شنبه ۲۳ تیرساعت ۲۱:۱۸Jul 2024 13
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نخبگان ایرانی»

باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۳:۰۰   + ۷ سایت دیگر  
رئیس دانش پژوهان جوان گفت: ایران امسال برای اولین بار در المپیاد جهانی زبان شناسی و هوش مصنوعی حضور خواهد یافت.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۴/۲۰ - ۱۲:۴۵   + ۶ سایت دیگر  
رییس باشگاه دانش پژوهان جوان گفت: ایران امسال برای اولین بار در المپیاد جهانی زبان شناسی و المپیاد هوش مصنوعی ویژه دانش آموزان حضور خواهد یافت.
مرصاد   ۱۴۰۳/۰۴/۱۵ - ۰۷:۳۳    
کارشناس مسائل سیاسی گفت: جوانان و نخبگان ایرانی توانایی اداره کشور را دارند اما متأسفانه بعضی به زعم خودشان جوانان را توانمند نمی دانند و تنها اطرافیان خود را مدنظر دارند.
عصر تبریز   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۲:۴۰    
رضا کهولی گفت: عنوانی که می توان به جهت قصد دکتر پزشکیان در راستای استفاده از نخبگان ایرانی در امور کشور برای دولت دکتر پزشکیان در نظر گرفت به معنای اخص کلمه دولت شایستگان است که در جمله واحد آن را می توان دولتی در قواره ملت بزرگ ایران توصیف کرد.
جهاد دانشگاهی کشور   ۱۴۰۳/۰۴/۰۶ - ۱۲:۲۹   + ۴ سایت دیگر  
رئیس جهاددانشگاهی استان سمنان از انتخاب این نهاد به عنوان پایگاه میزبان در طرح ملی همکاری با نخبگان، متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور یا همان برنامه connect از سوی معاونت علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۴/۰۳ - ۱۱:۵۰   + ۳ سایت دیگر  
سخنگوی دولت در نشست خبری مشترک دولت سیزدهم از به تصویب رسیدن آیین نامه ای برای حمایت از نخبگان ایرانی و غیر ایرانی خبر داد.
فرهیختگان   ۱۴۰۳/۰۳/۲۸ - ۱۱:۳۷    
از جمع 329 مدالی که نخبگان ایرانی طی 10 سال گذشته در المپیادهای مختلف به دست آوردند، 110 مدال آن به رنگ طلایی بود که حدود یک سوم از آنها را به خود اختصاص می دهند.
سخت افزار   ۱۴۰۳/۰۳/۲۴ - ۱۷:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
محمد فاضلی ، مسئول امور پلتفرم بنیاد ملی بازی های رایانه ای ادعا کرد که 5 هزار بازی کامپیوتری توسط نخبگان ایرانی تولید شده و روی پلتفرم های مختلف قابل دسترسی است. او همچنین به ظرفیت مهاجرت نخبگان بازی ها از ایران اشاره کرد و خواهان بازگشت آن ها شد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۱۹ - ۰۵:۳۹   + ۶ سایت دیگر  
متخصصان ایرانی که از شرایط نخبگانی برای تحصیل در دانشگاه های مطرح جهان برخوردار بودند، با به کارگیری علم خود در بستر شرکت های دانش بنیان جهان، توانسته اند مرزهای علم و فناوری را جابه جا کنند و در بزرگترین شرکت های هایتک دنیا به مدیریت عالی برسند.
پارس نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۲:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
جلیل سبحانی که ازاو به پدرصنعت کاتالیست ایران یادمی شود، خودکفایی ایران در تولید کاتالیست های راهبردی صنعت نفت و گازو پتروشیمی را یک تابو شکنی در این صنعت توصیف کرد. ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۱:۵۷    
یکی از مهم ترین ابهامات و پرسش های کلیدی برای افکار عمومی تضعیف نسبی حاکمیت و اعمال قدرت دولت در قبال تبهکاران داخلی و خرابکاران وابسته به دولت های خارجی بوده است. از مافیا خودرو و ارز تا نفوذ تروریست های سلفی- تکفیری به داخل مرزهای جغرافیایی کشور سبب تقویت این مسئله در میان نخبگان ایرانی شده است ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۷ - ۱۰:۰۸   + ۳ سایت دیگر  
معاون علمی رییس جمهور گفت: نگاه راهبردی شهید رئیسی به نخبگان منجر به نتایج درخشانی از جمله رشد 3 برابری همکاری با نخبگان ایرانی خارج از کشور و رشد 1.8 برابری بازگشت نخبگان از 200 دانشگاه برتر دنیا شد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۲ - ۲۲:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
در بسته خبری امروز چهارشنبه دوم خرداد 1403 به مرور تلاش ها و دغدغه های شهید جمهور کشورمان آیت الله رئیسی برای نخبگان ایرانی و مهم ترین اخبار علم و فناوری جهان می پردازیم.
تجارت جنوب آنلاین   ۱۴۰۳/۰۲/۲۹ - ۱۳:۲۷    
به گزارش خبرنگار تجارت جنوب آنلاین ، علیرضا جعفرپور در مراسم اختتامیه جام رسانه امید، افزود: لازم است تا ما دستاوردهای نخبگان و شرکت های دانش بنیان را به همه اقشار جامعه معرفی کنیم، این امر سبب امیدآفرینی می شود. ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۸ - ۱۱:۳۰   + ۲ سایت دیگر  
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از افزایش تعامل بنیاد ملی نخبگان با شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در راستای انتفاع از توان نخبگان ایرانی خبر داد.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۲۲:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از تدوین لایحه جامع حمایت از نخبگان ایرانی و بکارگیری آنها در جایگاه های مدیریتی خبر داد.
ایران اکونومیست   ۱۴۰۳/۰۲/۲۷ - ۱۰:۴۷   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست ، اصغرناظری رئیس فدراسیون چوگان با دکتر دهقانی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری دیدار و گفت و گو کرد. در این دیدار ناظری ضمن تشکر و ابراز خرسندی از دستاوردهای نخبگان ایرانی گفت: چوگان تنها یک ورزش نیست بلکه فرهنگ و ملیت ماست ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۱۴:۲۵   + ۹ سایت دیگر  
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان از افزایش تعامل بنیاد ملی نخبگان با شورای عالی ایرانیان خارج از کشور در راستای انتفاع از توان نخبگان ایرانی خبر داد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۶:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- قائم مقام بنیاد ملی نخبگان پیشنهاد تشکیل صندوق توسعه اثربخشی نخبگان و استعدادهای برتر با هدف حمایت از تحقیقات ریسک پذیر و خطرپذیر نخبگان را از بندهای لایحه جامع حمایت از نخبگان ایرانی بیان کرد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۴:۰۱   + ۱۴ سایت دیگر  
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به آماده شدن پیش نویس لایحه جامع حمایت از نخبگان ایرانی، گفت: این لایحه در 55 ماده و با تمرکز بر اثربخش کردن نخبگان و ایجاد زمینه برای استفاده از ظرفیت آنها در دستگاه های اجرایی، آماده شده است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۱۳:۱۵    
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان با اشاره به آماده شدن پیش نویس لایحه جامع حمایت از نخبگان ایرانی، گفت: این لایحه در 55 ماده و با تمرکز بر اثر بخش کردن نخبگان و ایجاد زمینه برای استفاده از ظرفیت ایشان در دستگاه های اجرایی، آماده شده است.
شبستان   ۱۴۰۳/۰۲/۱۱ - ۰۸:۲۸   + ۱۸ سایت دیگر  
تیمی متشکل از معلمان و دانش آموزان ایرانی در بزرگ ترین رویداد بین المللی ایده و فناوری کشور ترکیه موفق به کسب 5 مدال طلا در رشته های مختلف شدند.
آذرمغان   ۱۴۰۳/۰۲/۰۸ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری تحلیلی آذرمغان به نقل از مهر، گروه استان ها – مریم محرمی: سخن از فرار مغزها و مهاجرت نخبگان از ایران همواره مطرح بوده اما آنسوی دیگر این ماجرا هیچگاه آنطور که باید به چشم نیامده است. در چند دهه اخیر همواره گلایه از این بوده که چرا مهاجرت نخبگان ایرانی بازگشتی به کشور [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۱:۱۲   + ۳۰ سایت دیگر  
سخنگوی دولت گفت: واردات خودروی کارکرده از مناطق آزاد مجوز گرفته است و هر میزانی از سایر روش ها برای هر نوع خودرو که نیاز باشد، با نگاه به همه جوانب، در دستورکار دولت قرار خواهد گرفت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۰ - ۱۲:۱۰   + ۱۹ سایت دیگر  
پژوهشگران دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در قالب برنامه حمایت از کاربران ایرانی در آزمایشگاه های سنکروترون برتر اسپانیا آلبا از فرصت های حضور برای پیشبرد تحقیقات تولید ارزان آب شیرین با برگ مصنوعی استفاده کردند.
سیتنا   ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ - ۱۶:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون کسب وکارهای نوین و دانش بنیان اتاق ایران، معتقد است: برای رشد شرکت های دانش بنیان در سال جدید، تلاش نهادهای دولتی، برای پذیرفتن ریسک منطقی استفاده از تولیدات داخل در صنایع، حفظ نخبگان و جذب نخبگان ایرانی خارج از کشور به پروژه های فناورانه داخلی، ضروری است.
شانا   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۷:۲۲   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در پیامی با تبریک سالروز ملی شدن صنعت نفت و آغاز سال نو، دستاوردهای این شرکت در سال 1402 را سرشار از تلاش و جدیت برای افزایش تولید و نماد اعتماد به نخبگان ایرانی دانست.
ایمنا   ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ - ۱۲:۳۷    
دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: نخبگان ایرانی با ابزارهای فنی سازوکاری پیاده کرده اند که سکوهای خارجی ضمن رعایت قوانین به زودی در دسترس باشند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - ۱۵:۱۷   + ۴۸ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: وزیر نفت با بیان اینکه تصمیم شجاعانه ای گرفتیم و منتظر خارجی ها نماندیم، گفت: از نخبگان ایرانی در پروژه مهم فشارافزایی پارس جنوبی استفاده می کنیم.
روزنامه سراسری سایه   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۹:۳۲    
به نظر می رسد، ابرقدرت آمریکا در برابر نبوغ ایرانیان به قدری به فلاکت افتاده است که برای شناخت یک هکر ایرانی 10 میلیون دلار جایزه می دهد و این نخستین باری نیست که آمریکا در برابر استعدادهای نخبگان ایرانی با تعیین جایزه ...
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۰۰:۱۵   + ۱۱ سایت دیگر  
اسکنر ایرانی قند خون در کنگره جهانی دستاورد پژوهشگران دانشگاهی ایران در حوزه کنترل دقیق و قابل تحلیل قند خون افراد دیابتی ، در کنگره جهانی تکنولوژی و درمان های پیشرفته دیابت ارائه می شود ...
اکو ایران تصویر اقتصاد ایران   ۱۴۰۲/۱۲/۱۶ - ۱۳:۴۲    
مهاجرت نخبگان یا مغزها پدیده ای است که در همه جای جهان خودش را نشان داده است این موضوع که مردم از کشورهای در حال توسعه به کشورهای پیشرفته مهاجرت کنند، واقعیتی است که سال های سال است در میان کشورهای در حال رشد رواج داشته و به این ترتیب کشورهای در حال توسعه مانند ایران ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۴۰۲/۱۲/۱۳ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل ارتباطات و امور بین الملل پارک علم و فناوری پردیس گفت: تا کنون 40 نفر از نخبگانی که در خارج از کشور بودند بازگشته و اشتغال زایی خود را در زمینه فناوری در داخل کشور انجام می دهند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۰۸   + ۱۲ سایت دیگر  
جمعی از نخبگان، تحلیلگران و مدیران مراکز مطالعاتی ایران در امور عراق و منطقه، میهمان محمد شیاع السودانی نخست وزیر عراق بودند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۶:۵۳   + ۷ سایت دیگر  
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تمایل ایران و عمان برای توسعه همکاری ها در حوزه های مختلف ازجمله استفاده از نخبگان ایرانی خبر داد و گفت: سال گذشته شاهد رشد 42 درصدی تجارت میان 2 کشور بودیم و می توانیم برای سال آینده حجم تبادلات تجاری ایران و عمان را به چهار میلیارد دلار برسانیم.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۰۷:۰۷   + ۶ سایت دیگر  
پلتفرم CONNECT با همفکری 10 نفر از برجسته ترین متخصصان ایران دانشگاه های برتر خارج از کشور ایجاد شده است که حاصل اجرای این برنامه 7800 همکاری موفق ثبت شده در پلتفرم connect و بازگشت 3600 نفر از نخبگان ایرانی به کشورمان است.
کیهان   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۲:۳۳   + ۱۶ سایت دیگر  
نخبگان ایرانی دانشگاه صنعتی شریف توانسته اند با اجرای یک طرح خلاقانه اقدام مؤثری در حوزه گازرسانی به پایگاه های مرزی نیروی زمینی سپاه پاسداران در ارتفاعات سردسیر شمال غرب ایران انجام دهند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۲/۱۲/۰۷ - ۲۱:۲۶    
ساخت خط لوله برای رساندن گاز به ارتفاعات مرزی اگر نگوییم محال، بسیار دشوار است. نخبگان دانشگاه شریف با تبدیل گاز شهری به گاز مایع (LNG) این مشکل را حل کردند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۲/۰۲ - ۱۲:۲۷   + ۴ سایت دیگر  
معاون مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی گفت: نخبگان ایرانی خارج از کشور در قالب 550 طرح فناوری با صنعت همکاری می کنند.
از جمله برنامه های مرکز تعاملات علم و فناوری معاونت علمی، ایجاد ارتباط میان متخصصان ایرانی خارج از کشور با بدنه صنعتی در قالب برنامه کانکت پلاس است و در این راستا، نزدیک 550 طرح تائید شده است که احتمالا تا آخر سال به حدود 800 طرح می رسد ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۴:۰۱   + ۲۳ سایت دیگر  
بنیاد ملی نخبگان در راستای تنویر افکار عمومی و به ویژه جامعه نخبگانی کشور، اطلاعیه ای در خصوص نحوه خدمت رسانی پلیس گذرنامه به نخبگان ایرانی صادر کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - ۱۰:۴۶   + ۸ سایت دیگر  
سید علی حسینی در گفت وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به پلتفرم کانکت و ارتباط با نخبگان ایرانی خارج از کشور گفت: این برنامه از سال 1395 با هدف رفع چالشهای اساسی عنوان شده توسط متخصصان ایرانی علاقه مند به همکاری با کشور از جمله عدم وجود یک مکانیزم مشخص جهت ایجاد ارتباط با مؤسسات [...]
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۱/۲۳ - ۱۶:۰۷   + ۲۲ سایت دیگر  
تهران - ایرنا - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به مرکز همکاری های علمی بین المللی این وزارتخانه دستور داد با همکاری بنیاد ملی نخبگان و سایر دستگاه های مرتبط ...
خبرگزاری علمی و فناوری   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۶:۵۲    
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران محمدرضا عابدی در جمع خبرنگاران به مناسبت تشریح دستاوردهای اقدامات این شرکت در استان مازندران، اظهار کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده قرار است که تولید برق در کشور به صورت منطقه ای مدیریت شود. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۵:۰۷   + ۱۷ سایت دیگر  
معاون مستعدان و آینده سازان بنیاد ملی نخبگان با اشاره به راه اندازی رصدخانه نخبگان گفت: مهمترین وظیفه این مرکز، رصد نخبگان ایرانی چه ساکن در داخل کشور و چه شاغل در خارج کشور و همچنین رصد سیر تحولات فناورانه در دنیا در رصدخانه نخبگان است.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۷:۰۰   + ۳ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: با حمایت معاونت علمی و سپاه پاسداران و به همت جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، کلنگ احداث مجتمع تولید گاز طبیعی مایع با هدف تامین گاز مصرفی پایگاه های مرزی ارتفاعات شمال غرب کشور در ارومیه به زمین زده شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۱   + ۲۹ سایت دیگر  
با حمایت معاونت علمی و سپاه پاسداران و به همت جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف، کلنگ احداث مجتمع تولید گاز طبیعی مایع با هدف تامین گاز مصرفی پایگاه های مرزی ارتفاعات شمال غرب کشور در ارومیه به زمین زده شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ - ۱۸:۵۱   + ۱۵ سایت دیگر  
در فهرست دانشمندان سازمان های علمی و دانشگاه های تحقیقاتی برتر جهان، همیشه نام چند محقق ایرانی به چشم می خورد در دو سه سال گذشته هم نیز نخبگان ایرانی دست به اقدامات جالب توجهی زدند.
شفا آنلاین   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۵:۰۲   + ۳ سایت دیگر  
امروز مفهوم زندگی برای مردم کشورهای جهان حائز اهمیت است. اینکه افراد از زندگی خود لذت ببرند. این در حالی است که این وضعیت در کشور ما وجود ندارد و افراد احساس می کنند به دلایل مختلف از زندگی خود لذت نمی برند.
پایگاه خبری 361   ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ - ۱۵:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
رئیس عقیدتی سیاسی وزارت دفاع گفت: متخصصان ما در پرتاب سه ماهواره ایرانی واقعاً کار بزرگی انجام دادند و تاثیر این کار در جهان برای افرادِ آگاه به مسائل علم فناوری و حوزه فضایی مشخص است و آن ها می دانند که این کار دانشمندان و نخبگان ایرانی ما در وزارت دفاع تا چه میزان بزرگ و ارزشمند است.