دوشنبه ۲۷ اردیبهشتساعت ۰۵:۲۹May 2021 17
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «مبارزات سیاسی»

خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۱:۰۴   + ۳ سایت دیگر  
نسخه الکترونیکی حلقه سوم انسان 250 ساله همزمان با عید فطر منتشر شد. این کتاب شرحی از مبارزات سیاسی ائمه(ع) از نگاره رهبر انقلاب است.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۲/۲۵ - ۱۰:۰۷   + ۲ سایت دیگر  
نسخه الکترونیکی حلقه سوم انسان 250 ساله در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. این کتاب شرحی است از مبارزات سیاسی ائمه(ع) از نگاره رهبر انقلاب.
دین آنلاین   ۱۴۰۰/۰۲/۰۵ - ۱۶:۱۹   + ۱ سایت دیگر  
سالی که گذشت دویستمین زادروز فردریش انگلس بود. انگلس دوست و همکار نزدیک کارل مارکس و نخستین مارکسیست تاریخ است که در شکل گیری و گسترش نظریه مارکسیستی، پیش و پس از مرگ مارکس نقش بسزایی دارد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۱/۱۶ - ۱۰:۲۵   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- سیروان خسروزاده پژوهشگر تاریخ ایران در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: سرنگونی محمدعلی شاه بدست توده های ناراضی نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی مدرن ایرانیان بود. شاید این واقعه یکی از دلایل رویکرد دمکراتیکی بود که احمدشاه در سلطنت خود در پیش گرفت و تا واپسین لحظه به آن پایبند ماند.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۰/۰۱/۱۰ - ۰۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
عنصر دشمن شناسی یکی از مهم ترین ویژگی های دینی امام خمینی (ره) است که او را در رسیدن به اهداف بلند مبارزات سیاسی کمک کرد.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۹ - ۱۵:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: پس از صدور فرمان رهبر معظم انقلاب مبنی بر تشکیل قرارگاه های مواسات، یک عزم همگانی و اراده ملی مشابه ایام مبارزات سیاسی انقلاب و ایام مبارزات نظامی دفاع مقدس شکل گرفت.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۳۹۹/۱۲/۲۸ - ۱۵:۱۵    
سردار غلامرضا سلیمانی گفت: از ابتدای مبارزات سیاسی منتج به پیروزی انقلاب تاکنون، وحدت ملی عامل اصلی فتوحات و پیروزی های تاریخ انقلاب اسلامی بوده است و این همدلی در عرصه جنگ اقتصادی هم تأثیرگذار است.
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۹ - ۱۱:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
باید اذعان کنیم که بخشی از معرفت ما به ائمه(ع) به شناخت شناسنامه ای متوقف مانده و کمتر سعی کردیم به وجوه اصلی گفتمان و مبارزات سیاسی ائمه هدی(ع) نزدیک شویم و خط مبارزاتی آن ها را کشف کنیم که مثلاً هر کدام در مقابل طاغوت زمانه خویش چگونه عمل کرده اند.
حوزه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۱۰:۰۶   + ۹ سایت دیگر  
حوزه/ کتاب حماسه امام سجاد(ع) مشتمل بر گفتارهایی از حضرت آیت الله خامنه ای درباره مبارزات سیاسی فرهنگی پیشوای چهارم، در مشهد رونمایی شد.
حوزه علمیه خراسان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۰۸:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
کتاب حماسه امام سجاد علیه السلام مشتمل بر گفتارهایی از حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) درباره مبارزات سیاسی فرهنگی امام سجاد علیه السلام با حضور مدیر حوزه علمیه خراسان، تولیت آسنان قدس رضوی و رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه در محل دانشگاه علوم اسلامی رضوی رونمایی شد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۹:۱۵    
کتاب "حماسه امام سجاد (ع)" مشتمل بر گفتارهایی از رهبر معظم انقلاب درباره مبارزات سیاسی - فرهنگی امام سجاد (ع) طی مراسمی امروز در مشهد رونمایی شد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۳ - ۱۳:۲۴   + ۶ سایت دیگر  
مشهد- ایرنا- کتاب حماسه امام سجاد(ع) تحلیل مبارزات سیاسی و فرهنگی آن حضرت مشتمل بر گفتارهایی از مقام معظم رهبری طی مراسمی با حضور مسوولان استانی و کشوری در مشهد رونمایی شد.
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۰    
رقابت مقدماتی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری سال 2024 بسیار پر تب و تاب خواهد بود. در حال حاضر گفته می شود نزدیک به دوازده قانونگذار حزب جمهوری خواه در دوره پسا ترامپ، قصد کاندیداتوری و رهبری حزب را دارند ...
55آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۲ - ۰۶:۴۷   + ۶ سایت دیگر  
رقابت مقدماتی جمهوری خواهان برای ریاست جمهوری سال 2024 بسیار پر تب و تاب خواهد بود. در حال حاضر گفته می شود نزدیک به دوازده قانونگذار حزب جمهوری خواه در دوره پسا ترامپ، قصد کاندیداتوری و رهبری حزب را دارند ...
میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۱ - ۱۱:۵۵   + ۱۶ سایت دیگر  
خبرگزاری میزان - آئین معرّفی و رونمایی از کتاب حماسه ی امام سجّاد (علیه السلام) مشتمل بر گفتار هایی از حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدّظلّه العالی) درباره ی مبارزات سیاسی - فرهنگی امام سجّاد (علیه السلام) روز چهارشنبه 13/اسفند/99 در مشهد مقدس برگزار می شود. ...
ربیع   ۱۳۹۹/۱۱/۲۷ - ۰۸:۵۴    
پایگاه خبری ربیع / شهادت امام علی النقی الهادی علیه السلام را به پیروان امامت و ولایت تسلیت عرض میکنیم و به همین مناسبت اشاره ای کوتاه به مبارزات سیاسی امام هادی(ع)خواهیم داشت ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۲۲ - ۰۹:۰۳   + ۷ سایت دیگر  
گروه استان ها- یک مبارز انقلابی گفت: آیت الله مدنی بر اساس دریافت های اسلامی خود همیشه در حرکت های اجتماعی و مبارزات سیاسی پیشتاز بود که می تواند در پیمودن گام دوم انقلاب به عنوان الگویی موفق درس آموز انقلابیون باشد.
روابط عمومی صدا و سیما   ۱۳۹۹/۱۱/۲۰ - ۱۲:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
شبکه پنج در مستند از ساقه تا صدر به زندگی پرفراز و نشیب علی موسوی گرمارودی، شاعر نام آشنای کشور از بدو تولد تا امروز می پردازد. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی، مستند از ساقه تا صدر زندگی علی موسوی گرمارودی، شاعر نام آشنای کشور را از بدو تولد تا امروز به تصویر می کشد ...
نصیر نیوز   ۱۳۹۹/۱۱/۱۳ - ۱۹:۲۳   + ۱۶ سایت دیگر  
به گزارش روز دوشنبه ایرنا، محسن هاشمی در نشست اینستاگرامی پیوند ادب و سیاست، نکوداشت حسن حبیبی به مناسبت هشتمین سالگرد درگذشت وی افزود: حبیبی از دهه چهل با فعالیت در انجمن اسلامی دانشجویان اروپا، مبارزات سیاسی را آغاز کرد و یک دهه قبل از پیروزی انقلاب ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۱۱/۱۲ - ۱۲:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
در دوران نهضت انقلاب اسلامی، دانشجویان و اساتید دانشگاه ها قشری فعال در عرصه مبارزات سیاسی بودند و در روز های اوج انقلاب تا 22 بهمن 57 و محو کامل طاغوت دست از مبارزه نکشیدند.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۱/۰۸ - ۱۱:۳۹   + ۱ سایت دیگر  
رئیس جمهور می تواند نماینده یک حزب باشد، اما رهبر حزب بودن و میدان داری در مبارزات سیاسی از طرف حزب خود، تاختن به احزاب مخالف، انتصابات مبتنی بر منافع حزبی و برخورداری از قدرت بی حد و حصر و اختیارات کنترل نشده و نامتعادل، قابل قبول نیست.
پرسش   ۱۳۹۹/۱۱/۰۲ - ۱۰:۳۲   + ۵ سایت دیگر  
یکی از انگیزه های مرحوم بازرگان که باعث شد سال ها قبل از انقلاب یعنی از سال 1330، وارد مبارزات سیاسی شود، آزادی بود. او به زندان افتاد و در دادگاه نظامی در مدافعاتش در دفاع از آزادی، به بهترین، صریح ترین و شجاع ترین وجه، استبداد را محکوم کرد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۶:۱۷    
هفدمین نشست "دوشنبه های اندیشه"، با موضوع بررسی اندیشه ها و افکار و سیره مرحوم استاد آیت الله مصباح یزدی در کتابخانه و مرکز اسناد مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
دانا   ۱۳۹۹/۱۰/۲۹ - ۱۵:۴۷   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام رسایی با اشاره به اینکه آیت الله مصباح عقیده داشت که کارشان مواجهه با میکروب های عقیده ای است ادامه داد: آیت الله مصباح برای مبارزه سیاسی همواره به یک پیوست اعتقادی قائل بود.
بسیج   ۱۳۹۹/۱۰/۲۷ - ۰۹:۵۴   + ۱ سایت دیگر  
ساری- منبر مجازی با عنوان "حدیث ملکوت" به تبین سیره مبارزات سیاسی حضرت فاطمه (س) با بیانات حجت الاسلام تسخیری مسئول دفتر نمایندگی، ولی فقیه در سپاه کربلا توسط گروه تلویزیونی سپاه کربلا تهیه شده است.
ایمنا   ۱۳۹۹/۱۰/۱۹ - ۱۲:۲۴    
یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: مبارزات سیاسی قبل از انقلاب آیت الله هاشمی و مباحثه با تشکل های سیاسی مبارز مانند مجاهدین خلق و گروه های چپ در زندان و بیرون از زندان که عموماً دانشجویان بودند، وی را در عمق مسائل سیاسی فرو برد و ریشه های سنت گرایی و تحجر را می زدود.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۳ - ۱۱:۴۹   + ۷ سایت دیگر  
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تاریخ ایران اسلامی مبارزات سیاسی بصیرت آفرین و روشنگرانه این فقیه بصیر و مجاهد را در دوران فتنه های کور و مهیب سیاسی و فرهنگی بنیان کن و براندازانه بیگانگان و عمال بیگانه فراموش نخواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۳۹۹/۱۰/۱۲ - ۱۸:۰۲    
تاریخ نگار انقلاب اسلامی گلستان گفت: مردم گنبدکاووس و گالیکش در سال های 1356 و 1357 فعالانه در مبارزات سیاسی علیه حکومت پهلوی شرکت داشتند، به همین جهت در 12 دی سال 1357 دست به قیام بزرگی علیه رژیم پهلوی زدند که در تاریخ انقلاب اسلامی ماندگار است و باید به نسل جوان معرفی و شناسانده شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۳۹۹/۱۰/۱۱ - ۱۰:۲۸    
سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اشاره به اینکه سیاست خارجی دولت بایدن هنوز برای خود آمریکایی ها هم نامشخص است، گفت: رسانه های گروهی آمریکا "نه تنها نقش تعیین کننده، بلکه نقش اصلی" را در ایجاد احساسات ضدروسی در عرصه سیاسی این کشور دارند.
سازمان صدا و سیما   ۱۳۹۹/۰۹/۲۲ - ۱۳:۰۱   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش روابط عمومی رادیو معارف؛ برنامه "یار مهربان" از شنبه 22 آذر 99 با معرفی کتاب "چای آخر" مهمان مخاطبان فرهیخته این رسانه دینی خواهد شد . کتاب "چای آخر " شرح مختصری از زندگی و رشادت های امیر همیشه سربلند هوانیروز احمد کشوری است که در پنج فصل با عناوین کودکی و تحصیلات ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۰۹/۲۰ - ۱۴:۰۸    
حجت الاسلام پاکزاد گفت: آیت الله دستغیب با سخنرانی های افشاگرانه خود در طول دهه 40 نقش بسیار زیادی در آگاهی دهی به مردم و به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی داشت.
رادیو ایران   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۲:۳۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش شبکه رادیویی ایران، 20 آذر 1360 آیت الله سیدعبدالحسین دستغیب، نماینده امام در فارس و امام جمعه وقت شیراز به شهادت رسیدند. از همین رو برنامه پلاک هشت روز چهارشنبه 19 آذر به مرور مبارزات سیاسی ایشان قبل از انقلاب اسلامی و فعالیت های پس از انقلاب ایشان می پردازد. ...
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۹/۱۷ - ۰۶:۴۴   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار اخبار داخلی بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، در دوران نهضت اسلامی، دانشجویان قشری فعال در عرصه مبارزات سیاسی بودند. آن ها علاوه بر حضور در تظاهرات، با صدور بیانیه و اعلامیه نیز تنور مبارزه را داغ می کردند ...
فرمانداری فلاورجان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۶ - ۱۲:۰۶    
به گزارش روابط عمومی فرمانداری، علی ساعدی فرماندار فلاورجان با صدور پیامی 16آذر روز دانشجو را تبریک؛ در متن این پیام آمده است: 16آذر بعنوان نقطه عطفی در تاریخ مبارزات سیاسی ملت ایران است و یادآور رسالت و نقش دانشجویان عزیز در نهضت اصیل دانشجویی و طلایه داری این قشر فهیم جامعه در مبارزه با جهل و ...
عصر همدان   ۱۳۹۹/۰۹/۱۲ - ۱۶:۳۸   + ۲ سایت دیگر  
به گزارش عصر همدان ، در آغازین روزهای پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی وقتی گروهک های ملحدوضد انقلاب دست خود را در برابر خیل عظیم امت اسلامی خالی دیدند، شروع به سمپاشی و سهم خواهی از انقلاب نوپای اسلامی نمودند. ...
پایگاه خبری نما   ۱۳۹۹/۰۹/۱۰ - ۱۴:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش نما،روزنامه کیهان در ادامه انتشار ده گفتار از رهبرمعظم انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع)، در بخشی از بحث حدود و مرزهای تقیّه به نقل از حضرت آیت الله خامنه ای نوشت: موسی بن جعفر (علیه السّلام) در تشکیلات هارون الرشید، یک مُهره اساسی دارد؛ مُهره اساسی. او کیست؟ علیّ بن یقطین ...
شبستان   ۱۳۹۹/۰۹/۰۸ - ۱۷:۵۸    
حجت الاسلام عمادی که در دوران مبارزه از یاران آیت الله خامنه ای در مشهد بود و مبارزات سیاسی زیادی علیه رژیم پهلوی انجام داد براثر ایست قلبی دارفانی را وداع گفت.
رجا نیوز   ۱۳۹۹/۰۹/۰۴ - ۱۱:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
حجت الاسلام سیدیحیی جعفری از علمای مبارز کرمان، چهره در نقاب خاک کشید. آن مرحوم از ابتدای نهضت اسلامی در سال 1342 که طلبه جوانی بود، در مبارزات روحانیت کرمان شرکت می کرد و پس از واقعه 15 خرداد 1342 جزء معدود کسانی بود که به صورت مخفیانه با برگزاری جلسات سری و پخش اعلامیه و نوار سخنرانی های امام ...
خبرگزاری دانشجو   ۱۳۹۹/۰۹/۰۱ - ۰۹:۰۲   + ۷ سایت دیگر  
روزنامه کیهان در مطلبی به جمع آوری گفتار رهبر معظم انقلاب اسلامی در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معضوم علیه السلام پرداخته است.
بسیج پرس   ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ - ۰۴:۰۱   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار حماسه و جهاد بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دفاع پرس؛، سید حسین علم الهدی فرزند مرحوم آیت الله حاج سید مرتضی علم الهدی، در سال 1337 متولد شد و متاثر از محیط خانواده، تربیت دینی او با مبارزات سیاسی توأم شد. ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۱۹ - ۱۷:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: یکی از چیزهایی که انسانِ هدفی را به هدف می رساند، عبارت است از استتار و کتمان. به گزارش فکرشهر، روزنامه کیهان در ادامه انتشار سلسله گفتارهای رهبر معظم انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع) ...
جام جم   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۱۹:۴۰    
در مبارزات سیاسی و نظامی واجتماعی اگر یکی از دو طرف متقابل و متخاصم احساس ضعف و زبونی کند و قبل از آنکه به دست مخالفان افتد میدان مبارزه را ترک گفته به محل امنی دور از چشم دشمنان پناه ببرد ظرفا و نکته سنجان، حتی همان جبهۀ مخالف که نقش خویش را برای دستگیری حریف بر آب می بینند.
هرمزبان   ۱۳۹۹/۰۸/۱۸ - ۰۸:۱۲   + ۲۰ سایت دیگر  
کتاب نا روایتی جامع از زندگی شهید صدر به قلم مریم برادران است که در پاییز 1399 روانۀ بازار کتاب شد و اکنون پس از دو هفته به چاپ دوم رسیده است. به گزارش پایگاه خبری هرمزبان، مریم برادران، نویسنده این اثر کوشیده این روایت، کتاب بلند و پرحجمی نباشد ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۷ - ۱۹:۲۵   + ۲ سایت دیگر  
فکرشهر: امام صادق (علیه السّلام) زید را، هم قبل از اینکه کشته بشود و هم بعد از آنکه کشته شد، با کلمات خیلی موجز و جالب و عمیقی تأیید می کرد. به گزارش فکرشهر، روزنامه کیهان در ادامه انتشار سلسله گفتارهای رهبر معظم انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع) ...
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۸/۰۶ - ۰۰:۱۵   + ۸ سایت دیگر  
فکرشهر: مسئله شهادت زید (علیه السّلام) در خاندان پیغمبر (صلّی الله علیه وآله) مثل شهادت امام حسین (علیه السّلام) یک مطلب معروفی بود. به گزارش فکرشهر، روزنامه کیهان در ادامه انتشار سلسله گفتارهای رهبر معظم انقلاب در تحلیل مبارزات سیاسی امامان معصوم (ع) ...
دانا   ۱۳۹۹/۰۸/۰۴ - ۰۹:۲۴   + ۱ سایت دیگر  
میرمهدی با اشاره به مبارزات سیاسی امام حسن عسکری(ع) گفت: با وجود اینکه دوره خلافت امام(ع) طولانی نبود اما در شرایط آن زمان و تحت فشارهای شدید امنیتی توانستند با شیعیان ارتباط بگیرند و مردم را برای عصر غیبت آماده کنند.
فکر شهر   ۱۳۹۹/۰۷/۲۸ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
فکرشهر: بعد از مدّتی امام هشتم (صلوات الله علیه) به برادرشان زید، نصیحت می کنند و به او می گویند که با دشمنان ما همکاری نکن و شیعیان ما را در مخمصه نینداز. ...