پنجشنبه ۰۷ مهرساعت ۲۰:۵۷Sep 2022 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی»

موج   ۱ ساعت پیش    
رئیس جمهور ونزوئلا اعلام کرد: رکورد رشد اقتصادی در جهان را در سه ماهه دوم سال شکستیم.
ایرنا   ۵ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
کاشان-ایرنا- معاون اقتصادی رییس جمهور گفت: رشد اقتصادی کشور در یک سال گذشته دولت سیزدهم، نسبت به دوره های پیش، جهش قابل توجهی داشته، صادرات و فروش نفت افزایش یافته و مقاومت دولت هایی که با تحریم های آمریکا همراهی می کردند، نیز ضعیف تر شده است.
سلام نو / شفقنا   ۲ ساعت پیش   + ۱۴ سایت دیگر  
محسن رضایی معاون اقتصادی ریاست جمهوری گفت: سیاست های اقتصادی دولت سیزدهم در طول یک سال اخیر موجب اتفاقات خوبی شده است.
خبر آنلاین   ۹ ساعت پیش   + ۶ سایت دیگر  
استاندار مازندران با اشاره به اینکه کشاورزی و صنعت بیشترین سهم را در رشد اقتصادی استان دارند، گفت: توسعه اقتصادی مازندران در گرو سرمایه گذاری است.
وزارت امور خارجه   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۸:۰۲    
رئیس گروه بانک جهانی در بیانیه ای گفت: احتمالاً با کاهش رشد اقتصادی بیشتر کشورها به دلیل رکود اقتصادی، رشد جهانی کاهش می یابد. نگرانی عمیق این است که این روندها ادامه پیدا کنند و پیامدهای مخرب طولانی مدت برای مردم در بازارهای نوظهور و اقتصادهای در حال توسعه داشته باشد ...
روزنامه تعادل   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۲:۰۷   + ۴ سایت دیگر  
با توجه به اینکه بازار سرمایه به طور کلی کامودیتی محور است، هرگونه کاهش رشد اقتصادی در چین موجب کاهش مصرف کامودیتی ها می شود و بالطبع با کاهش قیمت مواجه خواهیم بود.
می متالز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۷ - ۰۱:۲۱    
می متالز - بررسی های فردای اقتصاد نشان می دهد ارتباط مثبتی میان تولید ناخالص داخلی سرانه و سطح آزادی های فردی کشور ها وجود دارد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۰۵   + ۲ سایت دیگر  
در 5 ماه ابتدایی امسال نکته ای که در تجارت خارجی کشور مطرح است، در کنار تجارت رسمی، قاچاق نیز وجود دارد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۵۳   + ۳ سایت دیگر  
ساری- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران خواستار تهیه برش شهرستانی و استانی سرمایه گذاری برای تحقق رشد اقتصادی در استان شد.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۶:۱۱    
حسینی پور گفت: با تحقق مبحث مولدسازی اموال و دارایی های راکد سهم استان مازندران در رشد اقتصادی 59 درصد خواهد بود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۵۰   + ۱ سایت دیگر  
ساری- استاندار مازندران راه اندازی و احیای واحدهای راکد معدنی را برای تحقق رشد اقتصادی ضروری دانست.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۲۶   + ۱ سایت دیگر  
نشانه ای از تحقق رشد اقتصادی 8 درصدی که یکی از هدف گذاری های اصلی دولت سیزدهم بود دیده نمی شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۴:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
استاندار مازندران گفت: هدف ما رشد اقتصادی مازندران است؛ سهم استان از فروش مولد سازی 59 درصد است این موضوع باید پیگیری شود.
آنا / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۷:۵۷   + ۱۳ سایت دیگر  
افزایش قیمت برق و گاز باعث کاهش قابل توجه تولید ناخالص کشور های عضو حوزه یورو شده و ممکن است شاهد صفر شدن رشد اقتصادی این حوزه باشیم.
موج   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۷    
میزان رشد اقتصادی ونزوئلا در پایان سال جاری میلادی از 8 درصد فراتر می رود
اقتصاد 24   ۱۴۰۱/۰۷/۰۶ - ۱۳:۴۱   + ۱ سایت دیگر  
60 درصد شاغلان این جامعه بیمه ندارند و میانگین تورم به 40 درصد رسیده است، نرخ تورم بالا و رشد اقتصادی صفر، باعث افزایش شدید فقر شده و به 18.4٪ رسیده است یعنی از هر پنج نفر یکی در فقر مطلق به سر می برد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۸ سایت دیگر  
معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) هشدار داد که رشد اقتصادی منطقه یورو کاهش یافته است و به زودی ممکن است به صفر برسد.
آنا / تیتر برتر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۳:۳۴   + ۹۱ سایت دیگر  
ستاد هماهنگی اقتصادی دولت صبح امروز سه شنبه به ریاست رئیس جمهور تشکیل جلسه داد و به بررسی و تصمیم گیری درباره مهمترین مسائل اقتصادی روز پرداخت.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۵ - ۱۰:۳۹   + ۱۱ سایت دیگر  
ایسنا/خوزستان عضو هیأت علمی دانشگاه شهید چمران اهواز با اشاره به اینکه در سال جاری بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور را 3.7 درصد اعلام کرده است، گفت: ممکن است در سال جاری رشد اقتصادی سه تا چهار درصدی در کشور محقق شود که ناشی از خالی شدن ظرفیت ها در دوران کرونا است اما در سال آینده بعید می دانم که رشد ...
صدا نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۲۳:۱۷   + ۹ سایت دیگر  
بیکاری کاهش نرخ مشارکت اقتصادی همزمان با افزایش نرخ بیکاری به معنی بدتر شدن وضعیت بازار کار است. وخیم شدن وضعیت اشتغال در حالی در بهار امسال نسبت بهار سال گذشته رخ داده که نرخ رشد اقتصادی کشور در همین بازه مثبت بوده است، به عبارت دیگر رشد اقتصادی نتوانسته موجب بهبود اشتغال در کشور شود. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۵:۳۳   + ۲ سایت دیگر  
سازمان همکاری و توسعه اقتصادی(OECD) اعلام کرد که در نتیجه جنگ اوکراین، اقتصاد جهان نسبت به پیش بینی قبلی، در سال آینده ضربه سخت تری خواهد خورد.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۴:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
تهران – ایرنا – سازمان همکاری و توسعه اقتصادی روز دوشنبه اعلام کرد رشد اقتصادی جهانی بیش از آنچه چند ماه پیش پیش بینی شد، کند می شود زیرا بحران انرژی و تورم خطر سقوط به ورطه رکود در اقتصادهای بزرگ را به همراه دارد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۲۹   + ۱۱ سایت دیگر  
استاندار بوشهر با بیان اینکه رشد اقتصادی امسال استان 10.4 درصد تعیین شده، گفت: این مهم بیشترین رشد اقتصادی کشور است که حداقل 4 درصد آن از محل بهره وری محقق می شود.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۱۳    
تهران- ایرنا- صندوق بین المللی پول روز دوشنبه پیش بینی های قبلی خود درباره رشد اقتصادی برای فیلیپین در سال جاری و سال آینده میلادی را کاهش داد.
پول نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۳:۰۵    
یک کارشناس مسائل اقتصادی گفت: نا آرامی همیشه سه موضوع را تحت تاثیر دارد. ابتدا این که شکوفایی سرمایه گذاری گذشته اتفاق نمی افتد. دوم این است که جذب سرمایه نمی شود و سوم این که فرار سرمایه نیز اتفاق خواهد افتاد.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۱۱:۲۹   + ۱ سایت دیگر  
پس از آنکه کواسی کوارتنگ، وزیر خزانه داری بریتانیا در روز جمعه از بسته کاهش مالیاتی 45 میلیارد پوندی با تامین مالی بدهی خود که باعث افزایش تاریخی در هزینه های استقراض شد، رونمایی کرد، استرلینگ در برابر دلار به زیر 1.09 دلار سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود از سال 1985 رسید.
پایگاه خبری گسترش نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۹:۳۳   + ۵ سایت دیگر  
رشد نقدینگی و تورم لجام گسیخته، دو معضل همیشگی اقتصاد ایران هستند که با ایجاد بی ثباتی همه سیاست های پولی و مالی را به چالش می کشند.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۵:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
شقاقی تحلیلگر اقتصادی گفت: قبل از دوران تحریم ها هم شاهد بودیم رشد اقتصادی پایدار و شتابان امکان نبود به این خاطر که ساختارهای درون اقتصاد ایران پاسخگوی رشد اقتصادی شتابان نیستند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۷/۰۴ - ۰۰:۱۱   + ۳ سایت دیگر  
موسسه فیچ ریتینگ، پیش بینی خود از نرخ محصولات فلزی و معدنی در سال جاری میلادی و سال آینده را بازنگری کرد، انتظار کاهش رشد اقتصادی دنیا و کاهش تقاضا و پویایی در بازارها عامل اصلی بازنگری در برآورد قبلی این موسسه بود.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۲۰:۲۳   + ۱۵ سایت دیگر  
به گزارش بازار ، محمد جواد توکلی رئیس پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد گفت: در چند دهه گذشته یکی از کلیدواژه های تکراری در برنامه های توسعه این بوده است که می خواستیم بخش زیادی از رشد اقتصادی کشور را از ناحیه افزایش بهره وری داشته باشیم ...
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۶    
افقه تحلیلگر اقتصادی گفت: اقتصاد کشور فقط تحت تاثیر دولت نیست بلکه تحت تاثیر کل ساختارها اعم از دستگاه قضایی و قوه مقننه و ساختارهای دیگری که در اقتصاد تاثیرگذار هستند است.
آقای خبر   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۲۰:۱۷   + ۴ سایت دیگر  
به گزارش بازار ، امید قالیباف گفت: در نشست ماه گذشته برای اولین بار رشد اقتصادی دنیا بعد از بحران کرونا به صفر رسید و تقاضا برای خیلی از کالاها کاهش پیدا می کند. در ایران 2 شاخص مهم در مورد تولید وجود دارد که شامل تورم تولید و رشد تولید می شود. طبق گزارش بانک مرکزی، تورم تولید 2.2 درصد رسیده است ...
ایفنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۱:۴۰   + ۱ سایت دیگر  
پایگاه خبری فولاد ایران – قیمت نفت در اوایل روز جمعه 5 درصد کاهش یافت، زیرا نگرانی ها در مورد کند شدن رشد اقتصادی و رکود در پیش است. صبح روز جمعه، نفت خام WTI به زیر 80 دلار در هر بشکه رسید و با 5.58 درصد کاهش روی 78.83 دلار در هر بشکه معامله شد. نفت خام برنت، معیار بین المللی، با افت 4 ...
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۱۰:۴۹   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان به گفته رئیس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی استان کرمان، 394 پروژه اقتصاد مقاومتی 35 درصد کل حجم سرمایه گذاری سال استان کرمان برای تحقق رشد اقتصادی(7.7درصد) با مبلغ 91 هزار میلیارد تومان را شامل خواهند شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۸:۲۶   + ۵۳ سایت دیگر  
روز گذشته بیت کوین (BTC) به زیر 19هزار دلار سقوط کرد زیرا بازارهای مالی تحت کندی رشد اقتصادی به فعالیت خود ادامه دادند.
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۷/۰۲ - ۰۶:۱۶   + ۷ سایت دیگر  
سطح نرخ رشد اقتصادی به دلیل اینکه با نرخ سال قبل سنجیده می شود، به عنوان یک عدد مطلق آن چنان قابل ارزیابی نیست.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۷/۰۱ - ۰۰:۱۸   + ۱۵ سایت دیگر  
بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره را بسیار پایین نگه می دارد و قول حمایت از رشد اقتصادی می دهد.
افکار نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۴:۴۲   + ۱ سایت دیگر  
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: رسیدن به رشد اقتصادی 8 درصدی نیازمند برنامه ریزی صحیح است؛ همچنین ما باید برنامه پنج ساله مناسبی را در راستای تحقق رشد اقتصادی 8درصدی تدوین کنیم.
تجارت نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۴:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد که نرخ بهره خود را به 3 تا 3٫25 درصد افزایش خواهد داد. در نشست دو روزه فدرال رزرو، جروم پاول گفت که مهار تورم حتی به قیمت افزایش بیکاری و کاهش رشد اقتصادی باید انجام شود.
تحلیل بازار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۱:۳۶   + ۲ سایت دیگر  
مشهد- صنایع کوچک با کارآفرینی، نوآوری و ایجاد فرصت های شغلی جدید بر رشد اقتصادی اثر می گذارند لذا هرگونه غفلت از این صنایع در کاهش رشد اقتصادی اثرگذار است.
خبر آنلاین   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۱۰:۰۵   + ۷ سایت دیگر  
دیجیاتو نوشت: حزب کمونیست چین روی رشد اقتصادی تمرکز کرده و قصد دارد چین را از این نظر به جایگاه مطلوبی در جهان برساند. برای تحقق این هدف، سیاستمداران بطور ویژه روی صنعت خودرو تمرکز کرده اند و آن را بازوی محرک اصلی می دانند.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ - ۰۰:۳۲    
دنیای اقتصاد : بانک توسعه آسیایی، چشم انداز رشد اقتصادی برای کشورهای آسیایی درحال توسعه از جمله اقتصاد چین را به شدت کاهش داد. بر اساس اعلام این بانک مستقر در مانیل رشد اقتصادی آسیا در سال 2022 را از 2/ 5 در چشم انداز پیشین به 3/ 4 درصد رساند. عمده این کاهش مربوط به کاهش رشد اقتصاد چین است ...
بازار کار   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۸:۲۰   + ۱ سایت دیگر  
رئیس سازمان ملی بهره وری ایران گفت: در شرایط کنونی اقتصاد کشور رشد اقتصادی از محل بهره وری مبتنی بر علم و دانش از مهم ترین راه کار است و تحقق این مهم نیز همت عالی و عزم جدی همه دستگاه ها را می طلبد.
پیام فوری   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۲:۱۵   + ۷۴ سایت دیگر  
حجم نقدینگی در پایان مرداد امسال (54017.9 هزار میلیارد ریال) نسبت به پایان سال قبل معادل 11.8 درصد افزایش یافته که در مقایسه با رشد متغیر مذکور در دوره مشابه پارسال 1.0 واحد درصد کاهش ین ...
اقتصاد نیوز   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
قالیباف درباره شاخص تولید شرکت های صنعتی بورسی در مرداد توضیحاتی ارائه کرد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۱۱:۱۱   + ۷ سایت دیگر  
تولید ناخالص داخلی عربستان سعودی در سال 2022 به بالاترین نرخ 10 سال اخیر خواهد رسید.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: مطالعات طرح جامع بنادر بازرگانی این استان برای توسعه آینده بنادر طبق مطالعات بازار و پیش بینی رشد اقتصادی برای افق 1404 انجام و نهایی شده است.
ایرنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۷:۳۰   + ۱۰ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نایب رییس کمیسیون توسعه صادرات غیرنفتی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای باعث توسعه تجارت و رشد اقتصادی می شود، گفت: با توجه به اینکه ایران مسیری ترانزیتی برای رسیدن به غرب محسوب می شود، رونق آن ازنظر اقتصادی برای کشور گره گشا خواهد بود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۰:۲۷   + ۱۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی آلمان اعلام کرد که رشد اقتصادی این کشور طی زمستان کاهش خواهد یافت.
دنیای اقتصاد   ۱۴۰۱/۰۶/۳۰ - ۰۰:۰۹   + ۲۳ سایت دیگر  
چین سهم بیش از 30درصدی از رشد اقتصادی جهان دارد. به گزارش بیزینس، گزارش اخیر اداره ملی آمار چین نشان می دهد که میانگین سهم چین در رشد اقتصادی جهانی طی دوره 2013 تا 2021 از 30 درصد فراتر رفته و در رتبه اول جهان قرار گرفته است.