سه شنبه ۳۰ دیساعت ۰۶:۴۰Jan 2021 19
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «شفافیت مالی»

امضا کننده این طرح معتقد هستند که "تحقیق و تفحص مجلس نهم از دانشگاه آزاد اسلامی روشن ساخت که حجم تخلفات و بی قانونی در این دانشگاه بی سابقه بوده و دغدغه دلسوزان بی راه نبوده است. عمده این تخلفات در زیر سایه عدم نظارت حاکمیتی و تافته جدا بافته بودن این دانشگاه اتفاق افتاده است."
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۲۴ - ۲۲:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
اگر افشاگری های بی سابقه رحمت الله حافظی از بودجه و حسابرسی های شهرداری تهران را از عملکرد شورای چهارم جدا کنیم، شورای چهارم درباره نظارت و ورود به حوزه شفافیت مالی شهرداری تهران نمره ای مردود دارد و شاید این عملکرد بود که شعار های لیست های متعدد شورای پنجمی از جمله لیست امید را به سمت شفافیت مالی ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۱۴:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
علی مطهری گفت: ما با پیوستن به این گروه بهتر می توانیم تحریم ها را دور بزنیم، خصوصا الان که با رفتن ترامپ تحریم ها سست می شود. شاید عده ای هم منافعی در نپیوستن به این گروه و عدم شفافیت مالی در کشور داشته باشند.
برترین ها / تیک   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۷:۰۳   + ۶ سایت دیگر  
همشهری: اولین و آخرین گفت وگوی تفصیلی ما با علی مطهری تا پیش از همین گفت وگوی پیش رو به انتخابات مجلس هشتم برمی گشت؛ به زمانی که فرزند شهید مطهری در فهرست جریان اصولگرا قرار گرفته بود تا به پشتوانه این جریان راهی پارلمان شود؛ با این حال مطهری در همان مجلس هشتم نشان داد که در تعریف اصولگرایی ...
خبر آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۲۳ - ۰۷:۴۶   + ۲۷ سایت دیگر  
علی مطهری می گوید: شاید عده ای منافعی در عدم تصویب FATF و نپیوستن به این گروه و عدم شفافیت مالی در کشور داشته باشند که امیدوارم چنین چیزی نباشد.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۵:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
مجلس شورای اسلامی در ادامه طرح شفافیت مالی و مبارزه با فساد در نامه ای به کمیشیون تلفیق، خواستار رسیدگی و نظارت بر عملکرد ملی دانشگاه آزاد شد.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۲۲ - ۱۳:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
عبدالصمد خرمشاهی، وکیل پایه یک دادگستری عضو کانون وکلای مرکز در گفت وگو با میزان در خصوص دستورالعمل اجرایی رئیس قوه قضاییه در مورد اموال و دارایی های نامشروع بیان کرد: این دستورالعمل فی النفسه بسیار اقدامی جالب و امیدوارکننده است ...
جماران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۷ - ۱۲:۲۶   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش جماران؛ رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: تحریم های جدید آمریکا هیچ اثری روی اقتصاد، صادرات و واردات ایران ندارد و خودشان هم می دانند هیچ اثری ندارد؛ شما خبر را می شنوید اما تاثیری روی بازار ندارد و کاربرد آن خوشامد رژیم صهیونیستی است. ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۹:۳۲   + ۳۴ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - 21 نماینده مجلس شورای اسلامی در نامه ای به رییس و اعضای کمیسیون تلفیق خواستار الحاق دانشگاه آزاد اسلامی به دستگاه های مشمول در لایحه بودجه 1400 برای شفافیت مالی این نهاد شدند.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۸:۲۲    
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی گزارش حسابرسی از سازمان بهشت زهرا (ُس)گفت: هدف ما ارتقا شفافیت مالی در شهرداری و سازمان های تابعه است، علاوه بر فرصت به شهرداری برای رسیدگی دوباره به گزارش حسابرسی ...
خبرنامه دانشجویان ایران   ۱۳۹۹/۱۰/۱۵ - ۱۷:۱۵    
در همین راستا، دانشگاه آزاد اسلامی مطابق ماده 5 اساسنامه آن، موسسه ای غیر خصوصی غیر دولتی است که اعضای هیات موسس، امنا و مدیران آن حق مالکیت و انتفاع شخصی از آن را ندارند و از لحاظ ماهیت حقوقی در زمره نهادهای عمومی غیر دولتی محسوب می شود.
عصر شهروند   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۷:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی گزارش حسابرسی از سازمان بهشت زهرا (ُس)گفت: هدف ما ارتقا شفافیت مالی در شهرداری و سازمان های تابعه است، علاوه بر فرصت به شهرداری برای رسیدگی دوباره به گزارش حسابرسی ...
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۰/۱۴ - ۱۴:۳۹   + ۹ سایت دیگر  
گزارش حسابرسی سازمان بهشت زهرا (س) برای سال مالی 1393، با وجود عدم رعایت شفافیت مالی در قراردادهای بهشت زهرا و وجود ابهام در صورت های مالی، به تصویب اعضای شورای شهر رسید.
تحلیل بازار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۷:۳۴    
اردبیل- موسوی، نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هدف دشمنان از FATF شفاف سازی نیست و به دنبال دخالت در امور اقتصادی هستند.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۲:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر هدف FATF شفافیت مالی است، چرا ما به اطلاعات مالی گردانندگان این گروه اقدام مالی دسترسی نداشته باشیم.
تبریز بیدار   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۱۸   + ۱۶ سایت دیگر  
پیشنهاد عوارض به میزان "سه در هزار" از تراکنش های بالای بانکی ارائه شده بود و بعضی صاحبنظران حوزه اقتصاد هم می گفتند در صورت اجرای آن سایر مالیات ها را هم می توان ملغی کرد مانند بازار بورس که علاوه بر شفافیت مالی سالانه هزاران میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای خزانه دارد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۰۹:۲۹   + ۷ سایت دیگر  
نماینده مردم آمل در مجلس با بیان اینکه ما در ماجرای FATF تابع نظر رهبری هستیم، گفت: قاتلان شهید سلیمانی و شهید فخری زاده در قالبFATF دم از شفافیت و مبارزه با تأمین مالی تروریسم می زنند.
میزان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۸:۳۵    
مهدی چمران در گفت وگو با میزان، با اشاره به حواشی ایجاد شده در خصوص ضرورت تصویب FATF برای تسهیل ورود دارو، مواد غذایی و سایر کالا های دیگر به کشور اظهار داشت: این دروغ محض است ...
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۱:۲۷    
سنندج- ایرنا- شکست استیضاح شهردار سنندج، دست فروشی معلول اقتصاد ناسالم، عمق فاجعه در سفره کارگران به روایت آمار، تخصیص 200 میلیارد تومان برای توسعه بخش اشتغال کردستان، شرکت های تعاون روستایی شفافیت مالی ندارند، از برجسته ترین مطالب مندرج در نشریات محلی استان است.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۱۸:۰۳   + ۲۴ سایت دیگر  
کارشناسان بانکی، ارزی، تجاری و فعالان دیپلماسی اقتصادی معتقدند که با پذیرش FATF میتوان بسیاری از هزینه های مبادله و مازاد بانکی و تجاری را کاهش داد و این هزینه ها جدای از تحریم ها و سایر موانع تجاری است و اگر FATF گروه اقدام مالی را مانند سایر نهادهای بین المللی در تنظیم مقررات و استانداردها ...
آنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۰ - ۰۰:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
با وجودی که کریم همتی رئیس جدید هلال احمر در بدو ورود از تلاش برای ایجاد شفافیت مالی سخن به میان آورد ولی برخی از خبرها حاکی از آن است که این سازمان همچنان تا رسیدن به این هدف راه طولانی در پیش دارد.
شعار سال   ۱۳۹۹/۱۰/۰۸ - ۱۹:۰۷    
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر شفافیت مالی دانشگاه ها گفت: تاکید ما این است که دانشگاه ها همواره در عملکرد هزینه و درآمد مالی خود شفافیت داشته باشند.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۰/۰۷ - ۱۱:۰۷    
عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر شفافیت مالی دانشگاه ها گفت: تاکید ما این است که دانشگاه ها همواره در عملکرد هزینه و درآمد مالی خود شفافیت داشته باشند.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۹:۳۳    
بودجه های کلان، بریز و بپاش های بی حد و مرز، فرار از درآمدزایی و شفافیت مالی تنها گوشه ای از اتهاماتی است که همواره باشگاه های صنعتی و صنایع مالک شان را نشانه گرفته است. اما آیا چنین شایعاتی واقعیت دارد؟
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۱:۰۳    
اشاره: چند سال است که مسئله پیوستن به گروه اقدام ویژه مالی (FATF) که یک نهاد بین المللی ناظر بر شفافیت مالی است، به مورد اختلاف جدی میان دولت و برخی نهادها ازجمله شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام تبدیل شده است ...
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۱۰/۰۶ - ۰۱:۰۳   + ۱ سایت دیگر  
ستاره صبح - گروه اقدام ویژه مالی یا FATF یک نهاد غیردولتی و فراملی است که در سال 1989 باهدف مقابله با پول شویی و قطع کمک به تروریسم ایجادشده و هدفش شفافیت مالی بین کشورهاست. همه کشورها به غیراز کره شمالی و ایران مقررات آن را پذیرفته اند ...
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۳:۱۹    
رئیس شورای اسلامی شهرستان سنندج گفت: متاسفانه در چند دهه گذشته شرکت های تعاون روستایی شفافیت مالی لازم را نداشته اند.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ - ۱۱:۰۰   + ۹ سایت دیگر  
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از عدم شفافیت مالی بانک های خصوصی این استان خبر داد.
استانداری مازندران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۳ - ۱۴:۰۴   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، احمد حسین زادگان در دیدار مدیرعامل پست بانک استان و مدیران این بانک به مناسبت سالروز تاسیس پست بانک با عنوان اینکه اتفاقات و اقدامات امید بخش و خوشحال کننده ای در دولت تدبیر و امید در این حوزه را شاهد هستیم ...
استانداری تهران   ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ - ۰۹:۵۰    
مدیرکل دیوان محاسبات استان تهران با مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان تهران دیدار و گفت و گو کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۱۱:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
کارگردان مستند قزل قیه گفت: شفافیت مالی، اینکه به چه نیتی از این معدن ها استفاده می شود؟ چطور قانون در این باره اجرا نمی شود؟ و فساد شبکه ای که در مجموعه معدن ها وجود دارد همگی از موضوعاتی بود که در این مستند بررسی کردیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۰۱ - ۰۰:۳۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون ووشو گفت: برای درخواست میزبانی مسابقات ووشوی قهرمانی آسیا شرایط خاصی گذاشته شده است و با این شرایط کشورهای محدودی شانس میزبانی در آسیا را دارند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۲:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
هاشمی گفت: به دلیل عدم شفافیت مالی در میادین میوه و تره موضوع کسب درآمد از پسماند به کمیسیون بازگشت.
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۱۱:۳۵   + ۳ سایت دیگر  
موضوع شفافیت مالی دانشگاه ها، از جمله مواردی است که دغدغه جامعه دانشگاهی و دانشجویان است؛ در صورتی که هیچ گونه اطلاع رسانی در این خصوص از سوی دانشگاه ها صورت نمی گیرد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۳۰ - ۰۹:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: شفافیت مالی کمک زیادی به روند حرکتی فدراسیون ها و قرار گرفتن در مسیر صحیح می کند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۹ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: شفافیت مالی فدراسیون ها باعث می شود تا نهاد و اسپانسرهای مختلف نیز ترغیب بیشتری برای کمک داشته باشند.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۸ - ۱۳:۳۰   + ۱۲ سایت دیگر  
در ایران اطلاعات دقیقی از وضعیت و کیفیت فعالیت مالی ان.جی.اوها در دسترس نیست و این در حالی است که براساس پژوهش های بین المللی که درباره ان.جی.اوها صورت گرفته تقریبا 85 درصد موسسات بین المللی در دنیا حتما حساب های دقیقی دارند و به عنوان یک المان خاص حسابرسی قانونی هم می شوند و گزارش حسابرس قانونی ...
وزارت ورزش و جوانان   ۱۳۹۹/۰۹/۲۶ - ۲۱:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
معاون امور جوانان گفت: برای اولین بار انتخابات بازرسین مجمع را به صورت ملی برگزار کردیم که انتظار ما در مرحله اول از بازرسین مجمع، شفافیت مالی و عملکرد مجمع ملی جوانان و همه مجامع استانی تشکل های جوانان است.
افق نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۷:۴۴    
سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس گفت: در حال حاضر حسابرسی تمام شهرداری های کشور و تمام دانشگاه های دولتی توسط حسابرسان بخش خصوصی انجام می شود، این نهاد ها امول عمومی کشور است و این اتفاق نشان دهنده آن خواهد بود که شفافیت مالی در این حوزه ها با چالش جدی مواجه است.
خانه ملت   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۱۶:۴۸   + ۲۶ سایت دیگر  
سخنگوی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که شفافیت مالی در شهرداری ها و دانشگاه های دولتی کشور با چالش جدی مواجه است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۴:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
رئیس فدراسیون گلف در گفت وگو با تسنیم درخصوص بحث شفافیت مالی در فدراسیون ها و چرخه معیوب ورزش در تخصیص بودجه مطالبی را مطرح کرد.
ستاره صبح   ۱۳۹۹/۰۹/۲۵ - ۰۱:۰۶    
اشاره: اف ای تی اف، یا گروه اقدام ویژه مالی، که یک نهاد بین المللی ناظر بر شفافیت مالی است، پس از چندسال، اسفند پارسال، ایران را به فهرست سیاه اش برگرداند و بنابر قواعدش، به کشورها هشدار داد برای ایمن ماندن از احتمال مشارکت در پول شویی و تأمین مالی تروریسم در راه همکاری بانکی مراقب باشند ...
روزنامه ابتکار   ۱۳۹۹/۰۹/۲۳ - ۰۰:۵۴   + ۴۶ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت کشور با تاکید بر شفافیت مالی شهرداری ها، از استانداری ها خواست تا بر نحوه هزینه کرد و سرمایه گذاری شهرداری ها نظارت کنند. به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، سید سلمان سامانی با اعلام راه اندازی و آغاز به کار سامانه تسهیلات و سرمایه گذاری شهرداری های کشور ...
ایلنا   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۰۸:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
شفافیت مالی سازمان صداوسیما موضوعی است که در سالهای اخیر به دلیل گسترش فعالیت های این سازمان در داخل و خارج از کشور؛ به یک نیاز اساسی تبدیل شده است. موضوعی که به نظر می رسد چاره آن از نظارت و سازوکاری جدید برای اجرای آن در رسانه ملی می گذرد.
ایسنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۴:۴۶   + ۱۰ سایت دیگر  
بسیاری از معضلات و حواشی موجود در ورزش را باید در عدم شفافیت های مالی دنبال کرد. این حواشی گاهی آن چنان در ورزش ریشه دوانده اند که برمتن و اساس ورزش تأثیر می گذارند.
رادیو گفت و گو   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
دریافت فایل به گزارش پایگاه خبری تحلیلی رادیو گفت وگو، احمد راستینه، مسئول کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس در برنامه صبح و گفتگو در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا فدراسیون های ورزشی در بخش های هزینه های خود شفافیت مالی ندارند گفت: متأسفانه جریان شفافیت هنوز بر ورزش کشور ما حاکم نشده است ...
ایبنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۸ - ۰۹:۰۴   + ۱۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: با توجه به اصلاح قانون چک در مجلس و تلاش بانک مرکزی برای اجرای این قانون از ابتدای ماه آینده، تلاش شده تا در این قانون شفافیت هر چه بیشتر مالی مدنظر باشد.
برترین ها   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۰۷:۲۲   + ۳ سایت دیگر  
روزنامه اعتماد: این مقدمه را بارها و بارها خوانده اید. اینکه ورزش و در راس آن فوتبال بدون حق پخش تلویزیونی نمی تواند رشد طبیعی داشته باشد. نمی تواند گلیمش را از آب بیرون بکشد و آن وقت مجبور است بازیچه سیاست و دولت بشود. مثل همین وضعیتی که امروز شاهدش هستیم ...