چهارشنبه ۰۷ مهرساعت ۰۵:۲۶Sep 2021 29
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «رشد اقتصادی»

برترین ها   ۳ ساعت پیش    
سیما نیوز: محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگوی ویژه خبری میانگین نرخ رشد اقتصادی هشت سال گذشته را صفر اعلام کرد.
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه میانگین نرخ رشد اقتصادی کشور در 8سال گذشته، صفر است، گفت: هدف گذاری اصلی بانک مرکزی و نظام بانکی باید این باشد که نقدینگی به سمت فعالیت های مولد حرکت کند.
اقتصاد آنلاین / عصر ایران   ۱۴۰۰/۰۶/۲۲ - ۱۷:۵۱   + ۴ سایت دیگر  
رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با وجود آنکه 8 میلیارد دلار برای تأمین کالا های اساسی در نظر گرفته شده، اما همچنان شاهد استمرار گرانی ها هستیم.
روزنامه کسب و کار   ۱۰ ساعت پیش    
سرمقاله: نوسانات دلار تا زمان نهایی نشدن مذاکرات ادامه دارد. همچنین در شرایطی که بی ثباتی اقتصادی، تورم و ... وجود دارد و رشد اقتصادی منفی است، انگیزه سرمایه گذاری پایین است. با وجود متغیری مانند تورم طبیعی است که ریال با کاهش ارزش مواجه شود و انتظارات برای رشد ارزش قیمت ارز وجود داشته باشد. ...
روز نو   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۱:۲۷   + ۲ سایت دیگر  
در مقابل، چین در مسیر رشد تحت رهبری حزب کمونیست بود. رشد اقتصادی ملی، افزایش سطح زندگی و مشروعیت سیاسی همگی در کنار یکدیگر مکمل ترکیبی بودند که شی جین پینگ آن را "رویای چین" می نامید.
ایفنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۱۰:۳۴    
پایگاه خبری فولاد ایران - بر اساس یک نظرسنجی که روز دوشنبه منتشر شد، اقتصاددانان تجاری پیش بینی های خود را از رشد اقتصادی آمریکا، به دلیل تاثیر دلتا، در سال جاری کاهش می دهند. این اقتصاددان رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده را 5.6 درصد برآورد کردند ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۸:۰۹   + ۳ سایت دیگر  
تازه ترین گزارش بانک مرکزی نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی کشور در فصل اول سال جاری 6.2 درصد رشد کرده است، این در حالی است که پیش بینی می شود با تداوم روند کنونیِ واکسیناسیون عمومی و رفع اثرات بحران کرونا امید آن می رود که در دو فصل پایانی شاهد رشد اقتصادی بیشتری نیز باشیم.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۶ - ۰۵:۴۶   + ۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- در یادداشت روزنامه ایران می خوانیم: رشد اقتصادی پایدار به رشدی گفته می شود که بر منابع درآمدی پایدار متکی باشد.
پیام فوری   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۱۵:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
رییس انجمن دوستی ایران و اندونزی با بیان اینکه تاثیر ویروس کرونا باعث کند شدن رشد اقتصادی چین شد، عنوان کرد: سرعت بازگشت این کشور به شرایط عادی از همه دنیا سریع تر بود. به همین دلیل توانستند بر کرونا غلبه کنند. ...
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۵ - ۰۴:۲۰   + ۴ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با تاکید بر اینکه باید ساختار آماری جوابگوی نیازهای برنامه ریزی باشد، گفت: دستیابی به رشد اقتصادی 7.6 درصدی استان تهران با برنامه ریزی پیگیری خواهد شد.
بولتن نیوز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۵۰    
اصلاح نظام توزیع پولی، نه تنها دیگر حمایت از تولید شعاری نخواهد بود بلکه تسهیلات و حجم پول کشور به سمت بخش تولید خواهد رفت و باعث افزایش تولید، رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال در کشور خواهد شد.
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۱:۰۱   + ۱ سایت دیگر  
گچساران - ایرنا - تحقق سند توسعه جامع گیاهان دارویی در کهگیلویه و بویراحمد به عنوان یکی از ظرفیت های اقتصادی این استان از مطالبات جدی شهروندان برای رشد اقتصادی است.
شادا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۱۰:۵۷    
دکتر سعید کیان پور عضو هیأت علمی گروه اقتصاد دانشگاه پیام نور همدان در گفتگو با روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان با اشاره به اینکه مهمترین دغدغه اقتصاد کشور، تورم و فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم در حوزه اقتصادی و همچنین تأمین مالی فعالان صنفی و اقتصادی است ...
ایلنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۹:۲۴    
پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی پیش نشست همایش بازشناسی چالش های رشد اقتصادی در ایران را برگزار می کند.
روزنامه اقتصاد برتر   ۱۴۰۰/۰۷/۰۴ - ۰۸:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی اعلام کرد: شاخص رشد اقتصادی با و بدون نفت طی سال گذشته 3.6 و 2.5 درصد و در سه ماه اول سال جاری 6.2 و 4.7 درصد به ارزش 347.7 و 3.1 هزار میلیارد تومان بود. تهران – اقتصاد برتر – 4 مهر 1400 ...
تقاضای پایین برق به دلیل بحران کووید-19 در سال 2020، به کاهش 6/ 0 درصدی در تولید برق منجر شد.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۹:۳۴   + ۵۴ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید رابطه ای منطقی بین رشد مصرف و رشد اقتصادی وجود داشته باشد، اظهار داشت: با وجود رشد مصرف اما رشد اقتصادی حاصل نشده است و این مهم با مدیریت علمی و کارشناسی و اصلاح منابع هدفمندسازی یارانه ها این مهم امکان پذیر است.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۸:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/کرمان استاندار کرمان گفت: هدفگذاری برای رشد اقتصادی کشور در سال آینده بلندپروازانه است اما عدد در نظر گرفته شده برای استان کرمان دست نیافتنی نیست.
ایسنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۷:۴۳    
ایسنا/کرمان رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: به منظور هدفگذاری رشد اقتصادی سال آینده، ارزش افزوده هر یک از شهرستان های استان برای نخستین بار محاسبه شد که سهم بخش کشاورزی در عمده شهرستان ها بالاست و به لحاظ اقتصادی این مسئله نشان می دهد هنوز نسبت به مرحله فراکشاورزی که صنعتی و ...
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۵:۱۷   + ۱ سایت دیگر  
بروکراسی یا دیوان سالاری چنانچه در چارچوب های نظارتی قرار گرفته باشد، باعث ایجاد ساخت های تخصصی و تسهیل در اداره امور می شود. اما چنانچه نظارت کافی بر بروکراسی اداری وجود نداشته باشد، عاملی برای تشدید بستر های غارت و همچنین تقویت دیکتاتوری سیاسی خود شد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۳:۴۵   + ۴ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- بانک توسعه آسیا در تازه ترین گزارش خود رشد اقتصادی 8.1 درصدی در سال جاری میلادی (2021) را برای چین پیش بینی کرده است.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۱۰:۳۵   + ۲۰ سایت دیگر  
به نقل از بلومبرگ، موسسه رتبه بندی اس اند پی گلوبال در گزارش جدید خود با ابراز رضایت از افزایش سرعت احیای اقتصادی اروپا، برآورد خود از متوسط رشد اقتصادی کشور های اروپایی را 5.1 درصد در سال جاری اعلام کرد که این رقم نسبت به تخمین صورت گرفته در گزارش قبلی 0.7 درصد بیشتر شده است ...
در دهه 60 میانگین نرخ رشد اقتصادی 1.6 درصد در سال منفی و در دهه 90 نیز صفر بوده است . دو دهه از دست رفته که جبرانش در این عصر پرشتاب کاری است بسیار سخت .
تیتر ۱   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۳    
عمار ایزدیار گفت: در این جنگ اقتصادی اولین نقش ما حمایت و خرید کالای ایرانی است که می تواند به توسعه و رشد اقتصادی کشور کمک کند و سبب اشتغال زایی و کوتاه شدن دست بیگانگان از کشورمان شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۳ - ۰۸:۳۰   + ۱۵ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- تازه ترین گزارش بانک مرکزی نشان می دهد که تولید ناخالص داخلی کشور در فصل اول سال جاری 6.2 درصد رشد کرده است، این در حالی است که پیش بینی می شود با تداوم روند کنونیِ واکسیناسیون عمومی و رفع اثرات بحران کرونا امید آن می رود که در دو فصل پایانی شاهد رشد اقتصادی بیشتری نیز باشیم.
اقتصاد آنلاین / ایرنا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۲۳:۵۵   + ۱۳ سایت دیگر  
معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: رشد اقتصادی پیش بینی شده برای استان ایلام باید به صورت شهرستانی و برنامه ای توسط سازمان رصد و پیگیری شود.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
امام جمعه بندر خمیر گفت : عضویت ایران در پیمان شانگهای افتخاری دیگر برای انقلاب اسلامی است و باید ازاین فرصت برای رشد اقتصادی کشور بهره بگیریم.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۱۵:۲۲   + ۱ سایت دیگر  
بانک مرکزی و مرکز آمار، اطلاعات مربوط به رشد اقتصادی فصل بهار 1400 را منتشر کردند.
موسسه مطالعاتی تحریریه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۲ - ۰۷:۳۰   + ۹ سایت دیگر  
آمار جدید رشد اقتصادی می توانست یک خبر خوش برای اقتصاد ایران باشد.
اقتصاد آنلاین / قم پرس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۲:۱۹   + ۳۸ سایت دیگر  
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه شرایط نامطلوب فعلی، نیاز به تغییرات اساسی دارد، گفت: نیرو های سازمان برنامه و بودجه با بازنگری در راهبردهای توسعه حرکت قوی و تاثیرگذار برای بهبود شرایط کشور داشته باشند.
شعار سال   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۹:۵۲    
براساس داده های مرکز آمارایران؛ بهار امسال رشد اقتصادی بدون نفت، 4.6 درصد و رشد اقتصادی با نفت، 7.6 درصد گزارش شده است. این درحالی است که روزگذشته بانک مرکزی، رشد اقتصادی بدون احتساب بخش نفت و با بخش نفت را به ترتیب 4.7 و 6.2 درصد اعلام کرده بود.
پارسینه   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۸:۴۵   + ۱۳ سایت دیگر  
امیر خان متقی ، سرپرست وزارت خارجه دولت موقت طالبان، در مراسم معرفی وزیر تجارت و صنعت گفت افغانستان به زودی روابط اقتصادی قوی با منطقه و جهان را برقرار خواهد کرد. متقی افزود که برای رشد اقتصادی افغانستان تلاش می کند. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۷:۱۶    
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان فارس گفت: بودجه 1401 باید پروژه محور باشد تا این اعتبار و رشد اقتصادی محقق شود.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۸    
گروه استان ها پیش بینی رشد اقتصادی برای استان فارس در بودجه 1401 و نقش دستگاه ها در دریافت و جذب این بودجه از موضوعات مهمی بود که در شورای اداری استان فارس مطرح شد.
رسا   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۵   + ۴ سایت دیگر  
همدان حجت الاسلام والمسلمین شعبانی گفت: نباید به بهانه رشد اقتصادی از توجه و رشد مسائل اخلاقی غافل شد.
راه امروز   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۴:۲۵    
بنابر آمارهای ارائه شده، هر دو بخش نفت وبخش غیرنفتی در رشد بهار سال جاری تاثیر داشته اند.
اقتصاد آنلاین   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۴۰   + ۵ سایت دیگر  
به گفته نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران، باتوجه به چشم انداز رشد اقتصادی کشور و آینده روشن مذاکرات برجام طی ماه های آینده، پیش بینی می شود قیمت طلا و سکه در محدوده فعلی با 5درصد افزایش یا کاهش نوسان داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۳:۲۶    
در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان اولویت ها و برنامه های دستگاه های اجرایی با هدف تحقق سهم رشد اقتصادی حدود 8 درصدی استان در بودجه سال آینده بررسی و تبیین شد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۰/۰۷/۰۱ - ۱۰:۳۰    
بازگشت ثبات به اقتصاد کشور به دلیل برگزاری انتخابات در بهار 1400 و کاهش انتظارات تورمی و مهمتر از همه تسریع واکسیناسیون به عنوان مهمترین دغدغه ذهنی جامعه برای توسعه فعالیت های اقتصادی محرک های مهمی هستند که در فصول بعد به کمک اقتصاد ایران خواهند آمد و آمارها را بهبود خواهند داد.
تحلیل بازار   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۴۳   + ۴ سایت دیگر  
متقی، کارشناس مسائل بین الملل عنوان کرد: رشد اقتصادی و بهینه سازی تولید و همچنین عدالت اقتصادی که در گام دوم انقلاب مطرح شده با دیپلماسی اقتصادی قابل تحقق است.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۸:۳۱   + ۱ سایت دیگر  
مهدی نظیفی- تحلیل گر اقتصادی- رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت گفت: گامهای مثبتی در زمینه حرکت به سمت رشد اقتصادی و کاهش تورم برداشته شده امیدواریم این روند با سرعت بیشتر همراه بوده و برای مردم ملموس باشد. به دنبال آن هستیم که اقداماتمان تاثیرگذار و همراه با نتیجه روشن باشد ...
ایرنا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
تهران- ایرنا - بانک توسعه آسیا امروز اعلام کرد، بازگشت توسعه اقتصادی آسیا با گسترش ویروس جهش یافته دلتای کرونا ممکن است متوقف شود.
خبر آنلاین   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۴۰   + ۴ سایت دیگر  
رییس انجمن شرکت های مشاور سرمایه گذاری و نظارت بر طرح ها تاکید کرد: با نرخ رشد اقتصادی بالای 10 تا 12 درصد و نرخ تورم کمتر از 10 درصد می توان امیدوار به جذب سرمایه گذار خارجی بود؛ به شرطی که بحث مبادلات پولی حل شود.
دانا   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۳۶   + ۵ سایت دیگر  
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد بیان داشت: بر اساس بررسی های بعمل آمده و ابلاغ شده به استان، رشد اقتصادی 8.3 درصد در سال 1401 برای استان درنظر گرفته شده است.
صدای بورس   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۷    
در شرایط کنونی صادرات محصولات با ارزش افزوده بالاتر علاوه بر رفع نیاز ارزی کشور، جهش رشد اقتصادی کشور را شتاب می بخشد.
اقتصاد 24   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۱۰   + ۱ سایت دیگر  
تصویر کلان اقتصاد ایران در پنج ماهه نخست امسال از تحرکات جدید در بازار پول و دارایی ها خبر می دهد. با اضافه شدن 445 هزار میلیارد تومان پول جدید به چرخه اقتصاد، نقدینگی به مرز چهار میلیون میلیاردی نزدیک شده است.
معدن نیوز   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۲:۰۳   + ۱۹ سایت دیگر  
پایگاه خبری معدن نیوز -معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از تداوم رشد اقتصادی در بخش صنعت کشور در سال جاری خبر داد و گفت: با توجه به آمارهای بانک مرکزی در فصل ابتدایی سال جاری با تلاش صنعتگران کشورمان، رشد 6 درصدی در این بخش محقق شد.
سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز به مانند بسیاری از نهادهای دیگر، رشد اقتصادی امسال جهان را کمتر از قبل پیش بینی کرد.
جهان اقتصاد   ۱۴۰۰/۰۶/۳۱ - ۱۱:۴۲   + ۷ سایت دیگر  
گزارش جدید بانک آمریکا در حالی منتشر می شود که مشکلات اقتصادی تهدید کننده اقتصاد 14.5 تریلیون دلاری چین در حال افزایش هستند. به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، بانک آمریکا در واکنش به تشدید بحران اورگرند، غول ساختمان سازی چین، پیش بینی رشد اقتصاد چین را در سال جاری و سال آینده کاهش داد. ...