سه شنبه ۰۸ فروردینساعت ۲۰:۰۴Mar 2023 28
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «طبابت»

حادثه 24   ۱۴۰۱/۱۲/۲۴ - ۱۸:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
حادثه 24 - فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از شناسایی پزشک قلابی و دستیارش در شهرستان ایرانشهر خبر داد و گفت: متهمان توسط پلیس دستگیر و از ادامه فعالیتشان جلوگیری به عمل آمد. ...
همشهری   ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ - ۰۹:۰۷   + ۱ سایت دیگر  
وقتی کارم را در محله آغاز کردم منشی نداشتم. روی تابلوی جلو در مطب نوشتم: برای افراد بی بضاعت رایگان . کم کم آنقدر تعداد بیماران زیاد شد که با وجود کار زیاد کرایه مطب را هم نمی توانستم تأمین کنم. این بخشی از گفته های بهروز مصلحی پزشک خیری است که با گذشت چند دهه هنوز هم بیماران رایگانش کم نیستند.
فرارو   ۱۴۰۱/۱۲/۱۶ - ۰۲:۰۷   + ۲۹ سایت دیگر  
رئیس کل سازمان نظام پزشکی از ابطال پروانه جعلی مطب 74 پزشک خبر داد و گفت: هرچند این آمار در مقایسه با تعداد پروانه مطبی که در یک سال صادر می شود آمار بالایی نیست اما حتی صدور یک پروانه غیرقانونی هم برای ما حساسیت برانگیز است. ...
دنیای بانک   ۱۴۰۱/۱۲/۱۵ - ۱۳:۴۲   + ۱۱ سایت دیگر  
شبکه فروش یکی از مهم ترین ارکان صنعت بیمه است که با ایجاد پلی ارتباطی میان شرکت بیمه گر و بیمه گزاران تلاش می کند با تشخیص نیازهای جامعه، فعالان صنعت را به سوی طراحی محصولاتی که متناسب با نیازهای مردم است سوق دهد ...
رکنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۱۲:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
حوادث رکنا: فرمانده انتظامی اردستان از دستگیری فردی خبر داد که با استفاده از مهر قلابی خود را پزشک معرفی و در منزل اشخاص طبابت می کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۱۴ - ۰۹:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
ایسنا/اصفهان فرمانده انتظامی شهرستان اردستان از دستگیری پزشک قلابی در شهرستان اردستان خبر داد که با استفاده از مهر قلابی خود را متخصص معرفی و در منزل اشخاص طبابت می کرد.
حادثه 24   ۱۴۰۱/۱۲/۱۰ - ۱۹:۰۱   + ۱۲ سایت دیگر  
حادثه 24 - فرمانده انتظامی مشهد از دستگیری یک پزشک قلابی تبعه خارجی با تلاش ماموران کلانتری گلشهر در این منطقه خبر داد. سرهنگ احمد نگهبان افزود: در پی گزارش های متعدد مردمی مبنی بر فعالیت یک پزشک قلابی در منطقه گلشهر، پیگیری موضوع در دستور کار ماموران انتظامی قرار گرفت. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۲/۰۹ - ۱۲:۴۷    
باشگاه خبرنگاران توانا_ شهید زارع خفری متولد شهر نورآباد بعد از حضور مدوام در جبهه های جنگ در رشته پزشکی پذیرفته شد و طی مدت تحصیل در دانشگاه در سپاه پاسداران هم مشغول به خدمت بود که به علت جراحت های وارده در جنگ، دچار لختگی خون شده و مدتی را با ولیچر گذراند ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۸ - ۱۵:۰۰    
ایسنا/قزوین رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در یک سال گذشته 239 پزشک عمومی و 75 پزشک فوق تخصص در استان قزوین به طبابت مشغول بودند. همچنین در استان قزوین 235 دندانپزشک عمومی و 68 دندانپزشک متخصص مشغول به کار هستند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۶ - ۰۹:۱۲   + ۸ سایت دیگر  
رییس سازمان نظام پزشکی کشور با توضیح درباره برخورد با شبکه صدور مجوز غیرقانونی پروانه طبابت گفت: تلاش می کنیم پاکسازی کاملی در این زمینه انجام دهیم هدف ما این است که به اطمینان صدرصد برسیم که کسی مجوز پروانه کار پزشکی از راه غیرقانونی کسب نکند.
ایلنا   ۱۴۰۱/۱۱/۲۷ - ۱۱:۵۷    
پزشکان از حیث درمان بیماران دارای وظیفه خطیر و مهمی می باشند به نحوی که خطا و قصور آنان در امر طبابت می تواند برای آنان مسئولیت های مدنی و کیفری خاصی را به موجب قوانین و مقررات مربوطه به دنبال داشته باشد.
فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۲۳:۴۰   + ۳ سایت دیگر  
محققان می گویند هوش مصنوعی ChatGPT توانسته است در آزمون جواز طبابت آمریکا نمره قبولی بگیرد و دستاوردی مهم را رقم بزند.
برترین ها / فرادید   ۱۴۰۱/۱۱/۲۵ - ۱۲:۵۵   + ۸ سایت دیگر  
سال 2020، نزدیک دهکده ی کوچک میسگاند در کیپ شرقی در آفریقای جنوبی یک بسته ی غیرعادی به صورت اتفاقی کشف شد؛ محتوای این بسته اطلاعات تازه ای دربارۀ شیوه های قدیمی طبابت در آفریقا در اختیار محققان گذاشت.
برترین ها / چند ثانیه   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۴:۴۲   + ۱۳ سایت دیگر  
محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اظهار داشت: در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر اظهارات توهین آمیز یک پزشک نسبت به یک بانوی محجبه و روحانیت در شهرستان کاشمر، دستورات لازم خطاب به دادستان عمومی و انقلاب کاشمر صادر شد.
بهار نیوز   ۱۴۰۱/۱۱/۲۲ - ۱۴:۲۴   + ۱۱ سایت دیگر  
گروه علمی: ربات ChatGPT در یک آزمون پزشکی توانست امتیاز قابل قبولی را به دست آورد.به گزارش ایسنا ، ربات ChatGPT ، آزمون استاندارد طلایی مورد نیاز برای طبابت در آمریکا را گذرانده است و اکنون نگرانی های فزاینده ای در مورد این موضوع وجود دارد که هوش مصنوعی ممکن است کارکنان حوزه پزشکی را بیکار کند. ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۱۹ - ۰۷:۵۴   + ۷ سایت دیگر  
رئیس فرهنگستان علوم پزشکی ایران با اشاره به فرازو نشیب های بهداشت ودرمان در طول 44 سال گذشته، گفت: در سالهای اولیه پیروزی انقلاب عمده پزشکان ما پاکستانی، هندی و بنگلادشی بودند و تازه پزشک هم نبودند؛بلکه لیسانس پزشکی داشتند.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۱۱/۱۸ - ۱۲:۳۱    
کاربران خبرآنلاین به خبر احضار پزشک هتاک به روحانیت و یک بانوی محجبه واکنش نشان دادند.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۶   + ۹ سایت دیگر  
هفته گذشته در یکی از مطب های کاشمر زن چادری به یک زن کشف حجاب کرده تذکر داد و این تذکر منجر به ضرب و شتم زن چادری توسط فرد بی حجاب شد. دکتر نیز در اقدامی عجیب زن چادری را از مطب بیرون کرد! در این فیلم توهین و تهدید دکتر به زن چادری و فحاشی به روحانیت را ببینید.
انتخاب   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۳:۴۰   + ۸ سایت دیگر  
محمدحسین درودی دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی اظهار داشت: در پی انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر اظهارات توهین آمیز یک پزشک نسبت به یک بانوی محجبه و روحانیت در شهرستان کاشمر، دستورات لازم خطاب به دادستان عمومی و انقلاب کاشمر صادر شد.
برترین ها / دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۹:۲۵   + ۱۶ سایت دیگر  
روزنامه دنیای اقتصاد نسبت به مهاجرت پزشکان یا تمایل آنان برای انجام خدمات زیبایی هشدار داد و پیش بینی کرد با ادامه این روند بیماران برای درمان مجبور به سفر به کشور دیگر شوند!
برترین ها / خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۰۰:۱۶   + ۲۶ سایت دیگر  
دادستان عمومی و انقلاب مرکز خراسان رضوی گفت: پزشک هتاک در کاشمر تفهیم اتهام شد و اقدامات و برخورد قانونی انجام می شود.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۱/۰۹ - ۱۰:۵۳   + ۱۸ سایت دیگر  
به گزارش سپید، محمد رضا اسدی در گفت و گو با سازمان نظام پزشکی با اشاره به گزارشات واصله در اوایل سال مبنی بر این که یک سری تخلفات در زمینه صدور پروانه ها وجود داشته و پزشکان به صورت غیرمجاز و بدون داشتن شرایط لازم اقدام به اخذ پروانه طبابت نموده اند ...
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۱۱/۰۶ - ۱۴:۱۱   + ۶ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: سرپرست اداره ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان نظام پزشکی از شناسایی شبکه صدور مجوزهای غیرقانونی پروانه طبابت و ورود به پرونده جعل کنندگان پروانه طبابت خبر داد.
اینتیتر   ۱۴۰۱/۱۱/۰۴ - ۲۱:۳۲   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش اینتیتر به نقل از نمناک، ماجرای بازداشت پزشک قلابی، ماجرای تازه ای نیست اما اینکه شخصی کم سن و سال بتواند مدتی در یک بیمارستان با این شیوه طبابت کند، حتما تازگی دارد ...
فرهیختگان   ۱۴۰۱/۱۰/۲۴ - ۰۰:۰۱    
نخستین همایش بین المللی طب حکمت بنیان در روزهای 22 و 23 دی 1401 با حضور متخصصان علوم پزشکی و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی با هدف ارتقای مدیریت بیمارستانی با حضور متخصصان برجسته بین المللی و ملی در حوزه بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و علوم انسانی در بیمارستان فرهیختگان دانشگاه آزاد برگزار شد ...
دیار میرزا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۳ - ۲۱:۴۵   + ۱۸ سایت دیگر  
عقیل قلی پور، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از شناسایی و پلمب یک مطب دندانپزشکی بدون مجوز در شهرستان تالش خبر داد و تأکید کرد: مراکز مجاز باید پروانه طبابت را در معرض دید عموم قرار دهند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۰۹:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
رییس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: طبیبان ما، طبابت را لباس حکمت بدانند.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۲۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست شبکه بهداشت و درمان خواف گفت: چهار تخصص و رشته پزشکی شامل "گوش و حلق و بینی، کلیه و مجاری اداری، پوست و روانپزشکی" برای نخستین بار در این شهرستان مرزی خراسان رضوی راه اندازی شد.
به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز ، مهندس علی نیک محمدی، مدیرعامل شتاب دهندۀ هاب شیراز ضمن اعلام این خبر در جمع خبرنگاران توضیح داد: کنگرۀ بین المللی سلامتِ همراه، هر دوسال یکبار در شیراز پذیرای فعالان و صاحب نظران این حوزه بوده است ...
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۱/۱۰/۱۸ - ۰۸:۲۰   + ۷ سایت دیگر  
مستند همسایه های خوب ، از پزشکی می گوید که حدود هشت سال است به صورت رایگان در شهرستان چابهار طبابت می کند.
روزنامه سپید   ۱۴۰۱/۱۰/۱۷ - ۱۰:۲۲    
رئیس سازمان نظام پزشکی کشور: شیب مهاجرت پزشکان رو به افزایش و باعث نگرانی است. همه باید کمک و همکاری کنند که شیب مهاجرت پزشکان به حالت قبل برگردد در شرایطی که هزینه های مادی و معنوی گسترده ای برای تربیت جامعه پزشکی صرف شده است، اما به دلایل مشکلات زیرساختی متعدد ...
صبح قزوین   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۴۲   + ۲ سایت دیگر  
حضور افراد غیرصالح و سودجویی در حیطه طب سنتی امروزه مشکل ساز شده و تنها با گذراندن چندین جلسه آموزشی خود را به جای طبیب جا زده و بدون داشتن هیچگونه مدرک مرتبط و حتی سابقه طب سنتی برای مردم طبابت کرده و جان آنان را بازیچه زیاده خواهی و جاه طلبی خود قرار می دهند.
ربیع   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۷:۰۴    
حکمت الله زمانی به گزارش پایگاه خبری ربیع ، در گذشته ای نه چندان دور (هشت دهه پیش) در دهاقان، چندین مغازه عطاری و گیاهان دارویی به کار مشغول بودند، از جمله عبدالرسول انصاری ...
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۱ - ۱۱:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
بگفته رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ، این تعداد پزشک متخصص در مناطق مختلف استان مستقر شدند.
هورگان   ۱۴۰۱/۱۰/۰۴ - ۰۶:۵۵    
اولین شناسنامه در شهرستان نی ریز در سوم اردیبهشت 1308 به نام میرزا محمدخان مصلح که شغلش طبابت بوده صادر شده است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۱۰/۰۳ - ۱۶:۱۸   + ۶ سایت دیگر  
هیأت مدیره بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) در پی در گذشت عباس شیبانی یار خدوم و دیرین انقلاب اسلامی پیام تسلیتی صادر کرد.
برترین ها / عصر ایران   ۱۴۰۱/۱۰/۰۱ - ۰۰:۳۵   + ۱۹ سایت دیگر  
دبیر شورای هماهنگی نظام پزشکی استان اصفهان می گوید: شاید امروز نیازی به آوردن پزشک به ایران یا خروج بیماران از کشور نداشته باشیم اما با همین روند در چند سال آینده به قطع و یقین این اتفاق خواهد افتاد.
فرارو   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
مدرنیزاسیون نه تنها در ایران بلکه در اکثر جوامع درحال توسعه در دنیا دارای ابعاد و سویه های مختلفی بوده است. به این معنا که جوامع انسانی معاصر از طرق مختلف و متفاوتی سعی بر مدرن کردن و نوسازی خود داشته اند ...
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۹:۲۹   + ۲ سایت دیگر  
هاوارد تاکر که اکنون 100 ساله است، هر هفته و هر روز از ساعت 9 صبح تا شش بعد از ظهر در خدمت بیماران است. حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی مانع کار کردن او نشد!
سازمان نظام پزشکی   ۱۴۰۱/۰۹/۱۹ - ۱۰:۰۰   + ۱۱ سایت دیگر  
رئیس جامعه متخصصان داخلی ایران با اشاره به این که سالیان متمادی است که تعرفه های پزشکی فریزشده است؛ گفت: هزینه مطب ها و مراکز درمانی با درآمدها همخوانی نداشته و اغلب همکاران برای تامین معاش زندگی خود به کارهایی غیر از طبابت روی می آورند.
برترین ها / ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۲:۱۹   + ۱۷ سایت دیگر  
هاوارد تاکر که اکنون صد ساله است، هر هفته و هر روز از ساعت 9 صبح تا شش بعد از ظهر در خدمت بیماران است. حتی ابتلا به کووید-19 در مدت کوتاهی پس از تولد 100 سالگی مانع کارکردن او نشد!
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۰   + ۸ سایت دیگر  
علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان تهران با بیان این که تسریع در تعیین تکلیف پرونده های قضایی و کوتاه کردن فرایندهای قضایی، فرصت خطا و انحراف را از بین می برد ، گفت: احکام قضایی صادره علاوه بر اتقان و ایجاد بازدارندگی باید سبب بازاجتماعی شدن و اصلاح شدن مرتکبان نیز شوند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۱۵ - ۱۵:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
شهردار تهران به منظور استماع سخنان دانشجویان در روز دانشجو در دانشگاه صنعتی شریف حضور یافت.
راه دانا   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۱۴:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
طبابت جهادگران دامپزشکی کهگیلویه و بویراحمد این بار مقصدش را رود تلخ ممبی در این استان انتخاب کرد تا چشم امید مردم در مناطق محروم به اردوهای جهادی روشن شود.
انتخاب   ۱۴۰۱/۰۹/۱۰ - ۰۰:۰۵    
خاطرات هاشمی رفسنجانی: گفتم، مسأله مهم نرم افزاری است و وضع موجود جامعه که توجه کمی به تبلیغات ما نمی کند، معلول شیوه ها و عملکرد های جناح راست و خشکی ها و سخت گیری ها و عدم توجه به نیاز های زمانه و جوانان و زنان است ...
سلامت نیوز   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۲:۱۶    
بسیاری از جهش های نوآورانه در فناوری سلامت در قرن های قبل که مردم به طبابت می پرداختند، انجام شده است، اما تعداد کمی از آنها به اندازه فناوری دیجیتال تأثیر یا تأثیر گسترده ای داشته اند ...
فرهنگ سدید   ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ - ۱۰:۲۹    
بخش هایی از کتاب به روایت زندگی عاشقانه دکتر خضری و همسر وی، جهان توکلی، پرداخته است. جهان توکلی نیز به عنوان متخصص بیهوشی، در کنار همسر خود فعالیت های گسترده ای را برای کاستن از آلام مردمی که گذشته از بیماری، فقر نیز آنان را رنجور و نحیف ساخته انجام داده است ...
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۸:۳۴   + ۳ سایت دیگر  
سرفه امانش را بریده بود از کنار تخت پیرزن بلند شد، دستش را به دیوار تکیه داد و نفس نفس زنان حرکت می کرد، پرستار زیر بغلش را گرفت و کمک کرد بنشیند. رضوان لبخند بی رمقی زد و گفت خوبم اما خوب نبود کرونا از گان و ماسک هم گذشته بود و در ریه های خانم دکتر جا خوش کرده بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۳ - ۰۹:۵۱   + ۶ سایت دیگر  
در پی درخواست سازمان نظام پزشکی، امتیاز باز آموزی اعضای بالای 75 سال تعدیل شد.
حادثه 24   ۱۴۰۱/۰۸/۳۰ - ۱۳:۵۵   + ۹ سایت دیگر  
حادثه 24 - مردی که با مدارک جعلی در چندین درمانگاه مشهد به مداوای بیماران می پرداخت در حالی توسط نیروهای انتظامی مشهد دستگیر شد که بازرسان دانشگاه علوم پزشکی خراسان رضوی او را شناسایی کرده بودند. ...