یکشنبه ۳۱ تیرساعت ۱۶:۱۹Jul 2024 21
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «دوره سربازی»

خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۴/۳۰ - ۱۰:۱۴   + ۱ سایت دیگر  
سردار یوسفعلی زاده گفت: دوره سربازی به عنوان یک تکلیف اسلامی، انقلابی و میهنی می تواند بستر مناسبی برای مهارت آموزی، گسترش تعاملات، آشنایی با عرصه های خدمت در نظام مقدس جمهوری اسلامی و دوست یابی باشد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۲۳ - ۱۴:۰۲   + ۸ سایت دیگر  
فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با مهارت آموزی سربازان تلاش می شود که در کنار دوران خدمت، بعد از اتمام دوره سربازی نیز به یک شغل دست پیدا کنند.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۳/۰۳/۱۷ - ۱۷:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
سردار تقی مهری، اظهار کرد: معافیت از خدمت سربازی برای اشخاص دارای سه فرزند و بیشتر، از تاریخ اول خرداد ماه سال گذشته اجرا شده است. همچنین، سربازان وظیفه که دارای چهار فرزند و بیشتر هستند، بدون شرط سنی می توانند از انجام خدمت دوره سربازی معاف شوند ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۳/۱۰ - ۲۰:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
حزب حاکم انگلیس اعلام کرد در صورت پیروزی در انتخابات پیش رو و باقی ماندن در قدرت، دوره وظیفه عمومی اجباری را در این کشور احیا می کند.
ایلنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۹ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
براساس آخرین اعلامیه مجلس و سازمان نظام وظیفه، طول دوره سربازی همان حداقل 14 ماه است و قانون جدید مدت سربازی و کاهش آن به 12 ماه در حال بررسی است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۶ - ۱۰:۲۷   + ۲۹ سایت دیگر  
نصف شدن حقوق سربازان در دوره آموزشی خدمت سربازی به دلیل هزینه های مربوط به "جیره سربازی" تکذیب شد.
ایرنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۶ - ۰۸:۱۹   + ۲ سایت دیگر  
سمنان - ایرنا - شهید عبدالمحمد متقی فرزند عبدالهادی و صغرا، شهید دفاع مقدس از شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر دارالمرحمه سمنان است، در دوره سربازی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شربت شهادت نوشید.
انصاف نیوز   ۱۴۰۳/۰۲/۱۴ - ۱۵:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
12 اردیبهشت 1403، صدای ماندگار رادیو و تلویزیون ایران خاموش شد؛ مسعود اسکویی، گوینده و مجری پیشکسوت رادیویی. به گزارش اکو ایران، اولین بار که صدای اسکویی از رادیو پخش شد، دوره سربازی خود را می گذراند. زمانی که می خواستند سردوشی بگیرند، 10 نفر را انتخاب کردند ...
سلام نو / نبض بازار   ۱۴۰۳/۰۲/۰۵ - ۱۷:۲۷   + ۳۸ سایت دیگر  
از جمله اتفاقات جذاب برای مردان ایرانی این است که از این بعد می توانند سربازی را تبدیل به سابقه بیمه بکنند و دو سال را به راحتی به سال های بیمه خود اضافه کنند.
اینتیتر   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۲۰:۱۷   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از عرشه آنلاین براساس مصوبه مجلس در ماده 102 برنامه 5 ساله هفتم که به تائید شورای نگهبان رسید، ستاد کل نیرو های مسلح در طول اجرای برنامه هفتم پیشرفت، نسبت به کاهش خدمت سربازی به میانگین 14 ماه و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اقدام می کند ...
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۳/۰۱/۳۰ - ۱۰:۵۶   + ۴ سایت دیگر  
شورای نگهبان با مصوبه کاهش دوره سربازی به 14 ماه موافقت کرد و این مصوبه در نیمه اول سال جاری اجرا خواهد شد.
کاماپرس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۲۰:۱۷    
امریه سربازی؛ خدمت بدون لباس نظامی و به دور از پادگان است و شما دوره سربازی را در سازمان و نهادهای دولتی یا حتی برخی شرکت ها پشت سر می گذارید. از مزیت امریه شدن این است که شما در دوره سربازی در یک شغل کسب تجربه می کنید و در کنارش کسب درآمد هم دارید ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۳/۰۱/۲۸ - ۱۲:۱۵   + ۱ سایت دیگر  
رئیس نظام وظیفه فرماندهی انتظامی گیلان گفت: تاریخ اعزام به خدمت مشمول نظام وظیفه که برادرش در حال گذراندن دوره سربازی است تا پایان خدمت برادر تمدید شد.
قانون کاهش دوره سربازی و تعیین تکلیف مشمولان غایب باید حداکثر تا شهریور ماه اجرایی شود، آیین نامه های اجرایی این طرح باید تدوین شود تا در نیمه اول سال جاری (1403) اجرایی شود.
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۱/۲۵ - ۱۶:۱۸    
ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به موافقت شورای نگهبان با مصوبه کاهش دوره سربازی و تعیین تکلیف مشمولان غایب، اظهار کرد: بر اساس مصوبه مجلس در ماده 102 برنامه 5 ساله هفتم که به تایید شورای نگهبان رسید، ستاد کل نیرو های مسلح در طول اجرای برنامه هفتم توسعه ...
نماینده نجف آباد در مجلس با بیان اینکه قانون کاهش دوره سربازی و تعیین تکلیف مشمولان غایب باید حداکثر تا شهریور ماه اجرایی شود، گفت:آیین نامه های اجرایی این طرح باید تدوین شود تا در نیمه اول سال جاری (1403) اجرایی شود.
هورگان   ۱۴۰۳/۰۱/۰۶ - ۱۲:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
محمدجواد ظریف: به اصرار آقای ولایتی مشاور و با مجوز رهبری که آن زمان رئیس شورای عالی دفاع بودند، معاون وزیر امور خارجه شدم. دوره سربازی خود را در وزارت خارجه گذراندم. از همان ابتدا زمزمه های مخالفت با من و این ادعا که نفوذی خارج هستم مطرح بود. ...
سلام نو / تازه نیوز   ۱۴۰۳/۰۱/۰۷ - ۰۰:۰۱   + ۲۵ سایت دیگر  
محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی در ایران در دولت های یازدهم و دوازدهم گفت: من بعید می دانم ما بتوانیم اختلاف های خود را با آمریکا حل کنیم.
فرارو   ۱۴۰۲/۱۲/۲۹ - ۱۴:۲۹   + ۲۲ سایت دیگر  
نماینده کرج در مجلس با اشاره به موافقت شورای نگهبان با مصوبه کاهش دوره سربازی، اظهار کرد: با این قانون مشمولان غایب تعیین تکلیف می شوند. به گزارش تسنیم، مهدی عسگری نماینده کرج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موافقت شورای نگهبان با مصوبه کاهش دوره سربازی و تعیین تکلیف مشمولان غایب ...
ایران اکونومیست   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۱۰:۰۸   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش ایران اکونومیست، شهید رضا کارآمد متولد سال 1345 بود که به عنوان نیروی بسیجی لشکر 27 محمد رسول الله، پس از گذراندن دوره سربازی در جبهه، بار دیگر به جبهه اعزام شد و در 15 مرداد سال 1366 در عملیات نصر در منطقه دوپازای سردشت به شهادت رسید. ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: قانون کاهش دوره سربازی باعث می شود پسران جوان راحت تر گذراندن این دوره را بپذیرند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۳    
عضو هیأت رئیسه مجلس گفت: کاهش دوره سربازی نقش پررنگی می تواند در ساختن آینده یک جوان ایفا کند.
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۸ - ۰۹:۰۰    
با پیگیری های مستمر نمایندگان مجلس یازدهم دوره سربازی به 14 ماه کاهش و حقوق سربازان 14برابر افزایش یافت.
انصاف نیوز   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۲۳:۴۱   + ۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان از موافقت این شورا با حکم کاهش مدت سربازی در برنامه هفتم خبر داد که به معنای قانونی شدن کاهش دوره سربازی برای پسران 18 ساله است. ...
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۹:۵۰   + ۲۸ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که مصوبۀ کاهش مدت سربازی تایید شده است. طبق آخرین مصوبۀ مجلس، میانگین خدمت سربازی با احتساب دورۀ آموزشی به 14 ماه می رسد.
انتخاب   ۱۴۰۲/۱۲/۲۶ - ۱۶:۵۲   + ۳۶ سایت دیگر  
سخنگوی شورای نگهبان اعلام کرد که مصوبۀ کاهش مدت سربازی تایید شده است. طبق آخرین مصوبۀ مجلس، میانگین خدمت سربازی با احتساب دورۀ آموزشی به 14 ماه می رسد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - ۱۰:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/هرمزگان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: طی هفت سال گذشته یک و نیم میلیون نفر از جوانان کشور مهارت های عمومی را در دوره سربازی فرا گرفتند.
عصر ایران   ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - ۱۷:۱۳   + ۶ سایت دیگر  
ابوالفضل بابایی که تنها 20 سال دارد، این فصل پیراهن فجر را برتن داشت و حالا با پایان دوره سربازی تیم بعدی خود را انتخاب کرد و با قراردادی 2.5 ساله به پرسپولیس پیوست تا سومین خرید رسمی سرخپوشان در نقل و انتقالات لقب بگیرد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۷:۰۵    
بیش از 420 نفر از کارکنان وظیفه در تیپ 288 ارتش خاش موفق به کسب گواهینامه مهارت آموزی شدند.
شهرآٰرا نیوز   ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ - ۱۵:۳۶    
فیلم ظاهر ، به کارگردانی حسین عامری، ماجرای پسر نوجوانی به اسم ظاهر را روایت می کند که در شمال کشور در حال گذراندن دوره سربازی خود است.
سازمان وظیفه عمومی فراجا در واکنش به برخی خبرهای مطرح شده درباره طول مدت خدمت سربازی، اعلام کرد که مدت خدمت سربازی تغییر نخواهد کرد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۵ - ۱۵:۴۳   + ۳ سایت دیگر  
نخستین دسته از جوانان تایوانی که باید دوره خدمت اجباری سربازی یکساله را سپری کنند، از صبح امروز کار خود را آغاز کردند. این طرح که با دستور تسای اینگ ون، رئیس جمهوری پیشین تایوان در اواخر سال 2022 اجرایی می شود سربازی را از 4 ماه به یک سال افزایش می دهد. خدمت سربازی یک ساله [...]
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - ۱۶:۳۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون هماهنگ کننده ستاد کل نیرو های مسلح با بیان اینکه سال گذشته مجموعاً دو هزار میلیارد تومان وام خود اشتغالی به سربازان مهارت آموخته اعطا شد، گفت: این وام در سال آینده به پنج هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت و به واقع با کیفیت افزایی و عمق بخشی ای که به دوره خدمت وظیفه عمومی داده ایم ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۲۰:۴۴   + ۴ سایت دیگر  
اقتصادنیوز: مدیرکل دفتر آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد قرار است از کل دوره سربازی پسرانی که در هنرستان تحصیل کرده اند، یک ماه کسر شود .
اقتصاد آنلاین / 55آنلاین   ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - ۱۰:۳۰   + ۴۸ سایت دیگر  
مدیرکل دفتر آموزش های فنی حرفه ای و کاردانش وزارت آموزش و پرورش از یک ماه کسری خدمت سربازی برای دانش آموزان هنرستانی خبر داد.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۲/۱۰/۲۶ - ۱۲:۴۱   + ۴۲ سایت دیگر  
ایسنا : کمالی به موضوع اعطای وام به سربازان ماهر نیز اشاره کرد و گفت: یکی دیگر از اقدامات حمایتی قرارگاه مهارت آموزی سربازان حمایت مالی از سربازان ماهر پس از پایان دوره سربازی است
پارس فوتبال   ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - ۱۷:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
سعید ایرانخواه بعد از پایان سربازی به تیم تراکتور بازگشت.
اکوایران: شورای نگهبان ایرادی به مصوبه متناسب سازی حقوق بازنشستگان وارد نکرده است. بنابر گفته سخنگوی این نهاد ظرف 3 سال حقوق بازنشستگان باید به 90 درصد شاغلین برسد.
نخستین نمایشگاه دستاوردهای برتر سربازان فناور و نخبه در شرکت های دانش بنیان، 13 و 14 دی ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد.
رویداد 24   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۴۱   + ۱۱ سایت دیگر  
انسیه خزعلی معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: باید برای موضوع حجاب و عفاف برای مردان و پسران چه در مدرسه چه در دانشگاه و حتی در دوره سربازی آموزش هایی در نظر گرفته شود تا زیست عفیفانه تری داشته باشیم.
تدبیر و امید   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۲۲   + ۹ سایت دیگر  
درخصوص حجاب و عفاف لازم است که آموزش و مهارت آموزی برای دختران، خانواده ها و پسران در نظر گرفته شود. گاهی اوقات حجاب و عفاف فقط به زنان و دختران جهت دهی می شود در حالی که باید این موضوع برای مردان و پسران چه در مدرسه چه در دانشگاه و حتی در دوره سربازی آموزش هایی در نظر گرفته شود تا زیست عفیفانه تری ...
ایکنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۳:۴۴   + ۱ سایت دیگر  
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده از آغاز هفته زن از روز چهارشنبه خبر داد و گفت: بخشی از رعایت حریم حجاب مربوط به پسران است و این موضوع منحصر به بانوان نیست؛ به همین دلیل باید آموزش های مربوط به حجاب را برای پسران در دوره های مختلف تحصیلی و حتی دوره سربازی داشته باشیم.
سلام نو / خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۲ - ۱۵:۴۳   + ۳۰ سایت دیگر  
معاون زنان و خانواده رییس جمهور گفت: دومین کنگره ملی زنان تاثیر گذار فردا در سال روز تکریم مقام زن و روز مادر برگزار می شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۶:۲۳   + ۵ سایت دیگر  
معاون پژوهشی وزیر علوم با اشاره به اینکه با موافقت رهبری سالیانه 500 نفر می توانند در قالب دوره پسادکتری، سربازی خود را بگذراند، گفت: آیین نامه این طرح در ستاد کل نیروهای مسلح تدوین می شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۶   + ۵ سایت دیگر  
سازمان امور اراضی کشور درحالی از افراد متخصص برای گذراندن دوره سربازی در این سازمان دعوت کرده که برنامه تنظیم سند 11 میلیون هکتار زمین کشاورزی کشور را که از 5 هزار سال پیش تاکنون سند ندارند، در برنامه دارد.
خبرورزشی   ۱۴۰۲/۱۰/۰۶ - ۰۹:۵۵   + ۱۸ سایت دیگر  
دو بازیکن استقلال و پرسپولیس برای سپری کردن دوره سربازی از تیم هایشان جدا خواهند شد.
زیر نویس   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۱۶:۴۳   + ۸ سایت دیگر  
زمان های قدیم نه چندان دور مدار محله بر روحانی مسجد، پهلوانان نامی و خانم باجی ها می چرخید، کم تر جوانی بود سن ازدواجش به بالای 25 سال برسد، دخترانی که در دوران دبیرستان خواستگار ها پاشنه در را از جا می کَندند و پسرانی که بعد از دوره سربازی آغاز رسمی مراسم خواستگاریشان شکل می گرفت ...
فردا نیوز   ۱۴۰۲/۱۰/۰۴ - ۰۱:۱۱   + ۴ سایت دیگر  
سربازان در حین انجام خدمت وظیفه و قبل یا بعد از دوره سربازی خود امکان درخواست برای وام سربازی را دارند.
اخبار رسمی   ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - ۲۰:۱۳    
یک شنبه 02/10/03 ، (اخبار رسمی) : امریه سربازی یک شیوه برای گذراندن دوران خدمت نظام وظیفه است. در این شیوه شخص به جای گذراندن دوره سربازی در یکی از پادگان ها، خدمت سربازی خود را در سازمان هایی مانند وزارت نیرو، قوه قضاییه، شهرداری و یا نهادهایی مانند آستان قدس رضوی می گذراند.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۹/۲۵ - ۱۸:۴۵   + ۲ سایت دیگر  
معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: امسال دوره های آموزشی برای 300 هزار سرباز وظیفه برگزار می شود و امکان تداوم فعالیت این افراد در هلال احمر بعد از اتمام دوره سربازی به عنوان نجاتگر، مربی و مدرس وجود دارد.