جمعه ۲۲ تیرساعت ۱۷:۰۹Jul 2024 12
جستجوی پیشرفته

جدیدترین‌های «حکمرانی ولایی»

مشرق نیوز   ۱۴۰۳/۰۴/۱۸ - ۲۰:۰۲    
به گزارش مشرق، احمدحسین شریفی، مدرس سطوح عالی حوزه علمیه قم در کانال خود در ایتا نوشت: انتخابات اخیر ریاست جمهوری را می توان یکی از افتخارآمیزترین انتخاباتها در تاریخ جمهوری اسلامی دانست ...
از واقعه غدیر می توان مدل حکمرانی ولایی را استخراج و استنباط کرد که دو اصل مهم دارد؛ یکی، ولایت مطلقه فقیه و دوم، مردم سالاری دینی. بسیاری می پرسند چطور می شود با وجود حداکثری ولایت، مشارکت حداکثری مردم را هم داشت؟ در این گفتار به این بحث خواهیم پرداخت که چرا وجود این دو باهم و توأمان ...
منجیل خبر   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۱:۱۱   + ۵ سایت دیگر  
به گزارش خبرنگار ایرنا ، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی روز سه شنبه در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان آستارا افزود: مکتب حکمرانی ولایی شهید آیت الله رئیسی را باید در جامعه تبیین کرد. ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۲۰:۳۳   + ۶۲ سایت دیگر  
برگزاری همایشی با موضوع بررسی و تبیین الگوی حکمرانی ولایی مردمی بر مبنای عمل آیت الله رئیسی در دوران ریاست جمهوری، هم زمان با ایام چهلمین روز شهادت رئیسی و دیگر شهدای خدمت از مصوبات جلسه امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.
خبرگزاری دفاع مقدس   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۱۱:۱۹   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شهید آیت الله رئیسی یک الگوی مناسب در حکمرانی ولایی بود، در مقابل تخریب ها سکوت کرد و بارها گفت که مسائل مردم را دنبال کنید و به موضوعات حاشیه ای نپردازید.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۹:۴۹   + ۶ سایت دیگر  
ایسنا/قزوین دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: شهید آیت الله رئیسی در گفتار، رفتار، کردار و بیان بسیار بااخلاق بود و بنده به جرأت می توانم عرض کنم که ایشان الگوی حکمرانی ولایی داشت.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۸ - ۰۹:۰۸    
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره سبک مدیریت آیت الله رئیسی گفت: رئیس جمهور شهید خستگی را خسته کرد و همان گونه که شهید سلیمانی مکتبی دارد ما هم باید از مکتب حکمرانی ولایی رئیس جمهور شهید حرف بزنیم ...
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۸:۰۹   + ۱ سایت دیگر  
عضو مجلس خبرگان رهبری، گفت: مکتب حکمرانی ولایی رئیس جمهور شهید یک الگو برای دولت های آینده است.
ایکنا   ۱۴۰۳/۰۳/۰۴ - ۱۲:۵۰   + ۴ سایت دیگر  
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه امروز سخن گفتن از مکتب حکمرانی ولایی شهید آیت الله رئیسی موضوعیت دارد، گفت: این مکتب حکمرانی ولایی باید الگویی برای دولت ها، رئیس جمهور، انتخابات آینده و مشارکت حداکثری مردم باشد ...
زیر نویس   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۴۳    
به گزارش زیرنویس، آیت الله سیدابراهیم رئیسی شامگاه 25 اردیبهشت ماه در اختتامیه پنجمین کنگره جهانی حضرت رضا(ع) که در تالار قدس حرم مطهر رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فرمایشات حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در آغاز کنگره و مطالبی که مراجع عظام فرمودند، نکات محوری قابل توجهی برای استفاده همه بود ...
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ - ۲۱:۲۲   + ۲۷ سایت دیگر  
رئیس جمهور گفت: ارتباط، دلدادگی، عشق و محبت بین امام و امت موجب می شود حکمرانی ولایی از حکمرانی هایی که می خواهد دستوری و دیکتاتوری عمل کنند یا نام نظام های دموکراسی را دارند، متفاوت باشد.
ایسنا   ۱۴۰۳/۰۲/۲۴ - ۱۰:۵۹   + ۵ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه الگوی حکمرانی ولایی مردمی را در امدادگری هلال احمر شاهدیم، گفت: این الگو باید مدون شود.
سینا   ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - ۱۴:۵۷   + ۳ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه بیان کرد: تعلیم و تربیت در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، به عنوان اولویت اصلی اعلام شده و راهبرد جدی این اولویت تعامل با فعالان مردمی در حوزه آموزش و پرورش در نظر گرفته است. ...
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۳/۰۱/۰۱ - ۰۹:۵۳   + ۲ سایت دیگر  
ساری- مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به نامگذاری سال با عنوان جهش تولید با مشارکت مردم ، فراهم کردن زمینه نقش آفرینی مردم را در نظام حکمرانی ولایی امری مهم برشمرد.
ایسنا   ۱۴۰۲/۱۲/۱۹ - ۱۸:۱۳   + ۱ سایت دیگر  
سیزدهمین جلسه شورای تولید محتوای مدرسه عالی حکمرانی شهید بهشتی با حضور اعضا برگزار و به بررسی و جمع بندی درس حکمرانی ولایی و دوگانه ها و دوراهی های عرصه حکمرانی پرداخته شد.
خبرگزاری تسنیم   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۲۲:۳۱   + ۴ سایت دیگر  
داوطلب انتخابات مجلس خبرگان با دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در پای صندوق های رای تاکید کرد: انتخابات خبرگان رهبری فرصتی برای بررسی موانع، الزامات و ویژگی های الگوی حکمرانی ولایی و تبیین نقش، ولی فقیه در این موضوع است.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ - ۱۷:۲۰    
حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پیروزمند داوطلب ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان استان فارس با دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور در پای صندوقهای رای تاکید کرد: انتخابات خبرگان رهبری فرصتی برای بررسی موانع، الزامات و ویژگی های الگوی حکمرانی ولایی و تبیین نقش ولی فقیه در این موضوع است.
اقتصاد آینده   ۱۴۰۲/۱۲/۰۳ - ۰۴:۲۵   + ۷ سایت دیگر  
به گزارش اقتصادآینده نیوز، حجت الاسلام والمسلمین علیرضا پیروزمند در جمع دانشجویان بسیج دانشجویی با تاکید بر اینکه تحول در حکمرانی اسلامی از جمله اولویت های ما است افزود: تحول در حکمرانی ولایی برگرفته از تدوین نقشه راه برای برداشتن موانع پیوند امام و امت است. ...
باشگاه خبرنگاران   ۱۴۰۲/۱۲/۰۱ - ۱۸:۲۰   + ۱۰ سایت دیگر  
داوطلب ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری در فارس گفت: نمایندگان مجلس خبرگان نه وزیر و نه وکیل هستند و نه می توانند عزل و نصب کنند اما شتاب دهنده تحول در حکمرانی ولایی هستند که البته معنای آن دخالت در کار دستگاه های اجرایی نیست.
ایلنا   ۱۴۰۲/۱۱/۱۲ - ۱۰:۴۰   + ۶ سایت دیگر  
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ما نگاه هرمی به موضوعات و راهکارها نداریم بلکه معتقد به حکمرانی ولایی و مردمی هستیم در حکمرانی ولایی شبکه ای عمل می شود و با همراهی شبکه اجرای مصوبات را دنبال می کنیم.
آنا   ۱۴۰۲/۱۱/۰۳ - ۱۱:۵۵   + ۱ سایت دیگر  
معاون ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: راهبری قدرت نرم نظام با این شوراست؛ چراکه بازوی حکمرانی ولایی در حوزه فرهنگ و دانش است.
ایرنا   ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - ۱۷:۵۲   + ۱۳ سایت دیگر  
تهران- ایرنا- دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در حکمرانی شبکه ای مردم در ارزیابی مدیران و کارمندان نقش ایجابی دارند؛ چرا که در حکمرانی ولایی نقش حداکثری مردم مدنظر است.
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۵:۵۲    
به گزارش قم پرس، در ابتدای این نشست که صبح امروز دوشنبه (27 آذر 1402) در سالن پیامبر اعظم (ص) برگزار شد، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی به ایراد سخنانی پرداخت. ...
حیات   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۱۱:۰۳   + ۱۴ سایت دیگر  
محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در نشست هم اندیشی استانداران کشور حضور یافت. به گزارش گروه سیاسی حیات ؛ به نقل از وزارت کشور، نشست هم اندیشی استانداران از صبح دوشنبه به ریاست احمد وحیدی وزیر کشور آغاز شد. ...
قم پرس   ۱۴۰۲/۰۹/۲۷ - ۰۹:۲۲   + ۱۴ سایت دیگر  
به گزارش قم پرس، نشست هم اندیشی استانداران به ریاست احمد وحیدی وزیر کشور آغاز شد. بر اساس این گزارش، در ابتدای این نشست که از صبح امروز دوشنبه (27 آذر 1402) در سالن پیامبر اعظم ( ص) در حال برگزاری است، حجت الاسلام عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی سخن گفت. ...
مشرق نیوز   ۱۴۰۲/۰۹/۰۳ - ۰۹:۱۲   + ۳ سایت دیگر  
به گزارش مشرق، داود مهدوی زادگان در یادداشتی با عنوان نگاه راهبردی حکمرانی ولایی به امر ورزش در کانال خود در ایتا نوشت: نگاه راهبردی نتیجه برقراری نسبت بنیادی میان غایات حکمرانی و عمل است ...
عصر همدان   ۱۴۰۲/۰۸/۱۴ - ۱۴:۲۴   + ۴ سایت دیگر  
معاون سیاسی، امنیتی استانداری همدان گفت: آنچه احساس می کنم در آموزش و پرورش و نظام تعلیم و تربیت بیش از پیش به آن نیاز داریم برخورداری از الگوی حکمرانی ولایی است.
ایلنا   ۱۴۰۲/۰۷/۳۰ - ۱۵:۵۱   + ۱۹ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین خسروپناه بیان کرد: تدوین نظریه تعلیم و تربیت اسلامی و نظام حکمرانی تعلیم و تربیت، به روزرسانی سند تحول آموزش و پرورش و تقویت تعامل با فعالان مردمی از موضوعات مهم و قابل توجه در نظام آموزش و پرورش کشور است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۲/۰۷/۱۳ - ۱۲:۲۷   + ۳ سایت دیگر  
کرمان- مدیرعامل بنیاد هدایت کشور گفت: امامان محله می توانند با نزدیکی دل های خود به مردم و ساده زیستی، طعم مدیریت با حکمرانی ولایی را به جامعه بچشانند.
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۲/۰۶/۰۵ - ۱۷:۰۶   + ۱ سایت دیگر  
ما معتقد به دولت حداقلی و گشودگی امر اجتماعی و جامعۀ مدنیِ اسلامی در روندهای حاکمیتی هستیم، نه دولت تمامیت خواه و حداکثری، و این، بیانگر مردم بنیان بودن حاکمیت دینی است.
شبستان   ۱۴۰۲/۰۴/۱۵ - ۱۱:۰۹   + ۶ سایت دیگر  
حجت الاسلام خسروپناه با بیان اینکه حکمرانی ولایی باید در لایه های نظام جاری باشد، گفت: این الگوی حکمرانی، چتر محبت و اخوت و تعاون را بر سرهمگان می گستراند و مقاصد اصلی خود را عقلانیت و معنویت و عدالت در راستای حیات طیبه می داند.
هم اندیشی   ۱۴۰۲/۰۳/۲۰ - ۱۱:۱۳   + ۸ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین علی ذوعلم مسئول اندیشگاه بیانیه گام دوم موسسه تنظیم و نشر آثار رهبری: حضرت امام یک سبک متفاوت در حکمرانی ایجاد کرد حکمرانی الهی و توحیدی یا به تعبیر دیگر حکمرانی ولایی که اگر این مدل حکمرانی در لایه های مدیریتی کشور نفوذ کند مشکلات اقتصادی، سیاسی و فرهنگی حل خواهد شد
انتخاب   ۱۴۰۲/۰۳/۰۷ - ۱۲:۴۵   + ۷ سایت دیگر  
عبدالحسین خسروپناه دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه باید از الگوی مردمی حکمرانی حمایت شود، ادامه داد: مردم ما دین باور هستند، نقش مردم در حکومت اسلامی پررنگ است، حکمرانی دینی برگرفته از نظر علما، مراجع ...
ایکنا   ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ - ۲۳:۵۲   + ۱ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد هدایت مهم ترین عنصر در تمدن اسلامی را مدل حکمرانی ولایی دانست و گفت: مهم ترین بخش این مدل، حکمرانی میانی است که امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب آن را در بخش کلان تثبیت کردند اما در مقیاس میانی نیز باید امتداد پیدا کند و امامان محله باید آن را پیاده و محقق کنند
خبرگزاری فارس   ۱۴۰۱/۱۱/۰۸ - ۱۳:۰۴   + ۱۰ سایت دیگر  
مدیرعامل بنیاد هدایت با اشاره به نقش امامان محله در تحقق تمدن نوین اسلامی گفت: با مدل های غربی نمی توان به تمدن اسلامی دست یافت، باید افرادی به عنوان بازوان اجرایی الگوی حکمرانی ولایی مسجدمحور، جامعه خادمان محله را تشکیل دهند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۲۲ - ۱۴:۵۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/ امامان محله استان قم، در حاشیه شرکت در سومین نمایشگاه مسجد جامعه پرداز، با یکدیگر عهد بستند که با عزمی جزم و اراده ای استوار، برای تحقق الگوی حکمرانی ولایی گام برداشته و از هیچ تلاشی برای حل مشکلات مردم دریغ نکنند.
حوزه   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۱۵:۵۶   + ۱ سایت دیگر  
حوزه / استاد حوزه علمیه قم بر لزوم بکارگیری منظومه فکری امامین انقلاب در الگوی حکمرانی ولایی با هوش حکیمانه تأکید کرد و گفت: حکمرانان و متولیان فرهنگی و فضای مجازی کشور، این هشدار و راهکار را جدی بگیرند و از خواب تخیلی بیدار گردند و شبکه مردمی را در ذیل حکمرانی ولایی تشکیل دهند.
آنا   ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ - ۰۹:۵۵    
معاون دانشگاه آزاد اسلامی گفت: تحقق حکمرانی رسانه ای با برکناری متولیان فرهنگی بی تدبیر، خسته و فرسوده و جایگزینی مدیران عالم و معتقد به حکمرانی ولایی ممکن است.
خبرگزاری مهر   ۱۴۰۱/۰۸/۲۴ - ۱۵:۳۴   + ۱۱ سایت دیگر  
حکمرانی ولایی در زمانه ما باید با ابزار هوش حکیمانه (نه هوش مصنوعی) و رسانه و فضای مجازی (از زیرساختها و سخت افزار تا مدیریت و برنامه ریزی) همراه باشد.
حوزه   ۱۴۰۱/۰۴/۲۷ - ۰۹:۲۱   + ۱ سایت دیگر  
حوزه/عضو هیأت علمی مؤسسه امام خمینی گفت: از جمله راه های وصول خوش بینی و اعتماد مردم، حضور حاکم اسلامی بدون واسطه و بدون همراه در جمع مردم و همچنین اطلاع رسانی مستقیم به آنان است.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۶ - ۱۳:۴۵    
حجت الاسلام مهدی امیدی ضمن اشاره به شاخص های حکمرانی ولایی گفت: در نظام ولایی مسئله تملق و چاپلوسی به هیچ وجه قابل پذیرش نیست و باید از معاشرت با کسانی که از مردم عیبجویی می کنند یا نسبت به حاکم تملق می کنند پرهیز شود.
ایکنا   ۱۴۰۱/۰۴/۲۲ - ۱۵:۱۰    
مدیرعامل بنیاد هدایت کشور با بیان اینکه دانش متناسب با تحقق حکمرانی ولایی را تولید نکردیم، گفت: مهم ترین عنصر تمدن، مدل حکمرانی است و تنها مصداق این مدل حکمرانی، مدل حکمرانی ولایی است که ویژگی هایی دارد، اما متأسفانه درباره آن از لحاظ دانشی ضعیف هستیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ - ۱۴:۱۵   + ۲ سایت دیگر  
نمایشگاه مسجد جامعه پرداز امشب میزبان نشست های تبیین ویژگی های الگوی حکمرانی ولایی در انسان 250 ساله با ذکر مصادیق و تبیین مسئله حلقه های میانی در نمایشگاه بین المللی قرآن می شود.
خبرگزاری اقتصادی ایران   ۱۴۰۱/۰۱/۳۰ - ۱۹:۱۱   + ۱ سایت دیگر  
اقتصاد ایران: مدیرعامل بنیاد هدایت می گوید جامعه پردازی ولایی قرار است مدلی باشد که آخرین آرایش جامعه را قبل از ظهور شکل می دهد. مسجد بر اساس چرخه خیر، مناسبات درست حکمرانی ولایی را شکل می دهد. ما باید آرام آرام این مدل جامعه پردازی را ایجاد کنیم.
شبستان   ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ - ۲۳:۳۱   + ۷ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین میرمحمدیان گفت: مساجد چرخه خیر در مدل حکمرانی ولایی را آرام آرام در جامعه حاکم می کنند
خبرگزاری تابناک   ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ - ۲۰:۱۵   + ۱۰ سایت دیگر  
در بسته خبری امروز تابناک تیتر هایی مانند:روایت متفاوت سردار کوثری: زاغری و آشوری را دادیم، افراد بازداشتی و طلب مان را گرفتیم / آیا پارلمان عراق می تواند سفیر ایران را ملزم به حضور در جلسه اش کند؟ / عضو هیأت رئیسه مجلس: مصوبه مجلس به معنای لغو تغییر ساعت رسمی کشور نیست ... را می خوانید.
شبستان   ۱۴۰۰/۱۲/۲۸ - ۱۱:۴۵   + ۲۵ سایت دیگر  
حجت الاسلام والمسلمین پناهیان گفت: هیأت یک نمونه کوچک برای مدل حکمرانی ولایی است که در تمدن عظیم اسلامی آن را مشاهده خواهید کرد.
خبرگزاری برنا   ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ - ۱۳:۰۶   + ۶ سایت دیگر  
رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: در حکمرانی ولایی محور راهبردی همه انبیا الهی و ائمه معصومین(ع) مبتنی بر تربیت و مشارکت مردم است.
ایکنا   ۱۴۰۰/۰۶/۰۶ - ۰۸:۲۲    
عضو هیئت علمی گروه اقتصاد مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در گفت وگو با ایکنا، ضمن تشریح ویژگی های حکمرانی ولایی ، تصریح کرد که مدعیان مسئولیت در این نظام حکمرانی، به بیت المال نگاه لقمه انگارانه ندارند به آن به مثابه یک امانت می نگرند.
برترین ها / ایکنا   ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۲:۰۷   + ۱۱ سایت دیگر  
خبرگزاری فارس: چهارمین جلسه درسی دوره آموزشی حکمرانی و سیاستگذاری سازمان بسیج اساتید کشور به صورت وبیناری با حضور مسئولان و اعضای کانون ها، کارگروه های مطالعات راهبردی، اندیشکده ها و گروه های علمی مسأله محور بسیج اساتید سراسر کشور برگزار شد. ...