یکشنبه ۱۷ اسفندساعت ۲۱:۲۴Mar 2021 7
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی»

لی که چیانگ، نخست وزیر چین، پس از کاهش یکباره رشد اقتصادی این کشور در سال 2020 به 2.3 درصد، هدف رشد اقتصادی 2021 را بیش از 6 درصد اعلام کرده است.
ایلنا   ۳ ساعت پیش    
وزیر صنعت, معدن و تجارت گفت: حمایت 500 میلیارد تومانی باهدف رفع مشکلات فعالان بخش تولید, واحدهای راکد و نیمه راکد در راستای افزایش تولیدات و رشد اقتصادی استان اردبیل انجام می شود.
آرتان پرس   ۴ ساعت پیش    
رشد اقتصادی ایران بعد از مدت حدودا سه سال مثبت شده است و این موضوع را ایران مدیون کشاورزی و بخش خصوصی است که در شرایطی که فروش نفت با چالش های اساسی همراه بودند عملا نقش خود را به خوبی ایفا کردند. تجارت ایران و اروپا در سال های گذشته افت محسوسی داشته که در شرایط فعلی می تواند حبران شود.
دکتر ندری اظهار داشت: اگر کشور هایی مانند ونزوئلا و زیمباوه که درگیر تورم بالا هستند، نگاه کنید، ملاحظه خواهید کرد که این کشور ها اُفت شدید تولید را نیز تجربه کرده اند؛ بنابراین، برای رسیدن به رشد اقتصادی مثبت باید تورم کنترل شود.
اقتصاد آنلاین   ۵ ساعت پیش    
رشد اقتصادی چین در سال 2020 رکورد جهانی را پشت سر گذاشت و فاصله جهانی خود را با ایالات متحده قدرت اول اقتصادی جهان کاهش داد. تصمیم کنونی سران اقتصادی چین در افزایش سرعت رشد اقتصادی تعیین شده است.
ایسنا   ۶ ساعت پیش   + ۱۹ سایت دیگر  
رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با انتقاد از رواج خرید و فروش رمزارز در کشور اظهار کرد: مردم به جای این که دارایی خود را در جایی سرمایه گذاری کنند که نتیجه آن معلوم نیست و نفع آن به کشورهای دیگر می رسد در بازار سرمایه، سرمایه گذاری کنند تا این سرمایه گذاری منجر به رشد اقتصادی در کشور شود.
تحلیل بازار   ۸ ساعت پیش   + ۳ سایت دیگر  
نرخ تورم و بیکاری در منطقه یورو و اتحادیه اروپا، پیش بینی نرخ رشد اقتصادی چین و آمار اشتغال آمریکا جزو مهم ترین آمارهای اقتصادی منتشر شده طی این هفته بوده اند.
قدس آنلاین   ۹ ساعت پیش    
یک تحلیل گر صنعت و بازار خودرو با اشاره به تأثیر مستقیم بهبود روند تولید خودرو بر مثبت شدن رشد اقتصادی صنعت در 9 ماهه و پاییز امسال گفت: رشد تولید خودرو از نظر فنی ارزشمند اما از نظر اقتصادی، شکننده و توأم با افزایش زیان انباشته خودروسازان بوده است.
به گزارش نما، فرهاد دژپسند در نشست هم اندیشی با کار آفرینان و تولید کنندگان، گفت: درسه ماهه سوم امسال، رشد اقتصادی غیر نفتی و همچنین با احتساب نفت مثبت بوده و آمارهای اقتصادی امیدوارکننده است. ...
قدس آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۱۰:۰۲   + ۲ سایت دیگر  
براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در پاییز امسال رشد اقتصادی کشور به مثبت 0.8درصد و رشد اقتصادی بدون نفت به مثبت 0.2درصد رسیده است. بهبود درصد رشد اقتصادی در حالی است که در مدت مشابه سال قبل، کشور رشد اقتصادی منفی 1.2درصدی با نفت و منفی یک درصدی بدون نفت را شاهد بود.
شفقنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۹:۰۰    
شفقنا- فرانسه به شدت تلاش می کند جلوی نفوذ چین در مستعمرات سابق خود را بگیرد. این درحایلی است که باوجود همه گیری کووید19 صادرات چین افزایش پیدا کرده است. ...
با آنکه شبکه های اجتماعی توانسته اند ابعاد مختلفی از کسب وکارها را متحول کنند و بر آن تاثیر مثبت بگذارند، اما تازه ترین پژوهش ها نشان می دهد افزایش تعداد کاربران در برخی پلت فرم ها، می تواند بر رشد اقتصادی کشورها هم تاثیر مثبت داشته باشد هم تاثیر منفی ...
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۷ - ۰۰:۲۳   + ۲ سایت دیگر  
با وجود تاثیر منفی کرونا بر رشد اقتصادی چین در 2020 میلادی، نرخ رشد اقتصادی چین در سال 2021 بیش از 6 درصد است. به گزارش ایبِنا، نرخ رشد اقتصادی چین در سال 2021 بیش از 6 درصد است. در عین حال، نرخ رشد اقتصادی چین در سال 2020 کمترین میزان در بیش از 40 سال گذشته بود.
اقتصادگردان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۲۱:۱۵    
در سال 1399 رشد اقتصادی با نفت در بهار منفی 4.4، تابستان منفی 0.2 و پاییز مثبت 0.8 درصد بوده است. از سوی دیگر در بخش بدون نفت در بهار منفی 2.7، تابستان منفی 0.7 و پاییز مثبت 0.2 درصد است.در مجموع در 9 ماهه اول امسال رشد اقتصادی با نفت منفی 1.2 و بدون نفت یک درصد ثبت شده است ...
همشهری   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۸:۰۲   + ۱ سایت دیگر  
در نشست سالانه کنگره ملی خلق چین که از روز جمعه آغاز شده، مقام های این کشور اعلام کردند به دنبال رشد اقتصادی 6 درصدی در سال 2021 هستند.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۶:۰۹   + ۷ سایت دیگر  
وزیر اقتصاد گفت: بعداز مدت ها در سال 99 در سه ماهه سوم رشد اقتصادی در بخش نفتی و غیرنفتی مثبت بوده است و همچنین در 10 ماهه امسال میزان صادرات غیرنفتی به 32 میلیارد دلار رسید و در فروردین و اردیبهشت میزان صادرات 18 درصد کمتر از دوره مشابه در سال گذشته بوده است. همچنین واردات هم کاهش 15 درصدی داشت ...
دژپسند با بیان اینکه منابع حاصل از فروش نفت به کشور در حال افزایش است، گفت: شورای عالی بورس، آمادگی کامل دارد تا به بنگاه های اقتصادی برای سرعت بخشیدن به تامین مالی از بورس کمک کند.
پارسینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۲:۴۷   + ۸ سایت دیگر  
به گزارش پارسینه ، اسحاق جهانگیری امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی در یزد گفت: آمریکایی ها چاره ای جز بازگشت از سیاست تحریم ها ندارند و با مقاومت ما در روز های سخت، روز های گشایش در راه است. ...
اقتصاد آنلاین / ایبنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۲۰:۴۲   + ۲۴ سایت دیگر  
بر اساس گزارشی که امروز در چهارمین نشست مجلس نمایندگان چین منتشر شد، پویایی توسعه اقتصاد این کشور در سال2021 مطابق با برنامه دولت باید بیش از 6درصد باشد.
ایرنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۸   + ۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- نخست وزیر چین در آیین گشایش چهارمین نشست سیزدهمین مجلس ملی نمایندگان خلق چین گفت: امسال نیز مسیر توسعه چین همچنان خطرات و چالش های فراوانی پیش رو دارد اما اصول رشد اقتصادی بلند مدت تغییری نکرده و هدف پیش بینی شده ما برای رشد تولید ناخالص داخلی کشور بیش از 6 درصد است.
خبرگزاری صنایع   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۳۴   + ۶ سایت دیگر  
بر اساس گزارش مرکز آمار درآمدهای نفتی و خدماتی کاهش چشمگیری داشته است. *** کاهش درآمدهای نفتی و خدماتی به گزارش خبرگزاری صنایع ، بر اساس گزارش مرکز آمار ایران از رشد اقتصادی 9 ماهه نخست 1399 ...
شبستان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۱:۲۷   + ۷ سایت دیگر  
شربتی گفت:صرفه جویی حاصل از انرژی های نو را می توان در سایر بخش های عمرانی و اقتصادی شهر استفاده نمود و در نهایت موجب رشد اقتصادی و کیفی شهروندان می شود.
شبکه ایران کالا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۴۹    
روزنامه های اقتصادی امروز به موضوعاتی همچون مثبت شدن رشد اقتصادی ایران و کاهش سود بین بانکی پرداختند.
خبرگزاری مهر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۱۷   + ۱۴ سایت دیگر  
نخست وزیر چین گفت: چین نرخ رشد اقتصادی هدف خود در سال جاری میلادی را 6 درصد تعیین کرده است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۱۰:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
درحالی ایران را بهشت مالیاتی ثروتمندان و ریچ کیدزها معرفی می کنند که حکومت اسلامی باید هر ثروتمندی را که با پولش فخر فروشی می کند با مالیاتهای سنگین نقره داغ کند، هر چند از دولت ثروتمند انتظاری نیست اما مجلس انقلابی باید به این امر ورود پیدا کند.
قلم نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۵۲   + ۳ سایت دیگر  
تازه ترین گزارش مرکزآمار ایران از نرخ رشد اقتصادی 9 ماهه امسال، از دورخیز اقتصاد برای خروج از رکود خبرمی دهد. با وجودی که همچنان نرخ رشد اقتصادی با نفت و بدون نفت دراین بازه زمانی منفی است، اما بررسی فصلی رشد محصول ناخالص داخلی حاکی از تغییر جهت اقتصاد ایران به سمت بهبود است.
ایران خبر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۴۴   + ۲ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران اعلام کرد که رشد اقتصادی با نفت کشور در فصل پاییز با نفت منفی 1.2 درصد و بدون نفت منفی یک درصد رسید.
بازار نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۳۲   + ۱۱ سایت دیگر  
کارشناسان معتقدند اقدام مثبت بانک مرکزی در هدفگذاری تورمی و حرکت در یک مسیر مشخص در کنترل نرخ تورم باید با رشد اقتصادی همراه شود تا محقق شود.
قم فردا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۲۹    
به گزارش پایگاه خبری تحلیلی قم فردا ، مهمترین تیتر های روزنامه های اقتصادی شنبه شانزدهم اسفند ماه به بیان مسائلی همچون خودرو ارزان می شود، رشد اقتصادی ایران مثبت شد، سیگنال های مثبت اروپا به ایران، مذاکره ایران با مشتریان نفتی در آسیا، می پردازد. ...
رکنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۹:۰۷   + ۸۱ سایت دیگر  
اقتصادی رکنا: رییس سازمان بورس گفت: در حال حاضر شاهد مثبت شدن رشد اقتصادی کشور هستیم. افزون بر این آمارهای 9 ماهه از عملکرد شرکت های فعال در بازار سرمایه نشان می دهد سودی که شرکت ها امسال در این بازار تولید کردند 3 برابر زمان مشابه در سال قبل است.
جهان اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۸:۰۹   + ۱۷ سایت دیگر  
دهقان افزود: در حال حاضر شاهد مثبت شدن رشد اقتصادی کشور هستیم. افزون بر این آمارهای 9 ماهه از عملکرد شرکت های فعال در بازار سرمایه نشان می دهد سودی که شرکت ها امسال در این بازار تولید کردند 3 برابر زمان مشابه در سال قبل است. ...
ایسنا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۷:۴۳   + ۴۷ سایت دیگر  
تجدید روند صعودی دلار آمریکا، رشد بازده اوراق قرضه و خوش بینی فزاینده سرمایه گذاران به رشد اقتصادی آمریکا ضربه خود را به بازار طلا زد و در نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز بدبینی قاطعانه ای به روند قیمتها در هفته جاری وجود داشت.
تازه نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۶:۴۰   + ۲ سایت دیگر  
ایران در میان کشورهای منطقه، 3سال سخت را پشت سر گذاشت و با رشد اقتصادی منفی، همه آنچه که در سالهای 2015 تا 2017 به دست آورده بود، با حضور ترامپ از دست داد.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۱:۵۱   + ۲ سایت دیگر  
مرکز آمار در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده که رشد اقتصادی ایران در پاییز 99 مثبت شده است، گزارشی که پس از چند فصل حرکت منفی، سرانجام نشان دهنده بهبود نسبی شرایط در برخی حوزه هاست.
روزنامه تعادل   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۱:۵۱   + ۵ سایت دیگر  
در سال های گذشته تحریم ها فشار قابل توجهی به اقتصاد ایران وارد کرده و این فشار نشانه های خود را در برخی شاخص های اقتصادی مانند رشد اقتصادی به وضوح نشان داده است.
با اعلام مرکز آمار ایران، رشد اقتصادی کشور در بخش صنعت طی پاییز و همچنین 9 ماهه امسال، مثبت شده است، موضوعی که به نظر می رسد دلیل اصلی آن، بهبود روند تولید خودرو است.
دنیای اقتصاد   ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ - ۰۰:۱۸   + ۴ سایت دیگر  
دنیای اقتصاد : پس از عبور از زمستان تحریم و کمرنگ شدن آثار اقتصادی کرونا، رشد اقتصادی ایران درحال جوانه زدن است. بر اساس گزارش رسمی مرکز آمار ایران، رشد فصلی پاییز با احتساب نفت به 8/ 0درصد و بدون نفت به 2/ 0درصد رسیده است ...
اقتصاد آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۹:۲۹    
بر اساس اعلام مرکز آمار ایران رشد اقتصادی در سومین فصل سال پس از چهار فصل مثبت شد. با این وجود بررسی تولید ناخلص داخلی در نه ماه ابتدایی سال همچنان حاکی از کوچک شدن اقتصاد ایران است. نکته قابل توجه این است که در سرانه تولید ناخالص داخلی در یک دهه گذشته کم تر از چهار درصد رشد کرده است.
اقتصاد نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۷:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد نیوز : مرکز آمار ایران رشد سومین فصل سال را اعلام کرد: مثبت 0.8 درصد. بر این اساس و طبق روایت مرکز آمار، اقتصاد ایران پس از 9 فصل، رشد اقتصادی مثبت را تجربه کرد. نکته مثبت دیگر اینکه بخش نفتی در 2 فصل پیاپی رشد مثبت را ثبت کرده که خبر از به پایان خط رسیدن قدرت تحریم می دهد.
نقدینه   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۵:۱۴   + ۷ سایت دیگر  
نقدینه - یک کارشناس امور اقتصادی گفت: برای دستیابی به رشد پایدار اقتصادی باید اقتصاد تک پایه را به اقتصاد چندپایه تبدیل کنیم چون ممکن است اقتصاد تک پایه به یکباره دچار افت ارزش شود. ...
اقتصاد آنلاین / میزان   ۱۳۹۹/۱۲/۱۴ - ۲۲:۳۶   + ۵۸ سایت دیگر  
در فصل پاییز رشد اقتصادی کشور، به مثبت 0,8 درصد و رشد اقتصادی بدون نفت به مثبت 0.2 درصد رسیده است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۴۲   + ۶ سایت دیگر  
مرکز آمار ایران اعلام کرد که رشد اقتصادی با نفت کشور در فصل پاییز به مثبت 0.8 درصد و بدون نفت به مثبت 0.2 درصد رسید.
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۳۰   + ۲۳ سایت دیگر  
گزارش رسمی مرکز آمار ایران از مثبت شدن رشد اقتصادی در پائیز امسال حکایت دارد، این رشد کمتر از یک درصد است.
دانا   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۶   + ۸ سایت دیگر  
جزئیات رشد اقتصادی سال 99 حکایت از روند رو به بهبود تشکیل سرمایه ثابت دارد.
تدبیر   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۴:۱۰   + ۱۲ سایت دیگر  
گزارش رسمی مرکز آمار ایران از مثبت شدن رشد اقتصادی در پائیز امسال حکایت دارد، این رشد کمتر از یک درصد است. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از مرکز آمار ایران، در پاییز امسال رشد اقتصادی کشور، به مثبت 0.8 درصد و رشد اقتصادی بدون نفت به مثبت 0.2 درصد رسیده است. ...
بولتن نیوز   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۵   + ۱۰ سایت دیگر  
با وجود مثبت شدن رشد اقتصادی در پاییز سال جاری همچنان برای دوره 9 ماهه رشد منفی است. در این بین گروه نفت و گاز و خدمات با رشد منفی همراه بوده اند.
سلام نو   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۴   + ۴ سایت دیگر  
گزارش رسمی مرکز آمار حاکی از مثبت شدن رشد اقتصادی ایران در پائیز امسال است، این رشد کمتر از یک درصد است.
روزنامه جوان آنلاین   ۱۳۹۹/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی بر ضرورت تقویت و توسعه فرهنگ جامعه تأکید کرد و گفت: توسعه فرهنگ لازمه رشد در همه زمینه ها به ویژه رشد اقتصادی است.