهریور 1400 و همچنین اطلاع نداشتن از مذاکرات برجامی به اندازه ای افزایش پیدا کرد که سرانجام روز گذشته، صدای اعتراض بسیاری از نمایندگان در صحن طنین انداز شد.
شوشان   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۷:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
شوشان - منصور کاووسی/ عضو سازمان نظام روان شناسی و مشاوره کشور / مدیر و موسس مجموعه مراکز مشاوره مهرآیین و روان پویا : طبق مصوبات مجلس ، متولی صیانت و تامین سلامت روان جامعه بر عهده ی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره کشور و سازمان بهزیستی کشور با هماهنگی وزارت بهداشت و درمان می باشد. ...
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۵/۲۳ - ۱۲:۳۳   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم صومعه سرا در مجلس با اشاره به ایراداتی که مجمع تشخیص مصلحت نظام به توسعه منطقه آزاد انزلی گرفته است، خواستار حفاظت هیات رئیسه مجلس از مصوبات مجلس شد.
توسعه   ۱۴۰۱/۰۵/۲۰ - ۱۲:۳۹   + ۱۸ سایت دیگر  
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وظیفه نمایندگان، قانونگذاری و پیگیری مصوبات مجلس از طریق مدیران ملی و استانی است، تاکید کرد: متاسفانه عده ای با اهداف نامشخص تصمیم دارند مردم را از خدمتگذاران خود نومید کنند و شائبه هایی مبنی بر اختلاف بین نمایندگان مطرح کنند که متاسفانه هیچ عاقبتی ...
شعار سال   ۱۴۰۱/۰۵/۱۲ - ۱۸:۳۴   + ۲ سایت دیگر  
عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اراسال نامه ای به امضای اعضای شورا به ریاست مجلس پاسخ این نامه را قرائت کرد و گفت: بر اساس این نامه شهرداری تهران مجاز است از ظرفیت قانونی مندرج در بند الف تبصره 12 بودجه 1401 کل کشور بهره مند شده و موارد درخواست خود را با پیشنهاد شورای حقوق و دستمزد با تصویب ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۸:۰۷   + ۱۹ سایت دیگر  
روزنامه دولت نوشت: آقای توکلی زمانی احمدی نژاد را متهم می کرد به اینکه چرا مصوبات مجلس را ابلاغ نمی کند و می گفت که دیکتاتوری است و احمدی نژاد را با الفاظ زشتی متهم می کرد اما الان برعکس آن رفتار عمل می کند و می گوید چرا رئیس جمهور مصوبه را ابلاغ کرده است.
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۰۵/۱۱ - ۰۵:۵۵    
محمدصادق ابوالحسنی، پژوهشگر تاریخ: پیشنهاد نظارتِ فائقه رسمیِ جمعی از مجتهدان طراز اول بر مصوبات مجلس از سوی مرحوم شیخ فضل الله نوری که در اثر مبارزات خونبار او(با تغییراتی) به عنوان اصل دوم، در متممِ قانون اساسی مشروطه درج شد و نقشی که این اصل در طول 70 و اندی سال پس از مشروطه ...
قم پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۶:۲۲   + ۱۰ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس: دکتر علیرضا محمدی معاون امور اجتماعی ضمن اعلام این خبر افزود : بهزیستی از سنوات قبل خدماتی را به خانواده های دارای فرزندان چند قلو ارائه می کرد که این خدمت به ویژه پس از سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری و مصوبات مجلس و دولت نمود و رشد بیشتری داشته است ...
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۵/۱۰ - ۱۵:۲۰   + ۵ سایت دیگر  
محمدحسین ساعی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در واکنش به نامه احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به رییس جمهور گفت: متن نامه خیلی خوب نبود. آقای توکلی زمانی احمدی نژاد را متهم می کرد به اینکه چرا مصوبات مجلس را ابلاغ نمی کند و می گفت که دیکتاتوری است و احمدی نژاد را با الفاظ زشتی متهم می کرد ...
همدان پرس   ۱۴۰۱/۰۵/۰۷ - ۱۱:۲۹    
رییس جمهور یکی از نیازهای جدی کشور را تامین مسکن دانست و گفت: باید هر سال در کشور یک میلیون مسکن ساخته شود | ساخت سالانه یک میلیون مسکن از مصوبات مجلس شورای اسلامی است بنابراین طبق وعده ای که داده ایم و به حکم وظیفه قانونی احداث این واحدها را دنبال می کنیم.
مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۵/۰۶ - ۱۱:۱۹    
نظر هیأت تطبیق مصوبات مجلس درباره قانون رتبه بندی معلمان این هفته اعلام می شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۵/۰۵ - ۱۲:۰۲   + ۱۱ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: هیات تطبیق مصوبات مجلس ایراداتی به آیین نامه اجرایی رتبه بندی معلمان گرفته بود و در جلسه امروز دولت، بخشی از ایرادات اصلاح شد و بخشی نیز نیازمند اصلاح است که انجام خواهد گرفت. کلیات آیین نامه نهایی است و قابلیت اجرا دارد.
روز نو   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
بر اساس آخرین اخبار رتبه بندی معلمان رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمیسیون از آئین نامه دولت 15 ایراد گرفت و سپس آن را به کمیسیون تطبیق مقررات و آئین نامه های دولت با مصوبات مجلس ارسال کرد.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۵/۰۳ - ۱۰:۱۸   + ۹ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون آموزش مجلس گفت: کمیسیون از آئین نامه دولت 15 ایراد گرفت و سپس آن را به کمیسیون تطبیق مقررات و آئین نامه های دولت با مصوبات مجلس ارسال کرد. این کمیسیون چهار مورد از ایرادات کمیسیون را وارد دانسته است.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۰۵/۰۲ - ۲۰:۳۵   + ۱ سایت دیگر  
وزیر آموزش و پرورش گفت: امروز نامه ای از هیئت تطبیق مصوبات مجلس درباره ایرادهای حقوقی آیین نامه اجرایی به دستمان رسید که به دولت برای پیگیری اطلاع می دهیم.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۱۱:۴۱   + ۸ سایت دیگر  
نظر هیأت تطبیق مصوبات مجلس درباره قانون رتبه بندی معلمان این هفته اعلام می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۴/۳۱ - ۰۹:۵۱   + ۳ سایت دیگر  
سمنان- سرپرست دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در سمنان گفت: شورای نگهبان دامنه فعالیت محدود به مصوبات مجلس و انتخابات ندارد بلکه گستره کار این شورا در واقع به تطابق تمامی قوانین مرتبط است.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۷:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
سخنگوی قوه قضاییه، گفت: شورای نگهبان در کنار مجلس موجب اعتبار مصوبات مجلس می شود و اگر شورای نگهبان نباشد مصوبات مجلس فاقد اعتبار قانونی است.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۴:۱۱    
"شورای نگهبان به عنوان پاسدار شرع مبین اسلامی و قانون اساسی موظف به رفع تبعیضات ناروا در مصوبات مجلس است. البته وظیفه این شورا محدود به نظارت بر مصوبات نشده و در فرایند تفسیر قانون اساسی و یا پاسخگویی به استعلامات انجام شده نیز می بایست تحقق این اصل اساسی را ملحوظ قرار دهد."
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۸ - ۱۲:۲۱    
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: اعضای شورای نگهبان در چهار دهه گذشته کوشیده اند با بهره گیری از نظرات سایر فقها و حقوقدانان به صورت کارشناسانه به بررسی مصوبات مجلس در حوزه های مختلف بپردازند و این کار نقش مهمی در موفقیت شورای نگهبان داشته است.
آنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۰۹:۵۹    
یک نماینده مجلس شورای اسلامی تأیید مصوبات مجلس توسط شورای نگهبان را نشان دهنده جایگاه رفیع این نهاد در ساختار سیاسی کشور دانست.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۰۲:۵۷   + ۳۴ سایت دیگر  
فارس : صفارهرندی با اشاره به هجمه هایی که به شورای نگهبان می شود، گفت: در مشروطه جمعی از علمای تراز برای بررسی مصوبات مجلس انتخاب شدند. پس از مدتی، عده ای گفتند نیاز به مشارکت علما نیست و لازم نیست آن ها در حکومت داری دخالت کنند. بدخواهان فکر می کنند که می توانند دوره مشروطه را احیا کنند ...
موج رسا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۲۰:۴۵    
شورای نگهبان، یکی از مهم ترین نهاد های حکومتی در نظام جمهوری اسلامی ایران به شمار می آید که وظیفه تطبیق مصوبات مجلس شورای اسلامی با قانون، نظارت بر انتخابات و تفسیر قانون اساسی را بر عهده دارد.
سبلان ما   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۷:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش سبلان ما ، حجت الاسلام کریم اسدی امام جمعه شهرستان خلخال ظهر امروز در نشست با اعضای هیات نظارت بر انتخابات خلخال گفت: شورای نگهبان بزرگترین نهاد حفاظت و حراست از داشته های انقلاب و نظام اسلامی ایران است. ...
رکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۲:۵۷   + ۱ سایت دیگر  
رکنا سیاسی : شورای نگهبان به منظور پاسداری از احکام اسلام و قانون اساسی از نظر عدم مغایرت مصوبات مجلس شورای اسلامی با آنها، و با دستور امام راحل(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران تشکیل شد.
ایسکانیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۹:۴۵   + ۳۰ سایت دیگر  
جلسه علنی مجلس شورای اسلامی به ریاست محمدباقر قالیباف آغاز شد و انتخاب رئیس کمیسیون اصل نودم در دستور کار در دستور کار قرار گرفت.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۹:۳۸   + ۵۱ سایت دیگر  
رئیس مجلس در پاسخ به اخطار نماینده علی آباد کتول مبنی بر لزوم توجه به قانون رتبه بندی معلمان در هیأت تطبیق مصوبات گفت: این مصوبه هیأت دولت به تازگی به هیات تطبیق مصوبات رسیده که در مهلت قانون رسیدگی و نتیجه آن اعلام خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۰۹:۳۲   + ۲۸ سایت دیگر  
رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر نماینده مردم علی آباد کتول درباره موارد مغایر با قانون آیین نامه اجرایی قانون رتبه بندی معلمان مصوب هیئت دولت تاکید کرد: مصوبه دولت در مهلت قانونی هیئت تطبیق رسیدگی می شود و اگر مغایرت وجود داشته باشد، حتماً اعلام خواهیم کرد.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۱۵:۱۶   + ۱ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان با حضور در یک نشست خبری، آخرین نظرات شورای نگهبان درباره مصوبات مجلس را تشریح و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۹:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام پژمانفر با بیان اینکه مصوبات مجلس باید از مسیر شورای نگهبان بگذرد، گفت: دشمنی ها علیه شورای نگهبان نشان دهنده عملکرد موفق و درست این شوراست و هجمه های زیادی که به این شورا می شود نشان دهنده درستی کار این نهاد انقلابی است.
ایلنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۹:۴۴   + ۸ سایت دیگر  
نماینده تنکابن در مجلس با بیان اینکه نباید هزینه را به صنعت تحمیل کرد، بیان کرد: افزایش بهای برق صنعت به معنی افزایش بهای تولید برق و کاهش رقابت صنعت یعنی کاهش رشد صنعت و در نهایت منجر به افزایش قیمت محصولات صنعتی و تورم می شود.
شورای نگهبان   ۱۴۰۱/۰۴/۲۵ - ۰۹:۳۷   + ۹ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان آخرین نظرات این شورا درباره مصوبات مجلس و دولت را اعلام کرد.
پارسینه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۰ - ۱۱:۰۴   + ۷ سایت دیگر  
مهندس سید مصطفی میرسلیم نماینده تهران پیرامون عملکرد شورای نگهبان در طول 43 سال اخیر در رعایت حق الناس و موفقیت هایی که این شورا کسب کرده گفت: دو وظیفهٔ اصلی دارد: ...
سلام نو / شما نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۸:۵۳   + ۱۰ سایت دیگر  
سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیات تطبیق قوانین و مصوبات مجلس با افزایش حقوق مشمولان قانون کار شاغل در دستگاه های اجرایی متناسب با قانون کار موافقت کرده است.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۲ - ۱۰:۱۴   + ۲ سایت دیگر  
گروهی از جاماندگانی که تاکنون یارانه ای دریافت نکرده اند، مدتی است اعتراض خود را به این موضوع در سامانه معرفی شده ثبت کرده اند. آیا این افراد هم طبق روال، یارانه تیر را بیستم این ماه دریافت می کنند؟
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۴:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
با اعلام سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی، هیات تطبیق قوانین و مصوبات مجلس با افزایش حقوق مشمولان قانون کار موافقت کرده است.
ایران آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۳:۵۴   + ۳۲ سایت دیگر  
به گزارش ایران آنلاین،سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیات تطبیق قوانین و مصوبات مجلس با افزایش حقوق مشمولان قانون کار شاغل در دستگاه های اجرایی متناسب با قانون کار موافقت کرده است. ...
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۴/۱۱ - ۱۳:۱۹   + ۷۶ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: هیات تطبیق قوانین و مصوبات مجلس با افزایش حقوق مشمولان قانون کار شاغل در دستگاه های اجرایی متناسب با قانون کار موافقت کرده است.
نقدینه   ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ - ۱۰:۳۰   + ۴۴ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه خبری نقدینه ، علی بابایی کارنامی عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس فراکسیون کارگری مجلس درخصوص تعیین تکلیف مصوبه دولت درخصوص حقوق بازنشستگان و نظر هیات تطبیق مصوبات مبنی بر مغایرت آن با ماده 96 قانون تامین اجتماعی ...
بلاغ مازندران   ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ - ۰۹:۳۶    
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور دوباره ایران در مذاکرات برجام با مصوبه مجلس منافات ندارد و همسو با مصوبات خانه ملت است.
خانه ملت   ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ - ۰۹:۵۳   + ۶ سایت دیگر  
عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: حضور دوباره ایران در مذاکرات برجام با مصوبه مجلس منافات ندارد و همسو با مصوبات خانه ملت است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ - ۱۰:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم گیری می کند آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می گویند هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۴:۳۳   + ۳۳ سایت دیگر  
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم گیری می کند آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می گویند هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۱۲:۲۳   + ۱۸ سایت دیگر  
معاون پارلمانی رئیس جمهور گفت: این دولت بر خلاف برخی رویکردهای گذشته از مصوبات مجلس استقبال کرده و آن را الزام آور می داند.
سلام نو   ۱۴۰۱/۰۴/۰۴ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
مسعود میرکاظمی در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم گیری می کند، گفت: آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می گویند، هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد.
سلام نو / مثلث آنلاین   ۱۴۰۱/۰۴/۳۰ - ۰۰:۴۶   + ۲ سایت دیگر  
مسعود میرکاظمی در رابطه با افزایش حقوق بازنشستگان و اینکه در نهایت چه کسی تصمیم گیری می کند، گفت: آن چیزی که ما اطلاع داریم و قوانین می گویند، هیئت دولت باید تصویب کند که این کار انجام شده و هیئت تطبیق مصوبات مجلس باید باید نظر مشورتی به ریاست محترم مجلس بدهد.