شنبه ۰۱ مهرساعت ۲۱:۵۷Sep 2023 23
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «کاخ مروارید»

ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۲۰:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
گفت وگو با حدادعادل، درگذشت یک فیلمبردار سینما و تلویزیون، آخرین وضعیت اکران دو فیلم سینما شهر قصه و 2888 ، آمار فروش تئاترشهر و سنگلج، تعیین مرزهای وزارت ارشاد و صداوسیما در فضای مجازی، دستور فوری برای بازگشت 40 نوازنده اخراجی ارکستر سمفونیک، تعطیلی کاخ مروارید و کاخ سلیمانیه ...
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۶/۱۱ - ۰۹:۵۰   + ۱۴ سایت دیگر  
معاون میراث فرهنگی استان البرز از تعطیلی کاخ های سلیمانیه و مروارید به علت مرمت و بازسازی خبر داد.
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۵ - ۲۱:۲۰    
رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی گردشگری در البرز با اشاره به عدم وجود محلی برای نمایشگاه دائمی صنایع دستی در البرز گفت: درخواست کردیم بخشی از کاخ مروارید به عنوان محلی برای برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی باشد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۵/۲۳ - ۱۳:۲۴   + ۹ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از بازگشایی محوطه کاخ مروارید مهرشهر در آینده نزدیک خبرداد.
جهان نیوز   ۱۴۰۲/۰۵/۲۱ - ۲۳:۳۹   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان البرز گفت: کاخ مروارید مهرشهر با دستور دادستان بسته شده است و بر اساس دستوالعمل جدید محوطه کاخ به زودی بازگشایی خواهد شد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۵/۱۸ - ۱۰:۱۸   + ۷ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از آغاز مرمت بخش سینمای کاخ مروارید خبر داد.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۴/۲۵ - ۰۱:۰۰   + ۲ سایت دیگر  
آنچه در ادامه مشاهده می کنید تصاویری از حضور آزادانه خانم های بدون حجاب در جشنواره بادبادک های کاخ مروارید مهرشهر کرج است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
دیده بان البرز   ۱۴۰۲/۰۴/۲۲ - ۲۲:۰۲    
سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرج از برگزاری جشن رنگارنگ بادبادک ها به همت اداره اوقات فراغت و تفریحات سالم در روز جمعه 23 تیر ماه در کاخ مروارید مهرشهر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۶ - ۱۳:۳۱   + ۲ سایت دیگر  
کرج- جشن بزرگ عید غدیر در محوطه تاریخی -فرهنگی کاخ مروارید کرج برگزار شد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۱۸:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: جشن بزرگ عید غدیر خم در محوطه تاریخی -فرهنگی کاخ مروارید کرج برگزار شد و مورد استقبال بی نظیر بازدیدکنندگان قرار گرفت.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۴/۱۴ - ۰۸:۰۱    
در آستانه عید غدیر، جشن باشکوهی با حضور پرشور مردم در کاخ مروارید کرج برگزار شد. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
همگردی   ۱۴۰۲/۰۳/۳۰ - ۱۶:۰۶   + ۵ سایت دیگر  
ایسنا/ براساس گزارشات منتشر شده، تشریح وضعیت پل خاتون البرز و کاخ مروارید و محوطه ازبکی و کاخ موزه سلیمانیه صورت پذیرفت. شهباز محمودی، معاون میراث فرهنگی استان البرز درباره بودجه میراث فرهنگی استان البرز در سال 1402 اظهار کرد: در حوزه مرمت بناها و محوطه های تاریخی اعتبارات خیلی چشمگیری نداشتیم ...
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۳/۲۸ - ۰۶:۴۱   + ۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از ارائه طرح تبدیل کاخ مروارید به محلی برای حراج آثار فاخر صنایع دستی خبر داد و گفت: استان البرز باتوجه به یافته های باستان شناسی می تواند موزه ملی درخور خود داشته باشد.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۳/۲۴ - ۱۵:۳۱   + ۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از برپایی نمایشگاه صنایع دستی در کاخ مروارید در هفته صنایع دستی خبر داد.
فرتاک نیوز   ۱۴۰۲/۰۳/۰۴ - ۰۸:۵۲    
ساختمان حلزونی شکل کاخ شمس در زمینی به وسعت 111 هکتار با 2500 متر زیر بنا بین سال های 1345 تا 1347 در مهرشهر کرج، بلوار امام خمینی (ارم) جهت استفاده شمس، خواهر محمدرضا شاه، توسط مهندسان و معماران ایتالیایی و امریکایی احداث شده است. ...
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۳/۰۲ - ۲۲:۰۱    
اینجا قمصر کاشان نیست، کاخ مروارید مهرشهر کرج است که سنت زیبای گلاب گیری کاشان را به نمایش گذاشته است. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۳/۰۱ - ۱۶:۲۸   + ۱۲ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز از برگزاری جشنواره گلاب گیری تا 10 خرداد ماه در محوطه مجموعه فرهنگی تاریخی مروارید و استقبال عمومی از این جشنواره خبر داد.
شهروند البرز   ۱۴۰۲/۰۲/۳۱ - ۱۳:۲۷   + ۱ سایت دیگر  
وقتی صحبت از گلاب و گلابگیری می شود ناخودآگاه اذهان به سمت قمصر و کاشان می رود اما بد نیست بدانید که برای نخستین بار در استان البرز، جشنواره گلابگیری به میزبانی اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی استان البرز در کاخ مروارید کرج در حال برگزاری است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۸ - ۱۴:۵۴   + ۱۷ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از برگزاری نمایشگاه خودروهای کلاسیک در روز جمعه 29 اردیبهشت در محوطه کاخ مروارید مهر شهر کرج خبر داد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۳ - ۱۲:۲۰   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/البرز شهردار کرج گفت: کاخ مروارید با دارا بودن فضای سبز وسیع و دریاچه بزرگ و تفریح قایق سواری، امکان گردش و اوقات خوش را برای کودکان و خانواده ها فراهم آورده و اکنون با تلاش های چهار ساله مدیریت شهری کرج در صیانت از درختان و احیاء فضای سبز آن شاهد استقبال شهروندان و بازدید از این مجموعه هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۲/۰۲/۲۰ - ۰۹:۵۳   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون میراث اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز گفت: اعتباراتی که طی چند سال گذشته برای کاخ مروارید تخصیص داده شده بسیار ناچیز است و فقط صرف نگهداری این مجموعه می شود.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۲/۱۵ - ۱۰:۴۰    
مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز در روزهای اول کاری خود از برخی آثار و بناهای شاخص تاریخی استان از جمله پل تاریخی خاتون، کاخ مروارید و کاخ سلیمانیه کرج بازدید کرد و از نزدیک به بررسی آسیب ها و مشکلات این حوزه پرداخت.
خبرگزاری صدا و سیما   ۱۴۰۲/۰۱/۱۷ - ۱۵:۱۳    
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به استقبال پرشور گردشگران از جشنواره نوروزگاه و نمایشگاه سوغات و صنایع دستی امسال که در محوطه کاخ مروارید مهرشهر برگزار شد از پایان این جشنواره خبر داد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۸ - ۱۳:۵۳   + ۴ سایت دیگر  
نماینده مردم کرج در مجلس شورای اسلامی گفت: مذاکراتی با استانداری البرز صورت گرفته که با توجه به ظرفیت بنای کاخ و امکانات مختلف مجموعه کاخ مروارید کل مجموعه مورد استفاده قرار بگیرد و استفاده بهینه ای از این فضا صورت بگیرد.
تیتر ۱   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۱۲:۳۶    
جشنواره نوروزگاه از 3 تا 15 فروردین در محوطه کاخ مروارید در قالب نمایشگاه صنایع دستی و برنامه های فرهنگی برگزار می شود. بازدید صفحه اول ارسال به دوستان نسخه چاپی
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۴ - ۰۰:۳۹   + ۵ سایت دیگر  
کرج- کاخ مروارید یا کاخ شمس یکی از با ارزش ترین کاخ های تاریخی ایران به شمار می رود که از لحاظ ویژگی های فنی از بسیاری از کاخ های موجود چند پله بالاتر است.
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۶   + ۷ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز از برگزاری جشنواره نوروزگاه در محوطه کاخ تاریخی مروارید کرج خبر داد.
تیتر برتر   ۱۴۰۲/۰۱/۰۳ - ۱۳:۳۵   + ۴ سایت دیگر  
یکی از خبرهای پر سر و صدای خبرگزاری مهر در سالی که گذشت درباره کاشت کاهو در زمین گلف کاخ مروارید بود. این زمین ها در اختیار کشاورزان بوده درحالی که یکی از بهترین زمین های گلف است. ...
روزنامه جوان آنلاین   ۱۴۰۱/۱۲/۲۱ - ۱۲:۴۵   + ۱ سایت دیگر  
سرپرست سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج گفت: در راستای مصوبات ستاد سفر استان البرز و در جهت استقبال از بهار و ماه مبارک رمضان جشنواره استقبال از بهار، بازارچه های گردشگری و صنایع دستی و مشاغل خانگی به همراه سوغات ویژه نوروز 1402 به مدت 20 روز در کاخ مروارید برگزار خواهد شد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۲/۰۵ - ۱۰:۱۶   + ۶ سایت دیگر  
کاخ مروارید در حالی سال ها منتظر مرمت و بازگشایی به روی عموم مردم است، که به تازگی محل فیلمبرداری سریالی شده است که معاون میراث فرهنگی استان البرز در دفاع از این اقدام می گوید: به مجموعه آسیبی وارد نشده و این مجموعه برای یک اقدام فرهنگی مورد استفاده قرار گرفته است، نه برای جشن عروسی.
همشهری   ۱۴۰۱/۱۱/۱۷ - ۱۵:۵۸   + ۱ سایت دیگر  
کاخ مروارید در زمین 111هکتاری با زیربنای 2500 مترمربع در سال های1345تا1347 ساخته شد. وسلی پیترز، معمار آمریکایی و بنیاد فرانک لوید رایت با صرف هزینه یک میلیون دلار، عمارتی به شکل سفره ماهی ساختند تا صدفی آن را در بر بگیرد و از بسیاری از کاخ های سلطنتی من جمله کاخ سعدآباد برتر باشد.
ایسنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۹ - ۱۲:۰۵   + ۳ سایت دیگر  
ایسنا/البرز کاخ مروارید یا همان کاخ شمس تا کمتر از 20 سال پیش مجموعه ای زیبا بود که طراحی و معماری منحصر به فردش چشم هر بیننده ای را خیره می ساخت، این مجموعه بین سال های 1345 تا 1347 با هزینه ای بالغ بر یک میلیون دلار ساخته شد ...
خبرگزاری میراث آریا   ۱۴۰۱/۱۰/۰۶ - ۰۰:۰۰   + ۸ سایت دیگر  
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به پیگیری مرمت کاخ مروارید گفت: پیگیر مرمت کاخ مرواید از طریق جذب اعتبارات استانی و ملی یا واگذاری به بخش خصوصی بر اساس قوانین مربوطه هستیم.
آنا   ۱۴۰۱/۰۹/۳۰ - ۱۰:۳۰    
مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز درباره کاخ مروارید گفت: وزیر میراث فرهنگی دستور داده تا طی تفاهم سه جانبه ای واگذاری کاخ مروارید به بخش خصوصی انجام شده، اما همزمان مشکل مالکیت نیز پیگیری و رفع شود.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۹/۲۸ - ۰۴:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
می توانید مهمترین اخبار امروز البرز را در این خبر از نظر بگذرانید و از وقایع آن اطلاع پیدا کنید.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۲۷ - ۱۰:۳۵   + ۸ سایت دیگر  
ایسنا/البرز معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز از آغاز جشنواره یلدایی در کاخ مروارید مهرشهر خبر داد.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۴ - ۰۹:۳۰   + ۴ سایت دیگر  
شناسایی کتیبه های فارسی در بنگلادش،جوسازی وزارت خارجه کشورهای خارجی درباره ایران، نگرانی هتلداران از وضعیت موجود و تغییر کاربری کاخ مروارید خبرهای حوزه میراث فرهنگی و گردشگری دراین هفته بود.
توریسم آنلاین   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۱۶:۲۰    
توریسم آنلاین : کاخ مروارید قرار است به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز پس از مرمت و احیای کامل و حل مشکل مالکیت زمین های آن به مجموعه ای با کاربری متنوع از جمله موزه گالری جواهرات تبدیل شود.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۲۰ - ۰۹:۴۲   + ۴ سایت دیگر  
کاخ مروارید قرار است به گفته مدیرکل میراث فرهنگی استان البرز پس از مرمت و احیای کامل و حل مشکل مالکیت زمین های آن به مجموعه ای با کاربری متنوع از جمله موزه گالری جواهرات تبدیل شود.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۹/۰۵ - ۰۰:۴۱    
ایسنا/البرز اخیراً خبری درباره کشت کاهو و کلم در بخشی از اراضی کاخ مروارید کرج که پیش تر به عنوان زمین گلف استفاده می شده، در فضای مجازی دست به دست شد. رئیس هیئت گلف استان البرز و همچین مدیرکل میراث فرهنگی البرز در این خصوص توضیحاتی دادند.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۱۵   + ۳ سایت دیگر  
تقاضا برای بازسازی بند زنان زندان قصر، کاشت کاهو در زمین گلف کاخ مروارید، مرمت بخشی از ایوان کریمخانی و افزایش مسیرهای گردشگری کوهستان از جمله خبرهای میراث فرهنگی و گردشگری در این هفته بود.
برترین ها / خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۴ - ۱۰:۲۰   + ۱۸ سایت دیگر  
زمین گلف کاخ مروارید که فدراسیون گلف ایران معتقد است به رونق این ورزش در استان البرز کمک بزرگی می کند برای کاشت کلم و کاهو در اختیار کشاورزان قرار گرفته است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۹/۰۱ - ۱۳:۲۹   + ۵ سایت دیگر  
کرج- مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز خبر داد: جشنواره گردشگری کودک و دانش آموز در کاخ مروارید برپا است و تا 30 آذر ادامه دارد.
دولت   ۱۴۰۱/۰۸/۲۹ - ۱۲:۲۲   + ۱۲ سایت دیگر  
قائم مقام وزیر و معاون میراث فرهنگی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با حضور در کاخ تاریخی شمس (مروارید) در استان البرز، از بخش های مختلف این کاخ تاریخی بازدید به عمل آورد.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۲:۴۶   + ۱ سایت دیگر  
مدیر کل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز از برگزاری جشنواره گردشگری کودک و نوجوان برای اولین بار در البرز خبرداد.
برترین ها / خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۲۳ - ۲۲:۰۱   + ۱۶ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: بخش خصوصی برای مرمت و بازسازی کاخ مروارید اعلام آمادگی کرده و اقدامات مربوط به واگذاری کاخ در حال طی روال قانونی است.
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۱/۰۸/۱۹ - ۱۵:۵۰    
مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی البرز گفت: مذاکراتی با بخش خصوصی برای بازسازی کاخ مروارید انجام شده است.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۱۱:۳۳   + ۱ سایت دیگر  
مدیرکل میراث فرهنگی،گردشگری و صنایع دستی البرز با اشاره به برخی مشکلات زیر ساختی برای بازگشایی کاخ مروارید گفت: در نامه ای به وزیر با ذکر مشکلات در مورد بازگشایی این کاخ کسب تکلیف شد و منتظر پاسخ هستیم.
ایسنا   ۱۴۰۱/۰۸/۱۰ - ۰۹:۰۵   + ۱ سایت دیگر  
ایسنا/البرز مدیرکل میراث فرهنگی البرز با اشاره به تأکید وزیر میراث فرهنگی بر بازگشایی کاخ مروارید برای بازدید عمومی، گفت: مشکلات و موانع بازگشایی کاخ در قالب نامه ای برای وزارت میراث فرهنگی ارسال شده و منتظر پاسخ آنها هستیم.