چهارشنبه ۰۶ بهمنساعت ۱۸:۲۲Jan 2022 26
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «نخجوان»

استاندار آذربایجان شرقی، توافق برای ایجاد شهرک صنعتی مشترک و راه اندازی بازارچه مرزی و سرمایه گذاری متقابل بخش خصوصی دو کشور را از دیگر دستاوردهای این سفر برشمرد و گفت: با توجه به توانمندی شرکت های قطعه ساز آذربایجان شرقی ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۱۱/۰۵ - ۱۰:۴۸   + ۲ سایت دیگر  
یک کارشناس حوز قفقاز گفت: در هر حال ترکیه به دنبال منابع گازی ارزان و دائمی است، به همین دلیل قراردادهای مختلف نفت و گاز با آذربایجان و ترکمنستان منعقد کرده تا از بستر دریای خزر خط لوله گاز احداث و از مسیر قره باغ، زنگزور، ارمنستان و نخجوان انرژی را به کشور خود برساند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۲۱:۰۰   + ۱ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – "تاپدیق علی اف "وزیر اقتصاد جمهوری خودمختار نخجوان روز چهارشنبه در دیدار " سید احمد حسینی " سرکنسول جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو کرد و خواستار توسعه همکاری های اقتصادی و تجاری دو کشور شده است.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ - ۰۹:۵۵    
باکو اکنون به دنبال تضمین تامین بی وقفه گاز طبیعی به نخجوان از طریق پروژه ای است که با همکاری ترکیه انجام می شود و خط لوله را در سال جاری احداث می کند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ - ۰۹:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
باکو –ایرنا – در دیدار سید "احمد حسینی" سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان و "صحت حبیب بیلی" رییس گمرک جمهوری خودمختار نخجوان همکاری های فیمابین در عرصه گمرکی مورد بررسی قرار گرفت.
قسمت قره باغ به ارمنستان خیلی روشن در توافق نامه آمد. اما بحث اتصال آذربایجان به نخجوان مبهم بود و گفته شده بود که راه های ترانزیتی باز شود ولی اینکه چگونه و تحت حاکمیت چه کشوری باشد اینها در توافق نامه مشخص نبود. دالان زنگزور خط آهنی هست که از باکو میاد به ارمنستان و از ارمنستان میاد به نخجوان.
الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان روز چهارشنبه در مصاحبه با چند شبکه تلویزیونی این کشور، وضعیت جاری مربوط به راه اندازی کریدور زنگزور در منطقه را مطرح کرد.
وقت نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۲۰ - ۱۷:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی در ارتباط تصویری با سفیر جمهوری اسلامی ایران در باکو و سرکنسول ایران در نخجوان براهمیت مناسبات با جمهوری آذربایجان و گسترش همکاری های مشترک در حوزه های علمی ، گردشگری سلامت ، هوایی و بازارچه های مرزی تاکید کرد.
فارنت   ۱۴۰۰/۱۰/۱۵ - ۱۸:۵۷    
در سال های اخیر تعداد متقاضیان مهاجرت تحصیلی به میزان قابل توجهی افزایش داشته است. یکی از دلایلی که بیشتر افراد مهاجرت تحصیلی را انتخاب می کنند سادگی روند آن برای است. به علاوه، کشورهای بسیاری وجود دارند که به واسطه ی ساده بودن شرایط پذیرش آن ها، مورد توجه قرار گرفته اند ...
ابوالفضل ربیعی اظهار کرد: سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قهرمان مبارزه با تروریسم در سطح منطقه و جهان بود. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۱۱ - ۱۱:۱۷   + ۲ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – دومین سالگرد شهادت سردار قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندسی طی مراسمی با حضور جمع کثیری از ایرانیان مقیم و دانشجویان شاغل به تحصیل در محل سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان گرامی داشته شد .
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۱۰/۰۹ - ۱۷:۲۳   + ۱ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، آذربایجان شرقی با زیبایی های طبیعی و با داشتن افزون بر یکهزار و 800 اثر، ابنیه و اماکن تاریخی و باستانی ثبت شده در فهرست آثار ملی و همجواری با کشورهای جمهوری آذربایجان، ارمنستان ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۲۳:۱۳   + ۴ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – سید احمد حسینی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دیدار با آذر زینال اف معاون اول رییس مجلس عالی جمهوری خودمختار نخجوان آخرین وضعیت مناسبات فیمابین را بررسی و بر گسترش همکاری ها تاکید کرده اند.
ایرنا   ۱۴۰۰/۱۰/۰۸ - ۱۸:۱۶   + ۴ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – سید احمد حسینی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در نخجوان در دیدار با ماهر علی اف رییس راه آهن نخجوان همکاری ها با این منطقه خودمختار در زمینه ریلی از جمله راه اندازی قطار نخجوان به مشهد را مورد بررسی قرار داد .
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۱۸:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ترکیه سال هاست به دنبال گاز ترکمنستان است و از طرفی هم اطلاع داریم که ترکیه خط لوله انتقال گاز خود را از داخل کشورش به نخجوان چند ماه پیش به طول 80 کیلومتر متصل کرد و الان خط لوله اش به نخجوان وصل است و به نظر می رسد این پروژه سوآپ گاز به نفع ترکیه است چون به گاز ارزان ترکمنستان دسترسی پیدا می کند ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۹/۲۶ - ۰۸:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
جمهوری آذربایجان به تازگی اعلام کرده که همان چارچوب حاکم بر کریدور لاچین بین ارمنستان و قره باغ، باید در کریدور زمینی زنگزور که جمهوری آذربایجان را به نخجوان متصل می کند، اعمال شود.
تازه ترین ها   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۳:۳۸   + ۱۱ سایت دیگر  
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رادیو اروپا، نیکول پاشینیان نخست وزریر ارمنستان، ادعاهای ارضی الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان را زیر سوال برد و باکو را به تلاش برای به بن بست کشاندن موضوع باز کردن خطوط حمل و نقل منطقه ای متهم کرد. ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ - ۱۰:۰۳    
سران جمهوری آذربایجان و ارمنستان درباره تشکیل گروه فنی برای علامت گذاری مرزهای دو کشور و نیز احداث راه آهن برای اتصال خطوط آهن به سمت نخجوان به توافق رسیدند.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۳ - ۲۲:۵۰   + ۱۶ سایت دیگر  
" الهام علی اف " رییس جمهوری آذربایجان روز سه شنبه گفت که راه اندازی کریدور زنگزور فقط برای دسترسی باکو به نخجوان نیست ، بلکه ارمنستان نیز برای ارتباط ریلی با ایران و روسیه از طریق خاک باکو به آن نیاز دارد.
سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی   ۱۴۰۰/۰۹/۲۰ - ۱۳:۵۵    
مراسم گرامیداشت (16 آذر) روز دانشجو با حضور سرکنسول و وابسته فرهنگی ایران در نخجوان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، به همت وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت سرکنسولگری کشورمان در نخجوان، مراسم گرامیداشت (16 آذر) روز دانشجو با حضور سید احمد حسینی ...
سلام نو   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۱:۳۹   + ۱۰ سایت دیگر  
منابع خبری در ایروان اعلام کردند: الهام علی اف رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در آخرین اظهارات خود بار دیگر تهدید کرد که به زور یک کریدور زمینی را باز خواهد کرد تا این کشور از استان سیونیک در ارمنستان به نخجوان متصل شود.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۹/۱۷ - ۱۰:۱۰    
باکو - ایرنا - مراسم گرامیداشت روز دانشجو دیشب (سه شنبه شب) از سوی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان با همکاری وابسته فرهنگی سرکنسولگری و با مشارکت جمعی از دانشجویان ایرانی برگزار شد.
فارس : الهام علی اف ، رییس جمهور جمهوری آذربایجان گفت: ارمنستان و تمام جهان در طول جنگ دیدند که هیچ کس نمی تواند جلوی ما را بگیرد. من از آن ها خواستم تاریخی برای بازگرداندن سرزمین هایمان بدهند. الان هم همین را می گویم. به ما بگویید چه زمانی کریدور زنگزور بدون مشکل باز می شود.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ - ۱۱:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
از جمله برنامه های وزارت نفت افزایش مراودات گازی در منطقه بوده است. ایران تا پایان سال 1397 از ترکمنستان و آذربایجان گاز طبیعی وارد می کرد و به ترکیه، عراق، آذربایجان، نخجوان و ارمنستان گاز صادر می کرد.
کبنا نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۹:۳۷   + ۲ سایت دیگر  
رئیس دولت باکو در سخنانی گفت، دالان زنگزور که جمهوری آذربایجان را به منطقه نخجوان متصل می کند، سرانجام به واقعیت تبدیل شده است. الهام علی اف در پانزدهمین اجلاس سران سازمان همکاری اقتصادی اکو مدعی شد که این زیرساخت جدید حمل ونقل بخش مهمی از کریدورهای شرق-غرب و شمال-جنوب خواهد بود.
برترین ها / نواندیش   ۱۴۰۰/۰۹/۱۱ - ۰۸:۲۳   + ۹ سایت دیگر  
برترین ها: سه روز بعد از ملاقات میان روسای جمهور اسلامی ایران و آذربایجان، بار دیگر موضوع موضع گیری ایران در خصوص اختلاف های سرزمینی جمهوری های ارمنستان و آذربایجان مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. ...
آنا   ۱۴۰۰/۰۹/۰۹ - ۱۶:۰۶   + ۲ سایت دیگر  
سخنگوی وزارت امور خارجه ارمنستان با اشاره به بیانیه 26 نوامبر سران این کشور، جمهوری آذربایجان و روسیه در سوچی تأکید کرد هیچ کریدوری نخجوان را به خاک آذربایجان متصل نخواهد کرد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۹/۰۷ - ۲۰:۰۹   + ۱۸ سایت دیگر  
رئیس جمهور جمهوری آذربایجان گفت کریدور زنگه زور که جمهوری آذربایجان را به نخجوان متصل می کند، اینک به واقعیت مبدل شده است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۹/۰۴ - ۱۸:۱۰   + ۴ سایت دیگر  
شاهین مصطفی اف، معاون نخست وزیر آذربایجان و رئیس کمیسیون اقتصاد، تجارت و امور انسانی میان آذربایجان و ایران، در چارچوب سفر خود به ایران با حسین امیر عبدالهیان، وزیر امور خارجه ایران دیدار کرد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۲۱:۱۹   + ۴ سایت دیگر  
توحید آذربد روز چهارشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی افزود: از این میزان، حدود 700 دستگاه کامیون مربوط به مرز بازرگان، حدود 300 دستگاه مربوط به تمرچین پیرانشهر و بقیه مربوط به دیگر مرزهای رسمی استان با ترکیه و نخجوان است. وی اضافه کرد: در حال حاضر 9 گمرک فعال در آذربایجان غربی داریم [...]
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۴:۰۳   + ۵ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان بیان اینکه موضوع کریدور زنگه زور نه امروز و نه هیچ وقت دیگر بررسی نخواهد شد، گفت: ما با اعطای کریدور به جمهوری آذربایجان برای متصل شدن این کشور به نخجوان از طریق خاک ارمنستان مخالف هستیم.
انتخاب   ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ - ۱۰:۴۰   + ۱۶ سایت دیگر  
نخست وزیر ارمنستان با تأکید بر این که جمهوری آذربایجان همواره یک سیاست تهاجمی در قبال ارمنستان در پیش گرفته است، گفت که کریدور زنگه زور هیچ مفهومی ندارد و بررسی نخواهد شد.
قدس آنلاین   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۵:۳۴   + ۴۹ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: در نشست با معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در مورد قرارداد گازی، سوآپ گاز از کشورهای همسایه، قرارداد انتقال گاز به نخجوان و توسعه میادین نفتی در خزر رایزنی شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۸/۳۰ - ۱۴:۵۸   + ۳ سایت دیگر  
وزیر نفت گفت: امروز درباره قرارداد گازی ایران با آذربایجان توافقات خوبی صورت گرفت به خصوص در بحث سوآپ گاز از کشورهای همسایه از جمله ترکمنستان به کشور آذربایجان، همچنین توافقات خوبی درباره قرارداد سوآپ گازی به نخجوان نیز انجام شد.
سلام نو / انتخاب   ۱۴۰۰/۰۸/۲۹ - ۱۹:۴۳   + ۱۱ سایت دیگر  
وزیر خارجه ارمنستان گفت: ما سیگنال های مثبتی مبنی بر از سرگیری گفت وگوها از سمت ترکیه دریافت کرده ایم.
سلام نو / شعار سال   ۱۴۰۰/۰۸/۲۸ - ۱۶:۵۳   + ۸ سایت دیگر  
ارمنستان اعلام کرده که جمهوری آذربایجان این هفته با حمله به نیروهای این کشور، 10سرباز را کشته و دوازده نفر دیگر را به اسارت گرفته است.
روزنامه مردم سالاری   ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ - ۱۸:۲۶    
هدف نهایی باکو جدا کردن استان جنوبی ارمنستان و اتصال سرزمینی با نخجوان است. در صورت تحقق این امر مرز ایران و ارمنستان به کلی از روی نقشه حذف می شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۸/۱۹ - ۲۰:۱۸    
رضا صولت کارشناس مسائل ترکیه با اشاره به توافق میان روسیه و آذربایجان بر سر احداث کریدور زنگزور، نحوه اتصال نخجوان به آذربایجان را تنها مسئله حل نشده در این توافقات میان روسیه و ترکیه دانست.
الف   ۱۴۰۰/۰۸/۱۱ - ۰۸:۱۹    
گروه تعاملی الف - اکبر رفاهی؛ رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در آخرین اظهار نظر خود درباره اختلافات لفظی بین ایران و جمهوری آذربایجان جمله ای گفته است می تواند تحلیل های مختلفی روی آن انجام داد. ...
شفقنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۹:۳۸   + ۱ سایت دیگر  
شفقنا- مبلغ آسیای میانه مطرح کرد: از نظر من آینده دینی آذربایجان بسیار روشن است و این برداشت آرمانی و ایده آلیستی نیست بلکه ما از نزدیک آن مناطق را رصد می کنیم ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۸ - ۰۷:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، آذربایجان غربی با دارابودن 967 کیلومتر مرز با سه کشور ترکیه، عراق و جمهوری خودمختار نخجوان یکی از استان های دارای بیشترین ظرفیت مرزی در کشور است ...
رسا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۸:۴۶   + ۴ سایت دیگر  
مسجد جامع ونند یک بنای تاریخی معماری است که در منطقه اردوباد جمهوری خودمختار نخجوان واقع شده است.
راهبرد معاصر   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۶:۳۷    
افشار سلیمانی، سفیر سابق ایران در باکو با اشاره به تحولات اخیر میان روابط ایران و آذربایجان، گفت: اتصال ترکیه به آذربایجان ازطریق نخجوان و ارمنستان زمان انتقال کالا را کوتاهتر و نقش ترانزیتی گرجستان و ایران را کاهش خواهد داد ...
نصیر نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۵ - ۱۵:۳۶   + ۹ سایت دیگر  
به گزارش نصیرنیوز به نقل از ایرنا، کلیم اله وثوقی روز چهارشنبه در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار افزود: این مسافران با اتوبوس از طریق پایانه مرزی بیله سوار به مقصد نخجوان و بالعکس تردد کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۸/۰۴ - ۱۷:۲۰   + ۳ سایت دیگر  
باکو – ایرنا – به دنبال پیگیری ها و هماهنگی های صورت گرفته، تردد شهروندان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خودمختار نخجوان از اول آبان ماه جاری آغاز شده است.
به همت وابستگی فرهنگی کشورمان، همزمان با ولادت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع) ،مراسم جشنی با حضور دیپلمات ها و خانواده های ایرانی بهمراه کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در نخجوان برگزار شد . ...
افکار نیوز   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۲۳:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
یران اتصال جمهوری آذربایجان به نخجوان از طریق کریدور زنگه زور را دریچه ای برای ورود مستقیم ناتو و رژیم صهیونیستی به مرزهای شمالی ایران می داند که ضمن نقض تمامیت ارضی ارمنستان، تهدیدی برای امنیت ملی ایران است.
دیپلماسی ایرانی   ۱۴۰۰/۰۸/۰۱ - ۱۷:۵۴   + ۸ سایت دیگر  
1 آبان سال 1213 شمسی، فتحعلی شاه قاجار درگذشت. دوره سلطنت وی طولانی بود و کارهای بسیاری انجام داد که بدترین آنها جداکردن ارمنستان و گرجستان و آذربایجان و ایالت های داغستان و نخجوان از ایران بود! ...